Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) vargalex válasza petya80 (#20909) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Buildeltem neked firmware-t. Ment privi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20952) vargalex válasza apuc (#20934) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Biztos, hogy más eszköz nem használta a sávszélességet, amikor az alacsonyabb sebességet mérted? Esetleg valamelyik szomszédod csatornát váltott, így kisebb a zaj az általad is használt csatornán.

Alex

(#20953) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ijjet meg nem lattam, 1043+ddwrt 2.65os load:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20954) apuc válasza vargalex (#20952) üzenetére


apuc
őstag

Többször is mértem, természetesen volt és van is ingadozás.
A 80/40-re való váltás előtt is és utána is ingadozik, de régebben 2 és 5-6 Mbit közt váltakozott, most 12-15-20 közt változik, úgy hogy netezés megy a többi gépemen is.Természetesen a lépcsőházunkban más is netezhet, ezekről nem tudok,de amikor legutóbb teszteltem elámultam hogy mennivel gyorsabb lett a gyereknél.

(#20955) neduddki válasza neduddki (#20953) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mar 4 folott vagyok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20956) kano válasza glocker (#20942) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!

Én mobilnettel használom jelenleg DD-WRT-vel de használtam OpenWRT-vel is. Vargalex előző fw-jével volt egy kis problémám, de ezt már javította az újban (még nem tudtam kipróbálni, hogy jó-e). Egy Huawei E1752 modemmel használom, ezzel szépen megy, de az E173-assal nem megy alapból (nyilván meg lehetne oldani, de nem szórakoztam vele).
Vargalex fw-jéhez pár csomagot kell feltenni és már megy is.
Kérdezz mi érdekel? Itt a topicban is le vannak írva a csomagok, de ha akarod összeszedem neked pontosan milyen csomagokat kell feltenned, hogy menjen.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20957) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok.
Szeretném meg csinálni a dlna de a logba mindig ezt az üzenetet kapom mit rontottam el?

[2012/01/11 13:38:43] minidlna.c:154: warn: received signal 15, good-bye
[2012/01/11 13:38:49] minidlna.c:900: warn: Starting MiniDLNA version 1.0.22 [SQLite 3.7.7.1].
[2012/01/11 13:38:49] minidlna.c:992: warn: HTTP listening on port 8200
Ui: A tv látja a szervert csak üres a mappa jelenik meg.

(#20958) suste


suste
veterán

Sziasztok!
Vennék egy ilyen routert, de elötte kiváncsi lenék, hogy tudja-e azt amire nekem szükségem van.
Keresek olyan emberkét aki Bp-n valahol a 14/15/16 kerben lakik (a routerrel együtt:)), és beengedne egy kis próbára. Az USB-s megosztás érdekelne, de egy elég speciális eset. Privátban a többit megbeszélnénk.......
Előre is köszönöm a segítséget, annak aki rám szán egy kis időt!
Üdv
suste

(#20959) vargalex válasza bambano (#20931) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

PostgreSQL-t pótoltam, megtalálod a repo-mban.

Alex

(#20960) Szita1


Szita1
tag

Sziasztok amikor az etherwaken keresztül indítom a gépet, hogy adom meg a jelszót ami a gépé??

(#20961) glocker válasza kano (#20956) üzenetére


glocker
tag

Szia, kösz és élni fogok a lehetőséggel, most még csak információt gyűjtök...

Ha jól értem, akkor ehhez a megoldáshoz kell vagy egy gyári fw-es tplink router (azok közül melyek támogatják a 3G-s kapcsolatot) vagy a 1043ND-s de nem gyári fw-el hanem pl, a vargalexes fw-el, valamint kell egy USB 3G-s modem és egy internet előfizetéses SIM.

Ha jól értem, akkor pl. a vargalexes fw-hez kellenek még valamilyen csomagok és gondolom ezt azt be is kell konfigurálni...

kérdéseim:
- mindegy, hogy milyen USB-s modemet aggatok rá, vagy csak megadott típusokkal műxik (ha igen mely típusokkal)?
- milyen csomagokat kell telepíteni (és van-e hely ezek számára a routeren)?
- mit, hogy kell konfigurálni?

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20962) vargalex válasza Szita1 (#20960) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

BIOS szintű jelszó? Azt szerintem sehogy. Ha op. rendszer szintű jelszóra gondolsz, akkor ott már mennie kell a távelérésnek (rdp, vnc, teamviewer, stb.) mert azt nem az user, hanem a system felhasználó futtatja.

Alex

(#20963) Szita1 válasza vargalex (#20962) üzenetére


Szita1
tag

Jaa akkor a vnc-t megpróbálom, köszi :)

(#20964) kano válasza glocker (#20961) üzenetére


kano
nagyúr

Kérdéseidre a válasz:
- nekem Huawei E1752-vel simán megy, Huawei E173-al nem (lehet, hogy ezt is össze lehetne hozni, de nem sokat próbálkoztam);
- van hely bőven ezeknek.
Vargalex fw-re amiket telepítettem:
- chat;
- comgt;
- kmod-usb-serial;
- kmod-usb-serial-option;
- kmod-usb-serial-wwan;
- libusb;
- luci-proto-3g;
- usb-modeswitch;
- usb-modeswitch-data.
Én ezt úgy csináltam (mivel nem volt a routeren élő netkapcsolat), hogy ezeket előre letöltöttem vargalextől () és WinSCP-vel felnyomtam a router TMP mappájába, majd offline telepítettem.
- A telepítések után újraindítod a routert és ezek után már a felületen be tudod állítani a WAN-nál a 3G/UMTS/... lehetőséget. Majd megadod neki az APN-t (szolgáltató függő) és mentés után már megy is, vagy esetleg újraindítod.

Ha nincs szükséged az OpenWRT-re akkor egy DD-WRT-t feldobsz és egyből megy, csak az APN-t kell beállítani. Bár itt többen írtak rosszakat a DD-WRT-ről, nekem a legutolsó eddig tökéletesen működik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20965) glocker válasza kano (#20964) üzenetére


glocker
tag

nagyon köszönöm :R , hamarosan kipróbálom (és valószínűleg kérdezek még)

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20966) vargalex válasza pappkarcsi (#20902) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Kipróbáltam az általad adott file-t az 1043ND-vel. Gond nélkül ment minden, ubuntu alatt a Totem médialejátszó Coherence DLNA/UPnP kliens bővítményével simán játszotta a filmet.

A miniDLNA log-ja:

[2012/01/11 14:35:53] minidlna.c:900: warn: Starting MiniDLNA version 1.0.22 [SQLite 3.7.7.1].
[2012/01/11 14:35:53] minidlna.c:923: warn: Creating new database...
[2012/01/11 14:35:53] scanner.c:726: warn: Scanning /mnt/video
[2012/01/11 14:35:53] minidlna.c:992: warn: HTTP listening on port 8200
[2012/01/11 14:36:47] scanner.c:797: warn: Scanning /mnt/video finished (1 files)!

Kicsit sokáig tartott neki, míg kiszedte belőle a szükséges információkat, közben megnövekedett a load, de nem fagyott le a router. A filmet egy 8 GB-os microSD-re tettem, ami egy Kingston USB-s microSD kártyaolvasóban csücsül.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20967) Szita1 válasza vargalex (#20966) üzenetére


Szita1
tag

Alex és ez mi lehet? wifis letöltésnél írja a system logba:
Jan 11 14:56:47 OpenWrt kern.err kernel: [ 708.560000] ath: Failed to stop TX DMA, queues=0x004!

(#20968) vargalex válasza Szita1 (#20967) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Le is szakadsz ilyenkor a routerről? Más csatornán próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20969) Intruder2k5 válasza vargalex (#20968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van róla valami OpenWrt-s ticket, de nem tudom megnyitni, mert most katasztrófális a net itt melóban, úgyhogy csak a google találatig jutok... :)

De DD-WRT-ben is panaszkodtak már ugyanerre!

[ Szerkesztve ]

(#20970) Szita1 válasza vargalex (#20968) üzenetére


Szita1
tag

Már szihnte az összeset megnéztem, nem szakad le csak a 20/10-es net kb 12/15 a wifin. és 3500kbit/s es film is szakadozik :(

(#20971) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20969) üzenetére


Szita1
tag

Akkor ez fw bibi lesz?

(#20972) Intruder2k5 válasza Szita1 (#20971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez tuti, hogy az... Egyértelműen!

[ Szerkesztve ]

(#20973) vargalex válasza Intruder2k5 (#20969) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem csak OpenWrt-s ticket van, globális ATH9K probléma (pl. Ubuntu-n is). Viszont nálam sem a teszt routerrel, sem otthon a DIR-825-ön nem jelentkezik, ezért gyaníthatóan a kliens oldaltól is függ a dolog.

Egyébként nem a melós neteddel van gond, az OpenWrt oldala haldoklik napok óta.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20974) Szita1 válasza vargalex (#20973) üzenetére


Szita1
tag

Lehet nekik is TX DMA hibájuk van :)

(#20975) jbl


jbl
aktív tag

Eddig jutottam, hdd-rádugtam, meg szeretném formázni de szerintem nem csinál semmit. 160DB külső HDD. 2. Pontot választottam. Ez jó? De nem csinál semmit!

2. Creating 3 partitions (extroot - pivot root version)
- deleting all existing partitions
- creating 128 MB swap partition
- creating 512 MB ext4 partition for whole external root (partition mounted to /)
- remaining free space formatting as ext4, mounting to /mnt
- creating fstab config
- enabling transmission-daemon
- automatic reboot on finish due to extroot

(#20976) vargalex válasza jbl (#20975) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi

Gondolom a Make partitions gombra rányomtál. Esetleg próbáld meg másik böngészőben.

Alex

(#20977) jbl válasza vargalex (#20976) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi! Internet Explorer 9-re nem reagált, de opera böngészővel egyből ment. :R

(#20978) vargalex válasza jbl (#20977) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Chrome-val teszteltem. :) Pedig csak egy submit gomb, azt illene az explorer-nek is kezelni.

Alex

(#20979) vargalex válasza Szita1 (#20967) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Megnéztem, a fejlesztésre/tesztelése nálam lévő routerre notebook-al kapcsolódtam WiFi-n. A notebook-ban egy Intel4965AGN kártya van. Felmásoltam egy 2 GB-os file-t az USB-re csatlakoztatott eszközre, majd le is töltöttem. Egy darab hiba nincs a log-ban. Úgyhogy biztos, hogy ellenoldaltól is függ a dolog.

Alex

(#20980) pappkarcsi válasza vargalex (#20966) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Hy, esetleg leírnád, hogy pontosan melyik firmware volt az általad használt routeren? és hogyan volt beállítva a minidlna program?
köszi

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#20981) vargalex válasza pappkarcsi (#20980) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen a legújabb saját build (1.02.1). A minidlna config-on csak a media_dir-t, a db dir-t és a log dir-t módosítottam.

Alex

(#20982) Szita1 válasza vargalex (#20979) üzenetére


Szita1
tag

Lehet Nekem Atheros 5005 wifikártya van a laptopban, megnézem majd a mobilról is.

(#20983) jbl


jbl
aktív tag

Megcsinálta a partíciózást. Ez így jó?

ftp nem tudok bemenni a hdd-be http://192.168.1.1:21

530 Permission denied.

Mit csináljak?

(#20984) Szita1 válasza jbl (#20983) üzenetére


Szita1
tag

És így? ftp://192.168.1.1

(#20985) vargalex válasza jbl (#20983) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Valami nem teljesen kerek. Nem értem, hogy miért csak az sda1-et mutatja mountoltnak. Az automatikus reboot megvolt?
Ha ftp-n akarod elérni, akkor miért http-n próbálod?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20986) jbl válasza vargalex (#20985) üzenetére


jbl
aktív tag

Megcsináltam még egyszer a formattálást. Ha ez látom, akkor kész? Vagy még kel valamit csinálni vagy várni?

(#20987) Mazsika


Mazsika
őstag

sziasztok, szeretnék egy pendrájvot megosztani a nagyvilág felé, dyndns megvan pendráj rádugva hogyvan tovább? hogy érem el a netről? illetve hogy érem el a saját gépemről? (gyári fw van a routeren)
lehet, hogy már korábban ezek a dolgok voltak tárgyalva, de már olvastam annyit a szemem kifolyik... szóval bocsássátok meg ha már le volt írva.

Dáccsika

(#20988) Intruder2k5 válasza Mazsika (#20987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Helyi hálózaton fel kell csatolni meghajtóként. Ehhez Windows parancssorba írd a következőt...

net use Z: \\192.168.1.1\pendrive

Értelemszerűen a pendrive nevét és a router ip címét cseréld ha eltérő! Webről pedig szerintem sehogy nem tudod elérni, mivel utolsó infóm szerint a gyári fw-ben nincs ftp szerver!

(#20989) jbl válasza jbl (#20986) üzenetére


jbl
aktív tag

Rebooting... Újraindítás ... De ez nem indul újra. Valaki segítsen. :R

(#20990) Neil Watts válasza jbl (#20989) üzenetére


Neil Watts
veterán

Milyen böngésző? :F

(#20991) jbl válasza Neil Watts (#20990) üzenetére


jbl
aktív tag

Google Chrome

(#20992) doberman válasza Intruder2k5 (#20933) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
nem nem... a nas (dlink dns313 webiannal) utp-n kapcsolódik a routerre...

z

8lnu

(#20993) kano


kano
nagyúr

Vargalex!
Feldobtam az új fw-det és ugyan az a problémám. Felteszem a csomagokat, majd beállítom a WAN típusát és Save&Apply. Ezután azonnal kapcsolódik is és van net. Majd egy reboot után nem kapcsolódik többé. Viszont, ha a felületen megint nyomok egy Save&Apply-t akkor megint csatlakozik és van net. :F
Valamit én csinálok rosszul? Egy sima bekapcs után nem csatlakozik automatikusan 3G-re, de ha Save&Apply akkor igen.
köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20994) pappkarcsi válasza vargalex (#20981) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Feltettem a legújabb változatot a routerre de pontosan ugyan az a probléma...
Mit csinálhatok rosszul? :B

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#20995) Figur10


Figur10
tag

Sikerült életre keltenem a dlnát de még van egy olyan problémám, hogy 2-3 percenként meg áll a film és ki írja, hogy a fájl érvénytelen ha esetleg valaki tudna segíteni meg köszönném.

(#20996) esox válasza vargalex (#20918) üzenetére


esox
senior tag

Ismét köszi. Valamelyik este nekilátok újra a konfigurálásnak.
Ha fent van a firmware-ed, akkor putty-al pl be tudok lépni a router címén és tudom úgy is futtatni a parancsokat? A luci alatt lévő run command ablak, nekem vhogy nem tetszik és pl ha exports fájlt kell szekeszteni az nfs miatt, fingom nincs hogy csináljam luci alatti "consol" ablakban, a vi amúg sem a kedvencem.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20997) jbl


jbl
aktív tag

Vargalex féle verziót-sikerűt felrakni. Eszméletlen szuper köszönöm. :C :C

Transmission sávszélesség kiosztásába szeretnék segítséget kérni. Hogy tudom, azt beállítani mivel én ADSL-es vagyok. Szeretném azt beállítani, hogy mikor letölt, maximálisan jöjjön a letöltés, de a feltöltés csak 20KB/s legyen, amikor az összes letöltés kész visszaállhat maximális feltöltésre.

(#20998) Man from IBM válasza appel (#20601) üzenetére


Man from IBM
csendes tag

Szia Appel!

Én is most lőttem be a WDS-t két 1043ND-s router között. DD-WRT van mindkettőn és lehet a kliens routernak is ugyanazt a virtuális interface nevet adni csak ugyanazokat a biztonsági beállításokat kell megadni (biztonsági kulcs, MAC szűrő). Működik a barangolás is, igaz nem mindegyik mobil, laptop vagy tábla PC tudja ezt. Az Androidos tábláknál pedig sajnos több fórum is van, hogy csak akkor csatlakozik az erősebb jelhez ha bontod a wifi kapcsolatot majd újra bekapcsolod mert mélyen az Androidban van a probléma, de a koncepció működik.
Remélem az Andorid 4.0-ánál ezt már kijavították. Talán hamarosan ki tudom próbálni, hogy azzal barangol e.

(#20999) bpmcwap válasza vargalex (#19323) üzenetére


bpmcwap
senior tag

szia, engem érdekelne ez a dolog, de nem találtam meg hogy hol írtad le ezeket a dolgokat... (lásd előzmény)
volt az a fájl amivel létrehoztad az ipket és fel lettek küldve egy tárhelyre, vagy hogy is volt? Azt szeretném amit szita mert törölték a dyndns regemet plusz ráadásul biztonságosabbnak tartom a saját tárhelyen átmenő dolgokat lévén hogy kameraképekről van szó és személyes adatokról......
Megértést és segítséget köszönöm

Túrista vagyok

(#21000) vargalex válasza bpmcwap (#20999) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A blog-ban az FTP Backup részt olvasd el. Ha valami nem világos, szólj. (Legalábbis remélem erre gondoltál.)

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.