Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Zol77 válasza vargalex (#19950) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

Köszi,hogy ránézel majd!

(#19952) #41635072 válasza Intruder2k5 (#19945) üzenetére


#41635072
törölt tag

Basszus ezzel jól megszenvedtem, de köszönöm szépen a segítséget!

(#19953) Intruder2k5 válasza #41635072 (#19952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Nem akartam előre minősíteni, de a magánvéleményem az, hogy a DD-WRT egy bug-okkal teli sz@r! Ha a WiFi ment volna, akkor nem megy a DynDNS, de ha az is megy, akkor nem megy más...

(#19954) Soma01


Soma01
veterán

Vargalex-féle firm van a routeren, és az érdekelne, hogy hogyan kell portot nyitni, forward-olni. Melyik menüben, hova mit írjak? IP-re kellene az átirányítás.

(#19955) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy mondod, átirányítás, azaz redirection! Ezt keresd tehát! :)

(#19956) Soma01 válasza Intruder2k5 (#19955) üzenetére


Soma01
veterán

Most nincs itt a router, de holnap kell megcsinálnom.
Szóval "redirection" menü és ott hová, mit?

http://prohardver.hu/dl/upc/2011-07/11/2894_inbyf30kgkxbfmpe_luci_redirect.jpg

Ezt kell kitölteni, csak?

[ Szerkesztve ]

(#19957) Soma01


Soma01
veterán

próba

[ Szerkesztve ]

(#19958) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy mit kell beírni, azt én nem tudhatom, ezt az alkalmazás dönti el, illetve a helyi hálózati viszonyok! Egy példát mondhatok, legyen mondjuk egy VNC szerver...

Name: VNC Server
Source Zone: WAN
Protocol: TCP
External Port: 5800
Internal IP Address: 192.168.1.25

Na de ez ugye értelemszerűen változik nálad...

[ Szerkesztve ]

(#19959) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Nos, meg van a routerem és tettem is rá egy Gargoyle firmware-t (1.4.5.).

Valaki használ itt rajtam kívül Gargoyle fw-t?

(#19960) gr8tjoey válasza Tarkov (#19959) üzenetére


gr8tjoey
tag

Én csak majdnem, de belefutottam a vargalex buildbe, és így részemről értelmét vesztette.
Milyen amúgy? DD-WRT fórumon írták, hogy inkább azt kell a 1043-ra tenni mint a d-wrt-t, mert az legalább stabil.

------((-----))------

(#19961) Tarkov válasza gr8tjoey (#19960) üzenetére


Tarkov
csendes tag

Eddig jó. Mondjuk kemény lenne ha nem lenne jó 10 órás üzemidő után :D
Van benne sok minden és egyszerű kezelni

(#19962) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Urak,

1.02-ben upgrade után sokáig az overview alatt csak collecting data volt látható (sokáig = órákig), de mivel minden működött, nem foglalkoztam vele. Megjavult magától.
Viszont nem mennek a grafikonok a realtime graphs alatt - ez nem javult meg.
Egész pontosan a realtime load kuka, a realtime traffic teljesen jó minden interface-en, a wireless halott, connections félholt, mert alul szövegesen látom, de grafikont nem rajzol.

Nem kritikus hiba, de mi lehet a baja?

A másik észrevételem, hogy ha LAN-on másolok a HDD-ről, akkor bizonyos időközönként elérhetetlenné válik a share. Így egy nagyobb file-t nem tudok kicsomagolni a routerről közvetlenül, hanem át kell másolni, és úgy. A router nem indul újra, látszólag semmi baja, a CPU load ilyenkor 1,09-re is felmegy, de ennyi.

Itt egy kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/111227/robocopy_www.kepfeltoltes.hu_.png

A hdd-egy őskövület 2,5" 60Gb-os ide hdd, a routerről veszi a tápot.
Valami tipp esetleg?

EIK

------((-----))------

(#19963) HummeRC válasza wwenigma (#19929) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igen, valóban nem vettem észre a végeredményt. Mint említettem, elégé felidegesített a dolog. :B
Viszont azon kívül, hogy cseréljem ki az új wifi vevőt, bevallom kicsit több tapasztalatra számítottam. Gondolok itt olyanra, hogy más is járt esetleg hasonló cipőben és ott mi volt a probléma.
Ok kicserélem, de azt csak plusz kiadásként tudom megtenni, mivel nincs kitől kölcsön kérni. Aki wifi-t használ a környezetemben, annak gyári beépített eszköze van. Mi van ha a csere sem oldja meg a gondot?

Egyébként ez nem kis méretű, ráadásul külső antennája is van.
Ilyen:

Vagy ez nem passzol a routerhez? Vagy rossz tapasztalatok vannak a termékkel? Vagy csak simán én bénázok el valamit? :F

(#19964) Intruder2k5 válasza gr8tjoey (#19962) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én azt javaslom, hogy mentsd el a konfigot, nyomj egy resetet, és próbáld meg úgy a grafikonokat! A HDD hiba pedig minden bizonnyal a táp erősségére (avagy gyengeségére) vezethető vissza, használj hozzá aktív USB hubot, vagy egyéb külső tápot.

[ Szerkesztve ]

(#19965) wwenigma válasza HummeRC (#19963) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen ez jo kerdes, elso korben pedig a csere lenne talan a legegyszerubb - ha lehetseges. Probald meg wpa2/tkip-aes mixed kodolast, vagy mégis más csatornát - hiába használja valaki. Aztan talan addig valaki hozzaertobb hatha tud hozzaszolni a problémádhoz. Routeren 20mhz savszel van beallitva wlannál?

Hasonlorol ir itt egy srac, de neki talan a vétel se volt az igazi.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19966) Lenry


Lenry
félisten

vargalex féle WRT-t használok, és látszólag nincs külső MAC addresse a routernek, csak 00:00:00:00:00
(gyanítom, hogy) emiatt időnként eldobja a netet, és csak sokadszorra csatlakozik vissza, bár akkor megint jó néhány hónapig

(lehet, hogy ez két külön probléma, fene tudja)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19967) kg4u válasza gr8tjoey (#19962) üzenetére


kg4u
csendes tag

Chrommal nálam sem mennek az említett
grafikonok, firefox alatt nincs gond.

(#19968) vargalex válasza Lenry (#19966) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Eddig még csak PPPoE kapcsolat esetén jelezték (összesen 1 ember), de a kapcsolattal nem volt probléma. Egyébként az alap trunk OpenWrt, illetve 10.03.1-RC4-től (ha jól emlékszem) ilyen.

Alex

(#19969) Intruder2k5 válasza Lenry (#19966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

MAC címet beállítani természetesen lehet (szerintem legalábbis), de én nem hinném, hogy emiatt szakadna meg fél évenként a neted! :)

[ Szerkesztve ]

(#19970) bambano válasza Intruder2k5 (#19969) üzenetére


bambano
titán

Az engem is érdekelne, miért fél év után szakad meg a netje, miért nem rögtön... ilyen mac címmel nem hiszem, hogy szabad lenne működnie. lehet, hogy másnál is van valami gond, oda is beesik a csupa nulla és akkor felborul minden.

Szerk: egyébként meg a tapasztalat azt mutatja, hogy a router wan oldali mac címének buherálása később problémákhoz vezet. Jobb lenne megszokni, hogy azt nem bántja senki.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19971) lszb19 válasza vargalex (#19893) üzenetére


lszb19
tag

Köszi, igazad van ezt benéztem :)

(#19972) Zol77 válasza gr8tjoey (#19962) üzenetére


Zol77
aktív tag

Én is ma frissítettem 1.01-ről, 1.02-re,és chrome alatt collecting data volt nekem is a statusnál. Operán jó volt rögtön,utána chrome-ban töröltem minden böngészési előzményt,és utána ott is jó lett.

(#19973) Lenry válasza Intruder2k5 (#19969) üzenetére


Lenry
félisten

kikerestem a konfigfájlját, megkapta a korábbi router címét, hogy tuti minden faja legyen (ugyanezen a paneles LANNET hálózaton még TVNetworkös időkben volt már nyűgöm ebből), de nagyívben ignorálta, maradt a csupanulla.

(#19968) vargalex csatlakozásnál ez is PPPoE, usernév/password kombóval lehet felmászni, de nem ADSL, nem a telefonhálózaton át megy, hanem optika a lépcsőházig, aztán meg routerek és UTP.

(#19970) bambano lehet, hogy valami a hálózattal van, mert onnan tudom, hogy nem csatlakozott be normálisan, hogy hülye IP címeket kapok. 10.10.10.64 és tsai

egyszerre, az adott firmware telepítése után jelentkezett a két probléma, ezért gondolom összefüggőnek őket.
nem nagyon vészes, mert ha egyszer kapok egy normális IP címet, onnantól hónapokig jó (bár a MAC address marad 0), azt a néhány havonta reconnectet meg kibírom, csak hát böki a csőrömet, no :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19974) Intruder2k5 válasza bambano (#19970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet jobb lenne megszokni (persze kérdés kinek lenne jobb?), de ez nem nagyon fog menni, mert mint Alex is írta, mostanában ez alapeset, hogy 00:00:00:stb.. a MAC cím, ráadásul ugye ott van még a MAC klónozás szükségessége is. Arról már nem is beszélve, hogy ha a saját routerem, akkor ne mondja már meg nekem senki, hogy mikor és mit módosítok rajta, még ha az valakinek nem is tetszik odabent az ISP-nél! :)

[ Szerkesztve ]

(#19975) vargalex válasza Lenry (#19973) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az 1.02-ben elvileg már nem is mutatja a MAC address-t. A pppoe-wan interface-nak nincs ilyen tulajdonsága.

Alex

(#19976) Lenry válasza vargalex (#19975) üzenetére


Lenry
félisten

nem vagyok most otthon, így nem tudom a buildet, de augusztus végén tettem föl a FW-edet, ha az 1.02 ennél újabb, akkor nekem még nem az van.

sőt, ez már akkor is probléma volt, csak akkor nem jött rá válasz... :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19977) Soma01 válasza Intruder2k5 (#19958) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy VNC lesz. :C De köszi így rendben lesz, értem.

(#19978) wwenigma válasza Lenry (#19976) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

digi, pppoe, nincs lathato MAC address. Mukodik. :) (nem vargalex firm)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19979) vargalex válasza Lenry (#19976) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az 1.02 december 21-én került publikálásra.

Illetve ami még nyilvánvaló: a pppoe-wan interface egy logikai interface, így szerintem teljesen jogos, hogy nincs MAC címe.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19980) bambano válasza Intruder2k5 (#19974) üzenetére


bambano
titán

A mac cím első 6 számjegye kötelezően a gyártóra utal, a gyártónak egyedileg kiosztott prefix. Ha ez nem teljesül, akkor az az eszköz nem szabványos, tehát kukába vele.

Nem látom, mi szükség van a mac klónozásra akkor, amikor már nem nagy erőlködés kártyát regisztrálni egyik szolgáltatónál se. Szerintem semmi.

Egyébként meg persze, úgy módosítod a routered, ahogy akarod, de ha ezen módosítások hanyatlökik a szolgáltatást, akkor lehet, mégis inkább az isp-re kellene hallgatni. Például milyen vidám dolog megvenni egy használt gépet és utána döbbenni rá, hogy sokan még mindig klónoznak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19981) Soma01


Soma01
veterán

Az mitől lehet, hogy a router gyári firm-el minden böngészőnél ezt írja ki egy Vistás gépen: Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Más gépen jó. De itt minden böngészőnél ez van kivéve Opera. A jelszót bekérő ablak meg sem jelenik!
Mi lehet a gond? (mindenhol)

(#19982) Lenry válasza vargalex (#19979) üzenetére


Lenry
félisten

:R

amint hazaérek, frissítek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19983) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg elmegyek jósnőnek... :)

(#19984) f_sanyee válasza Soma01 (#19981) üzenetére


f_sanyee
senior tag

veletlenul azon a gepen nem lett korabban elmentve a jelszo? aztan megvaltoztatva?

(#19985) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5-ös verziószámú ESET szoftver okozza,amit azon a gépen használsz! Az ugyanis nem fér össze a TP-LINK eszközökkel. Megoldás itt...

http://www.tp-link.com/en/article/?id=358

[ Szerkesztve ]

(#19986) Soma01 válasza Intruder2k5 (#19985) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Ez volt a gond és így már meg is oldódott. :R

(#19987) HummeRC válasza wwenigma (#19965) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, megnézem / kipróbálom amit linkeltél. Hátha.

(#19988) Soma01


Soma01
veterán

Vargalex firm alap jelszó és login micsoda?

(#19989) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem root / admin

(#19990) nimfas válasza Soma01 (#19988) üzenetére


nimfas
addikt

Alapbol mikor belepnel, root... es pirossal kiirja, hogy valtoztasd meg a jelszot! Alapbol NINCS jelszo. Udv.

Alex! A wifi vagy mac alapu korlatozas engem is erdekelne, irtam uzit is, tudom most hazon kivul.... :-)

Buek mindenkinek!

(#19991) Intruder2k5 válasza nimfas (#19990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehh... Igazad van, régen OpenWrt-ztem már! :)

(#19992) Soma01


Soma01
veterán

Az gáz. Mert nem tudom akkor.
Pedig úgy emlékszem, hogy alapon hagytam.

Resetelni, hogy kell? Reset gomb x másodpercig?

[ Szerkesztve ]

(#19993) nimfas válasza Soma01 (#19992) üzenetére


nimfas
addikt

Resetet hiaba nyomod, Par oldallal ezelott vki linkelte a reseteles menetet... de ha az oldal jobb felso reszenel levo keresobe beirod hogy "alaphelyzet" vagy "reset" elvileg kiadja a dolog menetet! Udv.

(#19994) Intruder2k5 válasza nimfas (#19993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ezt viszont én tudom jobban! :)

Tehát, az 1.02-be már működik a reset gomb is, keresd vissza az új "fícsöröket"! Az itteni keresőbe pedig a "Visszaállítás" szót kell írni... :)

[ Szerkesztve ]

(#19995) Celtis


Celtis
veterán

Miért lehet az, hogy a default opciókkal mountolt ext2 partíció egyszer csak read only lesz?
mount -o remount,rw után is az marad.

(#19996) n_atsi válasza appel (#19935) üzenetére


n_atsi
tag

Köszönöm a segítséget, az adatokat bemásoltam a config fájhlokba, restart router, de még mindig nem bírok vele.

Hiba: 734.

A PPP kapcsolatvezérlési protocoll meg lett szakítva.

(#19997) Celtis


Celtis
veterán

Miért nem működhet a dinamikus DNS?
A saját routeremen a dyndns.org van beállítva, de ott már csak fizetős szolgáltatással lehet felvenni új hostot egy második routernek. Ezért regisztráltam a noip.com-on és a freedns.afraid.org-on is, de hiába próbáltam bármelyiket, egyiken sem firssíti be az ip címét a router, Így aztán nem is érem el.
A beállítások a két routeren ugyanazok, csak a szolgáltató és az account információk térnek el értelemszerűen.

(#19998) zso73


zso73
veterán

Aki kliensként, AP-ként akarja használni ezt a routert tegyen fel DD-WRT-t. Ma reggel sikerült megcsinálnom két ilyen router között a wifit, úgy, hogy kliensnek van beállítva az egyik..............
Leírás angolul

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19999) nimfas válasza Intruder2k5 (#19994) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Lehet, hogy az újban benne van, én is feltettem már, de mostanában nem volt szükségem a restartra. Nézdd el nekem :-)

Továbbá a kolléga csak annyit írt, hogy Vargalex firm, azt nem hogy melyik verzió, és tudtommal csak ebben a 1.02-es verzióban van benne ez a feature :-D

Wifi ütemezésre nem tudsz vmit mondani... időben-napi osztásban kéne.... vmi olyan hogy hétközben este 3 órát legyen wifi, enyébként nem.... lehet vmi scriptet kell majd írni és azt időzíteni ..........

Alex come and save the day.... a hope so ;-)

(#20000) n_atsi válasza appel (#19935) üzenetére


n_atsi
tag

Köszönöm a segítséget, az adatokat bemásoltam a config fájhlokba, restart router, de még mindig nem bírok vele.

Hiba: 734.

A PPP kapcsolatvezérlési protocoll meg lett szakítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.