Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) gabe96


gabe96
aktív tag

nem lehet valahogy megoldani azt, hogyha távolról szeretném elérni a routert, akkor nem kelljen https-t beírni elé?
régen nekem működött valahogy, és nagyon örültem neki, mert el tudtam érni telefonról is az FTP szervert is, és a transmissiont is, de a firm újrarakása óta nem megy, csak ha beírom a cím elé a https-t, de a telefonon(tableten) lévő programok ezt nem fogadják el8az ES File explorerről, és a transmission GUI-ról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#29802) suste válasza Goose-T (#29800) üzenetére


suste
veterán

Én is sokat kisérleteztem, mire beállt a dolog. Ha jobb ez a csatorna amire most váltottál, akkor ha visszaváltod G-re akkor ott még stabilabb lesz.
Én egyébként már ott tartottam,hogy pár naponként csatornát váltatok a routerrel, mert váltás után 1-2 napig mindíg jó volt -ez mondjuk állati érdekes.
Log-ot nézted már egyébként?

(#29803) nimfas válasza gabe96 (#29801) üzenetére


nimfas
addikt

Ftp-hez nem kell https ott inkább dyndns cím (vagy ftp előtagot próbáld a https helyett) kell... 2221-es porttal nekem total commanderrel semmi gondom a csatlakozással... Transmission-nál szintén xxx. Dyndns. Org 9091-porttal és csatlakozik. Nálad vmi. beállitási hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29804) vargalex válasza Skilly (#29799) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem lehet, hogy FiberPower 50, vagy nagyobb neted van? Mert ott a szolgáltató ad 3 IP-t. Viszont ezek külsők. Belső IP-t kapnak a vezetékes eszközeid?

Alex

(#29805) gabe96 válasza nimfas (#29803) üzenetére


gabe96
aktív tag

nekem kapcsolathívási hibát ír
(próbáld ki: varyga.dyndns.org)
:R
régen nekem akkor se kellett https, amikor csak a router beállításait akartam elérni, csak simán beírtam a címet

[ Szerkesztve ]

(#29806) devil2k


devil2k
tag

Hi!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Már egy ideje meg van a routerem és most szeretném openwrt-vel használni. Elolvastam az ide tartozó leírásokat, mindent megcsináltam (szerintem) lépésről-lépésre, de sehogyan sem jön össze a dolog. A fő probléma, hogy nincs net, miután felrakom bármelyik openwrt-t. Úgy tudom, hogy DHCP-vel lennie kellene. De lehet, hogy rosszul tudom.
Tehát:
-mit csinálhattam rosszul?
-esetleg számít az, hogy melyik szolgáltatónál vagyok (T-Home)
-van olyan, hogy egy beállítás megváltoztatása után "mentés és alkalmaz"-ra látszólag frissíti a beállításokat, de még 15 perc után is "várakozás a routerre" van és csak a reset gomb segít.
Előre is köszönöm a segítséget.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29807) gabe96 válasza gabe96 (#29805) üzenetére


gabe96
aktív tag

nna..megtaláltam
a network/firewall/wan-->input
ezt át kellett állítani accept-re

(#29808) gabe96 válasza devil2k (#29806) üzenetére


gabe96
aktív tag

vargalex firmware-jét próbálod felrakni?

(#29809) devil2k válasza gabe96 (#29808) üzenetére


devil2k
tag

Igen, mindkét verziót próbáltam

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29810) suste válasza devil2k (#29809) üzenetére


suste
veterán

T-home az véletlenül nem PPOE-val csatlakozik (név +jelszó)?
Mert DHCP-t írtál.

(#29811) devil2k válasza suste (#29810) üzenetére


devil2k
tag

Kábelmodem van.

Ha visszarakom a gyári firmware-t azonnal van net.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29812) vargalex válasza gabe96 (#29807) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezzel jól kinyitottad az összes portot a routeren WAN oldalról.

Alex

(#29813) vargalex válasza devil2k (#29806) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A T-Home-nál nincs MAC címes azonosítás? Az OpenWrt alapból DHCP-s WAN beállítással rendelkezik, tehát, ha nincs szükség MAC klónozásra, akkor rögtön mennie kell.

Alex

(#29814) devil2k válasza vargalex (#29813) üzenetére


devil2k
tag

A DHCP-s beállításnál a router MAC címe van az openwrtben és a gyári firmware visszarakésa után is ugyan ez a helyzet.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29815) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget tőletek, hogy hogyan tudom a tűzfalat úgy beállítani, hogy wan porton keresztül is elérhetővé tegyem a ruterre kötött kamerámat. Már nem tudom, hogy hogyan és mit írjak be neki, IP cím, a portot a kamerának a portját adtam meg.

Csatoltam egy képet és a kamera elnevezést hoztam létre neki:

KÉP

(#29816) vargalex válasza chipi89 (#29815) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egy USB-s kameráról van szó? Ha igen, akkor a redirect nem kell és a rules-ban nem kell IP-t megadni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29817) chipi89 válasza vargalex (#29816) üzenetére


chipi89
tag

Igen USB kameráról van szó.
Ha nincsen IP akkor eltudom érni kívülről, csak a portot adjam meg igaz?
Gondolom azon a porton érem el amit megadok neki.

[ Szerkesztve ]

(#29818) vargalex válasza devil2k (#29814) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És ugyan az a MAC cím látszik mindkét esetben?

Alex

(#29819) devil2k válasza vargalex (#29818) üzenetére


devil2k
tag

Igen, ugyan az.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29820) vargalex válasza devil2k (#29819) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Véletlenül nem Ciscos modem+router kombóról van szó, ami a 192.168.1.x tartományból oszt IP-t a routernek? Ez a gyárit nem zavarja, mivel ő a 192.168.0.x tartományt használja, de az OpenWrt default LAN ip-je éppen 192.168.1.1. Ha ez van, akkor OpenWrt-ben a LAN interfész statikus IP-jét állítsd át pl. 192.168.2.1-re. (A protokollt a LAN-nál nehogy DHCP-re állítsd!)

Alex

(#29821) devil2k válasza vargalex (#29820) üzenetére


devil2k
tag

Thomson THG 540 a modem és TP-LINK 1043ND a router. A router a 192.168.1.1 IP címen érhető el a gyári firmware és OpenWrt alól is. De ebből a tartományból oszt IP címet a gépeknek is.
Azt hogy tudom ellenőrizni, hogy a modem melyik tartományból oszt címet a routernek?

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29822) Intruder2k5 válasza devil2k (#29821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egyikből sem oszt! Nekem is ilyenem volt RubiCom-os időkben a CISCO előtt, az csak modem, nincs benne router... A "admin felületét" a http://192.168.100.1-en éred el, de nincs benne DHCP!

(#29823) chipi89 válasza vargalex (#29816) üzenetére


chipi89
tag

Így sem működik!
A wan kimenet jól van beállítva szerinted? reject -> accept -> reject

(#29824) vargalex válasza chipi89 (#29823) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A WAN zone teljesen jó. Mi most a tűzfal config pontosan?

Alex

(#29825) chipi89 válasza vargalex (#29824) üzenetére


chipi89
tag

Szia!

Jelenelegi:

KÉP

(#29826) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

A következőket meglehetne oldani a routerrel valahogyan? :)

Van a szolgáltató, aki biztosít smtp szervert de csak a saját hálózatából. Tehát kellene a routerre egy olyan megoldás, hogy kívülről el lehessen érni és küldeni lehessen rajta keresztül leveleket, tehát a router továbbítaná a szolgáltató felé és így kívülről is működne a dolog.

Remélem érthető a dolog.

Köszönöm előre is a válaszotokat.

iPhone 13 Midnight Black

(#29827) morjozsef


morjozsef
csendes tag

Siasztok!

Tudnátok kérlek segíteni a következőkben?:
rendelkezem egy TP-Link WR1034ND routerrel és összehozstam egy itthoni hálózatot amit egy xbox, 2 laptop, 1 telefon(android), 1 házimozi (DLNA képes) és egy hordozható HDD-ből áll. Szerettem volna a HDD-t megosztani minden eszköz számára, ezért a modemhez csatlakoztatva megosztottam. Majdnem jól megy minden, de a laptopom amelyikhez egy mobil internet csatlakozik az osztja meg a routerrel a netet(UTP-n) és nem látja ez miatt a megosztott HDD-t. Érdekes módon, megpróbáltam csatlakozni ezzel a géppel WiFi-n a router hálózatához egy működött, de sajnos számomra ismeretlen okból egy most megszakadt. Ha csatlakozom a routerkez WiFi-n akkor nincs net a gépen, és fordítva.

Van valakinek valami ötlete mi a frász van vele? Esetleg más hálózatépítési tanácsok?

Előre is kösz!

(#29828) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok
tudom hogy voltak már azok a kérdések amik engem most foglalkoztatnak de nem tudom hogy keressek rá.... ezért nem is találom...
Az a történet hogy egy barátomnak mutattam a routert és a Varga Alex FW-t ami meg is tetszett neki viszont lenne egy két kérdés... Az ő srácai nagyobbak ezét vannak dolgok amiket szeretne elkerülni.... bizonyos 18karikás tartalmak, a kisebbik lányánál a szemes és iwes oldalt de pl a nagyfiának nem tiltaná le és ha megoldható lenne akkor mondjuk 9után ne legyen net nekik.... A megosztott hdd-n se férjenek hozzá bármihez... Ugye ebből adódik hogy felhasználókat kell létrehozni különböző jogosultságokkal.... Olvastam régebben másnak is voltak ilyen problémái, de áttugrottam ezeket és nem nagyon emlékszem a megoldásokra ha van valakinek emléke kb hanyadik hsz vagy hogy hogy keressek rá, esetleg válaszolni tudna a felmerült kérdéseimre nagyon hálás lennék.
Köszönöm

Túrista vagyok

(#29829) F34R


F34R
nagyúr

sziasztok

a QSS gombot nem lehet ugy beallitani scriptel ha megnyomom akkor transmission stop , umount sda (hdd met csatolja le. ) meg ugyanez felcsatolva transmission elindit ?

(#29830) iminet


iminet
tag

Hello

Próbálta már valaki a bridge módba tenni a wan-t is?
Addig sikerült eljutnom, hogy a lan porton logó gép kap IP címet a wan port elő akasztott másik routertől. De ezten kívül semmi más.
Amit tettem:
Törölten a wan interfaces-t és a lan-on
Bekapcsoltam a bridgebe a wan eth-t.
A dhcp és a tűzfalat kikapcsoltam.
Az eredmény, hogy a kliens IP-t kap de semmi több. Már pingre se válaszol a tplink, se a wan, se la an felől.

(#29831) gabe96 válasza vargalex (#29812) üzenetére


gabe96
aktív tag

ami miért baj?

(#29832) Maximusz válasza F34R (#29829) üzenetére


Maximusz
aktív tag

de be lehet :)

a fórumban többször szerepel a script. Most azt fejlesztem, hogy hosszú és rövid gombnyomás között tegyen különbséget, ha meglesz, azt is linkelem.

(#29833) devil2k válasza vargalex (#29820) üzenetére


devil2k
tag

Hi!
Még mindig nem sikerül összehoznom ezt a firmware frissítést OpenWrt-re.
Talán az alábbi képekből kiderül, hogy mit szúrtam el.
gyári alapbeállítás

wan

lan

LuCI felrakás és jelszóbeállítás után

mintha a wan nem igazán lenne jó

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#29834) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne.
Nekem is egy ilyen routerem van mit le is frissítettem a legfrissebb firmware-re.

Viszont szokott olyat csinálni, hogy egy idő után nem érhető el http://192.168.1.1/ -es címen a router, de ilyenkor még működik rendesen és lehet netezni is. Majd ezek után (változó időn belül) egyszer csak nem lehet netezni, de wifin ugyan úgy rá van csatlakozva a gép a routerre csak ugye mivel nem lehet elérni a http://192.168.1.1/ címen nem lehet újraindítani meg semmi. És ilyenkor csak az segít ha táp kihúz vissza és utána rendesen működik.

Erre van valakinek valami ötlete, hogy miért csinálja? Előre is köszönöm!

(#29835) vargalex válasza F34R (#29829) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A build-emben található script pont ezt csinálja. Olvasd el a blogomban, hogy mit kell csinálni az aktiválásához.

Alex

(#29836) vargalex válasza gabe96 (#29831) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mert így kívülről elérhető pl. a samba, az ssh, illetve az ftp a default portokon, LuCI http-n, stb.

Alex

(#29837) vargalex válasza iminet (#29830) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezt kell tenned.

Alex

(#29838) vargalex válasza devil2k (#29833) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az OpenWrt feltelepítése után indítsd újra a kábelmodemet is (ez fontos!!!), majd a routert.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29839) vargalex válasza bpmcwap (#29828) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A build-emben a tűzfal config-ban bizonyos oldalak tiltására, illetve időintervallum szerinti hozzáférés engedélyezésre/tiltásra találsz példát.

A jelszavas samba hozzáféréshez indulásnak ez elég lesz.

Alex

(#29840) bpmcwap válasza vargalex (#29839) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nekem még régebbim van ezek szerint valszeg frissítenem kell ehhez mert én nem találtam semmit....:( A samba usereket ha minden igaz értem már azt is tudod hogy be lehet őket zárni ha akarom, még annyi lenne a kérdésem hogy van e átmeneti user??? Úgy értem van mondjuk e root- ez lehet az apuka, meg ugye vannak a gyerkőcök bezárva a home-jukba, de hogy lehet létrehozni egy anyukát aki a gyerekekbe belásson de a rendszerbe ne tudjon véletlenül se eltévedni..... ?
Köszi

Túrista vagyok

(#29841) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Elkészült az általam build-elt firmware 1.1.4-es verziója, elérhető a blogomon.

Változások az 1.1.3-as verzióhoz képest:

- Transmission 2.61
- PPPoE authentikációs hiba esetén ismételt próbálkozás (workaround a reboot csatlakozási hibára)
- Guest WiFi létrehozása LuCI-ban egyszerűen
- WiFi MAC szűrés SSID-nként lehetséges
- WiFi client-ként csatlakozva a master WiFi BSSID-jét automatikusan másolja a LuCI (csak a jelszó megadása szükséges, egyébként megy minden automatikusan)

Újabb támogatott típus:

- TP-Link TL-WDR4310

Alex

(#29842) doberman válasza vargalex (#29841) üzenetére


doberman
senior tag

Azt a fűzfánfütyülőrézangyalát!!!

Köszönjük szépen! hétvégén teszt.. :R

z

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#29843) csixy


csixy
addikt

Most nekem az 1.1.2.-es van fennn. Három partíciós extrootos pendrájv van hátulról bedugva.
Most minden O.K.
Szeretném az 1.1.4-es sysupgrade-t feltenni.
Mit kel tennem ahhoz, hogy a pendrájvot tovább vigye a rendszer a jelenlegi formájában és ne kelljen ujra partícionálni? :F :F :F

:R :R :R
:F :C :DD

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29844) SteveBeard válasza vargalex (#29841) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!

Ebben a modem elérése routeren keresztül megoldott?

Köszi az új firmware-t! :R

[ Szerkesztve ]

Steve

(#29845) vargalex válasza csixy (#29843) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az extroot-on vannak kernel modulok is?

Alex

(#29846) vargalex válasza SteveBeard (#29844) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem tudom. Ki kell próbálni, ugyanis nekem nincs ADSL modemem. A kábelmodemet a http://192.168.100.1-es IP-n minden módosítás nélkül el tudom érni.

Alex

(#29847) Intruder2k5 válasza vargalex (#29841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom nem tétlenkedsz, így itt sincs uborkaszezon! :)

(#29848) Intruder2k5 válasza vargalex (#29846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ADSL modemnél ez nem így van... Nekem volt az is, így tapasztalatból tudom! Annak eléréséhez kellett egy interface olyan IP-vel, ami a modem tartományából volt... A modem IP általában 192.168.1.1 szokott lenni!

Tomato-ban ezt így oldottam meg tűzfalscript-tel...

ifconfig `nvram get wan_ifname`:0 192.168.1.2 netmask 255.255.255.0
iptables -t nat -I POSTROUTING -o `nvram get wan_ifname` -j MASQUERADE

Majd később belekerült az opció...

Csak addig én már kábelnetes lettem! De Neked ez biztosan elég a megoldáshoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#29849) csixy válasza vargalex (#29845) üzenetére


csixy
addikt

Szia !

Nálam az extroot a / (Főgyökér)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29850) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#29848) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Az aláírásomban levő firmware-ben van ip-aliases, ott be tudom állítani. A 1.1.3-asban nem sikerült. Alex írta korábban, hogy már másnak sem sikerült SSH-n keresztül sem. Csak ezért kérdeztem.

Steve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.