Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Redpho válasza Pr3s (#29483) üzenetére


Redpho
csendes tag

Köszi!

Próbáltam nézni banchmark-ot is a MHz értéken túl, linkelve itt is, hátha mást is érdekel: OpenWRT bancmark
A SoC teljesítménye valóban alkalmazés függő. 13 értékből 9 esetben a 4300 ér el magasabb értéket, 4 esetben a DIR-825, a BogoMIPS-et figyelmen kívül hagyva.

Találtam részletesebb SoC infót:
OpenWRT Table of Hardware és Atheros SoCs and Chipsets
Érdekes, itt a 9344-re 600 MHz-et ír, gondolom a 4300-asban lejebb vették az órajelet.

Összeszedve a kapott és gyűjtött infók alapján az előnyök, ha más is döntés elé kerül (4300 vs DIR-825):
-A dupla méretű RAM egyértelmű érv a 4300 mellett
-a 4300-as ára kedvezőbb még mindig, ez is lehet lényeges szempont! Árban a 1043 NDmég mindig verhetetlen..
-Az 5 év gari is erős szempont a 2 évhez képest, remélem sosem lesz féltégla.
-Az azonos flash méret ellenére nagyobb kihasználható flash terület: nagyobb custom FW lehetséges (8MB vs 6MB)
-2 USB, bár utána már itt is ugyanúgy kell USB HUB

Közben megtaláltam: DIR-825-nél is készült Vargalex Build, csak kisebb a mérete a (beépÍtett recovery mód miatt) kevesebb rendelkezésre álló flash területnek köszönhetően: max 6 MB vs 8 MB.
Sztem hatalmas segítség Vargalex Build-je kezdőknek.
Láttam az OpenWRT site-on, hogy rev A1 kerülendő! Wikidev szerint létezik egy rev C1 a 4300-assal megegyező AR9344-es SoC.

Végül a TP-LINK TL-WDR4300-ra esett a választás, megrendeltem, este érte is megyek..

Először próbálgatom gyári állapotban, majd Vargalex Build-el kezdek biztosan, úgy láttam Build 1.1.3 (2012.07.09) a legfrissebb. Elképzelhető, hogy lesz kérdésem.. :)

Köszönöm mindenkinek az infókat és segítséget!

(#29502) suste válasza SteveBeard (#29499) üzenetére


suste
veterán

szia
nekemis voltak samba írási gondjaim, és akkor vargalex a luciban a samba/sablon szerkesztésben itt állított át valamit:
"security = share
guest account = samba
force user = root"

Valamelyik sor nálad máshogy néz ki, azt javítsd ilyenre, és elvileg rendben lesz.

(#29503) SteveBeard válasza suste (#29502) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszi!

force user = root nekem nem szerepelt. Hogy ez volt-e a baj, vagy a samba újraindítása kellett, azt nem tudom.
De most működik, hála Neked! :R

Steve

(#29504) Uchiha Obito válasza Bélaaaa (#29481) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Nekem a felső "menüsávon":

(#29505) SteveBeard válasza Uchiha Obito (#29504) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ez a "képernyő frissítés".... ;)

Steve

(#29506) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni:

Adva van egy upc-s internet modemmel. Erre csatlakozik egy Netgear 3500l típusú router szétszórva a netet 2 laptopnak, illetve lanon egy asztalinak. Viszont a ház legtávolabbi pontján - nevezetesen nálam - már nincs elég jel, szakadozik. Van lehetőség arra, hogy egy TPLINK 1043nd típusú gépet betegyek erősítőnek?

Gondoltam rá, hogy megpróbálkozok feltenni egy open-wrt-t és acces pointként beüzemelni. Szerintetek így működne? Linuxban teljesen járatlan vagyok, így cask ha biztosan működik, akkor tenném fel. :)

(#29507) Intruder2k5 válasza Macisajt3 (#29506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én régebben egy ASUS WL-520g-t használtam WiFi AP-nek, DD-WRT-vel, de egész biztosan működik OpenWrt alatt is, csak azt nem tudom, hogy ezt webes felületen is be tudod állítani, vagy csak konfig szerkesztéssel...

(#29508) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mi lehet a probléma a routeremmel, hátha itt valakinek van valami okossága. Szóval: azt csinálja a wifi stick, hogy csatlakozásnál eldobja magát, a windows kikapcsolja az eszközt majd újra vissza, nem tud csatlakozni. Próbáltam két különböző adaptert is, mind a kettő ezt csinálja. Próbáltam másik driverrekkel: ugyanez. Szomszéd netére csatlakoznak vígan, szóval működőképesek. Próbáltam linux alatt is, dettó. 3 firmwaret próbáltam (gyári,dd-wrt,openwrt) mindegyikkel ilyen hülye. És a legszebb az egészben, hogy rebootnál eltünik a hiba, működik random ideig aztán szevasz, megint baszik csatlakozni. Azt már meg sem merem említeni, hogy néha reboot nélkül is megjavul.

Ha valaki erre valaki valami megoldást talál, az vendégem egy sörre:D

(#29509) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Most már többen jelezték, illetve egyszer magam is tapasztaltam, hogy az 1.1.3-as build-ben néha nem elérhető a LuCI. Ez azért van, mert a LuCI-t kiszolgáló uhttpd process leáll. Még keresem a hiba okát, így biztosan készülni fog egy újabb verzió.

Alex

(#29510) Macisajt3 válasza Intruder2k5 (#29507) üzenetére


Macisajt3
tag

Ha már módosított firmware az se zavar, nem ragaszkodok open-wrthez. Bármilyen jöhet feltéve, ha van hozzá részletes leírás :)

(#29511) Intruder2k5 válasza Macisajt3 (#29510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan mit is szeretnél? Csak AP-t? Tehát a 1043 kábellel csatlakozna a Netgear-hez, és úgy szórná a WiFi-t?

[ Szerkesztve ]

(#29512) Macisajt3 válasza Intruder2k5 (#29511) üzenetére


Macisajt3
tag

Konkrétan a következőt kellene valahogy megoldanom. Adott egy családi ház, a földszinten egy dolgozó, ahova bejön az upc kábel és ahol a netgear router van. Az emelet távolabb eső részein már nagyon kevés jel van, így arra gondoltam, hogy a tplink routeremet betenném az emeletre és azzal szórnám fent szét a netet. Kábelezés nem megoldható, mindenképpen wifin kellene a 2 routernek kommunikálnia.

Igazából fogalmam sincs, hogy milyen módon és eszközökkel lehetne megoldani a kérdést.

Ami adva van, az egy Netgear 3500L illetve egy tplink 1043nd; a net 30 megás upc.

Összefoglalva: modem -> netgear router -> wifin tplink router (a router sorrend cserélhető)

Fontos lenne, hogy g és n szabvány is maradjon mind a 2 szinten. (telefonok illetve kindle miatt)

[ Szerkesztve ]

(#29513) Intruder2k5 válasza Macisajt3 (#29512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben szerintem legjobban a Gargoyle fw-vel jársz!

[ Szerkesztve ]

(#29514) Macisajt3 válasza Intruder2k5 (#29513) üzenetére


Macisajt3
tag

Ez kellene nekem? [link]

Jól látom, hogy ez közvetlenül rátehető sima firmware frissítéssel a gyári rendszerre?

Sose csináltam még ilyet, teljesen új nekem ez a téma. :)

Köszönöm szépen a segítséget :)

szerk.: a letölthető verziók között 1.5 a legfrissebb a leírás pedig 1.3-at ír. Tehetem az újat?

[ Szerkesztve ]

(#29515) Intruder2k5 válasza Macisajt3 (#29514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én leginkább az 1.4-et javasolnám, az a stabil kiadás!

gargoyle_1.4.7-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

Ez így mehet fel, ahogy van!

(#29516) Macisajt3 válasza Intruder2k5 (#29515) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszi szépen, legkésőbb holnap délután nekiállok. Remélem mindent rendben sikerül beállítanom, de ha elakadok még lehet hogy majd kérdezek :)

[ Szerkesztve ]

(#29517) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Vargalexem van :) Szeretnem webkameraval lakast nezni tavolrol. Motion vagy mjpg-streamer lesz a baratom, ezeket ismerem.

Webkamerat radugtam a routerre. Router latja, hogy:

[1768102.030000] usb 1-1.3: new high-speed USB device number 4 using ehci-platform

Aztan ennyi :) Nincs /dev/video0 vagy valami hasonlo file-om.

Mit kellene meg feltenni, hogy lassam a kamerat?

lsusb:
Bus 001 Device 004: ID 046d:0809 Logitech, Inc. Webcam Pro 9000

UPDATE:
Megoldva, a kmod-video-uvc -et kellet meg feltennem, es maris van /dev/video0 -m :)

Koszi

Laca

[ Szerkesztve ]

(#29518) Maximusz válasza vargalex (#29509) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia(sztok)!

végre feltettem én is az 1.1.3-at (mert megindult a környéken a DVB-T szórás, és csak az új fw támogatja, ha jól tudom) - viszont az a problémám vele, hogy amikor bedugom (vagy fagyás után vissza), akkor nem csatlakozik fel automatikusan a netre, egy /etc/init.d/network restart kell neki, és akkor már van WAN kapcsolat is ( Digi PPPoE kapcsolat egyébként ). Ilyet más is tapasztalt ?

maximusz

(#29519) Intruder2k5 válasza Maximusz (#29518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem EZ kell Neked is?

(#29520) Maximusz válasza Canis rufus (#29073) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Igen, szerintem megoldható a sávszélesség korlátozás!

Ha figyelmesebben elolvasod a fórumot linkelte is a megoldást itt.

de a közvetlen megoldást itt találod a lap alján.

-szerintem ez az-

(#29521) Maximusz válasza Intruder2k5 (#29519) üzenetére


Maximusz
aktív tag

lehetséges, mindjárt megnézem! Csak az a fura, hogy csak eggyel korábbi verzió volt fent, mint most a legfrissebb, és az nem csinálta ezt...

[ Szerkesztve ]

(#29522) vargalex válasza Maximusz (#29521) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A korábbi verzióban nem netifd volt (szerintem). Csak a netifd használata óta él a probléma.

Egyébként éppen most teszteltük a DVB-T-t. Két kollégám elindított a gépén 3-3 HD adást (M1, M2, Duna), közben a routeren 0,4 volt a load.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29523) velizare válasza energiezolee (#29401) üzenetére


velizare
nagyúr

sry, rossz gomb...

v1.8nál melyik a difólt firm? úgy tűnik elszállt a wan port. =(

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29524) Maximusz válasza balage25 (#24938) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

a:

/mnt/util/dvb/startdvb.sh

-ot minden esetben futtatni kell, ha újraindul a router ?

illetve a mumudvb -d -c /mnt/util/dvb/mindigtv-mux-a.conf parancsot hogy lehet ablakban (screen) futtatni, mert amit írtál , az nálam nem megy, de hibát sem ír, csak egy sort emel :(

(#29525) Maximusz válasza Maximusz (#29524) üzenetére


Maximusz
aktív tag

megvan a hiba :D -elgépeltem a hivatkozást amikor a mux-ra hivatkoztam :)

de az első része a kérdésnek (jelöljük 1-el) még aktív, a startdvb.sh-t minden router indításnál kell indítani?

szám szerint egy újabb kérdés (jelöljük 3-assal), hogy a mumudvb miként szedi szét (vagy egyáltalán szétszedi) a multiplex-et ?

Ha ez a konfig (/mnt/util/dvb/mindigtv/mindigtv-mux-a.conf) :

freq=754000
ip_http=0.0.0.0
port_http=1610
#dont_send_sdt=1
sap=1
multicast=0
#multicast_ttl=0
#multicast_auto_join=0
#End of global part


### LIST OF CHANNELS ###
#
# M1 HD - 1611
# M2 HD - 1612
# Duna HD - 1613
# Duna2 HD - 1613
#
########################

#Channel number : 0
ip=0.0.0.0
unicast_port=1611
name=m1 HD
ts_id=100
pids=1000 1001 1002 1004 1003


#Channel number : 1
ip=0.0.0.0
unicast_port=1612
name=m2 HD
ts_id=101
pids=1010 1011 1012 1014 1003


#Channel number : 2
ip=0.0.0.0
unicast_port=1613
name=Duna HD
ts_id=120
pids=1200 1201 1202 1203


#Channel number : 3
ip=0.0.0.0
unicast_port=1614
name=Duna World
ts_id=121
pids=1210 1211 1212 1203


#Channel number : 4
ip=0.0.0.0
unicast_port=1615
name=MR1 Kossuth Radio
ts_id=130
pids=1300 1302


#Channel number : 5
ip=0.0.0.0
unicast_port=1616
name=MR1 Petofi Radio
ts_id=131
pids=1310 1312


#Channel number : 6
ip=0.0.0.0
unicast_port=1617
name=MR1 Bartok Radio
ts_id=132
pids=1320 1322

akkor itt jönnie kellene a 1610-es porton az összes stream-nek, és mondjuk vlc-ben tudnék stream-et választnai, vagy csak a 1611-1617-es stream-eken fog jönni az "adás" ?

(#29526) vargalex válasza Maximusz (#29524) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én írtam egy egyszerű init scriptet (/etc/init.d/mumudvb):

#!/bin/sh /etc/rc.common
# Copyright (C) 2006-2011 OpenWrt.org

START=99

start() {

if [ ! -d /dev/dvb ]; then
mkdir /dev/dvb
mkdir /dev/dvb/adapter0
ln -s /dev/dvb0.demux0 /dev/dvb/adapter0/demux0
ln -s /dev/dvb0.dvr0 /dev/dvb/adapter0/dvr0
ln -s /dev/dvb0.frontend0 /dev/dvb/adapter0/frontend0
fi
if [ ! -d /var/run/mumudvb ]; then
mkdir /var/run/mumudvb
fi

screen -dmS mumudvb mumudvb -d -c /etc/mumudvb/mindigtv-mux-a.conf
}

stop() {
killall screen
}

Ez létrehozza a symlinkeket, ha nem létezik (újraindítás után nem lesznek meg), és screen-ben indítja a mumudvb-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29527) Maximusz válasza vargalex (#29522) üzenetére


Maximusz
aktív tag

hmm... - nekem magasabb szokott lenni... mondjuk megy mellette a percenkénti rrdtools update a router statisztkai adatainak naplózása miatt... - érzékelhető is volt , ahogy néztem a közvetítéseket (olimpia), hogy minden egész perc 3.-5. másodpercében volt egy kis törés... - amióta viszont kiszedtem egy csomó csomó dolog naplózását, már majdnem folyamatos a lejátszás a hálózaton lévő gépek segítségével :)

(#29528) velizare


velizare
nagyúr

oké, új módszer. át tudom-e konfigurálni a routert, hogy az egyik sértetlen lan portot használja a sérült wan port helyett? még egy hét, amíg le tudom adni gariba, addig szeretném használni, amennyiben lehetséges.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29529) vargalex válasza velizare (#29528) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt igen. Luci-ban a Switch config-nál kell a 2-es VLAN ID-nél a Port 0-át kikapcsolni és valamelyik általad választott portot untagged-re állítani. Illetve nyilván az 1-es VLAN ID-nél az így kiválasztott portot kikapcsolni.

Alex

(#29530) velizare válasza vargalex (#29529) üzenetére


velizare
nagyúr

dun, megyek, kipróbálom. 5 év a gari, lehet még így is marad egy darabig... :D

köszi.

patent...! :C :R

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29531) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az mitől lehet, hogy ugyanazzal a user/pass párossal, amivel tökéletesen működik a samba xp-n, androidon a /mnt-ig jut, azon belül nem lát semmit..?

A másik gondom, hogy a transmission letöltött cuccok mappát nem tudom törölni sambából, csak root userrel mc-ből. Ez mitől lehet?

Köszi!

(#29532) Maximusz válasza r3dsnake (#29531) üzenetére


Maximusz
aktív tag

minden bizonnyal a samba felhasználódnak nincsenek root által létrehozott fájlokhoz hozzáférési jogai ( a samba-ban )

[ Szerkesztve ]

(#29533) Maximusz válasza vargalex (#29526) üzenetére


Maximusz
aktív tag

a mux-okhoz tartozó konfigod hogy néz ki, ha megkérdezhetem ?

csatornákra bontva küldöd ki (más-más porton keresztül), vagy egyben egy porton keresztül, és akkor a lejátszó program kezeli, hogy mely csatornát szeretnéd nézni ?

Hétvégén próbálgattam egy windows-os progival ( smartdvb ) és az egy porton küldte ki az a-mux-hoz tartozó 22-23,5 Mbps-os multistream-et, de itt még nem tudtam megvalósítani ugyan ezt :( , csak csatornákra bontva küldeni külön-külön porton.

(#29534) vargalex válasza Maximusz (#29533) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Olyan config file-okat használok, amit te is. Ha jól belegondolsz, annak, hogy a lejátszó program mondja meg, hogy mely csatornát szeretnéd nézni, nem sok értelme van, ugyanis úgy egyfelhasználós környezetté alakítanád máris a dolgot.

Alex

(#29535) poli27 válasza Macisajt3 (#29512) üzenetére


poli27
veterán

Arra figyelj, hogy ha wifivel kötöd össze a 2 routert, akkor nem fog tudni a vevő router sugározni is !Azt csak egy 3. routerrel tudod megoldani, vagy kábeles kapcsolattal !

(#29536) r3dsnake válasza Maximusz (#29532) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És ezt hol tudnám megváltoztatni?

Amúgy az androidos dologra semmi ötlet? Vicces, hogy pont egy linuxos kliens nem látja, de a winesek meg igen... Asszem ubuntuval is működött.

(#29537) hudyfiu válasza poli27 (#29535) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Hogyne tudna.
Csinál egy wds klienset a net fogadására és egy wds ügyfelet.
Ezeket hídba köti és kész.

(#29538) poli27 válasza hudyfiu (#29537) üzenetére


poli27
veterán

Én úgy tudtam hogy nem lehet megoldani :F Meg ha jól emléxem volt itt régebben ilyen hozzászólás, és ott is ezt mondta valaki, de ha nem így van sry :)

(#29539) vargalex válasza poli27 (#29535) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elvileg az új trunkban (éppen most buildelem) wifi kliens mód mellett is lehet újabb SSID-ket definiálni AP-ként. Legalábbis Atheros esetén (és ugye az 1043ND az).

Alex

(#29540) vargalex válasza hudyfiu (#29537) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Viszont akkor WDS mód kell az elsődleges routeren is.

Alex

(#29542) Tabris


Tabris
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Egy régi routeremet (TL-R402M) cseréltem le nemrégiben, erre a routerre (szükség volt a gigabitre a net miatt).
Alapvetően semmi gond nincs, net, torrent megy gond nélkül, alap beállításokkal is.
Viszont van egy NASom (NAS-7101), ami rá van kötve az egyik LAN portra. A régi routernél ment, több felhasználóval is. Amióta az új router van, egyszerűen képtelen vagyok elérni kívülről, mint felhasználó. A webes felülettel semmi gond, simán elérem, ahogy a belső hálózatról is. De kintről se böngészővel, se total commander ftp részével nem érem el. Próbáltam ami eszembe jutott: beállítások megváltoztatása routeren és NASon is, felhasználók megosztásának a beállítása a NASon, mindkettőt visszaállítottam alaphelyzetbe, kikapcsoltam az összes biztonsági beállítást, stb.
Próbáltam neten és fórumokon keresni, de nem sikerült (pontosabban: én nem találtam).
Ha esetleg itt volt már erről szó, akkor bocsi, itt is próbáltam keresni, itt sem sikerült. (ismét: legalábbis én nem találtam semmit erről :) )
Én kifogytam az ötletekből.
Remélem ti tudtok segíteni.

"Te egy rendes ember vagy, és ez a te problémád"

(#29543) Maximusz válasza vargalex (#29534) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

Rosszul fogalmaztam meg :)

Tehát a router kiküldi a teljes multiplexet (22-23,5 Mbps), mondjuk a 4444-es porton. A gépek csatlakoznak a router 4444-es portjára. A Kliens oldalon pedig a felhasználó (a VLC vagy PotPlayer) meg eldönti, hogy a multi-stream-ből melyik streamet szeretné nézni.

Majd nézd meg, hogy ha VLC-vel játszod bármelyik csatornát, és Lejátszás menü --> Program --> menüt választod, ott lesz az összes további lehetőség is (bár csak az kiválasztott porhoz tartozó adás fog megjelenni, a többi sajnos nem lesz elérhető - hisz másik porton van továbbítva")

Ezért gondolkodok, hogy egyszerűbb lenne csak egy porton az összes stream-et tovább tolni, és majd a felhasználó választ... - bár tesztelnem kellene, mennyire terheli meg a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#29544) Maximusz válasza poli27 (#29535) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ezt nem értem... nekem szerintem így működik ---> Tehát szerintem megoldható!

nekem az első router kapja a WAN kapcsolatot, kábelen is elérhető, és wifin keresztül is.

Továbbítva van egy másik routerre (az is openwrt) , és azon is van az 1. routertől származó net, kábelen is, meg wifin is.... - te melyik verziót írtad le?

(#29545) poli27 válasza Maximusz (#29544) üzenetére


poli27
veterán

És wifin van továbbítva a jel a második routerra? mondom én ezt csak úgy emléxem szó volt erről és akkor ezt nem lehetett megoldani régebben:F de mint alex írta az uj buildjével megoldható ez.

Alex régebbi buildel is megoldható vol ez? Miért emléxem én úgy hogy régebben ilyet nem lehetett csinálni vele?Vagy kliens módban ment vagy Ap ben :F

[ Szerkesztve ]

(#29546) Maximusz válasza poli27 (#29545) üzenetére


Maximusz
aktív tag

igen, wifin van továbbítva, ami WDS Kliens módban veszi, és egy virtuális AP-n (ugyan az az eszköz) továbbítja az ő hatosugarába a hálózatot.

(tudomásom szerint) OpenWRT-t tekintve, a régiben sem és a mostaniban sincs Wireless Repeater mód, bár egy kis trükkel megoldható. (majdnem) pontosan ugyan azt a szerepet fogja betölteni, mintha wireless repeater lenne...

[ Szerkesztve ]

(#29547) energiezolee válasza vargalex (#29539) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

És 4300 esetén ez nem fog működni a dolog?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#29548) Uchiha Obito válasza SteveBeard (#29505) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Áhh... bocsánat :DDD Most már ezt is tudom.

(#29549) Maximusz válasza vargalex (#29526) üzenetére


Maximusz
aktív tag

szuper a script!

de ... :) - bocs, de tudod mindig érdekes dolgok jutnak az eszembe :)

mivel a 1043 elég erőforrás hiányos, de a másik oldalon meg ott van, hogy szeretnék vele dvb-t-zni, meg torrentezni, ezért arra gondoltam, hogy bevonnám a játékba a QSS gombot.

Eddig megy úgy, hogy megnyomom, van transmission, megnyomom nincs transmission (és ez végtelen ciklusba)

te is úgy tudod, hogy lehetséges több dolgot is kezelni egy gombbal (valamikor régebben már láttam, hogy írtak róla)? - amit szeretnék

1 rövid megnyomás ( < 3sec ) ciklusa
dvb-t bekapcs A-Mux-ra
újabb rövid nyomás
dvb-t A-mux kikapcs, C-mux bekapcs
újabb rövid nyomás
dvb-t C-mux kikapcs

a hosszabb nyomásra ( > 3 sec ) ciklusa
transmission on
újabb hosszú nyomás
transmission off

ez szerinted hogyan oldható meg ?

(#29550) vargalex válasza poli27 (#29545) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Régi builddel, ahogy fentebb is írta Maximusz, WDS kliens (illetve AP) mód mellé is lehet további AP SSID-ket definiálni. Ezzel ugye az a probléma, hogy a "fő" routernek WDS AP módban kell mennie és ahhoz kell WDS kliens módban kapcsolódni.
A mostani trunk-ban elvileg megoldható az, hogy sima AP-hez csatlakozol Kliensként (nem WDS) és további AP SSID-ket hozhatsz létre. De pontosat akkor tudok majd mondani, ha tesztelem.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.