Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy nem tud a routerbe semmilyen úton módon bejelentkezni?

Új gép, új rendszer: win7 ultimate 64bit, nod32 v5.0, csak vírusírtó, nem a smart sec.
Más hasonló rendszerrel rendelkező gépről működik a cuccos.
Nálam ez a hibaüzenet:
Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

...

Valami ötlet?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#19802) BoharJoe válasza BoharJoe (#19801) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Közben megoldódott a probléma.
Nod-ban kivételként hozzá kell adni protokoll szűrésben a router ip-jét.

Jó, hogy egy sima vírusírtó is tud ilyen szinten blokkolni...

(#19803) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Hello.

vettem egy 1043nd-t, majd annak reményében, hogy a samsung tv-m tudjon az usb portra csatlakoztatott külső hdd-mről 1080p-s filmet lejátszani feltettem a ddwrt-t az 1043as fw-jéből..
jelenleg ez fut:
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
a probléma az, hogy most már a tv nem is látja a felcsatlakoztatott eszközt, míg a gyári programban legalább a fileokat lehetett látni..

a probléma lényege, hogy az usb-be dugott hdd-t most már a tv egyaltalan nem latja :(

valakinek otlete, hogy mi lehet a baj vagy hogyan tudok visszatenni legalább a gyari fw-t? openwrt esetleg?

Köszi :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19804) Intruder2k5 válasza pappkarcsi (#19803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Webes felületen nem megy fel a gyári?

(#19805) Gabesz128


Gabesz128
csendes tag

A routerrel induláskor mountolni szeretném egy médiabox (PH A210) általam választott mappáját. A médiabox fix IP címmel szerepel a helyi hálón, és a samba megosztását megfelelő felhasználónévvel és jelszó megadásával lehet elérni.
Az egészre azért van szükség, mert a médiabox nem ismeri az SSH protokollt (WinSCP), az ftp felhasználóneve és jelszava pedig csak a gyári beállítással használható, vagyis távoli elérése nem túl biztonságos.
Ha a fenti megoldás nem megvalósítható, akkor azt kérdezném, hogy mekkora biztonsági kockázata van annak, hogy a router egyik nem túl gyakori portját a médiabox 21-es portjára irányítom, és a mindenki által ismert felhasználónév/jelszó párossal használom?
Kösz

(#19806) pappkarcsi válasza Intruder2k5 (#19804) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Nem sajna.. 7 mp után azt írja ki, hogy a frissítés sikertelen. :(

szeretném a pendriveomat media szerveként használni :((( mit tegyek? :R

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19807) Intruder2k5 válasza pappkarcsi (#19806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor marad az SSH-n keresztüli upgrade... (2. kép)

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_11771-11771.html

(#19808) Intruder2k5 válasza Gabesz128 (#19805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#19809) pappkarcsi válasza Intruder2k5 (#19807) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

aham. csak nem fogadja el a jelszot. :B

factory default done
admin/admin

es telneten nem enged be. otlet?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19810) Intruder2k5 válasza pappkarcsi (#19809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

root / admin

(#19811) pappkarcsi válasza Intruder2k5 (#19810) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

köszönöm.. :B

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19812) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Siker.

Ötlet, hogy hogyan legyen media szerver a pendriveból? nem fontos, hogy gyari fw maradjon. :)

Köszi

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19813) Intruder2k5 válasza pappkarcsi (#19812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex féle OpenWrt nem jó?

(#19814) pappkarcsi válasza Intruder2k5 (#19813) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Megnézzük :)

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#19815) Gabesz128 válasza Intruder2k5 (#19808) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Az általad linkelt parancs megfelelően átírt változatára hibát dob.

root@OpenWrt:/mnt# mount -t cifs //192.168.1.7/share /mnt -o guest,nounix,noserverino
mount: mounting //192.168.1.7/share on /mnt failed: No such device

Furcsa is lenne nekem, ha jelszó nélkül be tudná mountolni.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#19816) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

Ötlet? Th modem ciscoEPC3925(wifi off)=>1043nd(Vargalex 1.01-es firm)=>Tp-link 5port 10/100Mbps TL-SF1005D switch=>LG Tv,PS2,PC, néha laptop.
A tré modemból utp kábel direktbe az IPTV boxba. A belső háló értelemszerűen az 1043-on keresztül. Pár napja elment a net, az ilyenkor szokásos dolgok modem, router check reboot. A pc nem kapott netet, a laptop az wifin keresztül csatlakozott, de csak a router webui-ját értem el. Router újra reboot, eredmény ugyanaz reset, eredmény ua. Régebbi alex fw. volt fenn, kínomban raktam fel a mostanit.(trés modembe utp kábel laptop csatlakozik van net)

Na mondom meghalt a router, átkábeleztem mindent a ciscoba eredmény 0. Felhívtam a trét telefonos okítás, közlik velem ők látják a külső IP-met szóval tuti, hogy nem kompatibilis a hálókártyám. Szerényen megkérdeztem akkor hogyan lehetséges az hogy idáig semmi gondom nem volt. Válasz: biztos meghalt a hálókari. Mondom ezt még el is fogadnám ha csak egy gépról lenne szó de 2pc+laptop az lehetetlen. Közöltem velük a tv viszont működik. Megkérdeztem a switch lehet-e probléma, de erre nem tudtak válaszolni.

Router újra beköt öszedugva minden, csodák csodája van net. Ma újra ugyanez a hibajelenség tv van net nincs. Laptop wifin keresztül csatlakozik a routerhez, de nem megy ki a netre. Most csak a switch-et húztam ki és a lapos egyből ugrott felfele. Visszadugtam a switch-et kb.10 percmúlva a net megint elment, kihúztam és újra volt net wifin keresztül.
Az odáig oké, hogy a switch meghalt, de mi köze van ennek a wifihez? Na erre kellene valami ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#19817) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Megoldódott már esetleg valakinek az állandó lehalás problémája?

Nálam 5db 1043-asból 4db (csak az újak, 1db régebbi van) azt csinálja kb. 4-5 naponta, hogy nem lehet a web felületéhez hozzáférni és meghal a wifije is olyankor.

Akkor is jelentkezik ez, ha nincs beállítva MAC szűrés és semmi extra, ergo nem ez okozza a problémát.

Legújabb gyári firm fent van és nem szeretnék Open-t rá, vagy bármi más, nem gyárit egyelőre, ha van más megoldás is.

Anno többen jeleztétek, hogy nálatok is jelentkezik ez a probléma. Valakinél megoldódott már időközben?

(#19818) vargalex válasza Gabesz128 (#19815) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A -o guest helyett -o username=felhasználó,password=jelszó kell. De ugye a kmod-fs-cifs csomagot feltetted?

Alex

(#19819) jbl


jbl
aktív tag

48 napja megy folyamatosan meg vagyok vele elégedve. :C

(#19820) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Boldog Békés Karácsonyt Kívánok Minden Fórumtársnak és Családjának!

Audiophile Troll

(#19821) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom és nem is igazán a routerrel, de gondoltam ehhez a témához jobban kapcsolódik a dolog.

Az a baj, hogy van a családban 2 ugyanolyan telefon (Telenor OneTouch) és ugyanaz a MAC-címük és gondolom emiatt ha egyszerre szeretnénk csatlakozni a routerhez az egyikünket mindig ledobja (általában azt aki már fel van csatlakozva). Gyári FW-t használok.

Erre tudtok valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19822) zsolt501 válasza ///Krisz\\\ (#19821) üzenetére


zsolt501
nagyúr

EU- forgalomba nem kerülhet azonos MAC című telefon,ha ilyen telefont kaptál valamelyik szolgáltatótól azt vidd vissza és jelentsd hibára. Sajnos sok olyan telefon is létezik aminek még MAC címe sincs, ezek kínai vagy indiai piacról kerülnek általában be az EU-ba.
Szóval érdemes visszavinni a szolgáltatóhoz a készüléket hogy cseréljék vagy javítsák ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19823) ///Krisz\\\ válasza zsolt501 (#19822) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Rendben akkor megpróbálom gariztatni. Köszönöm.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19824) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Minden kedves fórumtársnak és szeretteiknek Boldog Karácsonyt Kívánok!

(#19825) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Kipróbáltam Vargalex féle 1.02-es firmwaret. Minden jól működik, kivéve az, hogy a hálózat meghajtóra nem tudok írni. Transmission tud rá tölteni fel/le, de Sambán keresztül nem tudok rá másolni. Mi lehet a probléma?

Üdv: Ádám

(#19826) sellerbuyer válasza ///Krisz\\\ (#19821) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nézd meg, hogy van-e MAC klónozási lehetőség a teló oprendszerében! Ha igen, akkor kézzel bármilyen MAC-et megadhatsz neki.

(#19827) appel válasza ///Krisz\\\ (#19821) üzenetére


appel
őstag

ha rootolt lenne a telefon (és androidos), akkor akár ezt is csinálhatnád:

1. adb pull /system/etc/calibartion
2. open calibration file with wordpad.
3. change the line that says macaddr=00:11:22:33:44:55 to either your real mac or just increment the last digit
4. save file and close
5. adb push calibration /system/etc
6. reboot phone

(bár rootolt telefonon su jogokkal akár telón belül is megoldható ugyanez, nem kell adb-vel szórakozni)

(#19828) punk17


punk17
aktív tag

Felraktam a vargalex 1.02 firmwaret. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám visszarakni a gyárit, tudom már sokszor kérdezték de szeretnék biztosra menni.
Előre is köszönöm a segítséget.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#19829) zsolt501 válasza sellerbuyer (#19826) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az szép hogy bármi más MAC cím megadható...de azt ugye senki nem felejtette el hogy ez az út sem jogszerű, főleg egy garis telefonnal nem kéne játszani.

Az sem a legjobb hogy így ezzel a megoldásokkal elég könnyen visszaélést lehet csinálni, és pont ezt miatt nem szereti az EU sem a MAC cím nélkül eladott készülékeket és azokat sem amiknél ez módosítható, mert ennek a címnek egy egyedinek kellene lenni az azonosítás végett.
Nem mondom hogy nem lehet ilyet kis hazánkban kapni, de volt már nekem is ilyennel bajom és bizony utólag derült ki a készülékről hogy feketén került be az országba.

Mai napig szoktam ilyen módosítható MAC című készülékekkel és háló kártyákkal találkozni, és meglep a dolog hogy mennyire nem is törődnek a tulajdonosok azzal hogy ezzel egy csapdába is csalhatók, mivel ha valami van ez alapján azonosítják őket és ha valaki vissza él az ő MAC címével bizony igen kellemetlen helyzetbe is tudnak ez miatt hozni olyan anyagok internetre feltöltésével ami bizony keményen büntetendő (itt tudjuk hogy nem a sima filmekre gondolok, mert ennél sokkal meredekebb dolgok is vannak).
Pár éve már volt erről szó hogy bizony a MAC címmel visszaélni sokkal súlyosabb mint az IP címmel, mert ez egy egyedi azonosító míg az IP címet egy hálózatban akár több ember is megkaphatja egy nap alatt is.

Nem akarok senki felett pálcát törni, de néha nem árt kicsit átgondolni mélyebben a dolgot hogy bizony velünk is történhet ilyen dolog és nem szeretnénk ez miatt hetekig vagy hónapokig szívni más hülyesége miatt...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19830) vargalex válasza sziada5925 (#19825) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondolom nem a kiegészítő webes felületen formáztad, mert az elintézte volna ezt is.
SSH-n beáallíthatod te is:

chgrp -R users /mnt
chmod -R g+w /mnt

Persze, ha a /mnt-be van mountolva.

Alex

(#19831) Liar


Liar
tag

Sziasztok, próbáltam keresztül-kasul keresni ezt a fórumot, de nem találtam az enyémhez hasonló hibát.

Még 0.5-ös vargalexes openwrt-m volt, és gondoltam, hogy itt az idő a legújabbat feltenni.
Eszerint jártam el: http://prohardver.hu/dl/upc/2011-04/19/194655_wvdjgmbzh6jpity5_openwrt_flash.png

A bin-t ntfs-rs hdd-re húztam le, és onnan kezdtem az mtd-t (az md5 rendben volt).

A rooter egszer csak újraindult közben (a végén?) de azóta se kép se hang.

Miután áramot kap a router: 2 mp után minden led felvillan egy pillanatra, 6 mp-kor felvillan a wan és az eth portok, majd 13 mp-kor kigyulad az aktív eth ledje, aztán semmi több. Telnettel, ssh-val nem lát 192.168.1.1-et. A gépet fix ip-re állíttottam 192.168.1.1 átjáróval. Ha elkezdem végtelenbe pingelni, akkor sem kapok egyszer sem választ.
Nincs sys villogás, így hiába nyomkodom a qss-t.

Valakinek tippje?

Szervíz lesz ez? Ha igen, mit mondjak, mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#19832) sziada5925 válasza vargalex (#19830) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Köszönöm a segítséged, most már működik.
Előtte egy alap Openwrt volt rajta, arról váltottam a Tiédre, anno Linux alatt lett formázva, a sok cucc miatt nem akartam újraformázni. Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#19833) sellerbuyer válasza zsolt501 (#19829) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szerintem te alaposan túlliheged a dolgot.

Itt most szó sincs semmiféle illegális próbálkozásról. A srác bajban van, mert két egyforma MAC című telefont kapott és ezeket az otthoni(!) routere ledobálja. A probléma androidos teló esetén egy marketes programocskával rém egyszerűen orvosolható és ennyi (vagy gari).
1. Mitől is nem lenne ez jogszerű?
2. Mitől nem kéne ezt egy garis telóval eljátszani? Semmi baja nem lesz ettől az ég világon.

Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni szvsz.

Ha illegális lenne maga a MAC klónozás, akkor nem engedné PC-ken sem maga az oprendszer a hálókártya driverben, de minden driverben van alapból ilyen lehetőség. Ennek pedig az az oka, hogy van olyan teljesen legális és hétköznapi felhasználás során jelentkező igény, amikor igen is muszáj a MAC címet átírni. Ilyen pl. az, amit itt a srác felvetett, de előfordulhat más problémás eset is, amikor a routerünkkel nem a valós MAC címet akarjuk láttatni, a saját hálózatunkon belül, ami nem csak hogy nem illegális, de a kutyának nincs semmi köze sem hozzá.

A MAC klónozás nem illegális, csak vissza lehet vele élni, mint ahogy bármi mással is. A DVD másolás sem illegális, mert ha az lenne, akkor nem lehetne kapni DVD írókat (főként nem asztaliakat). Az illegális DVD másolás illegális. Mint ahogy van legális letöltés és illegális letöltés is. Nagy különbség.

MAC címmel visszaélni sokkal súlyosabb mint az IP címmel, mert ez egy egyedi azonosító míg az IP címet egy hálózatban akár több ember is megkaphatja egy nap alatt is.

Szerintem nagy tévedésekben vagy a MAC címek kapcsán. Mi az, hogy MAC cím alapján beazonosítanak bárkit is könyörgöm? A MAC cím a hálózati kártyához rendelt fizikai cím. Használom, aztán eldobom és veszek másik kártyát fillérekért. Cserélem akár hetente, vagy naponta, ha úgy tetszik. Utána ki fogja azt mondani, hogy én ezt és ezt a MAC című kártyát használtam ehhez és ehhez az IP-hez és ezt és ezt a gonosz dolgot követtem el vele? Senki nem tudja bizonyítani, mert egyszerűen nincs nálam fizikailag az a kártya!

Nagyon komolyan kevered a dolgokat.

Annak, hogy be lehet azonosítani egy Internet felhasználót a szolgáltatójánál egy adott időintervallumban kapott IP cím alapján, az egy dolog. De semmi köze nincs az egészhez a MAC címnek, ebben az eljárásban sehol sem játszik, mert egyszerűen nincs rá szükség, miután beazonosították a felhasználót az IP alapján, ennyi.

Úgyhogy tényleg jobb, ha nem törsz pálcát senki fölött, mert vagy hiányosak az ismereteid, vagy alapjában tévesek.

(#19834) zsolt501 válasza sellerbuyer (#19833) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is leírtam egy lehetőséget, és te is.
A többit majd eldönti az illető.
Én ezzel a dologgal nem foglalkozok tovább, mindenki azt csinál amit akar és azt hisz amit akar, (szabad) országban élünk és még talán szabad a vélemény nyilvánítás is.

Sok példát és ellen példát fel lehet sorolni de nincs értelme mert meddő vita lenne és nem akarom szét offolni az oldalt, lényeg hogy a jog elég kesze kusza dolog.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19835) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

2db Telenor OneTouch-ról van szó tehát igen Androidos mindkét teló, de inkább a garanciáztatással próbálkozom elôbb, mert nem szívesen rakok fel fölös programokat ha anélkül is mennie kéne.

De természetesen köszönöm mindenkinek a segítséget!

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19836) Intruder2k5 válasza punk17 (#19828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hamar meguntad az OpenWrt-t! :)

Manapság már simán, webes felületen visszateheted a gyárit...

(#19838) punk17 válasza Intruder2k5 (#19836) üzenetére


punk17
aktív tag

Igazából nincs időm belőni, de egy korábbi írásod alapján ssh-n visszaraktam a gyárit :DDD. Igazából az nem tetszett, hogy gyárival wifin 12MB/s tudtam másolni, OpenWrt alatt meg nem sikerült 5 MB/s fölé menni. De majd ha lemennek a vizsgáim neki ülök még 1x, főleg így, hogy simán visszarakhatom rá a gyárit :). Egyébként köszi a leírásod a visszaállításról :R

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#19839) Celtis


Celtis
veterán

Egy ismerősnél felraktam a gyári helyére a Vargalex 1.01 FW-t.

A wifi teljesítményét nem tudom 17dBm (50mW) fölé állítani, pedig emlékeim szerint 500mW-ot is tud. Próbáltam többféle ország beállítást is, hiába.

A WAN interfészre (PPPoE) hogyan tudok MAC címet beállítani? Nem tetszik, hogy 00-00-00-00-00.

(#19840) wwenigma válasza punk17 (#19838) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

gyárival wifin 12MB/s tudtam másolni, OpenWrt alatt meg nem sikerült 5 MB/s fölé menni

WiFi beallitasokat megnezted? 12Mbyte/sec-hez legalább 130-150Mbites link kell. 40MHz bandwith-tel. (ez lehet problemas még mindig Openwrt-ben, ki kell probalni nekem nincs itthogy 300as eszközöm)

Celtis: kizárt az 500mW. 200 a teteje, US, ch11 peldaul. Apply és utana nezd meg. Nekem EKO firmmel igy nez ki, de 50-en hasznalom, 20mhz bandwith-tel.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19841) Celtis válasza wwenigma (#19840) üzenetére


Celtis
veterán

US, 11, 20MHz. Ugyanúgy max 50mW.

(#19842) punk17 válasza wwenigma (#19840) üzenetére


punk17
aktív tag

Úgy emlékszem, de lehet elbénáztam még reggel volt. De most hasít, nagyon megvagyok vele elégedve :D

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#19843) Intruder2k5 válasza Celtis (#19841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex build 1.02

Változások az 1.01-es verzióhoz képest:

...
- WiFi jelerősség US esetén 24 dBm-ig, HU esetén 20 dBm-ig állítható
...

(#19844) dragon1993 válasza appel (#19827) üzenetére


dragon1993
őstag

Ez sajnos nem jó minden androidos telóhoz.

(#19845) Celtis válasza Intruder2k5 (#19843) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, ez bejött!

De szerintem volt régebben olyan FW, amelyik megengedte az 500mW-ot is.

(#19846) Intruder2k5 válasza Celtis (#19845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán a 0.7 előtti verziókban lehetett...

(#19847) Celtis


Celtis
veterán

A transmission stabilitásával lehet valamit kezdeni?
Folyamatosan újraindul a router. Levettem a letöltési sebességet 50kB/s-re, de így is lefagy egy idő után. Pedig ez igazán nem sok. És biztos vagyok, hogy a torrentel van a baj, mert nagyobb sebességnél 1-2 percen belül elszáll a router.

(#19848) Intruder2k5 válasza Celtis (#19847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

swap-et használsz?

(#19849) Celtis válasza Intruder2k5 (#19848) üzenetére


Celtis
veterán

,Nem
Rádugtam egy USB HDD-t egy kicsi ntfs és egy nagy ext2 particióval.( Azt ext3-at nem volt hajlandó felmountolni.)
Csináljak swapot az ext2-esre?

[ Szerkesztve ]

(#19850) Intruder2k5 válasza Celtis (#19849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez a baj... Pedig az nagyon kellene a torrentnek! Ha már nincs módod swap partíció létrehozására, akkor csinálj swap file-t! És persze gondolom mindez NTFS partíción történik ugye? Ez egy Linux rendszer, kis erőforrásokkal, így a lehető legjobbat akkor teszed neki, ha ext filerendszert használsz, swap-el együtt. A firmware egyedi összeállítás, nem a vargalex féle build?

Az én routeremben is van transmission, és ez áll a konfig oldalán...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.