Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) chipi89 válasza raidx (#20446) üzenetére


chipi89
tag

Egyszer én is így jártam. Összecsomagoltam és vissza vittem. Mondtam, hogy a gyári fw nem futt rajta. (Ez kamu volt, mert elcsesztem OpenWrt-t telepítés közben) Ki is cserélték azonnal és azóta no problem. :)
Vagy a másik megoldás, hogy szétszeded és ha jól tudom van a belsejében jtag csatlakozók.
Nokia chippes usb kábellel linuxal helyre lehet hozni. Meg is van a program nekem, de nem jut az eszembe a neve.
Én a wrt160nl linksys ruteremet nyúztam meg. Mert dd-wrt ről openwrt re akartam váltani és megadta magát, szétszedtem, és megcsináltam, hogy újra be bootoljon. Azóta is dd-wrt van rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#20452) Xero válasza vargalex (#20447) üzenetére


Xero
nagyúr

Na most sikerült azt hiszem mindent belőni.
Hibátlanul megy a Transmission (nyilván nem használja ki a 80/25mbit-et, de annyira nem is érdekel), minden hálózati fityfasz normálisan beállítva, a Samba és ftp share is végre normálisan megy és ez utóbbi azért OS X-nél elég nagy szó. :K

Ha lesz energiám lehet nekifutok az afp megosztásnak, de az már nem létfontosságú, csak tisztább szárazabb érzés. :P

Még egyszer köszi ezért a fw-ért. Nagyon korrektül össze van rakva! :R

(#20453) prmcsk válasza Xero (#20452) üzenetére


prmcsk
addikt

Szia.

Én még vívok vele...feltettem a vargalex legújabb fw.-t. Nem cifrázom. Nekem csak netmegosztásra és a routerre akasztott vinyóval, önálló torrentre kellene egy használható beállítás backup.

Ha kérhetem, juttass el nekem egyet...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20454) raidx válasza vargalex (#20450) üzenetére


raidx
őstag

Köszi, de egy kicsit messzi vagy, ritkán járok Pesten. Amúgy is azt hiszem jobb megoldás a Gariztatás.
Az utóbbi napokban kétszer is előfordult, hogy valami miatt újra indult (magától) de minden beállítás elveszett mire elindult, de nagyon lassan állt fel.

Ezért is akartam a frissítést, hátha elmúlik a gondja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20455) vargalex válasza prmcsk (#20453) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ehhez miért kell backup? A formázó felületen (http://192.168.1.1:8081) particionálod, formázod a vinyót (ha csak erre kell, akkor az első opció bőven elég) és már használhatod is.

Alex

(#20456) Xero válasza prmcsk (#20453) üzenetére


Xero
nagyúr

Este kiszedegetem a passwordoket és csinálok egyet, bár az ilyesmihez az alap felállás is elegendő. Én csak a samba-val trükköztem kicsit, hogy normálisan működjön és némi iptables állítgatás.
Mondjuk ez utóbbival még van dolgom, mert most vettem észre, hogy nem akar működni az itunes wifi sync.

[ Szerkesztve ]

(#20457) kisninja


kisninja
őstag

hi all egy működő lejelszavalt ftp és samabás backup-ot én is kérnék valahogy nem akar egyik sem működni, és szükségem lenne az összes érintett fájlra. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20458) chipi89


chipi89
tag

Tovább buzeráltam a ruteren az mjpg_streamert-t de most sem jó. A driver megvan, mert video0 is rendben van.Valamit nem jól állítok talán be?
Vagy esetleg felrakni ezt mert ebben benne van a web felület is.

(#20459) vargalex válasza kisninja (#20457) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi a gondod vele? Tegnap leírtam privátban, hogyan kell.

Alex

(#20460) hati válasza chipi89 (#20458) üzenetére


hati
addikt

Neked az openwrt-re lefordított mjpeg-streamer kell (amit felraktál), + a html fájlok amit linkeltél, de csak a www könyvtárból a fájlok (mind). És persze meg kell adni a html fájlok helyét is az indításkor.
Mit ad vissza konzolon az ps -ax|grep mjpg parancs?

(#20461) prmcsk válasza vargalex (#20455) üzenetére


prmcsk
addikt

Mindent kipróbálok, de...
Az nem gond, hogy anno a haver külön letöltő felületet hozott létre a router/vinyó kombónak? És ezeket az adatokat nem írja át, ha új fw.-t rakok fel sőt: még a belépő kódom is megmarad.

Tehát a PC.-től és a torrent oldaltól teljesen független ez a felület, vagy csak én hiszem ?

Az a lényeg, hogy pécéről adom meg a dolgokat, de utána ki is kapcsolhatom azt.

Nekem ezek nem láma kérdések, mert soha nem voltam ennyire benne.
A saját szakmámban taníthatnék, ezt kérem tőletek is....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20462) kisninja válasza vargalex (#20459) üzenetére


kisninja
őstag

annyira hülye vagyok hozzá... :(
nem tudom mit és hogyan kell beírni a conf no meg a passwd fájlokba mivel üres tudom ez a gond. Ha megkapnám ezeket a fájlokat amik kellenek a sambához meg az ftp hez akkor már be tudnám helyettesíteni az én dolgaimmal. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20463) zso73


zso73
veterán

Láma kérdés:
Be lehet állítani a router, hogy külső hálózati meghajtóra mentsen. (NAS Medion )
Mert a béna NAS-om nem tud 5 torrentnél többet kezelni. Amit kezel azt meg letölti, és utána nem seedel. Letöltöttem, kész.........

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20464) vargalex válasza zso73 (#20463) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha samba, vagy nfs megosztást biztosít a NAS-od, akkor igen.

Alex

(#20465) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Ma átvettem a 64MB-os új routert, Vargalex legújabb build-jét fel it dobtam rá. Beállítgattam mindent. A Transmission viszont nem igazán akar működni. Előző config fájlt beolvasta, az rendben is lenne, de ha elkezdek feltölteni, vagy letölteni, akkor sokáig azt írja ki, hogy Error: Unable to save resume file: No such file or directory. Utána beindul, elkezd letölteni, majd újra megáll, ugyanezzel a hibaüzenettel. Ugyanazokat a beállításokat használom, mint az előző router esetén, ott nem találkoztam ilyen hibaüzenettel. Valaki tudna rá megoldást? Köszönöm előre is!

Üdv: Ádám

(#20466) chipi89


chipi89
tag

Nekem tiszta olyan érzésem van, hogy az mjpg_streamer teljesen máshonnan olvassa be a konfig fájlt. Hiába módosítom pendriven ftp-n keresztül a configot... Mintha nem történt volna változás. Pedig már fel volt mountolva a pendrive amikor telepítettem a programot.
Nem lehet, hogy ruterről olvassa be a dolgokat?
Különösen a programot az sem zavarta, hogy letöröltem a fájlokat. Akkor is ugyan azt csinálta. El lehetett indítani.

[ Szerkesztve ]

(#20467) vargalex válasza chipi89 (#20466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Hogy indítod? Ha nem az init scripttel, akkor nyilván nem fogja használni az OpenWrt-s config file-t, hanem default paraméterekkel fog indulni.

Alex

(#20468) vargalex válasza sziada5925 (#20465) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mountolást, jogosultságokat megadtad rendesen? (Gondolom nem formáztad újra a HDD-t.)
Esetlegesen régi verzióhoz tartozó config file-okat töltöttél vissza.

Alex

(#20469) chipi89 válasza vargalex (#20467) üzenetére


chipi89
tag

SSH-n keresztül :
mjpg_streamer

De próbáltam indítani az admin felületről, de ott nem indult el nekem.

(#20470) vargalex válasza chipi89 (#20469) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha csak ssh-n, akkor ahogy írtam, nem használja az OpenWrt-s config file-t. Admin felületről akkor indul, ha a config-ban az enabled értéke 1.

SSH-n is indíthatod init scripttel:

/etc/init.d/mjpg-streamer start

Alex

(#20471) macko003


macko003
csendes tag

sziaszok

A következőben szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy 1043-as router, sikerült belőle lamp-ot varázsolni régebben, viszont most szüksgéem lenne a php FreeType támogatására.
libfreetypedev (ha jól emlékszem a nevére) fent van, viszont a php-m úgy van konfigolva, hogy ez nincs támogatva.

phpinfo kimenet részlete:
'--without-freetype-dir'

keresgettem neten, hogy újra kell configolni a ./configure paranccsal...
Viszont én anno csomagból telepítettem, akkor most hogyan tovább?
Hol adjam ki a parancsot?
Töltsem le a forrást?
A jelenlegi configot hadjam, és csak írjam át with-re?

Előre is kösz,

macko003

(#20472) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Be lehet állítani valahol, hogy pivot root esetén ne használjon a rendszer tmpfs-t a /dev és /tmp könyvtárakhoz?

(#20473) chipi89 válasza vargalex (#20470) üzenetére


chipi89
tag

No valami történt :)
Csak folyamatosan azt kapom, hogy a kép nem jeleníthető meg, mert hibákat tartalmaz.

(#20474) vargalex válasza macko003 (#20471) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Újra kell build-elni, ugyanis az OpenWrt-s php5 csomag valóban az általad jelzett kapcsolóval build-elődik.

Alex

(#20475) sziada5925 válasza vargalex (#20468) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Megnéztem mindent, most újraformáztam a HDD-t az általad készített felületen. A mount pointsban néha sda1,2 jelenik meg, néha sdb1,2. Config fájlt törölte a formázáskor. Most próbáltam letölteni rá valamit, de ugyanaz a jelenség. Az előző builded esetleg még elérhető valahol? (1.02). Az előző routeren az volt fent, kipróbálnám, hogy azzal működik-e.

Üdv: Ádám

(#20476) vargalex válasza st6rbuck (#20472) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elvileg ennyit kell csinálnod.

Bár, ha jól emlékszem, van néhány szolgáltatás OpenWrt alatt, amit első indításkor arra támaszkodik, hogy a tmpfs kiürülése miatt bizonyos file-ok nem lesznek meg. És ugye, ha ezt te a külső drive-ra teszed, akkor bizony ott lesznek.
Egyébként a /tmp nem foglalja le a RAM felét, csak max. annyi lehet (ha esetleg ez zavar).

Alex

(#20477) vargalex válasza sziada5925 (#20475) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az 1.02 és az 1.02.1 között csak a pivot-root használata az eltérés. De mi az, hogy néha sdb??? Lehúzod a routerről? Vagy 2 eszköz van rajta? (Esetleg lehet, hogy nem stabil az USB tápellátása ennek a routernek?)

Alex

(#20478) sziada5925 válasza vargalex (#20477) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Reboot után előfordul, hogy sda és sdb is megjelenik a mount pointsban, sdb-n működik. A routerről nem húztam le, 2 eszköz van egy HUB-ra kötve, nyomtató a másik, de az most nincs bekapcsolva. Sőt, most próbáltam elérni a hálózati meghajtót a sajátgépből, nem sikerült. Ezek után a mount pointsban már sdc is megjelent az sdb mellett

Üdv: Ádám

(#20479) prmcsk válasza vargalex (#20477) üzenetére


prmcsk
addikt

Próbálkozom a leírásod szerint.

Az természetes egy 1tb-os vinyónál, hogy a Mount Points - Mount Entry Applying changes-nél, save apply után, a "karika" már vagy 10 perce csak forog ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20480) vargalex válasza sziada5925 (#20478) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha a kernel logot megnézed, akkor szerintem azt fogod látni, hogy leszakadt a vinyó, majd újra felismerte. Elsőre próbáld meg HUB nélkül.

Alex

(#20481) vargalex válasza prmcsk (#20479) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem normális. Valószínűleg file lock-olásba ütközött. Indítsd újra a routert, meggyógyul. Az én leírásomban nem emlékszem, hogy lenne mountolás. :)

Alex

(#20482) chipi89


chipi89
tag

Tudna valaki adni mjpg_streamer konfig fájlt?
JPG kép kimenetre képes képet menteni a program?
Hogyan tudom elnevezni, a kimeneti képet, mondjuk kameraXY.jpg
Hogyan tudom beállítani a www foldert?

Jelenlegi configom:

config mjpg-streamer core
option device "/dev/video0"
option resolution "640x480"
option fps "5"
option port "6400"
option enabled "true"
option www-folder-path "/www/kamera/"
option format "JPG"

(#20483) prmcsk válasza vargalex (#20481) üzenetére


prmcsk
addikt

Idáig jutottam, "már csak" ebben kérem a segítségeteket...Hol a bibi ?

Halózatban látom a vinyómat...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20484) sziada5925 válasza vargalex (#20480) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Mostmár mind1, megpróbáltam visszarakni a gyári firmwaret, de nem igazán tölti be.
Komolyan már most visszasírom az előzőt, azzal kb 100x megcsináltam az oda-vissza firmware pakolást, semmi baja nem volt.
Nem tudom jelent-e valamit, de ha beledugom a HUB-ot (üresen), akkor a routerből halk, de folyamatos sípoló hangot hallani.

Üdv: Ádám

(#20485) vargalex válasza prmcsk (#20483) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem a transmission download dir helytelen. Mi a transmission configod? Luci-ban a mount points-nál mit látsz?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20486) vargalex válasza sziada5925 (#20484) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondom, hogy a tápellátással lesz baj.

Alex

(#20487) sziada5925 válasza vargalex (#20486) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Elhiszem, csak ahogy írtam az előzőben, lehet, hogy nem töltötte rá vissza a gyári firmet, aztán most nem lehet elérni a routert.

Üdv: Ádám

(#20488) prmcsk válasza vargalex (#20485) üzenetére


prmcsk
addikt

Erre gondolsz ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20489) hati válasza chipi89 (#20482) üzenetére


hati
addikt

Lépj be a routerre ssh-n, állítsd le az mjpeg-streamert, ha fut, majd add ki ezt és másold be a kimeneteket ide.

ls -l /www/kamera

majd próbáld meg elindítani:

/usr/bin/mjpg_streamer --input "input_uvc.so --device /dev/video0 --fps 5 --resolution 640x480" --output "output_http.so -w /www/kamera --port 6400"

[ Szerkesztve ]

(#20490) prmcsk válasza vargalex (#20486) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez meg a transmission config.

Remélem ezekre gondoltál.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20491) chipi89 válasza hati (#20489) üzenetére


chipi89
tag

Szuper :)
Már működik és elérhető a portszám alól a weboldal. De sajnos képet még mindig nem találok, kapok a kamera felől :(

(#20492) hati válasza chipi89 (#20491) üzenetére


hati
addikt

Akkor az már a kamera és az openwrt kombi hibája. Egy logitech c120-al tuti megy.

(#20493) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Esetleg erre valaki?

(#20494) macko003 válasza vargalex (#20474) üzenetére


macko003
csendes tag

hurrá...
hogyan tudom ezt megtenni?
A cél usb meghajtó lenne.
ha jól sejtem, letöltöm a php.net-ről... jól lesz a normál csomag openwrt-re?
hogy tudom usb-re telepíteni?
tartsam meg a jelenlegi paramétereket, vagy mit adjak meg?
//bocsi, csak nem ilyenekkel szoktam unalmamban játszani

[ Szerkesztve ]

(#20495) vargalex válasza macko003 (#20494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem jó az a verzió, mert x86-ra való. Sajátot kell cross compile-olni. Ha gondolod, fordítok neked.

Alex

(#20496) Maximusz válasza vargalex (#20459) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

érdeklődni szeretnék, hogy az új fw-ben (1.02.1 - már én is feltettem :) ) mit csinál a /etc/diag.sh?

(#20497) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Próbaképpen feltettem a Gargoyle firmware-t, és egész jó.
Viszont amit észre vettem hogy ezzel a szoftverrel a reset gomb nem működik, nos ha valami történne akkor hogy lehet resetelni a routert?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20498) Xero válasza Maximusz (#20496) üzenetére


Xero
nagyúr

LED vezérléshez lesz köze amennyire én látom.

google code

[ Szerkesztve ]

(#20499) Soma01 válasza zsolt501 (#20497) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem így: [link]

(#20500) zsolt501 válasza Soma01 (#20499) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bízok benne, hogy működik ez a módszer, mert az hogy nem működik a reset az egy kicsit érdekessé teszi a dolgot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.