Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) Ringman válasza Ezekiell (#42696) üzenetére


Ringman
nagyúr

booster után 90% fölötti a VE, szóval nem feltétlenül meglepő.

(#42702) Ricardo válasza Csatravi (#42654) üzenetére


Ricardo
félisten

Környezetgyógyászati szakértő :DDD

(#42704) Ispy válasza Ringman (#42703) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen, a vallások mindig is jól kezelték ezeket a világi dolgokat. Ja, nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42705) Parci válasza kolopele (#42698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég sok állítás van a kommentedben és igazából egyik sem igazolható:
- a 45 éves ember, aki hírből nem ismeri a megfázást, ettől függetlenül vagy fogékony a covidra vagy nem
- a 0-s vércsoport egészen minimálisan számít. valami 6%-ot tudtak kimutatni a többi vércsoporthoz képest

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42706) Parci válasza bopeti98 (#42689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akik ilyesmivel paráztatnak, nem tudnák megvédeni az állításaikat, ha egy szakember előtt kéne. hány éves vagy? ha 20, akkor van valami 1:sok tízezerhez esélyed egy szívizomgyulára, ami mellesleg kezelhető. ennél nagyságrendekkel több esélyed van a covidba belerokkanni, szóval attól féljél jobban.

a sino+mrns kombó az egyik legjobb, nagyon erős védelmet fog adni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42707) Ezekiell válasza Ringman (#42701) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jó, ez igaz, de a gyerek...? 2.5 éves, 0 oltás nyilván.. Na mind1, inkább örülök.

#42703Ringman
Az istenbarmai... (szó szerint) :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42708) Ezekiell válasza kolopele (#42698) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem aggasztó az, sőt - ha ennyi tünete lenne mindenkinek, akkor 0 para lenne a világon.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42709) Parci válasza Ezekiell (#42707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért tényleg az a default, hogy embereknek nem lesz baja tőle.

érdekes teória egyébként, hogy gyerekkori koronavírus fertőzések keresztimmunitásán is múlhat a dolog.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42710) fatal` válasza kolopele (#42698) üzenetére


fatal`
titán

A vércsoportokról már régen bebizonyosodott, hogy semmit sem számít.
"megfázást hírből nem ismerő 45 éves ember"
A COVID-nak semmi köze se a megfázáshoz, se az influenzához, eleve nem légúti betegség. Semmit nem lehet abból következtetni a COVD lefolyására vonatkozóan, hogy más betegségekre hogy reagál valaki.

(#42711) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezt kemenesi fáccséjéről loptam, tanulságos:

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42712) PuMbA válasza Parci (#42711) üzenetére


PuMbA
titán

Szlovákok valamit tudnak. 54%-os beoltottság és kevesebb halál, mint osztrákoknál, valamint ugyanannyi halál, mint a 87%-os Belgium-nál :)

Nekem egyébként most szűnt meg a köhögésem, szóval jó 2 hétig tartott ki Covid után. Így, hogy átestem, már nem izgulok semennyire, tudom, hogy mint-hogy érintett a delta ,hétvégén is mentem össze-vissza. Majd januárba jöhet a 3. vakcina.

[ Szerkesztve ]

(#42713) Csatravi válasza Parci (#42711) üzenetére


Csatravi
senior tag

Elég gáz a halálozási értékünk az utánunk következő pár kevésbé oltott ország adataihoz képest. ( EE, SI, PL, SK,) A Csehek meg +1% töblett oltottak (elhanyagolható) és fele annyi halott.

(#42714) lacafaca


lacafaca
őstag

eskü rá kellett néznem a linkre, mert gondoltam elszartam...de nem...háát...húha (ezt a reagálóknak, gondolom a többiek vették az adást)😅

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#42715) bigdady válasza bigdady (#41887) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na két astrára 5 hónapra (35 bau) a moderna kiverte a mérőt 3260 bau lett :C
10 különbség a máshoz csak kerekités?

[ Szerkesztve ]

(#42716) Ezekiell válasza Parci (#42709) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, ezt is hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy tényleg jónagy %-ban nem lesz baj belőle.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42717) Parci válasza bigdady (#42715) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helyes :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42718) Parci válasza PuMbA (#42712) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen tüneteid is voltak? anyafejnek nálunk csak este-reggel torokfájás 10+ napig, meg köhécselés két hete, de egy negatív antigénen túl nem produkált semmit (valszeg nem is covid).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42719) Mr K válasza Parci (#42711) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem tudom, hogy a többi ország hogyan áll jelenleg, de Mo már 186-nál jár a halálozást tekintve, sajnos. :((

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#42722) daneel_hu válasza Parci (#42711) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ebből csak nagyvonalakban azt lehet kiolvasni, hogy minél nagyobb az átoltottság annál kevesebb a halálozás.
Ellenben több értelme nincs, Romániában 3-4 hete még napi 500+an haltak bele a covidba 30% közeli átoltottságnál, volt olyan nap amikor 700+ is volt.
Ez baromira nem látszik a táblázaton, magyarán az országok nem ugyanabban a járványfázisban járnak, ezért nehéz az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#42723) daneel_hu válasza #72445440 (#42721) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi sem mehetünk be a suliba, még maszkban se.
Vettem a gyereknek egy okosórát előfizetéssel, felhívom, kijön. :D

(#42724) PuMbA válasza Parci (#42718) üzenetére


PuMbA
titán

Elején fejfájás, gyengeség. Közepén ehhez csatlakozott az étvágytalanság, láz. Végére ezek mind elmúltak és maradt kis taknyolás, majd ez a hosszú köhögéses időszak.

[ Szerkesztve ]

(#42725) t72killer válasza Ezekiell (#42685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ubazz, ha ezt elolvassa nem lennék a hozzádvágható konyhai edények helyében :DDD :DD :Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42726) forceberg válasza Ispy (#42687) üzenetére


forceberg
veterán

A Tóth Ilonáról van szó, ugye? Nekem meg a Jahn lett volna a jobb, de csak Csepelre volt időpont, de az sem kerülő igazából, így mentem oda. Lehet, hogy a sor miatt mondták, hogy ne menj oda?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#42727) kolopele válasza #72445440 (#42721) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már a büfések és a takarítók sem dolgozhatnak védettségi nélkül az iskolákban decembertől.

(#42728) kolopele válasza PuMbA (#42712) üzenetére


kolopele
nagyúr

A szlovákok a 3 hetes lockdownt tervezik, annyira rossz a helyzet náluk.

(#42729) Ezekiell válasza t72killer (#42725) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ááá, bírja, én ennél sokkal rosszabbakat kapok :D Nem igazán vagyunk egy prezentálható, szalonképes pár, mindent IS széttrollkodunk folyamat, egymást is :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42730) AMD Power válasza kolopele (#42728) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus..... ott is mi lehet! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42731) Parci válasza PuMbA (#42724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42732) kolopele válasza fatal` (#42710) üzenetére


kolopele
nagyúr

A vércsoportnak van hozzá nagyon is köze, legalább 50% - al csökkentheti a betegség lefolyását, de hosszabb magyarázatba most nem kezdenék bele miért. A másik meg az, hogy én éppen arra céloztam, hogy hiába bika erős valaki, attól még ugyanúgy elkaphatja, sőt mint látható két oltás mellett is, ami nyilván köztudott volt eddig is, csak az én szememben a szaglás és az ízérzékelés esetleges végleges elvesztése a súlyos kategóriába tartozik.
Parci: Vércsoport terén nem értek veled (sem) egyet, de ez nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#42733) Parci válasza kolopele (#42732) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közel sem. nem keresem elő a tanulmányt, ami a kezdeti lelkesedések után született, de alig számít a vércsoport. ahogy a bcg oltás sem számít. ne terjeszd légyszi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42734) kolopele válasza Ezekiell (#42708) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért én nem venném félvállról a szaglás és az ízérzékelés végleges elvesztését, túlságosan is komoly probléma inkább.

(#42735) fatal` válasza kolopele (#42732) üzenetére


fatal`
titán

Nem, több tanulmány is volt, hogy nem. Csak a legelején feltételezték, mert úgy alakultak a kezdeti betegszámok.

Aztán ahogy terjedt a járvány, már látszódott, hogy a vércsoportnak semmi köze semmihez.

(#42736) kolopele válasza Parci (#42733) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben. Ugyan van honnan informálódnom, de ez a te topicod, te vagy a moderátor, így tiszteletben tartom a kérésed.

[ Szerkesztve ]

(#42737) Ringman válasza Parci (#42733) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#42738) Parci válasza kolopele (#42736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, de ez egy kitérő válasz. ne azért ne terjessz valótlan dolgokat, mert én vagyok a moderátor, hanem azért, mert valótlan.

ide akkor idézek a Ringman által linkeltből (kösz a linket!):

"At this point in time, there does not appear to be any relationship between blood type and COVID-19–related severity of illness or mortality. Current literature does not support blood type as part of a predictive model of viral illness or mortality, and ABO/Rh screening should not be used as a triage mechanism."

fogalmam sincs, hogy honnan "van informálódnod", de... az infód téves. :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42739) bopeti98 válasza Parci (#42706) üzenetére


bopeti98
őstag

Igazad van :R Egyébként igen, a 20-as éveimben járok.
Sajnos a családban akadnak keményvonalas konteósok, de olyan szintű, hogy inkább el sem mondom már hogy felveszem a 3. oltást. Összejövetelekkor így is kapom az "áldást", ami 99%-ban lepereg, de tudom, a maradék 1% is peregjen le. Nem is értem, honnan szedik azt a töménytelen mennyiségű baromságot. Gondolom valami Fb csoportokba erősítik egymást.

[ Szerkesztve ]

(#42740) inf3rno válasza Parci (#42733) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, ezek mondjuk már az elején evidens volt, hogy baromságok. :DD

Buliban hasznos! =]

(#42741) BlackV válasza lacafaca (#42714) üzenetére


BlackV
senior tag

Esetleg nem rebuszokban is el tudnád mondani mi a pékre gondolsz vagy teljesen vallalhatatlan?

(#42742) Ricardo


Ricardo
félisten

(#42743) koncsik válasza kolopele (#42732) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én szívesen elolvasnám: "de hosszabb magyarázatba most nem kezdenék bele miért." :R
Enélkül nem elég az állítás :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42744) Gothmog válasza Parci (#42709) üzenetére


Gothmog
aktív tag

érdekes teória egyébként, hogy gyerekkori koronavírus fertőzések keresztimmunitásán is múlhat a dolog.

Ezt én is olvastam már, de annyi szkepticizmust megengednék itt magamnak, hogy szerintem gyakorlatilag nincs ember, aki gyermekkorában ne találkozna influenza, parainfluenzia, rhino- és - jelen szempontból most kiemelt - koronavírusokkal (mint "nátha" okozók).

Endure. In enduring, grow strong.

(#42745) Parci válasza bopeti98 (#42739) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azt nem értem, hogy ha közben elérhető a valós infó, hogy mi van a kórházakban, akkor hogyan tud süket maradni, amikor hallja? anyám például ezeket látja, nem csak a tévében, hanem élőben :(

oltatlan 20-30-asok vannak ám az intenzíven is, nem egy-kettő. nem velük van tele, de elég szokatlan látvány ott így is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42746) Parci válasza Gothmog (#42744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszek feltétlenül ebben a teóriában, de annyit azért gondolok a javára, hogy sosem kap el mindenki valamit. simán belefér, hogy pár, maximum pár tíz % kimarad. ami ugye egybevág azzal, amekkorát a korona üt most. az is stimmel, hogy a gyerekeket nem igazán bántja (néha igen, de azért elég sok vírus van, ami szintén).

meglátjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42747) Gothmog válasza kolopele (#42732) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Vércsoportra volt több vizsgálat, eléggé eltérő (gyakorlatilag mintánként változó, mintáktól is függő) eredményekkel.
Annyiban igazad van, de ezt Parci is írta az eredeti válaszában, hogy összességében marginálisan, de pl. az ABO rendszeren belül valóban a 0 vércsoport a legelőnyösebb (az A vércsoportúaknál pedig nagyobb a rizikófaktor; a B középúton van e tekintetben, de talán a 0-hoz kicsit közelebb). De szó sem volt egyetlen tudományos közleményben sem "legalább 50%-os" előnyről (én legalábbis nem olvastam ilyet, pedig egy kb. fél tucatnyi tanulányon végigfutottam anno kíváncsiságból). Tüneteseknél/kórházba kerülteknél pedig a végkifejlet szempontjából (legalábbis emlékeim szerint) már nagyjából mindegy volt, hogy mi a vércsoportod.

Endure. In enduring, grow strong.

(#42748) Csatravi


Csatravi
senior tag

"Mire számíts ha Covid intenzívre kerülsz:

Mindjárt egy jó hírrel kezdem: all inclusive ellátást kapsz, nem kell magaddal hoznod semmit. Mindent mi adunk! Teljes ellátásban lesz részed.
2 féle módon kerülhetsz hozzánk: egyenesen a sürgősségiről vagy egy másik Covid osztályról. Egy a közös, bárhonnan is jössz, már nagyon fulladsz... Előbbi esetén elég nagy megrázkódtatás lesz a környezet, az utóbbiak már sejtik, mi vár rájuk. Először is kapsz egy szuper ágyat - újabb jó hír (több millióba kerül egy ilyen). Aztán levetkőztetünk teljesen meztelenre, akárhány éves is vagy. Felragasztunk rád elektródákat, melyekkel a nap 24 órájában nézzük a pulzusod, kapsz egy vérnyomásmérő mandzsettát, kapsz egy csipeszt az ujjadra, (jó lenne, ha nem lenne műkörmöd, mert akkor nem jól működik) amellyel a vér oxigén szintjét monitorozzuk. Majd látni fogod, ez a legfontosabb mérő műszered lesz. Kapsz egy katétert is, mert sajnos az intenzív osztályon nincs WC, amúgy sem lenne erőd kimenni. Ugyanezen okból kifolyólag kapsz egy pelenkát is. Akkor is ha 30 éves vagy, akkor is, ha 70. Ja, hogy Neked AZ úgy nem fog menni? Hát, kénytelen leszel megszokni. Ahogy a mosdatást is ott az ágyban. Aztán kapsz egy artériás kanült valamelyik csuklódba, amin naponta többször vért veszünk. Erről jut eszembe, naponta 5-ször megszúrjuk az ujjadat, hogy megmérjük a vércukrodat, mert a Covid sajnos felborítja cukor háztartásod..előbb utóbb inzulint is fogsz kapni. (meg ezen kívül rengeteg vitamint, infúziót, gyógyszert - többek között remdesivirt is, melyet csak tavaly júniusban engedélyeztek és hosszú távú hatásai ismeretlenek).
És kapsz egy maszkot az arcodra. Olyan, mint egy búvármaszk. Jó szorosan rögzítjük a fejedre. Ez, ahányszor levegőt veszel, nagy nyomással pumpálja beléd az oxigén dús levegőt. Szörnyen fog szorítani, de nem lazíthatunk rajta, mert akkor ereszti a levegőt, leesik a nyomás. És ezt a gép hangos sípolással jelezni is fogja. Amúgy is minden csipog körülötted éjjel nappal. Nyugi, pár nap után már fel sem tűnik ez a zaj. Ezt a maszkot - NIV maszk a neve - eleinte még kis időre le lehet venni. Óriási megkönnyebbülés lesz, majd meglátod. Ilyenkor ehetsz, ihatsz. Aztán ahogy romlik az állapotod, egyre kevesebb lesz ez az idő... Végül eljutsz oda, hogy egy kanál étel után már vissza kell tenni. Örülsz, ha pár kanál tápszert tudsz enni egy nap. Ekkora cserepes lesz a szád, a maszk pántjai kisebesítik a bőröd, bárhogy is próbáljuk ezt kivédeni. És ez még nem a lélegeztető gép. Akkor elaltatunk és nem tudjuk fel tudunk-e ébreszteni valaha...
A drága ágy sem lesz már kényelmes, fájni fog a derekad, pár nap után minden bajod lesz benne. Nem tudsz úgy aludni, ahogy szoktál, mert csak félig ülő helyzetben tudsz létezni. De nem ez lesz a legnagyobb bajod. A legnagyobb bajod az lesz, hogy nem elég a levegő. Szerintem ez az egyik legfélelmetesebb érzés a világon... Amikor nem elég a levegő. Lassan elveszíted az időérzékedet... azt sem fogod tudni milyen nap van... és nem is fog érdekelni, hogy nincs híred a külvilágról, itt nincs tv, WiFi. Hiányozni fog a családod. A férjed, feleséged, gyereked, apád , anyád nem jöhet be hozzád. Max beküldenek egy fényképet vagy egy gyerekrajzot. Gyógyulj meg apa/papa stb felirattal.
Magányosnak, elveszettnek fogod érezni magad, nincsenek arcok körülötted, csak szemek a maszkok mögött. Nem látod a beteg társakat, mert függöny választ el tőlük, csak a hangokat hallod, ahogy ők is küzdenek a levegőért, az életben maradásért. Sajnos tudni fogod azt is, ha a melletted lévőknek nem sikerült... Hallod a család sírását, amikor bejönnek elbúcsúzni. Mert egyszer és egyben utoljára bejöhetnek. Nem látod, de hallod a függönyön keresztül. Nem tudsz elbújni, elmenekülni előle. Ahogy mi sem tudunk. De mi 12 óra múlva hazamegyünk a családunkhoz, és pár órára elfelejthetjük ezt az egészet, ha tudjuk... Te viszont ott maradsz, a félelmeiddel, az oxigén hiányoddal. Csak reménykedhetsz, hogy nem adtad át a kórt idős szüleidnek, a párodnak, gyerekednek. És ott marad veled a bizonytalanság, hogy mi lesz veled...túléled-e.. ki kerülsz - e innen élve.. Imádkozol Istenhez, akkor is ha nem vagy hívő. És hiába gondolsz arra, bárcsak ne vettem volna az egészet olyan könnyedén... Már késő."

/forrás: ismeretlen/

(#42749) radi8tor válasza AMD Power (#42730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs ott semmi csak elővigyázatosság a béka segge alatti átoltottság miatt.

⭐ Stella

(#42750) AMD Power válasza Csatravi (#42748) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos szerintem ennek minden szava igaz. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.