Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#78501) Ryder62 válasza warcat (#78497) üzenetére


Ryder62
őstag

A játékidő nem feltétlen mérvadó. Attól hogy valami rövid még lehet jó.

NetTom

DLC Quest, Postal 2, de ott a HL2 ep1.

[ Szerkesztve ]

(#78502) TESCO-Zsömle válasza sixpak (#78499) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ötlet nem faszság. Visszaélni vele az.

Olyan ez, mint a webshop-ból új fényképezőt rendelni, elmenni vele egy hét nyaralásra, aztán még éppen 8 munkanapon belül visszaküldeni elállás címén. Mert ilyen létezik. Nálunk...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#78503) sixpak válasza TESCO-Zsömle (#78502) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, igazad van, pongyolán fogalmaztam.
Persze civilizáltabb országokban talán nem lesz annyi visszaélés, de a maradék is el fogja venni a Steam kedvét a dolog ilyen formában való bevezetésétől/folytatásától.

Amúgy az elállás jogát a webshopoknál sem tartom jó ötletnel, pont az olyanok miatt, amit említettél....meg kinek van kedve mondjuk olyan tévét bámulni, amire egy egész házibuli tagjai ráverték a f@szukat...már bocsánat...

KubanitoS: meglátjuk...én mindenesetre nem azért vásárlok, hogy utána visszalépjek...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#78504) KubanitoS válasza sixpak (#78503) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha automatikus a rendszer, akkor nincs kinek elvenni a kedvét. A számítógépek nem fogják megunni a sok refundot, plusz még könnyebben emlékeznek is arra, kinek hány volt eddig, kit kell tiltani. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#78505) warcat válasza sixpak (#78503) üzenetére


warcat
veterán

Nem hiszem,hogy jófejségből csinálják.Ott a legkomolyabb konkurencia, az EA-Origin great game garanciája,illetve az EU fogyasztóvédők részéről is komoly nyomásgyakorlás megy már évek óta.

Szerk.: nem véletlenül hívják elállási jognak,azért ne vegyük ilyen könnyen ("ötlet").egyetértek az ezzel visszaélőkről született véleményekkel,de nem véletlenül lett ez így kiharcolva.

Ott a másik oldal,hogy mindenféle zugwebáruház árulhatná a szirszar cuccait profi fotóssal készített fényképekkel illusztrálva,nem foghatod kézbe,nyomogathatod meg stb,aztán ha a bordó fürdőlepedő helyett kapsz postán bugyirózsaszínt,elzavarnak a fenébe.Ilyenkor mindig arra terhelik rá az extra költségeket,aki elad/"hasznot húz" az üzletből ez így van már Babilon óta.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#78506) csaba951 válasza bul07 (#78460) üzenetére


csaba951
veterán

Mysterious Card eladjam/ne adjam? dilemmához segítség

2014 Holiday Sale-kor így alakult a hasonló, Blase nevű kártyák ára, az első kibocsájtástól egészen a sale végéig.

Egyértelműen eladni jobb, még akkor is ha az ember ki akarja rakni a teljes set-et. Később ugyanis fillérekért hozzájuthatunk ismét a kártyákhoz, és még pénzünk is marad valami akciós játékra/dlc-re. ;)

A forgalom alakulásából elég jól látható, mikor is indult meg a sale. A kék tüskék azok az időpontok amikor az emberek megkapták a kis ingyen kártyáikat a szavazások után. Ekkor azonnal be is zuhan az árfolyam. Az első napot kivéve mindig jobban járunk, ha nem ekkor, ha nem a következő kártyaosztás előtti 1-3 órában adjuk el a kártyáinkat.

(#78507) sixpak válasza warcat (#78505) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem én, de az általános tapasztalat az, hogy minden, ami az emberek becsületére/jóindulatára van bízva, az előbb-utóbb visszaüt....de ne legyen igazam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#78508) tomsolo


tomsolo
őstag

Simán benne lesz az apiban hogy az újonnan vett játékok 14 napig online kapcsolatot kérnek vagy ha nem teljesül akkor bukó a refund.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#78509) bul07 válasza csaba951 (#78506) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ja csak ugye a karácsonyi variálás megmutatta hogy hogy ami eddig volt az már nem mérvadó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78510) FollowTheORI válasza KubanitoS (#78504) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hiszem automatikus... valakinek le kell okézni azt a túloldalon.

Amugymeg ha valaki abuzálja azt szerintem elküldik a bannamákra aztán nincs refund többé.

Egyébként oda van azis írva, hogy a feltételeken túl is lehet kérni és kivizsgálják.
Tehát, ha pl a következő CoD annyira nem jön be vagy bugos, hogy még 20 nap múlva is szar a multi, akkor erős indok lesz, hogy visszadják a 60 euród. :D

Mellesleg én megnéztem és az utóbbi fél évben egyetlen AAA címet se vettem, csak ilyen 1 euro alatti vagy max 2-3 euro költésem volt max Steamen.
Szóval nem tudnék élni vele, mert máshol olcsóbban vettem meg majdnem mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78511) TESCO-Zsömle válasza sixpak (#78507) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A bizalom is egyfajta érték, befektetés, mely meghozza a gyümölcsét, és melyet -sajnos- be is lehet kaszálni egyben.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#78512) djculture válasza Ryder62 (#78496) üzenetére


djculture
félisten

Originen hónapok óta van már ez ami itt is és működik. Előírás az eu-ban és ennyi.. Ez még egy alap mert vannak ennél nagyobb perek is a steam ellen (pl német fogyvéd), gyakorlatilag azt is biztosítania kellene hogy bármit amit te megveszel a fiókodra annak a használatát átruházhatod. Ez is bejöhet ha már kellően sok perbe nyernek ellene az eu-s hatóságok.

[ Szerkesztve ]

(#78513) wjbhbdux válasza djculture (#78512) üzenetére


wjbhbdux
veterán

szép is lenne ha mindenki adná el a retek CoDokat az accjáról 3 centért a marketen :DDD

/s

(#78514) [Prolixus] válasza FollowTheORI (#78510) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szép is lenne. :DDD Mondjuk az már szerintem reális érv lehet, ha játszhatatlan bughalmaz a játék 14 nappal a vásárlás után is, és közismerten játszhatatlan bughalmaz (most nem akarok ujjal mutogatni az utóbbi idők egyik-másik AAA-s címére), akkor ha szépen kéred őket, lehet visszaadják a zsé 14 nap után is. De lehet nem, úgysem fogja tudni senki ellenőrizni, hogy ebből az egyéni elbírálás dologból mi valósul meg, ez lehet már csak imázsépítés.

Maga a refund szerintem sem jófejség, a múltkor volt a hír, hogy az ausztrálok is kötelezték őket a refundra, EU-ban is ez a módi, szóval nagy bajba került volna a Steam, ha ezt a dolgot nem lépik meg, mert a szart is kiperelhették volna állami ügyészek.

Amúgy szerintem is korrektek a feltételek, ne nagyon nyomassanak már 2 óra alatt kipörgethető játékokat, értem én, hogy a minőség független a játékidőtől, de egy filmtől azért nah, legyen már egy játék hosszabb könyörgöm. Az epizodikus játékoknál meg úgyis max az első epizódot lehet külön megvenni, szóval aki pl. el is játssza mondjuk egy Life is Strange-dzsel, hogy első részt kitolja, utána refundol, az amúgysem vette volna meg a játékot (szerintem). Egy olyan világban ahol szinte mindne játékot le lehet torrenttel szedni, meg kb. mindneki tudja is hogyan, nem hiszem, hogy olyan jelentős mennyiségű ember szórakozna ezzel a refund dologgal. Az említett fényképezőnél a kutya sem tudja vizsgálni, hogy a visszaválthatóság ideje alatt használtad-e, vagy sem, de itt teljesen más a helyzet, mivel a Steam tudja nézni, hogy valójában mennyit is "használtad" a terméket, amit megvettél.

Szóval összességében üdvözlendő és korrekt változás ez, úgy vélem. Megpróbáltam valamit refundolni, csak néhány kattintás supporotn keresztül. Persze nem refundoltam, szal hogy az elfogadás mennyire automatikus az passz.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#78515) Csapoati válasza sixpak (#78507) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Felénk... :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#78516) noorbertt


noorbertt
őstag

Akit érdekel :) http://www.hotukdeals.com/deals/oddworld-midweek-oddboxx-2-49-oddworld-abe-s-oddysee-49p-oddworld-abe-s-exoddus-2219143

Mobilról így tudok linkelni.

(#78517) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sikerült felhalmoznom egy nagyobb mennyiségű játékkártyát.
Kb mikortól éri meg a leginkább eladni ezeket? Mi azaz időintervallum amikor a legtöbbet kaphatom értük?

(#78518) Mate


Mate
nagyúr

Olvastam lentebb a refudos hsz-ek egy részét.

Ez lesz a menete?

1. Játék megvesz, kipróbál.
2. Nem tetszik, pénzt visszakér.
3. Pénz szigorúan walletra megy
4. 1 hétre letilt minden vásárlásról, piacozásról stb.?

(#78519) Csapoati válasza Mate (#78518) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 4-es pont nem, az honnan jött? A 3-as is csak részben igaz, ha kártyával vásároltál, akkor arra a számlára megy vissz a lóvé.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#78520) wjbhbdux válasza Mate (#78518) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nem csak walletre mehet a pénz, hanem oda is amivel vetted. nem olvastam 1 hetes tiltásról

/s

(#78521) SityiSXT válasza Mate (#78518) üzenetére


SityiSXT
őstag

3.-4. nincs benne.

(#78522) Mate válasza Csapoati (#78519) üzenetére


Mate
nagyúr

Korábbi, előrendelői visszavonás miatt kérdeztem. Az már szívatott meg ezzel és ott nem adta vissza kártyára a pénzt illetve le is tiltotta piacot, ingame vásárlásokat stb.

(#78523) csaba951 válasza Mate (#78518) üzenetére


csaba951
veterán

4) Korábban azt olvastam, hogy az eljárás idejére (tehát amíg függő ügyed van velük) addig tiltanak le.

#78517 Rendo84
A gond ott kezdődik, hogy ezek egyáltalán még nálad vannak! Már rág túl kellett volna adnod rajtuk! :)

Most viszont "megéri" matekoznod, hogy a jelentősen megemelkedett Sack of Gems miatt bezúzod vagy Market-re teszed a kártyákat. Van amelyik így, van amelyik úgy ér többet.

[ Szerkesztve ]

(#78524) djculture válasza Mate (#78518) üzenetére


djculture
félisten

Ahonnan fizettél oda kell visszatéritenie az árát

(#78525) croli


croli
aktív tag

Most ez a Mysterious Card hogy működik?
Craftoltam vagy 6 kitűzőt adott kettőt az egyiket engedi tradelni meg piacra rakni míg a másikra meg trade és market korlátot rakott június 10-ig.
Ez normális?

(#78526) FollowTheORI válasza croli (#78525) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A kártyáktól függ, ha frissen vásárolt kátyából csináltad akkor nem engedi, ha régóta megvan már (letelt a türelmi idő) akkor meg engedi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78527) bul07


bul07
nagyúr

Nálam is bolondozik a steam
Két al fiókomnál is eljátszotta ezt a
Látjuk, hogy új böngészőből vagy új számítógépről jelentkezel be a Steambe. Vagy csak nem jártál erre egy ideje...

És kéri a kódot , de nem értem három napja erről a gépről be voltam jelentkezve és kártyákat is farmoltam
Még szerencse hogy most játssza el mert 10-ig dobta rá a zárat

Egyre instabilabb a rendszerük

Nyári vásár első napján szerintem olyan leállás lesz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78528) [Prolixus] válasza bul07 (#78527) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szintén ugyanez volt tegnap nekem. Néztem is, hogy mi a franc van...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#78529) croli válasza FollowTheORI (#78526) üzenetére


croli
aktív tag

Nem frissen vásárolt kártyákból volt.
Még februárban be lett készítve vagy 10 kitűzőnek való.
De így inkább hagyom és várok vele picit...

(#78530) Joke7773


Joke7773
tag

Sziasztok

Tudna valaki valami jó tanácsot adni mit csináljak ha a steam-m nem enged belépni a saját accomba? 3 napig offline ment (gyerekek játszottak )mert nem volt még net a upc-k köszönhetően . Email címemre sem megy semmi

Köszönöm a segítséget mindenkinek

(#78531) eami válasza Joke7773 (#78530) üzenetére


eami
Topikgazda

milyen e-mail címed van? ha citrony akkor csak a support fog tudni segíteni.

(#78532) djculture


djculture
félisten

Na meg is kezdtem a visszatéritési kérést kiváncsi vagyok rá. Ez az atisquad nevű istenverése pl egy hulladék ami nemrég akciósan vettem, képes voltam még dlc-t is venni hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#78533) Joke7773 válasza eami (#78531) üzenetére


Joke7773
tag

igen sajnos azon van

(#78534) eami válasza Joke7773 (#78533) üzenetére


eami
Topikgazda

akkor supportnal kérd hogy csereljek le neked a mail címed mert egy semmire sem jó van most megadva.

(#78535) Assimilator válasza djculture (#78532) üzenetére


Assimilator
őstag

Kerdezz elobb. :) Nekem megvan meg regrol. Hat siralom.

(#78536) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Trine-al véletlenül nem volt problémája valakinek?

Előszőr lett indítva sosem volt futtatva korábban a játék. AMD 5750 VGA mellett sikerült w7 x64 alatt belépni a menübe, ahol kicsit nézelődtem a gamepad beállítások között, de közben elment a monitor alvó módba és nem lehetett felébreszteni a gépet. Alt+TAB sem működött, sőt a reset gomb sem (bár reset-et nem próbáltam ki, most lett építve a gép), így a bekapcsot kellett nyomni 4 secig, majd alapról bekapcsolni a gépet. Ezt kétszer játszotta el a Trine, utána indítottam egy Euro Turck Simulator 2-t, ami probléma nélkül futott jó órán keresztül.

Egyelőre nem tudom mire vélni a dolgot, de amd driver kereső alkalmazással lett leszedve a kártyához felajánlott meghajtóprogram

read-only mode on the forum

(#78537) dilipok válasza AtHoS (#78536) üzenetére


dilipok
veterán

ez miert steam topic? :F a hiba amugy az on keszulekeben lesz. Meg gameplay video is van fenn 5750-el

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#78538) Assimilator válasza AtHoS (#78536) üzenetére


Assimilator
őstag

Nekem volt. Szinten AMD VGA-val. Csak nekem el sem indult. Evileg a .NET egy korabbi verziojanak is fent kell lennie. Viszont ordogi kor, mert ha mar fent van egy ujabb, akkor a regebbit nem engedi feltenni....

(#78539) croli


croli
aktív tag

Mikor próbálom szerkeszteni a profilom a következő hibaüzenetet kapom:

Access Denied

You don't have permission to access "http://steamcommunity.com/id/*********/edit" on this server.
Reference #18.aa0a1602.1433406775.a147244

Ez böngészőben jelenik meg, klienseben csak a nagy sötétség még hibaüzenet sem jelenik meg.
Ez mitől lehet??

(#78540) Heavyrain válasza croli (#78539) üzenetére


Heavyrain
őstag

Válts offline módba,aztán meg vissza online-ba,vagy csak simán indísd újra a klienst.
Ha ez sem segít,akkor meg várj,lehet magától meg fog oldódni.

[ Szerkesztve ]

(#78541) croli válasza Heavyrain (#78540) üzenetére


croli
aktív tag

Nem oldotta meg.
De most olvasgattam Steam fórumon hogy nem egyedi az eset.

Más
Lehet-e valahol követni hogy hogyan változik a Summer Sale kártyák ára?
(Marketon kívül)

[ Szerkesztve ]

(#78542) Spet válasza croli (#78541) üzenetére


Spet
addikt

Steam Card Exchange, azonban dollár árban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78543) Joke7773 válasza eami (#78534) üzenetére


Joke7773
tag

Köszi

(#78545) sagem válasza k4rL^ (#78544) üzenetére


sagem
addikt

Hm, azt hittem drágább lesz, ennyiért lehet rá kereslet:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#78546) cyberkind válasza sagem (#78545) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem tudom, nekem itt van az Xbone kontroller, de kipróbálnám a Steam-est is, aztán lehet hogy más se kéne többé. :D

Paranormal Cocktivity

(#78547) wjbhbdux válasza k4rL^ (#78544) üzenetére


wjbhbdux
veterán

magyarországról nem rendelhető?

/s

(#78548) AtHoS válasza Assimilator (#78538) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ez valami rejtélyes dolog lehet és nem ismert "gyerekbetegsége" a játéknak

dilipok

Köszönöm a segítő hozzáállású hsz-od :R legalább megtudtam, hogy mennie kellene ilyen VGA kártyával valamilyen verziójú catalyst-tel a játéknak, még ha steam-hez közvetlenül nem is kapcsolódik a kérdésem :B

read-only mode on the forum

(#78549) kriszpontaz válasza k4rL^ (#78544) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azért 1:09 körül marha jól fog jönni a középső-gyűrűs ujjak alatt a plusz gomb. Nekem tetszik, tuti beszerzek egyet ha ingyér kiszállítják :).

(#78550) eszement24 válasza k4rL^ (#78544) üzenetére


eszement24
aktív tag

hmm..vajon pchez is jó lesz? Mert akkor mégse veszek x360 gamepadot :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.