Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Vargalex firm van és szeretnék egy médiaplayert rákötni a routerre. Ezt hol és hogy tudom bekonfigurálni??

üdv

(#30152) Begi válasza nagyfejü (#30151) üzenetére


Begi
senior tag

Hali,

Pontosan mit is szeretnél?

(#30153) TaliGa válasza Begi (#30145) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Sztem az fw upgrade egyben factory reset is. Csak az a baj, hogy holnap délig nem derül ki ért e vmit (a köztes időben ugyanis tökéletesen működik).

Láttam, hogy mindenki jóféle fw-ket pakolgat, csak én az USB portot nem használom (van külön NAS), Linuxhoz nem értek, és csak végszükségben buknám a garit jelen körülmények miatt :)

"So say we all"

(#30154) Begi válasza TaliGa (#30153) üzenetére


Begi
senior tag

Sztem meg nem minden esetben. Érdemes kipróbálni, veszteni valód nincs.

Vargalex OpenWRT-jéhez semmi extra tudás nem kell, van csilli-villi webes felülete, igy nem kell linuxhoz érteni, hogy használni tudd. A gyári fw visszaállitása sem egy nagy ördöngősség.

(#30155) nagyfejü válasza Begi (#30152) üzenetére


nagyfejü
őstag

Van egy Venice médiaplayer .Azt szeretném lan on rádugni a routerre és azon keresztül netrádió , és elérni a számitógépen levő mappákat. /film ,zene , fotó

(#30156) degec válasza Kicsirics77 (#30134) üzenetére


degec
senior tag

:R köszönöm szépen! akkor értem.., de pontosan mégis mitől ? ha van kedved időd leírhatnád ! ...elfárad ? :D besokallllL ?

[ Szerkesztve ]

(#30157) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
A külső vinyót használok. Frissítettem a routert sysupgrade-del, de a beállításaimat nem tartottam meg. A partíciós cuccból hogy tudnám megcsinálni az extrootot anélkül, hogy az adataimat elveszíteném (Swap és Mnt-t nem akarom formatálni) ?
Üdv:Tony

(#30158) soulflyx


soulflyx
csendes tag

Sziasztok!

Következő problémában kérném a segítségeteket.

Feltettem a Vargalex buildet. Transmission elindult, látta a hdd, felment remote-on és weben is. Majd egyszer csak leállt. Router újraindít, de sehol semmi. Minden transmission csomagot leszedtem. Újraindítottam. Daemon, remote, Web, Lucia app, cli feltelepít. Újraindítottam. Se Web se remote.

1. Folyamatok közt nem kellene látnom, hogy fut vagy vmi?
2. Segít, ha az egészet újra rakom?

Előre is köszönöm!

(#30159) Intruder2k5 válasza soulflyx (#30158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell újrarakni, reset-eld le! Reset gombot tartsd nyomva 10+ mp-ig...

[ Szerkesztve ]

(#30160) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Én is sokat kínlódtam, mikor frissíteni akartam, vagy esetleg visszarakni egy régebbi verziót.
Valami mindig összeakadt.
Teljesen új HDD-vel persze semmi gond nem volt, mert a particionáló felület mindent megcsinált helyettem, de már belakott rendszernél ez nem járható út.
Alex régebben belinkelt egy parancssorozatot, az nekem a frissítési problémáimat egycsapásra megoldotta.
Én így csinálom:

HDD-t leválasztom, kikapcsolom.
Frissítek az új firmware-re, a beállítások megtartása nélkül, majd ha kész mindent beállítok, amihez nem kell a HDD. A WIFI-t is, mert ha leszakad a HDD, akkor csak azok a beállítások maradnak meg, amiket még HDD nélkül csináltam meg. Így, ha gond van a HDD-vel a WIFI kapcsolat akkor is megmarad, míg ha felcsatolt HDD-nél állítanám be, akkor nem. Legalábbis én tapasztalatból így gondolom, majd az okosabbak kijavítanak, ha nem így van.
Majd bekapcsolom a HDD-t, SSH-n belépek és lefuttatom az Alex féle parancssorozatot

Csak annyit módosítottam rajta, hogy a lemezellenőrzést kikapcsoltam, csak az első indítás után kapcsolom be:

option enabled_fsck 1
helyett
option enabled_fsck 0

Újraindítás után minden a helyén van, és az adataim is épségben megmaradnak.
Remélem nem hagytam ki semmit, és tudja valaki használni.

Steve

(#30161) soulflyx válasza Intruder2k5 (#30159) üzenetére


soulflyx
csendes tag

Köszönöm Intruder2k5!

Ámde valamit nagyon elszabhattam, mert a reset gomb oly hatástalan mintha nem is lenne rajta.

Esetleg egyéb ötlet?
Parancs futtatása menüből lehet resetelni vhogy? és ha igen akkor hogy?

Előre is köszi!

(#30162) Intruder2k5 válasza soulflyx (#30161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, van a LuCI-ban is valahol ilyen, de mivel előttem most nincs OpenWrt, így nem tudom megmondani a pontos helyét... Valami Restore Default Configuration, vagy hasonló lehet! Alternatív megoldás PUTTY-ban az /overlay mappa tartalmának törlése, majd reboot...

(#30163) toth2zoltan


toth2zoltan
csendes tag

Sziasztok!

Magyar ékezetes betűket tartalmazó zenefájljaim sambán és ftp ékezethelyesen jelennek meg.
Az ls parancsnál nem.
Ha playlistet készítek és oda ékezethelyesen írom be a fájlneveket, akkor a minidlna nem találja meg a fájlt.

Mit lehet tenni, hogy a playlistek helyesen működjenek?

üdv
Zoli

(#30164) Intruder2k5 válasza toth2zoltan (#30163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

PUTTY-ban be van állítva az UTF-8? Próbáld meg EZZEL, vagy...

Change Settings -> Window -> Translation -> Remote Character Set -> UTF-8

Így jónak kell lennie...

(#30165) Maximusz válasza bpmcwap (#30019) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ha virtuális/individuál mac címekről van szó, akkor lehetséges, hogy minden indításkor más-más az a mac címe.

(#30166) vargalex válasza soulflyx (#30161) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

SSH-n:

mtd -r erase rootfs_data

Alex

(#30167) Maximusz válasza vzoli1987 (#30021) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

nekem is ilyenem van, nekem akkor csinált ehhez hasonlót, amikor kezdett gyengülni a külső táp, és nem kapott elég energiát, azóta 15 centis vastag usb kábelen csatlakozik, és semmi gond.

(#30168) Maximusz válasza TaliGa (#30024) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ssh-n be lehet állítani, hogy a rendszer fájlba logoljon, és azt ugyancsak ssh-n meg tudod tekinteni, ahova menteted a logot.

(#30169) Maximusz válasza bpmcwap (#30038) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Gargoyle is OpenWRT alapú, mint a Vargalex fw.... (a bölcsisek kedvéért: DDWRT nem OpenWrt alapú) :)

(#30170) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Jó hír a TL-WR842ND (illetve valószínűleg az újabb típusok) tulajdonosainak. Juhos Gábor OpenWrt fejlesztő felhívta a figyelmemet rá, hogy ebben végre a TP-Link megcsinálta rendesen a bootloader-t, azaz van recovery mód. Tehát nem kell soros portot forrasztani egy brick-elés esetén. 1043ND-ben természetesen még nem ilyen a bootloader.

Alex

(#30171) TaliGa válasza Maximusz (#30168) üzenetére


TaliGa
aktív tag

de gondolom nem gyári fw-vel?

"So say we all"

(#30172) Pr3s válasza vargalex (#30170) üzenetére


Pr3s
aktív tag

És egy nagyon idióta kérdés ehhez hozzászólva:
a 1043nál ez nem megoldható akár openwrt oldalról?? tehát valami guru(elsősorban vargalex Mester rád gondolok) nem tudná megírni???

(#30173) Maximusz válasza vargalex (#30166) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia Vargalex!

azzal a kérdéssel fordulok hozzád, hogy szerinted, hogyan lehetne PVR funkciót ültetni a gépezetbe ?

Kifejtve : Rájöttem (nem sok ész kellett hozzá), hogy ha fut a mumudvb megfelelően, és ugyancsak indítok crontab-bal egy wget-et, akkor bármelyik csatornáról tudok felvételt készíteni (akár többről is egyszerre, igaz, akkor a leállítással van egy kis probléma :D:D: - mert csak egyszerre tudom őket leállítani...) , de és itt jön a de...

egyáltalán nem felhasználó barát crontab-ba egyessével beírogatni a felvételeket, majd egy:

killall wget -el leállíani a "felvételeket".

Szerinted hogyan lehetne elegánsabban (esetleg valami luci-s felülettel) megoldani ?

A másik kérdésem pedig mindenkihez szólna.... - a DVB-T-s csatornákon a műsorok hordoznak egyedi műsor azonosítót (mint a rádiók esetében az RDS EON funkció) ?

Ha igen, akkor lehetne ehhez az azonosítóhoz is kötne a felvétel indítását/leállítását/folytatását (reklámok miatt) ??

(#30174) hudyfiu válasza Maximusz (#30173) üzenetére


hudyfiu
senior tag

QSS-nek ha átírod a parancsát?

Gombnyomásra megcsinálná?!

[ Szerkesztve ]

(#30175) vargalex válasza Pr3s (#30172) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Át kellene írni hozzá a bootloader-t.

Alex

(#30176) Pr3s válasza vargalex (#30175) üzenetére


Pr3s
aktív tag

De gondolom az neked menne. Vagy nem?? Ha kell várunk rá! Inkább minthogy brickeljük le a vasat!

(#30177) vargalex válasza Maximusz (#30173) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nyilván lehet saját config file-t csinálni ehhez, amihez viszonylag egyszerűen akár LuCI felület is hegeszthető. Az már meggondolás kérdése, hogy ezt egy saját script-ből célszerű indítani, vagy esetleg máshogy.

Ha több párhuzamos letöltést is indítottál, akkor a leállítást ne a killall paranccsal csináld, hanem a kill-el (igaz, ehhez kell a leállítandó példány PID-je).

Megy egyébként mindkét tunered?

Alex

(#30178) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

lehet hülye kérdés de hogy lehetne hallgatni rádiót a routerről, mondjuk egy bluetooth stereo fülhallgatóval?
az ok Madplay kell rá mondjuk, de hogyan tovább?

itt van is forrás a madplay ügyben.:http://wiki.gumstix.org/index.php?title=Category:How_to_-_bluetooth

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#30179) Maximusz válasza hudyfiu (#30174) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ööö - és hogy csinálná meg pontosan?

ha pl 3-szor nyomom meg, akkor a Duna World-ről kezdi a felvételt,

ha 2-szer akkor az M2-ről, ha 6-szor akkor az mr2 petőfiről, ha újra 2-szer akkor leállítja az M2-es felvételt, ha újra 6-szor akkor a petőfit, ha újra 3-szor akkor meg a dunát ?

ha meg elmorzézom neki hogy holnap hajnal 2-kor indítsa a felvételt és fél 4kor állítsa le, akkor is indítaná?

(#30180) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

SSTP szervert lehet hegeeszteni Openwrt ala?

(#30181) Maximusz válasza vargalex (#30177) üzenetére


Maximusz
aktív tag

igen, kellene hozzá tudnom a pid-et... de ha éjjel indítja (nélkülem), akkor esélytelennek látom :(

a két tunerből a másodikat most csatlakoztattam, szerintem pozitív a kernel visszajelzés :

[13788.610000] usb 1-1.4: new high-speed USB device number 5 using ehci-platform
[13789.820000] dvb-usb: found a 'Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick' in cold state, will try to load a firmware
[13789.880000] dvb-usb: downloading firmware from file 'dvb-usb-af9015.fw'
[13789.950000] dvb-usb: found a 'Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick' in warm state.
[13789.960000] dvb-usb: will pass the complete MPEG2 transport stream to the software demuxer.
[13789.970000] DVB: registering new adapter (Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick)
[13789.990000] af9013: firmware version 5.1.0.0
[13789.990000] DVB: registering adapter 2 frontend 0 (Afatech AF9013)...
[13790.010000] tda18218: NXP TDA18218HN successfully identified.
[13790.010000] Registered IR keymap rc-empty
[13790.020000] input: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/platform/ehci-platform/usb1/1-1/1-1.4/rc/rc0/input0
[13790.030000] rc0: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/platform/ehci-platform/usb1/1-1/1-1.4/rc/rc0
[13790.040000] dvb-usb: schedule remote query interval to 500 msecs.
[13790.050000] dvb-usb: Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick successfully initialized and connected.

(#30182) vargalex válasza Maximusz (#30181) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, úgy tűnik, hogy a tunerrel nem lesz gond.

A leállítást úgy gondoltam, hogy induláskor kellene letárolni a PID-et.

Alex

(#30183) Begi válasza nagyfejü (#30155) üzenetére


Begi
senior tag

Ehhez nem kell a routert konfigurálni. Dugd be a mediaplayert és a PC-t a LAN portok-ba, és oszd meg a PC-n a tartalmat. Ha DLNA-t akarsz, akkor kell egy olyan PC-s szoftver, ami tudja. Pl. Nero Mediahome, de ha elég a samba-n keresztüli lejátszás, akkor nem kell semmi, csak a megosztás.

(#30184) vargalex válasza sto1911 (#30180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem SMTP szerverre gondolsz?

Alex

(#30185) sto1911 válasza vargalex (#30184) üzenetére


sto1911
veterán

Nem-nem, erre gondoltam.

(#30186) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Azt hiszem eltévedtem. Én úgy tudtam, ez a TP-link 1043ND router topikja. Ti meg írogattok mindenféle Tv műsor rögzítésről, rádió hallgatásról stb. :) Még mindig ugyanarról van szó? :D

Nagyon le vagyok maradva, azt hiszem. Valaki mesélhetne, miket tud ez a kis kütyü.
Csak egy linket vagy valami hasonlót.

Mostanában tervezem, hogy megint felteszem rá valamelyik OpenWrt-t, csak még nem tudom melyiket. Javaslatokat várok ez ügyben is.
A linux tudásom, ....hogy is mondjam.....erősen konvergál a nullához (ráadásul negatív irányból). És emellett nehezen is tanulok, mint az elefánt. :D

Komolyra fordítva korábban már volt fent egyszer rajta openwrt, hogy a router vigye a torrentet, de nekem nem bírta a 25/5mbit-es netet kihasználni. Haldoklott a teljes hálózatom.
Most azért tenném vissza, hogy legyen nyomtatószerver (Canon MP540), meg egy USB-s webcamerával (Logitech C270) megfigyelőállomás, és streameljen valami videót otthonról a netre.

Érdekelne, mivel tudnám még megterhelni a kicsikét???

Apropó, menne rá 3 usb kütyü (nyomtató, webcam, pendrive). Gondolom jó volna hozzá akkor már valami tápos usb elosztó. Kinek milyen van? Melyiket vegyem hozzá? Van valami kritérium, hogy mivel működik??

[ Szerkesztve ]

(#30187) kovigyuri válasza vargalex (#30128) üzenetére


kovigyuri
tag

Szia!

Köszönöm szépen, beállítottam, de még nem volt időm tesztelni.
Szerintem jó lesz.

Üdv.
Kgyuri

(#30188) Maximusz válasza vargalex (#30182) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Köszönöm Vargalex, megy mind a kettő tuner!

ezzel el leszek pár napig, aztán jön a kártyaolvasó rendszerbe állítása a kódolt csatornák miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#30189) mobal válasza vargalex (#30004) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi! Esetleg egy dokumentum létezik valahol a neten a led villogásokról? Kerestem, nem találtam!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30190) Intruder2k5 válasza mobal (#30189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg jól el van dugva, az ember nem is gondolná! :)

TP-LINK WR1043ND User Guide -> 1.1.4-es pont

[ Szerkesztve ]

(#30191) Jamboo529 válasza Intruder2k5 (#30190) üzenetére


Jamboo529
senior tag

1.4.1 pont (13. oldal).

Csak hogy ne keressék rajtad, hova dugtad az 1.1.4-et.

:) :)

(#30192) Maximusz válasza Intruder2k5 (#30190) üzenetére


Maximusz
aktív tag

apropó gombok :)

azt szeretném, hogy :

- rövid gombnyomásra dvb-t indul / leáll
- hosszú (>3mp) gombnyomásra transmission indul / leáll

amit csinál:

rövid gomb simán működik, de ha hosszan nyomom, akkor (mivel nyomtam tovább, mint 0 másodperc) a dvb-t is indítja/leállítja.. - hogyan lehet maximum nyomás időt beleszerkeszteni ?

a kód, amit javítani kellene :

#!/bin/sh

ENABLED=1
if [ "$BUTTON" = "wps" ] ; then
if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 3 ]; then
TORRENT_STATUS=$(ps | grep transmission | grep -v grep)
if [ "$TORRENT_STATUS" == "" ]; then
/etc/init.d/transmission start
logger "Transmission start"
else
/etc/init.d/transmission stop
logger "Transmission stop"
fi
fi
fi
if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 ]; then
# if [ "$ACTION" = "pressed" ] ; then
MUMUDVB_STATUS=$(ps | grep mumudvb | grep -v grep)
if [ "$MUMUDVB_STATUS" == "" ]; then
/etc/init.d/dvb start
logger "Mumudvb start"
else
/etc/init.d/dvb stop
logger "Mumudvb stop"
fi
fi
fi
fi

[ Szerkesztve ]

(#30193) vargalex válasza Maximusz (#30192) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A

if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 ]; then

sort cseréld le erre:

if [ "$BUTTON" == "wps" -a "$ACTION" == "released" -a $SEEN -ge 0 -a $SEEN -lt 3 ]; then

Így akkor jut érvényre, ha a gombnyomás ideje >=0 másodperc és <3 másodperc.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30194) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#30191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán köszönöm a helye4sbítést, lehet elírtam, de miután már áttúrta utána a fél netet, ez a néhány oldal csak nem lesz akadály! :)

(#30195) suste


suste
veterán

sziasztok
ez valakinek mond valamit:
syslog:
Aug 28 12:42:28 OpenWrt kern.err kernel: [3006154.170000] BUG: scheduling while atomic: swapper/0/0xfffffe00
Aug 28 12:42:28 OpenWrt kern.warn kernel: [truncated] [3006154.170000] Modules linked in: fuse usblp ledtrig_usbdev xt_LED ledtrig_morse ledtrig_heartbeat nf_nat_irc nf_conntrack_irc nf_nat_ftp nf_conntrack_ftp xt_HL xt_hl ipt_ECN xt_CLASSIFY xt_time xt_tcpmss xt_statis
Aug 28 12:42:28 OpenWrt kern.warn kernel: [3006154.270000] Call Trace:[<80266438>] 0x80266438
Aug 28 12:42:28 OpenWrt kern.warn kernel: [3006154.270000] [<80266438>] .......

kernellog:
IFY xt_time xt_tcpmss xt_statistic xt_mark xt_length ipt_ecn xt_DSCP xt_dscp xt_string xt_layer7 ipt_MASQUERADE iptable_nat nf_nat xt_recent xt_helper xt_connmark xt_connbytes xt_conntrack xt_NOTRACK iptable_raw xt_state nf_conntrack_ipv4 nf_defrag_ipv4 nf_conntrack pppoe pppox ipt_REJECT xt_TCPMSS ipt_LOG xt_comment xt_multiport xt_mac xt_limit iptable_mangle iptable_filter ip_tables xt_tcpudp x_tables ifb ppp_async ppp_generic slhc vfat fat ath9k ath9k_common ath9k_hw ath nls_utf8 nls_iso8859_2 nls_iso8859_1 nls_cp437 mac80211 ts_fsm ts_bm ts_kmp crc_ccitt cfg80211 compat arc4 aes_generic crypto_algapi ums_usbat ums_sddr55 ums_sddr09 ums_karma ums_jumpshot ums_isd200 ums_freecom ums_datafab ums_cypress ums_alauda usb_storage ehci_hcd sd_mod ext4 jbd2 mbcache usbcore scsi_mod nls_base crc16 leds_gpio button_hotplug gpio_keys_polled input_polldev input_core
[3006209.970000] Call Trace:[<80266438>] 0x80266438................

Ette a routert rendesen, reboot kellett:(

(#30196) mobal válasza Intruder2k5 (#30190) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez esetben eléggé vak vagyok! Köszi, kerestem de átsiklottam rajta ezek szerint :))

Más: miért van az, hogy az openwrt reboot után üres konfiggal indítja a tranmisssiont? Egy restart után rendbe jön.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30197) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy időszakonként, nem túl gyakran 1-2 naponta elmegy a net, sokszor a router webes felülete se jön be, a probléma szinte mindig orvosolható azzal ha kihúzom a routert és újra bedugom, ez eddig oké is de az előző routeremmel ilyet szinte soha nem kellett csinálnom.

Érdemes visszavinnem garanciába , vagy esetleg van más megoldás is? (természetesen garancivesztés nélküli)

Köszönöm előre is a választ:)

(#30198) Intruder2k5 válasza VOid (#30197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez TP-LINK sajátosság, hiába viszed vissza, a cseredarab is ilyen lesz! OpenWrt firmware-t tudsz rátenni megoldásként, állítólag azzal jó...

(Azért állítólag, mert nekem nem ilyen routerem van, de itt ezt írták!)

[ Szerkesztve ]

(#30199) Pr3s válasza vargalex (#30175) üzenetére


Pr3s
aktív tag

De gondolom az neked menne. Vagy nem?? Ha kell várunk rá! Inkább minthogy brickeljük le a vasat! Én például nem szeretnék soha forrasztani rá semmit, mert 5 év hosszú idő, és ha nem a firmware miatt megy tönkre azért nem lenne rossz kicseréltetni de forrasztva ugrik a gar!

(#30200) Intruder2k5 válasza Pr3s (#30199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hasonló okok miatt én már élesztettem úgy 1043-ast, hogy rászorítottuk a kábeleket a panelra kollégám segítségével...Pontosabban nem a kábeleket, mert volt a végén egy tüskesor (amit be szokás forrasztani), de ez már részletkérdés! A tulaj itt sem szerette volna ha beleforrasszuk a dolgot, szóval ez nem kizáró ok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.