Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Drizzt válasza einstein (#8538) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Low exposure risk: 2 fertozott/10000 ember huzamosabb ideig. Ha 4 honap alatt ennyi a fertozott, akkor a bal oldali kek szamnyi ember ussza meg az intenzivet a vakcina miatt. Ezt nagyjabol a marciusi brit jarvanyhelyzet kockazatkent irjak le. Van ennek medium exposure valtozata is, ami 6/10000 fertozottel szamol. Meg high, ami 20/10000-rel. Magyarorszagon jelenleg kb. ez utobbi lehet a helyzet, ha a valos esetszamot probaljuk tippelni. Talan kevesebb, talan tobb. A high exposure-nal azert joval egyertelmubb a keplet. Meg valoszinuleg a vakcinanal is elegge pesszimista az a 4 honappal szamolas.

I am having fun staying poor.

(#8552) Amur válasza Ringman (#8546) üzenetére


Amur
addikt

arra leszek kiváncsi hogy bármi értesítést küldenek-e majd, hogy haver ne menj(én pl. május 2.-ra vagyok kiírva 2.shotra), vagy majd elmegyek az oltópontra és ott fognak pingvinezni hogy sorry de nincs..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#8553) Jocy válasza Parci (#8539) üzenetére


Jocy
aktív tag

Lehet leesik egy Pfizer. 😉 Egy biztos, kínaival ne is keressenek. 😁

(#8554) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#8555) Ringman válasza Amur (#8552) üzenetére


Ringman
nagyúr

eu-nak leadott stat szerint (ami pár napos is lehet), eddig 530k oltás történt szputnyikkal, szóval az is lehet, hogy egy olyan oltást sem adtak be, amelyikhez nincs meg a hozzá passzoló 2. dózis.

ha esetleg van arról hazai adat, hogy oszlik meg a beadott shotok száma, az hasznos lenne

(#8556) blakey válasza szabi__memo (#8550) üzenetére


blakey
titán

Esetleg nem kell előre pánikolni, ha holnapután vagy azután jön 110e akkor fedezve van a 21-ei szállítmány, jövő héten jön még 250e akkor a 30-ai, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8557) Parci válasza blakey (#8556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, egyelőre nincs itt látnivaló, csak marhulunk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8558) Parci válasza daneel_hu (#8549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nem biztos ám, hogy nem lenne jó másodiknak egy astra, ad26-csimpi kombó odaver!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8559) szabi__memo válasza blakey (#8556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tökre nyugodt vagyok, én nem várok Szputnyikra :N

(#8560) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Pentagon has funded a blood filter for a dialysis machine that removes the #SARSCoV2 coronavirus from the blood - FDA has approved it for emergency use. It has been used to treat nearly 300 patients.

(#8561) blakey válasza szabi__memo (#8559) üzenetére


blakey
titán

Persze, a Covidra is várhatsz. :) Valamit csak kapsz.
Ha várok 1,5 hetet akkor a héten kaphatnék Pfizert, de minek, az is bármikor késhet, elmaradhat vagy épp beoltják a diákokat.
Egyébként én is úgy tudom, hogy annyi első adag került ki amennyire van/lesz 2. adag is. Tehát nem lett "ellőve" a teljes első készlet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8562) Parci válasza Ringman (#8560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám örülni fog, ha lesz ilyen publikban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8563) Amur válasza blakey (#8561) üzenetére


Amur
addikt

Persze, erről nem szólnak a hírek. A transzparencia nem hungarikum.
Lehet semmi ok pánikra, csak a sajtó sugallja ezt. Mivel az egyetlen vakcina jelenleg amivel oltunk aminek az első és második adagja különböző, szerintem(nekem) evidens hogy a második adagokat félrerakják, és annyit oltanak el amennyihez megvan. (pláne hogy a tárolásához nem kell semmi speckó "NASA" cucc,2-8 fokon elvan mint a befőtt a spájzban)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#8564) t72killer válasza OPiiPO (#8544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen gyorsan haladnék a ranglétrán :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8565) szabi__memo válasza t72killer (#8502) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

BBC-ről

(#8567) Dare2Live válasza t72killer (#8522) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

írtam bármit aspirinről?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8568) Ringman


Ringman
nagyúr

mai hír, hogy békés megyében 76 ezer embert oltottak be eddig (2. dózis 30e ember), a megye lakossága kb 338 ezer fő.

országos szinten 2,9m/9,77m az arány, szóval ide eddig jóval kevesebb vakcina jutott, kb 100e-nél kellene járni.

kár hogy ezeket az adatokat innen-onnan kell összevadászni.

[ Szerkesztve ]

(#8569) szabi__memo válasza Ringman (#8568) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekes lenne egy megyei lista :K

(#8570) t72killer válasza szabi__memo (#8565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azóta a covid-számok nagyban lementek - gondolom ez is befolyásolja, hogy mekkora esélyed van covidban megmakkanni.

#8566: szupi, tehát nyitni kell a sulikat 0db beoltott gyerekkel...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8571) zilazil válasza daneel_hu (#8549) üzenetére


zilazil
senior tag

Neked nincs is szükség másodikra.

(#8572) szabi__memo válasza t72killer (#8570) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azóta? Ez mai

(#8573) t72killer válasza szabi__memo (#8572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, sorry, nézegettem hasonlókat de azok már régebbiek voltak. Nem tudom, milyen számokat használnak alapul, skóciában pl egy ideje senki se halt már meg covidban, 99 éves leukémiás se: ha ez az állapot fennmarad, akkor nemigen lehet értelmezni bármilyen halálos veszélyt a covidra annál jobban, mint pl MERS-re vagy SARS1-re.

Apropó, nagyonrégen volt még szó róla, hogy a covid oltás a többi koronavírus-rosszfiú ellen is védene, ezzel most mi a fáma? Egy lifelong MERS-védelem tényleg érdekelne bónuszképp, uis az egy 40% körüli mortalitású cucc... Persze nehéz ezt értelmezni, amikor még egyik-másik CoV2 variáns is feladja a leckét. ->rákeresve #7560 - ez jól hangzik a témában :R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8574) Joker88


Joker88
őstag

Én nem tudom milyen cucc ez az AstraZeneca, de hogy csak forgolódok az ágyban izzadva, az biztos 🤣

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8575) bigdady


bigdady
nagyúr

Egyébként hány fertőzött és halottnál zártak az iskolákat? Nem vagyunk jóval afelett hogy ki akarják nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#8576) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#8577) S e t h válasza Joker88 (#8574) üzenetére


S e t h
nagyúr

Durván odaver, a többi vakcina hozzá képest puding.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8578) Amur válasza S e t h (#8577) üzenetére


Amur
addikt

Nekünk a szputnik is odavert.Egyén függő, és persze immunrendszeré is.
(na jó a kínai az kivétel..arra kb nem is hallottam oltási reakciót attól a pár ismerőstől aki kapta..azért az gáz..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#8579) Joker88 válasza S e t h (#8577) üzenetére


Joker88
őstag

Még mindig fenn vagyok :DDD
Ritkaság ;]
Ha lehunyom a szemem , kattog az agyam.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8580) bazsi83vp válasza Joker88 (#8579) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem koffeines/nikotinos löttyöt adott véletlen? :DDD

(#8581) Joker88 válasza bazsi83vp (#8580) üzenetére


Joker88
őstag

Intravénás energiaital.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8582) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Ha lesz Moderna / Pfizer booster shot vmikor, azt előreláthatólag megkaphatja majd az, akit pl. Szputnyikkal oltanak?

(#8583) kunberci


kunberci
aktív tag

Sokan azon aggódnak, hogy milyen oltási reakció lesz az Astra Zeneca oltásnál. Én meg azon aggódok, hogy nálunk nem volt semmi. Egy kicsi izomfájdalom volt csak az oltás helyén, és egy kis álmosság volt rajtunk.
Most melyik a jobb, ha van reakció, vagy ha nincs? Én inkább a hevesebb reakcióra voksolnék, de tényleg nem tudom, hogy melyik a jobb? Mi a véleményetek?

(#8584) Tigerclaw válasza Ringman (#8566) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az tok jo, hogy ha orvosokat kerdeznek, azok mind az iskolai nyitas ellen van, csak pont az o velemenyuk nem szamit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8585) Rive válasza kunberci (#8583) üzenetére


Rive
veterán

Egy kicsi izomfájdalom volt csak az oltás helyén...

Akkor jó helyre adták, és csak ennyi számít igazán. A többi adottság/szerencse dolga. Ha ideges vagy, akkor a megfelelő időben csinálj/csináltass Igg tesztet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8586) zilazil válasza kunberci (#8583) üzenetére


zilazil
senior tag

Úgy tudom, nincs összefüggés, persze az egy jó jel ha van oltás utáni immunreakció, de attól hogy nem erős, még beindulhat az antitest képződés. Biztosat egy laborvizsgálattal lehet megállapítani.

----------------------

Nem tudom ez volt-e már: AstraZeneca: egyes szakértők szerint fél adag vakcina lehet a megoldás a vérrögökre

Greinacher és kollégái egy új, lehetséges mechanizmust tártak fel az állapottal kapcsolatban: a Vaxzevria egy olyan adenovírust tartalmaz, amelynek feladata a sejtek megfertőzése, és arra késztetése, hogy legyártsák a koronavírus tüskefehérjéjét. Az adagonként nagyjából 50 milliárd vírusrészecske közül néhány széteshet, és a DNS kikerülhet belőlük. A heparinhoz hasonlóan a DNS is negatív töltésű, ez pedig akár segíthet is abban, hogy kötődjön a PF4-hez, aminek viszont pozitív a töltése. A komplex pedig ugyanúgy antitestek termelésére késztetheti a szervezetet, mintha a heparin-PF4 komplexéről beszélnénk – főleg, ha a szervezet már egyébként is magas készültségben van a vakcinára adott immunválasz miatt. A külső DNS-re adott immunreakció egy ősi folyamat, amely a sérülésekből és fertőzésekből maradt ránk, és a szabad DNS magában jelezheti a testnek, hogy vérrögöket képezzen.

[ Szerkesztve ]

(#8587) kunberci válasza Rive (#8585) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem parázom túl a dolgot, csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nem mindenkinél van heves reakció (Astra Zeneca). Annak azért örülünk, hogy legalább már az első oltás bennünk van.

(#8588) TA68


TA68
senior tag

Tegnap beszélgettem az egyik haverommal, (55 éves) aki elmesélte, hogy az apja és az anyja is megkapta a Pfizert. Mondom neki, már én is megkaptam az első adag Pfizeremet.Te nem oltatod be magad?
- Én?..Én nem vagyok tápos! :W :O

[ Szerkesztve ]

(#8589) Lauda válasza S e t h (#8577) üzenetére


Lauda
félisten

a többi vakcina hozzá képest puding.

Ennek van talán a legtöbb esetben durva mellékhatása (a fórumon olvasottak alapján), ennek a legalacsonyabb a hatásossága a jelenlegi vakcinák közül és ott van hozzá pluszban a vérrögképződéses cirkusz. Utóbbi nem lehet csak politika, ha már az angolok is korlátozzák a saját vakcinájuk felhasználási körét miatta.

[ Szerkesztve ]

(#8590) Coyot válasza Parci (#8446) üzenetére


Coyot
őstag

Csinálhatnátok egyet Ph! nickre inkább, mint gmail fiókra.

Má' nem

(#8592) Fire/SOUL/CD válasza Lauda (#8589) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AstraZeneca "megoldotta" a kérdést, a vakcina összetétele maradt, csak új névvel és csomagolásban forgalmazzák tovább. Vaxzevria

Ettől függetlenül azért legalább kivizsgálták a dolgot és nem találtak olyan meggyőző bizonyítékot, ami egyértelműen bizonyítaná, hogy az AZ okozta a rögösödést.
Médiának sajnos nagy a szerepe, hogy mindent felkap és sok esetben fel is fúj, nem csoda, hogy az AZ is ezen baxakodás miatt lecserélte a termék nevét...
(persze ezzel nem azt akarom mondani, ha felmerül valami lehetséges gond, akkor azt ne vizsgálják ki, avagy söpörjék a szőnyeg alá...) :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8593) bazsi83vp válasza TA68 (#8588) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mert hülye,
most mi a jobb? Ha lesz még 50.000 halott az elkövetkezendő 2-3 évben, akinek a halálához köze van a koronának? Vagy ha lesz 5 olyan ember, aki maradandó fogyatékosságot kap mondjuk 7M oltottból és lesz mellé 5000 halott?
Még ha az az 5 ember bosszúból meg is nyúzza az oltóorvosát, az csak járulékos veszteség.
50.000 vs 5005 elhunyt... nem mindegy.

Persze hasra írtam a számokat, a szakemberek is össze vissza tippelgetnek vele.

(#8594) Đusty válasza Coyot (#8590) üzenetére


Đusty
addikt

Jogos, utóbbi nekem nincs.

(#8595) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#8592) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg az az astra okozza, csak spontán trombózist ÉS alacsony vérlemezkeszámot kapott néhány user, mind pont AZ oltás után

az a helyzet, hogy az oltás okozza, ezt virágnyelven, de mindenki kimondta. és személyes véleményem, hogy rohadt sokat árt a maszatolás, ez nem médiahiszti (illetve az is volt, de a jelenség attól függetlenül is valós). sokkal tisztább, amikor kiállnak és azt mondják, hogy "igen, 1:100e-hez valószínűséggel ez ezt és ezt okozhatja, ezzel szemben a covid 2:100-hoz halál, 20:100-hoz long stb.".

bár látván a járvány alatt, hogy mennyi az agya az átlag usernek, minden mindegy :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8596) Tigerclaw válasza Csatravi (#8591) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon jok azok a diagramok, csak kar hogy a tobbi vakcinarol nincs, vagy nem tettek be a cikkbe. (meg persze remelhetoleg hiteles vizsgalatokrol van szo) Az eleg zavaro, hogy a kinai vakcinat ezek szerint nem teszteltek idoseken, mivel nalunk sok idost pont azzal oltottak.

Pont egy ekkora vilagjarvany eseten kellene teljesen atlathatonak lennie mindennek... nalunk meg :W

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8597) Parci válasza TA68 (#8588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ilyen seggfej soha nem fogja megérteni, hogy mitől járvány egy járvány

én kötelezővé tenném és kész :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8598) Sir Pocok válasza Lauda (#8589) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen, de az AZ rendbe rakta az UK fertőzési számokat, ami azért nagy dolog.

Szerk.:

Elég beszédes ábra.

Ez alapján AZ jó vakcina kár lenne tagadni még a lehetséges mellékhatások ellenére is.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8599) Tigerclaw válasza Fire/SOUL/CD (#8592) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A gyartotol ne vard, hogy ha talal is valamit a sajat vakcinaja ellen, majd kozhirre teszi. Viszont tobb orszag kutatoi meg talaltak osszefuggest es ahogy lent is irjak, egyre jobban megismerik az okokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8600) Parci válasza Sir Pocok (#8598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy jó vakcina, sosem volt olyan tétje, hogy ne lenne az! bocsánat, AZ :DDD

gyógyszerfejlesztő-biológus ismerős komplett családja Astrát kapott, kivéve ő maga, mert szoptatós anyukáként neki pfizer járt, az oltások maseratija :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.