Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Intruder2k5 válasza Kami11 (#29450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, sorry! Én csak azt láttam, hogy nekem válaszolt, az pedig WiFi téma volt, és nem is értettem, hogy mi köze ehhez a szolgáltatónak... Most látom csak a #29447 hsz számot, és, hogy a válasz második része már nem nekem szól! :)

[ Szerkesztve ]

(#29452) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Az 1.1-et frissíteném az 1.1.3-ra LuCi alól. Melyiket adjam meg neki?
openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_v1.1.3.bin
vagy a
openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_v1.1.3.bin

Köszi!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29453) gyilkos répa válasza gyilkos répa (#29439) üzenetére


gyilkos répa
tag

másodszor is fagyott. most megpróbálom egy másik aljzatba dugni (220).

a logját nem lehet elérni reboot után? hátha az segítene...

(#29454) SteveBeard válasza Bélaaaa (#29452) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Idézek Alex blogjából ;)

A factory a gyári firmware, illetve DD-Wrt cseréjéhez szükséges, OpenWrt frissítéshez a sysupgrade verzió használandó.

Steve

(#29455) Redpho


Redpho
csendes tag

Sziasztok!

Villám segítségre/infóra lenne szükségem..
Megadta magát a router-em, így kedden újat kell vennem. Elsődlegesen a TL-WR1043ND-at néztem ki.. OpenWRT-t szeretnék használni, az alap Wifi router funkciókon túl torrentezni (Transmission), USB HDD-vel kis NAS-ként, Samba-val ill. FTP-vel, stb. Lenne néhány gyors kérdésem a vásárlás előtt:

1. Milyen max torrent letöltést tud biztosítani OpenWRT-vel (egy 25 vagy 50 Mbps-os internet elérést ki tud használni?) illetve milyen gyors a Samba fájl átvitel kb?

2. Mekkora gond, hogy csak 32 MB RAM van benne? Ha jól láttam az első hozzászólásban, csak forrasztással lehet bővíteni. :(

3. Érdemes lehet a WR2543ND-t venni inkább +4e forintért (a Dual Band Wifi részét nem használnám ki), amiben 64MB RAM van eleve illetve újabb SoC (AR7242 vs. AR9132)? Esetleg gyorsabb a torrent letöltés is, s kihasználható egy 25 vagy 50 Mbps-os net torrentnél? Úgy látom az utolsó stabil OpenWRT (Backfire 10.03.1) még nem támogatja a 2543-at, de nem stabil trunk snapshotok igen? Ezek közül nyugodtan lehet rakni a legutóbbit?

4. Most látom, hogy a TL-WDR4300-ban pedig már 128MB a RAM és abban AR9344@560MHz SoC van és 2 USB, ami viszont még plusz 7e Ft. Vagy (csak) itt érezhető minőségi ugrás a torent/Samba sebességben? Szeretném kihasználni a teljes sávszélességet Torrentre, de nem drágább router-t vásárolva a szükségesnél.

Köszi előre is, sokat segíteni, ha még délelőtt kapnék válaszokat, mert kora délután már vásárlás. Bocsánat, nincs időm most végignézni 1 ekkora forum history-t! Persze amint megvan, belevetem magam.. :)

[ Szerkesztve ]

(#29456) SteveBeard válasza Redpho (#29455) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Samban az olvasási sebesség 10 MB/s körüli stabilan, ha nem megy a torrent.
A max. 12 MB/s körül van.
Nálam 12/1-es net van, tehát a sebességről nem tudok nyilatkozni, de a le- és feltöltési szálakat erősen le kellett korlátozni, így viszont stabil.

Létezik belőle 64Mb-os változat is

A többi routert nem ismerem...

Halkan jegyzem meg, ha főleg torrentre szeretnéd használni, szerintem kevés lesz ez a router neked, mondom ezt úgy, hogy én teljes megelégedéssel használom, de csak annyit seedelek, amennyit feltétlenül muszáj.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#29457) Kami11


Kami11
őstag

A kérdésem, hogy ez a watchdog micsoda és mit csinál?
A Rendszer -->Rendszerindítás -->Indítási állományok -nál látszik.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29458) Intruder2k5 válasza Redpho (#29455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Biztos, hogy nem tud! 50M-et szerintem egyik ma kapható router sem, 25M-et is csak a komolyabbak, az újabb szériákból. Lehet néha fel tud szaladni ennyire a sebesség egy-egy pillanatra, de, hogy stabilan nem képes úgy tölteni, az 100%! Szerintem nagyjából a felével számolhatsz esetleg, azaz 1-1,5MB/sec!

4. Bár sosem volt ilyen a kezemben, de szerintem 50Mbps-re a TL-WDR4300 sem képes! Rálátok egy 80/25-ös neten lévő ASUS RT-N66U-ra, de ilyen sebességet azon sem láttam még soha, így kétlem, hogy pont a TL-WDR4300 lepne meg!

Ha ilyen céljaid vannak, akkor vegyél egy Home Server-t, azzal minden további nélkül megoldható! Quad Core CPU, 4GB RAM, és semmi sem lehetetlen! Fog menni a torrent 50 megával, és mellette a samba is gyors marad...

De ha csak 15-20k környékén akarsz rászánni erre a projektre, akkor add lejjebb az elvárásokat, mert különben hatalmas csalódás lesz a vége!

[ Szerkesztve ]

(#29459) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Most állítottam be egy 4300-at.
Nem néztem a másolási sebességet de megkérdezem most már kíváncsiságból.
Ha jól emlékszem 20-30MB-ot mondtak.

(#29460) Intruder2k5 válasza hudyfiu (#29459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

20-30MB az mi? 20-30MB/sec? Ezt én azért kétlem! Talán 20-30Mbit/sec-el torrentezik, az még reális lehet...

[ Szerkesztve ]

(#29461) doberman válasza Kami11 (#29457) üzenetére


doberman
senior tag

szia!

a webfordítás szerint őrkutya... :DD

de komolyabbra véve: Link , valami ilyesmi féle...

z

8lnu

(#29462) Kami11 válasza doberman (#29461) üzenetére


Kami11
őstag

:DDD
Ok., köszi, először azt hittem, hogy ugyanaz a szerepe, mint az androidos rendszeren, azaz a forgalom mérése és mivel nincs rá szükségem kilőhető. Ezek szerint tévedtem. :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29463) hudyfiu válasza Intruder2k5 (#29460) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Másolás vinyóról de azért mondtam hogy megkérdezem mert nem vagyok benne biztos.

(#29464) Bem Utat válasza gyilkos répa (#29453) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

'másodszor is fagyott'

Jó napot, urak.

Nemrég szereztem be én is a fent nevezett routert. A hw-verziója 1.8. Az első dolgom volt feltenni rá a vargalex-féle openwrt-t, abból is az újabb verziót, az 1.1.3-ast. Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy meglehetősen bizonytalan, többször megszakadt a kapcsolat (a net is, a wifi is), 'eltűnt' a LuCI, és hiába voltam bent/tudtam belépni ssh-n, nem tudtam újraindítani, csak az egész routerrel együtt; stb, stb. Nem tudtam rendesen végigtesztelni a dolgot (nagyon nyűgös lett a környezet a vacakolás miatt), visszaraktam gyorsan a gyári fw-t. Teszteltem kb. egy hétig, hátha hw-probléma, de ment hibátlanul. Tegnap reggel újra nekiestem, föltettem a régebbi (1.02.1-ReBuilded) verziót, és ezzel most teljesen OK-s minden, nem volt semmi fennakadás/hibajelenség, hozza az elvárt sebességet (kicsit gyorsabbnak tűnik minden, mint a gyárival), megy a külső vinyó, a transmission, stb.
Összességében úgy tűnt, hogy az új hw-fw együttes kicsit (?) problémás.

(#29465) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Az összes firmware amit vargalex készített hol található meg??, Régebben volt egy oldal, ahol az összes eddig vargalex build fent volt, nem tudná valaki linkelni?? vagy nem hozhatnánk létre egy oldalt a firmeknek???

(#29466) Intruder2k5 válasza Pr3s (#29465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az oldal ITT található, de szerintem egyrészt az összes itt sem volt fent soha, másrészt úgy látom nem nagyon frissül az utóbbi időben! Szerintem Alex-el való egyeztetés után bármit létrehozhatsz, ha van hozzá kedved...

(#29467) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#29466) üzenetére


Kicsirics77
veterán

404 a letöltési link:DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29468) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#29467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem próbáltam letölteni, ezzel kapcsolatban keresd ErősenZöld kollégát!

(#29469) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#29468) üzenetére


Kicsirics77
veterán

isten ments hogy letöltsem csak jeleztem hogy nem él a link :DDD
A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29470) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#29469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Uhhh... Ezt nem is láttam! Mármint, hogy kirúgták Őt! :)

(#29471) Bem Utat válasza Pr3s (#29465) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

'Az összes firmware amit vargalex készített hol található meg??'
Én [innen], az oldal végén a 'Letöltés' linkekről szedtem le, ott mindenféle fw van.

(#29472) Kicsirics77 válasza Bem Utat (#29471) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen ott mindenféle van de ha egy kicsit is figyeltél volna akkor a 1043-hoz csak a factory meg a sysupgrade vcan fent
a többi mind másféle tipusú tp-link
mi konkrétan a 1043-eddigi összes frissítéseit tárgyaltuk...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29473) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Segítsetek lécci, ilyet még nem tapasztaltam! Vargalex féle wrtről van szó.

Feltettem az 1.1-re 1.1.3 sysupgarde-t LuCi-n keresztül (nem tartottam meg a configot). Simán felment. Rögtön beállítottam az internetet, WiFi-t. Lett is internet, kábelen is, WiFi-n is.

Éppen lépkednék a menük között, mire kiakad, hogy:
"A kapcsolódás sikertelen, A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) 192.168.1.1. helyen lévő kiszolgálóval."

Íjjnye. Belépek putty-al, jó, internet van. Hmmm. Reboot.

Ismét lépkedek a menüpontot között, egyszer csak megen' leakad. Érthetetlen. Az 1.1-el sosem tapasztaltam ezt.

Már nem reboot-oltam 40 perce, azóta elérhetetlen a LuCi (egyik böngészővel sem (IE, FFox, Króm)).

Mi lehet a hiba? Olyan, mintha leakadna a webszerver része. Minden más jó.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29474) poli27 válasza Bélaaaa (#29473) üzenetére


poli27
veterán

Én már szóltam Vargalexnek hogy sztem az ujjabb buildek nem stabilak, aztmondta más nem nagyon jelezte :F

[ Szerkesztve ]

(#29475) Bélaaaa válasza poli27 (#29474) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nálad is beakad a LuCi?

Putty-al, hogy ellenőrizhető? Honnan szedhetem le a stabil 1.1-et?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29476) HeavyToys válasza Bélaaaa (#29475) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ilyen nekem is volt a 2543-assal, de 3-4 restart után megoldódott, azóta stabil a dolog.

(#29477) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Most má' a putty-al sem érem el... habár arról internetezek... :W

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29478) HeavyToys válasza Bélaaaa (#29477) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Mondom, pár napig- restartig nálam is így volt, én sem értettem, de megjavult :) !

(#29479) Bélaaaa válasza HeavyToys (#29478) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Rendben, megy a restart...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29480) Uchiha Obito válasza Bélaaaa (#29479) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Na, épp ezért használom még mindig ezt v1.02.1-ReBuilded r30402 :)

Számomra sokkal stabilabb, úgy minden tekintetben. Viszont kiírja, hogy "automatikus frissítések bekapcsolva." Ez mit takar pontosan? A csomagokat frissíti svn-ből magától?

(#29481) Bélaaaa válasza Uchiha Obito (#29480) üzenetére


Bélaaaa
őstag

"automatikus frissítések bekapcsolva", hol írja ki?

Visszatettem én is a vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402. Ez stabil, nem dobja el a LuCi-t.

Azért érdekelne, hogy mi miatt akad be az 1.1.3.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#29482) Redpho válasza Intruder2k5 (#29458) üzenetére


Redpho
csendes tag

Köszönöm az értékes és hasznos hozzászólásokat, tanácsokat! :)
Az elvárásaimat ezek szerint menedzselem! Nem várok 2MB/s-es letöltésnél akkor többet torrent esetén pl.
Ma szerettem volna vásárolni, csak nem értem volna sehova sem oda zárásig.
Viszont elég sokat elolvastam a fórumon délelőtt, rengeteg hasznosat tanultam, de még messze a vége.

Azt még nem tudtam eldönteni a sok olvasás alapján sem, hogy a torrent sebesség korlátot a kevés RAM vagy a proci korlátai okozzák inkább. 825-nél, amiben 64 MB RAM van, mennyi a max torrent letöltés? Tudom, sok mindentől függ, de csak kb.

A 4300-as felé hajlottam, mert 128 MB RAM van benne, ami 2-4x több mint a 1043/2543-ashoz képest illetve a SoC is gyorsabb (400 vs 560 MHz). Viszont most látom, hogy a fórumon sokszor etalonként emlegetett DIR-825 ára is kedvezebb lett (a 2011-es 30e feletti árszintről), már nem sokkal drágább mint a 4300-as, igaz nem 5 év a gari, csak kettő.

Látom, hogy RAM téren a 4300 az előnyösebb (128 vs 64 MB), viszont a SoC a 825-ösben erősebb: 680 vs 560 MHz. Sőt, mintha azt olvastam volna egy korábbi bejegyzésben, hogy a 825-ös AR7161 csak a router műveletekért felel, a wifit külön chip kezeli, míg az AR9132 (ami a 1043-ban van, ott mindent 1 proci végez).

Ez vajon hogy van az AR9344-nél a 4300-ban?

Biztos, hogy OpenWRT-t szeretnék használni, s a normál wifi router használat mellett torrent kliensként és kis "NAS"-ként is használni, a sebességbeli korlátok/lehetőségek figyelembevételével, de persze úgy, hogy ne menjen a wifi hálózat rovására akkor sem, ha megy a torrent, s 1 nem HD vagy esetleg HD(?) film vagy zene megy az USB HDD-ről..

Most a 4300-as felé hajlok még mindig, de meg kéne fontolnom a DIR-825-öt is, mit gondoltok? A RAM fontosabb vagy a picit erősebb SoC?

A lehetőségekhez képest minél jobb teljesítményt szeretnék (torrent, "NAS"), semmiképpen sem a wifi rovására/lassulására. Mert olyat is olvastam, volt aki külön wifi AP-ot tett a hálózatra, hogy ne lassuljon be a wifi. Mi ér többet vajon a 128MB RAM vagy az erősebb proci a DIR-825-ben? (Úgy látom a 825-ön gyárilag csak 1 USB port van kivezetve.)

128 MB RAM már elég, hogy ne kelljen swap fájlokkal ügyeskedni, pl.?

Bargalex Build nincs 825-re csak 4300/2543/1043-ra? Ez is billenthet a mérleg nyelvén. :)

Köszi még1x.

[ Szerkesztve ]

(#29483) Pr3s válasza Redpho (#29482) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Csak annyit hogy sokan írták, hogy lehet megahertzben erősebb az egyik SoC, de az nem segíti ki, mert nem jobb a teljesítménye, a DIR 825-re ha jól emlékszem még egy USB-t lehet hegeszteni, és arra is van vargalex firm, mivel saját routere is az, gondolom publikálta a DIR-825 topikjában, sőt nem gondolom, hanem tudom, hogy már az elején voltak hibák a firmekkel de aztán megoldódott, tehát tuti van rá Made by vargalex firmware!De ennek olvass utána, nehog yaz legyen hogy én mondtam és azért vettél x-et meg y-t!
viszont a garancia ugrik ha még egy usb-t applikálsz rá, de ez elvileg a 1043-nál is ugrik, ha féltéglázod.

[ Szerkesztve ]

(#29484) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Jó régen jártam itt, hála vargalex fantasztikus munkájának! Viszont most alkalmam nyílt foglalkozni az ftp kapcsolódás kérdésével. Jelenleg ott tartok, hogy az ftp kapcsolódáskor (csak külső hálózatról) kb 1 perc után a következő hibát kapom: 425 Failed to establish connection. Luci-t és Transmissont elérem kívülről (bár gyanítom, hogy ezeknek semmi köze ehhez a hibához) és belső hálózatról a dynds-en keresztüli ftp kapcsolódás is megy, de külsőről az előbbi hibaüzenetet kapom. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a hiba és hogyan küszöbölhetem ki? Köszönöm előre is!

(#29485) SteveBeard válasza Pacee87 (#29484) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Kívülről a 2221-es porton próbáld!

Steve

(#29486) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

A lejjebb levő paranccsal szoktam felcsatolni a meghajtókat.
A problémám a következő, az /mnt mappába tudok könyvtárakat létrehozni, módosítani TC-n keresztül az /opt mappába nem. Milyen beállítást kell módosítanom, hogy az /opt-t is használatba tudjam venni TC-n keresztül?
Természetesen SSH-n kersztül nincs probléma.

mkfs.ext4 -L extroot /dev/sda2
mkdir -p /tmp/overlay
mount -t ext4 /dev/sda2 /tmp/overlay
cat << __EOF__ > /etc/config/fstab
config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0

config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0

config mount
option target /overlay
option device /dev/sda2
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config mount
option target /mnt
option device /dev/sda3
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 0

config mount
option target /opt
option device /dev/sda4
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config swap
option device /dev/sda1
option enabled 1
__EOF__
tar -C /overlay -cvf - . | tar -C /tmp/overlay -xf -
sync
umount /tmp/overlay

Steve

(#29487) Pacee87 válasza SteveBeard (#29485) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi a gyors választ, :2221-esen próbáltam kívül és belül is!

(#29488) poli27 válasza Pacee87 (#29487) üzenetére


poli27
veterán

Belül 21 es porton van !

(#29475) Bélaaaa nekem is random fagyott a luci, indokolatlanul nagy volt a terhelés, meg eldobta a netet random, a v1.02.1-ReBuilded r30402. ilyen nem volt, az nagyon stabilan ment.

[ Szerkesztve ]

(#29489) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

tegnap délután visszatettem ezt v1.02.1-ReBuilded r30402
ma reggelre a benti gépemen voda mobilnettel megint nem volt elérhető sem a transmission sem a luci
ssh ment
nyomtam egy reboot-ot ssh és most megy.
ez gondolom nem teljesen normális
meg gondolom az sem hogy a transmission ennyire pörög

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29490) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#29489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt így nehéz megmondani, hogy normális, avagy se... Jó lenne tudni, hogy mi van emögött a "pörgés" mögött! Esetleg hashelés, gyors le és/vagy feltöltéssel karöltve?

(#29491) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#29490) üzenetére


Kicsirics77
veterán

97 torrent seed-ben
és egy feltöltés olyan 250k-val
jelen pillanatban

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29492) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#29491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz képest tényleg nagyon sok!

(#29493) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29492) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Én nem találom soknak, az idle is rendben.
Intruder, amit feljebb kérdeztem arra nem tudod a választ véletlen?

Steve

(#29494) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#29493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, sajnos nem! Ahhoz, hogy írni tudd, nyilván az mögé is kell egy háttértár, de én úgy gondolom, hogy ha extroot-ot használsz, akkor ezzel jónak kellene lennie!

(#29495) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29494) üzenetére


SteveBeard
senior tag

köszi!
Gyors voltál ;)
Telefonról vagyok nekem egy kicsit lassabb. A hdd 4 részre van osztva ssh-n keresztül az mc-vel simán tudom írni, olvasni az /opt-t csak tc és samba alól nem megy. A samba megosztásnál ugyanúgy állítottam be, mint az /mnt-t,
Valahol még biztos kell valamit állítani, de fogalmam sincs mit.
Linux alól formáztam ext4 nek, lehet ott rontottam el.

Steve

(#29496) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#29495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, így már másabb a leányzó fekvése! Akkor a hibát a samba konfigban kell keresni szerintem, és nem a mount-ban... Mi az smb.conf-od tartalma? Vagy nem tudom pontosan, hogy nektek mi a megfelelője ezen file-nak... Talán /etc/config/samba?

(#29497) doberman


doberman
senior tag

Szervusztok..

webkameraképet szeretnék menteni, de nagyon nem megy... (vargalex v1.02.1 (trunk, r29492)
a webkamera képe nézhető böngészőből - tehát működik, de az lsusb -re :
-ash: lsusb: not found ... mia manó?? (ez ha jól emléxem azt jelenti, hogy nincs lsusb..)

az már csak hab a tortán, hogy mgrincs fórumtársunk által leírtak -ra :
mjpg-streamer -i "input_uvc.so" -o "output_file.so -f /mnt/webcam
-d 60000 -s 60"

a router válasza:
-ash: mjpg-streamer: not found
(az mjpg-streamer configja semmi extrát nem tartalmaz.. :
mjp-streamer

hmmm ...
syslog idevágó részlete:
syslog

van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#29498) hudyfiu válasza doberman (#29497) üzenetére


hudyfiu
senior tag

lsusb-hez kell az usbutils csomag ha jól emlékszem.

(#29499) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29496) üzenetére


SteveBeard
senior tag

ezt majd csak este tudom megmondani, a nokiáról nem tudom megnézni.
A luciban úgy állítottam be mindent ahogy az /mnt nél van.
Emlékezetből...
Név: opt elérési út: /opt guest read only: nincs jelölés allow guest: van jelölés és a mask vagy mi a végén:0770

Steve

(#29500) doberman válasza hudyfiu (#29498) üzenetére


doberman
senior tag

na puff neki... :W

(ez az otthoni routerem egy pendrivével... nem adtam neki rootfs-t.. elfogyott a hely..)
egyébként tényleg nincs fenn az usbutils... köszönöm.

z

8lnu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.