Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) zacsibá'


zacsibá'
csendes tag

Hogyan tudnék vargalex fw-ben sávszélesség korlátot adni egy mac címre? Egy telefonra akarok 50kb/s es korlátot tenni

(#19702) CheeseDave válasza CheeseDave (#19676) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Senki? Idő után megjavult (kb 1 óra áramtalanság), másnapra újra kezte.

(#19703) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Ismerősömék vettek egy TL-WR741ND -t, szóltak hogy állítsam be nekik.
Elmentem, és megpróbáltam bejutni a routerbe a 192.168.1.1 -el.. na ez nem ment.
Dobozon még ez van, manuálban ez van.
Ránéztem a router aljára hogy ottan mit ír.

Login: http://tplinklogin.net

Mondom magamba, hogy színátok gázt mikor megvariáljátok az egyszerűt. :D
Most már ez lesz minden új TP-LINK routernél?

[ Szerkesztve ]

(#19704) Beri válasza Airedhyal (#19703) üzenetére


Beri
addikt

Ha nem elég segítség, hogy ráírják az aljára...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19705) lakisoft válasza zacsibá' (#19701) üzenetére


lakisoft
veterán

Őt magát kellene megkérdezni: Itt írhatsz vargalex-nek privát üzenetet

(#19706) CheeseDave válasza Airedhyal (#19703) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Elsőre én is http://tplinklogin.net-en léptem be, de most működik az 192.168.1.1 is, sőt gyakran a router maga irányít át oda (refreshnél).

(#19707) lakisoft válasza CheeseDave (#19706) üzenetére


lakisoft
veterán

Tudtommal alapból minden routernél 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 az alapértemezett ip.

(#19708) Intruder2k5 válasza lakisoft (#19707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy 192.168.2.1, vagy stb... :)

(#19709) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok,
Elolvastam az első hozzászólásokat is, mégsem értettem meg sokat belőle, de nem ez a lényeg. Azt szeretném kérdezni, hogy egy TP-Link WR1043ND routernél, miért jó az nekem, hogy lecserélem a firmewaret? Mert erre eddig nem kaptam választ, meg hogy egyáltalán honnan szerezzek olyat? A folyamat az nagyjából megvan, hogy hogyan is kell ezt.
Köszönöm!

Üdv., Imre

(#19710) Intruder2k5 válasza bartimre88 (#19709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jelenlegi szoftverével minden igényedet kielégíti, és stabilan működik, akkor nem kell lecserélned, mert számodra semmilyen előnnyel nem fog járni! A firmware csere azoknak kell, akik többet szeretnének kihozni a vasból, mint amire az a gyári firmware-el képes. Ilyen például a torrentezés, a legtöbben emiatt szánják rá magukat a váltásra! A vargalex féle OpenWrt firmware-t ITT találod meg, ahol van egy rövid útmutató is hozzá.

(#19711) appel


appel
őstag

Üdv!

Jelenleg 10.03-as openwrt van a 1043-on, szeretném rc6-ra frissíteni úgy, hogy a jelenlegi beállításaim megmaradjanak...
Hogyan tudom ezt megtenni? (tőlem jöhet webes felületen, ssh-n, telneten, mindegy)

thx

(#19712) Intruder2k5 válasza appel (#19711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha LuCI-n keresztül frissítesz, akkor ott van lehetőséged megtartani a beállításokat... Bepipálható opció!

(#19713) appel válasza Intruder2k5 (#19712) üzenetére


appel
őstag

...és a sysupgrade-es fájlt kell betallóznom v. esetleg a factory-t?

(#19714) Intruder2k5 válasza appel (#19713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen mindegy, mert a factory-val is megtartja! A sysupgrade-et nem igazán használja senki...

(#19715) vargalex


vargalex
Topikgazda

Üdv a közösségnek!

Itt a karácsony, itt az ideje, hogy a megígért buildet az azt óhajtók betehessék a fa alá. Tehát ilyen szempontból ez felfogható egy Christmas Edition-nak is. :)

Szóval, elkészült az általam build-elt firmware 1.02-es verziója, szokásosan elérhető a blog-omból.

Változások az 1.01-es verzióhoz képest:

- 2.6.39.4-es kernel
- megnövekedett WAN->LAN átviteli sebesség (~135 Mbps-ről ~230 Mbps-re)
- WiFi jelerősség US esetén 24 dBm-ig, HU esetén 20 dBm-ig állítható
- ntpd beállítva a time.kfki.hu-ra
- mivel az OpenWrt team átállt rdate-ról ntpd-re, így az eddigi firmware-ba fordított ntpclient és Luci-s felülete felesleges, kikerült a build-ből (persze csomagként elérhető)
- Luci-ban Transmission config-nál gomb a Transmission Webes felület eléréséhez
- ftpbackup script futtatási jogosultság javítva
- 50-startservices script javítva
- saját kiegészítések külön csomagként (természetesen egyébként a firmware részei, tehát nem kell telepíteni)
- reset gomb 5 másodpercnél hosszabban történő nyomására factory reset
- jelszavak passwd helyett shadow file-ban

A factory reset a viszonylag gyakori LAN elkonfigurálások miatt került a firmware-ba. Így feleslegessé válik a visszaállítási folyamat elvégzése, a router automatikusan elvégzi a reset gomb 5 másodpercnél hosszabban történő lenyomása után (nem kell PC-ről elérnünk a routert). A folyamat indulását a sys led hearbeat villogása jelzi, majd a router automatikusan újraindul.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19716) direwolf válasza vargalex (#19715) üzenetére


direwolf
őstag

Hi Alex!

megnövekedett WAN->LAN átviteli sebesség (~135 Mbps-ről ~230 Mbps-re)
Ez minek köszönhető?

Természetesen ismét KÖSZÖNJÜK! :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19717) logarithm válasza vargalex (#19715) üzenetére


logarithm
őstag

Köszönjük :R Kellemes ünnepeket ;)

(#19718) hati válasza direwolf (#19716) üzenetére


hati
addikt

Gondolom kernel optimalizáció. Mondjuk kinek van akár 135Mbps-es Internete...?

(#19719) CheeseDave válasza lakisoft (#19707) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Ezt csak a másik hozzászólásra válaszoltam, nincs ezzel bajom. Az én problémám #19676 alatt olvasható :F

(#19720) vargalex válasza direwolf (#19716) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem saját érdem. Az OpenWrt-s srácok optimalizációjának eredménye.
És természetesen minden csomagból a legfrissebb található a build-ben. Kivéve a samba. Ugyanis az új samba mérete feleslegesen túl nagy, szinte nem is maradt volna hely a flash-ban, ugyanakkor lassabb is lett, így maradtam a 3.0.24-nél.

Alex

(#19721) direwolf válasza hati (#19718) üzenetére


direwolf
őstag

Van aki második routernek (vagy valami másnak) használja. Én nem, de akinek kell, az tuti örül :K

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19722) Beri válasza hati (#19718) üzenetére


Beri
addikt

Hogyhogy kinek? A júpíszínek van 120-as fájberpajjere 10 mega uppal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19723) kovacszk


kovacszk
senior tag

Meg gondolom alacsonyabb sebességen nagyobb stabilitással párosul az emelés.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#19724) Beri válasza kovacszk (#19723) üzenetére


Beri
addikt

Teljesen mindegy, hogy 80%-on pörög a processzor, vagy 50-en. Ha stabil a szoftver, akkor nem fog elhasalni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19725) hati válasza Beri (#19722) üzenetére


hati
addikt

és a 120 nagyobb, mint a 135? :Y

(#19726) Beri válasza hati (#19725) üzenetére


Beri
addikt

Nem azt mondtad, hogy nagyobb van-e, hanem hogy akár akkora. A 120+10 meg majdnem 135. Az már más tészta, hogy a legelső gyári szoftverrel mértem 146-ot...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19727) vargalex válasza Beri (#19726) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azóta úgy tűnik, hogy a gyári software lassult.

Alex

(#19728) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Van arról leírásotok, hogy a mobilinternetet, hogy kell beállítani vargalex 1.01-es firm alatt?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19729) Szita1 válasza vargalex (#19715) üzenetére


Szita1
tag

Köszi Alex, már fel is toltam :C :) Kellemes Ünnepeket Mindenkinek :)

(#19730) Kange


Kange
csendes tag

Sziasztok!

2 napja vettem meg a routert, mostanra már a 10.03-as OpenWRT fut rajta, samba-val és torrenttel.
Az első napon a DD-WRT-vel próbálkoztam, féltem nagyon az OpenWRT-től. 1,5 napig nem sikerült belőnöm rajta sem a torrentet, sem a Samba-t, úgyhogy elegem lett, tegnap délután elkezdtem az OpenWRT telepítését Tóth Szabi leírása alapján, 1 órával később már működőtt rajta minden. Szóval aki most kezdené, ne szívjon a DD-WRT-vel, nem éri meg!
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg leírást és linket itt, sok fel nem tett kérdésemre kaptam már választ! :)

Volna 1-2 kérdésem is, remélem segítetek:
- Milyen portokat kell megnyitni a Transmission-nek? Megnyitottam az alap bemeneti portot, de kell még más is?
- Milyen beállításokat kéne használnom, hogy a torrent a lehető legjobban seedeljen? 10Mbites feltöltésem van, mégis kb. a negyedével megy, az upload limitet természetesen kivettem.

Jah, egy apróság. Én is úgy jártam, hogy TC-vel történő másolásnál rettentő ingadozások vannak, sokszor leesik 8 KB/s-re, míg exploreres másolásnál stabil.

[ Szerkesztve ]

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#19731) Moric válasza vargalex (#19715) üzenetére


Moric
aktív tag

Köszönöm az Christmas Edition-t. :)

Egy apró megjegyzésem lenne. Luciban a Transmission webes felület elérhetősége fixen be van égetve, nem a router ip címét veszi fel.

(#19732) Maybourne válasza vargalex (#19715) üzenetére


Maybourne
tag

:R :R :R

(#19733) Begi válasza vargalex (#19715) üzenetére


Begi
senior tag

Neked is Boldog Karácsonyt! :R :C :R

Bélaaaa: Magyar nem nagyon, de angolt rengeteget találni

[ Szerkesztve ]

(#19734) haribali88


haribali88
csendes tag

A segítségetek szeretném kérni!

Vettem egy tplink wr1043nd routert.
Felraktam rá a legfrissebb openwrt-t.
Net, Wifi, DHCP, Luci, mc, torrent, HDD felismerés OK!
(az mc progiban látom is a HDD-n lévő fájlokat puttyon keresztül, tehát sikeresen fel is mountolja, nem csak felismeri!)
Sambat is felraktam.

Wifin keresztül látom a laptopon, hogy hogy a hálózati gépek közt van egy olyan, hogy Samba 3.0.24. Rákkattintva előjön egy ablak, ahol felhasználónevet és jelszót kér, de a root/jelszavam párossal nem enged be.

Amit szeretnék: routerről menjen a torrent folyamatosan, HDD-re mentsen, a HDD meg legyen osztva a LAN-on (wifin) és azt elérjem így bárhol a lakásban.
De a lényeg az lenne, ha média szerverként tudnám használni ezt a HDD-t. Szóval a filmek mappát úgy kellene megosztani, hogy azt a Samsung 40D5500 tv-m felismerje. Valaki csinált már ilyet úgy, hogy működik is neki?

Ezen kívül jó lenne, ha ftp is működne, illetve regisztráltam egy dyndns-t is, amivel távolról is elérhetném a HDD-m, ha nem vagyok otthon, és neadjisten nem vittem magammal a HDD-t...

[ Szerkesztve ]

(#19735) Maybourne válasza vargalex (#19715) üzenetére


Maybourne
tag

Olyan mintha stabilabban sugározná a jelet az új verzióval. Eddig 18 dBm-en használtam, de most visszavettem 16-ra és így is ugyanúgy 4-5 között ingadozik a jelerősség. Még egyszer nagy köszönet érte.

:R

(#19736) vargalex válasza Moric (#19731) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, ez a release kiadása után nekem is eszembe jutott. Remélem nem sokan állítják át a lan ip-t. Mindenesetre a következő verzióban javitom.

Alex

(#19737) vargalex válasza hati (#19718) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egy topictárs privátban jelezte, hogy ő kifejezetten örül a nagyobb áteresztőképességnek, mert így már megvan a sebessége. Ezt már routeren keresztül mérte.

Alex

(#19738) Speeedfire válasza vargalex (#19737) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Úristen, a bix-re van a srác rákötve? :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19739) Szabest válasza vargalex (#19737) üzenetére


Szabest
tag

nemkutya...:) tapsolnék ha nekem is ilyen volna olcsóóón

(#19740) gpzzoli


gpzzoli
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:2 router volt összekötve LAN keresztül 2-es router DHCP letiltva,ahogy itt már olvastam.Működött is hónapokon keresztül.
Kaptam TL-WR1043ND-t Beállítottam mint a 2-es számú routert és felcsatlakoztattam LAN-on keresztül.El tudom érni a router böngészőn keresztül,de a wifire így összekapcsolva valamiért nem megy fel.Ha berakom 1-es számúnak tökéletesen megy minden.Hol látom az SSID-jét hol nem,ha fel akarok rá lépni /pl.telefonnal/ mire rákattintanék eltűnik a listából is.Nem tudom mi lehet a baj!
Segítsetek! Köszi.

(#19741) nimfas válasza vargalex (#19737) üzenetére


nimfas
addikt

Anyám borogass.... :-D

Én is feltettem a CE verziót.... de nekem 15 Mbites ADSL-em van, az is 12-vel megy... a feltöltésről ne is beszéljek...

Alex.... nekem mé' nem megy ennyivel mint a srácnak :D (csak vicceltem ;-))

Köszi az egész éves munkát-segítséget, azt hiszem sok ember nevében!

Üdv.

(#19742) vargalex válasza nimfas (#19741) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Biztos nem engedélyezted a turbo mode-ot a titkos felületen. :)

Alex

(#19743) direwolf válasza nimfas (#19741) üzenetére


direwolf
őstag

Én együtt érzek, mert hasonló cipőben járunk :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19744) amargo válasza vargalex (#19737) üzenetére


amargo
addikt

Ezt már nem vinné? :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19745) vargalex válasza amargo (#19744) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hát ezt a DIR-825 is csak neccesen. :) De az upload-ot az 1043ND is tudja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19746) Bélaaaa válasza Begi (#19733) üzenetére


Bélaaaa
őstag

én egyet se találok.. :U

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19747) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT-sek úgy szórják a buildeket, mintha kötelező lenne... Lehet szerződésben állnak a TP-LINK-el, hogy karácsony előtt még x darab routert tönkre kell tenni, és akkor azok helyett majd vesznek újat az emberek! :)

(#19748) wwenigma válasza vargalex (#19737) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jahh, gigabites helyi halon is 400-450Mbit kornyeken jon at most a cucc, korabban lassabb volt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19749) bambano válasza Intruder2k5 (#19747) üzenetére


bambano
titán

a tp-link nem, de a buffalo igen :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19750) Beri válasza Intruder2k5 (#19747) üzenetére


Beri
addikt

Szeptember óta csend volt, ne csodálkozz. Máskor sem jöttek ritkábban a buildek, csak nem ugrottak ekkorákat a verziószámokkal.

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.