Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) vargalex válasza Beppesz (#20743) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha tudnál küldeni (vagy feltölteni valahová) pár olyan sample-t, ami nem megy, akkor azt megköszönném. Legalább tesztelhetném vele a build-et, mert amiket letöltöttem, azokat vitte.

Alex

(#20802) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

1043ND-re szeretnék NFS-t varázsolni.
Van egy 2Tás külső vinyóm, amit szeretnék ilyen módon elérni xtreamer medialejátszóról a router usb portján keresztül.

Jelenleg úgy van kialakítva a "rendszer", hogy a külső vinyó esata kábellel van csatlakoztatva a pc-hez, amin HanewinNFS sw csinálja az NFS-t, ami lát az xtreamer. Így tökáletesen mennek a 1080p-s filmek is. Ezt a nem igazán költséghatékony rendszert szeretném kiváltani azzal, hogy közvetlenül a routerbe dugnám a vinyit (van usb kimete is a vinyónak) és a routeren futó nfs szolgáltatás biztosítaná a medialejátszó- és pc felé az adatokat.

Gondolom openwrt a megoldás, de speedfire leírása nem tér ki nfs csomag installra ée konfigra sem.
Csinált már valaki ilyet, mert szivesen venném a segítségét.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20803) Attesz


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Ezekben tudnál segíteni?

Hogyan kell az FTP-hez USER-eket beállítani? Felhasználónév/jelszó/home könyvtár/engedélyek
A transmissionban meglehet azt csinálni, hogy például van egy torrent könyvtár és ott szelektálva töltse le a dolgokat.
Tehát:
Torrent--->Xbox360
--->Filmek
--->Zene
stb
Kívülről hogy lehet elérni a transmission web-es felületét?

Köszönöm

Attesz

(#20804) Ocsycoolkid válasza vargalex (#20797) üzenetére


Ocsycoolkid
csendes tag

Hi!

Köszi a választ!
Olyat tudok hogy amiket már leszedtem azokat csomagolja ki?
Amik a done mappában vannak.

(#20805) Gabesz128 válasza st6rbuck (#20774) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

A hozzászólásodnak az a része fogott meg, hogy:
"médialejátszód samba megosztását is csatolni tudod távolról"

Nekem egy Popcorn hour A210-em van, de sehogy sem sikerül csatolni. Az itt leírt módon próbáltam, de nem akar működni. [link]
Tudsz esetleg ebben segíteni?
Ha ezt sikerrel megoldanám, akkor persze érdemes lenne elgondolkodni OpenVPN-en, de addig sajnos nekem értéktelen.
Kösz

[ Szerkesztve ]

(#20806) bambano válasza Szita1 (#20793) üzenetére


bambano
titán

arra tippelnék, hogy elromlott a hardvered.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20807) glocker válasza vargalex (#20800) üzenetére


glocker
tag

thx, értem (elegáns megoldás) :C

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20808) vargalex válasza esox (#20802) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

NFS server telepítése. Az IPTABLES szabályok nem szükségesek.

Alex

(#20809) vargalex válasza Gabesz128 (#20805) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Felraktál minden szükséges csomagot?

Alex

(#20810) vargalex válasza Ocsycoolkid (#20804) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Azt egyesével meg tudod hívni (persze lehetne kis scriptet írni rá, nem tudom mennyi torrentről van szó).

Egyesével a hívás:

export TR_TORRENT_DIR=a transmission download_dir könyvtára
export TR_TORRENT_NAME=a könyvtáron belül egy letöltött torrent könyvtára
/etc/vargalex/unpackTorrent

Alex

(#20811) Gabesz128 válasza vargalex (#20809) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Hello!
Eddig csak a kmod-fs-cifs-ről tudtam, hogy kell. Akkor este felrakom a többit is.
Rá fog férni az 1.0-s firmware mellé? A hivatkozott hozzászólás miatt nem egyértelmű számomra. Se merevlemez, se pendrive nincs rákötve és nem is tervezek ilyesmit.
Kösz

(#20812) vargalex válasza Attesz (#20765) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

FTP-hez először létre kell hozni a rendszeren a felhasználókat. Ezt az adduser paranccsal tudod megtenni:

adduser -h home -G users -s /bin/false felhasznalonev

A home helyére beírod a home könyvtárát, a -G-vel a csoportot határozod meg (én a példában users-re állítottam), a -s-el a shell-t adod meg, ami a példában /bin/false azért, hogy ssh-n ne tudjon bejelentkezni.

Jogosultságokról pl. itt olvashatsz.

Illetve az én build-emben a /etc/vsftpd.users file-ban (Luci-ban is szerkeszthető) fel kell sorolni az ftp belépésre jogosult felhasználók neveit.

Transmission-nál természetesen tudsz szelektálni, amikor a torrentet hozzáadod, megadhatod a letöltési könyvtárat.

A webes felületét kívülről a http://a_kulso_IP_cimed:9091 URL-en tudod.

Alex

(#20813) vargalex válasza Gabesz128 (#20811) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg igen. Bár, nem emlékszem már, hogy 1.0 esetén mekkora a szabad hely (1.02.1 esetén bőven elfér).

Alex

(#20814) Szabest válasza Intruder2k5 (#20721) üzenetére


Szabest
tag

Sziasztok, nekem egész jól összejött mostanság, hogy max 800/le, 500/fel-re lőttem be a transmissiont, közbe meg dlna-val néztem a filmet, igaz csak egy avit(örökség :DD) de ment szépen mind2, és nem volt akadás! sőt közbe ránéztem luciban is hogy mennyi mem/procit zabálnak az alkalmazások, és igaz hogy a load volt hogy 2,62, illetve 3,4 között mozgott, de hát had szokaj, ezért van:D de most megy a seed, közbe meg 0.4-5ös load van...sztem megteszi

Viszont hozzáteszem hogy a dlna kábelen megy(cat6)

(#20815) st6rbuck válasza Gabesz128 (#20805) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Gabesz! Privátban és ide a fórumra is megírtam a megoldást. NFS-t használj, sambával nálam se jó.

Idézem:
Ha még mindig küzdesz a PCH A210 openwrt alá mountolásával:
(http://wiki.openwrt.org/doc/howto/nfs.client)
a szükséges csomagok
opkg update
opkg install nfs-utils kmod-fs-nfs kmod-fs-nfs-common
a parancs
mkdir /pch
mount.nfs x.x.x.x:/share /pch -o nolock
x.x.x.x = PCH fix IP címe
a mount.nfs parancsban fontos, hogy pontosan írd a :/ jeleket

És az NFS szerver fusson a Popcorn Hour-on természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#20816) chros


chros
őstag

Atszalitottam a routert (3 particios vargalex 1.01 + hdd), es nem csatolta a fel a hdd-t (azelott flottul mukodott minden). Reboor sem segitett.
Utana raraktam az 1.02-t, de igy sem, s most az 1.02.1-t, de igy sem ...

Mit kellene tennem?

mount:
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime,size=14736k)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,noatime)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,relatime)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)

df:
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 1024 240 784 23% /
/dev/root 6144 6144 0 100% /rom
tmpfs 14736 412 14324 3% /tmp
tmpfs 512 0 512 0% /dev
/dev/mtdblock3 1024 240 784 23% /overlay
overlayfs:/overlay 1024 240 784 23% /

Koszi!

(#20817) Intruder2k5 válasza chros (#20816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

fdisk -l ?

(#20818) Attesz válasza vargalex (#20812) üzenetére


Attesz
aktív tag

Alex!

Nagyon köszönöm a részletes leírást! :R

Üdv

Attesz

(#20819) Szabest válasza chros (#20816) üzenetére


Szabest
tag

én leváalsztottam az extroot-ot és múködik, a mountoknál kiveszed a pipát, mentessz, asszem, és úgy működikm mert nekem is ez a baj volt hogy miután formáztam és létrehozott +mountokat, azóta nem állt fel a rendszer, nem tárcsázott, stb...vesztettem az 512MB helyet, de mivel nem vagyok nagy guru ebben, ez az egyszerű megoldás segíett, azóta megy szépen miden, dlna, torrent, net, dns, samba,ftp...szóval öröm és bódottág van :DD

(#20820) chros válasza Intruder2k5 (#20817) üzenetére


chros
őstag

Hat, egyre erdekeseb ... :( eddig egyebkent sda1,2,3 volt a hdd koszonhetoen a formazo feluletnek ...
fdisk -l

Disk /dev/mtdblock0: 0 MB, 131072 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x11010010

Disk /dev/mtdblock0 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/mtdblock1: 0 MB, 917504 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/mtdblock1 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/mtdblock2: 7 MB, 7274496 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x194cdf77

Disk /dev/mtdblock2 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/mtdblock3: 1 MB, 1048576 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x182d552d

Disk /dev/mtdblock3 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/mtdblock4: 0 MB, 65536 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0xffffffff

Disk /dev/mtdblock4 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/mtdblock5: 8 MB, 8192000 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/mtdblock5 doesn't contain a valid partition table

(#20821) Attesz válasza vargalex (#20812) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ne haragudj, hogy ilyen béna vagyok, de nem találom azt a részt ahol beállíthatnám azt hogy egy torrent hova mentődjön le.
Azt megtaláltam ahova központilag töltődnek, de azt hogy egyesével hogyan lehet azt nem találom.
Ha esetleg leírod részletesen, azt nagyon megköszönöm.

Üdv

Attesz

(#20822) asdasdasd válasza esox (#20802) üzenetére


asdasdasd
tag

Ha esetleg az Alex ajánlott leírása alapján nem indulna el nfsd (ps -al , nekem nem futott) , akkor a webes felületen tudod a portmap-ot és az nfsd-t enable és run állapotba tenni.

Sajna a szar TVm nem tudott mit kezdeni a sok file-al, mintha üres lenne könyvtár. De elötte volt, hogy ment, bírta a 1080-at.

(#20823) Ocsycoolkid válasza vargalex (#20810) üzenetére


Ocsycoolkid
csendes tag

Szia!

Van elég sok könyvtár a done mappámban....
Nagyon jó lenne ha tudnál adni egy scriptet :)

Köszi a segítséget!

(#20824) vargalex válasza chros (#20820) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem ismerte fel a vinyót. dmesg kimenete esetleg?
Külső ház nem változott?

Alex

(#20825) vargalex válasza Attesz (#20821) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Webes GUI-n nem tudod beállítani (csal globálisan, vagy csak én nem tudom, hol lehet), de pl. a Transmission Remote GUI-ban megadható.

Alex

(#20826) engusz


engusz
veterán

Úgy néz ki, hogy holnapra kész lesz a router, mármint forrasztanak rá négy tűt, illetve elkészítik hozzá a kábelt is. (Valamint az egyik antenna kábel is a helyére kerül, amit szétszerelés közben szakítottam el.) :K

Pontosan melyik fájlt másoljam fel PUTTY-on keresztül? Elnézést a láma kérdésért, de nem akarok újra lukra futni. :U

openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_v1021.bin
openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_v1021.bin

Valamint ha a r3pl4y féle leírásban taglaltak szerint járok el, akkor elvileg garantált a siker? Gondolok itt arra, hogy pl. mindegyik routerben ugyanakkora a bootloader? Még véletlenül se lehet beletörölni?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20827) vargalex válasza Ocsycoolkid (#20823) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem teszteltem, de valami ilyesmi:

#!/bin/sh
. $IPKG_INSTROOT/etc/functions.sh

get_download_dir()
{
config_get TR_TORRENT_DIR "$1" download_dir '/akarmi'
}

config_load transmission
config_foreach get_download_dir transmission
export TR_TORRENT_DIR
for dir in `find $TR_TORRENT_DIR -type d -maxdepth 1`
do
export TR_TORRENT_NAME=$(basename $dir)
/etc/vargalex/unpackTorrent
done

Alex

(#20828) vargalex válasza engusz (#20826) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A factory-t tedd a tftp szerver könyvtárába (a sysupgrade-nak más is a mérete és az OpenWrt frissítésre való. Nálad most nem az lesz, egy "szűz" rendszerre megy az OpenWrt).
Mindegyik 1043ND-ben ugyan akkora a bootloader.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20829) engusz válasza vargalex (#20828) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm a segítséget! Érdekes a dolog, mivel pont a sysupgrade-del csináltam féltéglát az eszközből. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20830) vargalex válasza engusz (#20829) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt-t akartál frissíteni vele?

Mondjuk a blog-omba odaírtam:

"Néhányan hiányolták a sysupgrade firmware-t, így ezt is közzéteszem, bár a ROM mérete az újabb csomagok miatt most is változott. Nem teszteltem, így mindenki csak saját felelősségre próbálkozzon vele."

Alex

(#20831) engusz válasza vargalex (#20830) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a te szoftvered volt fent korábban is, csak valamivel régebbi verzió. Ha a későbbiekben frissíteni szeretnék, akkor mi a pontos teendő?

Nem para amúgy a téglásítás, szerintem ez benne van a pakliban. :K Sőt, a probléma megoldása közben még tanul is az ember.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20832) Szita1 válasza bambano (#20806) üzenetére


Szita1
tag

Na az nem jó. kb 1 hónapos a router.

(#20833) vargalex válasza engusz (#20831) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én azt mondom, hogy mindig a factory firmware-t kell feltenni, legfeljebb Luci-ban a Keep configuration files opciót kijelölve lehet hagyni (megtartja a config-okat).

Egyébként sajnos az 1043ND-nél - még nem sikerült rájönnöm, hogy milyen okból - bármilyen firmware telepítése esetén (még gyárinál is) előfordul ez az állapot. Egyszerűen boot-oláskor arra panaszkodik, hogy a flash egy bizonyos blokkját nem tudja megcímezni (OpenWrt alatt VFS error lesz).

Alex

(#20834) WiZARD


WiZARD
addikt

kellene egy kis segítség.
(ddwrt van a routeren)

2 gép van otthon, amire rdp-vel szeretnék csatlakozni. az egyik müxik simán, a másikra nem tudok csatlakozni.
a gép rendben van, mert belső hálóról simán lehet rá csatlakozni.

konfig

mi lehet a gond?
(a 101-es gép wifin csatlakozik a routerre, a 116-os kábellel)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20835) engusz válasza vargalex (#20833) üzenetére


engusz
veterán

Oké, akkor a későbbiekben figyelni fogok rá. Illetve most már ott lesz a 4-tűs csatlakozási lehetőség a nyákon, ha újra galiba történne.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20836) WiZARD válasza WiZARD (#20834) üzenetére


WiZARD
addikt

megoldva.
(másik routeren elfelejtettem beállítani :D)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20837) Attesz válasza vargalex (#20825) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ez nagyon szuper lenne.
Hogyan kell telepíteni?

(#20838) vargalex válasza Attesz (#20837) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Letöltöd, majd telepíted a PC-den (ez nem routerre való alkalmazás).

Alex

(#20839) esox válasza vargalex (#20808) üzenetére


esox
senior tag

Köszönöm.

Ha a Te fw-edet használom és felmegy még rá az ntfs csomag, amit küldtél, akkor lesz a luci-ban nfs config oldal is, vagy az marad csak parancssoros?
Továbbá az a kérdésem, hogy érdemes megcsinálni a csatolt drive esetében egy újrapartíconálást vagy maradhat a jelenlegi ntfs fájlrendszer (mivel 2terrát nem tudok most nagyon elmozgatni a mentés idejére)? A rendszer leginkább NAS szerű mediaszerverként funkcionálna a jövőben, ftp transmission torrentezés és webszerver nem cél.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20840) engusz válasza vargalex (#20838) üzenetére


engusz
veterán

RSS csatorna figyelő kiegészítés nincs véletlenül a Transmission-höz?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20841) chipi89


chipi89
tag

Hurrá!
Működik a kamera :D
Tiszta király, mint ahogy a fiatalság mondja, vagy zsírkirály? :D

Nos a lényeg a lényeg, vettem egy Logitech c270 HD-s kamerát.
A webes felületen tökéletes képet is ad. De sok képhibát tartalmaz.
Mitől van ez?
A másik kérdésem, hogy szeretnék teljes méretű képet készíteni, de mellete kis felbontásban is nézhető lehessen. A kis felbontás azért kell mert akkor folyamatos kép 30kép/s. Ha teljes felbontásra teszem akkor akadozik össze-vissza.

A másik, hogy ki akarok menni a wanra, de nem értem a konfig felületet, most a ruter ip címét kell megadni. Port Forwarding alatt.

(#20842) vargalex válasza esox (#20839) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

NTFS csomag nem kell a build-emre, mert az ntfs-3g-t tartalmazza. De gondolom csak elírtad, nfs akart lenni. Luci config nincs hozzá, de úgyis csak az exports file-t kell módosítani.

Ha nagyon akarod, akkor természetesen maradhat az NTFS filerendszer, NFS-el bármilyen, a filerendszerben megtalálható könyvtárat kiajánlhatsz.

Alex

(#20843) vargalex válasza engusz (#20840) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Meg lehet oldani, de ahogy a leírásban is olvashatod, a csomagok mérete miatt ezeket külső meghajtóra kell telepíteni (legegyszerűbb, ha extroot-ot használsz).

Alex

(#20844) chros válasza vargalex (#20824) üzenetére


chros
őstag

Koszi mindenkinek, most mar latszik a vinyo! (2.5", lehuztam + a tap usb-t is kihuztam belole, majd vissza az egesz, igy mar latja).

Nos, viszont most a config-okkal van baj valszeg: eddig hdd nelkul ment, de a hdd-n levo configok (samba, transmission, stb...) a jok, de van ami a routeren a jo (pl. wan config, usb csatolo scriptek is valtoztak) ...

Akkor most mit kene tennem ???

(#20845) engusz válasza vargalex (#20843) üzenetére


engusz
veterán

Uhh, elsőre nekem egy kicsit sok(k). A külső meghajtó pontosan mit jelent? Ha amúgy is lóg rajta egy USB-s HDD, ami a te szoftvereddel van automatikusan két részre particionálva, az megfelelő lehet?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20846) Attesz válasza vargalex (#20838) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nagyon köszönöm, már használom.
Nem ez a tökéletes megoldás, de mind1.

(#20847) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Urak,

Kalandoztam a routeremmel. 21 nap hibátlan működés után nekiálltam, hogy rakjak rá egy külső tápos 3,5"-os 250Gb-os hdd-t. Ez a hdd ~5 éve szolgál egy külső keretben gond nélkül, most sikerült felszabadítani. 1.01es FW volt a routeren, a korábban már leírt pici hibával (realtime graph-ok nem mentek)
- transmission leállít
- 8081-en unmount partition, majd hdd lehúz, reboot
- új hdd rárak, 8081-en megformáz, transmission elindít
de transmission nem indul. Sehogyse. A könyvtárak is tünedeztek a hdd-ről, hol volt lost&found hol nem. 1-2x újraindítottam, semmi változás.
Gondoltam kipróbálom a factory reset-et, ha már 1.01 van fent.
- reset
- realtime graph-ok működnek (yeeeeeeee)
- régebbi mentés visszatölt
- graph-oknak konyec, transmission instabil

Mivel nem volt sok időm, gondoltam csinálok egy resetet, és kézzel beállítom ami kell (ppoe, dyndns, transmission, nem vagyok egy nagyfelhasználó)

Innentől kezdve változatos hibajelenségeket sikerült elérni. A lényeg az, hogy a konfigurálás egy pontján megakad a mentés. Tehát akárhogy szeretnék egy változtatás lementeni LUCI-ban, nem sikerül, nem íródik be. Próbáltam putty alatt, de ott meg pl a wireless config-ra azt írta, hogy nem tudja menteni (lehet használatban volt?). Ilyenkor a system/software alatt 10% alatti helyek maradnak csak 6-7% leggyakrabban. Nem értem miért? Nem telepítek semmit, és ha újraflash-elem a routert akkor 77% foglalt csak.

Egyre kevesebb időm lévén letöltöttem az újabb FW-t (1021) és besütöttem. Kézzel beállítottam mindent (sikerült menteni is), újra megformáztam a HDD-t, transmission-t elindítottam, és elkezdtem felmásolni rá adatokat, amiket innen szeretnék elérni. Másolás közben megszakad a folyamat, elveszti a share-t. Próbáltam FTP-n is:

227 Entering Passive Mode (192,168,1,1,82,212).
Command: STOR FILE.XY.TXT
Response: 500 OOPS: ftruncate
Error: Critical file transfer error
Response: 500 OOPS: child died
Error: Connection closed by server

Ilyenkor eltűnik a lost&found könyvtár a hdd-ről (néha a felmásolt adat is, igaz az mnt/transmission/done könyvtárba másolok az egyszerűség kedvéért)

Még egyszer, ez egy külső tápos hdd ház. Ugyanilyen bajom volt amikor 2,5"-os külső hdd-t raktam a routerre, akkor azt mondtátok, hogy instabil a tápvonal.
Most ott vagyok, hogy nem tudok másolni a HDD-re, ha eldobja a hálót a router (nem látszik pár másodpercre a samba megosztás) akkor eltűnik a lost&found.

Kicsit tanácstalan vagyok....

Alex, ha érdekel, elküldöm a config mentésemet amitől elfekszenek a realtime graph-ok.

3 kérdésem maradt:
- mi ez a nem lehet menteni a változtatásokat, és elfogy a szabad hely a system/software alatt nézve? Van erre megoldás az újraflash-elésen kívül?
- Miért halódik a samba, ha nagyobb file-okat akarok másolni rá, vagy róla?
- Mit csináljak, hogy stabil legyen ez a konfig?

Bocs, a hosszú bejegyzésért.

------((-----))------

(#20848) vargalex válasza engusz (#20845) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az is megfelelő lehet, de akkor ahogy a leírás is linkeli, külső meghajtóra kell telepíteni. Máskülönben default-ban a flash maradék részére (jffs2) telepítené, de oda nem férnek el.

Alex

(#20849) vargalex válasza Attesz (#20846) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi hiányzik belőle?

Alex

(#20850) vargalex válasza gr8tjoey (#20847) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Jöhet e-mail-ban a config mentés, átnézem.
A szabad hely csökkenése attól lehet, hogy leszakad a HDD, és a jffs2-be másolsz dolgokat. Gyaníthatóan ilyenkor érzékeled úgy, hogy eltűnt a lost & found is.
Szóval az én tippem az, hogy leszakad a HDD.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.