Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) dragon1993 válasza RedCat (#20350) üzenetére


dragon1993
őstag

Gargoyle-ben van ilyen óra/4óra/nap/hónap/
Diagramot is csinál.

(#20352) RedCat válasza dragon1993 (#20351) üzenetére


RedCat
senior tag

Eddig nem is hallottam erről a fw-ről. Ez mennyire stabil és megbízható? Egy távoli telephely internet kapcsolatát rá lehet bízni? Vagy 2 naponta járhatok oda?
Ebben a fw-ben vpn kapcsolat felépítése lehetséges? Azaz egy vpn szerverhez tud kapcsolódni egy IP, felhasználónév és jelszó segítségével? (azaz ne a kliensek építsék fel a kapcsolatot, hanem a ruter).

Köszi az infot.

(#20353) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Feltettem Vargalex féle fw legújabbikát és szerettem volna belőni egy Huawei E1752 modemmel a mobilnetet. Fel is tettem a korábban vargalex által ajánlott csomagokat
és azt csinálja, hogy a beállítás után működik, de ahogy újraindítom a routert soha többet nem megy.
A csomagok amiket feltettem plusszban:
- comgt (ehhez szükséges chat)
- kmod-usb-serial-option
- kmod-usb-serial
- usb-modeswitch
- luci-proto-3g.

Köszönöm a segítséget!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20354) vargalex válasza kano (#20353) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondolom extroot-ot használsz. Most javítom (és egészítem ki) a formázó util-t, mert az új trunk-ban gondot okoz az eddigi megvalósítás.
Úgyhogy ma, vagy holnap egy új verziót adok ki ezen javítással.

Alex

(#20355) zso73 válasza kano (#20353) üzenetére


zso73
veterán

Hülye kérdés : Mented a beállításokat, vagy csak apply ?
Ha egyszer sikerül jól beállítani, akkor egyből mentsd ki fájlba. Így csak vissza kell állítani onnan.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20356) kano válasza vargalex (#20354) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, akkor megvárom. Addig feltettem DD-WRT-t, ott úgy néz ki jól működik.
zso73
Természetesen Save & Apply. Ekkor még jó,de az első újraindításnál már nem csatlakozik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20357) Intruder2k5 válasza RedCat (#20352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Gargoyle firmware tulajdonképpen egy OpenWrt alapú fw, csak ez egy sokadik webes felület hozzá... Hogy van-e benne VPN, azt nem tudom sajnos!

(#20358) dragon1993 válasza RedCat (#20352) üzenetére


dragon1993
őstag

Alapból nincs benne ez a vpn funkció de szerintem be lehet rakni. A router stabill, igaz én beállítottam a routert 04:00 -ra a restartot.

(#20359) mgrincs válasza Maximusz (#20338) üzenetére


mgrincs
tag

Tegnap megprobaltam, nekem idaig sem jutott a dolog, nem hajlando az output_file mukodni. :((
De esetleg megoldas lehet siman elinditva(init.d-bol) es porttol fuggoen a:

http://<ROUTER_CIME>:<PORT>/?action=snapshot -ot wget-el percenkent mentegetni.

Ez egy allokepet produkal adott idopillanatban. Cron-bol lehet hivogatni. pl

Ha tovabb akarod finomitani, kellhet kore rakni egy kisebb szkriptet(hova mentsen, mennyi kepet tartson meg, ha percnel finomabb felbontas kell, ), de nem latszik bonyolultnak a dolog.

En nem irtam at a sajatomat, a kamerat kiprobalva, ment egybol az alap konfiggal.
Esetlegesen megy csak, motion csomagot probalgattam, hogyan mukodik.

@chipi89, volt mar nekem is ilyen, amikor inkabb feltettem minden modult, aztan neztem mi hajtja meg.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#20360) zso73 válasza vargalex (#20354) üzenetére


zso73
veterán

:R :C Köszi !!

Van tipped, hogy mivel tudnék felszabadítani memóriát a routerben ? 6% a free. Torrentet kikapcsoltam, és semmi funkció nincs pluszban feltéve. Szerintem a torrent is ez miatt dől be, amikor letöltök.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20361) Intruder2k5 válasza zso73 (#20360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rendben van, hogy 6% a szabad memória, de mennyit használ a rendszer gyorsítótárazásra (cached)? Csak mert a 32MB RAM nem sok, és ezt előszeretettel lefoglalja a rendszer majdnem teljes egészében, de ez nem jelenti azt, hogy szükség esetén ne tudna felszabadítani belőle valamennyit!

Nálam WL-500GP-n, illetve WL-500W-n, tehát a 32MB-os ASUS-okon ugyanez a helyzet, tehát indulás után azonnal alig marad 1-2MB szabad memória. Persze a 128MB-os RT-N16 esetén ez már másképp néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#20362) prmcsk válasza zso73 (#20360) üzenetére


prmcsk
addikt

Jó kérdés. erre én is kíváncsi vagyok és 64Mb-om van.
A router most, a megosztáson kívül nem csinál semmit és a 64Mb-ból 4% a free. :Y

Mit lehetne kilőni a tudásásból. ha nekem "csak" megosztásra és saját vinyós torrentre kéne. Más nem érdekel...

Intruder2k5 A cached = 18%

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20363) Intruder2k5 válasza prmcsk (#20362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked is ezt tudom mondani, ne csak a free-t nézd, hanem a cached-et is!

[ Szerkesztve ]

(#20364) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok megint én sajnos még mindig újraindul a router torrent letöltés közben feltöltés megy rendesen.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20365) Intruder2k5 válasza kisninja (#20364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Véletlenül nem NTFS filerendszert használsz?

(#20366) kisninja válasza Intruder2k5 (#20365) üzenetére


kisninja
őstag

de sajnos

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20367) Intruder2k5 válasza kisninja (#20366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az semmiképpen sem előrefelé lendít a dolgon, ugyanis ez egy Linux rendszer, ahol az NTFS csak kényszermegoldás lehet, rossz hatással a sebességre, és a stabilitásra is.

(#20368) Szita1


Szita1
tag

Tudtok esetleg segíteni CA-42 xp alatt műkődő driver kéne, ami van idáig mind felkiáltójeles az eszközkezelőben, pedig eredeti nokia kábel, driver-el.

(#20369) Intruder2k5 válasza Szita1 (#20368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem DKU-5 kábelem van, de manapság sose tudni, esetleg próbáld meg annak a driverét... Nálam működik XP alatt!

http://users.atw.hu/intruder2k5/apps/nokia.dku-5.windows.2000-xp.driver.zip

(#20370) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20369) üzenetére


Szita1
tag

Köszi Intruder2k5, már azt is próbáltam, sajna nem megy azzal se.

(#20371) Intruder2k5 válasza Szita1 (#20370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezt nézted?

(#20372) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20371) üzenetére


Szita1
tag

Sajna ez se jó, egyszerűen felkiáltójel van mellette és nem látja portként egy recovery program.

(#20373) Toldo


Toldo
csendes tag

Hello!

Feltettem én is az 1.02-est. Minden ok vele egyenlőre. DE Tóth Szabi oldaláról szedtem 1 sriptet amivel elértem, hogy a QSS gomb nyomogatásával leálljon vagy induljon a torrent (és a QSS led is világított aktív torrentnél), viszont a frissítés után (1.01->1.02), újraírtam ugyan a sriptet, de nem megy. Esetleg ötlet? Konkrétan ezt csináltam:

nano /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton

if [ "$BUTTON" = "wps" ] ; then
if [ "$ACTION" = "pressed" ] ; then
TORRENT_STATUS=$(ps | grep transmission | grep -v grep)
if [ "$TORRENT_STATUS" = "" ]; then
echo 1 > /sys/class/leds/tl-wr1043nd\:green\:qss/brightness && \
/etc/init.d/transmission start && \
logger "Transmission has started."
else
echo 0 > /sys/class/leds/tl-wr1043nd\:green\:qss/brightness && \
/etc/init.d/transmission stop && \
logger "Transmission has stopped."
fi
fi
fi

Köszike! :)

(#20374) Xero


Xero
nagyúr

Ma került a házhoz egy 1043-as szükség képen (a meglévő router-nas elpusztult nagy hirtelen és 2 hét a javítás/csere) és kissé elakadtam a telepítés során.

Első körben egy Openwrt-vel kezdtem a dolgot, de nem volt túl szimpatikus feleslegesnek éreztem.

Most a legfrissebb dd-wrt van fent.
Rákötöttem egy 120GB-os HDD-t ideiglenes NAS és egyéb tároló gyanánt. Szépen meg is formáztam az egyik tutorialhoz igazodva a következő képen:
260MB - Optware (ext3)
260MB - Swap (LinuxSwap)
260MB - JFFS (ext3)
111GB - Adat (ext3)

Ez eddig mind szép és jó de a megfelelő helyre mountolás és így egy transmission telepítés és használatba vétel, valamint a normális nas funkció sem akar menni. Openwrt-vel is megszívtam, mivel az istenért sem akart a hdd-re írni, csakis a saját ram-jába, hiába volt elviekben minden mappa szépen létrehozva és linkelve. Ezért is gondoltam, hogy külön partíció mindenhova és ezeket használnám így.

A kérdés:
Ezzel a felállással hogy bírhatnám végre rá a dd-wrt-t, hogy minden a helyére csatolódjon és rendesen használódjon is? Ha valaki tudna adni valami átírható boot scriptet azt sem dobnám el.

Próbáltam minden tutorialt és wikit átnyálazni ez ügyben de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre és lassan kihullik a hajam mert dolgozni is kéne nem csak ezzel bohóckodni órák óta. :N

A válaszokat előre is köszönöm szépen. :K

[ Szerkesztve ]

(#20375) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A routerem weboldalát nem tudtam elérni,majd kihúztam és utána minden ok volt.
Megnéztem a logot ezeket találtam benne.Ezek mik kell aggódnom? :U

193 Jan 4 05:19:44 PPP WARNING LCP down
192 Jan 4 05:19:44 PPP ERROR LCP down
191 Jan 4 05:19:44 PPP ERROR Failed to authenticate ourselves to peer

(#20376) yodee_


yodee_
őstag

(#20329) valaki? :B

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#20377) Intruder2k5 válasza Xero (#20374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT mountolással már többen küzdöttünk itt, nem egyszerű dolog... Arról már nem is beszélve, hogy csinálgathatsz Te itt mindenféle partíciókat, hogy optware meg társai, az a baj, hogy 1043-as routerhez, illetve atheros platformra nincsenek DD-WRT csomagok! Némi hackeléssel lehet hozzá használni bizonyos OpenWrt cuccokat, de nem mindent! Ez tehát egy nagy szívóág! OpenWrt-ből a vargalex buildet próbáltad? Csak mert az mindent megcsinál neked, beleértve a lemez formázást, mountolást, és egyebeket..

[ Szerkesztve ]

(#20378) Intruder2k5 válasza ToBeY (#20375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a PPP akármik ADSL üzenetek, de, hogy pontosan mire vonatkoznak, azt én sem tudom... Lehet, hogy a modemmel nem teljesen értik megy egymást! Mármint a router...

[ Szerkesztve ]

(#20379) RedCat válasza dragon1993 (#20358) üzenetére


RedCat
senior tag

Holnap reggel felteszem es kiprobalom. Ezt a vpn kapcsologast hogy tudom beletenni? Nagyon kezdo vagyok ebben...

(#20380) Xero válasza Intruder2k5 (#20377) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen azt próbáltam. :)

Nem lettem most vidámabb az az igazság. :N

Megpróbálok még futni pár kört aztán megy vissza az openwrt.

(#20381) Intruder2k5 válasza Xero (#20380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy esetleg próbáld meg a Gargoyle-t, ha gondolod, ami bár szintén OpenWrt, de egy teljesen más felülettel, és más integrált funkciókkal, de persze ha ha torrentet is akarsz, meg egyebeket, akkor azt itt magadnak kell behegeszteni, tehát ebből a szempontból mégis inkább vargalex build, az legalább "all in one"! A DD-WRT-vel elég sok nyűg is van, az egyik a ddns-t nem frissíti, a másik meg úgy ahogy van hazavágja a routert, szóval nem ajánlom semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

(#20382) Xero válasza Intruder2k5 (#20381) üzenetére


Xero
nagyúr

Már be is zártam a terminalomat 2 perce. Amikor az istennek sem hajlandó semmit mountolni akkor nem fogok neki imádkozni.

(#20383) Intruder2k5 válasza Xero (#20382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ha jól rémlik, valami olyannal küzdöttünk régen is, hogy az automount az megcsinálja, de csak úgy, hogy oda és azt a partíciót csatolja, ahogy ő akarja, vagy talán csak az elsőt csatolja, és kész...?! Azt hiszem így volt... Ha meg kikapcsoltuk az automountot, akkor semmit sehova nem lehetett csatolni!

(#20384) Xero válasza Intruder2k5 (#20383) üzenetére


Xero
nagyúr

Azóta megint stock firm van rajta. :(((

(#20385) Rocko007 válasza RedCat (#20379) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

opkg-update
opkg install openvpn luci-app-openvpn

Ezeket felrakod, és a Services/openvpn alatt tudod konfigolni a dolgokat.
Ha kézre esik a terminál, akkor /etc/openvpn alatt tudod szerkeszteni a konfigot, a certeket meg /lib/uci/upload/cbid.openvpn.##certek néven kell létrehozni, de ilyenkor a tls-aut.key-t is be kell írnod kézzel: /etc/openvpn/tlsauth.key néven. tap-os vpn-ben tudok segíteni.

(#20386) RedCat válasza Rocko007 (#20385) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, de valami nem oké. ssh-val az update lefut, de amikor a csomagokat akarja letölteni, akkor először a csomagletöltés közben rebootolt a ruter, másodszor sikerült leszedni a csomagot, 2-3 csomagot letöltött és felrakott, de vmi comfiguring kmod-tun sor után mindig reboot ruter van. Ilyenkor 2-3 percig net sincs, majd visszajön minden, de az openvpn nem települt...

(#20387) appel válasza RedCat (#20379) üzenetére


appel
őstag

ez egy nagyon részletes leírás, tökéletesen működik így az openvpn, a kliens minden forgalma a vpn-en keresztül fog menni kapcsolódás után...
talán egy helyen dob majd hibaüzenetet valamelyik tanúsítvány generálásakor, de a hibaüzenetből látni fogod, hogy hova kell másolni a hiányolt fájlokat...

[ Szerkesztve ]

(#20388) vargalex válasza Xero (#20380) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Hogy próbáltad a formázást/csatolást? Mert ha a kiegészítő webes felületről, akkor az tényleg elintéz neked mindent. Még a transmission könyvtárait is létrehozza és elhiheted, hogy nem a RAM-ba.

Alex

(#20389) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Vettem egy új modemet (TP-Link TD-8816A) és szeretném rákötni a routeremre (TP-Link TL-WR1043ND), hogy wifit is tudjam használni. De egyszerűen nem tudom beállítani. Ha csak simán a modemet kötöm a gépre akkor van netem. Ha a modemet a routerre és azt a gépre akkor nincs. Router wan beállításnál mit kell választani?

(#20390) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20383) üzenetére


Szita1
tag

Azt írja hogy a hardvert nem lehet elindítani, mi lehet a baja?

(#20391) chipi89


chipi89
tag

Tudtam szerezni pár kamerát.
Egy Logitech c270. Fuj Finepix s7000 dig fényp.
De sajnos egyiknél sem jelent meg a videoX
A dev mappán belül kell látnom igaz az eszközt ha felismerte a driver?
Még az alap kamerámat sem látja ami van. Genius VideoMess.
De ha listázom az usb eszközöket kidobta, hogy milyen eszköz van az usb hubon.
Mi tévő legyek?
Hát nem gyerek játék ez az egész ahogy elnézem.

(#20392) hati válasza chipi89 (#20391) üzenetére


hati
addikt

Nekem Logitech WebCam C120 megy openwrt alatt.

(#20393) vargalex válasza chipi89 (#20391) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Típus alapján nehéz lesz. Mi a PID/VID?

Alex

(#20394) glocker


glocker
tag

sziasztok!

TPLink 1043ND-s routeremre feltettem a vargalex-es firmware-t. nagyon meg vagyok elégedve a router szárnyakat kapott és tényleg nagyon jól ki van találva...
:C

...de én ezzel is tudok bénázni :-D

kívülről bejelentkeztem a webes felületre és ott kiadtam a "ping 192.168.1.2" parancsot paraméter nélkül... gondolom folyamatosan pingeli és ezért most kívülről elérhetetlen...
:W

van valakinek ötlete (azon kívül, hogy sürgősen húzzak haza :-)?
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20395) vargalex válasza glocker (#20394) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, linux alatt a ping egy folyamatosan futó művelet. De nincs semmi gond, ilyenkor csak a Luci akad meg a ping futtatásával (mert folyamatosan fut a process).
Jelentkezz be ssh-n (ha nem változtattál rajta, akkor kívülről a 2222-es porton) és add ki a

killall ping

parancsot.

Alex

(#20396) chipi89 válasza vargalex (#20393) üzenetére


chipi89
tag

A kimenet amit kiír usb nél:

usbcore: registered new interface driver usbfs
usbcore: registered new interface driver hub
usbcore: registered new device driver usb
ehci_hcd: USB 2.0 'Enhanced' Host Controller (EHCI) Driver
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: Atheros AR91xx built-in EHCI controller
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: new USB bus registered, assigned bus number 1
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: irq 3, io mem 0x1b000000
ar71xx-ehci ar71xx-ehci: USB 2.0 started, EHCI 1.00
hub 1-0:1.0: USB hub found
hub 1-0:1.0: 1 port detected
Initializing USB Mass Storage driver...
usbcore: registered new interface driver usb-storage
USB Mass Storage support registered.
usbcore: registered new interface driver ums-alauda
usbcore: registered new interface driver ums-cypress
usbcore: registered new interface driver ums-datafab
usbcore: registered new interface driver ums-freecom
usbcore: registered new interface driver ums-isd200
usbcore: registered new interface driver ums-jumpshot
usbcore: registered new interface driver ums-karma
usbcore: registered new interface driver ums-sddr09
usb 1-1: new high speed USB device number 2 using ar71xx-ehci
usbcore: registered new interface driver ums-sddr55
usbcore: registered new interface driver ums-usbat
hub 1-1:1.0: USB hub found
hub 1-1:1.0: 4 ports detected
usb 1-1.1: new full speed USB device number 3 using ar71xx-ehci
usb 1-1.2: new high speed USB device number 4 using ar71xx-ehci
scsi0 : usb-storage 1-1.2:1.0
scsi 0:0:0:0: Direct-Access Flash Disk 5.00 PQ: 0 ANSI: 2
sd 0:0:0:0: [sda] 1978368 512-byte logical blocks: (1.01 GB/966 MiB)

(#20397) glocker válasza vargalex (#20395) üzenetére


glocker
tag

kösz, műxik
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20398) vargalex válasza chipi89 (#20396) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezzel a kimenettel pont az a baj, hogy nincs feltéve a megfelelő kernel modul, azaz nem ismeri fel. Az lsusb parancs mit ad vissza?

Alex

(#20399) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem, a tegnap kézhez kapott TPlink 1043-at annak rendje és módja szerint telepítettem (firmware maradt a régi) de beleszaladtam a következő hibába: egy laptopot (Hp 4525 Win7 64) csatlakoztatok wifin keresztül a netre, viszont hiába írja hogy csatlakozás rendben, semmilyen oldal nem tölt be. Valószínű cserben hagyott a kezdők szerencséje és én baltáztam el valamit, de segítség nélkül sehogy nem tudom helyre pofozni a dolgot.Szóval előre is köszönök bármilyen tanácsot, segítséget.

b.lajos

(#20400) Intruder2k5 válasza Szita1 (#20390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a hardvert nem lehet elindítani"

Ezt mi írja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.