Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) F34R válasza Kicsirics77 (#29290) üzenetére


F34R
nagyúr

tegnap nekem sem jött be a transmission meg ment mellette normálisan , miután letöltöttem és nem ment a torrent helyrejött a Luci is

(#29302) Kicsirics77 válasza F34R (#29301) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam ez a szolgáltatás állt le uhttpd valami miatt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29303) Charx válasza vargalex (#29296) üzenetére


Charx
senior tag

Teljesen gyári, most vettem pár napja.
Persze DNS menübe megadtam az adatokat, de épp ez az hogy alapból a router ip címét rendeli hozzá, nem pedig az internet-es ip-t, amin el tudom érni a gépem.
Képet most nem tudok, mert nem otthon vagyok, de majd teszek fel!

(#29304) vargalex válasza Charx (#29303) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem ismerem a gyári firmware-t, de ott biztos nincs lehetőség az interface kiválasztására. (Megnéztem a simulator-on - nem sok lehetőséged van.)

Alex

(#29305) woodworm válasza Charx (#29303) üzenetére


woodworm
veterán

Nem vagy véletlenül alhálózaton, van külső IP-címed?
Kikapcsolva a router szolgáltatását, manuálisan beállítva a dyndns oldalán a címedet, eléred a routered?

(#29306) Charx válasza woodworm (#29305) üzenetére


Charx
senior tag

Ha a Dyndns oldalán manuálisan megadom a külső ip címet akkor elérem!
De ha az változik akkor már nem fogom.

(#29307) hudyfiu válasza gyalogbeka (#29299) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Amúgy már elkezdtünk régebben csinálni egy normális leírást a mobilinternet telepítéséhez de szinte ahány fajta modem van annyi féle beállítás/fájl módosítás kell.
Így inkább be sem raktuk ide.
Szerencséd volt mert elég sok helyen el lehet hasalni főleg a régebbi modemeknél.

(#29308) poli27


poli27
veterán

Alex erre mit mondasz? :[link] Másnál nem fordul ez elő jobban?

(#29309) vargalex válasza poli27 (#29308) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nekem nem igazán jelezték. Illetve nálam itt megy folyamatosan a publikálás óta. Igaz, akkora terhelést nem kap, de van rajta DVB-T vevő (néha használom), egy pendrive és egy USB-s hőmérő (folyamatosan gyűjti az adatokat rrd adatbázisba és WAN oldalról a kollégáim is nézik a szoba hőmérsékletének alakulását).

Egyébként a hozzászólásod első felére válaszoltam, igaz másik hozzászólásra reagálva.

Alex

(#29310) SteveBeard válasza vargalex (#29309) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!

A legújabb (1.1.3) verzióban csak nálam nem jelent meg a Network-Interfaces-Wan menüben az IP-ALIASES opció? Vagy máshova került?

Steve

(#29311) Kami11 válasza poli27 (#29308) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam szintén dobálja a netet, de csak ha torrentről letöltök, ráadásul nem is a router tölt, hanem a nas. Seed-el nincs gond. Próbáltam a kapcsolatok számát visszavenni (100/20) ua. Sőt ha megy a seed és valamit letöltenék a böngészőből szintén dobja a wan kapcsolatot. Jelenleg az 1.02.1 ReBuilded van fenn, de ugyan ez volt az 1.1.3-al is, ráadásul semmi más feature nincs használva a Vnstat-on kívül, csak sima routerként üzemel. Gargoyle-val ugyan ez volt a helyzet, a gyárival még nem próbáltam.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29312) vargalex válasza SteveBeard (#29310) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem csak nálad tűnt el.

Alex

(#29313) poli27 válasza vargalex (#29309) üzenetére


poli27
veterán

Teszek vele még 1 kisérletet, nem lehet hogy a terheléssel van a baj? Nah majd kiderül, ha újra előjönnek a problémák (most a gyárival teljesen jól megy szakadás nélkül 2 napja) majd megnézed esetleg, hátha találnál valami hibát benne? :)

(#29314) SteveBeard válasza vargalex (#29312) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszi!

És ezt én is ki tudom javítani? Egy kis segítséggel? ;)

Tulajdonképpen ezért álltam vissza a régire firmware-re...

Steve

(#29315) gyalogbeka válasza hudyfiu (#29307) üzenetére


gyalogbeka
csendes tag

Ha nincs a leírásod , lehet meg sem próbálom.
Sokat segített.

(#29316) vargalex válasza SteveBeard (#29314) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elvileg nem kell javítani, lévén a changeset szerint azért került ki a funkció, mert értelmét vesztette azóta, hogy egy interface több hálózat része lehet.

Alex

(#29317) SteveBeard válasza vargalex (#29316) üzenetére


SteveBeard
senior tag

köszi
Nekem a modem eléréséhez kell routeren keresztül... Azt se tudom hol kezdjek neki. Majd talán közzéteszi ezt is valaki a Wikin.

Steve

(#29318) vargalex válasza SteveBeard (#29317) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondoltam, hogy ahhoz kell. Egy topictársnál is hasonló a probléma, de sajnos ssh-n config-olva sem jön össze a modem elérése.

Alex

(#29319) aizen92


aizen92
addikt

Néha a wifim kiirja h korlátozott hozzáférés ( 2szer kb. egy nap indokolatlanul ) és utána nem küld adatot! Ha újraindítom a wifi routert akkor megoldódik a probléma! néha rosszabb napja van akkor hiába indítom újra akkor is folyamatosan korlátozott hozáférést ír :S

(se a jellel, kábellel se lehet gond mert 2 iPodon meg működik a wifi csak a laptopokon megy el ( máshol ilyen gond nincs a laptopon szoval valami a routerrel van gebas... ))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29320) suste válasza aizen92 (#29319) üzenetére


suste
veterán

gyári vagy más fw van rajta?
ha openwrt, akkor a logban nincsenek DMA bejegyzések?
mondjukez a hiba dobná a teljes wifit....
vagy úgyérted hogy csak külön a telókkal nincsen gond, és ha megy a gép is akkorvan?

[ Szerkesztve ]

(#29321) aizen92 válasza suste (#29320) üzenetére


aizen92
addikt

ha megy a gép és ott kiirja egyszercsak a korlátozott hozzáférést attól még a mobilokon megy a net lazán....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29322) suste válasza aizen92 (#29321) üzenetére


suste
veterán

Gyári fw?

(#29323) WiZARD


WiZARD
addikt

és persze, hogy a kábel volt fos...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#29324) dni válasza vargalex (#29277) üzenetére


dni
őstag

Mely configokat volna érdemes átnézni?

(#29325) doberman


doberman
senior tag

sziasztok.

Nem tudjátok esetleg Maximusz fórumtársunk
DVB-T vevők tesztelésének eredményének mi lett a vége?
van már esetleg konkrét lista az együttműködő usb-s dvb-t -s vevőkről?

z

8lnu

(#29326) SteveBeard válasza vargalex (#29318) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Kösz, ez nem jó hír... :((

Steve

(#29327) aizen92


aizen92
addikt

gyári a fw nem turkáltam bele

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29328) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ilyennel még nem találkoztam. Felraktam az 1.1.3-as firmet sysupgrade-del. Most használtam volna a hálózati megosztással a felcsatlakoztatott HDD-t, de nem észlelte a Windows. Vagyis be tudtam lőni, de érdekes módon csak 50 GB-ot látott a 600-ból, és erre is azt írta, hogy 27GB foglalt. Luciban láttam, hogy fel van csatlakoztatva a HDD, meg is van osztva minden rendben van, de mégis csak ezt írta. Újraindítottam, majd pedig most nem érem el a Webes felületet, SSH-n működik minden. Mi lehet a probléma ? Nem tudja betölteni a webes felületet az újraindítás után ? :F

Szerk.: Ja igen, a net az megy szuperül, csak a webes felületet nem tudom elérni, illetve fenn áll a HDD-s probléma is.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#29329) Charx válasza vargalex (#29304) üzenetére


Charx
senior tag

Már rájöttem mi a probléma, egy másik helyen egy másik routeren is be vagyok jelentkezve a dyndns-be, és azt az IP-t rendeli hozzá, nem a mostanit! El kell mennem és kijelentkeznem onnan! :)

(#29330) zso73 válasza Kami11 (#29311) üzenetére


zso73
veterán

Ez nekem is gond.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#29331) aizen92


aizen92
addikt

azt irja ki a probléma megoldó a win7en h nem rendelkezik a wifi normális hálozati IP konfigurációval .... ez mit jelent?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29332) Intruder2k5 válasza Charx (#29329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy egy ddns címet két routerben is beállítottál? Ezt meg hogyan gondoltad, hogy működni fog? :)

(#29333) Charx válasza Intruder2k5 (#29332) üzenetére


Charx
senior tag

Hát elfelejtettem hogy a másikon is be van állítva! :)

(#29334) mrhitoshi válasza mrhitoshi (#29328) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Eddig úgy tűnik megoldódott a probléma. SSH-n megcsináltam az USB-s csatolást, illetve lőttem egy reboot-ot. Windows-on is sikerült csatlakoztatni a HDD-t, illetve most megy a webes felület is. Érdekes. :F

PS4

(#29335) F34R


F34R
nagyúr

hmmm vajon miert telt meg megint a flash ? vegzett a letoltessel kikapcsoltam a usb racket , majd joval kesobb mikor egy masik torrentet akartam tolteni valamiert megint elojott a hiba amit irtam , hol talalom a cache fajlokat ? megint nincs egy deka helyem sem ....

(#29336) Intruder2k5 válasza F34R (#29335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És le is választottad szabályosan az USB racket mielőtt kikapcsoltad? Mert ha nem, akkor a visszakapcsoláskor már nem /dev/sda, hanem /dev/sdb helyre lett csatolva, ennek kapcsán nincsen rá érvényes bejegyzés az fstab-ban, így nem is lett sehova mountolva, vagyis az /mnt/hdd mögött a flash van!

(#29337) jbl


jbl
aktív tag

Sziasztok, feltettem a vargalex build ver. 1.02.1 ReBuilded, verziót pendrive rajta.
Nagyon lassú a letöltése a Transmission-nak. A router terhelése nagyon nagy ez által nagyon lassú is. Mit nem csináltam jól valaki segítsen. köszi.

[L:/dl/upc/2012-07/25/138075_bwaeyc6f6q26qai0_kepkivagas3_2.jpg](IMG:/dl/upc/2012-07/25/138075_bwaeyc6f6q26qai0_kepkivagas3_2.thumb.jpg) (/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#29338) Kicsirics77 válasza jbl (#29337) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mondjuk a letöltési korlátot azt kikapcsolnám meg egy restart nem árthat a routernek

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29339) jbl válasza Kicsirics77 (#29338) üzenetére


jbl
aktív tag

És ettől szerinted megjavul a terhelés őszintén?

[ Szerkesztve ]

(#29340) Kicsirics77 válasza jbl (#29339) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kérdeztél én meg adtam egy tippet
sok sikert akkor

egyébként általában helyre billen tőle

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29341) suste válasza jbl (#29339) üzenetére


suste
veterán

szerintem teljesen normális a terhelés
ha jól látom 600k-val töltesz....ilyenkor nekem is felmegy 2-3-4-re
azt azért ne felejtsd el, hogy a routert nem arra tervezték 10-20Mbittel torrentezzen:)
a korlát kitörlése szerintem se segít, inkább a lejjebb vétele:)

megnéztem mégegyszer a képeidet
1: inkább 700 a letöltésed
2: túl sok az össz kapcsolat: torrentenként 20-30 (állítsd max 15-re)
3: érdemesebb egyszerre csak 1-et tölteni, és sorbatenni

[ Szerkesztve ]

(#29342) Intruder2k5 válasza jbl (#29337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt még akár a pendrive okozhatja, ami nyilvánvalóan nem párhuzamos írási vagy olvasási műveletekre van tervezve, és gyártva! Bár én ASUS routereket használok, és régebben volt is egy rövidebb időszak, amíg pendrive-ra töltögettem, és nem volt vele különösebb gondom. Most nem olyan régen azonban megint próbálkoztam a WL-500gP-n pendrive-on torrentezni valami egyéb dolog miatt, amit ki szerettem volna próbálni, és hasonlót tapasztaltam, vagyis pár száz kbyte/sec tempó mellett brutális terhelést okozott a routeren! Ekkor előszedtem a régen is használt Kingston pendrive-ot, amivel viszont már simán megy, és hozza a tőle elvárható sebességeket is! Az előbbi noname (amúgy valami Hiviewell) csodával viszont még 5 szálra korlátozva is nagyon lassú volt, és nagyon nagy terhelést okozott! Vagyis nem mindegy milyen pendrive-val próbálkozol, de leginkább HDD-t, vagy esetleg SSD-t kell használni!

(#29343) Kicsirics77 válasza suste (#29341) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a korlát kitörlése nálam segített pont ebben
és a terhelésem is 0.4-0.2-0.3 ja és 10 megával töltök folyamatosan

egyébként a pendrive tényleg nem erre való

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29344) jbl válasza Intruder2k5 (#29342) üzenetére


jbl
aktív tag

17MB/s olvasásom 13MB/s az írása ez nem elég?

(#29345) Kicsirics77 válasza jbl (#29344) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem ezzel van a baj
hanem hogy a pendrive nem erre van kitalálva hogy folyamatosan olvassa-írja egy eszköz párhuzamosan mint a te esetedben

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29346) suste válasza Kicsirics77 (#29343) üzenetére


suste
veterán

elhiszem neked, de elég értelmetlen:) -bár számtechben vannak ilyenek:))

(#29347) Intruder2k5 válasza jbl (#29344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1 szálon, és PC-n, mert a router ennyire eleve nem is képes... De próbáltál már elindítani mondjuk 30-50 rámásolást, és még 5 olvasását róla PC-n? És ezzel még csak a torrentet "emulálnád" ugye, de hol van még a swap használat, amiről pontosan nem is tudod, hogy mennyit vesz igénybe!

(#29348) suste válasza jbl (#29344) üzenetére


suste
veterán

ha véglegesen erre a pendrive-ra akarsz töltögetni, akkor mindenképpen korlátozd le a max kapcsolatokat, és a letöltési sort
ha ez csak próba, akkor HDD-n jobb lesz majd

(#29349) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29350) vargalex válasza jbl (#29339) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Többször írtam már, hogy a terhelést, ha lehet ilyenkor ne LuCI-n nézzétek, mert az ilyenkor automatikusan induló realtime statisztika modul plusz terhelést ad a routernek.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.