Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) vargalex válasza csabaaa18 (#30500) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Valószínűleg valamelyik config file hibás.

Alex

(#30502) Osiris


Osiris
őstag

Valaki akinek OpenWrt alatt teljesen oké a Wifije, írja meg, hogy milyen beállításokat használ a következő értékeknél:

- HT mód ?
- Adóteljesítmény ?
- Országkód ?

Előre is köszönöm! :R

(#30503) proradeon válasza Osiris (#30502) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem eppenseggel ezek az ertekek vannak beallitva, es tokeletesen mukodik:
option txpower '27'
option country 'US'
option htmode 'HT40+'

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30504) Osiris válasza proradeon (#30503) üzenetére


Osiris
őstag

Thx!
Érdekes, nálam a tx-re sem dBm sem mW-ban nem lehet 27-et beállítani (vargalex féle fw).
Egyébként valahol a neten azt találtam, hogy a 1043nd wifi rádiója garantáltan maximum 20dBm teljesítménnyel küldhet, e felett már tuningnak számít.

(#30505) proradeon válasza Osiris (#30504) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem eppenseggel egy alap trunk openwrt van fent, es ez a 27 dBm alapbeallitas volt, nem nyultam hozza. :) (Valoszinuleg azert, mert USA-ban nagyobb a megengedett kimeneti teljesitmeny. Ahogy olvasgatom regebbi vargalex fe'le changelog-okat, US eseten 24 dBm-re lehet max. allitani abban az fw-ben.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30506) maxsoft válasza Osiris (#30502) üzenetére


maxsoft
tag

Nekem a wifi stabil vargalex (v1.1.4) fw-vel:

option txpower '23'
option htmode 'HT40+'
option country 'HU'

Bár úgy tudom itthon max 100 mW lehet az adóteljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#30507) fatianegra válasza kaszaf (#30492) üzenetére


fatianegra
csendes tag

én is feltettem a 3.13.13-ast. azt hittem elrontottam valamit, mert a megszokott címen nem jött be. azóta levették ezt a FW-t. valami unified megjegyzéssel szerepelt.

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#30508) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Bocs, kis off:

A windows indításakor mindig megjelenik ez az ablak: [link]. Itt az advanced ablakban mit kell beállítani, hogy ne nyíljon meg ez az ablak gépindításkor. TP-Link USB adapterről van szó: [link].

Köszi.

(#30509) kaszaf válasza fatianegra (#30507) üzenetére


kaszaf
aktív tag

192.168.0.1 nekem ez lett az uj ip.

(#30510) csabaaa18 válasza vargalex (#30501) üzenetére


csabaaa18
csendes tag

Hy, köszi a segítséget a FTP beállításokkal volt gond...

Újabb kérdés, ha NTFS fájlrendszert használok akkor normális, 2MB/s a max átvitel a Külső vinyóra? (1TB WD) (PC-n 30MB/s... Ruteren előzőleg EXT2 formátumban 13MB/s)

Köszi. :D

(#30511) nimfas válasza csabaaa18 (#30510) üzenetére


nimfas
addikt

Kicsit lassúnak tűnik.... nem sokáig volt NTFS-es wincsi rajta... de olyan 4-5 MB/s-el ment ha jól emlékszem.

(#30512) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani hogy DD-WRT alatt be lehet úgy állítani hotspotnak a routert hogy elsőnek egy weboldal töltődjön be utána lehessen csak netezni?
Köszi előre is! SOS!

:R

(#30513) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

visszaraktam a va114 után az 102őt faktoryval.minden pöpec volt, gondoltam upgared helyett faktoryval teszem fel az 114et is hatha akkor majd jo lesz az is.... lett egy féltéglám....... :(((( még rákeresek intru hszére mert mintha olvastam volna valamit a qss gombal.....

Túrista vagyok

(#30514) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt már nem kell a QSS gomb, mert időközben Alex beüzemelte a RESET gombot is, vagyis áram alatt tartsd nyomva 10mp-ig, és meglátod, hogy történik-e valami... A LED-ek mit mutatnak? SYS LED villog? A PC érzékeli az UTP kábel csatlakoztatását?

[ Szerkesztve ]

(#30515) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30514) üzenetére


bpmcwap
senior tag

csatlakozást érzékeli de nemtudok betelnetelni...sys led semmi resetre semmi probáltam már úgy is hogy wanba dugom tartom a resetet majd áramtalanit vissza és úgy de ugy se semmi ezt a qss hszt nem találom, kiprobálnám hátha....

Túrista vagyok

(#30516) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30514) üzenetére


bpmcwap
senior tag

megtalaltam a qss gombost de az se jött be...... francba.....tiszta hülye vagyok.... nem hogy örültem volna hogy müxik a 102 mi a francnak erőltettem a 114...... :W :O

amugy azt legalább kiirja hogy korlátozott kapcsolat... de hogy mirekorlátozott....???

aha ez a visszaallitas máshogy is van...kiprobalom.koszi

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30517) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30518) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném ismét. :)

1043-as routeremen egy p3t1-v1.9-BasiC_trunk OpenWrt fw van, erre szeretném beállítani az új Reklám helye (UPC-s) Mobilnetem backup-nak, ha elmenne a modemes kapcsolat.

Utána néztem itt a fórumban, találtam pár jó leírást de nem megy egyikkel sem.

Amit megtudtam, lsusb-vel, az a stick id-ja:
Bus 001 Device 002: ID 12d1:14fe Huawei Technologies Co., Ltd.

Próbáltam Luci-ból és SSH-ból is telepíteni a gyalogbéka által leírt csomagokat.
chat - már fent van
comgt - már fent van
kmod-usb-serial - itt már hibát kapok, akár ha vargalex-től akár openwrt-ről telepíteném, a hiba:

Installing kmod-usb-serial-option (3.3.8-1) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages//kmod-usb-serial-option_3.3.8-1_ar71xx.ipk.
Multiple packages (kmod-usb-core and kmod-usb-core) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-serial-option:
* kernel (= 3.3.8-1-6acd2a17c333f503dc86081b03fe73c0) * kernel (= 3.3.8-1-6acd2a17c333f503dc86081b03fe73c0) * kernel (= 3.3.8-1-6acd2a17c333f503dc86081b03fe73c0) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-serial-option.

kmod-usb-serial-option - ez nem települ az előző csomag miatt
kmod-usb-serial-wwan - ez nem települ szintén az előző kettő miatt
kmod-usb-uhci - telepítve van
libusb - telepítve van
luci-proto-3g - telepítve van
usb-modeswitch - települt szó nélkül
usb-modeswitch-data - települt szó nélkül

A fentieken túl azt tudom, hogy a kmod-usb-core 2.6.39.4-1 ami most fentvan a routeren, viszont nem tudom frissíteni a legújabbra, pedig találtam:

Tudnátok segíteni, hogy merre induljak el a beállítással, a hibás csomag telepítéssel/frissítéssel, hogy tovább tudjak lépni?

Köszi

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#30519) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#30517) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hát ez kakukk de köszönöm a gyors segítséget!

szerk sikerült egy 543ast beállitanom hogy ne legyek net nélkül.... amúgy is talim van alexxal más okból kifolyólag, elviszem neki a routerem nézze meg... nem csak ezért de azért is hogy miért nem megy 8-10megáűval a másolás pl, mert nem csak én vagyok csiga 2-3mb/seces hanem mások is, hátha kiszúr valamit hogy miért más egyes router mint a nagy átlag........

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30520) Attesz


Attesz
aktív tag

Kedves Mesterek!

Érdeklődnék, hogy a Digi-s(és egyéb szolgáltató) folyamatos kapcsolatbontásra van már valami megoldás?
Egyszerűen így használhatatlan a router!
Jelenleg ez van rajta: vargalex v1.02.1
Most szerencsénk volt, mert ment 2 napig.
Aztán megszakadt és alig sikerült újracsatlakozni.
Igazából lesz@rnám, ha legalább az újracsatlakozást magától csinálná, de nem.
Nagy nehezen 45 perc szarakodás után, most sikerült újracsatlakozni, de ki tudja, hogy meddig fog menni.

Köszönöm

Üdv

Attesz

(#30521) Attesz


Attesz
aktív tag

Még egy kérésem lenne.

Szeretném egy olyan ember segítségét kérni, aki segítene abban, hogy a TP-Link elé raknék egy másik routert, ami a kapcsolatot biztosítaná(semmi mást!) és minden mást a TP-Link csinálna.
Úgy emlékszem, hogy valaki már csinált ilyet, de a pontos műveletet nem írta le.

Ha esetleg valaki segítene, azt nagyon megköszönném.

Üdv

Attesz

(#30522) vargalex válasza feel2006 (#30518) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Arra a build-re ne tegyél 3.3.8-as kernel csomagokat!!! Ha az eredeti csomagforrásban nincs, akkor frissíts előtte firmware-t.

Alex

(#30523) vargalex válasza Attesz (#30521) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Több lehetőség is van:

1. Mindkét router NAT-ol. Ekkor az első router LAN csatlakozójára kell kötni az 1043ND WAN csatlakozóját. Az 1043ND LAN IP-je legyen más tartományban az első router LAN tartományától.

2. Csak az első router NAT-ol. Ekkor az első router LAN portját az 1043ND valamelyik LAN portjával kötöd össze. Ekkor az 1043ND csak switch-ként, illetve AP-ként funkcionál.

3. Ugyan az, mint a 2, csak az 1043ND WAN portját is LAN-nak config-olod (tehát 5 portos switch lesz).

Van még egyéb lehetőség is (akár WiFi kliens, akár WDS), de ezek a lényegesebbek.

Alex

(#30524) vargalex válasza bpmcwap (#30519) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Csak el ne felejtsük, hogy hozz HDD-t is, amivel tesztelni tudom.

Alex

(#30525) zone56


zone56
csendes tag

Helló! Én router vásárlás előtt állok. Olyan routert szeretnék amely wifis van rajta usb amely kezel egy külső winyót és a router tud bittorrentet kezelni. Az USB-n kezelt winyot természetesen meg szeretném osztani (ha lehetőség van rá akkor DLNAba). Ehhez szeretnék némi segítséget. A routerre maximum 15.000 forintot költenék. Köszönöm! :)

(#30526) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok,
újabb kérdés :)
wifi beállításához a etc/config/wireless és etc/config/wireless/network
fájl szerkesztésén kívül van még valamire szükség?
Ezeket elmentettem a jó beállításokkal régebben, most visszatéve nem jó.
LuCI nélkül kellene beállítanom, kódolatlan nyitott AP-re (csak MAC szűrés van) kell kliensként csatlakozni.
wlan led sem nem világít :(

root@OpenWrt:~# iwconfig
...
wlan0 IEEE 802.11bgn Mode:Managed Access Point: Not-Associated
Tx-Power=23 dBm
RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:off

root@OpenWrt:~# iwlist scanning
...
wlan0 No scan results

Egy leírás alapján ezeket telepítettem még:
opkg install kmod-ath kmod-ath9k hostapd

FW: OpenWrt Backfire 10.03

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30527) vargalex válasza kovyhun (#30526) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs /etc/config/wireless/network file. Ha a /etc/config/network-re gondolsz, annak viszont semmi köze a WiFi-hez.

Hogy segíteni is tudjunk, első körben jó lenne a /etc/config/wireless tartalma. Persze a privát dolgokat nyugodtan "*"-ozhatod.

Alex

(#30528) Attesz válasza vargalex (#30523) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm

És erre a kapcsolatbontásra nincs valami ötleted?
Ezt miért csinálja?
Meg fog ez javulni valaha?
Mert ha nem, akkor sajna ez az egész így értelmét veszti. Legalább is ezeknél a szolgáltatóknál.
Másnál is van ez a gond?
Dolgoznak (dolgozol) a megoldáson?

Az egészben az a legdühítőbb, hogy van olyan amikor csak 2-4 másodpercre(!!) kapcsolódik fel.

Köszönöm a válaszokat

Üdv

Attesz

[ Szerkesztve ]

(#30529) vargalex válasza Attesz (#30528) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Közvetlenül engem nem keresett meg senki hasonló problémával, illetve ilyen esetekről én nem emlékszem, hogy a topicban olvastam volna.
Viszont több PPPoE-s topictárssal is váltottam jó néhány privátot, egyikük sem panaszkodott hasonlóra.

Így most ragadnám meg az alkalmat arra, hogy megkérjek minden PPPoE-s nettel rendelkező topictársat, hogy nyilatkozzon a kapcsolat szakadásokról!

Alex

(#30530) feel2006 válasza vargalex (#30522) üzenetére


feel2006
tag

Köszi szépen!
Viszont most akkor bajban vagyok :( , mert a P3t1-v1.9fw R3PL4Y kollégától származott, de már nem találom az oldalát sehol ahol leszedtem. :W

Tudnál segíteni, egy linkkel, hogy mi a legújabb routerre való? (ne haragudj meg, de nem a tiéd (kevés rendelkezésre álló hely miatt) hanem az üres openwrt + luci), mert még fel kell akkor újra pakolnom jó pár csomagot hogy a mostani állapotot majd elérjem.

Illetve a legujabb fw-re simán tudom a mostaniból elméletileg frissíteni ugye?
Köszönöm

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#30531) vargalex válasza feel2006 (#30530) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha nem kell, hogy a LuCI alapból benne legyen, akkor a trunk.
Ha kell LuCI, akkor az Attitude Adjustment 12.09-beta, vagy, ha valamiért a 2.6-os kernel kell, akkor BackFire 10.03.1.

Egyébként milyen csomagokat teszel még fel?

Alex

(#30532) nimfas válasza vargalex (#30529) üzenetére


nimfas
addikt

Most nem vagyok otthon, de hétvégén tesztelem... és visszajelzek mizu :)

(#30533) vargalex válasza nimfas (#30532) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Attesz-nak 1.02.1-el csinálja. Arról (illetve az eddigi verziókról) nem tudsz nyilatkozni?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30534) Attesz válasza vargalex (#30533) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Sajnos most nem találtam meg, de szinte biztosra tudom, hogy ez korábban már felmerült.
Sőt arra is emlékszem, hogy azt írtad, hogy ideiglenesen visszaraktad a gyári FW-t, mert azzal ment a NET rendesen.
Visszalapoztam elég sokáig, de sajna nem találtam.

(#30535) vargalex válasza Attesz (#30534) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A gond az, hogy én biztos nem írtam ilyet. Már csak azért sem, mert DHCP-s netem van, ráadásul az 1043ND-t csak a munkahelyemen használom, ahol a céges hálózaton ülve szintén DHCP-s net van.
A nálam lévő 1043ND-n gyári firmware csak a kapcsolatszám, illetve a MAC klónozás tesztelésének idejére járt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30536) Attesz válasza vargalex (#30535) üzenetére


Attesz
aktív tag

Akkor ne haragudj valamire rosszul emlékeztem.

(#30537) vargalex válasza Attesz (#30536) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Semmi gond. Lehet, hogy valakinél mégis előfordult, csak átsiklottam felette. Mindenesetre várom és figyelni fogom a "felhívásomra" adott válaszokat. Eddig a te hozzászólásoddal 100%-os azok aránya, akiknél gond van. :)

Alex

(#30538) mzolcsi válasza vargalex (#30529) üzenetére


mzolcsi
csendes tag

Digi-s 20/10-s net és több mint 1 hete van fent a 1.1.4-s firmware, és pont 168 óra után kért új IP-t a router. Szerintem ez a normális kategóriába tartozik. Tavaly november óta volt fent a 1.0.1-s, verzió de annál sem találkoztam olyannal, hogy folyamatosan új IP-t kért volna.

(#30539) Xero válasza vargalex (#30529) üzenetére


Xero
nagyúr

DigiLan 80/25 - OpenWrt vargalex v1.1.4 r33174
Szakadás, probléma nincsen. Ha kell hetekig megy 24/7-ben 50-80%-os hálózati kihasználtságon.

Ma pont áthelyeztem a routert, így csak ennyit tudok felmutatni: Connected: 10h 7m 1s

[ Szerkesztve ]

(#30540) Kris87 válasza vargalex (#30529) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

v1.02.1-ReBuilded r30402 verzióval az adsl szakadásmentes, de ehhez modemcserére volt szükség, a mezei szürke 360r-es modem (c3) percenként szakadt, az új 360r (fekete T1) tökéletes. A régi modem viszont régi routerrel (741nd) ugyancsak hibátlan volt. Egyénként nálam fw. független, a 1043-mas még a gyári fw-el is instabil, ha a régi modem van mellette.

(#30541) klrt válasza vargalex (#30529) üzenetére


klrt
tag

Szia!
T-home 5 Megás ADSL netem van. Amikor a gép előtt vagyok még nem vettem észre kapcsolat szakadást. (régebben vonal probléma miatt volt szakadás)
TPLINK WR1043D OpenWrt vargalex v1.1.2 r32517 /LuCI Trunk (trunk+svn8836)

(#30542) SteveBeard válasza vargalex (#30529) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Nálam vannak szakadások, de én a modemre gyanakszom. Távolról megnéztem, reggel is lehetett valami. Fájlba menti a logot, ha gondolod nézd meg!

Steve

(#30543) devil2k válasza SteveBeard (#30542) üzenetére


devil2k
tag

Hi!
Az említett log fájlt hol lehet megtalálni?
Nálam kábelnet van, de mostanában sűrűn előfordul, hogy órákig nincs net.
Persze a szolgáltató (T)szerint náluk minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30544) bpmcwap válasza vargalex (#30529) üzenetére


bpmcwap
senior tag

engem is dobált amig ment... be is telefonáltam egyből mondták router nélkül nézzem meg laptoppal és úgy hívjam őket vissza hogy milyen hibakódot kapok, de laptoppal már nem kaptam, aztán rádugtam a routert és egyből ment minden.
ja nekem ts de btel net, és adsl2es fekete dobozból jön az anyag

Srácok a digis nem csak kábelt tol már??? PPPOE szolgáltatása is van??? ráadásul 80/20as???????????????? Én meg itt szenvedek az 5megámmal???? valamit rosszul tudnék....????

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30545) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#30544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PPPoE hitelesítést használ, de ez nem keverendő az ADSL-el!

(#30546) SteveBeard válasza devil2k (#30543) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Alapból nem fájlba menti, át kell állítani. Mobilról vagyok nem tudok linkelni. Keress rá a tóthszabi logok fájlba mentése kifejezésre.

Steve

(#30547) maxsoft válasza bpmcwap (#30519) üzenetére


maxsoft
tag

Szia.

Ha kiderül miért lassú a másolás, akkor oszd meg velünk is,
mert én is érintett vagyok- sajnos.
Akárhogy küzdöttem max 3-4 Mega/sec átvitelt bírtam kipréselni. :W

(#30548) devil2k válasza SteveBeard (#30546) üzenetére


devil2k
tag

Köszönöm, megtaláltam. :R

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30549) xabolcs válasza vargalex (#30529) üzenetére


xabolcs
őstag

nekem erre nincs panaszom:

Sep 7 00:19:04 TPLinkRouter daemon.info pppd[29657]: LCP terminated by peer (Connect time expired)
Sep 7 00:19:04 TPLinkRouter daemon.info pppd[29657]: Connect time 10080.0 minutes.

@Attesz:
digi-ek mit mondanak?
halokabel milyen?
nekem volt hasonlo, s ujra kellet krimpelni, mert az elozo nem igazan sikerult tul jol,
s emiatt szaggatott is rendesen.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#30550) tplaci


tplaci
csendes tag

Hali

Nekem ugyan egy 841-ND-m van open wrt-vel és állítólag (nem voltam itthon) egyik pillanatról a másikra nem volt net, világít rajta mind a 3 led, a wlan is, meg látok is egy openwrt hálózatot, de nem tudok csatlakozni sem lanon, sem wifin, próbáltam resetet de nem segített, mi lehet a probléma?
Köszi

TP-Link TL-WR841ND

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.