Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) CheeseDave


CheeseDave
csendes tag

Új problémám lépett fel a routernél:

Bizonyos idő működése után 1 számítógépen elmegy az internet kapcsolat, a DNS nem válaszol neki (nslookup timeout-ot ír), de helyi hálózaton mindent lehet vele csinálni, pl a routert állítgatni. A furcsa az, hogy az összes többi készüléken működik az internet.
Eleinte egy laptopon fordult elő, Wifin nem ment az internet, ugyanakkor kábelen hiba nélkül ment, azóta egy másik asztali számítógépen csinálja (míg a laptopon nincs ilyen hiba már).
Próbáltam DNS címeket variálni, újracsatlakozni, új IP-t kérni, de csak a router rebootolása oldotta meg a problémát, ami néha 1 perc múlva vissza is tér.

Valami hosszútávú megoldás? Köszi előre.

ui: legfrissebb gyári firmware van rajta, 2 hetes a készülék, az első indítástól kezdve csinálja.

(#20202) zsolt501 válasza CheeseDave (#20201) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha el lehet érni a netet a többi gépről, akkor bizony ez a hibát abban a gépben kell keresni amin épp nem megy, mert elképzelhető hogy egy tűzfal fogja meg, de érdekes dolgokat szokott csinálni az Eset vírus irtója és tűzfala is, de a Kaspersky is képes volt ilyet tenni.
Jelenleg az itthoni gépemen Norton IS 2012-t használok de ezzel még ilyen bajom eddig nem volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20203) CheeseDave válasza zsolt501 (#20202) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Azért nem hiszem, mert 2 különböző gépen volt ez a probléma egymás után, és az egyiken működött amint Wifi helyett kábelen csatlakozott, és a megoldást is csupán a router újraindítása jelenti (a gépet hiába indítom újra..). Egyébként avast fut.

C:\Users\Dave>nslookup
DNS request timed out.
timeout was 2 seconds.
Default Server: UnKnown
Address: 192.168.1.1

Ötlet?

(#20204) CheeseDave válasza CheeseDave (#20203) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Update: Ha megváltoztatom a hálókártyám MAC címét, és újracsatlakozok hibátlanul működik (anélkül hogy újraindítanék bármit is):
C:\Users\Dave>nslookup
Default Server: UnKnown
Address: 192.168.1.1

De gondolom hosszútávon ez sem oldja meg, csak pillanatnyilag hozza vissza a netet, majd így is elmegy.

(#20205) zso73


zso73
veterán

Alex : USB drájvot formáztam, és összedőlt a rom. Újra kellett állítanom mindent. A leírás alapján csináltam. A format ok reboot résznél nem indult el a router.

Amúgy grat !! Nagyon szépen műxik a masina az 1.02-vel. :C
A Transmission-ben a net sebesség direkt 2,4 Mb/s ? Nem birja a router, vagy........

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20206) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Már egy ideje keresgélek, de nem találtam megoldást.
Adott a Digi 80-as netje (LAN net)
Adott egy 1043-as Router, gyári fw-vel. (Firmware Version: 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n)
Adott egy asztali pc, router LAN-ra kötve (Win7 32bit)
Adott utorrent 2.2.1

Az utóbbi két napban rakoncátlankodik. (igaz, már mikor megvettem is csinálta egyszer egyszer, csak egy ideje nem küldtem meg nagyon, lehet azért nem jelentkezett sűrűn a dolog.)
De most gondoltam, mivel egyik nagy torrent oldalon free van, leszedek egy "kis" adatmennyiséget.
Amint elkezd tölteni "rendesen" a utorrent, szakad a kapcsolat.

Tálcán, értesítési területen a hálózat ikonon egy sárga felkiáltó jel (Nincs hálózati hozzáférés.)
Erre jobb katt, majd hibajavítás.
A kapcsolat helyreáll!

Hibajavító ablakban ezt írja:
Észlelt problémák: Az alapértelmezett átjáró nem érhető el. Kijavítva.
Ezután megint megy a net egy darabig...

Amikor a PC-n nincs kapcsolat, wi-fin a telefonommal lazán tudok netezni.
Viszont a router felületére a pc-ről ilyenkor nem tudok bejelentkezni.

Nem értek a hálózatokhoz, routerhez, de ebből azt vágom le, hogy a gép és a router, vagy a WAN és a LAN között a routeren belül szakad meg valahol, valahogy a kapcsolat.

Router Logjában ez látszik csak:
69 Dec 31 01:04:49 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100
68 Dec 31 01:04:49 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 00:1D:60:5A:A2:0C
67 Dec 31 01:04:45 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100
66 Dec 31 01:04:45 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 00:1D:60:5A:A2:0C
65 Dec 31 01:03:34 DHCP NOTICE DHCPS:Recv INFORM from 00:1D:60:5A:A2:0C
64 Dec 31 01:03:31 DHCP NOTICE DHCPS:Recv INFORM from 00:1D:60:5A:A2:0C
63 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.101
62 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from A0:75:91:60:37:FB
61 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.1.101
60 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Recv DISCOVER from A0:75:91:60:37:FB
59 Dec 31 00:29:06 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100

Amit próbáltam eddig:
- Torrentben a szállak csökkentése. Jelenleg 150-re van állítva a max. kapcsolatok száma.
- Routerben a tűzfal kikapcsolása, illetve advanced részben a 3 FLOOD dolog.

Van valakinek valami ötlete? Kezdek agybajt kapni.
5 kor kelek, megyek melózni, már elfáradtam a keresésben. Más ötletet eddig nem találtam...(esetleg lan driver frissítés,ezt még esetleg megnézem.. alaplapi Lan-ba van.. )

Előre is köszi az ötleteket! :R
És Előre is BUÉK! ;]

(#20207) appel válasza Maximusz (#20195) üzenetére


appel
őstag

sokkal egyszerűbben is lehet openwrt-t flashelni fonerára...
kell egy telepített winpcap
és kell egy AP51 EasyFlash progi
és persze a két fájl, de akkor már inkább 10.03.1-et rakj fel...
szóval simán az ap51-nél kiválasztod a hálókártyát, betallózod a két fájlt, rányomsz a startra, és bedugod a fonerát az áramba...pár perc alatt végez és kész...

(#20208) zso73


zso73
veterán

Az új Vargalex 1.02 van a masinámon. Tud valaki tippet arra, hogy mit lehet tenni, ha összedől a router, ha letölt torrentet ? Webes, vagy trans remote progi monitorozás esetén újraindul a router. Esetleg miért van 2 Mb/s limit beállítva gyárilag ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20209) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Kedves Vargalex!

Köszönöm az 1.02 firmwarét, most migrálok rá 10.03.1-rc6-ról. Viszont nem találok nfs-utils package-t a csomagjaid között. Erre szükségem lenne, hogy a TP-Link nfs kliensként csatlakozni tudjon Popcorn Hour A210 médialejátszóm nfs megosztásához. Tudnál csinálni esetleg egy csomagot (kmod-fs-nfs és kmod-fs-nfs-common csomag van)?
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/nfs.client

[ Szerkesztve ]

(#20210) Maximusz válasza appel (#20207) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ok, köszi a tippet! - egy Fon Flash nevű progival sikerült megcsinálni (AP51 alapú az is)

.....

sikerült is :( backfire 10.03.1 rc6-ot tettem fel rá, de hihetetlenül fapados a vargalex féle firm-hez képest :( ) - vagy egy "sima" (nem rc6-os) firm jobban dolgozna / mutatna rajta ? mert ennél, ha opkg-val szeretnék feltenni egy csomagot, annyira megterheli, hogy rebootol a router :(

(#20211) zso73 válasza zso73 (#20208) üzenetére


zso73
veterán

Eltünt az USB -be dugott cucc a meghajtók közül. Hogyan lehet visszaállítani ?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20212) vargalex válasza zsolt501 (#20200) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ahogy olvashattad, a wan oldalról érkezik egy cím nélküli DHCP kérés.
A tűzfal config-ban ennek engedélyezése default-ban benne van:

# We need to accept udp packets on port 68,
# see https://dev.openwrt.org/ticket/4108
config rule
option src wan
option proto udp
option dest_port 68
option target ACCEPT
option family ipv4

Korábbi verziókból ezt a szabályt töröltem, most valahogy kimaradt (a ticket ellenére én nem vettem észre, hogy a szabály nélkül nem újítaná meg az IP címet (hanem csak újat kérne).

Ha zavar a log-ban a warning, ezt a szabályt töröld, a WAN default input policy úgyis DROP, úgyhogy el fogja dobni az ilyen kéréseket.

Alex

(#20213) vargalex válasza st6rbuck (#20209) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha gondolod, január elején tudok build-elni, de szerintem nfs mountoláshoz nem kell az nfs-utils csomag. Ha felrakod a kmod-fs-nfs csomagot (és vele együtt a függőség miatt a kmod-fs-nfs-common-t), akkor elvileg mennie kell:

mount -t nfs 192.168.1.101:/share /mnt/point -o nolock

Az nfs-utils csomag csak a mount.nfs, mount.nfs4, umount.nfs, umount.nfs4 parancsokat adja.

Alex

(#20214) vargalex válasza zso73 (#20208) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A download queue-t érdemes lehet levenni 2-re (ha szoktál egyszerre több torrentet letölteni), esetleg kikapcsolni.

Alex

(#20215) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Egy használt OpenWRT-s 1043ND-nek most hol van az ára? Mennyit kaphatnék érte? :)

Üdv. core2

(#20216) zsolt501 válasza vargalex (#20212) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Okozhatott ez 7%-al nagyobb memória használatot? Mert ahogy ez ki lett lőve egyből ennyivel esett a memória használat.
Tudom nem sok, de mindenesetre fura hogy egy ilyen kilövése ennyit jelenthet, mert mást nem módosítottam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20217) zsolt501 válasza zsolt501 (#20216) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még egy érdekességet vettem észre most hogy ez ki lett lőve, mégpedig a Load Average érték is szépen beállt az eddigi megszokott 0.00, 0.01, 0.05 értékre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20218) appel válasza Maximusz (#20210) üzenetére


appel
őstag

nekem most rc6 van még a fonerán (FON2200) és megy simán, csak lassú...nem is egy vaddisznó a hardware sem :)

(#20219) zsolt501 válasza zsolt501 (#20217) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tévedtem, úgy néz ki ezt a kiugró Load Average értéket nem ez okozta mert még mindig előjön időnként, pedig már azt hittem megoldódott.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20220) chipi89


chipi89
tag

Hogyan tudok módosításra megnyittani egy fájlt, vagy is egy konfigurációs fájlt a ruteren?
Nincsen pendrive eszköz a ruteren.
Szóval ftp-n keresztül nem sikerül bejutnom.

(#20221) vargalex válasza chipi89 (#20220) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

ftp-hez nem kell pendrive. A routeren ssh-n bejelentkezve tudsz szerkeszteni a vi, nano szerkesztőkkel, vagy az mc beépített editora segítségével.

Alex

(#20222) vargalex válasza zsolt501 (#20219) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha Luci-ból nézed, akkor valószínű a Luci realtime stat (luci-bwc) miatt megy fel valamennyivel.

Alex

(#20223) zsolt501 válasza vargalex (#20222) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet ez is a gond, de az a fura hogy ezt műveli ha putty-bol nézem a top parancsa segítségével, és a böngészőben olyankor meg sincs nyitva.
Mindenesetre fura.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20224) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

B orongós napok tűnjetek tova,
O kkal szomorú ne legyél soha!
L épteid kísérje töretlen szerencse,
D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre!
O szoljanak el az óévnek sötét árnyai,
G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai!

Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő,
J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő!

É vek ha múltok, ha elszálltok napok,
V idámságot, örömet számolatlan adjatok!
E lfusson most az óévnek malaca,
T öbbé ne legyen senkinek panasza!

K erüljön betegség, bánat messzire,
Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe!
V ágyaid sorra valóra váljanak,
Á lnok szavak többé ne bántsanak!
N övekedjen az igaz barátok tábora,
O kosan élj, ne legyél ostoba!
K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!

Audiophile Troll

(#20225) zsolt501 válasza Old FatBoy (#20224) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Neked is kívánunk minden jót :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20226) chipi89


chipi89
tag

Tudtam módosítani a fájt, másik portot állítottam be az mjpg-streamer nek.
6500-t.
Próbálom elindítani, de ezt írja ki a ruter:

root@OpenWrt:~# /etc/init.d/mjpg-streamer start
/etc/init.d/mjpg-streamer: device '/dev/video0' does not exist

(#20227) dzson1


dzson1
tag

:C Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok :C

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#20228) hati válasza chipi89 (#20226) üzenetére


hati
addikt

Ha nincs /dev/video0, akkor nem jó drivert használsz a kamerához.

(#20229) vargalex válasza zsolt501 (#20223) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

És mennyi az a kiugró load? Közben biztos nem fut semmi más?

Alex

(#20230) zsolt501 válasza vargalex (#20229) üzenetére


zsolt501
nagyúr

1.6 úgy hogy teljesen le van lőve minden kommunikáció, ha megy a net vagyis csatlakozva van pppoe akkor képes 2 fölé is menni.
Se torrent se ftp és se miniDLNA nem megy, mert igazán csak routernek használom csak a készüléket semmi extra.
Ami még érdekes hogy semmi lassulást nem veszek észre a routeren ilyenkor, olyan mintha fals terhelést jelezne, de ki tudja mert putty-ban a top parancsra sem jelzi hogy melyik program csinál ilyen terhelést, csak az hogy egyszer csak felugrik.
Szóval lehet hogy tényleg csak valami egyszerű BUG

2 napon át néztem putty alatt a terhelést top parancsal, de semmi olyan progit nem írt ki ami ilyen terhelést csinál, szóval ha van valami ötlet azt várom és kipróbálom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20231) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
A routerrel meg tudnám nézni ,hogy az egyik eszköz mely ip címekhez csatlakozik ?
B.U.É.K

(#20232) zso73 válasza dragon1993 (#20231) üzenetére


zso73
veterán

DD- WRT esetén igen. Ott látszik a topológia.
Talán az openben is van valami......Keress rá a googliban !

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20233) dragon1993


dragon1993
őstag

A DD- WRT még mindig megöli a routert mert én csak routernek használom és talán az jobb lenne.

(#20234) Intruder2k5 válasza dragon1993 (#20233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

netstat parancs van benne?
Esetleg netstat -nat -s 192.168.1.x

Nem javaslom a DD-WRT-t, ha váltani szeretnél akkor próbáld meg a Gargoyle-t, abban benne van kívánt webmon funkció is!

[ Szerkesztve ]

(#20235) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Boldog Új Évet Kívánok!

Ma egész nap migráltam és 2 problémába ütköztem.

a.) nfs mount nem működik:

root@OpenWrt:~# mount -t nfs 192.168.1.188:/share /pch -o nolock
mount: mounting 192.168.1.188:/share on /pch failed: Invalid argument

b.) ez a nagyobb probléma: sikerült kifagyasztanom az 1.02-es firmware-t.
Az alábbi lépésekkel reprodukálható a probléma

1. friss 1.02 firmware gyári beállításokkal
2. Partitioning and formatting -> Creating 3 partitions (extroot version)
3. az automatikus reboot után password beállítása és ssh-val belépés az extrootolt rendszerbe
4. opkg update
opkg install openvpn
5. /usr/sbin/openvpn --mktun --dev tap0
6. ezt követően Luci -> Network -> Interfaces -> LAN -> Physical Settings
bridge-hez hozzáadjuk a tap0 interface-t
7. reboot

Na innentől
1. nincs netem, az OpenWrt elérhetetlen Lucival, telnettel, ssh-val.
viszont a belső háló gépei pingelhetőek, belső hálón SMB megosztást csatolni tudok
2. router áramtalanít, pendrive kivesz, router indít -> van net, ssh, Luci

Tehát gyakorlatilag extrootoljuk az OpenWrt-t, ami egyébként láthatóan jól működik, configolható, testreszabható egészen az openvpn telepítéséig, tap0 interfész létrehozásáig, bridgeléséig majd rebootig.
Először úgy jött elő a hiba, hogy mindent belőttem a vargalex firmware.rel flashelt routeremen a 10.03.1-rc6 alatt működő beállításaim alapján és végül az openvpn beállítása, kipróbálása megtörtént (távolról simán be tudtam lépni a belső hálóra, ugyanúgy mint az előző vanilla firmware-rel), viszont reset után jött a meglepetés.

Amit próbáltam:
- nem extrootolt 2 partíciós formázással a fenti lépéseket követően is tökéletesen működik a rendszer
- USB HDD-t lecseréltem pendrive-ra, arra extrootoltam a rendszert - hiba mindkét esetben előjön
- ha fagyasztás után egy másik gépen törlöm az extrootolt pendrive-ot és visszadugom az újraindított, jól működő routerba és webfelületen újra particionálom/formázom extrootra, automatikus reboot után rögtön jön a félfagyás (nincs net, ssh), ilyenkor áram, pendrive ki, router boot, Factory beállítások vissza, auto reboot, pendrive be, extroot formázás, reboot, rendesen elindul extroottal a router alapbeállításokkal

[ Szerkesztve ]

(#20236) vargalex válasza st6rbuck (#20235) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Tesztelni csak hétfőn tudom, de a logban nem látszik semmi? Viszont, ha jól értem, akkor ez nem fagyás, mert a router megy tovább, csak a routing táblával nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20237) Intruder2k5 válasza vargalex (#20236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van, látom nem csak én szilveszterezek a fórumon! :)

(#20238) st6rbuck válasza vargalex (#20236) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Hello!

Nem teljes téglázás szerencsére, talán a routing táblával vagy a firewall-al nem stimmel valami. A kritikus lépésnek a tap0 bridge-hez adását látom jelenleg, ezt követően ugyanis működik a beconfigolt openvpn szerver, viszont ha rebootolok, akkor a rendszer már nem működik.

Logot nem tudtam olvasni, mert nem enged hozzáférni magához, ha aktív az extroot. A pendrive-ot rádugtam másik gépre, de azon csak a néhány módosított file volt, attól nem lettem okosabb. Most csináltam egy factory resetet, jelenleg alapon megy a router ezért már nem tudom megnézni a logot, viszont a sok próbálgatás között úgy emlékszem szétnéztem az alap jffs2-en és én nem nem találtam olyan logot, amiből kiderült volna a probléma. Az sajnos nem jutott eszembe, hogy permanens logolást állítsak be, de közben bőgött a gyerek, fürdetés, stb :)

Egyébként átnéztem a first_steps-t, profi kis script, ahogy az egész firmware is.
Ha jól látom, akkor még a régi pivot overlay módot használod az fstabban, Létezik egy preferred új pivot overlay is, nem tudom, az miben más. (http://wiki.openwrt.org/doc/howto/extroot)

10.03-mal próbálkoztam először az extroot+openvpn bridge párosítással, néhány napig futott is a rendszer rendesen, aztán belefutottam abba, hogy egyszercsak restart után a firewall nem volt hajlandó elindulni és nem volt NAT meg net se, csak kézi firewall újraindítás után. (https://dev.openwrt.org/ticket/8738) Viszont ssh-val, Luci-val legalább be tudtam lépni a szerkezetre még ekkor is. Akkor dobtam az extrootot, most viszont örülnék a több helynek az overlayben :)

[ Szerkesztve ]

(#20239) dragon1993 válasza Intruder2k5 (#20234) üzenetére


dragon1993
őstag

Gargoyle -t hogyan kell felrakni ssh-ból ?
Mi van a parancs végén linux vagy firmware ?

(#20240) Intruder2k5 válasza dragon1993 (#20239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a Gargoyle felmegy LuCI-ból is, mivel OpenWrt alapú... Bár, ma már a gyári is felmegy! Ha SSH-ból szeretnéd csinálni, akkor a parancs végén firmware van, Linux csak akkor kellene, ha éppen DD-WRT lenne a routeren!

[ Szerkesztve ]

(#20241) dragon1993 válasza Intruder2k5 (#20240) üzenetére


dragon1993
őstag

Felteszem luciból , tetszik az fw így első olvasatra remélem stabil lesz.
Köszönöm a segítséget

B.U.É.K

(#20242) Neil Watts válasza dragon1993 (#20241) üzenetére


Neil Watts
veterán

B.U.É.K!
Üdv 2011 ööö... akarom mondani 2012-ben :DDD
Na a sok pia megteszi a hatását. :D cöhh

(#20243) Soma01


Soma01
veterán

B.U.É.K minden fórumtársnak!
:DD

(#20244) zso73 válasza st6rbuck (#20235) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is az USB résznél dőlt meg a router. Formáztam a drive-ot, majd a restartnál nem indult el.Visszaállt a router a gyári beállításokra.....
Ezzel meg tudtam formázni az usb drive-ot. Utána a mentett konfiggal már minden megy.
Torrent,Bridge mód két 1043ND között........ :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20245) vargalex válasza st6rbuck (#20238) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Először is Boldog új évet minden kedves topictársnak!

Alapból RAM -ba logolás van, amit a logread paranccsal tudsz megnézni. Az extroot mountolás valóban a régi módszerrel megy még, de ez nem okozhatna problémát. Igaz, át kellene vezetni az újra, esetleg whole-extrootra. Persze az új módszert akár tesztelheted manuálisan.

Alex

(#20246) appel válasza vargalex (#20245) üzenetére


appel
őstag

én original 10.03.1-et raktam fel és a pivot root-os extroot tökéletesen megy a "hagyományos" módszerrel, de az új módszerrel valahogy nem akar összejönni...
ha az fstab-ban nincs a "option is_rootfs 1" , akkor nem indul extroottal, hanem csak a sima alappal...
kell valami extrát csinálni (ha már be van állítva a régi pivot root és működik is) azon kívül, hogy az fstab-ba már ezt írom be:

config mount
option target /
option device /dev/sda2
option fstype ext4
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 0

kell megint másolgatni vagy valami extra dolgot csinálni?

(#20247) st6rbuck válasza appel (#20246) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

A howto-t olvasva ez csak trunkból működik, Backfire-ből nem.

(#20248) st6rbuck válasza vargalex (#20245) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Logreadet ismerem természetesen, de a félig megfagyott router nem enged magához hozzáférést sem ssh-n, sem Luci-n sem telneten, szóval logot olvasni nem tudok. Valószínűleg meg kell adni neki, hogy file-ba loggoljon, elindítani extroottal, majd utána elemezni a logot. Sajnos ma dolgozok, úgyhogy ezt nem tudom megtenni.

(#20249) mgrincs válasza chipi89 (#20226) üzenetére


mgrincs
tag

Ahogy előttem is jelezték, valószínűleg nincs megfelelő driver a kamerádhoz.
A dmesg parancs kimenetében látszódni kellene a korábbi(soros kábellel kapcsolatos) hsz-emben hivatkozott PID/VID páros, és ehhez kell a megfelelő drivert telepítened.
Nálam gspca-val megy a kamera, a telepített csomagok(az USB alap csomagokon kívül):

kmod-video-core - 2.6.32.27-1
kmod-video-gspca-core - 2.6.32.27-1
kmod-video-gspca-zc3xx - 2.6.32.27-1

Hasznos link a PID/VID alapján kiválasztani a megfelelő gspca modult:
http://tomoyo.sourceforge.jp/cgi-bin/lxr/source/Documentation/video4linux/gspca.txt
Másik igen elterjedt driver, ami sok kamerát meghajt az uvc driver.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#20250) zso73


zso73
veterán

Az előző hsz-ről. jut eszembe: A torrent nem valami jó a routeren. Viszont USB-s webkamra talán jó lenne. Meg lehet ezt oldani ? Távoli eléréssel hazanézni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.