Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem formáztad, törölted! Jelenleg nincs /dev/sda1 partíciód, semmilyen! Létre kellene hozni, amit legcélszerűbb valami grafikus particionálóval lenne, ha már úgysem vágod annyira ezt a részt, nehogy kárt tegyél a nagy, adat partícióban...

(#30102) csixy válasza bpmcwap (#30085) üzenetére


csixy
addikt

Ebbe a csőbe én már kétszer belefutottam. Az utóbbi eset le van írva a 29919 hsz. és környékén.
Mondjuk nekem nem volt mit sajnálni , s így mind a két ízben ujrafuttattam a parícináló csatoló scriptet, de okultam belőle és most másodjára már nem csináltattam /partíciót , csak /overlay partíciót. Remélem , hogy így már a legközelebbi frissítéskor nem szopat meg.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30103) bpmcwap válasza csixy (#30102) üzenetére


bpmcwap
senior tag

én méág eddig soha nem jártam igy..... miondig gond nélkül frissitettem egyet kivéve mikor a routerből végleg féltéglát csináltam.... :(
az egy dolog hogy elég sok az adat de nagyobbik az hogy ez nekem nem torrent meg filmek hanem fényképek, adatok, melo..... :( nem igazán játszanék vele....

Túrista vagyok

(#30104) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"nekem nem torrent meg filmek hanem fényképek, adatok, melo..... :( nem igazán játszanék vele...."

Mondjuk én meg nem igazán tartanék ilyet a router HDD-n! Ráadásul egyetlen példányban! :)

(#30105) miroon


miroon
aktív tag

Hi!

Kéne egy kis help. Valamit elbarmoltam a routeren.

opkg update-re ezt kapom:

root@mironwifi:~# opkg update
Package kmod-ipt-nathelper version 3.3.8-1 has no valid architecture, ignoring.
Downloading http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz.
Inflating http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg-lists/vargalex_v1.1.4.
Collected errors:
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!
* parse_conffiles: Failed to parse Conffiles line for base-files
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!

és ha bármit akarok telepíteni opkg install -al azzal sem megy. :(

iPhone 13 Midnight Black

(#30106) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30104) üzenetére


bpmcwap
senior tag

tudom és jogos....

de pont az a lényege hogy online lkegyen és még mindig jobb szvsz mint egy tárhelyen vagy pikassan vagy google docon tartanám.... nem????

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30107) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De persze, ez a része igaz, csak ha valóban olyan fontos és pótolhatatlan adatok, akkor talán nem ártana belőle még egy példány valahol! Na de mindegy, ehhez semmi közöm, és nem is ide tartozik, csak egy kis kitérő volt részemről! :)

(#30108) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30107) üzenetére


bpmcwap
senior tag

volt csak jött egy cunami és kicsit felmentek az árak miközben volt egy összeomlásom... az én egyetlen pici fiam 2évesen megmászta a nappaliban a szekrényt............. a többi már történelem.... ;)

még mindig 2x annyiba kerül a legolcsóbb 2tbs vinyo mint amennyiért én vettem a 64Mb samut.....

egyebkent ha mar igy tartunk már gondolkoztam rajta hogy a hubba dugnám be a másik winyot amit nem lehetne elérni netről de tükrözné a netes vinyot.... ez hüjeség? Egyaltalan lehetne ilyet?
mondjuk a legfontosabb adatokról most is van backup a gépen de az jóval kevesebb mint a teljes állomány....

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30109) piny


piny
tag

Szeretném telepíteni a ppp-mod-pptp csomagot, de ez a hibaüzenet fogad:

Installing ppp-mod-pptp (2.4.5-6) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/ppp-mod-pptp_2.4.5-6_ar71xx.ipk.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for ppp-mod-pptp:
* kernel (= 3.3.8-1-2a0edb5ba0d101ae0bb84a44e4344525)
* opkg_install_cmd: Cannot install package ppp-mod-pptp.

Vargelex v1.1.4 van fennt, a csomagforrást módosítottam, mert Vargalex-nél nem volt ez a csomag.

(egy mikrotik routerhez szeretnék csatlakozni (PPTP) VPN-nel.)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#30110) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem egész biztosan megoldható, bár a raid és társai már nem az én asztalom, erről majd kérdezd inkább Alex-et, hátha Ő tisztában van vele! Illetve ha nem raid-el, akkor valami backup alkalmazással is megoldható szerintem, ami mondjuk először áttolja a jelen állapotot, aztán meg naponta egyszer a változásokat. Bár mondjuk 2TB-s HDD-ket a routeren szinkronizálni vsz nem lesz leányálom! :)

(#30111) Intruder2k5 válasza piny (#30109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem stimmel a kernel verziószáma, nem olyat használsz, amit ő szeretne, ezért mondja, hogy nem tudja kielégíteni a függőségeket, vagy valami hasonlót...

(#30112) piny válasza Intruder2k5 (#30111) üzenetére


piny
tag

Én is erre kutatgatok, de 3.3.8-as kernel van fent...

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#30113) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30110) üzenetére


bpmcwap
senior tag

állitgattam a routeren ezt azt ujra kellett induljon már nem működött megint csak ha kihuztam a hdd-t.... :( sajna nagyon megsérülhetett a vinyo.... valszeg át kell mentenem az egészet... :(

Túrista vagyok

(#30114) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30113) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az a baj, hogy a sérült partíciót induláskor felcsatolja extroot-nak, és ebbe elkapar! Lehet elég lenne létrehozni a swap-et újra, a rendszer partíciót megformázni, és az adatokat nem kell bántani a nagy partíción!

(#30115) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

Szerintem nem a megfelelő keresőszót írtam be, ezért nem találok rá megoldást.

A feladat:
adott MAC azonosítójú gép internet kikapcsolása adott időben.

A LuCi-ban nem találom.

Akár külső program is érdekelne.

Válaszokat előre is nagyon köszönöm.

Üdv.
Kgyuri

[ Szerkesztve ]

(#30116) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30114) üzenetére


bpmcwap
senior tag

és ezt hogyan tudom megcsinálni???

Túrista vagyok

(#30117) bpmcwap válasza kovigyuri (#30115) üzenetére


bpmcwap
senior tag

elvileg hálózat/tűzfal alatt kellene lennie 1.1.4.ben alex multkor azt irta hogy van benne példa is... ha értesz hozzá ott megtalálod ha nem akkor holnap valszeg többen lesznek akik tudnak segiteni

szerk: talán forgalmi szabályok...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30118) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg lehet csinálni a a routeren is akár, fdisk-el, de mivel nem értesz hozzá, és kényes adatok vannak a HDD-n, én inkább valamilyen grafikus particionálót javasolnék, amivel látod is, hogy mit csinálsz! Linux alatt mondjuk ilyen a Parted Magic LiveCD (GParted), vagy Win alatt a Partition Magic, Paragon Drive Copy, stb... Persze utóbbiak fizetős alkalmazások! :)

(#30119) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30118) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Gpartedem van ha minden igaz a laptopomon... akkor elvileg látnom kell csak sérültek a partik és nem kell újra partiznom a teljes winyot hanem csak le kell formázni a partikat?a swapot mire formázzam-mert ugye az ext4el elcsesztem?(bocsi de ennyire nem vagyok otthon ezekbe a dolgokba)

Túrista vagyok

(#30120) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30118) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm!!!!Sikerült!!! Elég volt átállítani a swapot 82re
A harmadik partíciót nem találom de átmenetileg egyenlőre jó lesz ez így is, aztán gyűjtök egy winyora és rendbe teszem a dolgokat....
Köszönöm még egyszer!
Üdv

Túrista vagyok

(#30121) hiperr


hiperr
csendes tag

Hali!

ez miért van?...

Aug 27 01:26:28 RouteR kern.err kernel: [ 1727.460000] ath: phy0: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x000084c0
Aug 27 01:26:28 RouteR kern.err kernel: [ 1727.470000] ath: phy0: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up
Aug 27 01:26:28 RouteR kern.err kernel: [ 1727.490000] ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!
Aug 27 01:26:29 RouteR kern.err kernel: [ 1727.970000] ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!
Aug 27 01:26:29 RouteR kern.err kernel: [ 1728.440000] ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!
Aug 27 01:26:29 RouteR kern.err kernel: [ 1728.920000] ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!

és a wifi folyamatosan ledobál mindent(laptop iPad iPhone)

thx...

(#30122) bpmcwap válasza bpmcwap (#30120) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ezt nem hiszem el....

Természetesen mnt alatt ugye semmi ha kézzel felmountolom akkor ott van de ahányszor újra indítom a routert annyiszor kapok szűz rendszert, mintha épp most telepítettem volna... mindent be kell rajta állítani.... nem értem... :O ???

Túrista vagyok

(#30123) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok.
szeretnék ilyen routerral egy webkamerát beüzemelni.
Találok valahol egy kész, beállított fw-t rá?
Csak webkamerát kellene kezelnie.
Amire szükségem lenne:
Böngészőn át nézni és beállítható időközönként ftp-re feltölteni a képet.
Ilyesmi:
[link]
Sajnos ez csak az időképre tölti és nem tudom hogy webes felületen látható-e.
(+azt írja hogy az eredeti fw nem rakható vissza, lehet más open-wrt sem?)
Olvasom vissza ezt a témát de rengeteg a hsz van...

Üdv,
Tamás

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30124) bpmcwap válasza kovyhun (#30123) üzenetére


bpmcwap
senior tag

szia ha nem feltétel az ekkora felbontás ami nem mellékesen könnyebben is kezelhető neten keresztül akkor javaslok egy valódi ip kamerát amit nem csak vezetékkel de akár wifin is összeköthetsz a routerrel és a világgal.... van kültéri is ennyiért éjjellátós, de olcsóbban kapsz távolról forgathatós beltérit
az easyn egy elég jó árérték arányú bevált márka:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=easyn&_sacat=0
de én csak egy utat mutatok járd körbe hogy számodra mi lenne a megfelelő

Túrista vagyok

(#30125) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Nem akarok ostobaságot kérdezni de a fennt említett gyári vadi ujj érintetlen bontatlan csodamasinát, hozzáadott kábelell, összekötöttem a géppel ahogy kell (könyv elolvasva 23 szor csináltam már iylet), de egyszerűen semmit nem csinált, majd hazavittem másik gépre rádugtuk azonnal jelentkezett a 192.168***-re és a tplinklogin.net re is..

amit csináltunk első helyszínen:
-vadi uj böngit Ie win7en, chrome frissen,opera dettó
-win7 újra
-cseréltünk kábelt
-wan port ,1.2.3.4 -es ajzatba dugdostuk vártunk sokat...semmi
-reseteltük semmi
-kiúztuk, majd újra áram alá... semmi..
-vártunk 30 percet semmi hátha észhez tér..
-adsl modem nem volt rádugva, aztán rátettük akkor sem semisem :O
villogott ahogy kell de ennyi..

egyszerűen nem tudtunk belemászni..
levegőznie kellett ? :D vagy egyéb gyatraságot követtünk el..
csináltam már jópár tplink vasat, de iylenbe még nem futottam bele sosem..
Valaki mondja meg a frankót.. Köszönöm szépen !!!

(#30126) kovyhun válasza bpmcwap (#30124) üzenetére


kovyhun
tag

Köszönöm, bpmcwap.
Igen, valóban az lenne a legegyszerűbb megoldás, főleg hogy mozgatható is.
Viszont szeretnék nagyobb felbontású képet, ezért elvetettem az ip kamerákat, mert elfogadható árban csak kis felbontásúak vannak.

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30127) vargalex válasza bpmcwap (#30122) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A gond az, hogy a flash-ban található /etc/config/fstab állományban van definiálva, hogy az sda2-őt mountolja a /overlay-ba. Az így indított rendszeren te a LuCI-ban már a HDD-n lévő fstab config-ot szerkeszted. De a router indulásakor mindenképpen az előbbit fogja először (az overlay csatolásáig) végrehajtani. Szóval, neked első körben a flash-ban található config-ot kellene módosítani). Ehhez a következőket kell tenned (ssh-n):

mkdir -p /tmp/overlay
mount -t jffs2 /dev/mtdblock3 /tmp/overlay
sed -i 's/.*option enabled.*1$/\toption enabled 0/g' /tmp/overlay/etc/config/fstab
sync
umount /tmp/overlay

Ezzel minden beállított mountolást kikapcsolsz a flash-ban lévő fstab-ban. Persze ellenőrizheted is a file tartalmát, mert elképzelhető, hogy ''-ban vannak a paraméterek és akkor a fenti sed parancs nem cseréli.
Majd mehet egy reboot és beállítod LuCI-ban a mount pointokat.

Persze az is megoldás, ha hdd nélkül indítod a routert, majd beállítod a csatolási pontokat és csatlakoztatod a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30128) vargalex válasza kovigyuri (#30115) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A build-emben található utolsó (nem engedélyezett) tűzfal forgalmi szabály pont ilyen. Config-ban így néz ki.

Alex

(#30129) vargalex válasza hiperr (#30121) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Próbálj másik csatornát.

Alex

(#30130) vargalex válasza piny (#30109) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A gond az ,hogy a kernel verziója nem egyezik (a verzióba - ahogy látható a hibaüzenetben - beleértendő a build-elés során generált md5 sum is. Így tudod telepíteni:

opkg install ppp-mod-pptp --force-depends

Alex

(#30131) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert mint láthatod, az /overlay alá van csatolva a HDD, vagyis extroot-ként használja, viszont mivel ez az adatpartíciód, így természetesen azon semmilyen beállítás nincs, ergo szűz rendszernek látod!

szerk.:
Látom közben megjött Alex a megoldással...

[ Szerkesztve ]

(#30132) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Pár nappal ezelőtt már írtam ide, de nem született megoldás, úgyhogy most megpróbálom pontosítani a dolgot. Adott a címben szereplő router (gyári fw), ami a wan oldalon egy inviteles ADSL modemhez csatlakozik, a LAN portokra NAS, asztali gép, és tévé van csatlakoztatva (volt már fix IP is ezeknek beállítva, és a DHCP által kiosztás is). A tünet a következő, déli 12h órakor a net elmegy, a router SYS lámpája kialszik, és csak áramtalanítás után áll vissza a kapcsolat (a routert webes felületről nem lehet elérni). A Wan újracsatlakozás volt már autón, és conect on demand 0-n. Még egy megjegyzés, tegnap a szokásos déli meghüjülés kimaradt - reggel ugyanis karbantartó célzattal adtam a routernak pár rebootot, ma viszont nem, így délben jött is a mumus. (Az asztali gépem egyébként kábé délben átvált energiatakarékosra, ilyenkor eszem :), többnyire arra érek vissza, hogy nincs nyet, bár rémlik, hogy aktív állapotba is csinálta).
Szóval ehhez kérnék segítséget.
Ja, és még annyit, hogy egy 841nd router hónapokat ment még 5 nappal ezelőtt folyamatos üzemben - így a szolgáltatói IP-váltásra nem gyanakodnék - bár a hálózatokhoz csak plugnplay szinten értek, tehát az én véleményem kábé zéró.

"So say we all"

(#30133) degec válasza TaliGa (#30132) üzenetére


degec
senior tag

nem vagyok szaki csak ""sorstárs"" ugynilyen vas gyári legfrisebb fw..stb. nekem 5 nap után megszűnik létezni a rúter webfelülete... minden tökéletesen gyorsan működik, csak nem tudok belépni :) restart után minden oké..
Edimax vasakkal is ugyanez volt a gondom.. nem vágom..hogy mi lehet.. gépem még a régi p45 dq6 gigabánat :) lehet azt kellene cserélni :) szóval ez is mumusos... kicsit

(#30134) Kicsirics77 válasza degec (#30133) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gépednek semmi baja
a gyári firm rákfenéje ez

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30135) bimbiri


bimbiri
tag

Sziasztok!

Én is kérek segítséget ebben, mert még továbbra sem találtam meg melyik csomag hiányzik a minidlna indulásához.

Előre is köszi!

(#30136) vargalex válasza bimbiri (#30135) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem emlékszem konkrétan. Log-ban nem látszik semmi? SSH-n kézzel indítva sem jön hibaüzenet?

Alex

(#30137) Kris87 válasza bimbiri (#30135) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

A csomag nevére nem emlékszem én sem, de arra igen, hogy nekem is hiányzott friss telepítés után. SSH-n próbáld elindítani, "/etc/init.d/minidlna start", ott kiírja, hogy mi hiányzik neki.

(#30138) TaliGa válasza TaliGa (#30132) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Erre vki?

"So say we all"

(#30139) bimbiri válasza vargalex (#30136) üzenetére


bimbiri
tag

Köszi a gyors reagálást mindkettőtöknek!

A logban semmi sincs, létre se hozza a log állományt. SSh-n elindítva a libbz2.so.1.0 library-t hiányolja. És Isten bizony én megpróbáltam feltenni a libbz2 csomagot, de eddig nem talált ilyet. A mostani (még egyszer, utoljára megpróbálom) kísérletnél megtalálta és felrakta. Utána egyből elindult a minidlna.
A log állomány megszületett és a files.db katalógus megvan. Az androidos telefon is látja, mint media servert. Igaz még nem talál semmit rajta, pedig 1 .mp3 állomány van rajta. De egy sikerélmény mára elég is, és az 'ég a pofámon a bőr' érzés miatt megpróbálom megoldani saját kútfőből. :)

Még egyszer köszi!

(#30140) Begi válasza TaliGa (#30138) üzenetére


Begi
senior tag

Csak a SYS lámpa alszik el?

(#30141) TaliGa válasza Begi (#30140) üzenetére


TaliGa
aktív tag

igen

"So say we all"

(#30142) Begi válasza TaliGa (#30141) üzenetére


Begi
senior tag

És a gépek látják egymást a hálózaton ilyenkor?
Milyen fw van a routeren? Gyári? Vargalex féle? Egyéb?

(#30143) TaliGa válasza Begi (#30142) üzenetére


TaliGa
aktív tag

gyári fw, 3.13.10-es, amit épp most upgradeltem 3.13.12-re. A hálózat is elszáll, de csak a sys lámpa alszik ki.

"So say we all"

(#30144) bpmcwap válasza vargalex (#30127) üzenetére


bpmcwap
senior tag

utóbbit még tegnap kipróbáltam de nem jött be előbbit kipróbálom most. Köszönöm

Túrista vagyok

(#30145) Begi válasza TaliGa (#30143) üzenetére


Begi
senior tag

Próbáltál factory reset-et?
Gyári fw-t sajnos nem használnak a topiclakók. ( Sajnos, mert igy nehéz segiteni )

(#30146) bpmcwap válasza vargalex (#30127) üzenetére


bpmcwap
senior tag

sajna zsák utca igy is... :(
Egyébkén ilyen fájlt itt /tmp/overlay/etc/config/fstab nem is találtam......

Túrista vagyok

(#30147) vargalex válasza bpmcwap (#30146) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A mountolás sikeres volt? Ha adsz privátban hozzáférést, megcsinálom neked. Biztos, hogy működnie kell a megoldásnak.

Alex

(#30148) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok, van egy ilyen routerem.

V1.8-as eszköz van, nagy nehezen felszenvedtem egy olyan openwrt-t amin elérhető a wan port.

Na most az a helyzet hogy a router megy meg minden, de nem tudok semilyen fájlrendszert felcsatolni, pl az ntfs-3g nem akar felmenni, hivatkozik egy másik kernelre. Ugyanígy van a kmod-fs-ext4 csomagnál is.
Kérdés az hogy jött-e ki új kernel.

Mit tegyek?

(#30149) bpmcwap válasza vargalex (#30147) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem csak azzal van ám a baj.... nem megy se az ftpbackup, se a kamerák portja, semmi..... most mennem kell szülőire este leszek. összekutyulódtak nálam a dolgok rendesen.... éreztem én hogy nem kéne upgarédolni inkább fucktorizzam..... :(((

Túrista vagyok

(#30150) vargalex válasza bpmcwap (#30149) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A TP-Link esetében a factory és a sysupgrade firmware lényegében annyiban tér el, hogy utóbbi nem tartalmazza a factory végén megtalálható üres szektorokat. Ezért is tehető fel mindkettő LuCI-ból.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.