Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) titija


titija
csendes tag

Sziasztok.

Ma ráraktam egy winyot a routerre a routerel megformáztattam exttroot-os ra.
Viszont nem mountolja fel valamiért csak az eggyik particiót a 3 ból.
Tudnátok segíteni hogy miért?

kép és log csatolva

http://www.megapix.com/?p=YLI0VHCN.jpg

10 16:52:08 OpenWrt kern.info kernel: xt_time: kernel timezone is -0000
Dec 10 16:52:08 OpenWrt user.notice rdate: No usable time server for lan found
Dec 10 16:52:08 OpenWrt kern.info kernel: usbcore: registered new interface driv er usblp
Dec 10 16:52:09 OpenWrt kern.info kernel: fuse init (API version 7.16)
Dec 10 16:52:09 OpenWrt kern.info kernel: Adding 136516k swap on /dev/sdb1. Pri ority:-1 extents:1 across:136516k
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): e2fsck: Bad magic number in super-block while trying to open /dev/sdb3
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): /dev/sdb3:
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): The superblock co uld not be read or does not describe a correct ext2
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): filesystem. If t he device is valid and it really contains an ext2
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): filesystem (and n ot swap or ufs or something else), then the superblock
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): is corrupt, and y ou might try running e2fsck with an alternate superblock:
Dec 10 16:52:09 OpenWrt user.notice fstab: e2fsck (/dev/sdb3): e2fsck -b 819 3 <device>
Dec 10 16:52:10 OpenWrt user.notice fstab: mount: mounting /dev/sdb3 on /mnt fai led: Invalid argument
Dec 10 16:52:10 OpenWrt user.info sysinit: mount: mounting /dev/sdb3 on /mnt fai led: Invalid argument

[ Szerkesztve ]

(#19452) Intruder2k5 válasza titija (#19451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Futtass le egy lemezellenőrzést...

e2fsck -pfv /dev/sdb3

Ha ez nem segít, akkor esetleg formázd meg újra, gondolom úgyis szűz. Sőt, akkor akár kezdheted is ezzel, hiszen úgyis üres... :)

mkfs.ext4 -j /dev/sdb3

[ Szerkesztve ]

(#19453) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. A Wireless-Wireless security-ben bekapcsoltam a mac szűrést. Beirtam a Nokia 5800 telefonom mac címét, de igy a telefon nem csatlakozik. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget.

(#19454) Intruder2k5 válasza kisferi (#19453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A "Filtering Rules"-t állítsd át a másik állásba, lehet, hogy megtagadáson van jelenleg, ekkor pedig mindenkit beenged, akik nem szerepelnek a listában.

[ Szerkesztve ]

(#19455) kisferi válasza Intruder2k5 (#19454) üzenetére


kisferi
tag

A Filtering Rule -the station specified by any enabled entries in the list to acces
Egedélyezzem, mert tiltva van? Ha engedélyezem, akkor csak a beírt mac címek tudnak csatlakozni?

(#19456) titija válasza Intruder2k5 (#19452) üzenetére


titija
csendes tag

Köszi!

Újra formáztam és működik.

(#19457) kisferi válasza Intruder2k5 (#19454) üzenetére


kisferi
tag

Próbálkozom és úgy tűnik, hogy a A Filtering Rule -the station specified by any enabled entries in the list to acces-t engedélyezem( allow) akkor tudok a telefonnal csatlakozni, ha letíltom (deny) akkor nem tudok csatlakozni a telefonnal. Ez akkor azt jelenti, hogy engedélyezzem és akkor csak a beírt mac címekkel lehet csatlakozni és ami nincs beírva azokkal nem? Kérlek a válaszoddal erősítsd meg, hogy jól írtam le és akkor maradjon így engedélyezve. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19458) Intruder2k5 válasza kisferi (#19457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Abban az állásban mindenkit kizár, csak a listában lévőket engedi csatlakozni. A máikban pedig mindenkit enged, csak a felsoroltakat tiltja!

De egyébként WiFi hálózat védelmére ez nem a legmegfelelőbb eszköz, mert ha valaki egy kicsit is ért hozzá, vagy utána olvas neten, akkor néhány perc alatt megtudhatja valamelyik engedélyezett eszköz MAC címét, aztán a saját eszközének címét módosítja erre, és már bent is van. Ha biztonságot szeretnél, akkor használj WPA2 + AES titkosítást, és kellően hosszú WPA Key-t!

[ Szerkesztve ]

(#19459) Bélaaaa válasza Grafy12 (#19413) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A böngészőbe ezt írd: 192.168.1.1. (a végére is tegyél egy pontot)

Így jónak kell lennie.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19460) Intruder2k5 válasza Bélaaaa (#19459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A végére nem kell pont, ott más volt a probléma...

(#19461) kisferi válasza Intruder2k5 (#19458) üzenetére


kisferi
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet Intruder2k5.

(#19462) Bélaaaa válasza Intruder2k5 (#19460) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem jól látod.

Hidd el, hogy így van. (Nálam is előjött ez a bug, s ha beírok egy pontot a végére, akkor jó, ha kihagyom azóta se jön be. FF 8.0.1-es is, IE 9 is produkája. Erre varrj gombot!) :W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19463) Intruder2k5 válasza Bélaaaa (#19462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem, hogy miért kellene az a pont, és honnan kerül oda? Az IP cím végére sehol nem kell pontot tenni, az url tagolására pedig a / jel szolgál. Másrészt ha tovább olvasod a topikot, akkor láthatod, hogy az ESET szoftvercsomag 5-ös verziója okozza ezt a hibát, amivel többször lehetett találkozni a Router gondok topikban is. De éppenséggel hivatalos TP-LINK oldalas linket is adhatok a témával kapcsolatban ..

De ettől függetlenül én elhiszem amit mondasz, hogy Neked így működik!

[ Szerkesztve ]

(#19464) tupacamaru válasza Bélaaaa (#19462) üzenetére


tupacamaru
veterán

IE9 alatt nálam sem kell pont se gomb. :N

Intruder2k5 Eset 5-el nekem sem volt jó, visszatettem egy 4-est. ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19465) paprika3002


paprika3002
csendes tag

Szia!

Segítsetek légyszi.
TP-Link WR1043ND-re raktuk fel egy openwrt-t és használtuk pár hónapja, viszont egy frissítésnél meghalt.
Vargalex firmware-t szerettem volna használni innen:
http://logout.hu/bejegyzes/vargalex/openwrt_for_tp-link_tl-wr1043nd_by_vargalex/hsz_1-50.html
A bin-t rámásoltam egy pendrive-ra, mert az a router automatikusan felmount-olja a /home-ba:

root@OpenWrt:~# cd /home
root@OpenWrt:/home# mtd -r write openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-
factory_vargalex_v101.bin firmware
Unlocking firmware ...
Writing from openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_v10 1.bin to firmware ... [[w]

A power-sys-lan1 folyamatosan világított, a wan pedig néha.
Itt vártunk kb 20-30 percet, de nem történt semmi.
A router előtte a 192.168.2.1 címen volt elérhető, ping-re folyamatosan válaszolt, a 22-es portja nyitva volt de ssh-ra nem válaszolt már (mtd előtt még igen).

Itt lehet, hogy elkövettünk egy nagy hibát, de újraindítottuk.
Azóta a sys csak induláskor világít, a power-lan1 folyamatosan. ip címet nem oszt dhcp-vel, a 192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.2.1 címekre sem reagál, a windows ismeretlen hálózatként érzékeli. Szóval akárhogy küzdök, nem sikerül tcp kapcsolatba lépni a routerrel.
A failsafe több módját is próbáltam már, nem ragál. qss-re sem.

Van valami jó tanács? Ha a kernel sérült, valahogy újra lehet még rakni?
A bin fájlt nem neveztem át rövidebbre (sajnos) és a pendrive-ról közvetlenül futtattam (nem /tmp-ből). Ez okozhat ilyet?

Köszi,
Tamás
:Y :W :R

(#19466) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem jó hír... A lehetőségek!

(#19467) Bélaaaa válasza Intruder2k5 (#19463) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Értem, hogy mit mondasz, bent a melóhelyen nem kell a pont, de itthon igen.
Szerintem az ideiglenesen tárolt fájlokkal magyarázható valamilyen szinten a dolog.

Először levert a víz, hogy meghótt a rúterem. Egy kósza ötlettől vezérelve odadírtam a pontot, s láss csodát, működik.

Nem árulok el vele titkot, hogy jelenleg rendszergazdaként dolgozom (igaz windózos környezetben), tehát találkoztam már olyan emberrel, akinek az ismerőse látott papíron "D" osztályú IP címet, leírva... :C

ui.: MS Essentials-t használok, me' ingyenes...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19468) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19466) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Szia!

Sajna nem jött be a 30/30/30-as teszt. Próbáltam a restet-el is kétszer, aztán a qss-el is.
Az egyébként normális, hogy semmi reakció nem látszódik a led-eken, ha nyomkodom vagy nyomva tartom a reset és/vagy qss gombokat?

A soros port és/vagy jtag portokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Itt az mondják, hogy van remény debrick-elni: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#opening.the.case
Esetleg kábelt hol lehet szerezni?

Köszi,
Tamás

(#19469) Bélaaaa válasza paprika3002 (#19468) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Link

Ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19470) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"egyébként normális, hogy..."
Igen, sajnos egy halott router esetén normális!

JTAG port felejtős, mivel ott nem írható a flash memória, de szerintem ez még a jobbik verzió, mert a soros portot könnyebb kezelni! Bár lehet, hogy ezt csak én látom így... Amúgy nem remény van az élesztésre, hanem simán megoldható. Már én is túl vagyok három darabon, de vargalex fórumtárs a sokadikat csinálta éppen! Némi segítséget találsz ITT is! Kábelt lehet eszkábálni egy feleslegessé vált Nokia DKU-5 kábelből, nekem is ilyen van! Első alkalommal 15-20 perc a dolog, később már a fele alatt is megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#19471) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Ugyanazt linkeltük a kollégának... :C

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19472) Tamy


Tamy
senior tag

Ftp felhasználói jogosultságainál milyen értéket kéne írnom a "local_umask"-hoz, hogy az adott felhasználó létrehozhasson új fájlt, de törölni már ne törölhesse, viszont más igen?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#19473) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19470) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Szia!

DKU5 kábelem pont van, a CA42-nél lényegesen több lábbal. Ezzel talán megbirkózom.
Viszont forrasztó pisztolyom nem az igazi, a router alaplapján megtaláltam a helyét, még ez is összejöhet megfelelő szerszámmal. Utána viszont bizonytalan vagyok, még a leírás szerint is.
Valaki nem tudna társadalmi munkában besegíteni Budapesten az újratelepítésben? Nagyon hálás lennék + nem romlana tovább a helyzet.

Köszi,
Tamás

(#19474) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex fórumtárs már többször is felajánlotta ezt! Szerintem keresd Őt...

(#19475) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. 2 napja bújom az oldalakat, de nem találok megoldást a gondomra.

TP-LINK 1043ND
Laptop WIN XP-vel, "g"-s WIFI-vel

wireless/wireless settings-ben ha a region US-röl átállítom HUNGARY állásba akkor utána wifit nem látok, se laptopon, se mobiltelefonon. US állásba minden működik. GERMANY-t is próbáltam, csak US-el megy.

Normális ez?

Még egy kérdés:

wireless/wireless advanced-nél

Enable WMM
Enable Short GI

Itt kell pipa, mert default-ban van, de Én kivettem, mert azóta nem szakad meg a kapcsolat, addig meg szakadt?

Üdv.

(#19476) Smite


Smite
tag

Sziasztok!

Nemrég én is szert tettem egy ilyen routerre.
Kb. 3 hétig gyári firmware-rel használtam (volna :) ). Többen is belefutottak hasonló hibákba itt a fórumon, állandóan szakadozott a net, a wifivel és a lan-nal is problémák voltak. Rengeteget fagyott a router, sokszor a többszöri újraindítás (áramtalanításos) segített csak.
Két napja ezt megelégelve Open-wrt-re váltottam. Mivel v1.8-as verziójú a gép ezért mehetett rá a legújabb 10.03.1-rc6. A telepítés alatt volt egy kis szívmegállás :), mivel miután írta, hogy újraindul, próbáltam ugyan elérni luci-n, illetve telneten és ssh-n keresztül is, de nem sikerült. Kb. 15 perc nagyokat nyelés és vívódás következett, majd döntöttem, újraindítom (áramtalanítás). Szerencsére a restart után ment a luci és mindent könnyen be tudtam állítani a webes felületen keresztül. A tűzfal konfigos segítségért köszönet vargalexnek! :R
A váltás mindenképpen megérte, a két nap használat alatt az Open-wrt nagyságrendekkel stabilabbnak bizonyult (eddig még nem volt vele gond :) ), mint a gyári firmware, ami minősíthetetlenül sz@! volt.

[ Szerkesztve ]

(#19477) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!
Mi a különbség a hw verzió számok között? Mármint mi különbség van a v1.4, 1.8 stb között?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19478) dragon1993 válasza Apollyon (#19477) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem semmi azt se tudom ,hogy hányas de eddig minden felment.

(#19479) ErosenZold válasza dragon1993 (#19478) üzenetére


ErosenZold
senior tag

eddig :DDD

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#19480) Intruder2k5 válasza Apollyon (#19477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudni, de lényegi különbség biztosan nincs, mivel minden firmware megy minden hardware verzión...

(#19481) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok!

A minap olyan problémába ütköztem, hogy:

Van jópár kép pl az asztali gépemen, és a képeket bármivel minden gond nélkül megtudom nyitni!

Viszont ha átmásolom a Routerre kötött HDD-re (akár TC-vel, akár intézőben) akkor a fájlok látszólag rajta vannak, ha viszont megnyitni akarom, akkor vagy egy fehér képet dob be, vagy egy félig meglevő, aztán elszabott kéépet, vagy csak egy kis piros x-es négyzetet.

Szinte a megosztott vinyóra nem is tudok se lementeni se torrent se ZIP-ek, se semmit, mert amit letöltök, pl torrentről zenéket, azok darabokba lesznek, sőt egy idő után a transmision se , meg az utorrent is hiányzónak irja ki....nemtom mi történt vele, azaz az egész rendszerrel

Várom a javaslatokat!

Mitől lehet ez??

köszönöm a figyelmet

(#19482) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19474) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Szia!

írtam vargalex-nek, még várom a válaszát, addig is elkezdtem berhelni.

Szétkaptam a dku-5 kábelemet, van benne 5 vezeték + védő köpeny, eddig OK. A színekről olvastam, hogy ezer féle lehet, ezért kell mérni, azért leírom: piros, fehér, zöld, barna, sárga. A nokia csatlakozón van 13 láb, ha jól tudom az első a fémlapát, szóval megvan a 14, még ez is OK. Egy faint honlap a dku-5-ről: http://www.hardwarebook.info/Pop-Port
Namármost itt jön a bibi, mert a mérés szerint:
2. (1. láb) barna - Charger ground
3. (2. láb) sárga - Accessory Control Interface
4. (3. láb) zöld - 3.3 V Out
6. (5. láb) piros - FBus Rx / USB D+
7. (6. láb) fehér - FBus Tx / USB D-
Kell nekem törődni olyan apróságokkal, hogy mindenhol teljesen más színű vezetékeket és lábkiosztásokat találnak mások, vagy örüljek hogy megvan a GND, VOUT, RX, TX és hajrá?

Köszi,
Tamás

(#19483) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kábelt ugyebár úgy vágtad ketté (remélhetőleg), hogy van egy hosszabb része, amit a PC-be tudsz bedugni, és van egy rövidebb, ami a telefonra való, erre igazából elég 10cm kábel is, csak, hogy mérni lehessen!

Na már most, fogod a rövid darabot, és kiméred, hogy a lábkiosztás szerinti, 5,6,7,8 lábakhoz melyik színű kábelek tartoznak?! Semmi mással ne törődj!

5 USB Vbus
6 FBus Rx/USB D+
7 FBus Tx/USB D-
8 GND Data GND

Ebből a négyből az esetek döntő többségében csak háromra van szükség, a 6,7,8 lábakra, mivel az 5-ös vezeték helye a routeren táp kimenet, ami csak kevés kábelnek kell... A döntő többsége a PC-ről táplálkozik.

[ Szerkesztve ]

(#19484) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19483) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Szia!

Köszi az infókat Intruder.
A kábelt pont így vágtam el, az 5. és 8. lábakhoz nem vezet kábel, viszont az 2., 3. és 4. lábakhoz igen.
A kábelemre ez van írva:
DKU-5
Type: DKU-5
EK21005771
Made in China CE

Ezért írtam, hogy bár darabra megvannak a vezetékek, de színben és lábkiosztásban nem stimmelnek. Kell ezzel törődni?
Gondolom egy hibás vezeték összerendeléssel akár tönkre is tehetem a routert...

Köszi,
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#19485) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez érdekes...

"színben és lábkiosztásban nem stimmelnek"
A szín még egy dolog, de ha lábkiosztásban nem stimmel, akkor honnan tudod, hogy adott kábel például a TX, vagy RX, vagy épp a GND? Mondhatnám, hogy semmi sem számít, ha Te ezeket más módon is meg tudod határozni, de hogyan?

Hülye kérdés, de azt ugye figyelembe vetted, hogy a linkelt lábkiosztás nem a kábelé, hanem a Nokia POP-Port kiosztása, tehát a kábel esetén ezt szemből nézd!

[ Szerkesztve ]

(#19486) n_atsi


n_atsi
tag

Sikerült megoldanom a DHCP problémát, egy kis segítséggel. A router valamiért nem szerette, hogy a hálózatot az alapértelmezett 192.168.1.1 helyett átírtam 192.168.10.1 - re.
A DHCP nem adott mindig címeket az eszközök felé. Lehet, hogy ez csak nálam volt probléma, természetesem más DHCP nem volt a hálózatban. Csak azért írom ezt le, hogy esetleg másnál is lesz ilyen probléma, ne kelljen órákat tölteni a konfigurálással. KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET! :C

[ Szerkesztve ]

(#19487) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19485) üzenetére


paprika3002
csendes tag

A lábkiosztást innen vettem: http://www.hardwarebook.info/Pop-Port
A 6. és 7. lábon volt kapcsolat, ennek megörültem és kineveztem őket RX-nek és TX-nek. Ezekhez képest még a 2., 3. és 4. lábon volt vezeték kapcsolat, ezért gondoltam őket GND (charger), ACI és VOUT-nak.
Innen jött a tipp.
A nyákot megforrasztottam közben, szedtem szép tüskéket egy rossz chip-ről.
Szóval már itt toporgok, hogy melyik kábelt hova...
Minden segítségért hálás vagyok.

"ugye figyelembe vetted, hogy a linkelt lábkiosztás nem a kábelé, hanem a Nokia POP-Port kiosztása, tehát a kábel esetén ezt szemből nézd!"
Persze, erre figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#19488) asdasdasd


asdasdasd
tag

NFS-el szeretném megosztani a USB drive-ot.

Az /etc/exports -ban ez van:
/mnt 192.168.1.0/24(ro,sync,no_subtree_check)

A router-ről saját magáról próbálom tesztként mount-olni a /root/a könyvtárba:
mount -t nfs 192.168.1.1:/mnt /root/a
ezt kapom:
mount: mounting 192.168.1.1:/mnt on /root/a failed: Invalid argument

Kellene valami nfsd -nek futnia?
Mit rontok el?

(#19489) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elnézést kérek, én néztem be a kiosztást, és Te mondod jól! Így jár az ember, ha több helyre figyel! :)
Szóval a 4-es láb az ami Neked kell, és nem az 5-ös! A 6, 7 és a 8 természetesen jó! ITT egy másik kép is róla.

(#19490) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor most úgy döntöttél, hogy mégis nekiállsz magad?
Helyes, ez a beszéd! :)

Kell még hozzá TFTP szerver, amin INNEN letölthetsz, és egy OpenWrt firmware, aminek a mérete 8126464 byte! Elvileg minden 1043-as factory fw ekkora...

A kábelre visszatérve, előbb próbáld meg a 6,7,8 lábakkal, mert mondom, a táp nem minden kábelnek kell, tehát lehet, hogy a 4-est be sem kell kötnöd! Ha látod a PUTTY-ban a szöveget a három kábellel, akkor OK!

[ Szerkesztve ]

(#19491) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19490) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Lassabban halad, mint a luca széke.
A tüskék folyton letörtek a nyákról, vacakoltam vele 3.5 órát, aztán 10 perc alatt ráforrasztottam a vezetéket, az most stabil.
Idehaza csak win7 van, 32 és 64 bit. Először persze a 64-t erőltettem, a kábel driver meg se moccant. Áttértem a 32 bitre, és másodjára összejött.

Van egy ilyen: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
Ami azt mondja, hogy az rx-et és tx-et fordítva kell bekötni:
Don’t forget that the TX pin of the serial port must linked to the RX pin of the router and the RX to TX!
Ti így csináltátok?

Először így próbáltam, de meg se moccant a putty. Aztán megfordítottam az rx-tx kábeleket, akkor se történt semmi. Két restart után és vagy 8 putty connect után a com3-on végre megjelent a boot: http://dl.dropbox.com/u/2388496/boot.txt
Volt ilyen is persze:
Autobooting in 1 seconds## Booting image at bf020000 ...
de nem voltam elég gyors a tpl-hez. Azóta megint nem akar csatlakozni, bárhogy megy a restart. Tulajdon képpen mikor kell a putty-al csatlakozni?

A végén egyébként ez van:
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(31,2)
Persze tényleg nincs rádugva a vinyó...

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19492) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ti így csináltátok?"
ITT megnézheted! Ez a bekötés annyiban módosult később, hogy a 3,3V-ot (piros kábel) én is kikötöttem, mivel később derült ki, hogy arra nincs szükség...Tehát nálam, GND RX TX a sorrend a kábelen!

Tulajdon képpen mikor kell a putty-al csatlakozni?
Ezt bármikor megteheted, nincs időhöz kötve! Én csináltam úgy is élesztést, hogy az egyik router gazdája semmiképpen sem akarta összeforrasztgatni a panelt, így kézzel nyomtuk rá a drótokat aminek a végén volt egy tüskesor, arra az időre, amíg be kellett írni a parancsot. Soros kapcsolat esetén a PUTTY nem zárja be a kapcsolatot, ha van jel akkor megjeleníti, ha nincs, akkor nem! Tehát még ha le is jönne közben a drót, akkor sem kell újra csatlakozni!

[ Szerkesztve ]

(#19493) paprika3002 válasza Intruder2k5 (#19492) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Elkaptam a grabancát.
Lehet a win7 driver az oka, vagy nem tom, de így ment nekem:
1. routert áramtalanít
2. usb kábelt kihúz
3. usb kábelt visszadug
4. routert áram alá
5. putty connect
6. tpl, de baromi gyorsan

Hatodikra összejött!
:C

(#19494) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hurrá! Akkor most jöhet a többi! A memóriacímekkel figyelmesen bánj, nehogy beletörölj a bootloader-be, mert akkor tényleg vége van a cuccnak! Tehát nézd meg figyelmesen, hogy jól írtad-e, mielőtt ENTER-t ütsz!

Annyit még mondanék, hogy előfordult velem is, és úgy tudom mással is, hogy a firmware másolása a boot parancs után nagyon sokáig tartott... 15-20 perc! Csak azért, hogy ha netán nálad is ilyen lenne, nehogy leállítsd, had csinálja végig! Egyébként többnyire gyorsan megvan, csak a biztonság kedvéért szóltam, hogy volt már ilyen a történelemben! :)

[ Szerkesztve ]

(#19495) Intruder2k5 válasza paprika3002 (#19491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(31,2)
Persze tényleg nincs rádugva a vinyó...

Nem is a winyó miatt írja! :)

(#19496) vargalex válasza n_atsi (#19486) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Bármire módosíthatod a LAN IP-t, de erre mindenképpen figyelj. A trunk Luci-ban már javították ezt a megjelenítési hibát.

Alex

(#19497) vargalex válasza paprika3002 (#19493) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Bocs, de csak most kerültem gép elé. Válaszoltam az e-mailra. De gyanítom, hogy ha eddig eljutottál, akkor már nem lesz gond a flash-eléssel.

Egyébként a legtöbb router, amit hozzám hoztak az általad is írt hibát produkálta (Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(31,2)). A Virtual File System-et nem tudja mountolni. Olyan, mintha a flash ilyen esetben hibásan "formázódna".

Alex

(#19498) dzson1


dzson1
tag

Hali mindenkinek !
Venni szeretnék egy ilyen routert csak lenne egy kérdésem .
Most jelen pillanatban is egy TP-Link routerm van .Erre a router-ra csatlakozik UTP kábelell kettő asztali WIN 7 gép ,a wifi-jén keresztül pedig egy laptop WIN 7-el
Van egy USB nyomtatóm és azt szeretném tudni ,hogy a nyomtatón tudok -e nyomtatni ha a router USB portjába csatlakoztatom a nyomtatót ???
Jelen pillanatban az eggyik asztali gép-be van csatlakoztatva a nyomtató,és ugy nyomtatok hogy,annak az egy gépnek bekapcsolva kell lennie ahoz hogy tudjak nyomtatni a másik kettő gépről. :R :R :R :R

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#19499) paprika3002 válasza vargalex (#19497) üzenetére


paprika3002
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget, már működik (szinte) minden.
A tftp egyébként 3 másodperc alatt tolta át a firmware-t, csak közbe ment a túl a sövényen és ez miatt magas volt a ping (azt néztem inkább).
Belőttem a lan-t, az megy szuperül, a wifi viszont sehogy nem akar elindulni. Ennek van valami trükkje?

Van egy t-home modem (ip: 192.168.0.1), amiből egy lan vezet a router1-be (ip: 192.168.1.1, gateway: 192.168.0.1), amiből egy lan vezet a router3-ba (ip: 192.168.1.3, gateway: 192.168.1.1), amiből egy lan vezet a router2-be (ip: 192.168.1.2, gateway: 192.168.1.1). Ne akarjátok tudni, miért ilyen bonyolult. :))
A router2 volt a beteg, amit operáltam. A wan-t ki is hagytam, egyből a lan-ba ment a bejövő kábel (switch), és ez mellé a PC lan kábele. Bedugtam, működik egyből, örülök. :C
Bekapcsoltam a wifit access point-ba a lan hálózatra 802.11b módban, megjelenik a ssid, de korlátozott kapcsolatot ír a laptop (a pc meg torrentezik ezerrel a lan kábelen, tehát csak a wifi vacakol).
A laptop ip címe (192.168.1.166) megjelenik a realtime connections-nél, szóval a router-ig eljutok. Akkó meg mi a gixer? Tűzfal, routing, egyéb?

(#19500) Szita1 válasza paprika3002 (#19499) üzenetére


Szita1
tag

Hi, állits be egy csatornát pl 8-ast, nálam az volt a bibi .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.