Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) DamianB


DamianB
őstag

Üdv!
Azt kérdezném hogy egy hete tünetmentes vagyok tegnap engedtek ki a karanténból most már nyugodtan mehetek emberek közé ? ( Max annyi hogy sokat alszok és könnyen elfaradok. )

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#8152) daneel_hu válasza bulikavagyok (#8148) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ma délig vagy 16 óráig nem valószínű, hogy bármit is fogsz érezni, ha később lesz is valami.
Ha indul valami akkor a fenti időpontok után. (szerintem)

(#8153) Tigerclaw válasza zolnagy (#8123) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk a szakertok orvosok szerint az Aszpirin pont nem jo az AZ-s verrogkepzodes ellen, de jo uzlet lehet a patikusoknak, meg a gyogyszergyaraknak, de az legalabb pozitiv. hogy nem sima Aszpirint ajanlottak. Mas pozitiv hatasa lehet, ha nem is arra amire ajanlottak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8154) attiati válasza emvy (#8102) üzenetére


attiati
veterán

Lehet félreértek valamit:
Vettek 400 oltott és 400 nem oltott fertőzöttet.
Majd azt találták, hogy az oltott fertőzöttek között magasabb a dél-afrikai változat?
(5.4% versus 0.7%)

Ez amiatt is lehet, hogy a nem oltott embereket másik variáns is tudja fertőzni és egy időben nem tudnak a dél-afrikaival is megfertőződni?

Illetve nem hagyták ki az első lépést?
Nem úgy lenne a helyes, hogy 10-10e oltott / nem oltott csoportból hányan kapják el a dél-afrikait. Vagy 10e oltottból hány százalék fertőződik meg dél-afrikaival és más verzióval?
Ehelyett kiválasztották a 400 fertőzöttet.

[ Szerkesztve ]

(#8155) mozso


mozso
senior tag

Az április 5-6-7-8-án publikált, de valójában a húsvéti időszakban keletkezett nagyon alacsony PCR teszt szám alapján próbáltam korrigálni a hírtelen drasztikusan leesett új betegek számát (3874,1890, 1933, 4814), majd ez alapján egy tipikus járványgörbét rajzolva megjósolni a következő heteket.

Kiváncsi vagyok mit hoz majd a jövő és mennyire hasraütés a becslésem.

(#8156) Parci válasza attiati (#8154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, lehet. a dél-afrikai nincs elterjedve annyira, a brit tarol a nem oltottak körében. az oltottak körében viszont a brit nem tud labdába rúgni, így azok a userek szabad préda egy olyan variánsnak, ami ki tudja kerülni az oltást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8157) Drótszamár válasza Csatravi (#8149) üzenetére


Drótszamár
őstag

B+ Ha a gyerekeket is előreveszik, akkor én tényleg sosem leszek beoltva, hiába regisztráltam az első napon :( (37, krónikás)
Anyám 60 éves, most kapott szerdán csak oltást. Lehet hogy a háziorvosunknak extra nagy körzete van :(

Egyébként anyámnál péntek délutánra jöttek meg az erősebb tünetek: szédülés és liftező gyomor. Szombat délutánra kezdett múlni. Ma reggelre már minden ok. Astrazeneca.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#8158) Z.É.T. válasza DamianB (#8151) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha tutira nem akarsz fertőzni, akkor pcr teszt, vagy legalább egy gyógyszertári antitest-teszt (pl BIOSYNEX). Utóbbinál az IgM érdekes.
(családban valami 3 hét után fertőzött még az egyikük, persze csak utólag derült ki, amit megerősített az IgM kimutatása 4 hét után is...)
Sajnos hiába megfelelő epidemiológiai szempontból az átlagos 10 (britnél 14) nap, egyénenként egészen eltérő is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8159) Tigerclaw válasza Sir Pocok (#8127) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szoval akkor akar van tunete, mellekhatasa az oltasnak, akir nincs semmi lehet hogy ert valamit, de lehet hogy semmit. Tisztara Schrodinger macskaja. Ameddig el nem kapod tenylegesen a Covid19-t, addig egyszerre vagy vedett is, meg nem is.

Mashol mar ingyenesen jar hetente tobb teszt is, nalunk meg csak akkor ha mar komoly tuneteket erez a paciens. Ja es persze nulla kontakt nyomozas.

[link] Szingapurhoz kepest mi barlangban lako osemberek vagyunk szinte.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8160) seredy


seredy
tag

sziasztok, kérdésem lenne: van arra valamilyen hivatalos információ, hogy pajzsmirigy-alulműködés esetén melyik vakcinát érdemes beadatni? Lehet, nagy hülyeséget kérdezek, mert nem értem a dolgot: ha jól emlékszem, amikor jelentkeztem az oltásra, nem kellett előzetesen semmilyen krónikus betegségról beszámolni, hanem amikor a nyilatkozatot töltöttem ki, akkor kérdezett ilyenekre rá a papír. De ugye előtte jön az sms, hogy milyet tudnak adni. Tehát mi van akkor, ha a nyilatkozat alapján valakinek van vmilyen betegsége, pl. autoimmun? akkor is ugyanazt kapja? van ebben a tekintetben különbség a vakcinák között?

én pénteken túllettem rajta, párom miatt kérdem. pfizert adtak be, mellékhatás hálistennek nem volt, kicsit fájt a karom tegnap, de ma már jobb. majd május közepén megyek a másodikért.

(#8162) attiati válasza Parci (#8156) üzenetére


attiati
veterán

Igen, de megfordították a logikát és kiválasztottak 400 már megfertőzött embert.
Így fals következtetésre lehet jutni.
Nem a kicsi mintaszám, hanem az elv miatt.
Rosszul gondolom?

Pl. tegyük fel, hogy egy ember egyszer tud megázni. Vagy esőtől vagy ónos esőtől.
Az ónos eső át tud hatolni az esőkabáton is.

Veszek 500-500 elázott embert és megnézem, hogy közöttük mekkora az ónos eső miatt elázottak száma. Nyilván nagyobb lesz az esőkabátos csoportban.

[ Szerkesztve ]

(#8163) Tigerclaw válasza Krinyo (#8125) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En is kvara orultem, mikor egy orat vartam - idopontra erkezve - az oltasra es a varoteremben az egyik szinten varakozo - arcra nulla mertekben illeszkedo sima porallarcban - eloszor lezavart egy feloras beszelgetest valami fakivagasrol egy pont szinten varakozo szakival, fel meteres tavolsagbol. Azutan meg 15 percig meselte, hogy mikor elkapta a Covid 19-t par hete, akkor milyen tunetei voltak neki meg a csaladjanak. Persze ha szolok, akkor neki allt volna feljebb.

Masik aspektusa:
Ha korabban nem sikerult, most igazan megtanulhattak volna a haziorvosok, hogy az idopontot nem csak a paciensnek, de az orvosnak is kellene tisztelnie, foleg hogy ok adjak az idopontot. Ne zarjanak mar ossze 1+ fel orara embereket egy szelloztetes nelkuli helyisegbe, mikor egy cseppfertozessel terjedo virus ellen vedekeznek. Nem is csodalkozok, hogy volt olyan orvos aki jelezte, hogy az o rendeloje nem alkalmas erre es persze o volt az oltasellenes, mert emberszamba vette a pacienseit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8164) DamianB válasza Z.É.T. (#8158) üzenetére


DamianB
őstag

Köszönöm a mindig hasznos tanácsokat. :R jövő héten muszáj be mennem ügyeket intézni.

Kicsit vissza olvastam miről beszélgettek elég sok ismerősöm az első vakcina után fertőződött meg és megviselte így is őket . Én is pár napra voltam a pfizertől nem tudom mennyit osztott szorzott volna ha megkapom. Akit valószínűleg én fertőztem meg és beoltották annak semmi baja íz szag vesztesen kívül.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#8165) Tigerclaw válasza Parci (#8143) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Felelmetes belegondolni, hogy egyre tobb komoly kutatas es konkret tapasztalat azt mutatja, hogy mennyi egyebb hosszabb tavra szolo, akar vegleges sulyosabb mellekhatasa lesz/lehet a virusnak, ami kihat az eletminosegre, munkavegzesi kepessegre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8166) Dr.NX válasza koncsik (#8161) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én ezt pozitívnak mondanám, tehát korábban lezajlott fertőzésnek, de kérdés, hogy az ajánlott idő leteltével készült a kép?

Elfogadom a sütiket.

(#8167) DamianB válasza Tigerclaw (#8165) üzenetére


DamianB
őstag

Ezen sokat agyalok én is jövő héten pihenek nem.sportolok de azutáni héten nyomon kell az ipart( melót) . Szív megnagyobbodásom van most a mikor megvizsgáltak be írták ambuláns lapra de ez valószínűleg a sporttól van nem a vírustól.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#8168) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Én innen vettem tesztcsíkot, sokalltam a Biosynex ~7-8 ezer forintos árát egy tesztért.
Megbízhatónak tűnik, tavaly őszi fertőzésen átesettnél kimutatta tök jól.
Ez 25 db tesztért 32 ezer Ft.

Elfogadom a sütiket.

(#8169) koncsik válasza Dr.NX (#8166) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, (#8168-at is)
10 perc után is így nézett ki, + 1-2 perc a fotó elkészülte (hogy valami látszódjon egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8170) Csatravi válasza Drótszamár (#8157) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát most mit mondjak erre? Tetszettek volna előbb megöregedni :D
Sajna szerintem körzetfüggő és pofafüggő is volt eddig hogy melyik háziorvos mennyit és hogy milyen oltóanyagot (vagy ajánlási lehetőséget) kapott. Most leküldték az összes regisztrált adatait a háziorvosoknak így nagyobb beleszólásuk lehet a kiválasztásban. A regisztrációt meg rég el kellene már felejteni mert egy baromság volt eddig is most meg már végképp. Egyszerűbb lenne ha aki oltást szeretne az jelezze a háziorvosánál valamilyen elérhetőségi formában aztán hajrá.
Sajna még mindig nem így van.

(#8171) Croft-21


Croft-21
őstag

Van itt vki, akit Astra Zenecàval oltottak? Volt vmi mellékhatása? Én kedden fogom kapni.

(#8172) blakey válasza Croft-21 (#8171) üzenetére


blakey
titán

Szinte mindegyik oltást megéri az ember, ha figyelsz magadra akkor akár utólag is feltűnhet, hogy mi volt az, AZ-val a fiamat oltották, 1 napig hőemelkedés, 3 napig enyhe fejfájás, lassúság, oltás helye bedagadt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8173) szabi__memo válasza Croft-21 (#8171) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Változó. 50-50

(#8174) Asbee válasza Croft-21 (#8171) üzenetére


Asbee
veterán

Kereső. Csomó tapasztalat van már oltásokkal.

(#8175) Croft-21 válasza Asbee (#8174) üzenetére


Croft-21
őstag

Tudom, csak mivel ez a topik eléggé fel van pörögve, gondoltam itt teszem fel a kérdést. Nyilván én is utána olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#8176) mattheus


mattheus
őstag

Úgy néz ki, hogy rövidesen eljutok a sorban oda, hogy oltást kaphassak, miután felhívtam a háziorvosomat. Jelenleg opcióként Astra vagy a Szputnyik hangzott el, de ha odaérek, akkor kiderül.

Kérdeztem, hogy többi oltóanyaggal mi a helyzet (Pfizer, Moderna), de arra egyelőre csak annyit tudott mondani, hogy én még nagyon fiatal vagyok, ezzel az oltóanyaggal még jóval idősebbeket oltják.
Én személy szerint az utóbbi kettőt preferálnám, hatékonyság és "EU kompatibilitás" miatt (tudom, hogy az Astra az EU kompatibilis, de ott meg a hatékonyság kapcsán oszlanak meg a vélemények), de nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés. Ha lehetne legalább látni, hogy mikor juthatok el a sorban oda az már segítség lenne, vagy ha lenne arra esély, hogy az EMA elfogadja, akkor biztosan kevesebbet hezitálnék (persze csak akkor, ha egyáltalán lesz választási lehetőségem akkor mikor sorra kerülök).

[ Szerkesztve ]

(#8177) lacafaca


lacafaca
őstag

tudom megígértem @Z.É.T., de nem összeszarni jöttem, kicsi segítség...ha nem jó, töröld főni ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8178) kunberci válasza mattheus (#8176) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem az a véleményem, hogy mindenki nem kaphat Pfizer-t, vagy Moderna-t. Nyilván a legtöbben ezeket az oltásokat választanák. Szerintem azt kell elfogadni, amit felajánlanak. Mindegyik jobb mint a betegség. Az a legjobb oltás, amit már megkaptál. Mi tesóval Astra zeneca-t kaptunk.

(#8179) Kékes525 válasza koncsik (#8161) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahogy Arkagyij Rajkin mondta anno: Válámi ván, dé ném áz igázi.

Csak annyit lehet mondani, hogy a csík erőssége nem arányos a védettséggel. Laborban kell ellenőrizni. Azonban annak az eredménye sem döntő, mert a sejtes védettséget nem mutatja. Legfeljebb tájékozódásra jó. Ha csak a fertőzöttség a kérdés, arra azt lehet válaszolni, hogy valószínűleg fertőzött volt. Álpozitívak lehetnek az eredmények egyes rheumatoid arthritisben szenvedő betegeknél is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8180) Z.É.T. válasza lacafaca (#8177) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én meg kértelek, hogy ha van releváns infód, ötleted, akkor gyere át ebbe is, szóval részemről pacsi ;) )

(#8181) daneel_hu válasza Croft-21 (#8175) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem az összes ismerősöm padlót fogott AZ-tól.
Persze ez nem baj.

(#8182) Madwe válasza daneel_hu (#8181) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem is mind a 4, köztük én is, elég erősen padlót fogtam :)

(#8183) koncsik válasza Kékes525 (#8179) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8184) bigdady válasza daneel_hu (#8181) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem nem volt vészes. Férfi nátha, derékfájás fáradtság 37.0 és 37.1 közötti váltóláz :)

[ Szerkesztve ]

(#8185) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

oltás után lázcsillapításra van kifejezetten kerülendő vagy ajánlott gyógyszer?
(illetve azt jól tudom, hogy mindenképpen érdemes lázcsillapítót szedni, főleg, ha nagyon gyorsan emelkedik a láz?)

(#8186) bulikavagyok válasza daneel_hu (#8152) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnos bejött amit írtál, 11:30 körül engem is megütött a cucc. Azóta eléggé erőtlen és kimerült vagyok.

(#8187) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A kínai járványügyi központ vezetője: nem olyan hatásosak az inaktivált víruson alapuló kínai vakcinák

Nem nyújtanak nagyon magas fokú védettséget a kínai vakcinák, mondta ki az AP hírügynökség szerint a Kínai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ igazgatója, Gao Fu szombaton egy konferencián, amelyet Csengtu városában, az ország délnyugati részén rendeztek. Gao Fu az inaktivált víruson alapuló kínai vakcinákról beszélt, ilyenből kettő van: a Sinovacé, illetve a Sinopharmé, amelyet Magyarországon is használnak.
A járványügyi vezető az mRNS-alapú vakcinákkal összehasonlítva mondta azt, hogy ezek kevésbé hatásosak.

Megoldásként felvetette, hogy lehetne módosítani az adagoláson, az oltások közti idő hosszán, vagy emelhetnék az ismétlő oltások számát. A másik lehetőség a vakcinák keverése, ez hivatalos mérlegelés alatt van jelenleg Gao szerint. A vakcinakoktélokról mint lehetséges kiútról itt írtunk részletesen.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8188) szabi__memo válasza Sir Pocok (#8187) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Félő hogy ezt magyarra fordítva azt jelenti kb semennyire nem véd

(#8189) skroy válasza Croft-21 (#8171) üzenetére


skroy
senior tag

Csütörtök délelőtt kaptam meg. Aznap este 8-9 körül hirtelen beütött. Erős hidegrázás, láz, durva fejfájás. A láz másnap estig tartott, a fejfájás 2 napig. Kb. ezekre számítottam is. :)

(#8190) bigdady válasza Sir Pocok (#8187) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sinovacra írja az 50-et. Sino azóta sincs 3.?

(#8191) Ringman válasza szabi__memo (#8188) üzenetére


Ringman
nagyúr

pedig szíjjártó mindent rendben talált!

(#8192) Fire/SOUL/CD válasza szabi__memo (#8188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha ez így igaz lenne, ahogy írod, akkor FLU oltásokat is kukázni lehetne, mert azok max. 50%-osak, de csak minden szökőévben, akkor is csak teliholdkor beadva (jó, ha a 30-40% közötti hatásosságok elérik)...
2. Nem a Vero-ról van szó a cikkben (ha jól értelmezem, MO-n meg Vero-val oltanak)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8193) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Why you can't compare Covid-19 vaccines
What a vaccine's "efficacy rate" actually means.

(#8194) Gothmog válasza Sir Pocok (#8187) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A hatékonysággal egy brazíliai tesztre hivatkozik, úgyhogy elképzelhető, hogy az ottani mutánssal szembeni gyengébb hatásosság áll a háttérben. Erre utalhat, hogy pl. az Egyesült Arab Emírségekben végzett tesztnél (ahol vszg. a normál variáns volt jelen a teszt elvégzésének az idején) még jóval magasabb (86%-os) eredmény jött ki.

Endure. In enduring, grow strong.

(#8195) szabi__memo válasza Fire/SOUL/CD (#8192) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én nem írtam 50%-ot. Én azt mondom a kínai "nem nyújt nagyon magas védettséget" lehet azt jelenti kb semmit nem ér.

(#8196) Joker88 válasza Croft-21 (#8171) üzenetére


Joker88
őstag

például, plusz egy 'jelentés' --> [#7782]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8197) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Sinovac, keresztoltás... vonalon meg amúgy is érdemes ezt az írást elolvasni. [link]

"Brazíliában 50, Törökországban 91 százalékos hatékonyságot mértek a klinikai vizsgálatok során. Melyik igaz? Mindkettő! A törököknél egy teljesen átlagos csoporton tesztelték, s azt látták, hogy 91 százalék, hogy valaki nem kerül kórházba, ha megkapja. A braziloknál egészségügyi dolgozóknál vizsgálták a tünetek megjelenésének esélyét, s itt jött ki az 50,38 százalékos hatékonyság.

és jól le van írva miért nincs tesztelve a Kínai vakcina. Ez nekik üzlet és terjeszkedés.

"Mindig is azt mondtam, hogy a keresztoltás ideálisabb, mint ha ugyanabból a típusból adnak be egy második adagot. A két ugyanolyan típusú oltásban az antigén, vagyis a vírus S-fehérjéje az azonos, a többi melléktermék, azok ellen viszont nem jó, ha immunizálva vagyunk.

Szóval nem látok abban veszélyt, ha egy vektrovakcina után második oltásként egy alegység-, vagy RNS-alapú oltóanyagot kapnánk.

A várható oltási útlevélbe viszont a dokumentációs rend fenntartása miatt nem megengedett, hogy először ezzel, másodszor azzal oltanak be, óriási lenne a káosz."

De a "Azért olyan nagyon sokáig nem fog már mutálódni a vírus..." rész is érdekes.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8198) Tigerclaw válasza szabi__memo (#8188) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Szerb vagy Brazil vizsgalatok alapjan volt, hogy az elso kinai oltas konkretan semmilyen vedettseget nem adott, de volt hogy a masodik sem.

El tudom kepzelni, hogy nalunk milyen teszteles folyt, folyik a vakcinak kapcsan, ha mindig csak kulfoldi tesztekbol derulnek ki ezek. A Szlovakok a Szputnyiknal vettek eszre valamit es nem hiszem, hogy ok nem a legjobb laborjukba vittek volna tesztelesre a kapott vakcinat, ahogy azt sem hogy kamuznanak mikor kvara kellene nekik is az oltoanyag. Azzal kapcsolatban mintha mar korabban is felmerult volna, hogy nem ugyanazt a vakcinat adtak be tesztelesre, mint amit aztan szallitottak.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8199) daneel_hu válasza bulikavagyok (#8186) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért lenne sajnos, örülj neki inkább.

(#8200) blakey válasza Tigerclaw (#8198) üzenetére


blakey
titán

Szlokákoknak nincs hitelesített laborjuk, állítólag nálunk van/lesz bevizsgálva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.