Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Parci válasza bigdady (#8299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, passz. talán nem is ront. volt egy olyan teória, hogy "elvonja az immunrendszer figyelmét" (ugye a vakcinákat úgy csinálják, hogy tutira legyen erős immunválasz, ezért tény, hogy olyanok, hogy "magukra irányítják a figyelmet", de szerintem, ha már a szervezet küzd millió koronavírussal, akkor az, hogy valahol ott egy csomó tüskefehérje még, pont tökmindegy).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8302) t72killer válasza Parci (#8256) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elméleti lehetőség megvan rá (és most nem az immunhiányos, leukémiás, stb páciensekre gondolok), sokat szidott argentin cikkünkben írják, hogy a pfizeres oltottból "szüretelt" antitesteket laborban hozzákeverve aktív vírushoz elég komoly visszaesést tapasztaltak a vírusközömbösítés arányában. Mindenesetre Pfizer esetén még maradt mérhető védelem, de hogy ez egy nagyobb populációban hány %-nál van meg, illetve kinél mire elég, az nyitott kérdés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8303) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Érdekes volt a mostani napló.

Svábynak azt mondta a szakértő, hogy szerinte a magyar államnak be kell vállalnia, hogy aki sinopharmot kapott az kapjon egy harmadik shot-ot még belőle.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8304) Tigerclaw válasza blakey (#8284) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez tenyleg talan a legvaloszinubb ok lehet, hiszen tenyleg sokkal rosszabb egeszsegi allapotban vagyunk a nyugathoz kepest. Az elerheto eletkor is joval alacsonyabb nalunk eleve, foleg ferfiaknal, de noknel is. Egy ilyen komoly kart okozo virus eseten ez egyertelmuen donto lehet.

A tradicionalis magyar/kelet europai konyha eleve "anti reform", krumpli, feher kenyer, disznohus, tenger hijan nulla tengeri hallal. Angliaban pl. a zsiros kenyeret sem ismerik, sot olyan zsirt nem is arulnak ami kenyerre lehetne kenni, max. az ethno reszlegen, meg a magyar/lengyen boltokban.

Az alacsony keresetek miatt meg se kedve, se ideje nincs a tobbsegnek mozogni, sportolni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8305) bigdady válasza Parci (#8301) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. És ilyenkor már inkább gyulladáscsökkentő fájdalom csillapító kell nem a paracetomol tartalmúak a tünetekre ugye? (Vagy algopirin jó?) Voltaren cataflam? Mellkas nyomásra házfájásra 7. napon. 37.1 hőemelkedes volt csak végig most is csak 36.9 (belső láz lehetett inkább a mert izzadás nagyon durva volt elmúlt két nap éjjel). (eddig két fél algoporin fogyott csak a héten)

[ Szerkesztve ]

(#8306) Parci válasza bigdady (#8305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mellkas nyomááás? hát, leginkább beszéljen egy orvossal!
illetve szaturációt, pulzust mérjen napi 3-4x, mindig ülve, nyugalmi helyzetben, ahogy "szokott".
(az, hogy nem volt nagy láza, még nem jelenti azt, hogy tutira kint van a vízből, azért a hátfájás és mellkasi nyomás sajnos nem jó jel, érdemes kizárni a rosszabb forgatókönyveket)

lázcsillapításra elvileg mindent használhat, szedje azt, ami bevált nála a korábbi években. nálam ez az algopyrin egyébként.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8307) bigdady válasza Parci (#8306) üzenetére


bigdady
nagyúr

Doki nem mondott semmit csak tesztre küldte vele pénteken. az lett pozitív. Reggel lesz már doki. Veroxigen végig 98 most is mint égsz héten. semmi köhögés.

[ Szerkesztve ]

(#8308) Ringman válasza Sir Pocok (#8303) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából simán vállalható lenne, 5M dózis érkezik összesen belőle, addigra már lesz egy csomó más oltóanyag is Mo-ra, szóval lesz miből.

(kérdés, hogy a generalisszimusz mennyire érzi ezt problémásnak (aka hibáztak)

(#8309) Parci válasza bigdady (#8307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor igen, lázcsillapító, sok tea, egyen, pihenjen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8310) szabi__memo válasza Parci (#8292) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A sikeres engedélyeztetés és a folyamatos minőségvizsgálat tudja cáfolni az ellenkezőjét bizonyítani

[ Szerkesztve ]

(#8311) Parci válasza szabi__memo (#8310) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinálok majd antitestes mérést, az az én esetemben pontot tehet az ügyre (ha lesz és bőviben :DDD).

sőt, nem kizárt, hogy csinálok egyet a második shot környékén, aztán 3 héttel később is, izgalmas lenne a két különböző vektor miatt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8312) attiati válasza blakey (#8275) üzenetére


attiati
veterán

Az oroszoktól nem lehet úgy oltást rendelni, hogy kifizetted és kész. Bizalmi ügy. És most már látjuk, hogy stabil kormány is kell hozzá.

(#8313) Ringman


Ringman
nagyúr

Családi tragédia: megtartották a szülinapot, ketten haltak bele a koronavírusba

azt hiszem ehhez hasonlóan beszédes lenne a kórházakban való forgatás is.

(#8314) Depression


Depression
veterán

Nekem a Sputnik V oltás után egy negyed-fél óra után zsibbadt az arcom. Olvastam, hogy másnak is volt ilyen.
Így egy hét eltelte után sajnos azt kell mondanom, hogy nem volt olyan nap eddig, hogy ez az érzés ne jött volna elő. Reménykedtem benne, hogy ez is olyan tipikus mellékhatás, és gyorsan elmúlik, de most már a 8. napnál járok, és újra zsibbad. Nem dúrván, de kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8315) blakey válasza szabi__memo (#8286) üzenetére


blakey
titán

Esetleg a laborok tesztelési folyamata, mechanizmusa, minősége is eltér. Nem csak 1 oldalon "pattog a labda".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8316) szabi__memo válasza blakey (#8315) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hinném hogy nincs EUs specifikációja egy ilyennek

(#8317) t72killer válasza Sir Pocok (#8303) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az valszleg bukta... Bár lehet jobban jár a delikvens egy adag Pfizerrel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8318) szabi__memo válasza Depression (#8314) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Összekevertek valamit. A novicsok ilyen:D

(#8319) t72killer válasza Tigerclaw (#8283) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a brexit mutáns igen valószínű, hogy csak nevében brit (gyaníthatóan belga), ezért simán lehet, hogy az elég szigorú brit utazási szabályok megfogták. JA, egy "apróság": az iskolák hónapokig JÓL IDŐZÍTVE zárva voltak (már több mint egy hónapja nyitva vanna) és ezerrel tolták az oltást már Decemberben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8320) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#8319) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Belga? Nekem valami Leeds környéki eredet rémlik.

Romanes eunt domus

(#8321) blakey válasza szabi__memo (#8316) üzenetére


blakey
titán

Na igen, a dél-amerikai, afrikai, ázsiai laborok mind EU specifikáció szerint tesztelnek és mindnyájan tudjuk, hogy tévedhetetlenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8322) Tigerclaw válasza Ringman (#8313) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos szinte minden csaladban vannak olyanok, akik azt gondoljak, hogy ez csak masokkal tortenhet meg es ugy csinalnak mindent mintha semmi sem valtozott volna. Ha meg raszolsz, verig serted, mintha a virust csak szandekosan lehetne terjeszteni es o biztos nem fogja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8323) szabi__memo válasza blakey (#8321) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az EUban EUs szabályok szerint kell tesztelni itthon, nem afrikai, ázsiai és dél-amerikaiaknak

[ Szerkesztve ]

(#8324) #86564352 válasza Tigerclaw (#8304) üzenetére


#86564352
törölt tag

Általában én is adom nyugaton jobb állapotban vannak az emberek, élettartam stb. viszont a skótoknál ezt nem hiszem. Csúnya általánosítás: a skótok is kövérek, kokóznak, isznak, keveset mozognak, szar az idő, take away junk food, mindent is kirántanak. Viszont az NHS jobb és volt komoly tesztelés, volt komoly lockdown. Inkább ez az ok.

(#8325) t72killer válasza FіkuszKukіsz (#8320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Corona-Variante seit Monaten in Belgien – Warum schlug niemand Alarm? (dec 21.-i cikk) Az, hogy a kontinensen (incl németek) telibeszarták a szekvenciálást, még nem csinál belőle brit eredetet.

Érdemes hozzánézni a belga járványgörbét, igencsak felcsapott már Októberben. Elég brutál volt náluk a helyzet, úgyhogy nem jött rá karácsony utáni plusz-hullám, azt kapták a britek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8326) Parci válasza #86564352 (#8324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nhs-ről húgom a kint töltött 3 év alatt annyit mondott, hogy visszasírja a magyar egészségügyet...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8327) szabi__memo válasza Parci (#8326) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Melyik régióét? :D

(#8328) Parci válasza Depression (#8314) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ouch, ijesztő lehet :U

én ma ástam kint egy adagot, most "sputnik könyököm" van...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8329) Parci válasza szabi__memo (#8327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kint londonban volt, itthon a bp-it

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8330) bigdady válasza Parci (#8326) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem ismerősöm ment ki Angliába dolgozni a Citibankhoz mint középvezető szóval egész jó eü csomagja volt és első komolyabb betegségnél olyan gyógyszert írtak fel neki hogy hazatelefonált a régi dokijának aki azt mondta ezt a mennyiséget meg gyógyszert be ne szeddje mert nem hogy nem is erre való kifejezetten de túladagolás határon van... Visszasírja ő is az itthoni orvosokat

(#8331) Asbee válasza Parci (#8326) üzenetére


Asbee
veterán

Kint élő haver is hasonlóan vélekedik. :)

(#8332) szabi__memo válasza Parci (#8329) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A pestiben kb biztos voltam...

(#8333) t72killer válasza bigdady (#8330) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyerkőc német dokinénije meg hosszas kisírás után méltóztatott az irodalom szerinti fél adag antibiotikumot kiírni Lyme-kórra. Még a nyirokcsomó-duzzanatok se múltak el, tiszta szerencse, hogy jártunk Mo.-gon amikor még aktuális volt a dolog és be tudta fejezni a kúrát egy otthon felírt adaggal.

Még a végén kiderül, hogy a magyar EÜ a legjobb :DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8334) #86564352 válasza Parci (#8326) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyen anekdotám nekem is van, a kiguglizható számok alapján mégis több az esély ottani intenzívről élve kikerülni mint itteniről és a covid dashboard oldalak szerint lakosságarányosan kevesebb áldozat és intenzíven betegenkénti szakápoló arány is ott jobb.

(#8335) szabi__memo válasza #86564352 (#8334) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha csak abban lennének jobbak.. de egy mutatót mondjon valaki amiben mi vagyunk

(#8336) blakey válasza szabi__memo (#8323) üzenetére


blakey
titán

De nem itthonról van szó, nem arra reagáltál. Orosz vakcina gyártás nem EU-ban történik, és egyből rávágtad, hogy a nem odafigyelés eltérő eredményhez vezethet, eddig, egyiket sem bizonyította senki. Ezért írtam, hogy EU-n kívül semmi köze az EU-s szabályoknak. Majd ha 1-nél több EU-ban végzett teszt ami egységes és szabály szerinti, egyértelműen tanusítja, hogy eltérőek egyes szállítmányok akkor lehet szídni a megfelelő felet, addig meg…

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8337) szabi__memo válasza blakey (#8336) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, úgy igen. De az EUnak a saját szabályai szerint kell megfelelni ami még nem sikerült.
Az meg hogy mások találtak e valamit mellékes. Én erre akartam kilyukadni

[ Szerkesztve ]

(#8338) Parci válasza #86564352 (#8334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak arra céloztam, hogy a "nyugaton minden jó" egy legenda, elég vacak az ottani egészségügy is. covid meg nem volt még, amikor a húgom kint élt. nálunk bármilyen is az egészségügy, nem bírja el, ha viktor politikai járványkezelést szabadít rá. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8339) Ezekiell válasza t72killer (#8333) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amikor működik, akkor tényleg jó. Csak egyre kevésbé működik...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#8340) forceberg válasza Ezekiell (#8339) üzenetére


forceberg
veterán

Ahol hónapos várólisták vannak, az mindennek nevezhető, csak jónak nem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8341) #86564352 válasza Parci (#8338) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vannak mérhető dolgok... covid nélkül is, például mezei kórházi fertőzések [link] vagy miért magas a császározások száma nőgyógyász naptárjához igazítva stb. történetek, jobban mondva nehéz hasonlítani a magyar tájékoztatás mellett. Amikor nyugaton kongatják a vészharangot túlterheltségről, az nálunk egy sima hétköznap. Szerintem. Európában a nyugat elszívja a keleti tudást, mert a hozzáállás és megbecsülés, tárgyi feltételek jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#8342) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a long-covidot mikor inflálták el 30%-ra? :Y

(asszonyt a szent ferenc kórházban oltják majd, épp ők nyilatkozták a számot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8343) Parci válasza forceberg (#8340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy van ám rosszabb is (persze lesz, itthon is, sőt, van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8344) pit stop válasza #86564352 (#8341) üzenetére


pit stop
addikt

Egyetlen komoly sérülések lassan 20 éve sikerült külföldön (nyugat-eu) szereznem. Amikor a rétegeket itthon szedték le rólam a nővérek és dokik rétegenként vakarták a fejüket, hogy ez meg az mi lehet... Attól tartok most is megvan ez a távolság :(

Más: ismerős ma mesélte, hogy júniusban unokahugával mennek edzőtáborba 2 hétre Dél-Afrikába... Nem normálisak az emberek. 50 fő, fele 10-14 év közötti :W
Idióták, nincs rá jobb és konszolidáltabb szó.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#8345) t72killer válasza pit stop (#8344) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Menjenek nyugodtan, csak vissza ne jöjjenek azelőtt, mielőtt mindegyik letudta a helyi covid-változatot az egyik Pretoria-i kórházban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8346) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Volt itt valaki a topikból, aki Szputnyik-t kapott és szinte semmi reakciót nem tapasztalt?
Azért csak "szinte" mert Én tegnap reggel 9 körül kaptam meg az oltást, és azt követően negyed óra múlva ilyen keserű/fémes íz jelentkezett a számban.
Kérdeztem a doki nénit is, amikor az oltási papírt adta, azt mondta ez előfordul, bár az viszonylag ritka, hogy a szputnyik után ilyen hamar jelentkezik ez a kellemetlen íz érzés.
Kb. olyan, mint amikor kihúzzák a fogad és utána amikor már kezd elmúlni az injekció hatása és ilyen kellemetlen íz marad az ember szájában.

UI: Mivel sokan voltunk a faluból meg a szomszédos településekről is sokan voltak oltáson (rengeteg régi ismivel is összefutottunk az oltóponton), majd körbekérdezem őket.
1 emberkéről biztosan tudom, hogy lefektette a szputnyik(este 9-kor beszéltünk), ahogy fogalmazott: "Még a fülem hegye is fáj b+, az ágyból sincs kedvem kiszállni"

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8347) Nimda válasza Fire/SOUL/CD (#8346) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam csak a beadástól kb. 40 perc után, rövid ideig szédülés és gyengeség. De azóta semmi.

(#8348) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

A kínai járványügyi vezető szerint kiforgatták a szavait, amikor a vakcinák hatékonyságáról beszélt
Biztos voltam benne. Mert a nem túl magas az nagyon magast, kiválót jelent természetesen :)

(#8349) Kékes525


Kékes525
félisten

[Kemenesi Gábor: A járvány igenis megállítható korlátozásokkal]

"A járvány igenis megállítható korlátozásokkal, amennyiben az megfelelő diagnosztikai és járványügyi háttérrel párosul (kiemelt tekintettel a tesztelés, kontaktkutatás és izolálás hármasára) - írta legutóbbi bejegyzésében Kemenesi Gábor biológus. A víruskutató arra is felhívta a figyelmet, hogy akármit mutat a járványgörbe jelenleg, még ne érezzük, hogy túl vagyunk rajta."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8350) Atlantis


Atlantis
veterán

Tegnap megkaptam én is és asszony is a Szputnyikot. A szervezés tényleg jó, nem kellett várni, pedig nekem 1 órával későbbre szólt az időpontom, mint a nejemnek (más a háziorvosunk). Egyetlen furcsaság volt, ami inkább mulatságos, a következő (talán 10-es csomag) adag vakcina kiolvasztása sajátosan volt megoldva, mert az egyik asszisztens hölgyemény nemes egyszerűséggel betette a mellei közé.... :)

Hatása estig nem volt, vidáman fütyörésztem az orosz himnuszt, nézegettem a Moszkvicsokat a Hahun....aztán éjfélkor megérkezett Putyin vonata az első vágányra, arra ébredtem, hogy mint kiskutya a hóviharban, összegömbölyödve didergek a takaró alatt. Láthatóan asszony sem volt teljesen jól, lázmérés mindkettőnknél, eredménye közepes láz, fejfájás, az oltás helye fáj, karomat nehezen emelem...ha ennyivel megúsztuk, már rendben is van. Most már elvagyok, de ma inkább HO-ban dolgozom...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.