Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) poli27 válasza Kicsirics77 (#29050) üzenetére


poli27
veterán

Nem tudom mennyi idős vagy (én se vagyok fiatal),nem kioktattalak, csak megjegyeztem hogy illene tudni... De ha ezen megy a sértődés, akkor részemről béke.... :P :D

(#29052) Kicsirics77 válasza poli27 (#29051) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem sértődtem meg szimplán megjegyeztem Én is :)
Off mert lassan kivágnak innen bennünket...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29054) poli27 válasza kolakola (#29053) üzenetére


poli27
veterán

Szakmai topikban nem lehet hirdetni !

(#29055) kolakola válasza poli27 (#29054) üzenetére


kolakola
tag

Sajnos nem tudtam, linkeltem a megfelelő fórumba, kértem a törlést.

(#29056) dane


dane
senior tag

A Luci szétesésére nem kaptam választ. Gondolom nem csak nálam van ilyen gond.

Tovább magyarázatot keresek a következőkre:

Random túl magas a cpu load az uhttpd miatt. Luci nem fut csak a transmission, de az is idle.

A másik, hogy rettenetesen alacsony az adatátviteli sebességem ftp-n keresztül:

800-900kb/secről indul, kb 2 percig ezen a sebességen van majd folyamatosan esik...

(#29057) gg1876


gg1876
tag

Legújabb gyári firmware-t szeretném feltenni, most vargalex féle van rajta.
Korábbi gyári fw-knél még volt valami átalakítás, az újaknál kell még?
A műveletet a system menü Flash new firmware image alatt a gyári fw betallózásával tudom elindítani?
Köszönöm.

(#29058) Kicsirics77 válasza gg1876 (#29057) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A műveletet a system menü Flash new firmware image alatt a gyári fw betallózásával tudom elindítani?
igen ott tudod és ha nem tévedek akkor mehet fel rá egyenesben de olvass utáána,hogy biztos ami biztos alapon így van-e

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29059) vargalex válasza dane (#29056) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

LuCI probléma IE, Firefox, Opera alatt szokott előjönni a túl gyors oldalváltás esetén, de ez automatikusan el is tűnik. Chrome alatt egyszer sem fordult elő.

Terhelésre: Nem lehet, hogy https-en próbálkoznak kívülről? Logban nem látszik semmi?

FTP sebesség tényleg gáz. Milyen külső eszköz van ratja? Milyen partíció? Mik a mount opciók? Közben fut valami más?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29060) F34R


F34R
nagyúr

sziasztok

most vettem egy vadi uj 1043nd-t torrentre lenne hasznalva egy 500gb-s seagate-el.
Mivel en a linuxot preferalom ext4 lenne ertelemszeru.
Melyik firmware lenne a legmegfelelobb ?, nem lenyeges a magyar nyelv sem csak megfeleloen mukodjon , stabilan.
Amit Speedfire irt tutorial az gondolom jo lesz nekem , archlinux alol putty-val.

udv

(#29061) kolakola


kolakola
tag

Én erről: OpenWrt vargalex v1.1.1 beta3 r31586 frissítettem a legújabb gyárira mindenféle módosítás nélkül. A LUCI fw frissítés pontjában.

(#29062) dane válasza vargalex (#29059) üzenetére


dane
senior tag

Hello,

A luci fagyást nálam teljesen random, nem böngésző és os függő. Dob valami hibaüzenetet és onnantól nem elérhető a luci, csak a router reboot segít.
(most pl pont nem tudom elérni)

Újra lehet inditani csak a Lucit?

A terhelés magától megszünt. Jelenleg minden ok. Próbálok rájönni hogy mitől lehet.

FTP: Transmission és minidlna fut.Mindkettő idle. A mount pontok:

Az usb-re csatolt hdd-n van overlay, swap partíció is. Mindegyik ext4.

(#29063) Intruder2k5 válasza dane (#29062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a mount point kell neki, hanem a mount opciók...

mount

[ Szerkesztve ]

(#29064) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29030) üzenetére


Maximusz
aktív tag

most olvastam a logout-on, és egyből TE ugrottál be :)

Wifi védelem kicsit komolyabban
ezt is meg lehetne valósítani a "biztonságosabb" wifi érdekében ?

Maximusz

[ Szerkesztve ]

(#29065) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm! És miért is? :)

Mit szeretnél megvalósítani? A Captive Portal-t?

(#29066) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ez lenne az én nagy elméleti gondom a hálózatommal:

Bejön a lakásba a UPC kábel, az belemegy a Cisco modembe. Innen megy tovább a TP Link TL-WR1043 ND routerbe és egy Set Top Boxba, de az külön szálon fut, az nem érdekes. Erre a routerre csatlakozik 2 asztali PC, 1 ASUS O!Play médialejátszó, illetve 3 androidos telefon, valamint egy iPad. Ezt tökéletesen kiszolgálja a router OpenWRT 10.03-mal. Viszont itt jön a csavar: Ugyan van nekem egy negyedik LAN portom amit használhatnék terveimhez, de ahhoz két falat kéne átfúrnom, de mivel az ezzel járó mocsok nem vállalható körülmény ezért úgy döntöttem, hogy kihúzom a gépemből az Ethernet kábelt és beledugom egy ilyenbe lévén hogy gigabites az egész hálóm, és FP60 jön be, s ezzel ugyanúgy megmaradna a sebességem. No szóval ennek a gigabites WAN portjába menne a jelenlegi ethernet kábel, majd pedig ennek a cuccnak a LAN-jából (ami megint csak gigabites) menne egy ethernet tovább a gépembe. A switch következő portjába menne megint egy Ethernet, abba meg a Raspberry Pi-m. :) Ezt egyfajta hálózati médialejátszóként használnám így. :)

Ez így megoldható, kivitelezhető? Nem fogok sebességet veszteni?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! Ja és minden Cat5e-vel csatlakozik :)

Üdv. core2

(#29067) poli27 válasza Neil Watts (#29066) üzenetére


poli27
veterán

A switchnek nincs wan portja.... De amúgy kivitelezhető amit írsz, nekem is hasonlóan van itthon megoldva.

(#29068) Neil Watts válasza poli27 (#29067) üzenetére


Neil Watts
veterán

és tényleg... :R Na, késő van már. :D

(#29069) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29065) üzenetére


Maximusz
aktív tag

a wifi miatt, hogy lerágjuk pár hétig a témát :)

gondolom a EAP-os RADIUS azonosítás kényelmesebb lehet a hálózatot használóknak, mert nem kell mindig a weblapon belépniük, ezért ezen gondolkodok (de lehet paranoiás vagyok )

:)

(#29070) dane válasza Intruder2k5 (#29063) üzenetére


dane
senior tag

Ezt kaptam a mount parancsra:

(#29071) RexpecT


RexpecT
addikt

Hopp ezt másik topikba akartam :B .

[ Szerkesztve ]

(#29072) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár Tomato-ban benne van a Captive Portal, de még sosem használtam, főleg mert igazából WiFi-t is csak elvétve használok!

Lehet én értettem félre valamit, de mintha azt írták volna, hogy...

Ha olyan ügyféltől érkezik DNS lekérdezés, ami nincs még beazonosítva, nem szerepel a saját adatbázisában, akkor erre a lekérdezésre egy előre beállított saját weboldalt ad válaszul.
A felhasználó ezután ezen a weblapon adhatja meg a hitelesítési adatait, amit a captive portal eltárol a beállított paraméterek szerint.

Ezt én úgy értelmezem, ha egyszer valaki hitelesíti magát, akkor Őt a rendszer eltárolja, és ezt nem kell minden csatlakozáskor lejátszani!

A Radius Server szerintem nehezebb dió, és úgy gondolom, hogy felesleges is egy Home rendszerhez!

(#29073) Canis rufus


Canis rufus
tag

sziasztok

vargalex alkotásában található forgalomkorlátozási lehetőség bizonyos mac címekre?

(#29074) Intruder2k5 válasza Canis rufus (#29073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Még nincs, de előbb-utóbb várható... :)

Jelenleg a Gargoyle-ban van ilyen funkció!

(#29075) DonCosta válasza Magnat (#29017) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

A DD-Wrt linken megtaláltam amit kerestem.
Akit esetleg még érdekel érdemes ott szétnézni a Linking Routers menüpontban felsorolja a lehetőségeket, és még gyakorlati tanácsokat is leír, hogy mikor melyik használandó. (az olyan bátor de nem túl informált versenyzőknek mint én :D )
Az összehasonlító táblázatból számomra a Repeater mód tűnt a jó megoldásnak. Követve a leírt lépéseket sikerült belőni a második SSID-t ami szórja tovább az első router jelét.
A teljes siker még nem tudom, hogy eljött-e, mert éjjel 2-kor csak azt néztem meg, hogy két külön alhálózatban van a két router és a hozzájuk csatlakozó gépek és mindkettő eléri az internetet wifin és kábelen is. Ma még a különböző típusú vagy különböző jelszavú de azonos típusú titkosítást kell kipróbáljam, de már így is nagy öröm van. :C

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#29076) Maximusz válasza DonCosta (#29013) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

két dolgot szeretnék ehhez hozzáfűzni. Én két lehetőséget próbáltam, mind a kettő működik.

Az első lehetőségben, két általános (Dlink DIR-301 és TPLink WR543ND) routert tudam úgy összekötni, hogy nem volt firmware módosítás (tehát gyári szofttal ment minda kettő) - A Dlink kapta a netet , és adta tovább az 543-nak, az Client AP módban üzemelt, ekkor wifin kapta a netet, és adta tovább a vezetékes LAN portokra. - ebben az esetben a WAN kapcsolattal rendelkező (Dlink-et) használó felhasználó (vagyis én) nem fértem hozzá a második (TPLink Client AP) router módban üzemelő routerhez, mert az saját alhálózatot hozott létre, tűzfallal védeve, saját DHCP-vel (tehát NATolt)

a másik jelenleg is üzemelő összeállításban egy 1043-as router OpenWRT-vel, és egy Fonera router van összekötve WDS-el. A 1043-on Access Point (WDS) módban üzemel, a másik routeren pedig Client WDS-re van állítva az egyik WLAN interfésze, ott össze van bridgelve a vezetékes és vezeték nélküli összes interfész, így az arra csatlakozó (akár wifin, akár vezetéken) számítógépek közös alhálózatban vannak az "fő" WAN kapcsolattal rendelkező routerrel (de OpenWRT alatt is megvalósítható az, hogy más alhálózatba legyenek, és akkor a WAN kapcsolattal rendelkező routerhez kliensként kapcsolódnak, így a WAN kapcsolattal rendelkező routert módosítani sem kell - még WDS-t sem kell beállítani). Ha ez utóbbit választod, akkor az az előnye számodra, (amit kérésként megfogalmaztál), hogy ne lássa a szomszéd a saját dolgaidat, és nem is fogja, mert más alhálózatban leszel.

remélem tudtam valamit segíteni az általam használt módozatok leírásával.

Maximusz

(#29077) suste válasza Maximusz (#29076) üzenetére


suste
veterán

A 2. verzióhoz még annyit tennék hozzá, hogy ha a 1043 lenne az első router, akkor csinálhatna egy sima AP üzemmódot, és +ba egy vendég hálót, amire csatlakozna a 2. router repeater módban. Így teljesen más alhálózatban lenne a 2., és még a Luci-hoz sem férne hozzá, se a vinyóhoz ha van rá kötve. Sőt még a DHCP-t is ki lehetne kapcsolni, hogy a 1043 adjon mindenkinek ip-t.
Még nem csináltam ilyen hálózatot, de szerintem működnie kell. Vagy nem?:)

(#29078) Canis rufus válasza Intruder2k5 (#29074) üzenetére


Canis rufus
tag

:R

(#29079) Maximusz válasza vargalex (#29023) üzenetére


Maximusz
aktív tag

kipróbáltam, létrehoztam egy újabb wifi (virtuális) hálózatot (1043-on), más SSID-vel, MAC címszűréssel, titkosítás nélkül, de sajnos beenged bárkit, pedig csak egy MAC címet tettem az engedélyezett eszközök listájába.

érdekes....

(#29080) vargalex válasza Maximusz (#29079) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi most a WiFi config-od?

Alex

(#29081) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29072) üzenetére


Maximusz
aktív tag

nemrég voltam egy győri panzióba, ahol kaptam a recepción felhasználónevet, jelszavat az ott tartozásom idejére a helyi wifi hálózathoz, és ott minden böngésző indításkor bekérte a felhasználónevet / jelszót :(

(#29082) Maximusz válasza vargalex (#29080) üzenetére


Maximusz
aktív tag

#/etc/config/wireless

config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option macaddr 'g2:kl:th:34:q9:48'
option hwmode '11ng'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option country 'HU'
option noscan '1'
option htmode 'HT40+'
option channel '9'
option txpower '24'

config wifi-iface
option device 'radio0'
option network 'lan'
option mode 'ap'
option key 'maximusz987654321'
option wds '1'
option encryption 'psk-mixed+tkip+ccmp'
option ssid 'maximusz-wds'

config wifi-iface
option device 'radio0'
option mode 'ap'
option ssid 'maximusz'
option network 'lan'
option macfilter 'allow'
list maclist '00:22:ff:66:22:11'
option hidden '1'
option encryption 'psk2+ccmp'
option key 'maximusz123456789'

az középső rész a WDS-hez tartozik, ahhoz nem nyúltam, az utolsó blokk-ban próbáltam volna létrehozni rejtett wifi-t, csupán mac címszűréssel, de bárkit beenged, ezért tettem rá WPA2 AES-t

ami még meglepő volt számomra, hogy eddig a WDS-es interfészhez kapcsolódva csak 65 Mbps volt a max sebesség, az most létrehozott interfészhez kapcsolódva akár 130 Mbps sebességet is jelez a Windows vezeték nélküli hálózati csatoló tulajdonságai adatlap (pedig fizikailag ugyan ahhoz az eszközhöz kapcsolódok).

(#29083) poli27 válasza vargalex (#29009) üzenetére


poli27
veterán

Hali Vargalex

/etc/ppp/options itt ez van, az lcp echo failure 5-ről átállítottam 15 re,így nem szakad a net,amit írtál debugot az nem vált be.Ezzel mit állítok egyébként?

#debug
logfile /dev/null
noaccomp
nopcomp
nocrtscts
lock
maxfail 0
lcp-echo-failure 15
lcp-echo-interval 1

A másik kérdésem, a logokat nem lehet fájlba menteni?Mert a lucinál elég kevés idő nézhető vissza, vagy ha fájlba menti hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#29084) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most egy próba erejéig beizzítottam a Captive Portal-t, és az lett az eredménye, hogy böngészés kezdetekor megjelent egy ilyen ablak...

Ezt le OK-éztam, és tovább lépett... Nem tudom, hogy itt hogy tudnám jelszavas beléptetésre rábírni, mert erre vonatkozólag semmit nem találtam a beállításokban, illetve mivel nem is használok WiFi-t, így engem nem is nagyon hoz lázba ez a dolog, csak kipróbáltam, ha már szóba került! :)

(#29085) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#29084) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#29086) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#29085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm szépen a linket, de az igazság az, hogy mint írtam is, nem használok WiFI-t, így nem is akarok erre különösebb energiát fordítani! A történet csupán abból indult, hogy Maximusz fórumtárs tegnap szóba hozta a Captive Portal-t, és mindössze ezért néztem rá a dologra, és próbáltam ki! De már régen ki is kapcsoltam az egészet, és megint a jó kis UTP kábelen jön a net!

szerk.:
És mindennek a tetejébe ez egy ASUS RT-N16 volt, Tomato firmware-el! :)

[ Szerkesztve ]

(#29087) poli27


poli27
veterán

Valaki aki folyamatosan tölt valamit torrenttel annál ilyen a luciban a sebesség? Sztem egyenes vonalnak kellene lennie nem ilyen ugrálásnak nem? Valaki fotozza le PLZ neki milyen :D

(#29088) vargalex válasza Maximusz (#29082) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Kipróbáltam, és valóban nem megy így. Viszont meg is találtam a hibát, el is készítettem a patch-et hozzá, amiről majd nyitok egy ticket-et. De szeretném, ha először letesztelnéd te is (illetve akit érdekel).
A file-t letöltheted innen.

Routeren ennyi a teendőd:

wget -O /lib/wifi/mac80211.sh http://users.atw.hu/vargalex/mac80211.sh

Majd egy wifi újraindítás:

wifi

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29089) dane válasza poli27 (#29087) üzenetére


dane
senior tag

Nekem ugyanilyen...

Hogy értél el ilyen sebességet?
Nekem 20Mbit/s -ből max 7-8-at tud kihasználni...

(#29090) suste válasza poli27 (#29087) üzenetére


suste
veterán

ezt már régóta beszéltük itt, hogy sajnos a transmission elég ugráló töltést csinál
nekem konkrétan volt olyan, hogy miközben sokan töltöttek egy filmet ami nekem is megvolt, de közben mégsem ment vissza még 1.0-ás arányig sem:(
ha webes felületen nézem, akkor is ugrál a megengedett max és a 0 között, de sajnos többet van a 0 közelében
azt már észrevettem, hogy minél nagyobb a max fel, annál közelebb ugrál a felső határhoz -persze ez arányaiban logikus is, de az arányokon túl is igaz

(#29091) Intruder2k5 válasza poli27 (#29087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó ez így! Teljesen egyenletes sebességgel soha nem fogsz tölteni, legalábbis torrenttel biztosan nem! Talán egy egyszálas http letöltésnél viszonylag egyenes lehetne a grafikon, de p2p esetén, ahol sok a kapcsolat, minden szál különböző sebességgel megy, ráadásul kis szeleteket töltöget le, amik lejönnek, majd újakat kezd belőlük, sosem lesz egyenes a grafikon!

Ugyanaz némi átlagolás után egy kicsit simább, de még így is tisztán látszik az ingadozás...

(#29092) Intruder2k5 válasza dane (#29089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a forgalom csak átmegy a routeren, Ő nem a routerrel töltöget... :)

[ Szerkesztve ]

(#29093) suste válasza Intruder2k5 (#29092) üzenetére


suste
veterán

benéztem én is:)

(#29094) poli27 válasza suste (#29090) üzenetére


poli27
veterán

Nekem rtorrent fut egy ubuntu serveren az töltöget le.Akkor azt mondjátok, hogy torrentnél az hogy ugrál 30-40mbitet letöltéskor az természetes?

(#29095) Intruder2k5 válasza poli27 (#29094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! A rengeteg szál, a sok befejezés és újrakezdés ezt eredményezi...

(#29096) dane válasza Intruder2k5 (#29095) üzenetére


dane
senior tag

Én azért nem tartom normálisnak, hogy 5 percen belűl 20-30Mbit-es differenciák vannak durván 4-5 másodpercenként...

[ Szerkesztve ]

(#29097) poli27 válasza dane (#29096) üzenetére


poli27
veterán

Nem tudsz a tiedről lőni egy képet?Ott milyen ez?

(#29098) locall


locall
tag

sziasztok!

Ma vettem egy ilyen routert és érdekelne, melyik firmware-t érdemes rátenni?

vargalex? gargoyle? M van ezen a kettőn kívül? :)

Esetleg egy pro-kontrát is írhatna valaki (rövidet:) )

[Most a 05.04.2012-i hivatalos van rajt]

[ Szerkesztve ]

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#29099) dane válasza poli27 (#29097) üzenetére


dane
senior tag

Később tudok csinálni képet...

(#29100) poli27 válasza dane (#29099) üzenetére


poli27
veterán

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.