Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) Intruder2k5 válasza Apollyon (#30400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így igaz, valóban kevesebbet fogyaszt! Bár nem csináltam méréseket, de szerintem akár 1-2Watt-ot is megtakaríthatsz vele óránként, ami havi szinten már cirka 1kW, bár ennek árát nem tudom pontosan, de talán 50 Ft környékén mozog? :)

Amúgy OpenWrt alatt természetesen arra programozod a gombot amire csak szeretnéd, akár több funkciót is betölthet, a nyomva tartás idejétől függően...

(#30402) Begi válasza kocfej (#30351) üzenetére


Begi
senior tag

Ha csak média fájlt szeretnél látszatni kivülre, akkor MiniDLNA. Sosem próbáltam, igy nem tudom, hogy működik-e. A tűzfalon engedélyezd a config-ban beállitott portot és aztán valahogy a távoli gépen meg megadod az ip:port párost egy olyan programnak, ami tud DLNA-t.

@kovyhun 30354: Akkor DLNA, azt tudnia kell a BOX-nak is ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30403) devil2k válasza Pr3s (#30386) üzenetére


devil2k
tag

Bocs, ha a tyúkszemedre tapostam :) , de nem volt szándékos.
(mert ugye rám gondoltál hirtelen felindulásodban?)
Tudom, hogy a sokadjára ismételt kérdések idegesítőek tudnak lenni, de:
-elolvastam a blogbejegyzést is
-ezzel kezdtem [link]
-fel tudom csatolni a megosztott mappámat otthon is és a munkahelyemen is.
-elkészítettem a feltöltendő anyagot és a hozzávaló linket.
ennek ellenére, ha hozzá akarom adni, mindig azt írja, hogy nem tud csatlakozni a meghajtóhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30404) instantwater válasza Apollyon (#30400) üzenetére


instantwater
addikt

Látom ez a WR1042ND újabb mint a WR1043ND
De a 1042 2 antennával 450 megabitet tud wifin (hülyeséget ír az árgép.hu), a 1043 3 antennával 300 at.
Ugyanazon a fizikai helyen melyikkel lehet a VALÓSÁGBAN NAGYOBB és GYORSABB wifikapcsolatot elérni?
Tehát MESSZEBBRE és GYORSABBAN?

Az mit takar hogy a wireless securityje szegényesebb?

[ Szerkesztve ]

(#30405) Apollyon válasza Intruder2k5 (#30401) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah azt tudtam hogy OpenWRT-vel lehet, de én gyári firmmel akarom :D

Van már olyan Openwrt amit olyan egyszerűen fel lehet tenni mint amikor a gyári firmt frissítem? :D

(#30404) instantwater: A 1043ND egyértelműen jobb cucc, 3 cserélhető antenna, jobb security, de ittvannak a speckók: 1042 vs 1043

Gyorsabban nem hiszem, de messzebbre talán.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30406) Intruder2k5 válasza Apollyon (#30405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyárival nem lehet!

OpenWrt vargalex build, pontosan úgy kell feltenni, mint a gyárit! Betallózod, flasheled, aztán webes felületen konfigurálod... Ha nem tetszik, vissza ugyanígy cserélheted a gyárira!

(#30407) Apollyon válasza Intruder2k5 (#30406) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tehát akkor felmegyek a webes felületre, System Tools / Firmware Upgrade betallózom a vargalex féle cuccot (ezt? openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_1.1.4) Upgrade gomb és kész? Konfigurálás már nem fog hanyatt vágni.

A QSS gomb WLAN on/off switcherré változtatása után ugye nem kell minden on/off után rebootolni a routert mint amikor webes felületen kapcsolod ki-be?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30408) Intruder2k5 válasza Apollyon (#30407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a sysupgrade kell neked, hanem a factory! De olvasd el figyelmesen a blogot, és akkor ezt is megtudod!

Nem kell reboot-olni a routert kapcsoláskor!

(#30409) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Na, ha megjön ez a kütyüm, akkor felzúzom a Vargalex-et a 1043-ra.
Lesz a HUB-ra kötve egy Pendrive, megcsinálom ext-re + némi hálózati tároló kisebb fájloknak.
Hogy érdemes particionálni a pendriveot, mekkora swap fájlt, rendszer részt szükséges neki hagyni ??
Valamint tennék rá egy Canon MP540-es nyomtatót.
Működni fog vele a hálózati nyomtató megosztás????
Minden funkciója (van benne scanner is)?
Ezen kívül szeretnék még rátenni egy Logitech C270 webcamot állandó webes eléréssel, megfigyelésre.
Ez is megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#30410) koffer82


koffer82
csendes tag

Sziasztok.
A router szerint hibás a file rendszer a rádugott winyón (ext3 van rajta).
Beállítottam, hogy ellenőrizze, de nem tudja megcsinálni.
Ezt írja a logban:

Sep 3 12:29:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda1): /dev/sda1 contains a file system with errors, check forced.
Sep 3 12:29:13 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda1): /dev/sda1: Error allocating inode bitmap (2): Memory allocation failed
Sep 3 12:29:13 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sda1): e2fsck: aborted
Sep 3 12:29:13 OpenWrt kern.warn kernel: [ 44.640000] EXT4-fs (sda1): warning: mounting fs with errors, running e2fsck is recommended
Sep 3 12:29:13 OpenWrt kern.info kernel: [ 44.670000] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)

Azért derült ez ki, mert amikor megnyitottam a windows alól a hálózati megosztást, és egy nagyobb exe file-ba botlottam, akkor elkezdett a winyó dolgozni, a winfos meg behalt, még az egér is megállt. Ilyenkor vagy vártam 10 percet, vagy a QSS gombbal eltávolítottam a winyót, és a windows rögtön visszajött.
Ezután közvetlenül rádugtam a winyót a gépre, és minden exe-t beraktam zip-be.

Most jó, és nem is fagy, de azért jó lenne, ha nem lenne hiba rajta.

A segítségeket előre is köszi.
Üdv: Jan

[ Szerkesztve ]

OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

(#30411) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#30409) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen használhatsz rajta tetszőleges számú eszközt! Én pendrive-ra személy szerint nem is nagyon javasolnék swap-et, mert az ahhoz egyrészt lassú, másrészt nem bírja sokáig, tönkre fog menni, harmadrészt pedig, ha nem is torrentezel, akkor felesleges is! Az USB HUB semmit sem fog meggátolni a teljes értékű működésében, de a scanner használatához sane-t kell telepítened a routerre, és ezt minden esetben meg kell tenni, nem csak USB HUB-al! Kamera, nyomtató működik természetesen, bár ha jól sejtem a kamerához sem adottak a szoftverek a vargalex build-ben, tehát ezt is utólag kell telepítened majd...

(#30412) Jamboo529 válasza Intruder2k5 (#30411) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi, csak arra voltam kíváncsi, hogy kompatible-e a routerrel a két periféria. A csomagtelepítéssel nem hiszem, hogy gond lesz, már ha tudom mit kell feltenni. :)
Szóval azt mondod, nem érdemes swapot feltenni, ha nem torrentelek? Akkor viszont lehet az ext is felesleges?
A legjobb az lenne, ha nem kellene semmit a pen-re rakni, hanem minden működne a router memóriájából.
Az ext-et is csak azért gondoltam, mert ha kellett volna swap, akkor legyen minden "odakint", de így a legjobb az lenne, ha minden "bent" maradna. :)

Rákerestem, sane-ből találtam kezdetnek package-t. Mindegyik kell?

[ Szerkesztve ]

(#30413) Apollyon válasza Intruder2k5 (#30408) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja ok, elnéztem az írásban egy vesszőt :B
Szóval akkor a factory kell, ok, de ezt a checksum dolgot még nem értem, kell ez egyáltalán, ha igen akkor minek? Vagy ez csak azoknak van akiknek már valamilyen Open vagy DDwrt van fent?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30414) maxsoft válasza Apollyon (#30413) üzenetére


maxsoft
tag

Nem. Ez arra kell kell hogy ellenőrizd a fájl sértetlenségét.

(#30415) maxsoft


maxsoft
tag

@vargalex
A kernel naplóban miért ilyen a log formátum ?
Konkrétan az idő rész.

[ 0.000000] Linux version 3.3.8 (gavarga@gavarga-laptop) (gcc version 4.6.3 20120201
[ 0.000000] MyLoader: sysp=ffffffff, boardp=ffffffff, parts=ffffffff
[ 0.000000] bootconsole [early0] enabled
.
.
.
[ 37.820000] cfg80211: Calling CRDA for country: HU
[ 37.820000] cfg80211: Regulatory domain changed to country: HU
[ 37.830000] cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
[ 37.840000] cfg80211: (2402000 KHz - 2494000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 3000 mBm)
[ 37.840000] cfg80211: (4910000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 3000 mBm)
[ 38.470000] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[ 39.910000] device wlan0 entered promiscuous mode

(#30416) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#30412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, akkor egyértelműen nem érdemes swap-et létrehozni! Használja csak a RAM-ot, az jóval gyorsabb is mint a pendrive! Persze nem csak a torrentnek kell a swap, mert a DLNA is tudja díjazni, de a samba és az ftp miatt felesleges! Alternatív megoldásként én azt javaslom, hogy használd Alex particionáló webes felületét, és hozz létre vele három partíciós rendszert, tehát swap, extroot, és adat, a swap-et pedig utólag ki lehet kapcsolni, hogy ne nyírja a pendrive-ot! Az a 64MB (azt hiszem ennyit hoz létre) úgysem fog hiányozni sehonnan, és ha kell, akkor vissza tudod kapcsolni. A pent nem fogod tudni elkerülni, mert a sane, a kamera szoftverek, stb... nem fog elférni azon a pár kbyte-on, ami van szabadon a flash-ben! Az ext fs használata javasolt ez esetben is, mert a másolási sebesség így is azzal a legjobb, ami samba-n számíthat neked is!

(#30417) Intruder2k5 válasza Apollyon (#30413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod Total Commander-el (File -> Ellenőrzés ellenőrző file alapján), vagy egyéb erre alkalmas szoftverrel le tudod ellenőrizni a letöltött file-t, hogy az átvitel során nem sérült-e meg...

(#30418) vargalex válasza maxsoft (#30415) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha jól emlékszem, a 3-as kernelnél váltottak az indulás óta eltelt időre.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30419) maxsoft válasza vargalex (#30418) üzenetére


maxsoft
tag

Az még rendben is volna.
De miért nem normális formátumban jelenik meg, mint a rendszer napló ?
Vagy hol lehet beállítani (ha lehet), hogy olyan legyen ?

Más
A korábbi verzióban be lehetett állítani a naplózást fájlba a Luci-ban.
Ebben csak a config fájlba tudtam beírni. :F
Direkt nincs benne ?

[ Szerkesztve ]

(#30420) vargalex válasza maxsoft (#30419) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A rendszer naplót a syslog logolja. A kernel naplónál viszont sokkal fontosabb infó bizonyos szempontból az, hogy a rendszer indítása óta hány másodperc telt el az adott esemény bekövetkezésekor. Ez default beállítás, nem OpenWrt specifikus.

Visszanéztem a LuCI history-t, de én nem látom, hogy valamikor is benne lett volna a napló fájl szerkesztési opció. Persze, lehet, hogy benne volt. Én csak a commitok kommentjeit néztem.

Alex

(#30421) instantwater válasza Apollyon (#30405) üzenetére


instantwater
addikt

A tplink oldalán elolvastam, de az antenna hiányon kívül mást nem látok.
Meg valós tapasztalat érdekelne nem marketing szövegek.

(#30422) maxsoft válasza vargalex (#30420) üzenetére


maxsoft
tag

Ok. kösz.
Tehát ez nem piszkálható mint a syslog.

Megint más. :)
Én a / -be tettem az ext-root -ot. Ilyenkor a telepített csomagokat le het törölni?
Mondjuk elfér a hdd-n, de minek legyen. Jó pár szolgáltatás nem kell nekem.
Meg hát a memóriára is feszt panaszkodott, hogy kevés, elfogyott. :) Főképp ezért állítottam le néhányat.

(#30423) Apollyon válasza Intruder2k5 (#30417) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah köszi a segítséget, sikerült, a Qss gombbal is tudom ki-be kapcsolni a wifit, nagyon király! :)
A merevlemez leválasztós funkcióját ki lehet törölni, vagy érdemes benn hagyni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30424) lolka1980 válasza vargalex (#30373) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült megoldanom
Valaki hozzáértő áldását kérném! ;)

#!/bin/sh

ENABLED=1
if [ "$BUTTON" = "wps" ] ; then
if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 ]; then
TORRENT_STATUS=$(ps | grep transmission | grep -v grep)
if [ "$TORRENT_STATUS" == "" ]; then
echo 1 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
/etc/init.d/transmission start
logger "Transmission start"
else
/etc/init.d/transmission stop
echo 0 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
logger "Transmission stop"
fi
fi
fi

Azt már meg sem merem kérdezni hogy lehet e hosszú és rövid gombnyomás közt különbséget tenni?
Mondjuk rövid:torrent leállítása és indítása,hosszú pedig usb eszköz leválasztása ?
Gondolom a csatlakozás automatikus- :B

előre is köszi

(#30425) vargalex válasza lolka1980 (#30424) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Első ránézésre jónak tűnik. Természetesen a gombnyomás hossza is megkülönböztető, éppen a scriptedben is használt SEEN változóban található az időtartam (másodpercben).

Alex

(#30426) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Vargalex firmre (1.1.4) egyáltalán openwrt-re van olyan csomag ami megfelel a gyári access controllnak illetve szülői felügyeletnek?

Amit szeretnék:

1., MAC címek internet elérésének korlátozása általam megadott időintervallumra;
2., MAC címek internet elérésének korlátozása olymódon, hogy bizonyos címek, bizonyos időtartományban ne legyenek elérhetőek;

Nézelődtem neten de nem találtam semmi hasznosat.

(#30427) Pr3s válasza devil2k (#30403) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Nem nem rád gondoltam! Csak annyira jó hogy nekiülnek emberek a gondolatnak, hogy csinálni akarom, és a topik első bejegyzését átolvasva már tudjja hogy hol keresse a firmware-t , de nem azt nem kell, inkább beront mint elefánt a porcelánboltba és kérdezi az alapvető dolgot, Tényleg nem rád gondoltam, mert Te már a torrent feltöltésen gondolkodsz ha jól emléxem!

(#30428) vargalex válasza kaszaf (#30426) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mindkettőre találsz (inaktív) példát a firmware-omban.

1. Hálózat->Tűzfal->Forgalmi szabályok: block_internet_access_IP nevű inaktív szabály (az időpont szerinti beállítás a További argumentumok mezőben található)
2. Hálózat->Tűzfal->Egyéni szabályok: Block URL on certain time for specified IP elnevezésű iptables parancs. Aktiválásához a # jelet kell az iptables sor elől törölni a # jelet.

Nyilván mindkettőnél a paraméterek módosítása szükséges.

Alex

(#30429) kaszaf válasza vargalex (#30428) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszönöm!

Ugye jól értem létrehozok egy szabályt ami blokkolja egész napra az elérést, majd egy másikat ami adott időszakban engedélyezi?

(#30430) vargalex válasza kaszaf (#30429) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem. Létrehozol egy szabályt, ami egy bizonyos időszakban blokkolja.

Alex

(#30431) kaszaf válasza vargalex (#30430) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Értem de:

3 különböző mac című eszközt kellene blokkolni, (2 telefon 1 pc) eltérő időpontokban, és az eszközökön eltérő címeket blokkolni.

(#30432) vargalex válasza kaszaf (#30431) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

És mi ezzel a gond? Több szabály és ennyi.

Alex

(#30433) kaszaf válasza vargalex (#30432) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Luci-ban is meg tudom csinálni vagy fileokat kell szerkesztgetni?

(#30434) vargalex válasza kaszaf (#30433) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#30435) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

Erre valaki? :))

iPhone 13 Midnight Black

(#30436) kaszaf válasza vargalex (#30434) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Ezt értem, de nem tudok új szabályt létrehozni. Van az block_internet_access_ip nevű gondolom ebből kellene többet létrehozni más paraméterekkel. Ez az ami nem megy

(#30437) vargalex válasza kaszaf (#30436) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Hálózat->Tűzfal->Forgalmi szabályok.

Itt az Új továbbítási szabálynál megadod a nevet, majd rákattintasz a Hozzáadás és szerkesztés gombra.

Alex

(#30438) lolka1980 válasza vargalex (#30425) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Na próbáltam valamit összerakni.
Erősen külső forrásokat alkamaztam mert bevallom fogalmam nincs mit is kell csinálnia a routernek hogy le tudja szedni magáról a külső vinyót.
Az időzítés sem tuti bár szerintem így helyesnek kéne lennie :U

#!/bin/sh

ENABLED=1
if [ "$BUTTON" = "wps" ] ; then
if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 ]; then
TORRENT_STATUS=$(ps | grep transmission | grep -v grep)
if [ "$TORRENT_STATUS" == "" ]; then
echo 1 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
/etc/init.d/transmission start
logger "Transmission start"
else
/etc/init.d/transmission stop
echo 0 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
logger "Transmission stop"
fi
fi
fi
if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 -a $SEEN -lt 3 ]; then
if [ "$ACTION" = "pressed" ] ; then
if [ $ENABLED -ne 0 ]; then
/etc/init.d/transmission stop
/etc/init.d/vsftpd stop
/etc/init.d/samba stop
for i in `mount | grep "/dev/sd" | cut -f 1 -d " "`; do
umount $i
logger -t qssbutton $i umounted
done
for PARTITION in `tail +2 /proc/swaps | awk '{ print $1 }'`
do
logger -t qssbutton "swapoff $PARTITION"
swapoff $PARTITION 2>&1
done
logger -t qssbutton "Most mar lehuzhatod a vinyot!!!"
led_set_attr $sysfs brightness 0
else
logger -t qssbutton "/etc/hotplug.d/button/10-usbbutton$
fi
fi
fi

Viszont ha csatlakoztatom vissza a külső vinyót akkor automatikusan csatolódik vissza minden vagy arra is kell valamiféle parancsot írni "hosszú" gombra?
Bár az is lehet hogy egy kalap nulla az egész. :)

Köszönöm.

(#30439) kaszaf válasza vargalex (#30437) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Hi!

Mindent értek köszönöm a segítséget meg a türelmedet :)

(#30440) devil2k válasza Pr3s (#30427) üzenetére


devil2k
tag

Hi!
Örülök, hogy nem rám gondoltál. :C
Valóban már a torrent feltöltés volt csak a gond, de már ez is megoldódott.
Kissé továbblépve sikerült úgy összelőnöm, hogy gyakorlatilag ahol van net vagy wifi onnan akár mobilról is tudom menedzselni az egészet.
Üdv!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30441) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Mióta feltettem a legújabb FW-t elég instabil lett a wifi. Másnak is volt ilyen problémája?
Vissza lehet tenni a régit?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30442) nimfas


nimfas
addikt

Hi!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy haver tervez venni vmilyen Tp-Linkes routert és pen-es netje van az menne rá. Már ki is nétzük melyik lenne a jó. a Kérdés az lenne, hogy generál-e forgalmat és ha igen akkor kb. mennyit mikor nincs használva aktívan a net, csak maga a router megy.

Ugyanis korlátos net van és nem szeretnék ha pár nap alatt a router "magától" leenné a keretet.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.
G.

(#30443) pajanko válasza vargalex (#30371) üzenetére


pajanko
csendes tag

Szia!
A kábel volt.
Hát persze,amit itthon találtam telefon kábelt mindet kipróbáltam.Volt amelyik "működött",nyomta a szép krikszkraszokat,volt ami nem működött.TX,RX felcserélve akkor sem.
Kipróbáltam a kábeleket, hátha jó lesz valamelyik.Egyik sem.
Vettem dku-5-ös kábelt,és működik.
Ahogy olvastam,a feltöltendő firmware-t nevezzük át code.bin-re.Átneveztem és nem akart működni.Code-ra neveztem,és már működik is minden.
Nagyon szépen köszönöm,sikerült visszahozni az élők sorába.

.

(#30444) hudyfiu válasza nimfas (#30442) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem is ilyen volt.
Nem volt forgalom ha nem használtam de felteszitek a vnstat progit és lehet látni mennyit eszik pontosan.

(#30445) avkovacs


avkovacs
csendes tag

Van egy érdekes kérdésem! Régen jópár voip cuccot használtam és volt köztük egy hasonló: [link]
Ugye ezzel az volt a probléma, hogy csak akkor csörgött, ha be volt kapcsolva a gép és ment az adott szoftver (skype, valami sip-es progi). Viszont arra lehet valami lehetőség, hogy ezt a router usb-be dugva is működjön? Mármint a FW-be lehet valami "voip progit" ültetni? (tudom, hogy vannak voip adatterek erre és akkor abba sima telót dugva is minden működik, de ez még egyszerűbb lenne :)) Ugye qos-t tudunk állítani, hogy voip-ot engedje előre, szóval a hanggal sem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

(#30446) csixy válasza avkovacs (#30445) üzenetére


csixy
addikt

Amit szeretnél azt valószinüleg SIP telefonálásnak hívják. Lényege , hogy (majdnem) a legtöbb VOIP szolgáltatónak van SIP protokoll szerinti configja is . Így arra alkalmas router-SIP, Vagy modem-router-SIP combóba dugva közönséges mostanság használatos analóg telót , működő PC nélkül lehet SIP-telefonálni. A neten a Skyphoz lehet kapni IP-kliensként a routerbe dugható hurcolós teló SIP adaptert, a hangminőség pocsék.
SIP telefonálásra igen alkalmas a Fritzbox fon sorozata, ez általában ADSLmodem-router combó és egyben otthoni telefon központ is - a hangminőség még a butított kodekek esetén is fájintos. Igen kellemes közülük a Fritzbox fon Wlan 7112-es, ez inkább csak IP-kliens SIP telefonálásra és gombbal kapcsolgatható AP céljára alkalmas.Hátrány (nekem legalább is) a német alapnyelv, de a 7170-esre sikerült angol softot tolni.Általában annex B rendszerű kütyük ( tehát t-home adsl compatibilis) lévén , hogy a német piacon használatosak, kivéve az angol és a svájci verziókat.

http://www.3cx.hu/voip-sip/sip.php

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30447) csixy


csixy
addikt

No nem annyiért, dehát erre van kitalálva a bolhapiac-lompiac.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30448) Maximusz válasza avkovacs (#30445) üzenetére


Maximusz
aktív tag

tudomásom szerint az :

Asterisk

csomag pontosan voip hívásokra való. Ráadásul megtalálható a vargalex repo-ban is.

(#30449) Maximusz válasza vargalex (#29550) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

Ha van egy (A) WDS Master módban üzemelő routerem, ahhoz csatlakozik egy (B) WDS kliens módú másik AP, ahhoz képes (C) WDS kliens csatlakozni, vagy a kliensek csak a WDS masterhez tudnak csatlakozni?

Tehát amit kérdeznék rajzban:

(((((( A (Master) )))))))) ((((((( B (Kliens) )))))))) (((((((((( C (Kliens) ))))))))))

[ Szerkesztve ]

(#30450) hudyfiu válasza Maximusz (#30449) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Neked szerintem bridge kell vagy a középső routeren létrehozol egy WDS mastert is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.