Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Intruder2k5 válasza F34R (#29198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem lehet tűzfal gond, hiszen akkor nem tudna visszautasítani sem a webszerver! Megvolt a transmission restart is?

(#29202) dane válasza meszi3 (#29200) üzenetére


dane
senior tag

talán wifin és lan-on is fent vagy? :F

(#29203) meszi3 válasza dane (#29202) üzenetére


meszi3
tag

nem, két külön géppel próbáltam, ugyanaz a mac cím kétszer van a listán

(#29204) poli27


poli27
veterán

Hi

Valaki tudja esetleg, hogy mitől csinálja azt a router, ha megy a torrent ezerrel felfelé, akkor random időnként eldobja a netet?Nem szakad le csak nincs net, ilyenkor nem tudok pingetni se kihagyás van 4-5 válaszra.Ha kihagyom a routert akkor ezt nem csinálja.Már a gyári firmet is visszaraktam hátha de nem.Lehet a szolgáltatónál ez valamilyen hiba vajon?Bár akkor ha csak rákötöm a gépre akkor is csinálná .... Ez azóta van mióta ezt a lcp echo failuret is csinálja a router.... Mi a fene lehet vele lehet meghalt? Kezdek mérges lenne Kínára megint... axxem lecserélem valami normális routerre hátha az megy normálisan :W :W :W

(#29193) SteveBeard utána nekem is jó volt,le nem szakadt, csak amit írtam ez lett belőle...

[ Szerkesztve ]

(#29205) poli27 válasza poli27 (#29204) üzenetére


poli27
veterán

Egy kis update, ennyivel még soha nem töltött felfelé az openwrt-vel, mint a gyárival... eddig a max olyan 2,2MB/s volt,de átlag olyan 1-1,5 el ment. de most már 3MB/s el megy, igaz most nincs kihagyás valamiért... Kezdem azt hinni az openwrt valamiért nem ment jól a routeren, mikor megvettem kb 2 percig volt rajta a gyári szval nem volt időm baxakodni vele, de most eddig úgy tűnik valamiért jobban megy vele...

[ Szerkesztve ]

(#29206) Intruder2k5 válasza poli27 (#29205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valamit nagyon megcsináltak a fiúk a TP-LINK-nél... :)

(#29207) Szita1 válasza fila (#29180) üzenetére


Szita1
tag

Szia, persze beállítás nélkül tettem fel, de a php modul feltétele után kezdett el hülyéskedni, azt nem szerette sztem. Majd a következőt kipróbálom :)

(#29208) SteveBeard válasza poli27 (#29204) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nekem semmi negatív tapasztalat nincs eddig ezzel a beállítással.
Igaz, nálam a feltöltés csak 50KB/s, amit ki is használ a transmission. Mivel a max feltöltésem 1085 kbit/s, ezért nem is akarok többet engedélyezni. Így is bőven visszatöltök mindent, ami szükséges.

Steve

(#29209) finest


finest
őstag

Tesztelgette valaki a WL721N, 727N etc. csatolókat? Egymás mellett van két gép, a WL727-tel mindig jobb pinget mérek, mint a 721-gyel. Lehet ennek valami hardveres oka?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29210) locall válasza lszb19 (#29172) üzenetére


locall
tag

Próbálj egy hard reset-et nagyon sok esetben segít :K

[ Szerkesztve ]

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#29211) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

A Hálózat úgy néz ki hogy TL-WR542G hez kapcsolódik egy WR1043ND hez pedig 2gép.

A WR1043ND -en beállítottam hogy ne osszon IPt, hálózat megy is kifogástalanul de sehogy nem tudom elérni az 1043as beállításait és nem is látom hogy milyen IPt kapott ahoz hogy elérjem :(

Tehát a kérdés hogy hogyan tudnám elérni olyankor is amikor nem oszt IPt :F

:R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#29212) dane válasza poli27 (#29205) üzenetére


dane
senior tag

Már nálam is újra a gyári fw van fent.

Nekem túl sok problémám volt az OpenWRT-vel. Nem vagyok linux expert, szal minden problémánál tanácstalan voltam (vargalex build, de volt fent szűz openwrt is).

Ilyenekkel találkoztam amíg fent volt:

- Eldobta a Wifit random (OSX-et többször dobta, volt hogy WIN-en lehetett netezni míg a Mac-en már nem volt wifi)
- Eldobta a WAN-t terhelés függvényében
- NTFS partíció gyakorlatilag használhatatlanná teszi a routert. Nem volt kedvem ext4-et csinálni az NTFS USB 2Tb hddmből.
- FTP nevetségesen lassú volt
- Samba-val megosztott drive-ok nem voltak mac alatt felcsatolhatóak
- Transmission 1MB/s fölött nem töltött le, és úgy leterhelte a routert hogy megállt a net, lefagyott a luci
- Random luci fagyások, nem találtam rá magyarázatot (firefox, chrome és safari is)
- DNLA nem volt hajlanó megcsinálni az adatbázist olyan mappáról amiben több film van, rettenetesen lassú volt, többnyire hogy fagyasztott (NTFS-ről van szó)
stb stb...

Másnál persze lehet tökéletes, nálam használhatatlan volt. Sokat olvastam, próbálkoztam, jó lett volna ha beválik. Ezek a problémák csak nálam jelentkeztek és mivel nem tudtam megoldani többségét visszatettem a gyárit és vettem egy HP Microservert (tudom nem egy kategória) ami tudja hozni az elvárásaimat.

[ Szerkesztve ]

(#29213) lszb19 válasza locall (#29210) üzenetére


lszb19
tag

Sajnos nem működik a hard reset.
Érdekes, pedig az egy hardveres megszakítás, nem?

(#29214) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok,

842ND-m van és olyan gondom van hogy lassan 2 hónapja használom még az előző Vargalex féle Firmware-t és sehogy sem sikerül titkosítás mellett kapcsolódni a routerhez.
Amit tudni kell :
- minden létező beállítást kipróbáltam,
- a "gyári" Openwrt-vel sem csatlakozott

Az érintett eszköz egy Xperia mini St15i. Elképzelhető hogy az eszközzel vannak kompatibilitási gondjai az Openwrt-nek? Jelenleg más eszköz nem áll rendelkezésre a teszthez, és eléggé problémás hogy titkosítás nélkül MAC szűréssel tudom csak használni.

Üdv.

(#29215) hudyfiu válasza ThodEE (#29211) üzenetére


hudyfiu
senior tag

542G-n megnézed dhcp-ben mit osztott a 1043-nak és azon az ip-n sztem eléred.

(#29216) vargalex válasza dane (#29212) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ugye az NTFS ellenére azért swap-ot használtál???

Alex

(#29217) vargalex válasza poli27 (#29204) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az "lcp-echo-failure", ahogy korábban választ is kaptál, csak a rendszer "hibatűrését" módosítja. Azaz a kapcsolat ugyan úgy "elmegy", viszont több válasz kiesés után mondja azt, hogy be is zárja.

Alex

(#29218) #25712384


#25712384
törölt tag

Üdv mindenkinek. Nem rég vettem egy TP-Link TL-WR1043ND routert és azt tapasztalom, hogy folyton ledobja a netet. Rá van kötve egy PC és egy laptopot kell egyelőre kiszolgálni, de valamiért folyton megszakad a kapcsolat. Lehet valahogy orvosolni a hibát? Esetleg én rontottam el valamit, amikor installáltam a hálózatot?
A választ előre is köszönöm!

(#29219) Kicsirics77 válasza #25712384 (#29218) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gondolom a gyári firmware van fent?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29220) #25712384 válasza Kicsirics77 (#29219) üzenetére


#25712384
törölt tag

Igen, a dobozban mellékelt dolgokkal telepítettem.
Firmware-Version:
3.9.17 Build 091118 Rel.36350n

(#29221) dane válasza vargalex (#29216) üzenetére


dane
senior tag

Swap-nak egy külön 20gb-os hdd-t használtam, amit a format tool-al csináltam.

(#29222) vargalex válasza dane (#29221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom utána módosítottad az fstab config-ot. Külső táposak a HDD-k?

Alex

(#29223) Kicsirics77 válasza #25712384 (#29220) üzenetére


Kicsirics77
veterán

esetlegesen megpróbálhatnád a vargalex féle firmware-t mert a gyárival szokott probléma lenni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29224) dane válasza vargalex (#29222) üzenetére


dane
senior tag

igen külső táposak voltak... a 2 ntfs partíciót utólag csatoltam fel, a Luci módosította az fstabot...

(#29225) vargalex válasza dane (#29224) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Samba csatolást MAC-en nem próbáltam, de Linux, illetve Win alól minden gond nélkül megy. Így én inkább a MAC-en keresném a megoldást.
WiFi-n próbáltál más csatornákat is? Milyen terhelésnél dobta el a WAN-t (ezzel még nem is találkoztam)? Illetve log-ban látszott valami?
DLNA-t néhány embernek már segítettem beállítani, nem volt gond a több 100 GB-os anyagok scannelésével sem, csak swap kellett hozzá.
Az viszont könnyen elképzelhető, hogy külső ház inkompatibilitási problémáid voltak.

Alex

(#29226) #25712384 válasza Kicsirics77 (#29223) üzenetére


#25712384
törölt tag

Igényel valami speciális hozzáértést, vagy csak simán telepítem, mint egy átlag firmware-t?

(#29227) Kicsirics77 válasza #25712384 (#29226) üzenetére


Kicsirics77
veterán

1. hsz. illetve vargalex blog olvasása de semmi extra dolgot nem igényel egyébként

ha egy kicsit konyítassz a linuxhoz akkor az csak jó

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29228) dane válasza vargalex (#29225) üzenetére


dane
senior tag

Azt hiszem, hogy minden probléma az ntfs-re ill. talán a külső rack inkompatibilitására vezethető vissza. A Mac-et úgy dobálta le, hogy a logba valami ilyesmi látszott, hogy disconnected mert a client sokáig volt idle...

Az egészséges az lett volna ha a swap azon a drive-on van amin a data.
Láttam, hogy az I/O (USB) valami 80-100%-on pörög ez miatt.

Samba-nal azt írta, hogy a blablabla eredeti eleme nem található. Amúgy a megosztást látta, jelszót is kért.

[ Szerkesztve ]

(#29229) vargalex válasza dane (#29228) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Jelszavas megosztást állítottál be samba-n? Ebben a topic-ban azt írják, hogy OS X alatt az usernevet végig nagybetűvel kell írni, míg Win, illetve Linux esetében mindegy.

Alex

(#29230) ThodEE válasza hudyfiu (#29215) üzenetére


ThodEE
őstag

Ott nincs a listán :Y

2 telefon 2 gép, se a NAS(192.168.1.109 el elérhető de nincs a listán) ami az 1034re van kötve se az 1034nek nincs kint az IP je :(

Mit bénázok :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#29231) hudyfiu válasza ThodEE (#29230) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Köss rá kábelen valamit és nézd meg milyen ip-je van.
Vagy állíts neki valamit.

(#29232) LazaCCC


LazaCCC
tag

Sziasztok!

Szereztem egy ilyen csoda kis routert, tegnap konfigoltam fel ezzel a fw-el.
A vinyó is rákerült, tök jól működik.

Amire még szükségem lenne az egy FTP kliens, amit tudok futtatni a routeren és szedi nekem a cuccokat a vinyóra. A csomagban van ilyen, csak én nem találom? Vagy lehet rápakolni?

(#29233) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Lan bootot létrehozni a hálózatomban! Van szerver is de ha jól látom a routeren is van tftp!

Hogyan tegyem mindezt? Tudna nekem valaki segíteni?
Nagyon fontos lenne, hogy gördülékenyebben menjen a munka...

(#29234) vargalex válasza LazaCCC (#29232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pl. a pyload is erre való. De ez mindenképpen csak extroot-ra (vagy külső helyre) telepítve fog elférni.

Alex

(#29235) LazaCCC válasza vargalex (#29234) üzenetére


LazaCCC
tag

Köszi. Külső hely megoldott, a vinyó marad rajta. A telepítésnek meg akkor utána kell még nézzek, nem csináltam még ilyet :)

(#29236) vargalex válasza Marcelldzso (#29233) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elvileg így kell beállítani. Valamint itt egy leírás, igaz nem kifejezetten OpenWrt-re való, de a lényeg egyezik.

Alex

(#29237) vargalex válasza LazaCCC (#29235) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A legegyszerűbb az lett volna, ha az extroot-os formázási opciót választod. Ha nem ezt tetted, akkor így kell külső meghajtóra telepíteni.

Alex

(#29238) F34R válasza Intruder2k5 (#29201) üzenetére


F34R
nagyúr

hát ez nem igaz transmission restart-al megy :DDD majd ha lesz még valami jelentkezem.

köszi

(#29239) SteveBeard válasza vargalex (#29237) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Ha már a csomagtelepítésről van szó, sikerült néhány csomagot frissítenem újabb verzióra. Remélem jól értelmeztem, ha nincs kernel függőség, akkor nyugodtan meg lehet ezt tenni, anélkül, hogy beleforgatnám a firmware-be.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen módon lehet frissíteni a Luci-t is?

Steve

(#29240) Intruder2k5 válasza F34R (#29238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kérdéses szolgáltatást mindig újra kell indítani konfig szerkesztés után, legyen az transmission, vagy bármi más...

(#29241) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#29239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy lehet! A LuCI nem kernel szintű dolog, csak néhány weblap, és pár script...

(#29242) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29241) üzenetére


SteveBeard
senior tag

:R

Steve

(#29243) F34R válasza Intruder2k5 (#29240) üzenetére


F34R
nagyúr

feltöltöm a torrent file-t, majd elkezdi a letöltés 3 megát letölt utánna kiírja hogy nincs több hely a /mnt/500gb -n höh ? ilyenkor most mi lészen ?

illetve hogy a vargalex buildet 10.3.1 backfire -re csak simán feltolom sysupgrade luciból ? meg még az is hogy el fog e férni a flashbe mert több mindent tartalmaz mint a backfire és már arra sem ment fel a samba plusszban.

(#29244) Intruder2k5 válasza F34R (#29243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom nincs oda semmi csatolva, a flashben meg van 3MB, az megtelik, és vége...

Igen, felteheted rá a sysupgrade-et, el fog férni, és ebben benne van már a samba, és úgy általában minden ami a többségnek kell! Ha meg mégis kell valami, akkor telepíted extroot-ra, vagy külső meghajtóra!

(#29245) F34R válasza Intruder2k5 (#29244) üzenetére


F34R
nagyúr

előtte mount /dev/sda1 /mnt/500gb fel lett csatolva :U érdekes még egyszer megnézem..

ha nem lesz megfelelő megy fel a vargalex build. a flash mennyi ilyen firmware-t bír gondolom ha sokat csinálom nem tesz jót neki..

(#29246) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Nos úgy nézem a PXE összeállt, már csak egy dolog maradt hátra. :D

FACEBOOK :D

Hogyan tudom kivitelezni azt, hogy esetleg a facebook és különböző domainjai jelszóval védettek legyenek?

esetleg proxy?

(#29247) vargalex válasza F34R (#29245) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A transmission indításakor már fel volt csatolva a kérdéses partíció?

Flashelés mennyiségével nem lesz gond, specifikáció szerint 10000 (néhol 100000) írási ciklust említenek.

Alex

(#29248) F34R válasza vargalex (#29247) üzenetére


F34R
nagyúr

a te vargalex buildeddel egyből ment :DDD megformáztam a tool-al a beállítások a régi transmissionből megmaradtak /mnt/500gb ba tölt , lehet az volt a baj hogy nem volt swap ?

üdv és köszi :D

(#29249) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Nos felraktam a tinyproxyt de valami nincs túlzottan rendben, ha beállítom hogy 192.168.1.1 akkor nem igazán ad netet, nélküle simán működik minden. Mit ronthattam el?

Én csak azt szeretném, hogy bizonyos weboldalak ne jöjjenek be, maximum akkor ha felhasználói azonosítás történik.

(#29250) poli27 válasza dane (#29212) üzenetére


poli27
veterán

Hát nem tudom, tegnap óta a gyári van fent, és nem dobja el a netet+ sokkal jobban megy a feltöltés vele torrenten.Ugyanazok a torrentek vannak benne mint az openwrt-vel, és azzal soha nem ment ilyen jól!Most is 1,7MB/s megy felfelé, míg openwrtnél az átlag 1 volt.Lehet nincs hozzá köze, de nekem nagyon úgy tűnik!

Alex a rebuilded óta kijött 2 firmwarrel sztem sok a baj, legalábbis nálam az volt... lefagy a luci, random szakadások a netnél pár másodpercre terhelés függvényében,nagyon nagy load a routeren, ha beléptem a luciba, átléptem másik oldalra egy csomószor újra jelszót kért.... szval a rebuildednél ezek nem voltak !

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.