Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) kocfej válasza Begi (#30330) üzenetére


kocfej
csendes tag

Szia,
az ftp az azért nem jó nekem, mert pl egy tábláról vagy más gépről nem akarom előtte lehúzni az anyagot, s utána megnyitni, hanem streamelni kellene.
de azért köszi

(#30352) Advent


Advent
tag

Sziasztok!

Vargalex fele fw-t hasznalok tplink 1043nd routeremhez és azt szeretném beállítani hogy a transmission torrent klienst külsö hálózatról el tudjam érni. ha egy hálózaton vagyok a routerral akkor az androidos telora telepített transmission remote nevezetü progival szepen tudom iranyítani. Ezt akarom elerni ha 2/3g-s hálózaton vagyok.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#30353) Kicsirics77 válasza Advent (#30352) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ddns a te barátod

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30354) kovyhun válasza Begi (#30330) üzenetére


kovyhun
tag

Míg nem volt médialejátszóm én is xbox360on néztem a filmeket.
Sajnos tényleg nem látja a samba megosztást.
Pc-n a medialpayer mediatárát lehet úgy megosztani hogy lássa a box :(.
De nem éri meg szenvedni vele, nekem a feliratokat nem tette rá, előtte rá kellett égetnem a filmre.

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30355) avkovacs


avkovacs
csendes tag

Az mitől lehet, hogy nem jön be a config oldal 192.168.1.1-nél? Viszont ha lehúzom tápról és vissza, akkor minden helyre áll pár napra. Eredeti firmware van rajta frissítve.
Elég idegesítő, hogy bármit állítani kell, akkor oda kell mennem kihúzni.
Ezt mi okozhatja? Visszavigyem garival vagy csak valami szoftver bug az egész?

(#30356) hudyfiu válasza avkovacs (#30355) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nem lehet hogy elfogy a szabad hely?

(#30357) Advent


Advent
tag

Kicsirics köszi akkor majd probalkozok a dinamic dns csak nincs oda regem ...

Más probléma : az usb külsö hdd amire a transmission is dolgozik eleg lassan tudok róla lemásolni adatokat max 6-7-8 MB/sec pc-re kötve ez a vinyo siman tud 30 megat, mitöl ilyen lassu openwrt alatt?

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#30358) Marcelldzso válasza Bélaaaa (#30346) üzenetére


Marcelldzso
tag

próbáld ki amit javasoltam!
nem kéne, hogy annyira probléma legyen de azért ez eléggé kis teljesítményű motyó :))

(#30359) Teli01


Teli01
csendes tag

Sziasztok

Rátettem a routerre egy Openwrt-t. Beállítottam az internetet és mégse működött, most felraktam egy dd-wrt és ott se működik. SHH-n és webes felületen egyaránt leellenőriztem és állítottam. T-online netem van es egy DSL-360R modemem. Firmware: DD-WRT v24-sp2 (03/15/12) std. (A gyári firmware-el minden jól működik) Köszönöm a segítséget! :)

jyhd

(#30360) avkovacs válasza hudyfiu (#30356) üzenetére


avkovacs
csendes tag

nem hinném, mert eredeti firmware van fent és nem is nyúltam hozzá, szóval az elég gáz lenne, ha saját rendszerét nem tudná fent tartani. Még csak az usb-re sincs semmi dugva most, direkt, hogy még ezt is kizárjam. már ötlet esetleg?

(#30361) Maksifül


Maksifül
senior tag

Kérem, írjon privátot az, aki gyári firmware mellett keni-vágja ezt a típusú routert, mert nem tudom az itthoni hálózatot úgy beállítani, ahogy szeretném, hogy működjön! Bridge módban használnám távoli wifi vételére, és annak továbbosztása lenne a feladata a routernek UTP vezetékes, de még kívánatosabb formában WIFI-n. /screenshotokat tudok küldeni a jelenlegi beállításokról/
THX

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#30362) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali.
vargalex féle firm van rajta és rendszertelenül nincs wifi. A telefon azt irja ki hatósugáron kivül. Ha valamit állitgatok a beállitásokon akkor van wifi , de nem tudom állandóra beállitani.

üdv

(#30363) lorcsi


lorcsi
veterán

Hello!

lenne egy kis gondom..
eddig simán belépett a routerem a 192.168.1.1 címen a setupba
át is állítottam a jelszavakat , annak megfelelően..
viszont most felvennék egy új ezközt, de nem tudok belépni a routerbe :F
mi elehet a baj?
a net stabilan megy..és a 3 korábbi wlan ezközöm is jól megy

(#30364) lorcsi válasza lorcsi (#30363) üzenetére


lorcsi
veterán

érdekes..a router áramtalanítása segített

(#30365) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Volna nekem egy Tp link 1043 nd routerem,feltettem rá a OpenWrt - vargalex frimvert.
Ami sikerült is,de szertettem volna némi extrával megturbózni,Transmissiont vezérelni ill ki vagy bekapcsolni a routeren lévő qss gombbal,hogy ne keljen ezért bekapcsolnom valamelyik pc-t +a qss ledet vezérelni vele párhuzamosan
pontosan ezek alapján csináltam:

http://www.youtube.com/watch?v=gJfv1U8oPyk

Na hát ez nem jött be.:(
Mit ronthattam ill rontott el?Vagyis neki mint láthatjátok sikerült.:)

Másik gondom még a nyomtatóm lenne vagyis csak a lapolvasó része.
Nyomtatni tudok bárhonnan de a lapolvasót-t nem ismeri föl egyik pc sem
win7 és win xp-im vannak.
A nyomtatóm:
hp f2480
A külső vinyóm és a nyomtatóm hub-on keresztül csatlakozik a routerhez.
Külső táp be van kötve a hub-ba!
Tehát az energiaellátása nem lehet gond.
Ja,vágom a dolgokat úgyhogy ha hülyeségeket kérdezek vagy írok akkor ne lepődjetek meg!:D
Köszi mindenkinek előre is aki segít?

(#30366) Teli01


Teli01
csendes tag

Sziasztok
Rátettem a routerre egy Openwrt-t. Beállítottam PPPoE kapcsolatot (felh és jel) és mégse működött, most felraktam egy dd-wrt és ott se működik. T-online netem van es egy DSL-360R modemem. Firmware: DD-WRT v24-sp2 (03/15/12) std. (A gyári firmware-el minden jól működik) Ha tudsz segíteni beállítani vagy van ötleted mi lehet a hiba privátba nyugodtan írhatod ! Köszönöm a segítséget! :)

jyhd

(#30367) pajanko


pajanko
csendes tag

Sziasztok!
Azt hiszem sikerült padlóra tenni a TL-WR2543-as routeremet.Habár ez messze van a sikertől.:(
Luci-n frissítettem volna a firmware-t,amit már többször is sikeresen csináltam.Természetesen újra konfigurálva mindent, jól működött.
Most is kiírta,hogy reboot, de több mint fél óráig,szerintem sok volt ennyi ideig boot-olni.Tápfeszt kihúztam visszadugtam,a ledek villogásának alapján úgy nézett ki,hogy
minden rendben.De nem.Se IP cím-en,se SSH-n nem lehetett elérni.Telnet-en sikerült belépni,passwd parancs után kétszer kért jelszót.Rendben minden
SSH-n is be tudtam lépni.Letöltöttem a winSCP programot és ahogy olvastam a tmp mappába bemásoltam a feltöltendő firmware-t.SSH-án belépve a tmp mappában beírtam:
mtd -r write firmware.(ez a beillesztés nem igazán sikerült)
Enter és már ki is írta,hogy writing.Gondoltam,hogy hurrá,de nem.Írta írta,de sokáig,időt nem néztem,de egyszer csak a ledek máshogy kezdtek villogni.
A power led folyamatosan ég a többi felvillan szabályos időközönként.
Utolsó? lehetőség:soros port.Usb-n illetve soros portra dugva hiába várom,hogy jöjjön egy ilyen "Autobooting in 1 seconds" és gyorsan beírnám,hogy tpl.
Helyette ilyen a kép:

Lehet-e valamit még próbálni,hogy visszahozzam az élők sorába?
Köszönöm előre is.

(#30368) suste válasza avkovacs (#30355) üzenetére


suste
veterán

Sajnosa gyári FW miatt csinálja ezt. Hiába viszed visza, ezen nem tudnak segíteni:(

(#30369) suste válasza kovyhun (#30354) üzenetére


suste
veterán

Szerintem a Mediaplayer-nél a DLNA funkcióval oldottad meg a lejátszást, és ezt a gyári FW is tudja (mediaserver vagy minek hívja), és a Vargalex FW is (miniDLNA).

(#30370) suste válasza kocfej (#30351) üzenetére


suste
veterán

Nem próbáltam még, de a DLNA/Mediaserver megosztást nem lehet elérhetővé tenni kintről egy port átirányítással? (asszem 8200-ason megy)

(#30371) vargalex válasza pajanko (#30367) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Rossz a kábel, vagy a csatlakozás, esetleg csak a kapcsolat sebessége, paritás, stb.

Alex

(#30372) vargalex válasza Teli01 (#30366) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mikori a routered? Esetleg próbáld meg a legutolsó trunk-ot (igaz, abban nem lesz LuCI).

Alex

(#30373) vargalex válasza lolka1980 (#30365) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Amit nem értek a videóban (bár igazából ezt a kérdést a készítőhöz kellene intézni): miért kell először Gargoyle firmware-t feltenni? Csak nem azért, mert hosszú a build-em neve? Még jó, hogy ott van a blogomban, hogy gyári firmware-ra telepítéskor át kell nevezni, mivel nem eszi meg a hosszú fileneveket.

A script-ben szerintem csak a led útvonala helytelen, ezért nem működik.

Scanner a sima nyomtató megosztással nem fog menni, sane kell hozzá, ha támogatott a nyomtatód.

Alex

(#30374) lolka1980


lolka1980
aktív tag

mivel kenem vágom a dolgokat,le tudnátok nekem írni mit is kellene nekem pontosan írnom a :

nano /etc/hotplug.d/button/qss

ba.
hogy műkodjon a qss gomb meg a ledje trans.... vezérlésével?

A nyomtatót meg megnézem támogatja-e az sane.
.....................

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#30375) gyiku


gyiku
nagyúr

sziasztok,

vmelyik 2011es dd wrt volt fent a routeren, gondoltam frissitem, de a honlapon talalt firm-el downgradeltem erre: Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std.
tudna valaki linkelni 1 friss fw-t?

azert szeretnek fw-t frissiteni, mert eddig a 15/1es trehom kabelnettel ment siman, viszont most 2 napja 40/20 digi lan van, es komolyan mondom ugy megy, mint anno at 56k modemem. oldalakat alig tolti be, crysis2 multi nem csatlakozik serverhez.

hüllő

(#30376) nagyfejü válasza nagyfejü (#30362) üzenetére


nagyfejü
őstag

erre valaki?

(#30377) F34R


F34R
nagyúr

miert ilyen nagy a cpu hasznalat torrent kozben ? vargalex build 1.1.3-as
transmission beallitasai alapon , net : 5mbit/s t-home-s , 6 torrent abbol 1 letoltes a tobbi varakozik : 20-70%

(#30378) lolka1980 válasza vargalex (#30373) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Ezek alapján próbáltam meg:
1

http://tothszabi.info/2011/07/22/qss-led-aktivalasa-programhoz-kapcsolva

Miután ezt kicseréltem újraindítás után el sem tudtam érni a transmissiont

2

http://tothszabi.info/2010/05/16/tp-link-tl-wr1043nd-qss-gombjanak-beallitasa-open-wrt-alatt

na ezt meg ha beírom nem történik semmi.
:F

A lapolvasót meg ha jól értettem winnel nem fogom tudni elérni :(

(#30379) iosman


iosman
csendes tag

Sziasztok! Ha OpenWRT-ről visszaakarok térni gyári fw-re mi a teendőm?

iMac 21.5 - 10.8 | iPhone 4S - 5.1.1 | Dell Latitude E4200 - Win 8 RTM |

(#30380) Intruder2k5 válasza iosman (#30379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmi különös... LuCI-ban betallózod, és feltöltöd!

(#30381) iosman


iosman
csendes tag

Szia,köszi szépen!

iMac 21.5 - 10.8 | iPhone 4S - 5.1.1 | Dell Latitude E4200 - Win 8 RTM |

(#30382) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

#11681 - elméletileg fixálták a trunkban a hiba esetén nem újratárcsázott pppoe kapcsolatot. Megérte ujranyitni a hibajegyet. :D Kaptunk egy authfail opciót.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30383) Szita1


Szita1
tag

szeretném kérdezni hogy ez miért eszi nálam a procit, memót?
/sbin/hotplug2 --override --persistent --set-rules-file /etc/hotplug2.rules --set-coldplug-cmd /sbin/udevtrigger --max-children 1

Kilőhetem?

(#30384) devil2k


devil2k
tag

Hi!
Hogyan tudok saját torrentet feltölteni? A feltöltendő anyag és a generált torrent file már a transmission könyvtárban van, de sehogy sem tudom elindítani se transguival, le a lucis transmissionnal, mert nem tudom beállítani a helyes útvonalat.
Tudom láma kérdés, de még eléggé kezdő vagyok a témában.
THX!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30385) Kikike


Kikike
tag

Frissíteném a routert újabb vargalex verzióra:
Régi:
Firmware Version vargalex v1.02.1 (trunk, r29492) / LuCI Trunk (trunk+svn8076)
Kernel Version 2.6.39.4

Ha mentést készítek beállításaimról, az új verzió kompatibilis ezzel a régivel és minden visszaállítható?

Frissítéshez ki kell húzni mindent a routerből (wan, usb, stb.)?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#30386) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Miért van az hogy egyre több olyan hozzászólás érkezik ami annyira idegesítő, hogy hozzáakarok kezdeni , de hogyan?? elkéne olvasni a blogbejegyzést is a firmware mellett!
vagy write only üzemmód bekapcsolt?

(#30387) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Az eredeti fw-el megoldható valahogy, hogy ne haljon le a router a torrentezés közben (belassul aztán egy idő után már semmire nem válaszol) vagy ez csak akkor oldódik meg ha valami egyéb fw-t telepítek rá? :F

(#30388) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Windows7 alatt hogyan tudok hálózati meghajtót csatlakoztatni a sajátgépemben?
Mert még megnyittani sem engedi a ruterre kötött pendrive tárhelyét.
Win xp alatt semmi probléma.

(#30389) Intruder2k5 válasza Osiris (#30387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kapcsold ki a flood protect-et, a kliensben meg valami ésszerű kapcsolatszámot állíts be, ne több ezer szál legyen fenntartva egy időben...

(#30390) Intruder2k5 válasza chipi89 (#30388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Parancssorba írd be, hogy...

net use z: \\192.168.1.1\megosztas_neve

(#30391) Osiris válasza Intruder2k5 (#30389) üzenetére


Osiris
őstag

Kössz a gyors választ!
A routeren floodprotect nem volt bekapcsolva, az utorrentben a kapcsolatok száma pedig 450-re volt állítva (ez a default), szerintem ez nem sok, de megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#30392) Intruder2k5 válasza Osiris (#30391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véletlenül nem WiFI-n torrentezel?

(#30393) Osiris válasza Intruder2k5 (#30392) üzenetére


Osiris
őstag

Most nem vezetéken vagyok rákötve, wifin még nem próbáltam ezt a routert torrentezésre használni.
Nemsokára felteszek egy OpenWrt-t, nem küzdök ezzel a gyárival. (Eddig minden routeren cserélni kellett.)

[ Szerkesztve ]

(#30394) parkasz


parkasz
senior tag

Üdv!

Pici segítség kellene.Adott a router és egy qnap ts-210 nas.
Nos, a gondom az, hogy kell beállítani, hogy torrentezni lehessen a nas-sal. Sejtem, hogy a port forwarding-gal kellene vacakolnom, de hogy mit, ebben kérék segítséget.
dd-wrt van a routeren
előre is köszi :R

(#30395) nagyfejü válasza nagyfejü (#30362) üzenetére


nagyfejü
őstag

valami tanács?

(#30396) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#30395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Válts csatornát, ne tegyél szóközt az SSID-be...

[ Szerkesztve ]

(#30397) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#30396) üzenetére


nagyfejü
őstag

az a baj hogy már többször is váltottam! amikor váltok akkor jó! de a legközelebbi beállitásnál megint hatósugáron kivülre tesz!

(#30398) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#30397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs lehetőséged más WiFi eszközzel is megnézni, hogy kizárható legyen a kliens oldali hiba?

(#30399) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#30398) üzenetére


nagyfejü
őstag

nincs.
2 telo van csak itthon ami wifi s . azért van a router is.

[ Szerkesztve ]

(#30400) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár már több hónapja, de kapható a WR1042ND [link]

Annyi különbség van, hogy 3 helyett 2 antenna, a wireless security egy kicsit szegényebb, és nem QSS van, hanem Wireless On and OFF gomb.

Valahogy meg lehetne oldani hogy a QSS gombot WLAN on and off-nak használjam? :D Mert eléggé hasznos lenne. Azt olvastam még korábban, hogy ha nincs mindig bekapcsolva a WLAN, kevesebbet fogyaszt a cucc.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.