Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) r3dsnake válasza Black&White (#29599) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

hm?

(#29602) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Üdv Mindenkinek

Már én is ezt a fajta routert használom és akad tegy kis problémám a tp linkes firmwarrel. frissítettem a legfrissebbel amivel kecsegtettek hogy ftp-t tudok használni, de vagy egy órája próbálkozom és nem megy. a hdd-t felismeri ha ezt beírom a futtatás sorba file:\\192.168.1.1" akkor látom is a tartalmát, de nem érem el kívülről.
No ip.comon regisztráltam már felhasználónevet, routerben beállítottam, de így sem látni semmit. Mit ronthattam el?
Ha tudtok segítsetek, egyenlőre nem akarok más firmware-t feltenni mert még garis és nem érzem magam annyira profinak hogy végigcsináljam amit ti leírtatok.

Köszönöm előre is a segítséget

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#29603) Black&White válasza r3dsnake (#29601) üzenetére


Black&White
addikt

Így visszanézve elég félreérthetően szerkesztettem...sorry! :)
Szval csak azt akartam jelezni, ahogy már előttem is, hogy nálam megy az android+samba megosztás.Jelszó nélkül, szintén.

(#29604) r3dsnake válasza Black&White (#29603) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem nem opció, hogy jelszó nélkül menjen, de valószínűleg ez kavar be?

(#29605) raidx válasza Barohawk (#29602) üzenetére


raidx
őstag

Gyári firmware esetén kívülről nem is fogod elérni, csak belő hálón működik. Ha kivülről is el akarod érni ajánlott egy OpenWrt-t feltenni a gyári firm helyett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29606) Intruder2k5 válasza Barohawk (#29602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

FTP szerver be van állítva a routerben? Samba-val távolról nem fogod elérni...

(#29607) ÖregSammy válasza vargalex (#29586) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Köszi, teljesen jogos észrevétel, valóban nem mindenkinek hoztak gyógyírt a leírt megoldások. Alaposan megnézted az oldalt! :)
Akik ezzel szenvedtek, a legtöbbjüknek (amiket olvasgattam különböző oldalakon) eleve nem megy a Play Store-ról a letöltés első pillanattól. Viszont nekem hosszú ideig ment gond nélkül minden wifi-n keresztül (és természetesen mobil neten is), s hirtelen pont csak az otthoni DrayTek Vigor 2200VG-n akad meg a Play Store a letöltés elkezdésekor és más Androidos telefononnal is ugyanez a helyzet a nevezett routeren már pár napja. Második napja tesztelés céljára egy kölcsön router van nálam, azon megy gond nélkül a Play Store letöltés is, nem ragad be.

Semmi ötlet senkinél sem? Nem is értem, hogy lehet ilyen állapot: minden más megy rajta gond nélkül, csak ez halt be hirtelen. Úgy gondolom, a Factry Reset-tel és a FW újratöltésével kimerítettem a lehetséges megoldásokat a router-rel, de ha bárkinek bármilyen egyéb ötlete van, örömmel megpróbálom és megosztom az eredményt.

Ha senkinek nincs ötlete hogy történhetett ez, s egyéb megoldási javaslat sincs, akkor is legalább megmarad a fórumon, mint lehetséges misztikum. :)

(#29608) ÖregSammy válasza energiezolee (#29589) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia!

Köszönöm a remélem nemcsak számomra értékes választ! Impresszív, hogy gond nélkül megy egyszerre a 4300-ason a torrent le- és feltöltés, sőt, nem is túlságosan lassul le az USB HDD másolás sem a háttérben.
A leírtak alapján illetve a Dual Band miatt a 4300-as mellé dőlt a mérleg, úgy érzem, időtállóbb az erősebb HW miatt is, az egyetlen negatívuma pedig, hogy 6-7e forinttal drágább, mint a 64MB-os 1043ND.
Még van 1-1 kérdésem, de azt a tesztedre válaszolva küldöm a másik fórumon.

(#29609) energiezolee válasza ÖregSammy (#29608) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Nagyon szívesen!!!
Örülök, hogy tudtam segíteni!!!

Üdv : Energie Zolee

(#29610) csixy


csixy
addikt

Volt egy kis jégeső, áramkimaradásokkal.
v1.1.2 van fenn rendszer már van ,de az elelejtett wifi beállításokat nem hajlandó elmenteni.

Most akkor vissza a gyárit , aztán rá a V 1.1.2-őt , aztán pendrájv ujra formázandó ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29611) csixy


csixy
addikt

Hol lehetne megtalálni az 1.1.2-es vardalex buildet?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29612) vargalex válasza csixy (#29611) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Miért is kell az neked? Reset gombot nyomd 5 másodpercnél tovább és minden alaphelyzetbe áll, mintha most tetted volna fel.
Az overlay-on van még hely egyébként?

Alex

(#29613) csixy válasza vargalex (#29612) üzenetére


csixy
addikt

Szia!

Sajnos már felküzdöttem egy gyárit , majd egy v1.1-et,majd a v 1.1.2 sysupgrade lett a végén.

Igaz! Biztos az overlay-jel volt a baj , mert az extrootos pendrájvot kihúztam, de a helyén sem működött jól előtte.Lehet, hogy az áramkimaradások után még magát molyolta rajta a filerendszer ,mert nem volt eszméleténél úgy éreztem.
Most már mindegy, csinálok rá egy szűz fat32-őt , aztán bedugom és ráeresztem a partícionáló-formázó-csatoló scriptet.

Evvan ... kicsit elkapkodtam.

Az egyébként természetes, hogy a MAC-cím alapján DHCP tartományon kívülre kiosztott IP-című és dolgozó AP-nek nyoma sem látszik sehol, viszon a rajta lógó WIFI-s kütyük vígan dolgoznak és látszanak is a fő routertől kiosztott DHCP-s IP-jükkel?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29614) engusz


engusz
veterán

Kb. két naponta eljátsza a router, hogy nem enged eszközt wifin csatlakoztatni. Ez rendre egy PC, egy notebook és egy médialejátszó szokott lenni. A telefonokkal és tabletekkel nincs ilyen baj, azok mindig tudnak csatlakozni. Mi lehet a baj, ill. hogyan tudnék rájönni?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29615) realmadrid92


realmadrid92
tag


egy kérdés:
kivettem utorrentből az upnp-t. routerbe port forward beállítása.
Így ok a beállítás?

(#29616) Tamy válasza realmadrid92 (#29615) üzenetére


Tamy
senior tag

Miért nem próbálod ki az uTorrentben? Rákattintasz a jobb alsó sarokban az ikonra (Ctrl+G), és ott van olyan, hogy tesztek futtatása. Ha ő azt mondja ok, akkor tuti jó minden.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#29617) pajanko


pajanko
csendes tag

Sziasztok!

Üdvözlök Mindenkit a fórumon!

Segítséget szeretnék kérni TL-WR2543-as router beállításában.
OpenWrt vargalex v1.1.3 r32649 szoftvert tettem rá.Digi netem van és nem akart csatlakozni újraindítás után.Vargalex #28666 hsz-a alapján már működik.A problémám a dyndns beállítással van.Jelszót felhasználónevet beírtam.Engedélyezésben pipa.
IP cim forrása:hálózat
Hálózat :wan
Kell-e még mást is beállítani,hogy kivülről látható legyen a router?(van még jó sok kérdésem,igyekszem én is)
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Tisztelettel:jános

(#29618) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Bár nem pont ennek a topiknak a témája, de mivel itt is sokszor felmerült már, és titeket is érint, így megemlítem, hogy bár én rtorrent-et használok, de az imént kísérletezgettem a transmission-el WL-500gP-n, és bizony azon ugyanúgy ingadozik a sebesség, mint amit Ti is szoktatok mondani! Leesik akár 0-ra, aztán felugrik 260-ra, megint vissza, szóval a grafikonja akárcsak az EKG görbe...

(#29619) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

A mysql-t szerettem volna telepíteni, de mikor a jelszót szerettem volna beállítani ezt a hibaüzenetet kapom:

mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

Mit ronthatok el?

Steve

(#29620) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29618) üzenetére


Maximusz
aktív tag

az rTorrent neked stabilabb? - tudom, hogy nem lehet összehasonlítani, de nekem a transmission 666 MHz Celeron-on, ubuntu 12.04-el egyenletesen (maximális) sávszélességgel tölt, tehát lehet, hogy csak a vas kevés a 1043-ban, de nem gondolom, hogy a transmission-nal lenne gond.

(#29621) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rtorrent stabil, az jól láthatóan, egészen a vas elfogyásáig stabil sebességet produkál, ha van elég seed-er! Nem tudom akkor mi lehet a probléma, de egész biztos nem erőforráshiány, mivel próbálkozásom során is 1 darab torrent futott, ami produkálta a 0-250kbyte/sec közti ingadozást, ráadásul bőven 1 alatti load mellett, és akárhogy is nézzük, a WL-500gP is képes közelítőleg 1MB/sec sebességre, amit rtorrent-el hoz is... Ráadásul amivel próbálkoztam, az optware-es, tehát utólag telepített transmission volt, és nem a firmware-be integrált verzió, mert arra több panaszt hallottam már!

(#29622) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen némi ingadozás ott is van, de nem olyan szinten, hogy 0 és maximum közt ugrálna! Itt van az rtorrent statisztika, egy 690MB-os torrent letöltésekor. Közben megemeltem a sebességlimitet, ezért van a lépcső benne...

Ugyanez az időszak a firmware WAN statisztika szemszögéből! Bár ebben már van némi egyéb forgalom is, fiam youtube-ozik, párom meg böngészik, így kicsit több benne a tüske...

[ Szerkesztve ]

(#29623) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Seed-ben ugyanez...

Erről jut eszembe... Többször felmerült már, de végül valaki telepített már rtorrent-et 1043-ra, esetleg lighttpd-vel?

(#29624) Bem Utat válasza SteveBeard (#29619) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

A mysql-hez alapértelmezetten nem fér hozzá a root, azt külön [be kell állítani].
Gondolom, itt is hasonló a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#29625) SteveBeard válasza Bem Utat (#29624) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Kösz!

A Wiki csak ennyit írt:
opkg update
opkg install libpthread libncurses libreadline mysql-server

sed -i 's,^datadir.*,datadir = "/srv/mysql",g' /etc/my.cnf
sed -i 's,^tmpdir.*,tmpdir = "/tmp",g' /etc/my.cnf

mkdir -p /srv/mysql
mysql_install_db --force

/etc/init.d/mysqld start
/etc/init.d/mysqld enable

mysqladmin -u root password 'new-password'

Steve

(#29626) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#29625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom ez lehet-e megoldás, de az OLEG-es leírásban van még chown parancs is...

(#29627) csixy


csixy
addikt

Na megint itt van a vihar. De már rutinos vagyok. a TP-link8810B helyett feltettem egy D-link DSL360R-t az 1043 nd helytt pedig egy Netgear vgr614v7est , ezeket nem annyira féltem .
És lehet netelni aksiról WIFI-vel.

:DD

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29628) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29626) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Kösz!
Feladom mára... :(((
Nem akar összejönni...

Steve

(#29629) raidx


raidx
őstag

Ma megint szórakozott velem a transmission (elég sokszor csinálja amúgy) akár fél óráig is elérhetetlen sokszor még a luci is megbénul és putty sem tud belépni. Vagy táp ki/be vagy várok hátha észhez tér. Sokszor a net is megszakad de van amikor az megy közbe rendesen.
Jelenleg OpenWrt vargalex v1.1.3 r32649 van fent de az elődje is szórakozott. A másik furcsaság, annak ellenére, hogy a le/fel le van korlátozva néha a megengedett 3 helyett minden hozzáadottat egy időben tölt le/fel és nincs semmi fennakadás. Volt, hogy két napig is így ment! De az is előfordul, hogy le kell tiltani mert állandóan fagy tőle a net is. Szóval valahogy önálló életet él néha. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29630) Kicsirics77 válasza raidx (#29629) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem akarom elkiabálni de lekaptam a router fedelét és az IC-re hűtőbordákat raktam
azóta lekopogom nem fagyott és elérhető folyamatosan
azt észrevettem,hogy előtte nagyon forró volt mind a három IC

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29631) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29618) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ezt most vettem észre ( transmission indítás után közvetlen a syslog-ban ) - jelenthet valamit az (in)stabilitás szempontjából ?

Aug 6 08:43:06 root: Transmission start
Aug 6 08:43:08 transmission-daemon[23379]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 327680 (tr-udp.c:77)
Aug 6 08:43:08 transmission-daemon[23379]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 327680 (tr-udp.c:88)

(#29632) Maximusz válasza Maximusz (#29587) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia Vargalex!

Ha már az előző hozzászólásom miatt a syslog-ban voltam, ránéztem az openvpn-es dologra, miért nem működhet.. -ezt adta egy /etc/init.d/openvpn restart :

Aug 6 08:55:31 openvpn[24778]: OpenVPN 2.2.2 mips-openwrt-linux [SSL] [LZO2] [EPOLL] built on Jul 8 2012
Aug 6 08:55:31 openvpn[24778]: WARNING: --keepalive option is missing from server config
Aug 6 08:55:31 openvpn[24778]: NOTE: OpenVPN 2.1 requires '--script-security 2' or higher to call user-defined scripts or executables
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]: Diffie-Hellman initialized with 1024 bit key
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]: WARNING: file '/etc/ssl/server.key' is group or others accessible
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]: TLS-Auth MTU parms [ L:1576 D:140 EF:40 EB:0 ET:0 EL:0 ]
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]: Socket Buffers: R=[87380->131072] S=[65536->131072]
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]:
TCP/UDP: Socket bind failed on local address [undef]:443: Address already in use
Aug 6 08:55:32 openvpn[24778]: Exiting

ha jól értem, akkor a félkövérrel szedett sor lehet a ludas, a nem működésért, vagy ennek köze sincs a nem futáshoz? (top sem írja)

[ Szerkesztve ]

(#29633) Maximusz válasza Maximusz (#29632) üzenetére


Maximusz
aktív tag

meeeeeegvaaaaan :) - uhttpd-t nem módosítottam , és ugye figyeli a 443-as httpS-es portot :) - megy

(#29634) energiezolee válasza Kicsirics77 (#29630) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Van még rá gari?
Vagy úgy raktad rá, hogy ha valami gáz van, akkor le tudod venni nyom nélkül ?
Köszönöm válaszod előre is!

Üdv : Energie Zolee

(#29635) energiezolee válasza raidx (#29629) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Szerintem nagyon leterheli és a magas load miatt nem tudod elérni!
Én csak seed-eltem, de akkor is felment 1.5-ig is a load, pedig nekem csak 15/0.78-as netem van!
Ha a seed mellé elindítottam a letöltést is akkor már egyből 10-ig is felment a load, hiába fogtam vissza a letöltést!!!
Ezért én netbook segítségével töltöttem a samba-ra.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#29636) vargalex válasza energiezolee (#29635) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdekesek ezek a hozzászólások, mert nekem más volt a tapasztalatom. Illetve össze is foglaltam.

Alex

(#29637) SteveBeard válasza vargalex (#29636) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia Alex!
A mysql problémámra nincs valami ötleted? Ahogy olvastam, linux rendszereken már többen is belefutottak ebbe a dologba, de azok a megoldások nekem nem működnek owrt alatt.

Steve

(#29638) Kicsirics77 válasza energiezolee (#29634) üzenetére


Kicsirics77
veterán

bőven garis és nincs gányolva hanem simán hővezető paszta a chip-re a borda mg csak rá van nyomva ha gebasz lenne vele akkor sima 96%-os alkohollal le lehet mosni a pasztát és külsérelmi nyom sincs

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29639) Kicsirics77 válasza Kicsirics77 (#29638) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elkiabáltam lehet mert a luci nem elérhető vagy 2 perce már megint de a transmission fut meg ssh is megy

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29640) vargalex válasza Kicsirics77 (#29639) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha az új verziót (1.1.3) használod, akkor bőven lehet, hogy csak a LuCI-t kiszolgáló uhttpd példány állt le.

Alex

(#29641) Kicsirics77 válasza vargalex (#29640) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mint a multkor
ha priviben leírnád,hogy ssh-n hogyan tudom ujraindítani akkor azt megköszönném

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29642) vargalex válasza SteveBeard (#29637) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem tudom, hogy milyen leírás alapján csináltad? Ezt követve simán működik.
Bár, a hibaüzenetből én azt gondolom, hogy már copy-ztál egy jelszó megváltoztató parancsot (olyat, ami a példában van) és így most az ott beállított jelszó érvényes (a példában new-password). Tehát már van jelszava a root-nak.

Alex

(#29643) Kicsirics77 válasza vargalex (#29640) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kössz de közben megoldottam már
még szerencse,hogy valamicskét értek a linuxhoz és megtaláltam hol is van

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29644) SteveBeard válasza vargalex (#29642) üzenetére


SteveBeard
senior tag

köszi!
A link alapján is megpróbáltam, de ugyanaz. Megint egy friss telepítés lesz a vége. Nekem könnyebb elölről kezdeni, mint javítani.
A linkben szereplő 3. 4. sort csak elég bemásolni?

Steve

(#29645) vargalex válasza SteveBeard (#29644) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondom, biztos, hogy már beállítottad a root jelszavát. Természetesen minden parancsot elég másolni.

Alex

(#29646) SteveBeard válasza vargalex (#29645) üzenetére


SteveBeard
senior tag

telefonról vagyok, bocs ha néha nem túl kerek. Szóval megpróbáltam jelszóval is belépni, de ugyanazt a hibát dobta
Éjszaka újratelepítem és mondom mire jutottam.
Kösz a figyelmet!

Steve

(#29647) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem Első hsz-t végignéztem de nem találtam számomra érthető leírást. Van egy 1043as vargalex féle ruterem. Egy 16Gb-s pendrájvot amit NTFS-be formáztam meg bedugtam felszeretném mountolni hogy 1 2 torrent fájlt éjjel nappal seedeljen vissza.
Na most jelenleg így néz ki: [link] Swap ba van kitöröltem és próbáltam Mount Points-ide tenni de amikor rányomok h save apply akkor csak pörög pörög de semmi félóra után is ugyan az.
Ha jól gondolom a MP be kellene valahogy felmountolni és azt a pl: /dev/sda2 beállítani a kliensbe hogy oda töltse a fájlt. Ennyit tudok de kivitelezni nemtudom segítsetek :(

(#29648) suste válasza SteveBeard (#29646) üzenetére


suste
veterán

Vargalex blog:
Készült egy nagyon egyszerű kiegészítő felület a külső meghajtó formázásához, illetve az ftp felhasználó jelszavának beállításához is.
Ez a felület csak a belső hálózatról a http://192.168.1.1:8081-es címen érhető el.
Itt megformázod a 2 partíciós verzióval (swap+ext4), és ez fel is csatolja ahova kell.
Az NTFS-t felejtsd el a routeren.
Ne Explorerrel csináld, hanem ,más bőngészővel!!!

[ Szerkesztve ]

(#29649) suste válasza suste (#29648) üzenetére


suste
veterán

Ez nem jónak ment:(
Sakab-nak akartam, bocsesz.

(#29650) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, gyors kerdes: lucin hol tudom beallitani, hogy 443-on legyen elerheto a felulet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.