Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) Ringman válasza koncsik (#42076) üzenetére


Ringman
nagyúr

A nagy kérdés az lesz, hogy az általános maszkhasználatnak bevezetése - ami szombattól érvényes - mennyiben befolyásolja majd a vírus terjedését.

nincs általános maszkhasználat, amit bevezettek, az kb semmit sem ér. [link]

amúgy nem kellene áttérni a brit modellre, mert a tartós eü-leterheltség Mo-n elég katasztrofális lesz a gyengébb eü miatt.

---
+ érdekes, amit a MOK titkára mond ebben a cikkben ( A kórházak falai nem átláthatók, az egészségügyi dolgozókat hallgatásra kötelezik ):

„Igen sajátos, hogy eszerint 20 garantáltan oltott orvos nem találkozhat egy továbbképzésen egymással, de 450 ember szabadon bulizhat igazolvány és oltás nélkül.

(#42102) Ringman válasza Lauda (#42051) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy remélem ki tudták védekezni az oltóhelikopter támadását:
Impfgegner warnen vor „Impfhubschrauber“ bei Demo :Y

[ Szerkesztve ]

(#42103) t72killer válasza Parci (#42099) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az rbd kisebb, és valami miatt nem szeretnek túl kicsi alegységre vakcinát gyártani. Nem kell magyarázni, hogy kell a 2.nyugati arra a cirillbetűs csodára :P .

#42102: <<- 🤣 :DDD , ezeknek még a macskája is s..gghülye.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42104) mpo válasza Asbee (#42097) üzenetére


mpo
veterán

és fogalmam nincs, van-e oltása
Ennek a kiderítésére írtam, szó sem volt védelemről.
Akár 3 Pfizerrel is tudnék fertőzni, ha elkapnám, de eddig ellenálltam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#42105) t72killer válasza mpo (#42104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, jelenleg az oltási igazolványosdinak, pláne ahogy Mo.-on adják, kb annyi haszna van, hogy ösztönzi a usert az (első!) oltásfelvételre.

Azt nem tudom, tételesen kimérte-e már valaki, hogy az oltott-fertőzött mennyivel kevesebb vírust bocsát ki :F józanparasztoknak érdemes átgondolni, h az oltás az orrnyálkahártyán nem generál antitesteket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42106) Directors válasza IRO21 (#42045) üzenetére


Directors
senior tag

Ez jò hír! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#42107) Ringman válasza t72killer (#42105) üzenetére


Ringman
nagyúr

zárt rendszerben, nagy vírusterhelésnél egál:
In the setting of a prison, transmission of Delta infections from fully vaccinated individuals was similar to that of unvaccinated

It's important to put this in context. The setting matters. A prison or a cruise may be considered highest risk; household contacts as high risk. Brief outdoor contact the lowest. The transmission story is not binary. 3 household studies reviewed here:
--
ellenpélda: [link]
Addressing the anti-vaxxer BS about vaccines not preventing transmission. It's not 0|1.
1. Recent Dutch study during Delta "Effectiveness of full vaccination of the index against transmission to unvaccinated household contacts was 63% (95%CI 46-75%)."
2. UK study with Delta by genome sequencing, household transmission reduced from 38% (via unvaxxed) to 25% (vaxxed), a 35% reduction
3. A 2nd UK study with sequencing of Delta showed a 27% reduction of transmission for vaccinated vs unvaccinated
4. Fully vaccinated status reduces Delta transmission. With Delta for HOUSEHOLD CONTACTS, the worst case scenario, that reduction range from 27-63% in these studies. Transmission reduction outside of households is likely considerably higher but difficult to quantify.

összegezve a fertőzőképesség a környezettől is függ, nem egyváltozós a képlet.

(#42108) BlackV válasza t72killer (#42103) üzenetére


BlackV
senior tag

valami miatt nem szeretnek túl kicsi alegységre vakcinát gyártani.

Több oka is van.
Egyrészt ha túl kicsire szabnák, nagyobb az esélye a vakcinakerülésnek,
másrészt ha túl kicsi (haptén méretű) az antigén, akkor nem jó immunogén, mert hiányoznak belőle azok a fehérje oldalláncok amelyeket az immunrendszer könnyen felismer. (PAMP mintázat)

[ Szerkesztve ]

(#42109) t72killer válasza Ringman (#42107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínű x óra expozíció után mind1. Az jó hír, h legalább valamennyi különbség van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42110) Ringman válasza t72killer (#42109) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha rosszul szellőztetett étterembe/kocsmázni mész vagy koncertre, akkor kb mindegy.

(#42112) Ringman


Ringman
nagyúr

ugur sahin (biontech) most évenkénti oltással számol: [link]

(#42113) t72killer válasza Ringman (#42110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha ki tudnánk mutatni a levegőből a víruskoncentrációt, qkkor ki lehetne mérni. Feleakkora kibocsátás = kb 2x annyi közös légtérben eltölthető idő.

más kérdés, mihez képest 2x annyi, mert a csernobili "tölthetsz 1 percet a tetőn" szitut nem szeretném kipróbálni ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42115) t72killer válasza Ringman (#42114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

magyar kormánymédia is lehozhatná. bár az antivaxxer tard megint más állatfaj, csak kicsi közös halmaz a origo olvasótáborával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42116) erahurka válasza Ringman (#42112) üzenetére


erahurka
félisten

Egybevág a kutatással, ami szerint legalább 10 hónap védelmet ad a harmadik Pfizer.

(#42117) erahurka válasza t72killer (#42115) üzenetére


erahurka
félisten

Már eléggé megy a lehordás. Szerintem várható hogy tovább keményítenek a kommunikáción.

(#42118) Ringman válasza erahurka (#42117) üzenetére


Ringman
nagyúr

túl későn.

---
jó lenne a kommunikációban amúgy nem az oltottak, hanem az oltatlanok arányát mondani - 70% és 90% oltott között nem tűnik akkorának a szakadék, mintha azt mondanád, hogy háromszor annyi oltatlan (aka potenciálisan az eü-kapacitást jobban terhelő) van Mo-n, mint máshol egy adott korosztályban.

[ Szerkesztve ]

(#42119) BlackV válasza erahurka (#42116) üzenetére


BlackV
senior tag

Szerintem kicsit optimista. Inkább csak legfeljebb 10honap lesz az. Annak, akinek 40 000+lett. De azt 3.ra se osztogatják mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#42120) Parci válasza t72killer (#42103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira nem szeretnek, hogy a novavax épp ezt csinálja, és elvileg elég jól

na mindegy, felőlem folytathatod ezen a parázást, csak valahol ez is olyan, hogy a szakma szerint nem gond, de te jobban tudod ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42121) zseko válasza Ringman (#42102) üzenetére


zseko
veterán

Semmi gond, majd a vakcinaszopó csiga kiszívja ;]

[kép]

Ezt amúgy tuti trollkodásnak készítették, mert nem lehet ember ennyire hülye. Azért a másik topikba nem mertem betenni, nehogy komolyan vegye valaki... :D

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#42122) Reggie0 válasza zseko (#42121) üzenetére


Reggie0
félisten

De, nagyon sok ilyen hulye van.

(#42123) NeoPampalini válasza zseko (#42121) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez jobb, mint a krumplis. :D :D :D

(#42124) Ringman válasza zseko (#42121) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy szerintem max pár % ilyen súlyosan korlátolt, azért sok ember meggyőzhető lenne (célzott kommunikációval), ill. ha kötelező lenne, akkor azért emiatt nem mondanának fel, emigrálnának, tüntetnének stb.

az antivax kampányt (ami jól illeszkedik a putyinista cyberwarfare-be) többen beszopják (vö. funkcionális analfabéták száma), de azért lenne remény megfelelő ellenkampányokkal, ez azonban elmaradt idáig (meg komoly emberek is kellenének hozzá, nem a félbolond kásler meg a fogalmatlan müller és a saját magának rendszeresen ellentmondó merkely)

(#42125) Sir Pocok válasza erahurka (#42100) üzenetére


Sir Pocok
őstag

CHP vagy CHX hatóanyagról van study az alapján működik.

DE

Ezekkel a szájvizekkel és szopogató tablettákkal óvatosan, mert a szájüreg működését nagyon meg tudják változtatni. Én csak akkor használnám, ha tömegbe voltam és hazaérve fertőtlenítek, vagy ha van nálam mebucain csak azután ha a tömeget elhagytam.
Ha családban lesz valaki beteg nincs értelme használni, mert annyira sűrűn kellene ami szétcseszi a szájban a nyálkahártyát.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42126) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Favipiravir témában.

Gyógyszerész ismerőssel beszéltem délelőtt és felmerült a favi.

Ő azt mondta, hogy az a baj vele, hogy a lebomlási ideje annyira gyors, hogy a hatás nem tud lépést tartani a vírus szaporodással. Ezért is adják nagyobb adagban, hogy a koncentráció egyenletes legyen. Ennek, elmondása szerint egyenes végkifejlete lehet egy jó kis májkárosodás, mert a máj folyamatosan kapja a terhelést. Hiába csak az influenzára lett kitalálva ahol nincs ilyen gyors és folyamatos vírusterhelés.

A Pfizer állítólag azért zseni az elmondása szerint, mert ugyanennek a proteáz inhibitornak a működését nem azzal fokozza, hogy nagyobb adagot visz be, hanem a lebomlását gátolja, a hozzáadott ritonavir segítségével, ami az egyik májenzimet blokkolja.
Ezért a máj nem tud túlterhelődni, így a Pfizer gyógyszere sokkal biztonságosabb a megítélése szerint.

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de érthető és logikus volt ahogy elmagyarázta.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42127) Lauda válasza Ringman (#42102) üzenetére


Lauda
félisten

warnen Impfgegner vor Hubschraubern, die mit „flüssigem Pfizer“ ausgestattet werden, um die Demonstranten zu impfen.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#42129) erahurka válasza Sir Pocok (#42125) üzenetére


erahurka
félisten

Afta miatt öblítettem egyet tegnap, azért jutott eszembe, hátha hatásos itt is.

(#42130) radi8tor válasza #72445440 (#42128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit szeretnél ezen megnézetni? Be kell jelentkezni - így megoldható csak hogy egy ember 1x töltse ki.

⭐ Stella

(#42131) IRO21 válasza erahurka (#42116) üzenetére


IRO21
aktív tag

Néhányszor láttam említeni ezt a 10 hónapot a harmadik Pfizerre.
Van már kész tanulmány, vagy mindenki arra az Izraelire hivatkozik, ami folyamatban van?

(#42132) erahurka válasza IRO21 (#42131) üzenetére


erahurka
félisten

Én még az izraelire hivatkozom, nem tudom van-e tanulmány.

(#42133) lacafaca válasza #72445440 (#42128) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja...offban nem fog menni, radi elmondta miért ;)
lassan hozzá kell tennem a 4-et is :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#42134) Orlin


Orlin
addikt

Olvasgattam most a topik szélén található maszkos írást.
"Olyan maszkok, amiket PM10 és PM2.5 szűrési képességgel hírdetnek"
Ezt nem látom sehol.
PM-P2 ilyent látok csak.
Az egyik nagy "vírusmaszkos" oldalon.
Ha valakinek van megbízható bolt ötlete szívesen várom a segítséget prívátban,hogy itt ne legyen reklám.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42135) t72killer válasza Parci (#42120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom. Meglássuk, 50/50.

#42124: a FB-os agyzsibbasztást kellene beszántani. Elképesztő, hogy totál alap grafénoxid-mindmeghalnakazoltottak őrületeket se képesek leszedni, ha az ember jelenti a false info/health csatornán. Pedig olyan mélységig kéne menni, hogy antivax jucikát, aki szetint a falu oltott fele kihalt, leszedjék.

#42127: ez mekkora 5let, a Pfájzer-vízágyú és könnygázspray sztem költséghatékonyabb, én direkt Pfizer feliratú furgonokban küldeném ki a jardot ezekre :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42136) mozso válasza Orlin (#42134) üzenetére


mozso
senior tag

Nem is tudtam, hogy kiemelt lett az egyik maszkos írásom :-)

Nos tehát rákerestem erre a PM-P2-re, én nem venném meg, csak ha egyáltalán nem fér bele egy minőségibb verzió, minősített gyártótól, rendes CE minősétéssel.

Miért?
Itt van az egyik saját maszkom, rendes CE jellel, a maszk bevizsgálását a Bsi Group végezte, ami egy orvosi eszközök ellenőrzésére szakosodott vállalat Európában.

Bsi Group CE jelek:

Az általad említett maszkon a CE jel betűi picit közelebb vannak egymáshoz, ami gyakran a "China Export" félrevezető jele, azaz nem minden okés a CE minősítéssel vagy nincs is egyáltalán.

A CE 2163-ra rákeresve viszont ezt kapod, két vizsgálat is van (Olasz, Német) azzal a török céggel szemben (Universal Certification), aki a 2163-at kiadja, egyik elég erős kifogásuk, hogy mindössze 20 nap alatt igazolják, hogy ezek a kínai maszkok (60+ verziót írnak) megfelelnek a szűrési/védelmi előírásoknak, míg a rendes minősítő cégek vizsgálatai 1-2-3 hónaposak.

További gond, hogy az EU nem találta hitelt érdemlően bizonyítottnak, hogy a fent említett török cég a EU Regulation (EU) 2016/425 Personal protective equipment tesztjének elvégzéséhez és egy valós minősítéshez rendelkezik elég szakmai tudással és szabályozott folyamattal. Ezt 3x jelezték eddig nekik egyszer 2019-ben és kétszer 2020-ban.


A kínai gyárnak mind1 mit nyomtat a maszkra, főleg, ha nem is szabályos a CE jel (nem lehet felelősségre vonni egykönnyen). Ez a maszk lehet, hogy szűr rendesen, de lehet nem annyira.

Nem tudom miért kellett a CE minősítéssel okoskodni, passz. Szerintem ez egy KN95-ös (kínai FFP2 verzió, CE minősítés nélkül), amit könnyebb volt így forgalomba hozni.

A KN95 amúgy nem rossz szűrési képesség, ha valóban tudja ezt a szintet, akkor jó, csak rakd fel úgy, hogy ne tudj az orrodnál vagy az álladnál fals levegőt alászívni, mert akkor nem véd jól (egyik maszk sem ilyen helyzetben).

(#42137) t72killer válasza mozso (#42136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magam részéről maradok a mezei műtősmaszkoknál. Ami azon átjön, jó lesz boosternek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42138) mozso válasza t72killer (#42137) üzenetére


mozso
senior tag

A mezei műtősön nagy eséllyel fog átmenni, mert azt arra találták ki, hogy kifele fogja meg a cuccot és a doki ne fertőzze meg a sebet operáció közben.

(#42139) UberMutant válasza mozso (#42138) üzenetére


UberMutant
őstag

ő direkt meg akarja fertőzni magát, csak kár, hogy ezt a baromságot terjeszti is.

(#42140) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Elképzelhető, hogy Japánban egyszerűen kihalt a koronavírus delta variánsa :Y

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42141) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A gyorstesztem pozítív lett, karanténban leszek.
A barátnőmnek holnap lesz meg a pcr tesztja.
Ha pozitív, akkor Ő is karanténban lesz.
Két sarokra lakunk egymáshoz.
Mi a fenééert nem lehet megadni 2 darab címet a karanténhoz!
Kocsival elmennék hozzá, senkivel sem találkoznák.
Együtt jobban telnének a napok.
Igaz, már csak péntekig leszek karanténban.

(#42142) proci985 válasza mozso (#42136) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi a pontositast, beraktam mellé :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42143) PuMbA válasza GEPESZ66 (#42141) üzenetére


PuMbA
titán

Ez van, de no problemo. Legalább most megvan a távolságtartásotok, ami időnként ajánlott a kapcsolatokban :)

[ Szerkesztve ]

(#42144) Parci válasza Sir Pocok (#42140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó jel lenne, ha lassan kifogyna a mozgásteréből ez a rohadék!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42145) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Pfizer vagy Moderna? Mit kérjek harmadiknak Sputnyik után?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#42146) Parci válasza _Balee_ (#42145) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs nagy jelentősége, a kettő valamelyikét. én modernát kértem, mert picit nagyobb adag, és ha bármiért a sputnik nem adott elég alapimmunizációt, javítson rajta.

jelenleg a moderna 3. oltás már felezett adaggal megy, ami azt jelenti, hogy 50 ug tüskefehérje van benne (a pfizerben 30 ug, de ez nem úgy megy, hogy több=jobb mindenképp). eredetileg 100 ug volt, én szeptemberben még azt kaptam, ki is ütött :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42147) NeoPampalini válasza _Balee_ (#42145) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nekem is ez a dilemmám, első két oltásnak volt a családban ez is, az is, én meg az oroszt kaptam.

(#42148) t72killer válasza Sir Pocok (#42140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nocsak, titokban bevetette valaki a mutánsfegyvert? :R .

#42144: ó ne aggódj, nagy a család, gond nélkül akad deltával ellenlábas családtag :)):

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42150) Drizzt válasza Parci (#42146) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem ismerős a múlt héten 2 Astrára szintén teljes Modernát kapott, mint én is október végén. Ő is direkt rákérdezett, hogy mekkorát adnak, ha azt kéri.
Én azt mondanám, hogy 30 altt talán érdemesebb a Pfizer, felette meg a Moderna. Illetve egyéni mérlegelés alapján, hogy valamivel magasabb védelemért vállal-e valamivel magasabb kockázatot az ember.
A japán kamikaze-delta jól hangzik. A jelek szerint viszont valószínűleg sokkal jobban fertőz, mint a delta, mégis beledől a kardjába. Laikusnak furán hangzik. És a cikkek is elméletinek tűnnek róla javarészt. Az is furcsa a sztoriban, hogy akkor a "régi delta" miért nem tud újra terjedni. Lehet tudna, csak épp elfogyott.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.