Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) F34R válasza poli27 (#29250) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem most torrent közben ezt dobja ha lucira akarok felmenni

Unable to connect
Firefox can't establish a connection to the server at 192.168.1.1.

(#29252) nmania


nmania
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a router maximuma-e, ti mit tapasztaltok USB-re kötött HDD-re/-ről való FTP-zéskor? A feltöltés karcsú nálam:

OpenWRT Backfire (10.03, r20728), a PC gigabiten kapcsolódik.

UP:

total cmd:

Upload: 183 996 928 bytes, 2116 kbytes/s, 4 m

top:

Mem: 28548K used, 936K free, 0K shrd, 4120K buff, 11312K cached
CPU: 6% usr 32% sys 0% nic 0% idle 49% io 0% irq 11% sirq
Load average: 1.62 0.59 0.26 1/40 1618
PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
1613 1611 **** D 1168 4% 33% vsftpd

DOWN:

total cmd:

Download: 213 794 816 bytes, 12602 kbytes/s, 2 m

top:

Mem: 28600K used, 884K free, 0K shrd, 408K buff, 15188K cached
CPU: 0% usr 21% sys 0% nic 0% idle 24% io 0% irq 53% sirq
Load average: 0.41 0.42 0.25 2/40 1620
PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
1613 1611 **** R 1168 4% 68% vsftpd

(#29253) SteveBeard válasza poli27 (#29250) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Most is 1,7MB/s megy felfelé, míg openwrtnél az átlag 1 volt.

Aaaaz, igen!

Nekem a max letöltési sebességem ennyi, a feltöltést már alig merem leírni, 0,13MB/s...úgy értem ennyit biztosít a szolgáltatóm, így ami nálam stabilan fut, az nem csodálom, hogy nálad összeomlik...
ADSL-nél nem kell azzal foglalkoznom, hogy 1 vagy 1,7MB/s :DDD

Steve

(#29254) SteveBeard válasza nmania (#29252) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nálam a feltöltés: 1 506 576384 byte, 5 597 kbyte/mp

A maximum írási sebesség a HDD-re, természetesen nem FTP-n, 22528 kbyte/mp

Ezt SSH-n ezzel a paranccsal kaptam:

START=`date +%s` && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=600 && echo Write speed: $((600/(`date +%s`-$START))) MB/s

Steve

(#29255) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Hogyan kell FTP-nél a felhasználókat a HOME könyvtárba zárni(ne tudjanak kijönni a könyvtárból).
Mert Alex-tól régebben kaptam egy ilyen leírást:
Hi!

Egyszerűbb, ha a home könyvtárakat a /etc/passwd-ben állítod be. Majd a vsftpd.conf-ban több lehetőséged is van:

1. Mindenki csak a home-ját érje el. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=NO

2. Azon felhasználókat soroljuk fel, akik nem mehetnek ki a home-jukból. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list

Majd a /etc/vsftpd.chroot_list file-ban felsoroljuk azon felhasználókat, akik nem mehetnek ki a home-jukból

3. Azon felhasználókat soroljuk fel, akik kimehetnek a homejuk-ból. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list

Majd a /etc/vsftpd.chroot_list file-ban felsoroljuk azon felhasználókat, akik kimehetnek a home-jukból.

De valahogy nem akar működni.
A listbe beírom a felhasználókat, de akkor hibával nem enged belépni.

Köszönöm

Üdv

Attesz

(#29256) poli27 válasza SteveBeard (#29253) üzenetére


poli27
veterán

Most 2,3MB/s openwrt-nél soha nem volt ennyi.... Amúgy nekem is adsl volt előtte 512k val felfelé, ezzel ég és föld :D Ez egy wireless szolgáltató Isanet 40/15mbit es csomag, 1 hónap bajlódás után, végre tartja a sebességet amire fizetek :D Sokáig kinlódtak de megcsinálták, csak el ne kiabáljam, átlag a letöltéssel volt baj, az 40 helyett 15-20 volt, de felfelé is csak 10-11 volt bár az sztem belefért.Jó kis szolgáltató szorgosan javították, igaz naponta hivogattam őket de megcsinálták :D

[ Szerkesztve ]

(#29257) SteveBeard válasza poli27 (#29256) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Tényleg jól megcsinálták, ha 40/15 mbit-es csomagból 2,3MB/s-t ki tudsz csiholni :Y

Az openwrt majdnem hozta a névlegest a maga 13,6 MBit/s sebességével....

[ Szerkesztve ]

Steve

(#29258) poli27 válasza SteveBeard (#29257) üzenetére


poli27
veterán

Feljebb van állítva a sebességem, tesztelés céljából, a 100/25 van beállítva ideiglenesen, de lefelé nem jön csak 5-5,5MB átlagban 1x jött 6,7-el :) Ezért megy felfelé ilyen jól, az előbb 3-at is kihozta :) De ritka hogy felette van a 40/15 nek, átlagban az le 4-5,fel 1,8-2MB van meg :)

[ Szerkesztve ]

(#29259) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

nah felraktam a tinyproxit. mindenre azt vési nekem, hogy nem engedélyezett a weboldal mert nincs konfigolva a rendszer. Oké, hogy üres a listafájl, de ettől függetlenül akkor mindent át kéne, hogy engedjen nem?

a célom az lenne, hogy felhasz/jelszó párossal lehessen csak elérni a facebookot...

(#29260) nmania válasza SteveBeard (#29254) üzenetére


nmania
csendes tag

Köszi, nekem 12MB/s-t ír.
Valakinek tippje, mitől lehet sokkal lassabb a feltöltés a letöltésnél? (iperf 100Mbit körüli értéket hoz ki felfele, szóval a hálózati kapcsolattal nincs gond)

(#29261) Intruder2k5 válasza Marcelldzso (#29259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

a célom az lenne, hogy felhasz/jelszó párossal lehessen csak elérni a facebookot...

Ez általában is így van, már a regisztrációkor meg kell adnod mindkettőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#29262) poli27 válasza Intruder2k5 (#29261) üzenetére


poli27
veterán

a célom az lenne, hogy felhasz/jelszó párossal lehessen csak elérni a facebookot...
Ez általában is így van, már a regisztrációkor meg kell adnod mindkettőt

:C :C

[ Szerkesztve ]

(#29263) Marcelldzso válasza Intruder2k5 (#29261) üzenetére


Marcelldzso
tag

köszönöm!!! :DDDD

és ha előtte is szeretnék megvalósítani egy authentikációt? :D

(#29264) vargalex válasza Attesz (#29255) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az új verziójú vsftpd-ben biztonsági okokból (legalábbis a doksi szerint) a home directory-ba zárt usernek nem lehet írási joga a home könyvtáron (a tartalmazottakon már igen).

Alex

(#29265) vargalex válasza poli27 (#29256) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az OpenWrt WAN->LAN átviteli sebessége kb. a duplája a gyárinak. Szóval simán mennie kellene, valami konfigurációs hiba lehet (esetleg nem megfelelő port forward), vagy még inkább az, hogy éppen most jött helyre a sebességed, így egybeesett a firmware cserével.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29266) LazaCCC válasza vargalex (#29234) üzenetére


LazaCCC
tag

Most újracsináltam mindent, így extrootoltam, van 480MB-om telepíteni. Szénné szopatott a cucc, órák óta csinálom. Vagy 10x resetelődött minden konfig, már majdnem szétvágtam az egészet. Próbáltam usbhub-al és pendrive/HDD kombóval megcsinálni a konfigot, de nem jött össze. Találtam itthon egy olyan hubot amin keresztül ment a pendrive, de a HDD-nek már valszeg kevés átamot adott, mert az csak kattogott. Mindegy, visszatettem a HDD-s verzióra.

Na, most megnézem hogy lehet azt az FTP-t telepíteni ...

Aztán valahogy a FreeDNS-t is be kellene lőnöm, mert nagyon nem akar működni, nem frissíti fel az IP címet ...

(#29267) vargalex válasza Marcelldzso (#29263) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A tinyproxy egy minimal (és ennek megfelelően kis erőforrásigényű) proxy szerver. Ennek megfelelően nem támogatja az authentikációt.
Nem hivatalos oldalról készült egy patch az 1.7.0 verzióhoz az authentikáció támogatására. Persze, ha ezt be akarod építeni, akkor saját verziót kell buildelni.

Alex

(#29268) vargalex válasza LazaCCC (#29266) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A freedns-nek mennie kell, ha jó a config. A dyndns script csak az interface up-ra indul, tehát érdemes a network-ot (vagy a teljes routert) újraindítani a config után.

Alex

(#29269) Attesz válasza vargalex (#29264) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Bocsánat, de nem értem.
Akkor most mit tudok csinálni?
Mi a teendőm?
Nem szeretném, hogy mindenbe belelássanak.

Köszönöm

Üdv

Attesz

[ Szerkesztve ]

(#29270) vargalex válasza Attesz (#29269) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ugye minden usernek van egy home könyvtára. A lényeg, hogy ne legyen a home-ba bezárt usereknek erre a könyvtárra írási joguk. Se az usernek, se a csoportnak.
Azaz, ha pl. a home könyvtára a /mnt, akkor legegyszerűbben:

chmod -w /mnt

Alex

(#29271) Marcelldzso válasza vargalex (#29267) üzenetére


Marcelldzso
tag

Nah ez az ami nekem nem fog menni... De közben arra gondoltam, hogy egyszerűsíteném a helyzetet azzal, hogy letiltom egy az egyben a facebookot. :D

Esetleg azt lehet, hogy átirányítom valami PHP-s oldalra a domaint ami az intraneten fut az meg feljegyzi nekem az ip-t meg a dátumot és lementi valahova?

(#29272) LazaCCC válasza vargalex (#29234) üzenetére


LazaCCC
tag

Azt mond már meg nekem plz, hogy ha extroot-al feltelepítettem, bekerült a telepítettek listájába, akkor innen hogyan érem el? Nem jelent meg sehol, mint opció.

(#29273) Marcelldzso válasza Marcelldzso (#29271) üzenetére


Marcelldzso
tag

Nah a háttérprogi kész :D

Hostnamenél ha átírom, hogy szerver ip legyen és akkor az apachne-l módosítsak valamit a virtual szerveren?

(#29274) Marcelldzso válasza Marcelldzso (#29273) üzenetére


Marcelldzso
tag

Nem tudok már szerkeszteni...
Megoldottam kész van minden... ha engedélyezni akarom mondjuk egy felhasználónak és azt mondom, hogy csinálok egy loginoldalt amit utána átirányítok mondjuk egy másik domainra akkor tök jó.. csak ugye nem tölti be az oldalt mert a hostname át lett irányítva :D Valami más megoldás van erre? :D

Inkább alszom most már nagyon este van.... :C

(#29275) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Azt hogyan tudnám megoldani Openwrt alatt, hogy blokkoljak egy gépet a Lan hálózaton Mac cím szerint ? :F
Szóval, hogy a kiszemelt gép ne érje el az internetet.

PS4

(#29276) dni


dni
őstag

Erre valaki?

(#29277) vargalex válasza dni (#29276) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Valamilyen hibás config (vagy régebbi kernelhez tartozó kernel modul miatt) nem tud elindulni a rendszer. Indítsd el HDD nélkül, majd csatlakoztasd, mountold és javítsd a config-ot (illetve töröld a felesleges modulokat). Vagy ugyanezt megteheted az asztali gépeden is egy Linux-al.

Alex

(#29278) vargalex válasza mrhitoshi (#29275) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

LuCI-ban Hálózat->Tűzfal->Forgalmi szabályok ablakban az "Új továbbítási szabály"-nál a név megadása, majd Hozzáadás és szerkesztés gomb. A megjelenő ablakban a Protokollt Bármelyikre állítod, a Forrás Mac címet kitöltöd, és a Műveletet Visszautasításra állítod:

Majd Mentés & Alkalmazás gomb. Így az új kapcsolatokat már nem fogja engedni a tűzfal.

Ugyanez a /etc/config/firewall szerkesztésével.

Alex

(#29279) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Már több, mint 2 éve vagyok elégedett tulajdonosa egy TP-Link 1043-as routernek. Eddig gyári firmware-rel használtam, minden jelentősebb probléma nélkül. Ha volt is az nem a router baja volt. :D Szóval úgy látszik egy jó példány van a tulajdonomban.

Az otthoni vezetékes hálóm az alábbiakból áll jelenleg:
- PC
- Dune HD-TV 301 médialejátszó
- Samsung BD-C6500-as blu-ray lejátszó

Vezeték nélkül G-s wifivel szerelt laptoppal + okostelefonokkal csatlakozunk a routerre. Eddig ezek is tökéletesen mennek a gyári firm-el.

A két év alatt sikerült elég jól megismerni a gyári szoftver szolgáltatásait, lehetőségeit, de idővel ugye az ember többre vágyik, már amikor megvettem a routert, akkor is tudtam az okosítás lehetőségéről, csak még nem éreztem elég elszántságot és tudást a hátam mögött a kivitelezéséhez. Akkoriban talán még nem is létezett pl. a vargalex-féle összeállítás.

Nem értek azért a linuxhoz, de nyitott vagyok rá, az újra, új megoldásokra, lehetőségekre. A Luci-s felület azért fontos lesz a számomra, mert Win felhasználóként kicsit barátságosabbnak néz ki kezdéshez.

A kérdésem az lenne, hogy a vargalex-féle összeállítás mennyire lenne alkalmas az alábbi dolgokhoz?

Van egy külső tápos, USB2.0-ás házban egy 2TB-os vinyóm, amit szeretnék a routerre kötve megosztani a belső hálózatomon, hogy PC-n, a médialejátszón, vagy a vezeték nélküli eszközökön elérhessem a tartalmát. A vinyó jelenleg NTFS-re van formázva, egyetlen partícióval, és van rajta 1,5 TB lossless zene + kb. 350 GB szabad hely. :D
(A médialejátszó elég gyorsan boldogul a SMB megosztással, azzal nincs gond, a blu-ray lejátszó sajnos már csak DLNA-t szeret, de itt nem lenne gond, ha nem látná a gépem, vagy a médialejátszóm belső HDD-jét, mert úgyis a kis Dune-ről játszom le a file-okat, a lemezeknek meghagyom a Blu-rayt. :B )

Akár kívülről, neten keresztül is szeretném elérni az adataimat + torrent kliens + router alapvető vezérlés távolról.

A harmadik "szolgáltatás" amit szeretnék még elérni, hogy a telefonokról tudjak képeket, videókat, a külső vinyó egy adott mappájába menteni, tárolni. Ehhez persze kell majd egy alkalmazás a telókra is, de szerintem biztos, hogy van olyan app., amivel kezelhető valamilyen megosztásos protokoll.

A vinyóra szükséges külön kis partíciót létrehoznom swap-nak? Vagy ha nem nagyon terhelem a routert, és nem akarok túl sok szolgáltatást, akkor nem szükséges?

A torrentezést is úgy gondoltam szabályozni, hogy éjszaka menjenek a letöltések, nap közben pedig csak korlátozott sávszéllel a feltöltés, hogy ne zavarjon be az adatforgalom a netezésbe, videóbeszélgetésekbe. :))

(Net: 20/10 Mbit-es Digi BaseNet, ami a jelenlegi bérlakásban szépen hozza is a névleges sebességét. Letölteni max. 2,5 körül tudok, vissza pedig 1,3 körüli a max. Ez számomra tökéletesen elég, így érzésem szerint nem okozna nagy gondot a routernek éjszakánként a torrentek kezelése.)

Előre is köszi a válaszokat! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29280) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok

Tudom nem ide tartozik de nem találtam topikot a 941nd routernek.
A gond az hogy frissítés közben dd-wrt-re, a wireless nem választottam le és azon kezde el firmware frissíteni, tehát frissítés közben lehalt.
A promtot CFE> se tudom behozni, hogy töröljem a Flasht.
Most ezt generálja, valaki tudna segíteni eddig jutot el, putty-n.

U-Boot 1.1.4 (Jun 1 2010 - 15:09:49)

AP81 (ar7100) U-boot
DRAM:
sri
32 MB
id read 0x100000ff
flash size 4MB, sector count = 64
Flash: 4 MB
Using default environment

In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag7100_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
bsingle_phy = 0
eth0: 00:03:7f:09:0b:ad
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds## Booting image at bf020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... OK

Starting kernel ...



OpenWrt kernel loader for AR7XXX/AR9XXX
Copyright (C) 2011 Gabor Juhos <juhosg@openwrt.org>
Decompressing kernel...
done!
Starting kernel...

[ 0.000000] Linux version 3.3.8-svn19518 (root@dd-wrt) (gcc version 4.6.3 20120201 (prerelease) (Linaro GCC 4.6-2012.02) ) #1527 Fri Jul 20 10:42:40 CEST 2012
[ 0.000000] flash_size passed from bootloader = 4
[ 0.000000] bootconsole [early0] enabled
ŕxxřxřxřxřxřxxxxxřřřxxxxřxřxřxřxxxxxxxřřxxxxxxxřxxxxřřxřxřxxxxxřxxxřxxxřxxxxřxxřxxxřxxřřxxxxxřřxřxxxxxxxxřxxxxxřxřřxxxxřxxxxxxřřxxxxxxxřxřxřxxřxřxřxxxxxxxxxřxxxřxřxxxřxxxxxřxřxxřxxxxřxxřřxxxxxxřxxřxxřxxxřxxxxxxxřřxxxxxxxxxxxxxxřxxřřxxxxřxřxřxxxxřxřxxxřxxřxxxxxxxřřxxxxxxřxřřxxxxxxřxxřxxxřxxxřřxxxxřřxxxxřxxřxřxxxřxxxxxxřřřxxřxxxxxřxxxřxřxřxxxxxřřxxxxxxxxxřxxxxxřřxxxxřxxxxřřřxxxřxřxřxřxxřxxřxřxxřxřřxxxřřxxxxřřxxxxxxřxxxxxxřxřxxřřxxxxřxxřxřxxxxřxřxřxxxxxřxxxřxřxřxxxxxxřřxxřxřxxřxřxxxřxxřxxxxřxřřřxxxxřřxxřxxxřxxxxřxxxřxxxxxxxřxřxřřřřřxřxřxřxřxřřxxxřřxřřxxxřřxxřxxxxřxxxřxřxřxřxxxřxxxřxxxřxřxxxřxxxxxřxřxxřxxxxřxřxxxřřxxxřxxxxxxxřxxxxřxxřxxxxxxxxxřxřxřxxřxřxxxřřxřxřxxxřxxřřxxxxxxřxřxřřxxxxxřxxxřxřxxxxřxřxřxxxřxxxřřxxxxxřxřřxřxřxxřxřxřxxřxřxřxřxřxxxxxřxxxxxxxxxxxxřřxxxxxxřxxxxxxřxxxxxxxřřxxxxxxxxxxxřxřxxřxxxřxřxxxřxxxxxřxřxxřxxxxřxřxřřxxřxřxxřxxxxxxxřřxxxřxxxxxxxxxxřxřxxxřxxxřxřxxxřxxxxxřxřxxřxxxxřxřřxřřxxxxxxřxřxřxxxxřxxxřxřřxxxřxxxřxxxxxřxxxřřřxřxřřxřxřxxřxxxxxřxřxřřxxxřxxřřxřxřxxřxřxxxxřxxřxřxřxxxxřxxxřxřxxxřxřřxxxxxxřxřxřxxřxxxxxxřxxxxxxxxxřxřxřxxxxxxxřxxřxxxxxxxxxxxxxxxřxřxxxxřřxxxxxxřxxxxřxxřxřxřřxxřxřxřxxřxřxxxxxxxřxxřxxxxxxxxřxřxxxřxřxxxřxxxxřxxxxřxřřxxxxxřxxxxřxxřxxřxřřxřxxxxxřxxxřxxxxxxřxxřxxxřxřxřxřxxxřxxxřxřxřxxxxřxřxřxřxřxřxřxřřxxřxxřxxřxřxřxxxxřxxřxřxřxxxxřxxxxřxxxxřxřřxxřxxxřxxxxxřxřxřxxxřřxxřxxxxxxřxxřřxřxřxxxxxxřřxxřřxxxxxxřxřxxxřřxxxřřxxxxxxřxxxxřřxřxxxxxřxřxřxxřxxxxřřxxřxxxxxxřxxxxxřxxxřxxxxxxřxxxxxxxxxxřxxřxřřxřřxxřxřxřřxxxřřxxxřxxxxxřxxxřxřxřxřxxřxřxxxxxxřxřxřxxxxxxxxxxřxřxxxxxřxxřxxxxxřřxxxřxxxxxřxxxxxxřxxřxxxxxxxřxřřxxxřřxxxxxxxřxxxxřxxřxxxxxxxxxřxřxřxxřxřxxxřřxřxřxxřxxřřxxxřxřxxřxřřxxřxřxxxxxřxxxřxxřxxřxxxřxřxxxxřxxxxřxřxxxxřxřxxxxxxřřxřxřxřřxxxřřřxxxxxřxřxřxřxxřxřxřxxřxxxxxxxxřxřřxxxřxxxxxřxxřxřxxxřxřxxřxřřxxxřxxxxřxxxřxxxřxxxxřxřxxxxřxxxřxxřxřxřxxxxřxřxxxxxxxxxřřxřxřřxxřxřxxřxřxxxřřxřxřxxxřřxxřřxxřxxxxřxxxxxxřxxxxřxxřxřxřxřxxxxxxřxxřxxxxxxxřxřřxxřxxxxxřxxxxxxxxxřxxřxxxřxxřxřxxxxřřxxřřxxřxxxxxxřxřxřxxxřxxřxřxxxřřxřxřřxxřřxxřxřxxxřřxřxřxřxxxxxxřřxxřxřxxxxxxřxxřxxxřxřxxxxxřxřxřxxřxxxxxxřxxxxřxřxxxxxxřxxxřřxxxxxxxřxřxřxxřřxřxxxxřxřxxxxřxřxxxřřxxřxřxxxxxxxxřxřxxxřxřxxxxxxxřxxxxxřxxxřxxřxxxřřxřxxxřxřřřxxxxxxxxxřxřřxřxxxřxřxxxxřxřxxxxřxřxřxxxřxřxřxxxxxxřxřxřxxxxřxxxxxxřxřxxxxxřxxřřxxřřxxx

Köszi

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#29281) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem amire nem igazán találtam választ.
Hogy lehet megoldani az, hogy a router a szolgáltatótól kapott ip címet használja?
Jelenleg a dyndns-névhez a router IP címét rendeli hozzá, és így nem elérhető a gépem.
Azt szeretném ha a dyndns a külső IP címet tárolná, amit a szolgáltató váltogat.

Ha valaki tud segíteni, előre is köszi!

(#29282) Kicsirics77 válasza Charx (#29281) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem alapból azt használta eddig és semmi gond a ddns-el...
elkiabáltam úgy néz ki :(((

érdekes nekem sem éri el most valami miatt
de a transmission megy

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29283) Kicsirics77 válasza Charx (#29281) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sőtt a putty sem megy jelenleg :((( :((

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29284) mrhitoshi válasza vargalex (#29278) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezt nem találtam tegnap. Köszönöm a segítséget! :R

PS4

(#29285) vargalex válasza benjamin (#29280) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Amint kiírja az

Autobooting in 1 seconds

szöveget, a tpl karakterek begépelésével megállítható a boot folyamat.

Alex

(#29286) benjamin válasza vargalex (#29285) üzenetére


benjamin
tag

és utána

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#29287) vargalex válasza Kicsirics77 (#29282) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A LuCI-t kívülről HTTPS-en, SSH-t a 2222-es, ftp-t a 2221-es porton éred el!

Alex

(#29288) vargalex válasza Charx (#29281) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A dyndns névhez mindig az általad beállított hálózat (vagy interface) címét regisztrálja a router. Ha ezt átállítottad a config-ban LAN-ra, akkor természetesen azt. Default-ban ez a WAN.

Alex

(#29289) vargalex válasza benjamin (#29286) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen verziójú 941ND?

Alex

(#29290) Kicsirics77 válasza vargalex (#29287) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egyiken sem megy sajnos jelen pillanatban

na a putty az már megy nem tudom mi volt vele,de a luci még mindíg azt írjahogy a lap nem jeleníthető meg
chrom explorer és firefox alatt is ugyanez
de a transmission az meg rendesen megy

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29291) Kicsirics77 válasza vargalex (#29287) üzenetére


Kicsirics77
veterán

megy a luci is
van valami köze a gépemre telepített avg-nek ahhoz hogy nem megy?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29292) vargalex válasza Kicsirics77 (#29290) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az uhttpd nem ment valami miatt. Most elindítottam, így a LuCI-t is eléred kívülről (HTTPS-en). Viszont az ssh ment a 2222-es porton (máshogy nem is tudtam volna elindítani az uhttpd-t).

Alex

(#29293) Charx válasza vargalex (#29288) üzenetére


Charx
senior tag

Akkor ezt most a router beállításaiban tudom megváltoztatni?

(#29294) Kicsirics77 válasza vargalex (#29292) üzenetére


Kicsirics77
veterán

közben észre vettem
:R
mert elértem webes felületen és ssh-n is

számomra kicsit érthetetlen,hogy csak így random megáll egy szolgáltatás vagy ez teljesen normális?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29295) benjamin válasza vargalex (#29289) üzenetére


benjamin
tag

V3 verzió

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#29296) vargalex válasza Charx (#29293) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, de az alap beállítás szerint jónak kell lennie (persze gondolom megadtad a felhasználó nevet, jelszót, DNS címet). Csinálj egy képet a Dyndns beállításokról és meglátjuk.

Mondjuk most nézem, hogy nem volt szó róla, hogy gyári firmware, vagy OpenWrt...

Alex

(#29297) vargalex válasza benjamin (#29295) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Így kell csinálnod. A firmware mérete a v3 esetében stimmel (0x3c0000), a címet (0xbf020000) pedig ahogy írja, kérd le a printenv bootcmd paranccsal.

A tftp-t a 941ND esetében nem írja, de természetesen kell (windows alá pl. a tftpd32), a könyvtárába másold be a 941ND firmware-t code.bin néven. A PC-den legyen fix IP beállítva (ha a leírást követed, akkor 192.168.1.254)

Alex

(#29298) benjamin válasza vargalex (#29297) üzenetére


benjamin
tag

ok köszi összejött

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#29299) gyalogbeka


gyalogbeka
csendes tag

Sziasztok.
Végre lett egy kis sikerélményem is. :-) ( hudyfiu leírásából indultam ki (#22332) )
1043 Nd routeren beállítottam a T-Mobile mobilinernetet

T -MOBILE MOBILINTERNET TP-LINK TR-WR1043 ND -n

Ami kell:
- TP-LNINK TL-WR1043ND
- T-Mobile BroadBand Stick E173-S2
- OpenWrt |vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402
- putty.exe
- winscp.exe

A következő csomagokat telepítettem:

chat
comgt
kmod-usb-serial
kmod-usb-serial-option
kmod-usb-serial-wwan
kmod-usb-uhci
libusb
luci-proto-3g
usb-modeswitch
usb-modeswitch-data

A modemet bedugtam az USB csatlakozóba . A putty nevű programmal SSH-n megnéztem az eszköz ID-jét
lsusb parancsal, válaszként kiirta a következőt:
Bus 001 Device 003: ID 12d1:1c05 Huawei Technologies Co., Ltd.

Ezután a winscp programmal megnéztem az /etc/modeswitch.d mappában van-e olyan keztedű fájl hogy
12d1:1c.. , ezt megnyitottam és ellenőriztem hogy szerepel-e benne az én eszközöm ( igen :-) )
TargetVendor= 0x12d1
TargetProductList="1c05,1c07,1c08" ( benne van )

Következő a router menüjében a Hálózat / Interfészek résznél kiválasztottam az Új interfész hozzáadása opciót.

általános beállítások:

Új interfész neve: TMOBILE
Az új inerfész protokollja : UMTS/GPRS/EV-DO
elküld.............
Protokoll: UMTS/GPRS/EV-DO
Modemeszköz: /dev/ttyUSB0
APN : internet
PIN: ( én kikapcsoltra állítottam már előzőleg , tehát üresen marad )
PAP/CHAP felhasználói név: üres
PAP/CHAP jelszó: üres

Haladó beállítások: csak a három kis ablakba pipa.

Tűzfalbeállítások:
Tűzfal zóna készítés / hozzárendelés , itt kiválasztottam a WAN-hoz rendelést
Végezetül mentés és alkalmazás.

Majd a Hálózat / Interfészek résznél boldagan kostatáltam ahogy kapcsolódik a mobilinternetre. :-) :-)
....................
Én mindig ott hibáztam hogy Modemeszköznél /dev/ttS0 -át kinált lehetőségnek azt el is fogadtam gondolván ez biztos a /dev/ttyUSB0 rövidítése , hát nem az.

(#29300) benjamin válasza benjamin (#29298) üzenetére


benjamin
tag

Ismét tönkre lehet vágni

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.