Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) appel válasza Maximusz (#20595) üzenetére


appel
őstag

A kliens routerre tovább megy wds-el, de az nem tud ugyanazzal az ssid-vel kiszolgalni mondjuk egy wifis telefont. Legalábbis a tapasztalatom ez. A második router már csak egy másik ssid-n tud kiszolgalni klienseket.
Mondjuk a kettes routerem egy atheros chipsetes fonera.

[ Szerkesztve ]

(#20602) hati válasza chipi89 (#20600) üzenetére


hati
addikt

Nem az mjpeg tölti be a kamera drivert.

(#20603) vzoli1987 válasza appel (#20601) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

akkor maradt a hosszú kábel átvezetése a padláson :)

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#20604) Isozaki


Isozaki
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy routert. Az Easy-setup rendesen lefutott, van net, van WiFi, de amikor beírom a router ip-jét (192.168.1.1) nem dob fel ablakot amin beírhatnám az (admin/admin) username/pw párost, hanem egyből "Incorrect username, passsword" hibaüzenetes oldalt adja. RESET már megvolt, a pop-up engedélyezve van a böngészőben. Mit tegyek? :((

(#20605) kovacszk válasza Isozaki (#20604) üzenetére


kovacszk
senior tag

Töröld a böngészőben sütiket és az előzményeket.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#20606) Isozaki válasza kovacszk (#20605) üzenetére


Isozaki
csendes tag

Megtörtént ez is. Ugyanaz az eredmény. :(

(#20607) Begi válasza Isozaki (#20606) üzenetére


Begi
senior tag

Tiltsd le a Nod32-t.

(#20608) Isozaki válasza Begi (#20607) üzenetére


Isozaki
csendes tag

Letiltottam a NOD-ot, de még mindig ugyanaz. :F

(#20609) st6rbuck válasza vargalex (#20476) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

A kikommentezés nem szüntette meg a /tmp tmpfs csatolást (korábban is próbáltam).
Találtam egy megoldást, hogy hogyan lehet rábírni az OpenWrt-t, hogy ha extroot-tal futtatjuk, akkor a /tmp könyvtárat ne a RAM-ban tárolja. Ezzel - igaz minimális - RAM-ot meg lehet takarítani (nekem ebből úgyis csak 32 Mb van).

Az /etc/rc.local file-t egészítsük ki a következő sorokkal:

#TMPFS FIX
rm -rf /tmphdd
mkdir /tmphdd
chmod 1777 /tmphdd
cp -r /tmp/* /tmphdd
umount -l /tmp
mount --bind /tmphdd /tmp

(#20610) sziada5925 válasza Isozaki (#20604) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nekem is ezt csinálta, hiába töröltem ki a böngészés előzményeit. Másik gépről próbáld meg elérni, nálam onnan működött.

Üdv: Ádám

(#20611) vargalex válasza st6rbuck (#20609) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ugye, ahogy írták is, nem az extroot-on, hanem a flash-ban (azaz jffs2-n) lévő /lib/preinit/10_essential_fs file-t szerkesztetted? Mert az már az extroot mountolása előtt lefut!

Itt olvashatod a futási sorrendet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20612) Attesz válasza vargalex (#20611) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Ha nem hargszol, akkor én is várnám a válaszod.

Üdv

Attesz

(#20613) haribali88


haribali88
csendes tag

Sziasztok!
Az megoldható valahogy, hogy ha a transmission letölt a done könyvtárba egy torrentet, amiben van tömörített állomány, akkor neki is lásson egyből kitömöríteni mondjuk a done könyvtár alatt elhelyezkedő unzip könyvtárba?
Ha igen, akkor mi kell hozzá, és hogyan kell beállítani?

(#20614) Intruder2k5 válasza haribali88 (#20613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20615) haribali88 válasza Intruder2k5 (#20614) üzenetére


haribali88
csendes tag

Ha jól értem, akkor szükségem van egy scriptre, ami lefut, mikor végzett a torrent a letöltéssel. Egy jól működő scriptet tud valaki mutatni?

(#20616) Isozaki válasza sziada5925 (#20610) üzenetére


Isozaki
csendes tag

Köszi szépen. :R Tényleg működik. Csak azt nem értem miért csinálja ezt. :N

(#20617) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Segítsetek légyszi. korábban volt egy egyszerű netgear routerem, majd bizonyos időszakonként szakadt a net, ahogy egyre több eszközzel csaatlakoztunk. majd vettem egy 1043-at majd a 941-et, gondolván hogy dual-band meg mégiscsak újabb, jobb. erre ugyanaz történik, szakad a net, amin egy wifi újraindítás segít, ha nem, akkor egy router ki-bekapcsolás, ha az sem akkor reset. de ez így nem normális. mi lehet, biztosan valami beállítás, de nem tudom mit lehetne, dynamic ip-vel automatikusan állítottam. amúgy mac-kel használom.
köszi a segítséget.

(#20618) st6rbuck válasza haribali88 (#20615) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

A script eleve része a vargalex firmware-nek, csak aktiválni kell az /etc/config/transmission fájlban a fentebb említett módon.

(#20619) st6rbuck válasza vargalex (#20611) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Igen, először ott módosítottam, vagyis lehúzott USB meghajtóval történt inditás után (# jellel kikommenteztem), majd mivel nem működött, kíváncsiságból az extrootban is megcsináltam ugyanezt, de úgy sem működött.

(#20620) haribali88 válasza st6rbuck (#20618) üzenetére


haribali88
csendes tag

Jahogy! :-) Leesett... (mire 3adszor átolvastam) Épphogy csak nem szúrta ki a szemem. Na mind1. Köszönöm szépen a helpet!

(#20621) Isozaki válasza Isozaki (#20604) üzenetére


Isozaki
csendes tag

Lehet, hogy 64 bites Win7 nem tetszik a router web-based utility-neknek?

(#20622) engusz válasza haribali88 (#20620) üzenetére


engusz
veterán

Feltettem rá a legújabb Vargalex firmware-t (openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_v1021.bin), de azóta nem tudom életre kelteni a routert, pedig próbáltam már mindent. Kezdve a telnetes eléréstől a 30/30/30 reset-ig. Csak a PWR led, ill. az világít, ahová LAN kábelt dugok. Mit rontottam el?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20623) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok,

Segítségre van szükségem vargalex féle fw-el kapcsolatban (v1.00)
1, azt vettem észre a minap, hogy ha áramszünet miatt újraindul a router + a rádugott külső vinyó, akkor nem indul be a router (megáll a mutatvány a villogó sys lednél). Ilyenkor, ha kikapcsolt vinyóval újraindítom a routert, akkor simán beindul, és a vinyó bekapcsolása után a samba is simán megy.

Be lehet esetleg állítani, hogy a samba (vagy a mount - nem értek hozzá) késleltetve induljon? Ezzel megoldódna ez a probléma.

2, samba jogosultságok - na ettől teljesen kész vagyok. Már napokat töltöttem a konfigurálással, de nem jutok dűlőre vele. Van egy ilyen felállásom (shared directories):

/mnt/media
/mnt/nas

Azt szeretném, hogy a media könyvtárban lévő dolgokhoz bárki hozzáférhesse, a nas nevűt viszont jelszóval szeretném védeni.
Addig eljutottam, hogy a nas megosztás esetében ha kiveszem a pipát az "allow guests" opciónál, akkor nem enged be senkit, de jelszóval is ez a helyzet. Próbáltam létrehozni samba usereket jelszóval, de az sem ment. Windows 7 alól szeretném elérni a megosztásokat, lehetőleg egyszerre.

Segítsetek lszi, hogy hogyan kellene ezt csinálni. :F

Köszi,
ajani

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#20624) Intruder2k5 válasza Isozaki (#20621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ESET Smart Security 5-ben vedd fel a kivételek közé a router IP címét!

(#20625) Isozaki válasza Intruder2k5 (#20624) üzenetére


Isozaki
csendes tag

Félisten vagy! :C :R Köszi! Ez talált!

(#20626) Intruder2k5 válasza Isozaki (#20625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy talált, mikor már a TP-LINK is közzétette, hogy ez a megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#20627) Intruder2k5 válasza engusz (#20622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valószínűleg egy sikertelen frissítés lett, és soros kábel, vagy garanciális csere lesz belőle...

(#20628) ajani válasza ajani (#20623) üzenetére


ajani
aktív tag

Itt tartok, de lövésem sincs, hogy milyen jelszót/tartományt írjak be ide. Amit eddig próbáltam nem működött.

hopp, a kép lemaradt..

Na mindegy, az látszik a képen, hogy amikor kiválasztom win7 alól a NAS megosztást, akkor felugrik egy bejelentkező ablak. Ide nem tudom, hogy melyik jelszót kellene beírnom...

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#20629) engusz válasza Intruder2k5 (#20627) üzenetére


engusz
veterán

Au, ez nem jó hír. Soros portos móka nehéz? Illetve van olyan valaki, aki vállalja, hogy másokét megszakérti?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20630) Intruder2k5 válasza engusz (#20629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem nehéz, persze ez relatív... Aki még sosem látott routert belülről, és nem fogott forrasztópákát a kezében, annak ezt úgyis hiába mondanám. :)

Kell hozzá egy Nokia DKU-5, vagy CA-42 kábel, amit ketté kell vágni a megfelelő módon, szét kell kapni hozzá a routert, felforrasztani a panelre 4 tüskét, amire a kábelt dugod, vagy akár közvetlenül a kábelt is, ezután 4 parancs a PUTTY-ban, és működik a router. Nem egy ördöngösség, szerintem akinek hangyányi érzéke van az ilyenhez, az meg tudja csinálni.

vargalex szokott segíteni Pesten, már többször fel is ajánlotta itt...

[ Szerkesztve ]

(#20631) engusz válasza Intruder2k5 (#20630) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm a segítséged. Erről a soros portos témáról hol lehet bővebben olvasni? Van egy barátom, akinek a segítségével életre tudnám kelteni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20632) Maximusz válasza vargalex (#20567) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ha az első pár sort kicserélem erre (megvariálom a sorrendet, hogy tudjam használni a $TR_TORRENT_DIR változót, akkor abba a mappába tömöríti ki, ahova letöltötte (/unpacked mappába pontosan)?

#!/bin/sh
# unpackTorrent.sh by vargalex

EXISTS=0
logger -t unpackTorrent "Torrent_dir: $TR_TORRENT_DIR, Torrent name: $TR_TORRENT_NAME"
UNPACK_DIRECTORY=/mnt/public/downloads/"$TR_TORRENT_DIR"/unpacked
mkdir -p $UNPACK_DIRECTORY
cd "$TR_TORRENT_DIR"

(#20633) Intruder2k5 válasza engusz (#20631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT, ITT, és ITT! Meg még ezer helyen... :)

A művelethez olyan fw-t kell használni, aminek a mérete 8126464 byte, ha csak nem akarod a flashmemória címeket átszámolni... :)

[ Szerkesztve ]

(#20634) Intruder2k5 válasza engusz (#20631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg van aki ki szokta vezetni a soros portot valahova, így legközelebb már szét sem kellene szedni a routert, csak rádugni a soros kábelt! :)

Amúgy szívesen, sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#20635) engusz válasza Intruder2k5 (#20633) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm! Közben r3pl4y írását megtaláltam, az teljesen egyértelmű még számomra is, aki teljesen laikus. Már csak a megfelelő fw-t kellene megtalálnom, ami megfelel a méret korlátozásnak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20636) Intruder2k5 válasza engusz (#20635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szinte mind ilyen egyébként, a vargalex féle is, és talán az aktuális gyári is, meg a backfire is... Csak azért írtam, hogy nehogy véletlenül egy olyat találj, ami nem ekkora! :)

(#20637) engusz válasza Intruder2k5 (#20634) üzenetére


engusz
veterán

Igen, nekem is az a tervem, hogy tüskéket rakatok rá, hogy később, ha újra gond támad, akkor könnyen rá lehessen dugni újból. Egyelőre megy a kábel vadászat, mert lehet van az ismeretségi körben is.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20638) Intruder2k5 válasza engusz (#20637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a kivezetést úgy értettem, hogy külső aljzattal. Soros kábel végére egy jack dugót, aztán ha gond van, akkor 5 perc alatt megvagy vele... :)

[ Szerkesztve ]

(#20639) engusz válasza Intruder2k5 (#20638) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem csak tüskék lesznek, mert ha megint gebasz van, akkor csak szét kell pattintani a házát, rá kell dugni a kábelt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20640) Intruder2k5 válasza engusz (#20639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen az is tökéletes, ezt csak megemlítettem. De nyilván kívülről senki sem szívesen barmolja már szét a routert! :)

(#20641) engusz válasza Intruder2k5 (#20640) üzenetére


engusz
veterán

Hát, nekem szétcsavarozni is elég nagy lelki teher. :D De még mindig gazdaságosabb soros porton újra életre kelteni, mint újat venni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20642) nimfas válasza engusz (#20641) üzenetére


nimfas
addikt

anno nekem is kellett ilyen soros portos dolgot csinálni, forrasztottam már, de mire a router-t szétszedtem, na az nem volt egyszerű, a fekete U alakú keretet úgy kellett feszegetni, hogy szinte nem mertem odanézni sem.... de aztán már könnyű volt a többi, vettem tüskesort és beforrasztottam a helyére, meg hozzá való dugaszt, azt pedig a dku5 kábel megfelelő ereinek végére (ki kellett csengetni), aztán mire drivert vadásztam hozzá, az volt még 1/2 nap :-D Ahány kábel annyi driver.....

Sok sikert, ha egyszer megcsinálod másokét is vállalod :-D

(#20643) engusz válasza nimfas (#20642) üzenetére


engusz
veterán

Sikerült szétszednem a routert, szerencsésen ki is szakítottam egyik antenna kábelét a csatlakozóból. Szereztem egy soros portos régi Nokia kábelt, ami megfelelő lehet, majd ki kell mérni, hogy hány volt jön ki rajta.

Olyan helyre fog kerülni a router, ahol eleve hasonló dolgokat fejlesztenek, tehát valószínűleg sikerül majd mindent megcsinálni. És mivel soros a kábel, szerintem driver keresgetés se kell hozzá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20644) nimfas válasza engusz (#20643) üzenetére


nimfas
addikt

hidd el.... kell hozzá driver :-)

(#20645) Intruder2k5 válasza nimfas (#20644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A soros kábelhez nem kell!

(#20646) nimfas válasza Intruder2k5 (#20645) üzenetére


nimfas
addikt

ok.... bocs... benéztem :-D

az enyémre is azt mondták hogy soros... csak épp usb vége van.... ez baszott át :-D

(#20647) Intruder2k5 válasza nimfas (#20646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az a modern változata, nekem is olyan van (DKU-5), ahhoz valóban kell driver... Viszont a hagyományos soros kábel "csak úgy működik"! :)

[ Szerkesztve ]

(#20648) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Urak a segítségeteket szeretném kérni portnyitás ügyben.

Szóval megakarom tartani a router belső ftp-jét ugye lefoglalta magának a 21-es portot.

Az én gépem IP címe 192.168.1.243 beállítottam a file zilla szervert, hogy a 9000-es porton működjön [link].

A router-en belül beállítottam ezeket [link]

De nem mükszik a dolog azt szeretném megtudni hol rontom el a dolgot?

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#20649) Xero válasza lakatosturbo (#20648) üzenetére


Xero
nagyúr

Talán a 9999-et át kéne állítani 9000-re. ;)

(#20650) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Közbe rájöttem a külső portot is 9000-re kellet állítani és nem 9999-re.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.