Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20400) üzenetére


Szita1
tag

Amikor befejezi a hardver telepítést.

(#20402) Intruder2k5 válasza Szita1 (#20401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja ok, csak engem megzavart, hogy nem jó hsz-re válaszoltál, mert abban egy DD-WRT-s routerről volt szó, de már látom, hogy azt nem Te írtad, Te a kábellel küzdesz! Ezért nem értettem, hogy a DD-WRT mit telepít, mit ír magyarul, és stb...?! :)

[ Szerkesztve ]

(#20403) chipi89 válasza vargalex (#20398) üzenetére


chipi89
tag

root@OpenWrt:~# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 05e3:0608 Genesys Logic, Inc. USB-2.0 4-Port HUB
Bus 001 Device 003: ID 0c45:602e Microdia VideoCAM Messenger
Bus 001 Device 004: ID 0204:6025 Chipsbank Microelectronics Co., Ltd CBM2080 Flash drive controller

(#20404) vargalex válasza chipi89 (#20403) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ehhez elvileg a kmod-video-gspca-sonixb csomag kell.

Alex

(#20405) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

itt bent a cégnél is ilyen routert használunk
kb 5-6 ember szokott rajta lógni

ritkán szokott olyat csinálni, hogy embereket nem enged fel, azaz ledobja és nem engedi vissza
de a többiek tudnak rajta dolgozni ilyenkor

SeriesX: JamesSHun

(#20406) chipi89 válasza vargalex (#20404) üzenetére


chipi89
tag

Fent van, de nem történik semmi sem vele. Nem látok semmilyen eszközt sem.

(#20407) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20402) üzenetére


Szita1
tag

:D Igen, csak nem volt kedvem visszapörgetni a hszhez :D Már darabokra szedtem szegény kábelt :) Mi a fene gondja lehet?

(#20408) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem. A kérdésem annyi lenne, hogy mennyivel jobb az alap dolgokban az openwrt mint a router saját softja?
Érthetőbben: ha nem nagyon használom ki azt, amit openwrt-vel tudna a router, akkor is érdemes feltenni? gyorsabbak az alapfunkciók vele? (sebesség, wlan, titkosítás, stb)
vagy bőven jó úgy a gyári firm is?

(#20409) norral


norral
aktív tag

Tegnap vettem egy ilyet. Rádobtam egy 500gigás vinyót. Vargalex féle openwrt szalad rajta. :R Minden flottul ment, bár volt egy némi balfékoskodásom az UPC kábelmodemmel, meg a tűzfal beállításokkal luci-n, de vargalex segített utóbbiban. :)

Előbbire meg: ezúton is mondom, hogy akinek UPC netje van, és nagyon nem akar IP-t kapni firmware upgrade után a router, az ne mobilnetről olvasgasson fél órát, meg ne a routert indítgassa újra, hanem menjen oda, és áramtalanítsa a modemet, és voálá...

Megérte ezt választani, mert az én igényeimet, mint "torrent" és "nas" szerver is kiszolgálja. Gyors is. Azt, hogy mennyire megbízható, majd az idő eldönti. :)

Most csak hazamegyek, TV be, Medialejátszó be, katt katt katt play katt, és már megy is a mozi. :)

(#20410) asdasdasd válasza norral (#20409) üzenetére


asdasdasd
tag

"torrent" "nas" "Gyors is"
Sajnos ez a 3 egyszerre nem igaz, nincs erőmű alatta...

De külön tényleg jó.

(#20411) norral válasza asdasdasd (#20410) üzenetére


norral
aktív tag

Azért vannak idézőjelben. De amire nekem kell, arra elég. :)

(#20412) chipi89 válasza vargalex (#20404) üzenetére


chipi89
tag

Ezek a csomagok vannak telepítve.

KÉP

(#20413) Szita1 válasza Intruder2k5 (#20402) üzenetére


Szita1
tag

Na odáig jutottam hogy ha mind a 4 tx,rx,gnd,3,3v -ot ráteszem és tápegységbe bedugom a kamerát usb modemként felismeri, de a recovery program nem kommunikál még :(

(#20414) vargalex válasza chipi89 (#20412) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez mit ad vissza:

lsmod | grep gspca

Alex

(#20415) chipi89 válasza vargalex (#20414) üzenetére


chipi89
tag

Semmit.

(#20416) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Segítséget kérnék nem tudom leszedni az 1.02-es verziót mert error 404-et ír ki.
Valaki eltudja küldeni vagy valami?

Előre is köszönöm!

Bocs éppen frissített verzió került fel :))

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#20417) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Elkészítettem az általam build-elt firmware 1.02.1-es verzióját, elérhető a blogomban.

Változások az 1.02-es verzióhoz képest:

- formázó felületen extroot problémák miatt pivot overlay helyett pivot root használata (az extroot nem a /overlay-ba, hanem a /-be lesz mountolva)
- transmission download queue size csökkentve 2-re

Köszönöm st6rbuck-nak az észrevételt, az új kernel verzióban valóban gondot okozott 2-nél több partíció használata esetén a pivot overlay, ha oda kernel modulok is kerültek. Így átálltam a pivot root használatára.

Alex

(#20418) vargalex válasza chipi89 (#20415) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor nincs betöltve a modul, azaz nem is ismerheti fel. Használsz extroot-ot? Ha igen, akkor lehet, hogy az a baj, mert az 1.02-ben gondok voltak vele, ezért adtam ki az 1.02.1-et.
Ez esetleg kiderülhet, ha megnézed a következő parancs kimenetét:

dmesg | grep "Unknown symbol"

Egyébként normál esetben az lsmod-nak ilyesmit kellene visszaadnia:

root@OpenWrt:~# lsmod | grep gspca
gspca_sonixb 9376 0
gspca_main 18560 1 gspca_sonixb
videodev 61200 2 gspca_main,v4l2_common
usbcore 96464 17 gspca_sonixb,gspca_main,usblp,ledtrig_usbdev,ums_usbat,ums_sddr55,ums_sddr09,ums_karma,ums_jumpshot,ums_isd200,ums_freecom,ums_datafab,ums_cypress,ums_alauda,usb_storage,ehci_hcd
input_core 19824 6 gspca_sonixb,gspca_main,button_hotplug,gpio_keys_polled,input_polldev

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20419) zso73 válasza Intruder2k5 (#20361) üzenetére


zso73
veterán

34 % cache
Dobtam három torentet a transmisibe, és restart volt. A ram esett, mint állat.........4% az fix...

Vargalex: A beállítások mentése az új verznűl lehetséges az 1.02 mentett fájljából ?

Nem emlékszem ki szenvedett a torrenttel, és a winchesterrel. Vargalex rom a megoldás. 16 GB-od pen figyel a routerben, és tutin megy a torrent. A sebessége lassú, de ez egy router.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20420) vargalex válasza zso73 (#20419) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egyébként a linux az ilyen. Szereti minél jobban belakni a memóriát, hogy ha esetleg valamire szükség van, akkor minél hamarabb elő tudja kapni. És ez így van rendjén. Semmi előnye nincs annak, ha kihasználatlan a RAM, attól nem fogyaszt kevesebbet.

Nálam pl. a notebook-on 1,5 GB RAM mellett a használt 1439 MB, szabad 58 MB, buffer 282 MB, cache 805 MB.

Ha nem használsz extroot-ot, akkor lehetséges a beállítások mentése. Ha igen, akkor mivel pivot overlay-ról pivot root-ra történik az átállás, így nem lesz /overlay partíció, azaz inkább egyesével másoljátok vissza/állítsátok be.

A transmission-al elérhető letöltési sebesség, a samba, illetve ftp másolási sebesség egy HDD használatával erősen meg tud ugrani egy pendrive-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20421) chipi89 válasza vargalex (#20418) üzenetére


chipi89
tag

dmesg | grep "Unknown symbol"

Parancsra, nem ad semmit sem vissza.

A ruteren ez a verzió fw futt: vargalex v1.01

(#20422) vargalex válasza chipi89 (#20421) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ajjaj, akkor ez a gond.
Az 1.01-es verzió még 2.6.39.2-es kernel verziójú, viszont te már az 1.02-höz tartozó repo-ból telepítetted a modulokat, amik 2.6.39.4-es kernelhez tartoznak. Ezért is írtam anno, hogy kernel modulokból csak a firmware kernelének megfelelő verziójúakat tegyük fel.
Ha teheted, frissítsd a firmware-t az 1.02.1-re, vagy, ha gondolod, privátban tudom adni az 1.01-es verzióhoz tartozó szükséges modulokat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20423) Maximusz válasza zso73 (#20419) üzenetére


Maximusz
aktív tag

NEEEEM SZAAABAAAD :)

3 torrent, az nálam is megöli... - gondolj bele hány megaherz-es a procija!?!?! És hány megás az asztalid, és hány giga ram van benne, és hány %-ot használ a prociból a gépen a torrent , természetesen letöltéskor!

3 torrent akkora hesselési munkát ad neki, mint ha én azt kérném tőled, hogy Magyarország államadósságából vonjál nekem köb gyököt papíron!:D:D:D

(#20424) zso73 válasza vargalex (#20420) üzenetére


zso73
veterán

"A transmission-al elérhető letöltési sebesség, a samba, illetve ftp másolási sebesség egy HDD használatával erősen meg tud ugrani egy pendrive-hoz képest."

Ma veszek egy NAS-t, és kiderítem.........

vargalex v1.02 (trunk, r29492) /LuCI Trunk (trunk+svn8076)
Ez már az új szoft ? 1.021 Elvileg frissítettem, de nekem ebből nem derül ki.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20425) Maximusz válasza vargalex (#20422) üzenetére


Maximusz
aktív tag

jobban jársz chipi89, ha te is frissítesz! - én is dettó ebben a cipőben járok ...

nekem van video0-m, de mégsem megy a verzió keveredések miatt valószínűleg.

maximusz

(#20426) vargalex válasza vargalex (#20417) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egy dolgot elfelejtettem: aki nem használ extroot-ot, vagy használ, de biztosan nem telepít oda kernel csomagot (ez utóbbinak mondjuk kicsi a valószínűsége), akkor nem sok értelme van 1.02-ről váltani.

Alex

(#20427) zso73 válasza Maximusz (#20423) üzenetére


zso73
veterán

Be is limitáltam a max letöltést 2-re. Így birja. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20428) Intruder2k5 válasza Maximusz (#20423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ne ess túlzásokba... :)

Oké, hogy gyenge vas, meg minden, de azért nem kell ennyire aggódni! Bár ez RT-N16-on történt, de az sem 300x erősebb, mint a 1043...

[ Szerkesztve ]

(#20429) vargalex válasza zso73 (#20424) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg frissítettem a verziószámot.

Alex

(#20430) zso73 válasza vargalex (#20429) üzenetére


zso73
veterán

Nekem ezt írja ki a router. Nem tudom, hogy sikerült a frissítés, vagy sem. :U
Ezért kérdeztem a verzió számot, hogy jó vagy maradt a régi, és valamit eltoltam.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20431) zso73 válasza zso73 (#20430) üzenetére


zso73
veterán

Rosszul csináltam. Most már kiírta.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20432) Xero válasza vargalex (#20417) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi! ;) :R
Ha lesz most kis időm akkor megpróbálom ezt. Ha nem fog normálisan menni a transm még akkor is beljebb vagyok, mert a gyári file sharing egy katasztrófa, így csak ott lóg magának a HDD kihasználatlanul. :(((

(#20433) Xero válasza Xero (#20432) üzenetére


Xero
nagyúr

Végre! :)
Fent van a Firm. A Winyó végre úgy néz ki normálisan a helyén van. A Software free space is 448MB Luci szerint. :C
Még finomhangolok, backupolok, aztán jöhet a sharing-transmission. :K

(#20434) Szita1


Szita1
tag

Intruder, Alex olyasmi progit tudtok amivel a modemen keresztül tudok belépni a kamerába? Olyan mint a hyper terminal. Köszi :)

(#20435) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Két dolog (elnézést az amatőr kérdésekért):

TPLink 1043ND-s routerem van vargalex firmware-el.

1. Nekem nem műxik a Wake On Lan a webes felületről (tehát sem az Etherwake, sem a WoL nem indítja el gépeket), de ha a webes felületen futtatásnál (vagy konzolban) megadom a következő parancsot...

wol -h 192.168.1.255 00:16:41:37:4F:C2

... akkor feléled a gép. Mi lehet az oka?

2. Kezdőként nem tudom mit jelent pontosan az extroot (sejteni sejtem), ilyen módon formáztam a hdd-t (vargalex webes felületén keresztül: külön köszönet érte), és látom, hogy router birtokba is vette a számára létrehozott részt. Kérdésem az, hogy ha lecsatlakoztatom a hdd-t, attól még a router normálisan műxik tovább? Gondolom, hogy ha lesznek olyan programcsomagok, melyeket már a HDD-n lévő lemezterületre installálok, akkor azok nem lesznek ilyenkor elérhetők, de a többi műxik majd tovább. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20436) hudyfiu válasza glocker (#20435) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Wake on Lan

Wol program:Etherwake

Network i.:br-lan

Host: "host" :)

Próbáld így

(#20437) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki egy szájbarágós leírással (esetleg egy linkkel a tuti leíráshoz), hogy hogyan tudnám a samba-n megosztott /mnt mappa alkönyvtáraira a felhasználói jogosultságokat beállítani?

Egy 5+ gépes (PC, HTPC, Laptopok) + telefonok hálózatot szolgál ki kitűnően a router, megy a miniDLNA is, a samba megosztás is, de most ott tartok, hogy szeretnék a gyerkőceim számára tiltott területet kialakítani a megosztott vinyón... :)

Előre is köszönöm,
ajani

vargalex féle v1.00-s fw van a routeren alapbeállításokkal (net, miniDLNA, samba, wifi)

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#20438) glocker válasza hudyfiu (#20436) üzenetére


glocker
tag

műxik (pedig úgy rémlett ezt a variációt is próbáltam, de ezek szerint nem...)
THX
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#20439) chipi89


chipi89
tag

Hurrá :) Végre van video0 eszközöm.
Elindítottam az mjpg_streamert -t sajnos nem jelent meg kép.

192.168.2.2:8080 ra ez jelent meg.
Sőt utána írtam a műveleteket is, de akkor sem történt semmi sem.

404: Not Found!
Invalid input plugin number

mjpg_streamer config fájlja:

config mjpg-streamer core
option enabled "1"
option device "/dev/video0"
option resolution "640x480"
option fps "5"
option port "6500"

Feltettem az mjpg_streamerhez tartozó weblapot is, de ott sem jelent meg kép.

(#20440) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Ékezetes karaktereket nálatok helyesen kezeli a samba? Nálam ha a megosztásra ékezetes karakteres fájlnevet teszek Windows 7-ből, akkor putty alatt hibásan jelenik meg az ékezet a könyvtárban, ha pedig a routeren ékezetes fájlnevet hozok létre az /mnt alatt, akkor meg Windows 7 alatt jelenik meg hibásan.
Puttyot próbáltam utf-8 (ekkor pl az mc program vonalai helyett is xxxxx-ek jelennek meg) és az alap iso-8859-2 kódoláson is. Tudom, hogy ezt codepage/character set probléma, de a vargalex féle samba confighoz hasonló smb.conf.template konfiggal és utf-8-as puttyal eddig ez ment 10.03.1-rc6 alatt.

(#20441) szabog75


szabog75
csendes tag

Hi

Az új voda stick-et nem nagyon tudom életre kelteni. Elvileg

Bus 001 Device 002: ID 19d2:1179 ONDA Communication S.p.A.

T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=19d2 ProdID=1179 Rev= 0.01
S: Manufacturer=Vodafone
S: Product=K3772-Z
S: SerialNumber=60DE72F9B7F8FE762D54F1EDFE89F3BF6C1196EC
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=(none)
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

Lehet hogy esélytelen?

..Hu51

(#20442) hati válasza chipi89 (#20439) üzenetére


hati
addikt

Ha a konfigodban a port 6500, akkor miért a 8080-on próbálod? :Y

(#20443) vargalex válasza st6rbuck (#20440) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. Putty-ban utf-8 kódolást használj.
2. Az ls adja vissza hibásan az ékezetes karaktereket, de pl. tab-os kiegészítésre szépen látszik a teljes filenév.

Alex

(#20444) DAVID0000 válasza DAVID0000 (#20389) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Valaki erre?

(#20445) jeriko2


jeriko2
tag

Otthon, Ubuntu alól ssh-zva 1043-ra, teljesen jók az ékezetek, mc-ben a keret. Melőhelyről viszont ha puttyban (windows alól) utf-8-at állítók be, akkor a file-ok nevei jók, de mc-ben a keret mindenféle karakterekből áll - ha win1250-t állítók be, akkor szép mc-ben a keret, de a filenevek rosszak.
Mit kellene puttyban beállítani, hogy minden jó legyen?

(#20446) raidx


raidx
őstag

Nagy szívás!

Frissíteni akartam a legfrissebb buildre. Luciból elindítottam a frissítést majd lementem kutyussal a szokásos sétára. Húsz percig voltunk kb. oda. Mikor feljöttünk a router még nem bootolt újra! Világított a Power led, 4-es Lan led és a Wan led. vártam még vagy 20 percet és mivel semmi nem változott újra indítottam a routert. Induláskor bevillannak a ledek és beáll a korábbi négyes állapot. Jelenleg vissza raktam a WGR614-es routert mert szükségem van a netre. Mit lehet tenni, hoga a WR1043ND ismét működjön? Ja, még garis a kütyü.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20447) vargalex válasza vargalex (#20443) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Megnéztem a build opciókat, a busybox-ban az unicode támogatás bekapcsolásával megjavult a helyzet. A következő build-ben már így lesz.

Alex

(#20448) szabog75


szabog75
csendes tag

Hi

Vodas K3772-Z-t USB 3G-t telepített már valaki fel openwrt-re?

..Hu51

(#20449) chipi89 válasza hati (#20442) üzenetére


chipi89
tag

Azért, mert a konfigban írt portaszámra nem reagál semmit sem. Nem hoz ben semmilyen oldalt.
Csak is a 8080 ra hozza le. Már töröltem a böngésző tárolt fájljait is, de továbbra is a 8080 ra hozza be azt a két sort. 6500 ra nem történik semmi sem.

(#20450) vargalex válasza raidx (#20446) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Garanciális ügyintézés, vagy élesztés soros porton. Utóbbiban Budapesten tudok segíteni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.