Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Maximusz válasza mobal (#30196) üzenetére


Maximusz
aktív tag

akkor restartold, és rendbe jön, ahogy írtad.

(#30202) VOid válasza Intruder2k5 (#30198) üzenetére


VOid
tag

Hát ha ez tp link sajátosság akkor a továbbiakban kerülni fogom a tp link routereket,
nem vagyok egy számítógép szaki nem tudom hogy frissítsek firmwaret, ráadásul még a garanciát is elveszítem ha "normál" működésre akarom bírni a routerem, szép:D

(#30203) maxsoft válasza VOid (#30202) üzenetére


maxsoft
tag

Nekem sohasem csinált ilyet. Lehet hogy csak vmi nincs jól beállítva ? :F

(#30204) VOid válasza maxsoft (#30203) üzenetére


VOid
tag

Nem tudom, de most én bolond megpróbáltam egy leírás alapján frissíteni a firmwaret mégis,
sikerült is "firmware upgrade"re rámentem webes felületen belül megadtam neki ezt a fájlt "openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin" és láss csodát, mostmár egyáltalán nincs net!

Na most mit tegyek?

(#30205) Begi válasza VOid (#30204) üzenetére


Begi
senior tag

Én a helyedben vargalex fw-jét tenném fel.

[ Szerkesztve ]

(#30206) vargalex válasza VOid (#30204) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gyaníthatóan nem DHCP-s neted van (ha az lenne, akkor automatikusan lenne is neted), esetleg mellette még trunk (snapshot) verziót tettél fel, amiben nincs webes felület (LuCI).

Alex

(#30207) devil2k válasza VOid (#30204) üzenetére


devil2k
tag

Tipp:
-modem restart
-router restart

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30208) VOid válasza devil2k (#30207) üzenetére


VOid
tag

Routert már jópárszor restartoltam nem segített. Amúgy Digi topnetem van 80/25.
Így hogy nem jön be webes felület még más régi firmwaret se lehet visszarakni? v nem tudom most mivan

(#30209) devil2k válasza VOid (#30208) üzenetére


devil2k
tag

Azért javasoltam a modem-router (routeren reset gombot 10 mp-ig) restartot, mert nekem is ez volt a gondom, hogy OpenWrt felrakás után nem volt net. Vargalex javaslatára megcsináltam és nálam rendbe jött.
Hátha.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#30210) vargalex válasza VOid (#30208) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen leírást követtél?

Alex

(#30211) VOid válasza vargalex (#30210) üzenetére


VOid
tag

Már nem tudom googleba beírtam:D azt innen onnan szemeztem, de a fentebb leírtakat csináltam mert egyszerűnek tűnt , hogy a webes felületen belül megadtam a fentebb megnevezett bin fájlt, frissítette, kiírta hogy software successfully upgraded, restartolni magad, itt mentek fel a %ok, aztán hirtelen semmi, se webes felület se semmi, már a resetes megoldást is probáltam a 10mpset, áramtalanítottam, stb. a router látszólag amúgy működik, szóval villognak rajta a zöld fények ahol kell , szóval nem értem.

(#30212) vargalex válasza VOid (#30211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Mivel sikerült olyan firmware-t feltenned (jobb lett volna, ha kérdezel előtte), ami nem tartalmaz webes felületet, ráadásul PPPoE kapcsolatod van, így alapból nincs neted, ezt a leírást kövesd a 3. lépéstől.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30213) Begi válasza VOid (#30211) üzenetére


Begi
senior tag

Digis net az ha jól tudom, akkor nem DHCP-s, hanem PPPoE. Gondolom ezért nem megy, mert kéne egy felhasználó név és egy jelszó.

Szerk.: Lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#30214) Intruder2k5 válasza maxsoft (#30203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencséd volt! Ezt már többen is tapasztalták itt, és alátámasztották, hogy sajnos így működik, vagyis így nem működik! Olyan beállításról én nem tudok, főleg nem gyári fw-ben, ami 2-3 nap után elérhetetlenné teszi a webes felületet...

(#30215) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Hamarosan lecserelem a WR941ND v.4.1 tipusu router-emet WR1043ND-re. Jelenleg a WR941ND-n openwrt fut, es mielott eladom, szeretnem visszarakni ra' gyari firmware-t. Mar csinaltam ilyet regebben, de nem WR941ND-vel.

Openwrt wiki-n olvastam ezt:

"Only perform the dd action below if your original firmware has the word "boot" in it, for example, "wr941nv4_en_3_9_17_up_boot(091118).bin". DO NOT dd your original firmware if it has no "boot" in its name, for example, "wr941nv4_en_3_11_5_up(100427).bin", because if you do, you will brick your router ! This was confirmed by supertom64 in wr1043nd.

Cut first 0x20200 bytes from original firmware containing boot in the filename:
dd if=orig.bin of=tplink_boot.bin skip=257 bs=512"

Ebben szeretnek ertelmezesi segitseget kerni. Tehat, jol ertelmezem, hogy ha a TP-Link honlapjarol letoltom az adott firmware-t, es a neve tartalmazza a "boot" tag-et, akkor NEM kell levagni belole, hanem azonnal mehet tmp-be, aztan indulhat a flash mtd -r adottfirmware.bin firmware paranccsal? Vagy pont forditva? (A letoltott FW neveben nincs "boot" tag. wr941nv4_en_3_12_8_up(110117).bin )

Valamint mi a kulonbseg a ket parancs kozott?
flash mtd -r adottfirmware.bin firmware
flash mtd -r adottfirmware.bin linux

Koszonom a segitseget! :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30216) proradeon válasza proradeon (#30215) üzenetére


proradeon
őstag

Ahhh, kozbe leesett, hogy pont forditva.
Ez esetben mar csak a masodik kerdesemre varok valaszt. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30217) Intruder2k5 válasza proradeon (#30216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizony fordítva!

A másik kérdés titka pedig annyi, hogy a linux dd-wrt alatt használatos...

[ Szerkesztve ]

(#30218) mobal válasza Maximusz (#30201) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Értelem szerűen, ha nem vagyok otthon és rebootol (valamiért, áram kimaradás etc...) nem akarom, hogy ne induljon el magától. Nem nézek rá naponta.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30219) Intruder2k5 válasza mobal (#30218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem lesz meg az oka, tegyél be az init scriptbe egy transmission restart parancsot, mondjuk egy sleep 30 után... De Alex majd biztosan megfejti! :)

[ Szerkesztve ]

(#30220) mobal válasza Intruder2k5 (#30219) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi! Erre gondoltam is, de csak ha nagyon nem lesz meg az oka.

Más:

[2012/08/28 19:44:59] minidlna.c:989: warn: HTTP listening on port 8200
[2012/08/28 19:46:02] upnpevents.c:363: warn: upnp_event_send: send(): Connection timed out

Ez miért van? Nem érhető el a minidlna gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30221) mobal válasza mobal (#30220) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Módosítani nem tudom, de ez megoldódott. Áthelyeztem a files.db (félre volt konfigurálva, remélem csak ennyi) és most ok. Viszont a következő most a kérdés. Ha VLC -vel játszok le filmeket, tökéletesen mennek csak éppen tekerni nem tudom. Erre létezik valami megoldás?

Szerk.: Lejátszási listán kiírja a teljes hosszt, de lejátszás közben már nem.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30222) toth2zoltan válasza Intruder2k5 (#30164) üzenetére


toth2zoltan
csendes tag

Szia,

PUTTY-ban UTF8-van. Nekem így jelennek meg a filenevek:
-rw-r--r-- 1 root root 736100102 Aug 23 06:32 A kis hable??ny.avi
-rw-r--r-- 1 root root 731590634 Aug 23 06:39 A ment??csapat.avi
-rw-r--r-- 1 root root 1167065088 Aug 23 06:44 A miniszter f??lrel??p.avi

Annyit még fontos elmondanom, hogy ext3 fájlrendszerem van.

Zoli

(#30223) Intruder2k5 válasza toth2zoltan (#30222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez vargalex fw?

(#30224) VOid válasza vargalex (#30212) üzenetére


VOid
tag

Kovettem a leirast eljutottam addig h beirjam a felh nevet es a jelszot ... Nem lett net, mi tobb mar a regi routeremmel sincs net, sot ha kozvetlen a gepbe dugom a kabelt akkor se akar netre menni, mobilnetrol tok csak irni, most aztan tenyleg nem tom mit csinaljak nem gondoltam h ennyire el lehet ezt szurni

(#30225) VOid válasza VOid (#30224) üzenetére


VOid
tag

Nem tudom, hogyan de a régi Linksys wrt54g2mön lett net, pedig csak kibedugdoztam a kábeleket ide oda, Tp linket már megse merem ezekután újra próbálni.... nincs egy egyszerűbb mód h visszarakjuk rá a régi firmwaret?

(#30226) vargalex válasza VOid (#30225) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Biztos, hogy nem a firmware miatt állt elő az a helyzet, hogy teljesen elment a net. Nyugodtan próbáld meg az 1043nd-t, szerintem éppen szolgáltató oldali probléma volt.

Alex

(#30227) Intruder2k5 válasza VOid (#30225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, van egyszerűbb módszer! Ha már megváltoztattad a jelszót, és van SSH (tehát nem telnet), akkor beléphetsz a routerre a WinSCP program segítségével, majd az előzőleg már letöltött vargalex féle OpenWrt firmware-t bemásolod a router /tmp mappájába, ahonnan tudod flashelsni parancssorban, ezen leírás első képe alapján, az első, harmadik, és negyedik paranccsal! Mivel a firmware-t ez esetben nem netről töltöd le, így a második parancs kimarad! Ebben az fw-ben pedig már lesz webes felület, és sok minden egyéb dolog is!

[ Szerkesztve ]

(#30228) VOid válasza Intruder2k5 (#30227) üzenetére


VOid
tag

Na megcsináltam amit írtál, eljutottam a firmware frissítésig parancssorban mindent be is írtam a végén ezt írta ki:

"The device is in the format of mtdX (eg: mtd4) or its label.
mtd recognizes these commands:
unlock unlock the device
refresh refresh mtd partition
erase erase all data on device
write <imagefile>|- write <imagefile> (use - for stdin) to device
jffs2write <file> append <file> to the jffs2 partition on the device
fixtrx fix the checksum in a trx header on first boot
Following options are available:
-q quiet mode (once: no [w] on writing,
twice: no status messages)
-n write without first erasing the blocks
-r reboot after successful command
-f force write without trx checks
-e <device> erase <device> before executing the command
-d <name> directory for jffs2write, defaults to "tmp"
-j <name> integrate <file> into jffs2 data when writing an image
-p write beginning at partition offset
-o offset offset of the image header in the partition(for fixtrx)
-F <part>[:<size>[:<entrypoint>]][,<part>...]
alter the fis partition table to create new partitions replacing
the partitions provided as argument to the write command
(only valid together with the write command)

Example: To write linux.trx to mtd4 labeled as linux and reboot afterwards
mtd -r write linux.trx linux
"

Ez nem tudom hogy most nekem jó e vagy sem, azt tudom hogy net nincs, viszont ha van egy webes felület most amin betudnám állítani netet és a wifit, azt hogy lehet előhozni? Nekem csak ez a két dolog kéne, nem kell semmi extra, meg az hogy ne menjen el magától a net úgy hogy ki be kelljen dugdozni a routert:)

(#30229) vargalex válasza VOid (#30228) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez így nem jó. Valamit elgépeltél!

Alex

(#30230) Intruder2k5 válasza VOid (#30228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak a parancs help-je, szerintem elnéztél valamit! Ezt most megúsztad, de légy figyelmes, mert ha rossz helyen rontod el, akkor lehet soros kábelen éleszteni a routert!

szerk.
Ehhh... Alex beelőzött! :)

[ Szerkesztve ]

(#30231) VOid válasza Intruder2k5 (#30230) üzenetére


VOid
tag

Hát nemtom, pedig mindent 2x ellenőriztem le direkt, ja és a tmp mappába azt az openwrts fájlt másoltam be amit már akkor kell amikor már eleve van egy másik openwrt a routeren,
na majd mindjárt megpróbálom újra. 100x leellenőrizve.

Amúgy minek kéne történnie ha minden jól írtam be? már kell netnek is lennie? v előjön egy ablak ahol megadhatom a dolgokat?:D nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#30232) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy wargalex féle openwrt-s 1043nd router. Annak idején sok segítséget kaptam itt és sikerült is a használatba vétel.... míg egyszer egy hdd csatlakoztatásakor összedőlt a rendszer...

Jelenleg ott tartok hogy telneten érhető el csak a router ennek a leírásnak az alapján:

LEIRAS

A sys led irtó nagy sebességgel villog :(

A kérdésem hogy innen hogyan tovább? Egyuttal szeretném felrakni a legfrisebb wargalex féle firmwaret is!

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!! :R :R

(#30233) vargalex válasza huliganboy (#30232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha telnettel bejelentkeztél, akkor:

mtd -r erase rootfs_data

Majd reboot-ol a router és elérhető a LuCI is (jelszó nélkül).

Ha a leírásból végrehajtottad a

mount_root
firstboot

parancsokat, akkor egy reboot is elég (tulajdonképpen a fenti 1 parancs ugyan azt csinálja, mint az utóbbi 2, ráadásul újra is indítja a routert)..

Alex

(#30234) VOid


VOid
tag

Na sikerült feltenni, net még nincsen de ha beírom a 192.168.1.1 bejön egy Luci nevü webes felület, végignéztem hogy hol lehet beírni felhasználónevet vagy jelszót de nem találtam, igazából nem is nagyon értem h mit kéne állítani itt. Hogyan kellene?:) Bocsánat a sok kérdésért sajnos nem vagyok egy nagy számítógép szaki:D

(#30235) huliganboy válasza vargalex (#30233) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

A parancsokat a leirás alapján lefutattam majd kiadtam a reboot parancsot
Eredmény: böngészőbe fehé üres lap jelenik meg 10-15 másodpercre majdca lap nem jelenithető meg üzenet (chrome, firefox, IE).

(#30236) vargalex válasza VOid (#30234) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

LuCI-ban a Hálózat->Interfészek->WAN. Protokollt átállítod PPPoE-ra, majd megnyomod a "Kapcsoló prot." feliratú gombot. (Elég rossz fordítás, ugyanis helyesen inkább "Protokoll csere" lenne. Angolul egyébként valóban "Switch prot." a felirat.)
Ezután be tudod állítani.

Alex

(#30237) vargalex válasza huliganboy (#30235) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Próbáld meg privát böngészéssel. Ha az én build-em van feltéve, akkor LuCI-nak lennie kell.

Alex

(#30238) suste válasza vargalex (#30236) üzenetére


suste
veterán

Nem tudom az újban is így van ez, de nálam még amikor rányomsz a hálózat fülre, akkor az interfészek rész lesz az aktív, de nem látszanak a kis fülek alatta (wan, lan, stb), csak ha rányomok az interfész fülre. Ez okozhat olyat, hogy nem veszi valaki észre,hogy hol kell a kapcsolatot beállítani -persze ott van a szerkesztés gomb is. (Aki nem ért hozzá, az is végig meri nyomkodni a füleket, de szerkeszteni már nem mer.)

[ Szerkesztve ]

(#30239) vargalex válasza suste (#30238) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, így van. Ott a szerkesztés gomb.

Alex

(#30240) suste válasza vargalex (#30239) üzenetére


suste
veterán

zárójeles részt utólag tettem hozzá:)

(#30241) VOid válasza vargalex (#30236) üzenetére


VOid
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, mostmár megy a net is meg a wifi is.

(#30242) sto1911


sto1911
veterán

OpenVPN-t szeretnek konfigolni LUCI-n keresztul, egy jo tutorialt tud adni valaki?

(#30243) F34R


F34R
nagyúr

ha extroot-t akarom hasznalni ujra kell formazni a hdd-t ?

(#30244) Intruder2k5 válasza F34R (#30243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, nyilván bármilyen ext2/3/4 partíció becsatolható extroot-nak, csak annyi, hogy manuálisan kell hozzá megcsinálnod az fstab-ot, mert Alex Tool-ja formáz is!

(#30245) F34R válasza Intruder2k5 (#30244) üzenetére


F34R
nagyúr

most meg probalkozok a webuival transmission alatt , kicserelem Shift-re , ha az nem jon be akkor rtorrent megy fel es emiatt viszont kell az exroot.
rtorrent.rc-t kell majd modositanom , ha jol gondolom ,es ugyanugy a 9091-es porton lepek majd fel ?

(#30246) Intruder2k5 válasza F34R (#30245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, lehet, hogy OpenWrt alatt rtorrent.rc van, nálam Optware rendszeren rtorrent.conf van, de a lényeg ugyanaz... A portot oda állítod ahova csak akarod, de ehhez kell majd egy webszerver php támogatással, ami nálam a lighttpd!

(#30247) vargalex válasza Intruder2k5 (#30246) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bármilyen config file lehet, mivel OptWare alatt is az indításkor (indító scriptben) mondod meg, hogy az rtorrent.conf-ot használja. Az rtorrent paraméter nélkül indítva minden rendszeren az indító user rtorrent.rc file-ját keresi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30248) Intruder2k5 válasza vargalex (#30247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt tudom, csak akkor rosszul fogalmaztam, tehát nem tudom OpenWrt alatt mit használ alapból! Sosem néztem még bele az ipk csomagba szerintem...:)

Meg aztán ez remekül látszik a ps kimenetben is, és nyilván ezzel a paranccsal bármmilyen más konfiggal is indítható lenne a bináris...

705 ? Ss 0:20 /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
715 pts/1 SNs+ 100:15 \_ /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

[ Szerkesztve ]

(#30249) vargalex válasza Intruder2k5 (#30248) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

OpenWrt alatt nincs default config file. Legalábbis legutóbb, mikor néztem nem volt.

Alex

(#30250) F34R


F34R
nagyúr

Nah ezt sikerult berakni webui-nak meg egy kicsit valtoztatok a default szinen egy a border nagysagan .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.