Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Intruder2k5 válasza Beri (#19750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Június óta volt csend... Abban a bizonyos szeptemberi mappában a firmware-ek 2011.06.14. keltezésűek! Mondjuk havi 5 build azért ritkán jött eddig (vagy soha), és még csak 22.-e van!

[ Szerkesztve ]

(#19752) Beri válasza Intruder2k5 (#19751) üzenetére


Beri
addikt

Nyilván találtak bugokat, amiket gyorsan javítani tudtak. Máskor is volt példa ilyesmire, hogy pár nap eltéréssel jöttek ki buildek. Bár most tényleg megszaladt, nagyon ráérnek dd-ék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19753) haribali88


haribali88
csendes tag

Az előző hsz-emre sajnos nem kaptam választ. Sebaj, addig sem tétlenkedtem, rengeteget olvastam, és próbálkoztam a megoldásokkal.

Végül feladtam, és feltelepítettem vargalex firmwarejét. Kár, hogy nem ezzel kezdtem mindjárt az elején. Sok bonyodalomtól megkíméltem volna magam. Sajnos csak akkor olvastam róla, mikor már fenn volt egy másik, és nem akartam elölről kezdeni az egészet, ha nem muszáj..

Na mind1. Most eljutottam odáig, hogy van net és wifi, meg van osztva a HDD, megy a torrent, és bekapcsoltam a miniDLNA-t. A Samsung 40D5500-asom felismeri, hogy van egy Media Server, de nem talál rajta semmilyen lejátszható fájlt... :-(
Mit állítsak, és hogyan, hogy megtalálja a fájlokat?
a minidlna configban:
media_dir=/mnt/hdd -> és ez alatt van a HDD-m felmountolva...

Elvileg az FTP is be van kapcsolva, mégis csak a helyi hálón keresztül tudok rá kapcsolódni WinSCP-n keresztül. Internetről vajon miért nem megy? Hogyan kapcsolódjak, hogy sikerüljön?

Vargalex: hogy lehet, hogy a lucim webes felülete így néz ki? (kép csatolva)
Ráadásul ha rámegyek a "Status"-ra, akkor semmilyen info nem jelenik meg, hanem csak annyi, hogy collecting data. Ez mitől lehet?
szerk: sajna képet nem sikerül feltölteni, annyi a lényeg, hogy a menüpontok egymás alatt sorakoznak, kék színűek (alap "link" típus), ha meglátogattam lilára vált, és szétcsúszik miattuk az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#19754) Intruder2k5 válasza haribali88 (#19753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az nem kerülte el a figyelmedet, hogy kintről más portokat állított be Alex? Ha jól tudom, akkor FTP a 2121, SSH pedig a 2122-n van. De ezt inkább nézd meg pontosan a blogjában, mert nem 100%!

Képet pl. IDE tudsz feltölteni, majd vagy az első, vagy a második linket szúrd be ide a fórumra.

http://s11.postimage.org/qwo91k8c3/image.png

[ Szerkesztve ]

(#19755) haribali88 válasza haribali88 (#19753) üzenetére


haribali88
csendes tag

Most nézem, hogy csak a 192.168.1.1-en belépve néz ki úgy ahogy, és itt nem jelennek meg az adatok. Ha az aktuális ip-címem írom be a böngésző címsorba, és onnan lépek be, akkor minden ok. Úgy néz ki, ahogy a te screenshotjaidon, és az adatok is okésak. Érdekes.. Más is tapasztalta, hogy 192.168.1.1-en a vargalex féle luci ilyet csinálna?

Kösz a képfeltöltős tippet!
-> http://s10.postimage.org/uln4six49/azenlucim.jpg
Így néz ki amiről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#19756) Intruder2k5 válasza haribali88 (#19755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Böngésző cache ürítés megvolt már?
- Másik böngészővel ha ránéznél esetleg...

(#19757) haribali88 válasza Intruder2k5 (#19754) üzenetére


haribali88
csendes tag

Nem. Ez nem kerülte el a figyelmem. (najó, elsőre igen, de aztán mikor nem ment, elolvastam újra a portos részt, és utána próbáltam úgy is)
Egyébként 2221 a helyes port. De annyi féle FTP kapcsolódás és titkosítás van. De egyikkel sem engedi. :-(

Host name: beírom az aktuális ip-címem
felhasználónév jelszó kitöltve (nem kerülte el a figyelmem, hogy be kell állítani jelszót a felhasználómnak)
De mi legyen a protocol, hogy működjön is?

(#19758) haribali88 válasza Intruder2k5 (#19756) üzenetére


haribali88
csendes tag

Ez jó tipp volt. :-) Köszi, így okés.

(#19759) Intruder2k5 válasza haribali88 (#19757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben továbbra is a WinSCP-ről beszélünk, akkor azzal SSH-n szokás csatlakozni, ez esetben az SSH port számát add meg, és SCP legyen a protokoll! Amennyiben FTP-n szeretnél csatlakozni, akkor természetesen a port száma is módosul, és a protokoll is FTP, bár ez esetben én praktikusabbnak látom a Total Commander használatát...

(#19760) haribali88 válasza Intruder2k5 (#19759) üzenetére


haribali88
csendes tag

winscp-n megpróbáltam az ssh portszámával és scp protokollal, és total commanderben is az ftp portjával, de egyikkel sem engedi. :S

(#19761) Intruder2k5 válasza haribali88 (#19760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de ezt a saját hálózatodról bentről próbálod? Az úgy nem biztos, hogy menni fog... Kérd meg egy barátodat, családtagodat, hogy próbálja meg, de másik net kapcsolatról...!

[ Szerkesztve ]

(#19762) kovacszk válasza Intruder2k5 (#19761) üzenetére


kovacszk
senior tag

Ahogy mondod. Ha belső hálózatról próbálod neten keresztül elérni akkor válasznak ugyan azt az IP-t kapja mint amin ő is van ezért nem engedi.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#19763) Hell Knight


Hell Knight
csendes tag

Sziasztok!

Vargalex build-el megoldható valahogy bizonyos gépekre sávszélesség korlátot tenni?

(#19764) haribali88 válasza Intruder2k5 (#19761) üzenetére


haribali88
csendes tag

Igen. A sajátomról próbáltam... :$
Oks. Majd megpróbálom úgy is, ha lesz rá módom.
Köszi a helpet! :-)

Már csak az a problem maradt, hogy a Media Serverem hiába állítottam be, mivel a TV nem lát egyetlen fájlt sem. :-(

Pedig az egészbe azért kezdtem bele, hogy ez jól működjön...

(#19765) Intruder2k5 válasza kovacszk (#19762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre van nekem Tomato-ban a NAT Loopback opció, amit bekapcsolva elérhetőek bentről a kinti portok is! :)

[ Szerkesztve ]

(#19766) Intruder2k5 válasza Hell Knight (#19763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez még gyári firmware-el is megoldható, de nyilván a vargalex build-el is...

(#19767) Hell Knight válasza Intruder2k5 (#19766) üzenetére


Hell Knight
csendes tag

A következő kérdésem, hogyan? :)

Adott 5 mac cím. Ebből 3 ra akarok sávszélesség korlátot rakni.

(#19768) Intruder2k5 válasza Hell Knight (#19767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, hogy a következő kérdés ez lesz, de a választ én sajnos nem tudom, mert (jelenleg) se 1043-as routerem, se OpenWrt-m, így még csak próbálgatni sem tudok. Az sem biztos, hogy jelen állapotban megoldható LuCI-ból, de ha másképpen nem, akkor iptlables-el biztosan. Majd jön Alex, és felhomályosít a lehetőségekről bennünket...

Gargoyle pl. tudja alapból! :)

[ Szerkesztve ]

(#19769) Hell Knight válasza Intruder2k5 (#19768) üzenetére


Hell Knight
csendes tag

:) Kb 2 órája mászkálgatok ide oda a kezelő felületen de vagy én vagyok ilyen béna vagy nincs benne. :N

(#19770) Intruder2k5 válasza Hell Knight (#19769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a QoS menüben nem találsz erre lehetőséget, akkor nem hiszem, hogy van!

"Az sem biztos, hogy jelen állapotban megoldható LuCI-ból, de ha másképpen nem, akkor iptables-el biztosan."

[ Szerkesztve ]

(#19771) bambano válasza mgrincs (#19646) üzenetére


bambano
titán

az lett a dolog vége, hogy haverral összeraktunk egy feszültségkonvertert két tranyóból meg vagy 5 ellenállásból, egy nagy mekkmenübe került:)

de kösz a felajánlást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19772) perec26


perec26
csendes tag

Sziasztok!
A snapshotban levő két fájl között mi a külömbség?
squashfs és jffs2 között?

(#19773) perec26


perec26
csendes tag

jffs2 naplózott fájlrendszer.
Ha jól olvastam utána.

(#19774) Intruder2k5 válasza perec26 (#19773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól tudom, a jffs2 filerendszer teljes egészében írható, a squashfs viszont erősebben van tömörítve! De vigyázz, mert a jffs2 verzió ezáltal könnyebben működésképtelenné tehető, ha jól gondolom, és akkor csak a soros kábel ment meg!

[ Szerkesztve ]

(#19775) perec26


perec26
csendes tag

köszi
Azt meg tudnád mondani hogy a snapshotos verziónál benne van a ipv6 vagy nekem kell felrakni.

(#19776) Intruder2k5 válasza perec26 (#19775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom...

(#19777) dash17291


dash17291
tag

Megjelent a végleges OpenWrt 10.03.1 (codename Backfire) Interim Release 1!

[link]

(#19778) Pr3s válasza vargalex (#19715) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Vargalex: Köszönjük a CE firmet, igaz nekem nincs ilyen routerem, de tervezem a vételét, csak menne lentebb az ára!

(#19779) zsolt501


zsolt501
nagyúr

ÁÁÁÁÁ nem tudom letölteni a Vargalex által gyártott fw-t mert a szerver áll...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19780) bambano válasza dash17291 (#19777) üzenetére


bambano
titán

érdemes upgradelni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19781) Intruder2k5 válasza Pr3s (#19778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van a hardverapron 12k-ért vadiúj, original, de akad 64MB verzió is... :)

Nem hinném, hogy nagyon lejjebb menne az ára mostanában, mert ma megint leminősítették az országot, ami újra csak a forint gyengülését hozza magával, ezáltal az import cuccok ára felfelé fog menni!

[ Szerkesztve ]

(#19782) amargo válasza vargalex (#19745) üzenetére


amargo
addikt

Napközben terhelt a hálózat, de ezt is csak viccként írtam be :)

Holnap felrakom a v1.02-t én is, itt már bele fordítottad a kmod-nathelper-extra-t?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19783) vargalex válasza amargo (#19782) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs benne, de együtt fordítottam vele, tehát nyugodtan felteheted.

Alex

(#19784) bambano válasza bambano (#19780) üzenetére


bambano
titán

mivel az egyik routeremben rc-s firmware volt, azt felupgradeltem.
sikerült on the fly, ami nagy előny, mert ha nem sikerül, akkor tényleg fly-ni kell hozzá :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19785) appel


appel
őstag

Extroot beállításhoz van valakinek tutorial?

(#19786) haribali88


haribali88
csendes tag

Nah, újra itt.
Tegnap óta annyi előrelépés van, hogy leteszteltem az FTP-t a tesóm segítségével egy másik hálózatból, és nagyszerűen működik. Az SSH is oké. Elérni a torrentet és a lucit is külső hálózatból. A belső hálón pöpecül meg van osztva az egész HDD. Minden gép látja. Az uShare-t és a miniDLNA-t is beállítottam. Látja a TV azt a mappát, amit bekapcsoltam rajtuk. De egyetlen fájlt sem jelenít meg bennük. Pedig tele van filmmel... :-(
Aki kapcsolt már így össze OpenWrt-t és TV-t, és jól működött neki, az hogyan csinálta?
Segítsetek légyszi!

(#19787) haribali88 válasza haribali88 (#19786) üzenetére


haribali88
csendes tag

Újraindítottam a routert és a uShare szolgáltatást, és újra beállítottam, és most nem az egész HDD-t próbáltam, hanem csak a Filmek mappát. Nem tudom, hogy melyik segített rajta, de most látom a tv-n a fájlokat. Azonban akármelyikre megyek, mindig azt írja, hogy "Nem támogatott formátum"... .JPEG, .avi, .mkv amiket próbáltam. Mindre ezt írja... :-(
Valami ötlet?

(#19788) chros válasza haribali88 (#19786) üzenetére


chros
őstag

Nekem mukodik egy LG LD650-el a Minidlna.
Az uShare es a MiniDLNA ket kulon dolog, ugyanarra valo, de eleg csak az egyik, ha jol mukodik.

En egy konyvtarat osztottam meg, azon belul vannak kepepk,zenek, videok.
A gond nalam is ott volt, hogy a TV-n nem mindegy melyik kategoriat valasztod ki!!!! Ha pl kepeket, akkor nem latja a zeneket es a videokat!
Es kezzel kell restartolni a minidlna daemon-t, ha allitottal a configon a weben: /etc/init.d/minidlna restart (Ekkor csinalja meg az indexelest is, ez hosszabb ido is lehet, a logban lathatod, ha vegez.)
Plusz erdemes a configban bekapcsolni az inotify-t is: ha pl. samban masolsz fel uj fajlokat vagy a torrent rak ki oda befejezett letolteseket, akkor a minidlna automatikusan eszreveszi es berakja az uj fajlokat az indexbe.

@Alex: nagyon koszonjuk a kitarto munkad!!! Kellemes Unnepeket Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#19789) haribali88 válasza haribali88 (#19787) üzenetére


haribali88
csendes tag

A uShare csak xBox-al vagy PS3-al használható? SmartTV-vel nem?

(#19790) haribali88 válasza chros (#19788) üzenetére


haribali88
csendes tag

Nekem Samsung UE40D5500-am van. Látja, hogy fut a Media Server, de akár fényképek, akár videók akár zenék módba rakom, egyetlen fájlt sem jelenít meg. Hiába vártam a /etc/init.d/minidlna restart parancs manuális kiadása után fél órát. Nincs egy fájl sem. :S

Melyik logban kéne látnom, hogy végzett? És hol találom ezt a logot?

(#19791) bambano válasza haribali88 (#19790) üzenetére


bambano
titán

a minidlna-t konkrétan nem néztem, de a többi dlna szerverben volt egy beállítás, hogy konvertálja az anyagokat vagy csak streamelje. Ha konvertálás be volt kapcsolva, akkor kellett neki egy halom codec. A minidlna-ban van ilyen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19792) haribali88 válasza bambano (#19791) üzenetére


haribali88
csendes tag

Szerintem nincs. Legalábbis nem látok ilyen lehetőséget.

Vargalex azt írta hogy:
"Hozzáadtam a minidlna, illetve az ushare csomagot is a firmware-hoz. Mindkettő tesztelve mp3, avi, illetve mkv file-okkal."

De valamiért mégsem ok nekem. :S

(#19793) appel


appel
őstag

na elvileg összejött az extroot (a kiegészítő felületen a 2-es opciót választottam, ami megcsinálta a 3 partíciót, fstabot, stb...újra is indult, ahogy kell)
no most az overlay szépen 512MB, ahogy kell, szűz konfig, ezért mindent be kell újra állítani...
ha lehúzom a hdd-t és úgy bootolok, akkor minden szépen megy úgy, mint régen, ha visszadugom és reboot, akkor az extrootos indul...szóval szép és jó, DE:
annak ellenére, hogy minden úgy tűnik, hogy OK, mégis folyamatosan villog a sys led, ha a hdd-vel és ezáltal az extroottal áll fel a rendszer...ha nincs hdd és normál indulás van, akkor nem villog, hanem világít bootolás után folyamatosan, ahogy kell...
normális ez a sys led villogás? logokban semmi izgi...

(#19794) haribali88 válasza bambano (#19791) üzenetére


haribali88
csendes tag

Nah, most fogalmam sincs, hogy mit csináltam másképp mint eddig, de 10edszerre elkezdte betallózni a tartalmat a Filmek mappából! Juhé! :-)
Marha lassan csinálja, de legalább halad vele. Most elmek kajálni. Mire végzek, talán meglesz az összes film. Zsír...
Csak ne ment volna el rá két napom... :S Kicsit egyszerűbbre is csinálhatták volna, kevesebb buktatóval.

Minden esetre én is elmondhatom, hogy vargalex munkája nélkül még itt sem tartanék. Sőt, valószínűleg egyáltalán nem sikerült volna rendesen minden funkciót beüzemelnem. Ugyanis én sem vagyok egy nagy linux-guru. (még sosem használtam linuxot...) Köszönet érte!

És köszönöm szépen mindenkinek, aki segített! :-)

(#19795) bambano válasza haribali88 (#19794) üzenetére


bambano
titán

és mit mondjak én, akinek van olyan helyen routere openwrt-vel, ahova csak ipari alpinista tud felmenni? :) ha azt betéglázom, abból balhé lett volna :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19797) Intruder2k5 válasza #73195264 (#19796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Gargoyle is OpenWrt, csak más a webes felület, nem LuCI, és nem X-Wrt!

(#19799) direwolf válasza #73195264 (#19798) üzenetére


direwolf
őstag

Sziasztok!

Akadt egy "kis" gondom. Vargalex 1.01-es firm-el felszerelkezve betonstabilan tolta a router 50+ napos uptimeal.
Aztán történt egy olyan, hogy elkezdett akadozni, elérhetetlenné vált, és rövid időn belül rebootolt. Az okot sikerült kiderítenem, fiam játszott Terrariával, ő volt a szerver, és Hamachin jelentkezett be hozzá a haverja. Reprodukálható módon akkor dobja el magát a router mikor a haver rákonnektál a Terraria szerverre.
Sajnos azt nem tudtam megállapítani, hogy mi történik ilyenkor a routerrel, mert elérhetetlenné válik szinte azonnal.
Ami még izgalmas, hogy ezt már hetek óta csinálják, és eddig még egyszer se történt ilyen.
Valakinek van ötlete?

szerk.: Egyébként tegnap frissítettem 1.02-re, de azóta nem próbáltuk.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19800) Intruder2k5 válasza #73195264 (#19798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A vargalex build mindenképpen jobb, mert még ha nem is használod ki a plusz funkcióit, ahhoz kapsz itt supportot, még a Gargoyle-t jó ha két ember próbálta, így kérdezel valami olyat ami specifikus, nem valószínű, hogy kapsz majd választ. A vargalex buildet viszont szászámra használják itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.