Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) Lauda válasza kolopele (#42698) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sincs ebben semmi aggasztó, hiszen az oltás tette a dolgát.

(#42752) AMD Power


AMD Power
titán

Megvan, melyik ország győzi le először a koronavírus-járványt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42753) Lauda válasza kolopele (#42734) üzenetére


Lauda
félisten

Az miből következik, hogy véglegesen elvesztette a szaglását és ízérzékelését?

(#42754) Csatravi válasza AMD Power (#42750) üzenetére


Csatravi
senior tag

Igen, és a legdurvább részek még bele sem kerültek.

(#42755) radi8tor válasza AMD Power (#42752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dicső angolok. :P

⭐ Stella

(#42756) kolopele válasza Parci (#42738) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem akarok linkelni, én az esetek zömében a két rokonomtól kérem az infókat, akik mint már írtam tudósok, linkeltem is már előadást sógornőmtől ha még emlékszel. Az oltás és a nullás vércsoport előnyt jelenthet, és ezzel a témát lezártam. Nyilván ha már elkaptad és az intenzíven fekszel, semmit nem számít.

(#42757) kolopele válasza Lauda (#42753) üzenetére


kolopele
nagyúr

Például abból, hogy végleg elvesztette :)

(#42758) Lauda válasza kolopele (#42757) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most nehéz értelmezni. :F Honnan veszi, hogy végleg elvesztette? Egy gerincvelőszakadásnál kijelenthető, hogy végleg elvesztette valaki például a járóképességét. Itt viszont az életben senki meg nem állapítja, hogy milyen mértékű az idegkárosodás, főleg mivel még aktív szakaszban jár az illető.

[ Szerkesztve ]

(#42759) mpo válasza Csatravi (#42748) üzenetére


mpo
veterán

Akinek a családjában vagy baráti körében van oltásellenes, vírustagadó, annak küldje el, hátha elolvassa.

Ha érted, akkor már elavult.

(#42760) Csatravi válasza mpo (#42759) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egy aneszteziológus volt a szerző, de az eredeti helyről (FB) végül törölte. Vajon miért? (költői kérdés volt)

(#42761) daneel_hu válasza Csatravi (#42748) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kiváló írás.

(#42762) Ricardo válasza mpo (#42759) üzenetére


Ricardo
félisten

Az lenne rá a válasz, hogy "riogatás"

(#42763) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Érdekes, hogy a vércsoport kérdése így eltűnt, anno (tavaly szeptember) még Falus András is így nyilatkozott: "Igen, úgy tűnik, hogy az A-s vércsoportú emberek érzékenyebbek a fertőzésre, aminek genetikai háttere lehet." Lehet, hogy az azóta leírt génszakasz hiányában szenvedők (ami a súlyos/halálos lefolyásra prediszponál) elsősorban "A" vércsoportúak (sajnos nincs erre sem study, csak feltételezem) :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42764) Ispy válasza forceberg (#42726) üzenetére


Ispy
veterán

Igen a Tóth Ilona. De már mindegy most értem haza a dél tepsiből, 10 perc várakozás, utána a regisztrációt átugrottuk, mert az első kettőt is itt kaptuk, szóval egy 30 perc alatt megvolt pihivel együtt, szóval pajszer a vállban, jöhet a szenvedés. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42765) Parci válasza kolopele (#42756) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is írtam, hogy emlékeim szerint kb. 6%-nyi előnyt jelent a - nullás - vércsoport. az oltás egy teljesen másik téma, ne is keverjük ide. ennyit szerettem volna, pontosítani az állításod. (a húgom kutatóbiológus, csak hogy nálam is legyen erős rokon :DDD)

amúgy, csak hogy közben megerősítsem a teóriád: mi 0 rh- vagyunk anyafejjel, és egyikünk sem kapta még el... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42766) Parci válasza Ispy (#42764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

átadnám akkor a stafétát, engem lord vaxigrip pár órája engedett csak ki a szorításából :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42767) t72killer válasza Csatravi (#42748) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az összes vírustagadó online tartalmat lecserélném erre + ahol alkalmas pár képre.

Más: tudtok már olyan otthoni antitest-gyorstesztről, aminek magasabban van a kiinduló szintje, mondjuk közel "delta kompatibilis"?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42768) Parci válasza Csatravi (#42748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan szempontból jó írás, hogy legalább el tudja képzelni a user, hogy mi történik odabent. persze aki végigolvassa és értelmezi is, annak semmi szüksége rá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42769) Ispy válasza Parci (#42766) üzenetére


Ispy
veterán

Hát inkább ez, mint az intenzíven pelusban Dart Vader maszkban. Mondjuk én a kínait is könnyen átugrottam, igaz az csak előétel volt. De már a beadáskor éreztem, hogy ez prémium cucc, nem csípet akkorát, mint a sino. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42770) Ricardo válasza Ispy (#42769) üzenetére


Ricardo
félisten

"De már a beadáskor éreztem, hogy ez prémium cucc, nem csípet akkorát, mint a sino. "

Modernebb. Kisebb benne a chip :DD

(#42771) Ispy válasza Ricardo (#42770) üzenetére


Ispy
veterán

Már az elején jól kezdődött egyébként, kijött a security guy, hogy jahnsen nincs, szputynik nem is volt. Gondoltam is a francba, egy jó kis sputnyik milyen jó lett volna. Mindegy, maradunk a haldokló nyugat szarjánál. :D

De most öszintén jó érzés 3 oltással, erre tényleg rá lehet kapni, szinte már várom a kövit.

Gyerekek is megkapták a 2 dózist, ha ezek után elpatkolunk, én már leszrom.

Csak ez a rohadt CCTV ne szólna a fejembe egyfolytában. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42772) Parci válasza Ricardo (#42770) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pentium kontra 386 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42773) Parci válasza Ispy (#42771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"ha ezek után elpatkolunk, én már leszrom"

nem fogtok, atom védettek vagytok

úgy 6 hónapig ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42774) Ringman válasza Ispy (#42771) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd a külső csippel lehet javítani a helyzeten: [link]

(#42775) daneel_hu válasza Ispy (#42771) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nagyon Szputnyikra vágysz, kérj Janssent. :D

(#42776) Kaba


Kaba
veterán

A Jansen után második oltásnak Jansen vagy Pfizer ajánlott inkább.

[ Szerkesztve ]

(#42777) AMD Power válasza Csatravi (#42754) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ezzel is tisztában vagyok.
:(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42778) AMD Power válasza Parci (#42765) üzenetére


AMD Power
titán

Én is 0rh + vagyok. Nem voltam covidos igazoltan. Vagy nem tudtam róla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42779) Parci válasza Kaba (#42776) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

janssen után alapvetően bármi más, csak ne janssen, de a legjobb a moderna, utána a pfizer, és ezek mind sokkal jobbak, mint a többi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42780) Ispy válasza daneel_hu (#42775) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, eszembe sincs, meg már nem is volt este. Nem akarok én annyira szenvedni, remélem a parizer nem üt majd ki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42781) Ringman


Ringman
nagyúr

Immune correlates analysis of the mRNA-1273 COVID-19 vaccine efficacy clinical trial

Vaccine recipients with post-vaccination 50% neutralization titers 10, 100, and 1000 had estimated vaccine efficacy of 78% (95% confidence interval 54, 89%), 91% (87, 94%), and 96% (94, 98%), respectively. These results help define immune marker correlates of protection and may guide approval decisions for mRNA COVID-19 vaccines and other COVID-19 vaccines.

(#42782) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Most úgy tűnik, már csak a természetes fertőződés állíthatja meg a vírust

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42783) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Azért 2 Pajszerra, a 3. Moderna lett. Nem mondom teszi a dolgát rendesen a vakcina. Nem is mentem ma melózni. Na az tuti, hogy nem sóoldat került a vállamba.

battletag: bossi#2666

(#42784) tisn válasza Ispy (#42771) üzenetére


tisn
addikt

Csak ez a rohadt CCTV ne szólna a fejembe egyfolytában. ;]

miert nem szivtad ki a csipet komperral? ram kicsit furan neztek mikor egy 20 kilos krumpliszsakkal mentem az oltopontra, de legalabb jutott masnak is :)

csak az oromhirt akartam megosztani, hiaba kuldott el ket hete a doki, hogy nem ad szurit, vegre bennem IS van a parizer a 2AZ-re. bar a sor rovid volt kinnt, benn baszakodas volt, meg elfogyott az oltoanyag, igy 50 percbe kerult :( (ket hete kb. 10 perc alatt vegeztem volna)

(#42785) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

az mióta van, h a háziorvos bemondásra elfogadja a covid gyorteszt eredményét, és PCR elrendelése nélkül megy ki a védettségi igazolvány? csalás melegágya. :((

(#42786) Ringman válasza koncsik (#42782) üzenetére


Ringman
nagyúr

eléggé clickbait cím

tldr: annyira el lett rontva a járványkezelés, és annyira nem akar senki lezárást, hogy a nagy tehetetlenség miatt nem lesz más út.
+ alacsony az áltoltottság.

(#42787) Parci válasza tisn (#42784) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te nem kínayt akartál? hogyhogy te is bluetooth lettél, fiam?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42788) Ispy válasza tisn (#42784) üzenetére


Ispy
veterán

Vakcinaszopó csigát akartam, de nem találtam egyet sem, szerintem már megfagytak, mert rohadt hideg van. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42789) BlackV válasza Parci (#42779) üzenetére


BlackV
senior tag

Ó itt kérem a dupla Janssennek hamarosan EMA engedélye lesz 2hónapos(!) oltásközzel, mert az szuper. Kíváncsi leszek milyen átlag igg-t fog produkálni 2 hónapra.
Megvan a maga bája, amikor már egy fórumon se ezt a kombinációt ajánlják, de EMA engedélye majd lesz.. :)
(Teljesen igazad van egyébként..)

https://index.hu/kulfold/2021/11/22/matol-az-is-beoltottnak-szamit-aki-kinai-vakcinat-kapott/heteken-belul-erkezhet-az-ajanlas-a-johnson-johnson-masodik-adagjarol/

(#42790) t72killer válasza Ringman (#42786) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olvasgatom az SOS: Korona csoportot és lám, az oltatlanok tolongani kezdtek + a grafénoxidot gyorsan felváltotta a "mekkora szaturációval hívjak mentőt" téma.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42791) fatal` válasza Kaba (#42776) üzenetére


fatal`
titán

Jansenre pont nem ajánlott még egy Jansen. Pfizer vagy Moderna.

(#42792) fatal` válasza BlackV (#42789) üzenetére


fatal`
titán

De a Sputniknak, ahol különböző a vektor annak nem lesz. :DDD Tragikomédia.

(#42793) BlackV válasza fatal` (#42792) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát még nem kapta meg az ajánlást, de én megelőlegezem. Akkor az viszont szerintem marhára ciki mert mi is egy vakcina engedélyezésének legszentebb két alapfeltétele?

- hogy hatékony.
- és biztonságos.

Na hát kíváncsi vagyok a gyakorlatban a 2 hónapra Janssen mennyire lesz hatékony a jelenleg terjedő delta és delta+ variánsok ellen.

[ Szerkesztve ]

(#42794) fatal` válasza BlackV (#42793) üzenetére


fatal`
titán

Hatékonysághoz azt hiszem elég, ha a WHO által elvárt minimumot teljesíti, ami 50%. Azért ezt nagy valószínűséggel hozni fogja. De deltara szerintem nem fogják külön megnézni.

(#42795) IRO21 válasza VÁMpír (#42785) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha tesztpontra küldenek, akkor is először gyorsteszttel indítanak, és ha az pozitív, akkor már nem is csinálnak PCR-t.
Mi ezért nem kaptunk uniós gyógyultsági igazolványt :((

(#42796) BlackV válasza fatal` (#42794) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát márpedig ha nem arra nézik akkor az csalás. Kit érdekel a vuhani meg alfa ellen hogy teljesítene 2 janssen. Most van most, most engedélyezünk valamit.

(#42797) fatal` válasza BlackV (#42796) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem az a nézőpont, hogy már engedélyezve van és csak az "adagolást" változtatják. De lehet, hogy félreértem a dolgokat. :)

(#42798) Ringman válasza BlackV (#42793) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg ilyet, gyakorlatban meg ki tudja: [link]

Booster shot at two months provided 94 percent protection against COVID-19 in the U.S.
The Phase 3 ENSEMBLE 2 study showed that another shot of the Johnson & Johnson COVID-19 vaccine given 56 days after the first provided:
100 percent protection (CI, 33%-100%) against severe/critical COVID-19 – at least 14 days post-final vaccination.
75 percent protection against symptomatic (moderate to severe/critical) COVID-19 globally (CI, 55%-87%).
94 percent protection against symptomatic (moderate to severe/critical) COVID-19 in the U.S. (CI, 58%-100%).
When a booster of the Johnson & Johnson COVID-19 vaccine was given two months after the first shot, antibody levels rose to four to six times higher than observed after the single shot.

(#42799) BlackV válasza fatal` (#42797) üzenetére


BlackV
senior tag

Az Európai Unió gyógyszerfelügyelete (EMA) hétfőn bejelentette, hogy éppen vizsgálják az adatokat a Johnson & Johnson vakcinájának emlékeztetőoltásáról, az ajánlásról való döntés „heteken belül” megérkezhet – írja a Guardian.

Az emlékeztető oltásnak is hatékonynak kell lennie. Én ezt várnám el ha valami ajánlást kap. Márpedig arra legyen hatékony ami most van és nem másra.

[ Szerkesztve ]

(#42800) tisn válasza Parci (#42787) üzenetére


tisn
addikt

gondolkodtam rajta, de az AZ + parizerrol eleg sok tapasztalat van, AZ + csajnairol meg semmi. es ket hete mikor bementem a doki megkerdezte a kronikus bajaimat, meg hogy mit kaptam elsonek, es azt mondta, hogy parizer, jo lesz -e?
mi itt mind nagyon okosak vagyunk, en a legokosabb, de azert ilyenkor inkabb az orvosra hallgatok :D

amugy ma egy elso oltasos parocska (lajtos oltastagadonak tuntek) sinot kert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.