Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19248) üzenetére


Szita1
tag

lemásoltam a backup beállítását */1**** :) és műkődik :)

(#19252) Intruder2k5 válasza Szita1 (#19251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

*/1****

Ez percenként fut...

[ Szerkesztve ]

(#19253) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19250) üzenetére


Szita1
tag

köszi akkor / nélkül is menne sztem. Majd Alex ránéz az ftpre lehet egy reboot kell csak neki.

(#19254) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19252) üzenetére


Szita1
tag

Pedig nem, percenként tolja fel :)

(#19255) Intruder2k5 válasza Szita1 (#19253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor most már küldözgeti automatikusan a file-t, a szerverre?

#19254
Igen, azt kicsit benéztem, közben mást is csinálok! :)
De már javítottam... Tehát percenként!

[ Szerkesztve ]

(#19256) bambano válasza misisrac (#19226) üzenetére


bambano
titán

mielőtt nagyon forrasztgatnál, meg kellene nézni, hogy jön-e ki hálózati forgalom a routerből a lan1 lábon bekapcsoláskor. elvileg dob egy udp csomagot, amikor észhez lehet téríteni, gyakorlatilag nekem sem sikerült a téglámat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19257) Szita1 válasza bambano (#19256) üzenetére


Szita1
tag

Persze minden oké, ezzel a 2 sorral kikapcsolhatjuk a ddnst, a ftpbackupot, és megoldom majd php scriptel holnap, akár portcímeket és képeket mellékelve lehet egy kezelőt csinálni webre. Alex lehet már meg is csinálta és belerakja az fw-be mint új opció :D

(#19258) MaurerJani válasza Szita1 (#19093) üzenetére


MaurerJani
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a crossover bekötés segített!
:R :C :DD

Ha ma nem megy, holnap újrakezdjük...

(#19259) Szita1 válasza MaurerJani (#19258) üzenetére


Szita1
tag

Na ennek örülök :D bár én a patchra tippeltem :)

(#19260) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19255) üzenetére


Szita1
tag

Igen jön 2 percenként az ip,txt */2 * * * * /root/ip.js

(#19261) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19248) üzenetére


Szita1
tag

Mi lenne ha az ip értéket változóként megadva egy php scripte illesztenénk be egyből? pl: ip.php a$ helyére? megoldható ez ? mert akkor egyből a php fájlt küldenénk fel és valami.hu/ip.php néven el is érhető.

[ Szerkesztve ]

(#19262) Intruder2k5 válasza Szita1 (#19261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos, hogy így is megoldható, de a szerveren lévő ip.txt file-ból is ki tudod olvastatni php-vel az IP címet...

(#19263) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19262) üzenetére


Szita1
tag

Igen, ez igaz, csak az elegánsabb lenne ha egy js generálja le a php -t amibe lehetne integrálni akár, ezt csak a fejlesztés miatt gondoltam.

(#19264) Intruder2k5 válasza Szita1 (#19263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Innentől a lehetőségek már végtelenek, de egyrészt én lassan megyek aludni, másrészt ez már túl lő ennek a topiknak a témáján! :)

[ Szerkesztve ]

(#19265) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19264) üzenetére


Szita1
tag

:) Köszi a segítséget, szép álmokat, de ezzel kiválthatjuk a ddns-t ami nem mindig megy, és sztem ez stabilabb is. na majd holnap összehozzuk a a$ változatot is ha van kedved :D Hi.

(#19266) misisrac válasza bambano (#19256) üzenetére


misisrac
csendes tag

Nincs hálózati forgalom a lan1-en. Próbáltam a 30/30/30 restet, de az se ment. Garancia van rá csak nincs meg a garancia papír. Még soros porton megpróbálom valahogy, azt még nem tudom hogy , de valahol le van írva a topicba.

(#19267) vargalex válasza Szita1 (#19265) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Megnéztem, 2 hiba volt.

1. Ez az én hibám. A firmware-ba a /etc/vargalex/ftpbackup script nem futtathatóként került bele. Tehát adtam neki futtatási jogot, így a logok is megvannak
2. Itt te hibáztál. Command output típus esetén nem kell a file-ba átirányítás (ezt a script elintézi magának), tehát a source így helyes:

uci -P/var/state get network.wan.ipaddr

Ellenőriztem, a fenti módosítások mellett megy rendesen. Most ftp_backup_ip néven menti az ftp szerveredre (percenkénti feltöltésre állítottam).

Szerk.: Egyébként a ddns-nek menni kell rendesen, mert az aktuális ip-det az ifconfig kiemenetéből állapítja meg:

if [ "$ip_source" = "network" ] || [ "$ip_source" = "interface" ]
then
current_ip=$(ifconfig $ip_interface | grep -o 'inet addr:[0-9.]*' | grep -o "$ip_regex")

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19268) raidx


raidx
őstag

Ez érdekes!

Ma reggelre eltűnt az egész FTP könyvtáram. A mnt alatt csak a transmission maradt meg.

Mi lehet az oka? Tegnap délelőtt helyszínen telepítettem egy gépet, ott TC-ből használtam az ftp-met, miután végeztem töröltam az elérési adatokat TC-ből. Este 9 óra körül még meg volt minden! Reggelre meg hűlt helye mindennek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19269) vargalex válasza raidx (#19268) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem szakadt le a HDD és így csak a flash-t látod?

Alex

(#19270) raidx válasza vargalex (#19269) üzenetére


raidx
őstag

Az volt a baj!

De nagyon érdekes, hogy a lámpák rendesen világítottak. Belenézve a könyvtárakba minden üres volt. Így biztos csak a flash-t láttam. Luciból rebootoltam és most minden visszajött. Az éjszaka nem ment torrent sem, lehet annyira elaludt a HDD, hogy nem sikerült a rendszernek felébreszteni? Bár sokszor van, hogy éjszakára semmi sem megy és eddig nem történt ilyen.

Ideje lesz az FTP-ről is mentést csinálni!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19271) Szita1 válasza vargalex (#19267) üzenetére


Szita1
tag

Hi, értem és köszi a segítséget, így már duplán be van biztosítva a frissités :)

(#19272) Szita1 válasza vargalex (#19267) üzenetére


Szita1
tag

Alex arra tudsz megoldást hogy az ip címet egy változóra alakítva pl a$ egy ip.php fájlba illeszteni? vagy egy script generálja le az egész ip.php fájlt?
pl.:
a$= wan.ip
print ( https://'a$') "login"
print ( http://'a$':2221) "ftp"
print ( http://'a$':3344) "kamera"

(#19273) gabe96


gabe96
aktív tag

sziasztok!
most vettem egy ilyen routert
azt szeretném kérdezni, hogy az USB portot lehet-e használni mobilnet megosztásához?

(#19274) vargalex válasza Szita1 (#19272) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen mindent lehet. De tulajdonképpen mit is szeretnél? Hátha van más ötlet rá.
A szerveren szeretnél egy file-t lerakni, amit böngészőben megnyitva az url-ek vannak benne? Ha igen, én két megoldást látok:

1. Ezt a teljes file-t a routeren generálni és feltölteni (lehet akár az ftpbackup-al is Command Output-al)
2. Egy olyan "statikus" php file-t tennék a szerverre, ami a router által feltöltött file-ből venné az IP-t.

Alex

(#19275) Szita1 válasza vargalex (#19274) üzenetére


Szita1
tag

Talán az első szimpatikus. A programsor érdekelne hogy tudok generálni az ip elé, mögé forráskódot pl:
wan.ip= -P/var/state get stb
echo https://"wan.ip":22
echo http://"wan.ip":2221
echo stb > /tmp/ip.php

mindig csak az utolsót írja ki nekem :S

[ Szerkesztve ]

(#19276) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

sajnos most nincs idom teszteltni, ezert kerdezem, van vkinek tapasztalata ojjan ddwrt-val amin muxik a ddns es a openvpn?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19277) Intruder2k5 válasza misisrac (#19266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#19278) Intruder2k5 válasza vargalex (#19274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap este én is valami olyasmit javasoltam, hogy a txt file-ból lenne célszerű kiolvasni az IP-t... Tehát a 2. pont! :)

(#19279) Dasler


Dasler
csendes tag

Sziasztok
előszőr a logouton irtam le a problémámat majd át vezényletek ide.
a helyzet az hogy van egy vadi uj 1043ND routerem ami az alap firmwareel 2 órát üzemelt megállás nélkül majd jöttek a fagyások addig amig felnem bosszantott ahhoz hogy felrakjam rá az openwrt-t az ment már egy teljes fél napot -.-.. most azt csinálja hogy amig a net kábelt be nem dugom addig szakit simán eltudom érni putty-ból meg lucyn is... DE ahogy bedugom a wan-t kezdődik a lassulás.. nagy nehezen eljutok odáig hogy aktiváljam a wan-t..és akkor beálll... majd.. egy kábel rángatás után meg 5 perces bootolás után talán lehet hogy a google-t megnyitja 4-5 mp alatt de a gmail-t már nem.. meg ugy ált semmi mást... szerencsére még müködik a régi kinai 2 éves canyon routerem és tudok irni... az infó tanárt kérdeztem hogy what the problem azt mondta hogy tuti hogy a net szolgáltatóval van a gond.. szar a modemjük... ebbe lehetne is valami mert szószó egy hulladék amit csinálnak.. de ha a kis szaros kinai fos elbirja őket akkor ez a neves kinai agyon dicsért router miért csinálja ezt ??
tuti le volt már irva a forumon hogy mit kell ilyenkor csinálni.. csak rohadt sok a hsz...igy kérlek benneteket ne irjátok hogy olvassak vissza inkább linkeljétek be a megoldást ... nagyoooon szépen köszönöm előre is a segiségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#19280) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19278) üzenetére


Szita1
tag

Intruder a programsorba hogy tudok forráskódot illeszteni? így csak az utolsót írja ki mindig.

wan.ip= -P/var/state get stb
echo https://"wan.ip":22
echo http://"wan.ip":2221
echo stb > /tmp/ip.php

(#19281) Intruder2k5 válasza Dasler (#19279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Véletlenül nem ADSL net, D-LINK DSL 360R modemmel?

(#19282) Dasler válasza Intruder2k5 (#19281) üzenetére


Dasler
csendes tag

modem nincs csak egy UTP kábel jön a villanyoszlopról és az megy egyenesen a routerbe.
PPPoE ..

[ Szerkesztve ]

(#19283) misisrac válasza Intruder2k5 (#19277) üzenetére


misisrac
csendes tag

Köszi. Megpróbálom megcsinálni. :R

(#19284) Intruder2k5 válasza Dasler (#19282) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem... Akkor DIGI? Ha igen, akkor esetleg nézd meg ezt.

(#19285) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19278) üzenetére


Szita1
tag

Hogy tudok több sort kiiratni fájba?

(#19286) Intruder2k5 válasza Szita1 (#19285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egy darab > jelet írsz, akkor új file-t kezd, ha kettőt >> akkor hozzáírja a meglévő file-hoz... Ide vágó shell command-ok: touch, echo

[ Szerkesztve ]

(#19287) Szita1 válasza Intruder2k5 (#19286) üzenetére


Szita1
tag

Köszi :)

(#19288) Dasler válasza Intruder2k5 (#19284) üzenetére


Dasler
csendes tag

Nem digi..sajnos .. ukrajnában élek és egy helyi városi szólgáltatótól kapom a netet de attól függetlenül még lehet hogy a kábelezéssel van a próbléma..sőőtt adnék rá 35 % esélyt is..
mivel szerény 4/4 mbit a sebeség az eu felé de ukrajnába is csak 10-8 mbit igy ugy mint neki nincs sávszélesség csökkenés.
egyébként köszönöm az eddigi segitségedet is.
szeretném ebből routerből kihozni a maxot mert a tv a decoderek a bookok is ezen keresztül kommunikálnak meg egy hdd-t is beakartam hozzá szerezni..de hát előszőr dolgozzon rendelteté szerüen.
ami mondom hogy fura az az hogy a net kábelre mintha allergiás lenne.. már amikor az első bootoláskor a puttybol beakartam lépni sem engedett be 15-20 percig..aztán variáltam a winbe átálitottam a hálózatot otthonira és hipp müködöt minden.. más napig :/

(#19289) vargalex válasza Dasler (#19288) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A WAN IP-det véletlenül nem a 192.168.1.x tartományból kapod? Próbáld meg a Luci-ban a LAN interface IP-jét átállítani pl. a 192.168.2.1-re.

Alex

(#19290) Intruder2k5 válasza Dasler (#19288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami még eszembe jutott, hogy esetleg az MTU értéket nézd meg, mert a PPPoE kapcsolat miatt lehetséges, hogy automatikusan beáll 1492-re, de mivel ez nem ADSL, így még az is lehet, hogy a standard 1500-at használja a hálózat. Ezt megpróbálhatod átállítani...

(#19291) Dasler válasza Intruder2k5 (#19290) üzenetére


Dasler
csendes tag

Átllitottam a lan ip kiosztást és most hogy az irónia tetőzzön a gmail-t betölti :)) :)) :)) :)) ... de persze ha vmit keresek google-ben akkor egyik találatot sem nyitja meg.. most ezen keresztül irok :)
Az MTU értéket hol lehet állitani ?
próbáltam rákeresni googleban adoot is ki megoldásokat csak éppen... nem lehet megnyitni :/
lehet megkellene próbálni másik OS-el vagy verzióval?
ami még plussz érdekes a az utorrent egyből fullon seedelt felfele...persze leis állitottam hátha ő zavart be.

[ Szerkesztve ]

(#19292) dash17291 válasza Intruder2k5 (#19277) üzenetére


dash17291
tag

Ezt írod a végefelé:

***A kábel bekötésnél, most jut eszembe, hogy végülis a 3.3V -s kábelt nem kell bekötni, anélkül is mennie kell, de az sem baj ha be van kötve..

Mi van akkor ha a VCC is be van kötve meg még a konnektorból is veszi a router az oxigént?
Ez így nem egészséges szerintem.

Szigorúan csak az egyik!

Ha pedig tévedtem, akkor részletes elektronikai (digitális technikai) magyarázatoz kérnék. :D :B

(#19293) vargalex válasza Szita1 (#19287) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Utólagos engedelmeddel létrehoztam egy új ftpbackup bejegyzést, ami az ftp szervereden egy router.html file-t hoz létre a kívánt linkekkel.

Alex

(#19294) vargalex válasza dash17291 (#19292) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az a 3.3V a router számára output, a kábelnek input (ha kell).

Alex

(#19295) gulyasa


gulyasa
őstag

Van egy itthoni "hálózatom": a routerre vezetékkel rá van kötve az asztali PC (Win7) és egy hálózati médialejátszó (a wifi-t egy laptoppal, néha telefonnal használjuk).

A problémám a következő:
Hiába van az asztali gépben gigabites LAN-kártya, a médialejátszó is gigabites és a vezetékek is Cat5e-k (legalábbis ez van rájuk nyomtatva), ha a gépről a lejátszóra kötött HDD-re másolok, vagy onnan vissza gépre, csak max kb 7-10 MByte/s a sebesség.
Fel lehetne ezt valahogyan tornászni?

Tegnap felraktam a routerre a dd-wrt-t, de egyelőre ugyanaz az átviteli sebesség a lejátszó és a PC között.
Szóval nem igazán vagyok még képben a dd-wrt-vel kapcsolatban. Meg tudná-e mondani valaki, hogyan kellene konfigurálni a dd-wrt-t a gyorsítás érdekében?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19296) Intruder2k5 válasza Dasler (#19291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy DNS probléma van, ha egy oldalt sem nyit meg, bár nem tudom, hogy akkor a google hogyan megy...?! A torrentnek minden esetre nincs szüksége DNS-re, mivel az IP alapon működik! Próbálj meg beállítani statikus DNS szervert, mondjuk a google félét...

8.8.8.8
8.8.4.4

Én is ezeket használom, és nincs velük semmi gond. Hogy hol kell beállítani, azt nem tudom, főleg nem OpenWrt-ben, mert nekem nem ilyen routerem van, és nem is OpenWrt-t használok... De majd biztosan mindjárt segít itt valaki ez ügyben. :)

(#19297) vargalex válasza gulyasa (#19295) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én OpenWrt alatt néztem a LAN throughput-ot. Közvetlen összekötve az eszközöket (cross-link kábellel) gyorsabb a másolás?

Alex

(#19298) vargalex válasza Intruder2k5 (#19296) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Network->Interfaces->WAN alatt lehet megadni a DNS-Server opciónál (többet is fel lehet venni).

Alex

(#19299) gulyasa válasza vargalex (#19297) üzenetére


gulyasa
őstag

Sajnos a WD Live nem használható közvetlen crosslinkes megoldással.
Csak router vagy switch segítségével lehet hálózatba kötni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19300) vargalex válasza gulyasa (#19299) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mert honnan tudja, hogy mire van kötve? Vagy DHCP kapcsolatot tud csak? DHCP szervert lehet PC-n is futtatni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.