Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#77651) Csapoati válasza #57919488 (#77649) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát igen, érdekes árak vannak némelyik apróságnál. Pedig amúgy maga az ötlet nem ördögtől való, speciel én szívesen fizetnék 2-3 eurót egy-egy igényesebb modért. Ettől többet viszont max akkor, ha valami nagyon nagy dologról van szó.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77652) Heavyrain válasza Heavyrain (#77648) üzenetére


Heavyrain
őstag

Remélem ebből nem lesz trend Steamen... :(

[ Szerkesztve ]

(#77653) sagem válasza Heavyrain (#77652) üzenetére


sagem
addikt

Dehogynem, hiszen a többi "műhely" is be fog kapcsolódni: [link]

3 kategória lesz, ingyenes, fizess amennyit gondolsz, és fizetős, a mod készítője dönti majd el, hogy kér e pénzt avagy sem.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#77654) eami válasza Heavyrain (#77652) üzenetére


eami
Topikgazda

Nincs ezzel semmi gond. Ezeket a modokat nem a játék fejlesztői csinálják hanem átlag emberek akik ha úgy gondolják akkor rábízhatják a közösségre hogy honorálják a munkájukat. Részemről simán fizetnék igényes modokért, pályákért, stb.

(#77655) Heavyrain válasza eami (#77654) üzenetére


Heavyrain
őstag

Igényes modokért én is,a fő probléma azzal volt,hogy kifizetek 3€-t pl egy páncélért,aztán játékon belül kiderül,hogy nem is kompatibilis,vagy tele van hibákkal a mod.
De most olvasom,hogy 24 órás pénzvisszafizetési garancia van,így viszont már támogatom!
Try any mod, Risk Free
It's still important to spend a little time learning about any product you are about to purchase. But, if after purchase you find that a mod is broken or doesn’t work as promised, you can easily get a refund of that mod within 24 hours of your purchase.

[ Szerkesztve ]

(#77656) #57919488


#57919488
törölt tag

Skyrim-hoz:
Nem az ellen vagyok, hogy akik tenyleg jo MOD-ot raknak le az asztalra azok semmit ne kapjanak erte cserebe hanem en inkabb attol felek, hogy nem lehet majd normalisan MOD-ot keresni mert 10000 kardot lehet majd talalni 1 EUR alatt es ezzel lesz teleszemetelve az egesz Shop.
Ez amolyan D3 AH lesz amitol hanyni lehetett akkoriban :W
+ arrol nem is beszelve, hogy sok MOD utkozik egymassal es van amelyik nem 24 oran belul hoz majd valami gondot fel.
A jatek viszont megerdemel annyit, hogy eletben legyen tartva mert ritka ma mar az ilyen igenyes jatek :)

(#77657) genndy válasza #57919488 (#77656) üzenetére


genndy
addikt

Ott a Nexus. Csodálkoznék ha nem lenne ott olyan ingyenesből millió+1, amilyeneket majd csinálnak a Workshopra.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#77658) ollie válasza Heavyrain (#77648) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs ezzel semmi baj. A mod készítője kérhet pénzt a saját munkájáért.

***

(#77659) wjbhbdux válasza ollie (#77658) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ilyen eladható modos rendszerrel jön majd az új Unreal Tournament is teljesen ingyen.

/s

(#77660) cyberkind


cyberkind
félisten

A Crysis 1 és Warhead-ben van magyar nyelvezet, vagy ez itt a digitális világban felejtős?

Paranormal Cocktivity

(#77661) Vesa válasza ollie (#77658) üzenetére


Vesa
veterán

A közösség mindenesetre nagyon bepöccent, csak rá kell nézni a kommentekre. Ilyen Steam ellenes hangulatot még nem láttam ott...
Magam részéről a Donate gombot tudom elfogadni, konkrét árazást semmiképpen. Persze a Valve sem azért találta ki, mert sajnálja szegény moddereket akik ingyen dolgoznak. Nyilván kemény sápot szednek, ismerve őket 30-40% részesedést kérnek majd...
Megjegyzem, akit eddig zavart, hogy ingyen moddol, az nem is csinált Mod-ot, tehát kár a modok készítőit sajálni. Ez inkább hobbi, egy alkotási folyamat amiben sokan egyszerűen örömüket lelik szabadidejükben).
Viszont most esélyes, hogy teleszarják ócska, gyprsan összedobott de fizetős moddal az egész workshop-ot olyanok, akik alapvetően nem foglalkoznának ezzel, de így most pénzt látva benne majd tobzódnak...
Úgyhogy magam részéről rossz ötletnek tartom...

A tudomány a valóság költészete!

(#77662) genndy válasza cyberkind (#77660) üzenetére


genndy
addikt

Csak az itthon megjelent dobozosban van. Ez a gyakoribb is egyébként. Adatlapon látod a nyelveket.

Vesa: 75%(!!!) a Valve része a modokból. Azért ez pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#77663) Csapoati válasza genndy (#77662) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Uhh bakker. Emiatt is lesznek magasak az arak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77664) kriszpontaz válasza ollie (#77658) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én is így gondolom. Azért még ha valaki hobbiból is csinálja, akkor is munkát, tudást és időd fektet be. Az, ha valaki ezért minimális ellenszolgáltatást kér, teljesen érthető. Tudom magamról, hogy egy idő után a puszta hobbiból végzett munkából nem lehet megélni. Persze abból sem amit ott összekapargatnak, de jobb mint a semmi. :) Az a 75% a Valve-től kicsit erős szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#77665) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha egy gépről két fiókot használok, akkor az működőképes, ugye?

Úgy értem, hogy akkor a különböző letöltött játékokat, gondolom, külön tárolja a Steam, és mindegyik hozzáférhető, aszerint, hogy melyik felhasználó lép be?

Tudom, hogy van a Family Sharing, de szeretném, hogy nekem adja az acsikat és a kártyákat. :K :D

(#77666) Mate válasza genndy (#77662) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát az. Oké, rakjon rá jutalékot, akár 15-20%-ot, de 75....

Azt tudni esetleg, hogy ebből mennyi megy valve és mennyi a kiadó zsebébe?

(#77667) genndy válasza BomiBoogie (#77665) üzenetére


genndy
addikt

Nem, közös lesz a könyvtár. Ettől még lehet két felhasználóval használni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#77668) BomiBoogie válasza genndy (#77667) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értem, köszi. Tehát egy könyvtárban fognak megjelenni a játékok, de lehet váltogatni a felhasználók között, és akkor nyilván az kapja az acsikat, kártyákat, akinek az accountjával éppen belépnek, ugye?

Akkor tehát nem kell letölteni mindkét felhasználóra a játékokat, mert, ha az egyik letölti, de ugyanazon a gépen belép másvalaki, akinek az szintén megvan, akkor a Steam érzékeli?

(#77669) Bruce.lee válasza BomiBoogie (#77665) üzenetére


Bruce.lee
csendes tag

Szia!

Unokatesómmal is próbáltuk használni ketten,viszont ha játékról van szó,akkor sajna egyszerre nem lehet játszani mindketten,mert kidob a játéból.
és pedig adtam neki hozzáférést. :F mindkét félnek meg kell legyen ugyanaz,persze ha erre gondoltál,próbálok én is okosabb lenni,mert manapság steam függő leszek :DD

[ Szerkesztve ]

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#77670) Csapoati válasza Bruce.lee (#77669) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mert ti egy fiokon akartatok ketten egyszerre jatszani. Na azt nem lehet csaladi megosztassal sem.

mate3553: A kiadonak? Szerintem semmi, ha meg kapnak is, max vmi keveset (ilyen 10-15%-ra tippelek).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77671) Mate válasza Csapoati (#77670) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem kell kapnia a kiadónak is. Bár valve lehet lejátsza, hogy ne kelljen.

Half life 3? Minek? Nem tudják hova tenni a bevételt úgy, hogy nem csinálnak semmit.

Felraknak más által megcsinál játékot és kasza.
Mások álltal készített itemek és kasza
Mások áltak készített módok és kasza.

[ Szerkesztve ]

(#77672) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Tudjátok miért van ennyi indie game a Steamen? Mert a modokból nem lehetett régen pénzt csinálni, és ezért minden kezdő inkább egy játékot csinál manapság, mert egy sikeres mod csak egy sor az önéletrajzodra, és a honlapon lévő pár reklám nem fedezi túlságosan az évek költségeit. Teljesen egyetértek hogy legyen fizetős lehetőség, megvenni úgyis csak azt fogják ami megérdemli. És ez az egész jó hatással lehet F2P játékokra is, ha lesz a fejlesztőknek ilyen bevételi forrása, akkor lehet hogy háttérbe szorulhat a P2W cash shopok jelenléte.

/s

(#77673) BomiBoogie válasza Bruce.lee (#77669) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, azt tudom, hogy egyszerre nem lehet, az nem is volt kérdéses. :)

(#77674) Bruce.lee válasza BomiBoogie (#77673) üzenetére


Bruce.lee
csendes tag

Hát mi azt hittük menni fog,tulzásba estünk a témán! :C

[ Szerkesztve ]

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#77675) Csapoati válasza Bruce.lee (#77674) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gondolj bele, akkor egy embertol 10-en jatszhatnanak egyszerre, akik nem vettek meg az adott jatekot. Eleg nagy anyagi buko volna a kiadoknak es a fejlesztoknek is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77676) genndy válasza BomiBoogie (#77668) üzenetére


genndy
addikt

"Tehát egy könyvtárban fognak megjelenni a játékok"
Igen, feltéve hogy felhasználó alatt a Steames accot érted.

"de lehet váltogatni a felhasználók között, és akkor nyilván az kapja az acsikat, kártyákat, akinek az accountjával éppen belépnek, ugye?"
Igen, ennek így kell működnie. Bonyolíthatja a dolgot, ha két Win fiók van a gépen, mert lehet hogy a Steam két külön könyvtárba is lehet telepítve, játékostul mindentől. Meg ha csak a Steam accot váltogatod, és a játékban nincs lehetőség profilozni, akkor a mentett állások is simán lehet hogy felülírják egymást, hiszen abból közöset használ.

"Akkor tehát nem kell letölteni mindkét felhasználóra a játékokat"
Megint csak: ha csak Steam acc között váltogatsz. De olvastam itt olyat, hogy a másik accon is ott volt a listában a játék, "Játék" ikonnal (mert ugye a Steam a gépen látta), de indításkor már az áruházi oldalra dobott mert a játékhoz a jog már nem volt meg azon az accon, mert ő egyébként nem vette meg.

Nem csináltam egyébként még ilyet, az itt olvasottak derengenek csak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#77677) sagem válasza Mate (#77671) üzenetére


sagem
addikt

Biztos, hogy kap a játék fejlesztője is (vagy kiadója, ha nem ugyanaz), mert eleve ők teszik lehetővé a moddolást, és eddig is részesültek minden "járulékos" bevételből (pl. a kártyák adásvétele). A 75% mondjuk tényleg sok..Nincs mese, a Steam elkezdte még feljebb hajtani a bevételeit, egyre többet ér a cég.

+ez is egy olyan feature lesz, ami ehhez a rendszerhez köti a játékosokat, szerintem idővel lesznek olyan sikerjátékok, amikhez csak itt lesz elérhető xy mod.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#77678) eami válasza kriszpontaz (#77664) üzenetére


eami
Topikgazda

Skyrimet úgy 20-30 ezren játszanak egy átlagos nem és nyilván nem minden nap ugyanazok. De vegyük úgy hogy van 25 ezer játékos aki esetleg vevő a fizetős modokra. Rakj ki valami $1-ért, amiből megkapsz 25 centet. Ha csak 1% veszi meg az már olyan $60 körül van. Nem hiszem hogy ezzel olyan sokan meggazdagodnának (bár biztos lesz aki nagyon jól jár), ellenben minimálisan el lehet ismerni a munkáját bárkinek.

A 24 órás próbaidő viszont érdekes, mert azért bőven lehet olyan content amire pont elég 24 óra kijátszani (pl extra map singleben) aztán mehet is vissza.

(#77679) Kareszovics válasza eami (#77678) üzenetére


Kareszovics
addikt

"A 24 órás próbaidő viszont érdekes, mert azért bőven lehet olyan content amire pont elég 24 óra kijátszani (pl extra map singleben) aztán mehet is vissza."

Ez különösen akkor "érdekes", ha mondjuk egy főbb karakterrel végigtolja, ment közben és visszaadja, mert "nemtetszett" és a hiányzó content miatt szétb@ssz@" a mentést... :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#77680) Assimilator válasza genndy (#77662) üzenetére


Assimilator
őstag

Miért pofátlanság? Eddig a modokat mindenki ingyen csinálta.
Megint azt érzem, mint általában mindig. A Steam a kezét nyújtja, de a karja kéne.
Amíg ezt a Steam nem vetette fel, mindenkinek oké volt, hogy ingyen, hobbiból moddingol.
Most meg már keveset fizetnek.......

(#77681) #57919488 válasza kriszpontaz (#77664) üzenetére


#57919488
törölt tag

A Skyrim magyaritas nyilvan mint MOD meger azert egy kis tamogatast de egy csillambuzi kard miatt ne kerjenek mar penzt mert a MOD keszitoje csinal viccet magabol szvsz.

+ lehetne egy Humble fele csuszka amivel a tisztelt vevo donti el, hogy mennyit szandekozik ajanlani a Valve-nak es mennyit a MOD keszito(k)nek.

szerk:
A TES vilagabol kiindulva a MOD-ok addig voltak jok ameddig az a kozosseg epitette oket akik a szivuket / lelkuket beleadtak, hogy egy jobb vilagot csinaljanak az aktualis jatekbol.
Most jonnek majd azok az nyereszkedok akik ebben latnak munkalehetoseget.

[ Szerkesztve ]

(#77682) eami válasza #57919488 (#77681) üzenetére


eami
Topikgazda

szerintem meg majd max nem veszi meg senki azt a modot.

(#77683) Mate válasza #57919488 (#77681) üzenetére


Mate
nagyúr

Ki a frász fizetne a valvenak? :D

(#77684) #57919488 válasza Mate (#77683) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mindig vannak Valve, Blizzard, Ubi stb fanatikusok ... meg EA hater-ek is ;] :D

(#77685) erahurka válasza #57919488 (#77681) üzenetére


erahurka
félisten

Nem hiszem hogy bárki is a Valve felé húzná azt a csúszkát. Én legalábbis tuti hogy a készítőnek tolnék annyit, amennyit csak lehet. Humble-n még úgy ahogy megosztja az ember, de a Valve iszonyatosan meggazdagodott a Steam-ből.

Ez a 75% és a fizetős modding szerintem pofátlanság.

(#77686) kriszpontaz válasza #57919488 (#77681) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt a csillámpóni kardot is idő volt megcsinálni még ha sz@rul is néz ki. Valaki úgyis megveszi mint a fillért nem érő sapikat TF2-ben. Tehát piaca van. Ha arra van igény azt csinálja a készítője, és lehet nagyobb a bevétele belőle mintha csinálna egy normális MOD-ot hozzá, 20X annyi idő alatt :D

(#77687) Assimilator válasza erahurka (#77685) üzenetére


Assimilator
őstag

Én eskü nem értem ezt a mentalitást. Na mindegy. :DDD

(#77688) #57919488 válasza Assimilator (#77687) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mit nem ertesz? :D
A Valve mar passivbol gyarapodik minden heten.
Ellenben ha a MOD keszitok tobbet kapnanak a reszesedesbol talan motivalna oket, hogy ne gagyi kardokat csinaljanak hanem igenis olyan igenyes MODokat csinaljanak amilyeneket a Bethesda-ek nem tudtak gyarilag csinalni ;)
Ez a Valve-nak is csak jobb lenne mert ha jo MOD-ok latnak napvilagot a Skyrim eladasait is feldobhatja meg ennyi ev utan is :)

(#77689) Assimilator válasza #57919488 (#77688) üzenetére


Assimilator
őstag

Azt nem értem, hogy amit eddig mindenki ingyen csinált, azt hirtelen most miért nem akarja senki csinálni némi pénzért cserébe? Eddig is születtek rendkívül igényes modok, nem is kis számban, csak hobbiból.
Meg azért ne felejtsük el, ha valaki valami tényleg kimagaslót tesz le az asztalra, az nem 1 dollár lesz.
Nem 25 centet fog kapni utána.

(#77690) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem igazán értem ezt a felháborodást.... :F

Valakinek pisztolyt tartanak a fejéhez, hogy vegyen meg egy mod-ot?
Nem? Akkor röhögjön egyet a fejlesztőkön, és lépjen tovább...

Hogy eddig ingyenesek voltak a mod-ok, most meg már van 1-2 fizetős is?
Röhögök rajtuk egyet, és továbblépek. Ennyike.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#77691) Csapoati válasza #57919488 (#77688) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igy is motivalja a tobbseguket, foleg akik eddig is igenyes cuccokat csinaltak ingyen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77692) Bruce.lee válasza Csapoati (#77675) üzenetére


Bruce.lee
csendes tag

Tudom igaz,csak mi nem tudtuk,és most ő is megveszi a játékot tudjunk játszani :)

Azt szeretném tudni kérdeztem más oldalon is,de erre nem kaptam választ,ha indítok egy servert nem is tudok esetleg adminkodni vagy consolba állítani semmit? vagy hogy működik ez?
és nem látnak sokan a steam csoportban,sőt ha indítok játékot egyáltalán látszik ott a nevem?
arra gondolok ahol látszonak a többi szerverek is. :K

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#77693) genndy válasza Bruce.lee (#77692) üzenetére


genndy
addikt

A hsz-ed második fele totál értelmezhetetlen számomra, amit ki tudtam hámozni belőle arra a válasz: játékfüggő. Az hogy a Steam biztosítja a szerverekhez az erőforrásokat az másodlagos.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#77694) Vesa válasza Assimilator (#77689) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem inkább az a probléma, hogy ez az egész vissza is üthet (nem most, és nem a Skyrim-nél, de később igen). Ugyanis, nagyon sok játékból éppen azért adnak el sokat, mert rengeteg mod van hozzájuk. De ha pár év múlva már alapvető lesz, hogy a modok fizetőssé válnak, akkor ez már kevéssé lesz vonzó. Nem nehéz kiszámolni, hogy a ma még vonzó és az alapjáték vásárlására is ösztönző x ezer ingyenes mod ellenében lesz x ezer fizetős, amit ha csak 1 dollárjával is számolunk, akkor (persze most csak érzékeltetés miatt erős túlzással) több ezer dollárt kéne fizetni a modokért. Nos, senki nem fog az alapjáték mellett további 100-500dollárokat modokra külteni, innentől értelmét veszti az egész, megszűnhet a vonzaerő amit ezek jelentettek. Már ha csak a DLC-ket nézem is, akkor is ez jö ki. A DLC-ket tized annyian nem veszik meg, mint az alapjátékot, maximum megvárják a GOLD-ot, amiben benne van minden. Modoknál viszont ilyen bundle csomag nem lehetséges a többb ezer tétel miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#77695) Bruce.lee válasza genndy (#77693) üzenetére


Bruce.lee
csendes tag

Nehezen fogalmazok sajnálom,ez jobb mint a csend! :C van mit tanulni nekem még.. :K

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#77696) BomiBoogie válasza genndy (#77676) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, lehet, hogy túlbonyolítottam... :W

A lényeg, hogy egy gépen lehet úgy két Steam accot használni (egy Windows alatt), hogy a játékokat csak egyszer kell letölteni vagy acconként kell?

(#77697) Mate válasza BomiBoogie (#77696) üzenetére


Mate
nagyúr

Elég egyszer letölteni.

(#77698) BomiBoogie válasza Mate (#77697) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, majd úgyis tesztelem a gyakorlatban is! :K

(#77699) wjbhbdux válasza sagem (#77677) üzenetére


wjbhbdux
veterán

modder 25%
valve 30%
kiadó45%

/s

(#77700) genndy válasza BomiBoogie (#77696) üzenetére


genndy
addikt

Akkor elég egyszer letölteni. Viszont a mentéseknél vigyázz, ahogy írtam.

wjbhbdux: ez még így is baromi kicsi szelet a moddernek :(

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.