Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Soma01 válasza zso73 (#20092) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem ez új! A Telnet is?
Mindegy valahogy megoldottam, de a leírás alapján mentem.

(#20102) Soma01 válasza zso73 (#20100) üzenetére


Soma01
veterán

Látom, már megoldjátok.

(#20103) prmcsk


prmcsk
addikt

Ma reggel kaptam kézhez a 1043ND/64MB routeremet.
Sokáig gondolkodtam a beszerzésén, mert ez a 20000 hsz. két dolgot jelenthet: vagy nagyon sz@r a kütyü, vagy nagyon jó. :DDD

Ki sem próbáltam, azonnal szétkaptam, mert azzal "riogattatok", hogy az 1terás, 2,5"-os vinyómat az USB port nem fogja szeretni és üzemszerűen működtetni, random fagyás és miegymás kiséretében, a plusz áram terhelése miatt
Egy harminc forintos lapmoddal tökéletesen megy, már több órája torrentezik a vinyóm és bármit tapogatok, langy meleg.
Az fw frissítést azonnal megcsináltam, de minden más beállítást egy barátom végzett, úgy másfél óra alatt, mert nem akartam itt, vagy +50hsz.-t gyűjteni a kérdéseimmel, nameg mikor megláttam a vargalex1.02 fw.-t belülről... :Y Sok biost és routert láttam már, de mondom: magas ez nekem, mint kacsának az eperfa, a barátom meg szereti a kihívásokat. :D

Szumma: Meglepően jó kütyüm van és remélem, egy hét múlva is ezt mondom...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20104) vargalex válasza stube (#20094) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem néztem meg a dnsmasq (illetve más DHCP szerver) forrását, de úgy gondolom, hogy az IP cím kiosztása a MAC cím alapján valamilyen hash algoritmussal történik (természetesen a foglaltságok figyelembevételével). Így nem meglepő, hogy ugyan azt az IP-t kapod.

Alex

(#20105) zso73 válasza Intruder2k5 (#20099) üzenetére


zso73
veterán

És van tipped, hogy miért nincs WAN-om ?
E szerint csinálom.
Státusz wifnél ott van az AP. De nincs net a gépen.
Beállítás,alap :átjáró,és DNS az AP-nak megfelelő router van megadva. Mi lehet a gáz ? :U :O

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20106) Intruder2k5 válasza zso73 (#20105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom, én rühellem a WiFi kapcsolatot, minden eszközöm kábeles, a Bridge módot pedig sosem próbáltam...

(#20107) Soma01 válasza prmcsk (#20103) üzenetére


Soma01
veterán

Ez mi: "Egy harminc forintos lapmoddal tökéletesen megy" ?
Valamit kicseréltél, vagy átkötötted + kábellel? Mert gondolom kevés a vinyónak az 500mA.

(#20108) Soma01


Soma01
veterán

vargalex!

A 0.6 óta változott valamit a firm-ben az a rész ami windowsnál a nyomtató megosztást kezeli? Pl. verzió szám...
Mert nálam az egy idő múlva nem működik. Újra kell indítani a routert. A net megy, meg a megosztás is, de a nyomtató nem. Próbáltam a problémás gépet újra indítani, meg hálókártyát letiltani (+ a "javítás" gomb), de az nem segített, csak a router restart.

(#20109) Mucsi14


Mucsi14
tag

Segítséget kérek.
TL-WR1043N routerrrel csatlakozom a t-home-os Cisco EPC3925 kábelmodemhez.Böngészőből látom a modemtet ki is oszt ip-t a routernek,de nem tudok kapcsolódni az internethez.Ugyanerről a modemről az smc routerrel gond nélkül megy az internet.A beállítások egyeznek. Mi lehet a hiba?

(#20110) vargalex válasza Soma01 (#20108) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Most nem tudom megnézni, de biztosan változott. A p910nd nem tudom, de ugye a kernel modul (kmod-usb-printer) igen. Csak egy gépen van probléma?

Alex

(#20111) Intruder2k5 válasza Mucsi14 (#20109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

MAC Clone?

(#20112) Mucsi14 válasza Intruder2k5 (#20111) üzenetére


Mucsi14
tag

Sajnos nem segített

(#20113) Intruder2k5 válasza Mucsi14 (#20112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit látsz a log-ban?

(#20114) vargalex válasza Mucsi14 (#20109) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az EPC3925 egy modem+router kombó. Milyen IP-címet kap a TP-Link? Nem az a baj, hogy a WAN és LAN oldali alháló is 192.168.1.x-es? Ha igen, állítsd át a TP-Link LAN oldali IP-jét 192.168.1.1-ről pl. 192.168.2.1-re.

Alex

(#20115) Soma01 válasza vargalex (#20110) üzenetére


Soma01
veterán

Nem az USB-re dugott nyomtatóval van gond. Hanem a hálózaton megosztott nyomtatót nem látja az egyik gép. A hálózat többi gépét nem tudom mit csinál, mert a többinek van sajátnyomtatója. Majd ha előjön ez a gond, megnézem a többit gépet is. De ez az egy semmilyen nyomtató megosztást nem lát. Net van rajta, meg fájl megosztás is.

(#20116) vargalex válasza Soma01 (#20115) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Így viszont LAN-LAN kapcsolatról beszélünk, ahol a router csak switch-ként funkcionál, tehát firmware független kell legyen a dolog.

Alex

(#20117) ToMacsek


ToMacsek
csendes tag

Előre is elnézést, ha ez a kérdés már volt, de idővel feladtam a keresést.
A kérdésem az, hogyan lehet TL-WR1043ND esetében vargalex v1.02 openwrt alatt egy mybook live NAS-os winyot felmountolni?
Konkrétan azt szeretném, hogy a mybook live-os tárhelyre menjen a torrentezés.
A smbmount //MyBookLive/Public /mnt/mylive -o username=myuser,password=mypass nem működik, hiszen nincs smbmount (ezt nem is tudom, hogyan lehetne felvarázsolni).
Az fstab-ba is próbáltam felvenni, meg az alábbi paranccsal is:
mount -t smbfs //MyBookLive/Public /mnt/mylive -o username=myuser,password=mypass
A username és password jó volt :)
Előre is köszönöm :)

(#20118) Mucsi14 válasza Intruder2k5 (#20113) üzenetére


Mucsi14
tag

53 1st day 00:12:39 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully
52 1st day 00:12:39 DHCP NOTICE DHCPC:GET ip:c0a8000d mask:ffffff00 gateway:c0a80001 dns1:54022c01 dns2:54022e01 static route:0
51 1st day 00:12:39 DHCP NOTICE DHCPC Recv ACK from server c0a80001 with ip c0a8000d lease time 82800
50 1st day 00:12:37 DHCP NOTICE DHCPC Send REQUEST to server c0a80001 with request ip c0a8000d
49 1st day 00:12:37 DHCP NOTICE DHCPC Recv OFFER from server c0a80001 with ip c0a8000d
48 1st day 00:12:37 DHCP NOTICE DHCPC Send DISCOVER with request ip C0A8000D and unicast flag 1
47 1st day 00:12:37 DHCP NOTICE DHCPC perform a DHCP renew

sajnos ez nekem kínaiul van

(#20119) Mucsi14 válasza vargalex (#20114) üzenetére


Mucsi14
tag

192.168.0.13

(#20120) prmcsk válasza Soma01 (#20107) üzenetére


prmcsk
addikt

Az USB port táprészén egy 220uF/16v kondi van (piros csíkkal jelölve) gyárilag.
Ennek a lábaira kötöttem fel polárhelyesen és párhuzamosan egy 1200uF/16v kondit.

Nem raktam be rendesen, hogy bármikor kivehető legyen, ha...Még mindig tökéletesen langyos minden.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20121) Soma01 válasza prmcsk (#20120) üzenetére


Soma01
veterán

Aha! :C Nem vagyok szakember, de akkor ezzel szerintem, csak a vinyó indítását könnyítetted meg és ez elég is. Mert ha már forog, akkor nincs nagy felvétel.
Jól gondolom?
Amúgy ha nagyobb tápról hajtanám a routert, akkor az USB-t is jobban lehetne terhelni?
Eddig azon a véleményen voltam, hogy ha + áram kell még, akkor kell egy HUB, aminek van táp bemenete és azt meg meg lehet táplálni.

(#20122) Soma01 válasza vargalex (#20116) üzenetére


Soma01
veterán

Már csak az a kérdés, hogy a gépek újraindítása miért nem segít és a router újraindítása meg miért segít? Ha a gépeket nem indítom újra, csak a routert az is elég.
A router osztja az IP-t meg valami olyasmit is ami a win-nek kell a megosztásdihoz. Wins kiszolgáló vagy mi az...

(#20123) snowdog válasza Soma01 (#20121) üzenetére


snowdog
veterán

Amúgy ha nagyobb tápról hajtanám a routert, akkor az USB-t is jobban lehetne terhelni?

Szerintem nem. A gépnek van egy adott áramfelvétele, ezt kell biztosítania a tápegységnek. Attól hogy nagyobb terhelhetőségű tápegységet használsz, még a gép áramfelvétele ugyan akkora marad.

Az USB port terhelhetőségét nem a külső tápegység határozza meg, hanem az USB vezérlő. Ezek általában 500 mA-es terhelhetőséget tesznek lehetővé. Gondolom ez a vezérlő is rendelkezik túláram védelemmel, ami azt jelenti, hogy 500 mA-nél le fog szabályozni, vagyis nem enged nagyobb áramfelvételt. Akármekkora is a külső tápegység terhelhetősége.

(#20124) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Látom, prmcsk is írta, hogy 64MB RAM-mal szerelt routere van. Kérdem ln: ezt csak "készre moddoltan" lehet így venni, vagy egy sima, mezei OpenWRT-s 1043ND-t is meg lehet csinálni így? Mivel a mikroelektronikához sajnos ennyire nem értek / nem merek belevágni a modba, van itt olyan fórumtárs aki Januárban megcsinálná ezt nekem?

Köszönöm!

Üdv. core2

(#20125) snowdog válasza Neil Watts (#20124) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet készen is kapni [link] és házilag is ki lehet cserélni.

Az első és legnagyobb probléma, hogy nehéz a memória egységhez hozzájutni. A második nehézség az apró lábak beforrasztása. És a harmadik a garancia elvesztése. Egy firmware cserét még jó esetben vissza lehet csinálni, de egy memória csere nyomát már igen nehéz lenne eltüntetni. Tehát ha ilyent szeretnél jobban jársz, ha készen veszed meg.

Ha mégis a csere mellett döntesz, akkor itt van némi infó róla (Egy ram moddolás: Az alap 32MB ram helyett egy 64MB-os modul van benne.) [link]

[ Szerkesztve ]

(#20126) snowdog válasza Neil Watts (#20124) üzenetére


snowdog
veterán

A cseréről itt egy még részletesebb, videókkal illusztrált leírást talász. [link]

"Ha pedig a 32MB Ram-ot kevésnek érezzük akkor bővíthető ( igaz a folyamat pilótavizsgás!)
..
Nagyobb RAM, soros port
Az első kivitelezése bonyolultabb és valóban csak az kezdjen bele aki tudja mit csinál.
Kell hozzá 64 MB 16 bites ddr1 memória, folyatószer, ónszippantó, hőlégfúvó na meg persze páka...

Az orig ram: (HY5DU561622)
cserélendő erre: (HY5DU121622)
(mondjuk tönkrement PNA készülékből ilyet könnyen találunk)
)"

Bár szerintem az eredeti és a cserélendő típusokat fordítva írták. :)

[ Szerkesztve ]

(#20127) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#20124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Érdeklődj utána, tudomásom szerint abban az üzletben (GezoComp) ahol árulják a 64MB-os 1043-ast, vállalnak bővítést is, talán 3000HUF-ért...

(#20128) Soma01 válasza snowdog (#20123) üzenetére


Soma01
veterán

Értem. Köszi!
És a kondi min segít akkor? Azon amit leírtam fentebb?

"Nem vagyok szakember, de akkor ezzel szerintem, csak a vinyó indítását könnyítetted meg és ez elég is. Mert ha már forog, akkor nincs nagy felvétel.
Jól gondolom?"

[ Szerkesztve ]

(#20129) snowdog válasza Soma01 (#20128) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem jól gondolod, csakis hirtelen, impulzusszerű nagy áramfelvételnél van jelentősége, ugyanis a nagyobb kondi csak az áramfelvétel "rúgást" egyenlíti ki (gyakorlatilag egy puffernek kell elképzelni). Nagyobb kondi tartósan nagyobb terhelhetőséget nem fog lehetővé tenni. De én csak az elméleti részéről írok, mert nem tudom a gyakorlatban mit segített ez egy HDD indulása esetén. Ki kell próbálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20130) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Gargoyle firmware változtatások december 27:

New in 1.5.2 (experimental):
Fixes bug causing router crash when installing packages via opkg
Allows selection of several DNS server options, including OpenDNS and Google DNS servers from a dropdown without the need to enter IPs manually
Enables resolution of NameCoin and OpenNIC alternate root domains by default
Automatically mounts swap partitions on attached USB drives
Tor is disabled on routers with less than 64MB of memory (including swap space)
Fixes error in updating namecheap.com domains via dynamic DNS
Some improvements in looking up host IP for dynamic DNS -- rotating pool of servers for lookups is now used
Bumps OpenWrt Backfire version to 10.03.1 final
Time initialized to be Jan 1st, 2001 instead of 1970 before NTP started, so timezone shift never puts it before unix epoch
QoS accounting improved for PPPoE connections which will improve overall QoS performance on these systems.

New in 1.4.5 (stable):
Fixes error in updating namecheap.com domains via dynamic DNS
Some improvements in looking up host IP for dynamic DNS -- rotating pool of servers for lookups is now used
Bumps OpenWrt Backfire version to 10.03.1 final
Time initialized to be Jan 1st, 2001 instead of 1970 before NTP started, so timezone shift never puts it before unix epoch
QoS accounting improved for PPPoE connections which will improve overall QoS performance on these systems.

http://www.gargoyle-router.com

(#20131) hati válasza snowdog (#20126) üzenetére


hati
addikt

A ram modra készülőknek üzenem, hogy ne várjatok tőle hatalmas változást! A routernél elsősorban a cpu a kevés, nem a ram. Én mára sem samba, sem torrentre nem használom a routert, mert mindkettőre gyenge szerintem, hiába van 64MB ram benne. Másra meg a 32MB is elég lenne, de ezt csak utólag tapasztaltam meg.

(#20132) Zol77


Zol77
aktív tag

aki hozzám hasonlóan várta az új tp-link 2543-as routert,hogy ha már itthon 23E Ft,akkor biztos jo hardware lesz benne,azt el kell keserítenem,ugyanaz a 400Mhz-es proci van benne,a ram lett változtatva csak, 64MB lett most már. Az 5GHz miatt meg kiadni +10 ezret,úgy hogy nem is tudja egyszerre a 2.4-el,részemről teljesen felesleges. Most szerintem a 1043-as a legjobb ár/érték/5év garancia arányban.

Itt írják egyébként a 2543 "belét" + képek az első hsz-ban
[link]

(#20133) vargalex válasza Soma01 (#20122) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem a routeren nincs wins kiszolgáló.

Alex

(#20134) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Szeretném jobban megismerni a routerem (TPLink 1043ND) és főleg a rajta futó OpenWRT-t. Volna olyan GURU köztetek, aki (természetesen ellenszolgáltatás fejében) vállalna konzultációt?

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20135) prmcsk válasza Soma01 (#20121) üzenetére


prmcsk
addikt

Mindent jól gondolsz. A puffer kondi, a vinyó indulását, kezdeti áram igényét kompenzálja, de bevált. Molyolhatnám tovább, de minek, ha egyszer jó.

A tápot nem kell kicserélni, mert gyárilag 12v/1,5A-os. Egy napja megy az is és langy meleg.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20136) Maximusz válasza vargalex (#20133) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez TPLink 1043-as fórum, de ... (van egy ilyen a polcomon, Vargalex felé 1.01-es fw-el és ezért érdekelne, hogyan tudnék még egy openwrt-s routert készíteni, a meglévő DD-WRT-s emből ) - tehát amiben a segítséget kérném:

A felállás a következő:

Van egy már nagyon sok éves fonera 2200-asom (1 db WAN csati + 1 db 54 Mbit-es WiFi antenna), 1,5 év után DD-WRT-t tettem fel rá (v24-es, ha jól emlékszem), de most szeretnék rá OpenWRT-t tenni (mert a 1043-asomon nagyon tetszik a működése).

Kérdés : Lehet-e direkt DD-WRT-ből frissíteni OpenWRT-re, vagy elősször vissza kell tennem a fon gyári szoft-ot, majd arra OpenWRT-t? - esetleg valaki már csinált ilyet? - hogy érdemes elindulni?

Köszönöm a megtisztelő figyelmet : Maximusz

(#20137) Soma01 válasza vargalex (#20133) üzenetére


Soma01
veterán

Olvasgattam kicsit, szerintem sincs.
Csak azt nem értem, hogy miért csinálja ezt. Megpróbálok majd IP-t újitani a géppel. A routerben hogy lehet azt megoldani, hogy adjon új IP-t? Mert szerintem amíg a TTL nem telik le, addig ugyan azt kapja.
A DHCP mit oszt még? IP, átjáró, maszk? Ennyi?

(#20138) Soma01 válasza Maximusz (#20136) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt olvasgasd: http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_4579-4579.html

(#20139) zso73


zso73
veterán

DD wrt kábeles modem beállításban tud valaki segíteni ?
Kész vagyok ettől sz***** Nincs wan kapcsolat. Több firmet próbáltam, semmi. Anélkül meg nem megy a Vargalex telepítése sem. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20140) appel válasza vargalex (#20133) üzenetére


appel
őstag

szia,

az 1.02-es firmware-ed tettem fel a routerre, és szeretnék ipsec vpn-t beállítani, de az oldaladon lévő csomagok között nincs fent az, amire szükségem lenne...
ezek kellenének:

-ipsec-tools: racoon, setkey, and kernel encryption modules
-kmod-crypto-authenc: Module for block cipher modes (AEAD) (automatically installed with ipsec-tools in latest trunk)
-kmod-ipsec: Basic security module (automatically installed with ipsec-tools in latest trunk)
-kmod-ipsec4: IPv4 security module
-ip: Required to make scripting easier
-openssl-util: Certificate handling
-iptables-mod-nat-extra: For VPN networks with overlapping IP addresses.

fel tudnád rakni őket?

thx

(#20141) Intruder2k5 válasza zso73 (#20139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WinSCP-vel fel tudod tenni a /tmp alá a másik firmware-t, így a wget-es sort kihagyhatod...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=10.0

(#20142) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok egy kis segítséget kérnék router beállításban.

Felraktam vargalex féle openwrt-t és lenne pár kérdésem.
Kliens módban rácsatlakozom 'A' routerre össze is jön a kapcsolat a gép kiírja, hogy van net de érdekes módon nem jön be semmi. A gondom az hogy 'A' router kiosztja dhcp-n a dolgokat viszont valahogy ezt ki kéne terjeszteni a lan portokra is. Illetve megoldható e hogy közben a router még rádiósan is ossza a netet. mint pl a 743 as routereken az universal reapeter mód. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20143) zso73 válasza Intruder2k5 (#20141) üzenetére


zso73
veterán

:DD mekkora vagy !! Köszi !!!!!! itt állítom egy napja a netet az open miatt.
A gyári firm routerrel ment a net, a DD-sel nem. A kábel modem kikapsolása után megy. :W
Itt szívok egy napja vele.
Köszi !! :R

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20144) Soma01 válasza zso73 (#20143) üzenetére


Soma01
veterán

A kábelmodemet kellett akkor újraindítani, vagy kikapcsolni? Vagy a WINSCP segített és utána:
"mtd -r write filename linux
filename = a ... letöltött firmware image file neve.
"

Képekkel itt a fw feltöltés:
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_9604-9604.html

[ Szerkesztve ]

(#20145) zso73 válasza Soma01 (#20144) üzenetére


zso73
veterán

A k modemet kellett újraindítani, hogy legyen WAN.
A WINSCP mekora progi ! Fel FTP-ztem a romot, majd a saját parancssorából rátoltam a bin-t. All in one !!
Már a Vargalex 1.02 megy a masinán.

Köszi a segítséget mindenkinek !! :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20146) Intruder2k5 válasza zso73 (#20145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy még az idén készen lett... Szívesen! :)

(#20147) st6rbuck válasza Gabesz128 (#19805) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Ha még mindig küzdesz a PCH A210 openwrt alá mountolásával:
(http://wiki.openwrt.org/doc/howto/nfs.client)

a szükséges csomagok
opkg update
opkg install nfs-utils kmod-fs-nfs kmod-fs-nfs-common

a parancs
mkdir /mnt/pch
mount.nfs x.x.x.x:/share /mnt/pch -o nolock

x.x.x.x = PCH fix IP címe

a mount.nfs parancsban fontos, hogy pontosan írd a :/ jeleket

(#20148) Beppesz válasza mgrincs (#20085) üzenetére


Beppesz
csendes tag

Köszi a segítséget , rákerestem és igazad lett az ARK.......... , drivert efogadta az XP. Némi üröm is vegyült az örömömbe mert ennek ellenére nem látom a routert a putty-ban bármivel próbálkozom , csak a power led meg az 1-es lan port világít . Nincs újraindulás sem ,gondolom végleg vége . Ha valakinek van esetleg mentő ötlete , esetleg kihagytam valamit ,kérem ossza meg ! Mindenkinek köszi a segítséget !

(#20149) vargalex válasza appel (#20140) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, alkalomadtán pótolom.

Alex

(#20150) kisninja válasza kisninja (#20142) üzenetére


kisninja
őstag

Valaki aki jobban ért a linuxhoz segítene ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.