Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#30750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mi van akkor, ha üresre törlöd az /overlay mappát?

(#30752) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#30751) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A vicc, hogy az /overlay-ben csak egy sysinfo van. :DDD
De meglesem holnap ezt. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30753) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#30752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egészen véletlenül nem jffs2-es fw-t tettek rá erre, és sikerült beletörölni valahol valamibe? Próbáltad már lecserélni valami másra?

Illetve a másik paranccsal is próbáltad már?

mtd erase rootfs_data

[ Szerkesztve ]

(#30754) kovyhun válasza Jamboo529 (#30712) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
sajnos nem tudom, de az mjpg-streamer telepítésekor pakol oda egy minta oldalt (nekem nem jelenik meg rajta a kamera képe) Ilyen:
http://4dtwo.com/wp-content/uploads/2011/11/m-jpeg_streamer.png
Bár nem mindegyik teszi fel, ha jól rémlik a "Bleeding Edge"-hez való csomag felteszi, a "Backfire"-é nem, de külön is letölthető. (pl. innen: http://code.google.com/p/mjpg-streamer-mini2440/)
Jelszót az "output_http.so" után adhatsz meg, ebben a formátumban: -c név:jelszó

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#30755) Attesz válasza vargalex (#30523) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Úgy döntöttem, hogy az első módszert választom.
Sajnos bármit csinálok folyamatosan megszakad a NET kapcsolat.
Ezért berakok egy routert a Tp-Link elé.

Egy nagyon fontos kérdés.

Ha megcsinálok minden úgy ahogy mondod, akkor el fogom érni a Tp-Link-et úgy mint eddig?
Tehát kívülről is és belső hálóról is?
Menni fog az FTP?
Mennyi fog a Dinamikus DNS?

Köszönöm

Attesz

(#30756) Intruder2k5 válasza Attesz (#30755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor, ha tegyük fel, a másik router IP címe 192.168.1.1, akkor a TP-LINK-et állítsd 192.168.2.1-re, de az is megoldás, ha az elsőt állítod más tartományba, mindegy, csak ne legyenek ugyanabban!

Ezután, a TP-LINK WAN címét én statikusra állítanám, ami forwardok miatt is jobb! Ha maradunk a példánál, hogy a másik router LAN címe 192.168.1.1, akkor a TP-LINK WAN-ja legyen mondjuk...

IP: 192.168.1.100
maszk: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Illetve a DNS-eket akár közvetlenül is meg lehet adni, így talán gyorsabb lesz az elérésük, mert a kliensek közvetlenül hozzájuk fognak fordulni, és nem a routerek fogják egymástól kérdezgetni a címeket! Ilyen DNS címek például a Google szerverei...

8.8.8.8
8.8.4.4

Ha a TP-LINK-en futó szolgáltatásokat a WAN felől szeretnéd elérni, akkor a másik routerben a szükséges portokat a 192.168.1.100 címre kell forwardolnod!

Ha a kliens PC a másik routerre van kötve, akkor a TP-LINK-et a WAN címe, vagyis a 192.168.1.100 szerint fogod elérni, de értelemszeren például a Samba itt nem lesz elérhető, mivel alapesetben az csak LAN oldalon működik!

Természetesen menni fog az FTP is, internetről csak akkor, ha a fő routerben a forwardok be vannak állítva, az új routerre kötött gépről a 192.168.1.100 címen, és 2221(?) porttal, mivel a TP-LINK szemszögéből ez WAN felől van elérve! Ha pedig a TP-LINK-re csatlakozol, akkor ugyanúgy mint eddig...

A dinamikus DNS-t bár be lehet állítani a TP-LINK-ben is, de ebben a felállásban célszerűbb lenne, ha az új router kezelné.

Amúgy ha rám hallgatsz, én inkább a switch módos megoldást választanám, egyszerűbb lenne az életed a samba-val és az ftp-vel is! Ebben az esetben csak a LAN címet kell tírnod mondjuk 192.168.1.100-ra, hogy ne ütközzön a másik router 1.1-es címével, illetőleg kikapcsolni valamelyik DHCP szervert, és készen is van!

(#30757) instantwater


instantwater
addikt

Az normális, hogy 3-4 naponta teljesen meghal a router, és csak a 220 ki-be húzás segít?
Se LAN on nem lehet elérni az admin felületet, s a wifi nem látszik, se net nincs.
System logot pedig nem tudok nézni, mert kihúzáskor elfelejti. Pedig kiváncsi lennék mi okozza.
Legfrissebb 120405 ös gyári firm van rajta, és egy DHCP-s hálózatról kapja a netet.
Mert ha ez ilyen, és ilyen is marad, akkor veszek valami 1 antennás N es vagy lite N es routert fele ennyiért.

(#30758) Attesz válasza Intruder2k5 (#30756) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm Intruder.

Este kipróbálom, de valószínű, hogy lesz még kérdésem.

A switch-es módszerrel is elérek mindent?

Üdv

Attesz

[ Szerkesztve ]

(#30759) Tonyo


Tonyo
őstag

[link] Erre valaki?
30/30/30 hard resetet is próbáltam, semmi..igaz nem 30 sec telt el pontosan, több.

(#30760) Jamboo529 válasza Tonyo (#30759) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ezt próbáltad már????

Visszaállítás

Nekem ezzel jött össze már 2x is.

(#30761) suste válasza Maximusz (#30684) üzenetére


suste
veterán

mint jeriko2-nél, nálam is a régi fw van
én sokkal jobban lekorlátoztam a le/fel töltést, semmi fagyás, volt már hogy 80 napot is ment
már régebben irogattak mások is olyat, hogy azt bírja a legkevésbé, ha egyszerre nagy a le és feltöltés is.....szóval próbáld meg az egyiket lejjebb venni sokkal.....aztán még kisérletezgethetsz:)
(hogy legyen valami konkrét is, nálam most: nappal le/fel=500/60, este le/fel=100/100, mellette megy a DLNA és a SAMBA is)

(#30762) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok.

Gyári fw csak ntfs-t kezel és azt is dög lassan, vagy nálam van valami gond? Illetve valami spec fw-vel (vargalex, vagy gargoyle) gyorsabb-e a hdd kezelés? A kettő közül melyiket ajánljátok?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#30763) feel2006 válasza vargalex (#30531) üzenetére


feel2006
tag

Sikerült, feltettem a Trunk változatot, meg amit kell és működik (gyalogbéka mobilnet beállítása)

Annyi fontos lehet, hogy amit korábban írtam, hogy a gyári Huawei stick-et nem találtam meg a modeswitch-data könyvtárban, kis googlizással kiderült még nincs hozzá conf fájl, még, így egy korábbi sticket kellett a mobilnet miatt bevetnem, amivel működik. :)

A lényeg, UPC-s mobilnettel is hasít a router, igaz nem a upc-től kapott stickkel, gondoltam megosztom veletek. :))

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#30764) Intruder2k5 válasza Attesz (#30758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A switch-es módszerrel is elérsz mindent, és a helyzet annyiból kényelmesebb és praktikusabb is, hogy a TP-LINK-nek ilyen esetben csak egy, mégpedig a LAN IP címe lesz érvényben! Vagyis eléred a samba-t is, és minden szolgáltatást ugyanúgy, mint most, tehát nem kell trükközni, hogy hol WAN, hol pedig LAN IP címmel csatlakozz, attól függően, hogy éppen melyik routerre vagy felcsatlakozva! Természetesen az internet felől a portforwardokat így is be kell állítani a másik routeren!

Én ugyanígy használok az RT-N16 mögött egy WL-500W-t, fiam szobájában WiFi AP-ként, de azon is fut torrent kliens is, illetve emiatt samba és ftp is! A WAN portja ki van kapcsolva, és a LAN-hoz van rendelve, így tulajdonképpen egy 5 portos switch + WiFi AP!

[ Szerkesztve ]

(#30765) Intruder2k5 válasza Tonyo (#30759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A LED-ek mit csinálnak? SYS LED villog? Ha kábelt dugsz a LAN portba, és összekötöd egy PC-vel, világít a port LED-je? A PC érzékeli a csatlakozást?

(#30766) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#30753) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Na, ma csak sikerült valahogy visszahozni alap állapotba. A reset gomb 5s nyomásával. Pedig tegnap is próbáltam már, de akkor nem sikerült. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30767) Intruder2k5 válasza cimp (#30762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól rémlik, gyári fw-vel olyan 4-5MB/sec körüli sebességeket írtak itt, OpenWrt-vel (vargalex build) pedig 10-11MB/sec körül tudsz elérni, ext4-el! Ehhez nyilván több támogatást is kaphatsz, mivel itt majdnem mindenki ezt használja, de ha gondolod a Gargoyle ugyanolyan jó lehet, csak azzal kicsit önállóbb kell legyél! :)

(#30768) Attesz válasza cimp (#30762) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Én vargalex-es FW-t ajánlom.
Szerintem jól sikerült és ha emlékeim nem csalnak, akkor elég jó eredményt értek el másoláskor.
Bár azt is hozzá kell tenni, hogy ez az FW sem kedveli az NTFS-t.

(#30769) Attesz válasza Intruder2k5 (#30764) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ha szépen megkérlek, akkor ezt a módszert is leírnád Nekem.
És ne haragudj, hogy ilyet kérek, de ha lehetne akkor szájbarágósan.

Nagyon köszönöm és azt is hogy segítesz.

Üdv

Attesz

(#30770) nadpaat


nadpaat
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy ilyen csodát én is (TPLINK 1043ND) és hát vannak kétségeim a működése felől. Ha nagyobb adatforgalmat generálok, mint egy egyszerű böngészés, egyszerűen lefagy az egész rendszere, de előfordult már úgy is a fagyás, hogy mikor elindult a gépem már akkor is le volt fagyva. A fagyva szó alatt azt értem, hogy se wifin keresztül nem lehet elérni a routert se közvetlen bedugott kábelen keresztül és addig nem is fog semmi sem változni ezen állapoton, amíg nem áramtalanítom és vissza.

Szerintetek router hiba lehet, vagy valami más okozhatja eme érdekes jelenséget ?

Egyéb adatok: legfrissebb firmwire van rajta és 2 hetes a router, szóval meglehetősen új :)
Nem egyből fagy, random időközönként.

(#30771) Osiris


Osiris
őstag

Transmission-ben ilyen hibák vannak a torrentjeimnél:

- Tracker gave HTTP response code 408 (Request Timeout)
- Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)

Tegnap este felé kezdődött ez a jelenség. Lehet, hogy az ncore tracker szarakodik, vagy a routerben keressem a hibát? A hibával párhuzamosan a router load értéke is csökkent, mintha tényleg nem menne annyi feltöltés...
Hol lehet a hiba? Nálam vagy a trackernél? :F

Szerk.: Most nézem, hogy az ncore elérhetetlen, akkor gondolom ott a hiba és nem kell aggódnom. Nálatok is jelentkezik ez mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#30772) Intruder2k5 válasza Attesz (#30769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30773) hudyfiu válasza Osiris (#30771) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ncore hiba

(#30774) Osiris válasza hudyfiu (#30773) üzenetére


Osiris
őstag

Thx!

(#30775) Intruder2k5 válasza Osiris (#30771) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert tegnap estétől szar az nCore!

(#30776) cimp válasza Attesz (#30768) üzenetére


cimp
senior tag

Intruder2k5

Kösz a válasz mindenkinek. Szóval vargalex!
Az ntfs nem érdekel, mert rádugom a routerre és nem szedem le onnan. Tőlem akármilyen fájrendszer lehet csak gyors legyen!

Vargalex -re van valami linketek? Meg valami összefoglaló leírás az egészről?

Köszi.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#30777) Intruder2k5 válasza cimp (#30776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30778) Osiris


Osiris
őstag

Vállal valaki memoria modot (64MB-ra bővítést) a 1043ND routeren?

(#30779) Attesz válasza Intruder2k5 (#30772) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm

És ezzel a módszerrel hogyan fogom elérni a LuCi-t?
Ha véletlenül állítanom kell valamit(Pl:új FTP User), akkor meg tudom csinálni?

Üdv

(#30780) kissadam9 válasza nadpaat (#30770) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Hasonló a problémám, nekem azt mondták, hogy tegyek rá vargalex féle firmware-t és megoldódik a probléma. Jó lenne ha valaki ezt megerősíteni, hogy nem fog szakadni a wifi és nem fog lefagyni a router ha felrakom rá a vargalex-es firmware-t.
Az alap firmware-rel egyébként mi a baj, hogy folyton lefagy, vagy ez hardver hiba lenne?

(#30781) Attesz válasza kissadam9 (#30780) üzenetére


Attesz
aktív tag

Azt meg tudom erősíteni, hogy az alap FW Wifi kezelése nagyon rossz.
Van ismerősöm akinek gyári cucc van rajta és szenved a Wifivel.
Szóval ez tuti.
A fagyást nem tudom.
De ha lehet véleményem, akkor az Alex cucc sokkal stabilabb.
És ha nem tetszene, akkor vissza lehet rakni a gyárit.

[ Szerkesztve ]

(#30782) kissadam9 válasza Attesz (#30781) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Fagyás alatt azt értem, hogy ha úgy gondolja magát a router, hogy ledob és a gépem nagynehezen visszacsatlakozik rá magától (néha 2-3 perc is kell neki wifin keresztül), akkor internet van, de a rotuer weboldalát nem lehet elérni és az internet sebessége is lassabb, mint előtte volt.

(#30783) cimp válasza Intruder2k5 (#30777) üzenetére


cimp
senior tag

Még egy kérdés.
V1.8-as a kütyü. Vajh erre is simán felmegy?

Csak azért kérdezek ennyit mert két éve már két 1043-ast is sikerült annyira megtéglásítani, hogy semmilyen módszerrel nem tudtam visszahozni végül.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#30784) Attesz válasza kissadam9 (#30782) üzenetére


Attesz
aktív tag

Azt értem, hogy mit értesz fagyás alatt.
Azt akartam mondani, hogy mi ezt nem tapasztaltuk.
A Wifi gond jött csak elő.

(#30785) Attesz válasza cimp (#30783) üzenetére


Attesz
aktív tag

Hogy sikerült a téglásítás?
Most nem vagyok otthon, így nem tudom megnézni az enyém verziószámát.
De biztos lesz itt valaki, akinek van ilyen.

(#30786) cimp válasza Attesz (#30785) üzenetére


cimp
senior tag

Az elsőre már nem emlékszek, de a másodiknál amennyire rémlik ddwrt után akartam gyárit visszatenni, és akkor.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#30787) nadpaat válasza Attesz (#30784) üzenetére


nadpaat
csendes tag

Nálam a fagyás = amíg nem áramtalanítom addig nem is jön vissza magától... :( Van egy sys led rajta és az sem világít meg semmi

(#30788) Jamboo529 válasza cimp (#30783) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Az enyém pl 1.8-as. Én a hétvégén tettem fel rá Vargalex féle 1.1.4-et
Eddig semmi gubanc, az meg hogy szar volt az elején, az én bénázásomnak köszönhető, meg annak, hogy linux tudásom 0,0001% körül van.
De egyébként ha leírás szerint csinálod csak pár kattintás, és kész is vagy.
Tényleg nem egy nagy wasistdas!
És egyébként én is télgásítottam már, legalább is azt hittem, de vissza tudtam hozni.

(#30789) instantwater válasza nadpaat (#30770) üzenetére


instantwater
addikt

Mennyi az a nagyobb adatforgalom?

(#30790) Sebiferi válasza Osiris (#30778) üzenetére


Sebiferi
tag

Én vállalok!

Domoticz

(#30791) Tonyo válasza Jamboo529 (#30760) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezt megtaláltam, de még nem próbáltam. Ma megpróbálom

Intruder2k5: Nem villog semmi. A gép felismeri, wifi is Openwrt. Led is világít. De nem tudom behozni a Lucit.

Digi netem van, addig is csináltam egy csatlakozást laptopon direktbe, ilyenkor ugye kéri a jelszót. Nem lehet, hogy ez zavar be? Ezt töröljem?

(#30792) nadpaat válasza instantwater (#30789) üzenetére


nadpaat
csendes tag

Amint az első bejegyzésemben írtam, megvettem beizzítottam és, elkezdtem pl: képeimet feltölteni szerverre és kb 1 órán belül lefagyott. Észlelve a hibát, elkezdtem próbálgatni és hát letöltésnél feltöltésnél szinte mindig lefagy 1-2 órán belül, persze volt hogy 12 órát is bírta de az sem normális, hogy 12 óránként meghal ... De volt rá példa, hogy amikor bekapcsoltam a gépet akkor sem ment pedig amikor előtte a gép leállt akkor még nem volt baja, szóval akkor csak úgy " magától " megállt ... :(

Kipróbáltam nagyon sok féle beállítást a routeren de mindig ezt produkálta. :(

(#30793) Kicsirics77 válasza nadpaat (#30792) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fogadni mernék rá így látatlanban,hogy a gyári firm van rajta :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30794) Attesz válasza Kicsirics77 (#30793) üzenetére


Attesz
aktív tag

Tuti gyári, mert 2 hetes a router.

(#30795) nadpaat válasza Attesz (#30794) üzenetére


nadpaat
csendes tag

Igen gyári van rajta, jó mondjuk abból a legújabb, de egyelőre nem mertem feltenni openwrt-ét,mert ugye egyből veszti a garanciát és nem vagyok benne biztos, hogy nem a router hibás-e.

(#30796) Attesz válasza nadpaat (#30795) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nyomd fel rá és ha nem változik, akkor visszarakod a gyárit és cserélteted gariban.
Én év elején vettem és lehet, hogy erre kényszerülök én is.
Az enyémen folyton megszakad a NET.
Más nem tapasztalja ezt a problémát, szóval lehet, hogy a router nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#30797) Kicsirics77 válasza Attesz (#30796) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam random szakad de mindíg vagy délben vagy délután 4-5 közt van hogy naponta de van hogy 2 napont aztán köszöni szépen egy ip cím javítás és minden flott

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30798) nadpaat válasza Kicsirics77 (#30797) üzenetére


nadpaat
csendes tag

NÉrtem én, hogy megszakad, igaz az sem normális, de nekem megáll a rendszer és ameddig ki nem húzom a 220ból addig nem is jön vissza :)

(#30799) Intruder2k5 válasza Attesz (#30779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanúgy, mint most, csak másik IP címen...

(#30800) Intruder2k5 válasza cimp (#30783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alexé is 1.8-as, amin fejleszti az fw-t!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.