Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) nagyfejü válasza Begi (#30183) üzenetére


nagyfejü
őstag

Akkor kellene egy kis segitség! Adott egy 2Tb os külsö winyó: Azt kellene rádugni a routerre ugy hogy a gép is lássa na meg a mediaplayer is! És ha lehet a winyón maradjanak meg a filmek. Ehhez mit kell állitani??

Köszi

(#30252) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy WR1043ND rooterem openWRT-vel, és egy WR741ND gyári fw-vel. Az 1043-mat használjuk netezésre wifin, a másikra lan kábellel rá van dugva egy hálózati nyomtató. Azt szeretném, ha a két rooter wifin lenne összekapcsolva valahogy és hálózaton tudjunk nyomtatni. A 741-est WDS-sel csatlakoztattam a másikra, 1 napig hibátlan, azután kb. 2 óránként dobálja a netet. Valami ötlet, megoldás? Előre is köszi.

üdv: nemerei

(#30253) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

olyat lehet-e csinálni ezzel a routerrel, hogy az egy USB portjából 2-t csinálok? USB hubbal pl, mi mással lehetne :D

egyik lyuk külső vinyónak lenne, másik nyomtatónak...

(#30254) bpmcwap válasza CoolBoy323 (#30253) üzenetére


bpmcwap
senior tag

igen, sőt mi több, nekem ilyenem van:

Túrista vagyok

(#30255) CoolBoy323 válasza bpmcwap (#30254) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hű, erről mesélhetnél nekem, ha van kedved priviben :)) :R

(#30256) bpmcwap válasza CoolBoy323 (#30255) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem hiszem hogy kéne privi mert szerintem nem off.
Ez van rádugva a routerre, ebbe van bedugva pl a nyomtato, DE ha a vinyot pl uuid vel vagy labellel csatolod akkor pl pent is betudsz dugdosni ha azt is elnevezed és úgy csatolod fel!De dughatsz bele webkamerát is vagy dvb-t stikket.... használd a keresőt ha vissza lapozol akkor szinte mindenre találsz választ ha már elindultál és elakadsz akkor kérdezz mert akkor nem lesz kinai a válasz ;)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30257) wwenigma válasza bpmcwap (#30256) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Melyik a kettő közül? [link] [link] Sajnos nem igazan tudom kivenni mivel csatlakozik a géphez, de talan az elso az esata a masodik az usb-s. Táp van hozzá?

Kerestem kinait de csak dragabban (!) talaltam. :(

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30258) bpmcwap válasza wwenigma (#30257) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ne is mond......... nem akartam elhinni!!!!Én is kerestem kinait de madzsjar olcsóbbbb!!!! Aki még egy ilyen terméket tud nekem mondani küldök neki egy piros pontot.... ;) :))) hogy pontosan melyik hát én meg nem mondom... én usbvel csatolom a routerhez értelemszerűen.... (nem is látom mi a különbség a kettő között őszintén szólva.... )

Túrista vagyok

(#30259) soulflyx válasza Intruder2k5 (#30162) üzenetére


soulflyx
csendes tag

Intruder2k5:
Köszönöm, az alapértelmezések visszaállítása működött :C Transmission fut. Kérdés, hogy meddig..

Vargalex:
neked is köszönöm a választ, ha legközelebb behal akkor kipróbálom SSH-n.
És főként ezer köszönet a build-ért!! :R

Attila

(#30260) Pr3s


Pr3s
aktív tag

vargalex Mester!
Prividet megnézed??

(#30261) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy usb-s hdd esetén mi a megfelelő módja a router ki/be kapcsolásának?

Én simán áramtalanítottam, majd áram alá helyeztem az új helyen. Sajna restart után a 900+ GB-s mnt partíciót, csak 512 MB-nek látta, és a rajta lévő egyéb állományok sem voltak meg.

Vargalex buildet használok. 1 TB-s Samu usb3-as hdd-vel. Ez utóbbival sajna az Asus N16 rTorrentje is fagyott. Lehet, hogy csak az usb2-es csatolót szeretik ezek a routerek?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30262) Jamboo529 válasza bpmcwap (#30258) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Gondolom sima HUB, aminek nincs külön tápellátása, itt nem játszik.
Ha rádugok 2-3 eszközt, akkor már nem elég neki a router energiája? (pl: printer, webcam, pendrive)
Tudtok olyat, ami nem ennyire drága/nagytudású? Nekem nem kell bele a vinyó dokkoló.
A legjobb olyan volna, amit egy függőleges felületre fel tudnék akasztani.

(#30263) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#30262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A printer saját tápos, de olyan eszköznél ami nem saját tápos, már akár egy darab esetén is előfordulhat, hogy nem elég neki a router tápja! Mondjuk egy pendrive-ot valószínűleg gond nélkül elvisz, de HDD esetén ez főleg igaz...

(#30264) Jamboo529 válasza Intruder2k5 (#30263) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Őszintén, én a webcam miatt félek, főleg úgy, hogy 5m-es USB kábellel meg van toldva.
Igen, azért mert akkora az arcom, hogy csak onnan nézve férek bele. :P

(#30265) Pite


Pite
csendes tag

Sziasztok!
Újra a segítségeteket szeretném kérni. Minden jól ment a routeremmel ment a torrent is míg tegnap véletlenül kihúztam a vinyó tápcsatlakozóját. Újraindítottam a rendszert sőt már frissítettem is a firmware-t, de nem látom a régi letöltéseimet és ha berakok valamit letöltésbe kb 300MB után kiírja hogy nincs szabad hely. Egyszer már volt ilyen akkor [ez] a segítség Vargalextől megoldotta a problémát. Most viszont ott mindig elakadok hogy válassza le az /mnt könyvtárat.
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#30266) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, dd wrt-ben hol talalom a szolgaltatohoz valu user/passt?

hüllő

(#30267) gyiku válasza gyiku (#30266) üzenetére


gyiku
nagyúr

megvan, koszi.

hüllő

(#30268) Intruder2k5 válasza gyiku (#30267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a szerződésedben volt, és nem a DD-WRT-ben... :)

(#30269) aleister válasza Pite (#30265) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem nekem ugyanez a problémám párral lejjebb.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30270) Pite válasza aleister (#30269) üzenetére


Pite
csendes tag

Igen valami hasonló. A csatolási pontoknál kéne megváltoztatni?

(#30271) huliganboy válasza vargalex (#30237) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köszönöm hogy válaszoltál... közben kiderűlt hogy a pc-m is hibás így mikor a sys led villogása megállt akkor már be tudtam jelentkezni luci ba...

Most megpróbálom felfrissiteni :D

Köszönöm szépen!! :R

(#30272) aleister válasza Pite (#30270) üzenetére


aleister
veterán

Őszintén megvallva fogalmam sincs. Tegnap rengeteget szoptam egy olyan alap dologgal, mint a particionálás-formázás-mountolás szenthármas. Mindig volt valami gebasz. Végül a w8-cal csináltam egy ntfs-t, majd vargalex külső hdd app-ja segített.

Szerintem vagy nem szereti az usb3-as vinyükat a router, vagy kevés a hdd-nek usb keresztül a táp. Nálam, ha valamilyen apróság közbejön, akkor összeomlik az egész.
Volt, hogy transmission alatt restartolt a rendszer magától, és már vissza sem jött a háttértár.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30273) Pite válasza aleister (#30272) üzenetére


Pite
csendes tag

Nekem csak USB2, de tuti kell neki a táp. Anélkül nálam meg se forgatja a vinyót.
Remélem Vargalex segít, Ő mindig pikk pakk megoldja :R

(#30274) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Mennyire használható a gyári Qos?
Csak ip alapján korlátoz, vagy céltól függetlenül értelmezni tudja, hogy ha egyszerre szeretnénk video streamet nézni, játszani és letölteni, akkor a letöltés ne kapjon prioritást, de használja ki a sávszélt amennyire lehet?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#30275) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok,
tudok valahogy indítani egy proxy szervert?
vargalx fw van rajta, a "tinyproxy" telepítésénél valami olyasmit ír hogy nincs elég hely :(.
Van valami kisebb proxy?
443-as portra kellene...

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30276) aleister válasza Pite (#30273) üzenetére


aleister
veterán

És ilyenkor mit lehet tenni?
Van egy külső ide-s hdd házam saját táppal. Vehetnék a hdd és a ház közé egy usb-ide átalakítót, de attól még nem kapna tápot.

Létezik esetleg olyan külső táp, amibe belecsatlakozik a hdd usb kimenete, onnét kap delejt, a tápból kijövő usb meg megy tovább a router felé?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30277) Intruder2k5 válasza Lokids (#30274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Emulator ITT! Én ebben csak BW Limitert látok, de QoS-t nem...

(#30278) Intruder2k5 válasza aleister (#30276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Létezik esetleg olyan külső táp, amibe belecsatlakozik a hdd usb kimenete, onnét kap delejt, a tápból kijövő usb meg megy tovább a router felé?"

Igen! Úgy hívják, hogy aktív USB HUB! :)

"Van egy külső ide-s hdd házam saját táppal. Vehetnék a hdd és a ház közé egy usb-ide átalakítót, de attól még nem kapna tápot."

Ez most, hogy is van??? :)

[ Szerkesztve ]

(#30279) Pite válasza aleister (#30276) üzenetére


Pite
csendes tag

Ha van a küldő házhoz saját tápegysége akkor az nem elég? Azt hittem csak azt nem dugtad be. Az elég kell hogy legyen.

(#30280) Intruder2k5 válasza kovyhun (#30275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosabban mit is szeretnél?

(#30281) Begi válasza nagyfejü (#30251) üzenetére


Begi
senior tag

Ha gyári fw-t használsz, akkor elvileg nem lehet gond. Rádugod és a webes felületen megosztod. Igy elvileg a gép és a mediaplayer is fogja látni.

(#30282) aleister válasza Intruder2k5 (#30278) üzenetére


aleister
veterán

Ja, hogy abból van olyan is, ami külön táppal rendelkezik? Eddig még csak a sima 'usb megosztós' hubhoz volt szerencsém. Akkor feltételezem nekem olyat kell keresnem, ami aktív.

Pite:
Nekem ilyenem van. Ezen csak usb3 csati kapott helyett.
Elfekvőben meg van egy régi, tápos külső hdd házam, ami ide-s meghajtót fogad, és usb-n keresztül csatlakozik a pc-hez. Erre írtam, hogy bele tudnám pakolni a Samu-t egy ide-usb átalakítóval, de nem lenne sok értelme.

Egyébként feltehetően ez lesz a hiba, mert akárhányszor futtatom a transmissiont-t idővel kapok egy "Error: Unable to save resume file: No such file or directory" hibát. Ekkor már helyi gépen sem látom a csatolt kötet tartalmát.

szerk:
Aztapaszta! Usb3-as aktív hub 10k árgép szerint a legolcsóbb? :W
Usb2-es már van 3k alatt is. :O
Mondjuk felesleges nekem a 3-as sebessége, a router úgysem bírja a 2-ét sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30283) Pite válasza aleister (#30282) üzenetére


Pite
csendes tag

Sajnos igen. Anno én is gondolkoztam az usb3 csatin, de ezek szerint jól döntöttem. Gépről biztos fel tudja venni az usb3 csatlakozón keresztül a kellő áramot, viszont a router nem tudja neki azt megadni. Ezért kéne mindenképpen egy külső áramforrás.

(#30284) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402 verziót használok a routeren, amire wifin keresztül kapcsolódok.
Időről-időre megszakad a net, a routert pingelve átlag 3000ms es értékeket kapok, de miután sikerül csatlakoznom a konfig felületen és az interfészeket újrakapcsoltatom minden helyreáll.
Valakinek van valamilyen ötlete?

:R

(#30285) Intruder2k5 válasza RexpecT (#30284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Közben nem terhel(het)i le valami nagyon?

Samba vagy FTP másolás, esetleg Transmission, DLNA, stb...

(#30286) RexpecT válasza Intruder2k5 (#30285) üzenetére


RexpecT
addikt

Esetleg a Transmission, következőnek ránézek mindenképp :) :R

(#30287) RexpecT válasza RexpecT (#30286) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem az lesz a probléma :(

(#30289) suste válasza RexpecT (#30288) üzenetére


suste
veterán

Szokásos kérdésem: log? DMA hiba?:)

(#30290) nagyfejü válasza Begi (#30281) üzenetére


nagyfejü
őstag

vargalex féle openwrt van rajta.

(#30291) nagyfejü válasza wwenigma (#30257) üzenetére


nagyfejü
őstag

Bocs hogy beleszólok de inkább itt nézz szét!!
-http://www.argep.hu/trend/HDDD/Hdd-dokkolo-sata.html

(#30292) Begi válasza nagyfejü (#30290) üzenetére


Begi
senior tag

És milyen fájlrendszert szeretnél? Állandóan ott lógna a HDD a routeren?
Mert ha jó a linuxos és állandóan ott lógna, akkor ott a vargalex féle HDD formázó oldal. Az rendesen megformázza a HDD-t és ráadásul csinál rajta egy swap particiót is. Gondolom nincs szükséged ext-root-ra, igy azt az opciót válaszd, ahol csak 2 particiót hoz létre, ha esetleg van, akkor kell a 3 partició, de ezt is meg tudod csinálni az oldalon.
De mielőtt nekikezdesz javaslom olvasd el a leirást.
Ezek után a belső hálón \\192.168.1.1\mnt -vel elérhető a vinyó. ( Vagy \\tp-link\mnt ) Értelemszerűen az 192.168.1.1 a router ip cime, ha nálad nem ez, akkor azt ird oda, ami.

[ Szerkesztve ]

(#30293) wwenigma válasza nagyfejü (#30291) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi, sajnos itt sincs olcsóbban. Ebben a fentiben az a jo, hogy van rajta pár USB port és arra mehet pl. a rendszernek pendrive+DVB-T vevő+akarmi a dokkolóba meg egy vinyó amin a cuccok vannak es szukseg eseten levalaszthato. No persze az is plusz pont , hogy a kollega tapasztalatai szerint egyutt tud mukodni a routerrel, nem dobalja.

De sajnos annyira nem erint a dolog mert most erre nincs cash hogy bovitsek. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30294) RexpecT válasza suste (#30289) üzenetére


RexpecT
addikt

Sajnos semmi különös nincs a naplóban sem :/.

(#30295) doberman válasza CoolBoy323 (#30253) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ha lehetőséged van akkor előbb "próbáld hozzá" a router-hez, én már a 4. rack-et viszem vissza a boltba mert nem "illenek össze" (inkompatibilitás..)

( esetleg kérj konkrét tipus ajánlatot a fórumtársaktól)
z

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#30296) vargalex válasza Pite (#30265) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A partíciók rendesen fel vannak mountolva? A letöltött adatmennyiségből arra gondolnék, hogy extroot-ot használsz és arra tölti.

Alex

(#30297) aleister válasza vargalex (#30296) üzenetére


aleister
veterán

Egyébként mi ez az extroot, és mire jó?
Láttam, hogy az fw-be integrált particionáló alkalmazásodban 2 opcióval is lehetett ilyet készíteni, de én maradtam a sima swap+adatparticiónál.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30298) Intruder2k5 válasza aleister (#30297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS-on használt /opt partícióhoz lehetne hasonlítani, csak ez a /-be van mountolva, de végülis a cél itt is ugyanaz, több hely biztosítása utólag telepített programok számára, mert a 8MB flash elég kevés lehet, ha valakinek ilyen szándékai vannak!

(#30299) aleister válasza Intruder2k5 (#30298) üzenetére


aleister
veterán

Így már érthető.
Akkor helyesen tettem, hogy kihagytam. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30300) vargalex válasza aleister (#30299) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha semmi egyéb alkalmazást nem akarsz telepíteni, akkor tényleg felesleges.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.