Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265) Parci válasza koncsik (#263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

személy szerint kicsi a bizodalmam a hazai vezetésben, úgy értem, miért pont ezt ne akarnák kontrollálni, amikor mindent is?

ezt félretéve viszont a cikkből az látszik, hogy a halottak előbb-utóbb megjelennek a rendszerben, tehát a ksh összhalálozást szerintem tekinthetjük fixnek/jónak. azon belül a covid elhunytakat én már csak félig fontos adatnak tartom, mert múlik azon, hogy a halottat tesztelték-e (akár még életében, akár post mortem). rengetegen halnak meg otthon, szóba sem kerül a koronavírus.

az összhalálozást viszont más is befolyásolja: a lezárások miatt ez az időszak más, mint a normál évek, jellemzően jóval kevesebben halnak meg, mint egyébként, mert például az összes többi fertőző betegség is visszaszorult (élén az influenzával, aminek most robbanna a szezonja úgy amúgy).

én arra jutottam magamban, hogy ami igazán érdekes, az az aktív járványhullám alatti összhalálozás-növekedés. ez már elég jól mutatja, hogy mi tudható be a járványnak/covidnak, itt már "csak" annyi a "csalás", hogy a késlekedő adatok miatt várhatóan jópár halottat időben akár 1-2 hónappal (?) eltolva könyvelnek be. ezt viszont talán enyhíti, ha az a hullám jó hosszú... és hát ez a második hullám elég hosszú, és ugyan most picit enyhült a nyomás, de már pörög az új variáns és szerintem hetek kérdése, hogy újra erőre kap. vehetjük egybe a második és harmadik hullámot tehát.

all in all, szerintem még a járványhullám alatti összhalálozás-növekmény is alsó becslés :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.