Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Celtis válasza Intruder2k5 (#19850) üzenetére


Celtis
veterán

Ez most nem teljesen világos. Swap partíciót nem csináltam, az biztos.
Swap file-t létrehozhatok, de a külső ext2 vagy az ntfs partíción? Esetleg a belső flash-en?
Mekkorát, hogyan?

(#19852) Intruder2k5 válasza Celtis (#19851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincs fontos, vagy sok adat a partíción, akkor én leginkább azt javaslom, hogy particionáld újra ext4 formátumóra. Ezt a vargalex féle fw-vel webes felületről is meg tudod tenni. Természetesen ha ez nem megoldható, akkor sincs probléma, mert az ext2-vel azért el kell mennie a routernek. Swap file-t létrehozhatsz az ext2 partíción, mondjuk 128MB-ot! Ehhez csak néhány parancs beírása szükséges...

dd if=/dev/zero of=/mnt/swapfile bs=1024 count=131072
mkswap /mnt/swapfile
swapon /mnt/swapfile

Természetesen az mnt/swapfile részt cseréld az általad kívántra, illetve ahova jelenleg csatolva van az ext2 partíció! Ezután még egy init script kell majd neki, hogy a következő reboot után automatikusan lefusson a...

swapon /mnt/swapfile

parancs. Az NTFS-t meg felejtsd el a routeren...

[ Szerkesztve ]

(#19853) Celtis válasza Intruder2k5 (#19852) üzenetére


Celtis
veterán

Megcsináltam, most a free parancs mutatja a swap-ot.

Azt nem értem, hogy a Luciban is van lehetőség swap beállításra, de a jelek szerint nem csinál semmit.

Azt meg tudod mondani, hogy a router mit fog csinálni, ha lehúzzák róla a külső HDD-t?
Vagy előtte érdemes leállítani?

(#19854) Intruder2k5 válasza Celtis (#19853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, akkor most lehet próbálgatni a torrentet!

LuCI-t passzolom, nem használok OpenWrt.

A router semmit nem fog csinálni, működik tovább rendesen, de ha nem választod le szabályosan a HDD-t mielőtt kihúzod, akkor előfordulhat adatvesztés, súlyosabb esetben pedig az egész partíció összezuhanása...

(#19855) bambano válasza zsolt501 (#19829) üzenetére


bambano
titán

minden hálózati kártyán módosítható a mac cím. bizonyos korlátok között még lehet, hogy a wifié is.

adsl-nél egyáltalán nem focizik a mac cím, kábeltv-n szolgáltató függő, mobilnetnél dettó megint nem focizik semennyire sem.

valójában mi a problémád?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19856) bambano válasza sellerbuyer (#19833) üzenetére


bambano
titán

"Mi az, hogy MAC cím alapján beazonosítanak bárkit is könyörgöm? A MAC cím a hálózati kártyához rendelt fizikai cím. Használom, aztán eldobom és veszek másik kártyát fillérekért. Cserélem akár hetente, vagy naponta, ha úgy tetszik. Utána ki fogja azt mondani, hogy én ezt és ezt a MAC című kártyát használtam ehhez és ehhez az IP-hez és ezt és ezt a gonosz dolgot követtem el vele?": ÉN.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19857) sellerbuyer válasza bambano (#19856) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jah, kb. semmit nem érsz vele, ha a kártya a kukában landolt már az óta. Ez fizikai eszközhöz kapcsolódó cím. Ergo ha nincs fizikai eszköz, nincs bizonyíték. Marad az IP, ami önmagában is épp elég, szóval megint csak felesleges a MAC... Leírtam ugyan ezt is, de persze nem ezt emelted ki a szövegemből...érthető módon. ;]

A lényeg akkor is az marad, hogy nem kell túllihegni a MAC klónozás dolgot. Kutyát nem érdekli a MAC, csak a kiosztott IP, ha gubanc van.

[ Szerkesztve ]

(#19858) bambano válasza sellerbuyer (#19857) üzenetére


bambano
titán

a mac-et regisztrálnod kell a szolgáltatók zöménél, a maradéknál más trükköt alkalmaznak. tehát a mac hozzád köthető, mindegy, kukáztad-e vagy sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19859) Intruder2k5 válasza bambano (#19858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma már egyre kevesebb szolgáltató alkalmaz MAC regisztrációt! A UPC-nél is megszűnt, az én szolgáltatóm, a RubiCom sem alkalmazza már, PPPoE kapcsolatnál eleve sosem volt divat, stb...

[ Szerkesztve ]

(#19860) bambano válasza Intruder2k5 (#19859) üzenetére


bambano
titán

a upc-nél nem szűnt meg, a rubicomot nem ismerem.

szerk: törvényi szabályozás miatt nem is szűnhet meg.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19861) Intruder2k5 válasza bambano (#19860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sorry, akkor rosszul tudtam!

(#19862) bambano válasza Intruder2k5 (#19861) üzenetére


bambano
titán

Nem csak te:)
"Már nem a PC-t, hanem a modemet regisztrálják.": a modemet mindig is regisztrálták, a pc mac címét is regisztrálták mindig, most is, folyamatosan, csak eddig te adtad meg manuálisan, egy ideje meg már nem kézzel megy a dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19863) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok!

Jól értelmezem, hogyha veszek egy ilyen cumót, rádugom a külső HDD-met, mókolok egy kicsit a szoftverben, akkor van egy teljes értékű NAS-om, ami ráadásul a router funkciókat is eltudja látni?

(#19864) Intruder2k5 válasza Xpredi01 (#19863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Majdnem... Annyit helyesbítenék, hogy ennek a NAS-nak a teljesítménye azért nem lesz olyan, mint egy 4,5, vagy 10-szer ennyibe kerülő vasé! A többi stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#19865) appel válasza Xpredi01 (#19863) üzenetére


appel
őstag

igen, de azért vedd figyelembe, hogy ezen a samba/ftp nem fog hasítani ezerrel...gyakorlatban nem nagyon megy 12MB/s fölé olvasásnál, írásnál még kevesebb...

(#19866) vargalex válasza bambano (#19862) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A PC MAC címének regisztrálása és valamilyen adatbázisban történő rögzítése szerintem két különböző dolog (előbbi jelenti azt, hogy ha nem regisztrálod, nem is lesz neted, utóbbi pedig csak tárolás a szolgáltató adatbázisában).
Nyugodj meg, a Telekom rendszerében is rögzítik a MAC címeket. Tudom, mert fejlesztek a T-nek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19867) vargalex válasza Celtis (#19853) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Luci-ban csak a létező swap partíció, vagy swap file használatát tudod beállítani. Nem készít új partíciót.

Alex

(#19868) Intruder2k5 válasza vargalex (#19866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is úgy gondolom, hogy nem egy dologról beszélünk... A regisztráció annyit jelent a mi, hagyományos értelmezésünkben, hogy a MAC cím egyezése, feltétele a netkapcsolat felépülésének. bambano viszont egy sima logolással azonosította a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#19869) bambano válasza Intruder2k5 (#19868) üzenetére


bambano
titán

nem, nem sima logolással azonosítottam.
az eredeti subthread onnan indult, hogy mac cím és felhasználó azonosítás:
"Mi az, hogy MAC cím alapján beazonosítanak bárkit is könyörgöm?"
márpedig a kábeltv-sek mac cím alapján azonosítanak, még most is.
az adsl-nél meg a többi ppp-s vagy pppoe-s rendszert használó szolgáltatóknál erre nincs szükség, ott a ppp/pppoe usernév és jelszó páros azonosít, de kábeltv-n az user azonosításának második lépése a mac.

Az más kérdés, hogy a mac regisztrációnak a folyamata egyszerűsödött az idők folyamán az user szempontjából nézve.

"a MAC cím egyezése, feltétele a netkapcsolat felépülésének": minimális módosítással én is ezt mondtam.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19870) vargalex válasza bambano (#19869) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor nem beszélünk mást. Viszont Intruder2k5 az UPC-s példát hozta fel.
Ha a MAC cím egyezése a netkapcsolat felépülésének feltétele lenne, akkor UPC-nél nem cserélhetnéd a MAC címet a modem mögött. Márpedig egy jó ideje megteheted, ugyan úgy lesz azonnal neted. Van UPC-s ismerősöm (aki az UPC authentikációs folyamatával foglalkozik) és ő is állítja, hogy a módosítás óta a modem azonosítóit rendelik az előfizetőhöz.

Alex

(#19871) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam az OpenWRT-t, minden rendben van.
Illetve 2 dolog nem világos.
Nem érem el web felületről a transmissiont.
A másik, hogy olyan mintha a Port Forwarding nem működne.
Beállítottam a gépemen lévő torrent portját az OpenWrt-ben, de a torrent azt mutatja, hogy a hálózati beállítások nem megfelelőek.

Köszönöm a segítségeteket.

(#19872) vargalex válasza Attesz (#19871) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Milyen OpenWrt build? Feltetted a transmission-web-et is? Milyen tűzfal szabályt hoztál létre?

Alex

(#19873) lszb19


lszb19
tag

szaiasztok,
OpenWrt-m van. DD-wrt-t szeretném feltenni az Intruder2k5 féle módszerrel, de mindig ezt írja:

Could not open mtd device: linux
Can't open device for writing!

root@OpenWrt:~# cat /proc/mtd
dev: size erasesize name
mtd0: 00020000 00010000 "u-boot"
mtd1: 000e0000 00010000 "kernel"
mtd2: 006f0000 00010000 "rootfs"
mtd3: 00100000 00010000 "rootfs_data"
mtd4: 00010000 00010000 "art"
mtd5: 007d0000 00010000 "firmware"

Próbáltam már hard resetet is.
Mi lehet a gond?

(#19874) Celtis válasza Intruder2k5 (#19854) üzenetére


Celtis
veterán

A swap ellenére is elszálll a router max egy félóra után.. Borzasztó instabil a transmissionnel.

Fizikai RAM-ot lehet esetleg bővíteni az eszközben?

(#19875) Bélaaaa válasza Celtis (#19874) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Az a probléma, hogy elveszi az USB-s eszköz a feszkót a routertől. Ezért indul újra. Nem a transmission a hibás.

Sajna nem lehet vele mit kezdeni... Gyenge a tápegység, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19876) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Valamiért tegnapi napon egy újraindulás óta kicsit megbolondult a router, a "ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/hdd -o noatime" folyamat folyamatosan 100 % CPU használattal él, ha fut a transmission. Ha leállítom a torrentet, nincs probléma.
Már újraindítottam, de nem lett jobb. Mi lehet a megoldás?

(#19877) wwenigma válasza Celtis (#19874) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet, bár már nekem 1 éve itt áll a 64MB-os ic, nem cseréltem le. :D

BigBlackDog: nagyon ugy nez ki hogy megserult a particio, egyebkent sem ajanlott az ntfs.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19878) BigBlackDog válasza wwenigma (#19877) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Javítani hogyan kéne? Simán gépen mindent lemásolok róla, Win alatt létrehozok egy új partíciót, majd vissza a routerba?
Sajnos ext nem jöhet szóba, kettős (win+openwrt) használat miatt.

(#19879) haribali88


haribali88
csendes tag

Sziasztok!
Ugyanez a problémám, mint Celtis-nek.
Ha elindítom a transmissiont, rövid idő elteltével behal a rooterem.
Én is NTFS-el kezdtem a dolgot, mivel az 500GB-os HDD-m eddig csak windowson használtam.

Arra van mód, hogy ha bedugom windows alatt a HDD-t, akkor továbbra is olvashassam, írhassam a fájlokat rajta, és mellette a routeremet is ki tudja szolgálni?

Gondolom olyan nem létezik, hogy elkülönítek mondjuk 10 GB-ot linuxos partíciónak, a többi meg marad NTFS.

Az okosak hogy oldják meg ezt? Beszereznek egy külön winchestert a rooter mellé szerver háttértárnak? Erre nem igazán van módom.. Szóval valami más megoldás kéne.

(#19880) prmcsk válasza wwenigma (#19877) üzenetére


prmcsk
addikt

Most akkor magyarul...

Most szereztem be egy TP-Link TL-WR1043ND 64Mb RAM routert.
Egy db. 1TB-os, 2,5"-os, külső házas vinyót akarok ráakasztani, torrentezés céljából.

Ha az ezen a képen látható modot megcsinálom az itt látható részen, akkor stabilabb lesz az USB kimenete ?

Jól értem ?

Ha nem, van valami mod, ami a router áramellátását stabilabbá tesz, az USB port felé ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19881) BigBlackDog válasza prmcsk (#19880) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Aktív USB hub nem segíthet?
Kérdés: sérült NTFS partíció javítására megfelelő módszer, hogy Win alatt újra létrehozom?

[ Szerkesztve ]

(#19882) bambano válasza prmcsk (#19880) üzenetére


bambano
titán

az i2c busz moddolásának semmi köze a táphoz.
bemész a mediamarktba vagy valamilyen alkatrészboltba és veszel hozzá izmosabb tápot. de lehet, jobb lenne, ha olyan külső házas vinyót tennél rá, aminek van saját tápja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19883) bambano válasza BigBlackDog (#19881) üzenetére


bambano
titán

ha már úgyis újra létrehozod, akkor miért nem ext2-nek csinálod meg?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19884) prmcsk válasza BigBlackDog (#19881) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem szeretnék aktívat, ha van más mód.

A routerem csak most érkezik, tehát részleteiben nem tudok segíteni sőt:
Biztos, hogy lesz majd vele kapcsolatban, jópár láma kérdésem, mert eddig mindegyik routerem csak sima használatban volt.
:DDD

bambano: Ja ? Ha ilyen egyszerű...Én azt gondoltam, hogy a panel felépítése okán kell az USB táprész miatt, belül variálni.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19885) bambano válasza prmcsk (#19884) üzenetére


bambano
titán

"a panel felépítése okán kell az USB táprész miatt, belül variálni.": ezt nem zárnám ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19886) prmcsk válasza bambano (#19885) üzenetére


prmcsk
addikt

Mindenképpen át fogom nézni a panel, USB tápellátó rendszerét.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19887) wwenigma válasza prmcsk (#19886) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

500mA-nél szerintem igy-is ugy-is letilt az elektronika, ha a winyónak több kell, akkor nem segít. A linkelt képeid meg szerintem csak egyéb eszközök hozzaadasara szolgál. (kulso kijelzo vagy homero, francsetudja)

Kulso tapos haz segithet, nem instabil az ellatas az USB port felé, csak ha az eszkoznek a felporgéshez több mint 500mA-re van szuksege, az a ciki. Illetve masik buktato az inkompatibilis winyohaz, ez elso csatlakoztataskor derül ki.

1TB winyat beletenni furcsa, remelem nem fullNAS dologra akarod hasznalni, azert kerül ennyibe mert egy jo router, ami nemi szoftverers mokolassal nas, torrent, etc képessé tehető, DE sokat nem kell varni tole. (gondolok most 200 futó torrentre, kozben minidlna-val filmet nezunk és a PC-re toltunk le 80 mbittel , plusz még a samba megosztasan is dolgozunk. És elkezdünk nyomtatni az USB-n levo nyomtaton.)

A 64M mod ajanlott egyebkent, segithet torrenten.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19888) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Hello!

Hogy van az, hogy a hivatalos oldalon nincs 64MB rammal rendelkező router míg Mo-on lehet kapni?

Erre a 64Mb-ra is igaz a 5 év gyártói garancia?

(#19889) prmcsk válasza Tarkov (#19888) üzenetére


prmcsk
addikt

Kapható és 5 év garis...

wwenigma Köszi, tanulságos...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19890) Intruder2k5 válasza Tarkov (#19888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, a gyártói nem igaz, ezt abban a boltban moddolják, és ők vállalják rá az 5év garit!

[ Szerkesztve ]

(#19891) Attesz válasza vargalex (#19872) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Elöszőr is nagyon szeretném megköszönni, hogy szakítasz rám időt.
Szerencsére a transmission-os dolog megoldódott.
A tűzfal szabályokat majd csak otthon tudom megnézni.(most dolgozom)
Viszont lenne még kérdésem.
A leírtak alapján csatlakoztattam az USB-re a külső vinyót.
A kérdéseim:
-Hogyan láthatnám a hálózaton a meghajtót?
-Putty-on keresztül az "mc"-ben hogy láthatom a vinyó tartalmát?

Biztos lesz még kérdésem.Ha nem gond fogok még kérdezni.

Üdv

Attesz

(#19892) Intruder2k5 válasza Attesz (#19891) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen OpenWrt-ről van szó? A vargalex féle build?

(#19893) vargalex válasza lszb19 (#19873) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha jól elolvasod az általad is hivatkozott leírást, akkor láthatod, hogy OpenWrt esetén nem linux, hanem firmware kell a parancs végére.

Alex

(#19894) vargalex válasza Attesz (#19891) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Melyik leírást követted?

Alex

(#19895) Intruder2k5 válasza vargalex (#19894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezek a dolgok az örök homályban maradnak!
Milyen firmware? Melyik leírás? :)

[ Szerkesztve ]

(#19896) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Látom, hogy szó volt a 32MB vs. 64MB nyútotta különbségekről. Engem is marhára idegesít, hogy örökké újraindul, vagy egyszerűen csak kiírja, hogy a hálózati kábel nincs bedugva. 64MB-os változatnál várható-e gyorsulás, javulás? Ez alatt azt értem, hogy újra fog-e indulni, mert ha igen, csak kevesebbszer, akkor nem költök rá feleslegesen.

Üdv: Ádám

(#19897) Intruder2k5 válasza sziada5925 (#19896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyilván jót tesz a lelkének a több memória, de arra, hogy a bővítést követően nem lesz vele semmilyen gond, szerintem senki nem fog semmilyen garanciát adni Neked! Szerintem gyorsabb nem lesz tőle, de stabilabb igen. Több torrentet, illetve több alkalmazást lehet majd egy időben futtatni rajta. A "Hálózati kábel nincs bedugva" üzenet nem igazán vezethető vissza a kevés memória problémára, szerintem! Ez inkább CPU elfogyás lehet, ha egyáltalán a kevés HW okozza... Vagy esetleg a táp gyengesége! A külső HDD ami rajta van, külön tápos, vagy a routerről veszi az áramot?

[ Szerkesztve ]

(#19898) f_sanyee válasza Intruder2k5 (#19897) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a CPU nem nagyon tud "elfogyni" ellenben a memoriaval. a halozati kabel nincs beudgva pedig valoszinuleg akkor jelenik meg amikor ujraindul a router....

(#19899) sziada5925 válasza Intruder2k5 (#19897) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A külső vinyó a routerről kapja az áramot, egy HUB-on keresztül, amibe még egy nyomtató van dugva, persze az általában ki van kapcsolva. Néha előfordul, hogy ha benyomom a nyomtatót, akkor csinál egy újraindulást a router. Ha több torrent letöltést elindítok, akkor tuti, hogy pár percen belül elszáll, és kidobja, hogy a hálózati kábel nincs bedugva. Ezt csak a tápkábel kihúzásával lehet megoldani. Ha feltöltök többet, akkor "csak" újraindulgat.

Üdv: Ádám

(#19900) Intruder2k5 válasza f_sanyee (#19898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a CPU nem nagyon tud "elfogyni"

Ha Te mondod...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.