Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) vargalex válasza prmcsk (#20490) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Bocs, de valahogy átsiklottam a válaszaid fölött.

A /mnt alatt sikerült az init script-nek létrehozni a done, incomplete, watch könyvtárakat?
Olyan, mintha az hiányozna. Esetleg a transmission korábban volt indítva, mint a mountolás. Próbálj megy meg reboot-ot.
Nagyon kell az az NTFS filerendszer egyébként? Sok gondtól kímélheted meg magad ext4 használatával. Illetve torrentezés esetén a swap szinte szükségesnek mondható, nálad pedig nincs.

Alex

(#20552) Xero válasza vargalex (#20550) üzenetére


Xero
nagyúr

Most pl megy egy letöltés és:
Load Average 2.66, 1.34, 0.58 Volt ez már magasabb is.

Van swap, az adat filerendszer ext4 és van extroot is bár ennek is nem sok szerepe van.
A cél egy 2.5"-os HDD.
A tűzfal teljesen default ahogy kijött tőled, egyedül 2 port van tovább engedve torrentre.
A Transmission is alap, egyedül a feltöltést fogtam meg 2MB/s-nél.
A gond leginkább az, ha elengedem a gyeplőt mint most is a web interface a transmission-nek elérhetetlen vagy nagyon nehézkesen elérhető. Nem volt még időm logot bújni, de nyilván nem bírja a terhelést.

szerk: Továbbra is megy a letöltés olyan 1-400KB/s között és a load:
Load Average 3.05, 2.52, 1.47

szerk2: A top ilyet dob futás közben:
PID PPID USER STAT VSZ %VSZ %CPU COMMAND
24006 1 root S 31832 108% 5% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/

Ezt csak én érzem meredeknek?

[ Szerkesztve ]

(#20553) vargalex válasza Xero (#20552) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

CPU-ból nem sokat eszik (5%) a transmission. Így a load valószínűleg a magas io-wait miatt annyi. Mik a mount opciók? Mikor ellenőrizted utoljára a filerendszert?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20554) Xero válasza vargalex (#20553) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Passz. Rábíztam a firmwaredre, nem akartam belepiszkálni. :)
Így néznek ki jelenleg a felcsatoltak amúgy:
root@TP-Link:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime,size=14736k)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/sda2 on / type ext4 (rw,sync,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
/dev/sda3 on /mnt type ext4 (rw,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)

2. Nem ellenőriztem. Pár napja állt szolgálatba nem éreztem szükségét és nem is volt nagyon időm szöszölni vele de tippeket szívesen fogadok. :K ;)

szerk: A log pedig tele van ezzel:
Jan 6 13:58:47 TP-Link daemon.warn dnsmasq-dhcp[12883]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address

[ Szerkesztve ]

(#20555) hati válasza Xero (#20554) üzenetére


hati
addikt

Az a sync sztem okozhatja a sok io waitet.

(#20556) vargalex válasza Xero (#20554) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez alapján pedig jónak tűnik.
Esetleg egy transmission leállítás után lefuttathatod ezt, hogy lássuk milyen a HDD írási, illetve olvasási sebessége:

date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=200 && date+%S
date +%s && dd if=/mnt/test.img of=dev/null bs=1M count=200 && date+%S
rm /mnt/test.img

(#20555 hati: az az extroot-ra vonatkozik, elvileg oda nem írogat. De egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20557) Xero válasza hati (#20555) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez bennem is felmerült, de mint mondtam rábíztam a formázást vargalex utily-jára. Így nem tudom hova tenni a dolgot.

(#20558) Xero válasza vargalex (#20556) üzenetére


Xero
nagyúr

root@TP-Link:~# date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=200 && date+%S
1325859471
200+0 records in
200+0 records out
-ash: date+%S: not found
root@TP-Link:~# date +%s && dd if=/mnt/test.img of=dev/null bs=1M count=200 && date+%S
1325859494
dd: can't open 'dev/null': No such file or directory

(#20559) vargalex válasza Xero (#20557) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha szeretnéd kipróbálni sync nélkül:

mount -t jffs2 /dev/mtdblock3 /tmp/overlay
sed -i "s/rw,sync/''/g" /tmp/overlay/etc/config/fstab
umount /tmp/overlay
reboot

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20560) vargalex válasza Xero (#20558) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elírtam a parancsot. Helyesen:

date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=200 && date+%s
date +%s && dd if=/mnt/test.img of=/dev/null bs=1M count=200 && date+%s
rm /mnt/test.img

Alex

(#20561) nimfas válasza vargalex (#20541) üzenetére


nimfas
addikt

Hi!

Hát... /mnt/hdd a csatolás helye... azon belül van kb 15 dir... de a fődirben csak könyvtárak vannak.... lehet h. a direk beolvasása tart neki eddig?

kipróbáltam egy olyan user-rel csatlakozni, amiben 1 file van... és oda tényleg villámmód csatlakozik, lehet tényleg ez a baja... ellene lehet tenni valamit?

(#20562) Xero válasza vargalex (#20559) üzenetére


Xero
nagyúr

Érdekes:
root@TP-Link:~# mount -t jffs2 dev/mtdblock3 /tmp/overlay
mount: mounting dev/mtdblock3 on /tmp/overlay failed: No such file or directory

Márpedig mind a kettő ott van... :F

Az új parancsra ez jön:
root@TP-Link:/dev# date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=200 && date+%s
1325859913
200+0 records in
200+0 records out
-ash: date+%s: not found
root@TP-Link:/dev# date +%s && dd if=/mnt/test.img of=/dev/null bs=1M count=200 && date+%s
1325859933
200+0 records in
200+0 records out
-ash: date+%s: not found
root@TP-Link:/dev#

Szerk: végén szóköz lemaradt. Én sem vettem észre. :N Így ezt dobta:
root@TP-Link:/dev# date +%s && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=200 && date +%s
1325860010
200+0 records in
200+0 records out
1325860018
root@TP-Link:/dev# date +%s && dd if=/mnt/test.img of=/dev/null bs=1M count=200 && date +%s
1325860057
200+0 records in
200+0 records out
1325860065

[ Szerkesztve ]

(#20563) Xero válasza Xero (#20562) üzenetére


Xero
nagyúr

Na sikerült kinyomni a syncet. Így gyorsabbnak tűnik. :K Első blikkre már megvolt az 1MB/s lefelé.
szerk: Most megint beállt 3-500KB/s közé. :F A load pedig:
Load average: 3.53 2.21 1.02 5/57 4231

[ Szerkesztve ]

(#20564) vargalex válasza Xero (#20563) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az írás-olvasás pedig teljesen jó, 25 MB/s.
Próbáld meg a transmission-ben a peer-ek számát kisebbre venni (globálisan és torrentenként is).

Alex

(#20565) Maximusz válasza vargalex (#20551) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok

az új fw-ben ha jól láttam van automatikusan torrent kicsomagoló script, ami ha elkészült a transmission a letöltéssel kicsomagolja a kicsomagolnivalót? - hogyan tudom konfigurálni / és engedélyezni? (természetesen konzolon :) )

maximusz

(#20566) Xero válasza vargalex (#20564) üzenetére


Xero
nagyúr

Már megtettem. Most addig variáltam, hogy sikerült 1.5MB/s-es letöltést elérni.
Majd még átállítom az előfoglalást teljesre. Meglátjuk úgy mit lép.

Köszi a segítséget/tippeket! ;)

(#20567) vargalex válasza Maximusz (#20565) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A transmission config-ban engedélyezni kell a script_torrent_done_enabled-et, illetve be kell állítani a script_torrent_done_filename-t:

option script_torrent_done_enabled false
option script_torrent_done_filename '/etc/vargalex/unpackTorrent'

A /etc/vargalex/unpackTorrent script-ben pedig be kell állítani az UNPACK_DIRECTORY értékét (ahova ki akarod csomagolni).

Más: a samba mountolást nézted?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20568) Ocsycoolkid


Ocsycoolkid
csendes tag

Hi!

Most egy olyan problémám van, hogy nem látja a TV-m lan-on keresztül az elvileg megosztott transmission-ös done mappámat. (innen szeretnék filmezni)
Csak annyit látok, a my DLNA Server alatt, hogy folder és all video.

Ez van beállítva:
/mnt/transmission/done
maskok 0770-ek, ez nem tudom mi pontosan

Mi a teendő?
TV hibája, hogy nem látja ezt a fájlrendszert?

Köszi!
Öcsi

[ Szerkesztve ]

(#20569) vargalex válasza Ocsycoolkid (#20568) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha DLNA-t akarsz, akkor a miniDLNA-t, vagy az uShare-t kell config-olni.

Alex

(#20570) Maximusz válasza vargalex (#20567) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia vargalex :)

amit írtam (kimenetként) , hogy nem csatolja fel a hálózati win7-es meghajtót , sajnos még mindig ugyan abban az állapotban van.

létezik openwrt-re valami parancs / script ami végignézi a hálózatot, hálózati megosztások után kutatva (vagy valamiféle hálózati tallózás) ?

(#20571) vargalex válasza Maximusz (#20570) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezt megnézted?

Alex

(#20572) Ocsycoolkid válasza vargalex (#20569) üzenetére


Ocsycoolkid
csendes tag

Nekem mind1 hogy, csak lássam valahogy hálón a letöltött tartalmakat, olvasható, de inkább írható is legyen.
Mi erre a legegyszerűbb megoldás?

(#20573) Intruder2k5 válasza Ocsycoolkid (#20572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Samba, és hálózati meghajtó csatlakoztatása...

(#20574) Ocsycoolkid válasza Intruder2k5 (#20573) üzenetére


Ocsycoolkid
csendes tag

OK!

Openwrt-n mit és hol állítsak be?

(#20575) Intruder2k5 válasza Ocsycoolkid (#20574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet elnéztelek, mert én csak csak most lapoztam ide, és csak a 672-es hsz-edet olvastam, visszább nem, abban pedig nem volt már benne, hogy mindezt TV-vel szeretnéd megtenni... Ebben az esetben, ahogy vargalex is írta, DLNA, vagy uShare.

(#20576) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

OpenWrt Backfire 10.03 használok, szépen stabilan működik (hála vargalexnek :) )
De a HDD olvasási sebességgel elégedetlen vagyok, ha Win7 alól másolok le róla valamit szambán keresztül, olyan 3000 KB/s az olvasás sebessége a Total Commander szerint. Az írás teljesen jó, az olyan 8000 KB/s körül van. A leírásban csinált teszt szerint ennek kb. fordítva kéne hogy legyen. Most Ext3 -at használok, régebben NTFS -t használtam, azon gyorsabb volt, viszont azon meg instabil a router torrent közben. Ja és még egy kis furcsaság, hogy ritkán megembereli magát és 8000 KB/s lesz az olvasás is. Mit lehetne csinálni, hogy egy kicsit gyorsabb legyen?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#20577) Ocsycoolkid válasza Intruder2k5 (#20575) üzenetére


Ocsycoolkid
csendes tag

DLNA-val mit kell pontosan átírni a default-hoz képest?
Csak ennyit írtam ,de még nem OK.
media_dir=V,/mnt/transmission/done

(#20578) Xero válasza vargalex (#20564) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy kis update:
Én marha felvettem a cache méretét 10 majd 32MB-ra. Nem gondoltam végig, hogy ez bizony swap lesz. Most visszadobtam 2MB-ra és stabilan hozza a 1.5-2MB/s-es letöltést a kicsike. :K Mondjuk a 10MB-t nem fogja hozni lefelé, de az nem is zavar annyira. Ha valami sürgős majd lekapom gépen. :C


[ Szerkesztve ]

(#20579) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom találkozott-e valaki ezzel a problémával, de hátha. A router hibátlanul működik, de ha wifis eszközzel csatlakozok rá, akkor marha idegesítően és hangosan sípol. Gondolom a fojtótekercs lehet, de nem akarok belenyúlni, hiszen pár napos a készülék.

Üdv: Ádám

(#20580) chipi89


chipi89
tag

Arra keresem a választ,hogy luciból miért nem hajlandó elindúlni a program?
Mjpg_streamer.

(#20581) Szabest válasza Xero (#20578) üzenetére


Szabest
tag

Huhh ez szép teljesítmény sztem,mellette akkor gondolom semmi nem megy(dlna, samba ftp vagy akármi) csak a torrent?

(#20582) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

lenne egy baromi nehéz kérdés, routerről routerra hogy lehet átosztani az internetemet? a saját router tp-link a másik példány egy d-link di-524 wifis router szintén, próbáltam már mac- címet klónozni de passz!

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#20583) Xero válasza Szabest (#20581) üzenetére


Xero
nagyúr

Megy Samba és ftp, de ez utóbbit annyira nem használom. A Samba viszont folyamatosan fel van mountolva és arról ment zene. :)

Az előbb egyébként kijött belőle 2.7MB/s lefelé és közben egy 450KB/s felfelé. Még mindig nem az igazi de már közelít. :K

(#20584) appel válasza vzoli1987 (#20582) üzenetére


appel
őstag

vezeték nélkül akarod áttolni az internetet a másikra?
pont most csináltam wds-t, az teljesen jó, egy a baj, hogy a kliens routeren vagy csak kábelen lehet internetezni, vagy létre kell hozni még egy virtuális wifi interfészt, aminek más az ssid-je, és akkor már lehet azt is AP-nak használni...
nekem az lett volna jó, ha ugyanazt az ssid-t viszi tovább, és mondjuk a laptop automatikusan ahhoz a routerhez csatlakozik, amelyiknek jobb a térereje, és ha arrébb megyek, és ott a másik az erősebb, akkor magától átkapcsolódik...na erre ez nem jó...

(#20585) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Szeretném tanácsotokat kérni pár kérdésben mielőtt belevágok az alábbi kalandba és remélhetőleg ez a topic másoknak is segíthet akik hasonló cipőben járnak.

Alaphelyzet :
- TP-Link TL-WR81ND router gyári firmware-el
- "nagy gép" egy 7 éves Intel Celeron 2,8 CPU 1,5GB Ram 320GB IDE HDD - 300W táp
Arch Linux-al Samba megosztással
- AC Ryan PlayonHD 2 Mini (7W) médialejátszó egy 500GB külső HDD-vel (Samba/NFS stb.. támogatás)
- céges HP laptop

Router-en vezetékkel a nagy gép és a Ryan, laptop wifivel. Nagy gépen sambával megosztva filmek, képek, zene Ryan és win-es laptop látja őket és játssza akár az 1080HD filmeket is, remek. A Ryanben engedélyezve van a samba ezért a rádugott 500GB-os külső HDD-t is látom linux alól másolás,törlés "rátorrentezés" minden ok.

És akkor el is érkeztünk a lényeghez: torrent. A nagy gép napi 10-15 órát megy, hangos, eszik is rendesen és ezért keresgéltem egy olyan megoldást amivel kiválthatnám a nagy gépet torrent ügyben.

Először NAS-ban gondolkodtam torrent klienssel, de ott a legolcsóbb is 20 ezer körül van és persze kellene hozzá még egy SATA HDD is. Ez elég költségesnek és feleslegesnek is tűnik.

Ezután találtam rá az Openwrt-re. Ami ugye nem más mint, egyszerűen megfogalmazva a routerre telepítek egy linux-ot a gyári rendszer helyett és arra egy transmission-cli + daemon - gui és vígan torrentezik nekem max. 5W-ot fogyasztva óránként, akár 24/7-be is.

És akkor jöjjenek a kérdéseim, kétségeim :
A firmware lecserélése, telepítés talán nem fog gondot okozni, van 1-2 jó magyar leírás is.
http://tothszabi.info/2010/05/15/tp-link-tl-wr1043nd-okositas-i
http://openwrt.tk/

és persze a hivatalos openwrt oldal routerre szabott wiki-vel :
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

amit én szeretnék, hogy a router-en lévő transmission töltse és seedelje a torrenteket a Ryan-ra kötött külső HDD-ről. Ez lehtséges-e egyáltalán..

és itt jön a samba kérdés. Az openwrt-re is tegyek sambát és ott konfigoljak? Vagy nem is kell rá sambát tennem, mert a nagy gép arch linuxán úgyis van. Tehát a lényeg, hogy openwrt-ben pl. mc-ben tudom e majd tallózni a nagy gépet és a ryan-t. Mert ha ezt el tudom érni akkor mehet fel a transmission és nyert ügyem van.

Nagyon, nagyon megköszönném az építő, segítő válaszokat.

(#20586) vargalex válasza Truman (#20576) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Közben nem megy viszonylag nagy sebességgel, vagy sok peer-el transmission letöltés/feltöltés? Mik a mount opciók?

Alex

(#20587) vargalex válasza Xero (#20583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez szerintem már közelíthet a maximumhoz, bár erősen függ attól, hogy az adott sebességet hány peer-el sikerül elérni. Én ezért tettem a config-ban default-ban 2MB/s-re a le/feltöltést. Igaz, a topictársak tapasztalataira, illetve durva becslésre alapozva, mert a saját routerem nem ez a típus.
Nem árt szem előtt tartani, hogy milyen vasról is beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20588) chipi89 válasza hati (#20507) üzenetére


chipi89
tag

Amit beírtál sort az én egy kicsit hiányosnak találtam.
Azt mondod átírni az init.d ben a mjpg_stream indítót fájlt.
Ha be is rakom a start ba akkor is honnan kapnak a függvények értéket?
valami Get nek még is kell lennie.
Én egy kicsit másképp oldottam meg.
Ezért gondolom hiányosnak.
Megkerestem azt a a sort ahol a http_out történik és utána írtam a www/kamera elérést és működik.
A másik, hogy a kamera semmilyen képet nem készít.
Arról meg olyan érzésem van, hogy szerintem nincsen megadva neki, hogy hova streameljen.
Meg a kimeneti kép hova kerüljön.

Hoppá, ha már a kimenetnél tartunk hogyan lehet képet menteni vele? mondjuk mnt/wekamera/kamerakepe.jpg legyen?

(#20589) vargalex válasza petya80 (#20585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elméletben működik a dolog, egy korlátja lehet: a 841ND-ben csak 4 MB-os flash van.
Éppen ezért én egy trunk OpenWrt-vel próbálkoznék, abban a BackFire-val ellentétben legalább nincs Luci. Így ugyan nem lesz webes felület (az ArchLinux miatt úgy gondolom, ez nem okozhat problémát), de helyette telepítheted a neked szükséges csomagokat:

- transmission-daemon (esetleg tranmsission-web)
- kmod-fs-cifs
- kmod-crypto-hmac
- kmod-crypto-md5

Ebből az utolsó 3 kell a samba megosztás mountolásához (a routerre samba szerver nem kell). Ha esetleg a Ryan-on van NFS megosztás (PC-n nyilván a Linux miatt nem gond), akkor lehet helyette akár NFS kliens is.

Ha szerencséd van, akkor ezek még elférnek a jffs2 filerendszeren (a flash szabadon maradó része). Ha nincs szerencséd, akkor még meg lehet próbálni build-elni egy saját firmware-t, amibe ezeket is beleteszed, ugyanis a read only SquashFS jóval erősebben tömörített, úgy hátha belefér. (Én tesómnak build-eltem egyet hasonló okokból - azaz a flash mérete miatt - a TL-MR3420-ra nyomtató és scanner támogatással, igaz neki Luci-t is tettem bele.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20590) petya80 válasza vargalex (#20589) üzenetére


petya80
tag

Köszi a választ.

Nos, mindenképpen trunk-t tennék rá, mert v7-es a model verzióm.

Van NFS a Ryanen, de ezt nem nagyon ismerem sőt be kell vallanom, hogy a hálózati dolgokba nem vagyok egy guru. Az nfs-hez akkor fel kellene raknom a klienst is a routerra?

az alábbi linken amit a srác ír, hogy remove-ol pár csomagot az elején
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=149919

ennek van-e értelme hely felszabadítás ügyileg? + a luci-theme-openwrt helyett felteszi a uci-theme-openwrtlight csomagot és uci-admin-full helyett a luci-admin-mini-t.

őszíntén megmondva azért egy gui-ban biztosabban mozognák. :)

gondolom fstab-ba kellene majd mountolnom a Ryan meg a nagy gép megosztását, hogy a router lássa őket. Erről vmi pontosabbat ha kaphatnék azt megköszönném.

És kösz, hogy megerősíted, hogy ez működhet , mert félig laikusként magam is így gondolom.

(#20591) Maximusz válasza vargalex (#20511) üzenetére


Maximusz
aktív tag

még neeeem, el is felejtetetm...

de most fent van, most meg azt írja, hogy:

root@OpenWrt:~# mount -t cifs //192.168.1.100/hd -o username=eszter,password=eszter,nounix,noserverino /Backup
mount: mounting //192.168.1.100/hd on /Backup failed: Cannot allocate memory

hmmm... most mi lehet szerintetek a baja? - valaki már találkozott ezzel? (persze én is kutatom)

jah - és a free kimenete: (fél giga swap van neki)

root@OpenWrt:~# free
total used free shared buffers cached
Mem: 29468 26044 3424 0 3408 6452
-/+ buffers/cache: 16184 13284
Swap: 524284 12456 511828

[ Szerkesztve ]

(#20592) petya80 válasza petya80 (#20590) üzenetére


petya80
tag

vagyis hát gondolom, hogy v7-es a router ezt írja amúgy magáról:
Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000

akkor mehet rá a a v7.x-es trunk vajon?

(#20593) Maximusz válasza vargalex (#20567) üzenetére


Maximusz
aktív tag

az UNPACK_DIRECTORY lehet a forrás könyvtárából nyíló /unzip könyvtár?

(#20594) Truman válasza vargalex (#20586) üzenetére


Truman
senior tag

"Közben nem megy viszonylag nagy sebességgel, vagy sok peer-el transmission letöltés/feltöltés?"
Nem, Pause -olva van az összes torrent.

"Mik a mount opciók?"

Ezekre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#20595) Maximusz válasza appel (#20584) üzenetére


Maximusz
aktív tag

nem szeretnék belekotnyeleskedni, de.....

a WDS-ben én úgy tudom, hogy tovább megy a wifi is, és amiről te írsz - én úgy tudom - hogy az a [Wireles AP/Client router módú router] .- vagy rosszul tudom?

(#20596) Xero válasza vargalex (#20587) üzenetére


Xero
nagyúr

Valóban úgy néz ki, hogy ez a teteje. Ami nem baj, lévén felfelé kb ennyit tud az előfizetésem is, lefelé meg nem zavar a dolog. :)

(#20597) petya80 válasza petya80 (#20592) üzenetére


petya80
tag

nem tudtam már szerkeszteni az előzőt :

itt úgy tűnik, hogy jól gondolom, hogy ezt (openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory.bin) kell választanom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20598) Attesz válasza vargalex (#19894) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Azóta nagyon sok minden történt, majd azokat is elolvasom.
Van itt a ph!-n egy ilyen írás : TP-Link TL-WR1043ND okosítás
Az ott leírtakat követtem.
Az a kérdésem, hogy hogyan tudnám azt elérni, hogy hálózatban is láthassam a külső vinyót?
A másik hogy ha puttyal csatlakozom, akkor az mc-vel szeretném látni azt ami most is van a vinyón.

Köszönöm

Attesz

(#20599) Attesz


Attesz
aktív tag

Még egy kérdésem lenne.
Azt honnan lehet látni, hogy eddig miket telepitettem a routerre?
Mert még a Samba és az FTP fent sincs és már elfogyott a hely.
Viszont ezek mindenképpen kellenének.

Üdv

Attesz

(#20600) chipi89


chipi89
tag

Az mjpg strem mel lehet olyat csinálni, hogy mondjuk töltse be az adott modult a kamerához?
Mert lehetséges, hogy nem tölti be és ezért nem megy az egész.
Ezért nem készít képet sem.
Mentettem vele képeket a háttértárra és mind 0 KB képeket készített.
Szóval valami még nem okés.
Sőt még vlc vel sem tudtam streameltetni a kamera képét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.