Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) [CsuCsu] válasza proci985 (#23397) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kiveve Side Project / Shared es Hill Farmstead. Keptelenek hibazni (vagy a rosszat nem ertekesitik hanem kiontik). De ok aztan tenyleg az ultra high end.

@Dilikutya
Lehetne azokat a BA soroket is rendesen javitani, csak ahhoz valodi akarat es energia kene. Az alapsoruk nem jo, ami a valodi problema. Hiaba hordozod, ha nincsen teste es lapos az izvilaga. Eloszor az alapokat kene rendbe tenni, es csak azutan lehet a viaszos BA micsodakkal gizdulni. De ugy latszik a valodi fejlodes nem igazan erdekli oket.

Amugy IPA teren is lenne hova fejlodni - elmult 3 evben egy tapodtat nem leptek elore. Nem rossz a Jam es a Cocaine, de egy helyben totyorognak. Egy atlag londoni garazsfozde (van sok) is mar jobb IPA-t kanyarit, es azok kozel sem rendelkeznek akkora tokevel, mint a MAD.

[ Szerkesztve ]

(#23402) proci985 válasza [CsuCsu] (#23401) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, ahogy nezem jelenleg kb elerheto harom-harom soruk Europaban. :). mondjuk nezem, hogy van elmebaj, amikor a 2.5os asztali sort a biztonsag kedveert meghordozzak. viszont ahogy nezem erre foleg a geuze variansaik elerhetoek, azokkal meg mostanaban ovatosabb vagyok: a feluktol utana fel napig rosszul vagyok es az elesztore tippelek, hogy az lehet a baj.

egyebkent ez itt most relativ, Omnipollotol nekem egy 3.75os imperial stout anno nekem szubjektive hatalmas csalodas volt harom-negy eve is (x J. Wakefield Brush), ez azert magyar ligaban meg mindig boven oke kategoria. ertsd, a Brush egy kozeputas USA imperial stout, kaveval, csokoladeval. semmit se csinal rosszul, van egy stabil alapja, de tizenketto egytucat.

---

apropo fejlodes: Mikkeller K:rlek szerian latszik, hogy ahogy megy elore az ido hogy gyengul a pontszama ahogy javul a konkurencia, pedig tippre kb ugyanaz az alap kicsit modositott komloval. probaltam a nyarit, nem rossz, de 3 euro / 0,33as aron szinte barmi mas jobb ar/ertek aranyban a helyi ale polcrol.

---

Viaszos gizdulas egyebkent Magyarorszagon meg a HopTop Sugar Daddynel indult, de az kb tenyleg kb az elso magyar pastry stout volt (es az egyik elso imperial stout ugy altalban). Amagernel egyebkent azt sikerult jol kivitelezni illatos vaxxal, nade ott a 16.8%as Hoodoo Brown ami siman az egyik legjobb (dupla) BA imperial stout volt, amit tavaly ittam. Meg persze barokkosan tulzas, egy 18+%os anizsos White Pony BA barley wine mellett kostolva otfele elosztva is. Pohjalanal es Puhastenel se jon mindig ossze a hordozas, de azert itt 4.0-4.25ot jelent az a "most ez kevesbe lett jo".

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23403) [CsuCsu] válasza proci985 (#23402) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az az asztali sor hordozas sima fa erjeszto hordo, nem bourbon vagy miegyeb, es csak par honapot all benne. A lagereket is ilyenben erjesztettek regebben - sot, a Pilsner Urquell pincekben is igy keszitik azt a sort, amit a nagyipari sor kalibralasahoz hasznalnak. Egyszeruen csak a legtobben nem hasznalnak mar fat, mert draga es lassu. De a sor jobb lesz tole.

Az europai hozzaferes relativ - a jobb cuccokat kizarolag a taproom-bol ertekesitik online, es proxy segitsegevel jon Europaba. Peldaul eppen tegnap volt uj imperial stout csomagban, en is behuztam egyet. Volt is drama mert 10 masodperc alatt fogyott el az egesz adag: https://www.sideprojectbrewing.com/collections/beer/products/package-generational-2021-langst-blend-3-raspberry-biere-du-pays-blend-3

(#23404) proci985 válasza [CsuCsu] (#23403) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk en jellemzoen nemet fozdekben jartam, ott a karcos iz reszben pont a hatalmas meretu rezustokbol jott.

lassu es draga igaz. egyebkent lehet az UK mikro vonal pont attol jo, hogy ott meg mindig hordoerlelnek. legalabbis pl a brew by numbersnel ott alltak a fozdevel egybekotott kocsmaval a hordok is.

10 sec az realis sajnos hype eseten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23405) galervin93


galervin93
őstag

Ma esti menü a fóti Kéményseprő... Igazi nyári ital. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23406) Aranypatkány válasza Dilikutya (#23400) üzenetére


Aranypatkány
tag

Igen, a MS szerintem is egyre esik lejjebb, ellenben jó drágák a tételeik.

Egy korrekt hazy DIPA-juk, no meg TIPA-juk (vagy ahogy tetszik dupla, tripla sűrű NEIPA) nincs, amit én nagyon szeretek. Ezt a stílust az országban talán egyedül a BYM képviseli, de azokhoz meg botrány nehéz hozzájutni ha nem vagy budapesti vagy főzde környékbeli (Szekszárd)

(#23407) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23406) üzenetére


Jhonny06
veterán

A BYM most megint nem küld dobozos söröket, pl. a Csakajóba se, totál agymenés.

(#23408) BalaNce87 válasza Jhonny06 (#23407) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ennek lehet tudni az okát? egy ideje már nézem rendszeresen a megszokott helyeket, de sehol semmi, max elszórva csapon, végre kezdte több budapesti bolt is árusítani, aztán megszakadt.

(#23409) Jhonny06 válasza BalaNce87 (#23408) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Csakajósörben beszéltem egy eladóval. Ha jól értettem eddig csak a covid miatt lehetett kapni egyáltalán dobozos söröket Pesten, de most visszatértek teljesen arra, hogy csak ők szállítják ki. Nem igazán értettem az okát, illetve az eladó se igazán. Valami olyasmit mondott, hogy a főzde tulaja így döntött :D

(#23410) Xuja válasza Aranypatkány (#23406) üzenetére


Xuja
kezdő

Tudnak ők jót főzni (Double Hoperator), de valamiért ezeket a csontszáraz, keserű "retteneteket" nyomatják újabban.

(#23411) BalaNce87 válasza Jhonny06 (#23409) üzenetére


BalaNce87
addikt

Az jó, akkor annyira rosszul ment nekik covid alatt, hogy pesti boltokba kellett forgalmazni? őszintén kicsit körülményesek, szállítástól kezdve a hűtésig, azért ennyire nem exkluzív, de persze ők tudják/értenek hozzá, a webshopjuk pont a covid miatt lett, ezért is fura ez a döntés.

[ Szerkesztve ]

(#23412) Jhonny06 válasza BalaNce87 (#23411) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az becsülendő, hogy komolyan veszik a frissességet, de ez már nagyon túl van tolva és totál értelmetlen.

(#23413) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23412) üzenetére


Aranypatkány
tag

EQ, OH, és számos más top amcsi főzde is komolyan veszi a frissességet, mégis egyre többször és könnyebben elérhető itt Európában, sőt még itt a vadkeleten is (Mo.) szóval a BYM részéről ez totál kifogás.

(#23414) olloczky válasza olloczky (#22920) üzenetére


olloczky
senior tag

ez volt az első kommentem pár hónapja, ahol a az ugar dupla ipáját lekeserűztem, azóta pedig egyik kedvencem lett. azt is írtam, hogy a tripla ipát így ki is hagyom. hát az tényleg kimaradt eddig, de a horizont quad ipáját most megvettem, szombaton tesztelem :D és pár napja írtam, hogy a dead rabbit is nagyon bejött, abból is vettem még egyet. szóval keserű all the way.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23415) koxx


koxx
MODERÁTOR

Vettem egy asahi super dryt, jó kis mosogatólé. Ilyen szutykot nem is értem minek készíteni.

(#23416) #49155328 válasza koxx (#23415) üzenetére


#49155328
törölt tag

Uhhh, elég ha csak az összetevőket elolvasod. :N
-
Amúgy ivósör cimborák, Irány a Lidl! ;)
Már aki szereti, de kihuggyantani jó ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23417) koxx válasza #49155328 (#23416) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áh ugyan, el se olvasom.
A budvar nekem nagy kedvencem, Prágában sokat ittam csapról.

(#23418) #49155328 válasza koxx (#23417) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sajnos a dobozos nen üti meg azt a szintet, de iható így is.

(#23419) thesound


thesound
őstag

Egy Paulaner búzát vettem ma estére, kíváncsi vagyok. Csak még hűl, mert rotty meleg.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23420) jookomak válasza thesound (#23419) üzenetére


jookomak
őstag

Teljesen jó, én imádom a klasszik bajor búzákat. Egy olyan műfaj, amit nem érdemes tovább hegyezni. Úgy tökéletes, ahogy van.

(#23421) tranceplanet válasza thesound (#23419) üzenetére


tranceplanet
addikt

Csalódásmentes!

________________________
jookomak

+1 :C

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23422) Grave_444


Grave_444
nagyúr

HopTop Tropical Swinger Club sem okozott csalódást. :) [link]
Édes, savanyú és egyben kesernyés. Lassan ivós, összeragad tőle a szám.
Lidl-ben 600Ft.

[ Szerkesztve ]

(#23423) thesound


thesound
őstag

Tényleg finom. Az illata is nagyon jó. Láttam a nagyonknál, hogy szagolgatni is kell. :P
Talán a belga búza közelebb áll hozzám, de laikus vagyok.
Az ára sem vészes, fogok még venni.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23424) Xuja válasza #49155328 (#23418) üzenetére


Xuja
kezdő

Amikor legutóbb ittam (dobozosat), az tűnt fel, hogy egyáltalán nem csehes, hanem olyan mint egy sima euro lager. Kb mint a Heineken ízvilágra és minőségre is.

[ Szerkesztve ]

(#23425) M3oH válasza Xuja (#23424) üzenetére


M3oH
addikt

229ért remek ivósör. . Amúgy cseh gyártmány a doboz szerint.

(#23426) iatti válasza M3oH (#23425) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam 3 tálca landolt. remélem nem "okosítottak" rajta. este majd kiderül.

(#23427) #49155328 válasza Xuja (#23424) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ma kóstoltam mindkét fajtát, hát jó hogy csak 1-1 dobozzal vettem. Nekem nagyon nem adja.
Maradok a Pilsnernél ivó sör ügyileg.

(#23428) red2652 válasza Jhonny06 (#23409) üzenetére


red2652
újonc

A Bym így is maximális kapacitással dolgozik. El tudja adni minden dobozos sörét direct salesben kisker áron (plusz valamennyit két szegedi és egy pécsi helynek), miért adná olcsóbban a pesti helyeknek? A hordóikra is túlkereslet van, pedig már adnak el néha egy székesfehérvári és egy győri helynek is keget. Karantén alatt nyilván a hordó hiány miatt rászorultak a pesti helyekre, most már viszont nem. Az Other Half és az Equilibrium is azért ad el Európába, mert van akkora kapacitásuk. Szét is esnek az ipáik, mire eljut hozzád több hónaposan, rossz körülmények között tárolva.

(#23429) galervin93


galervin93
őstag

Intersparban van egy kis akció a MS söreire, Jam-ek, Liquid Cocaine, New York stb., ilyen 750-800 körüli árakon mennek a dobozosok.
Éppen egy jól behűtött Jam72-t nyalintok elfele a kádban ázva. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23430) red2652 válasza galervin93 (#23429) üzenetére


red2652
újonc

Azért előtte érdemes megnézni a dobozolási/lejárati dátumot.

(#23431) [CsuCsu] válasza M3oH (#23425) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a szarmazasi orszag nem igazan szamit egyebkent a soroknel. A sorfozde a meghatarozo. Vacak belga / cseh / nemet / angol / USA sorokkel Dunat lehet rekeszteni. Abszolut nem garancia a minosegre a szarmazasi orszag, barmennyire is probalja ezt hitetni sok szupermarketes marketing. Sot, utobbi idoben hatarozott taktika lett, hogy magyar uzletek olcso gagyi sort hoznak ezekbol a jo sorokkel asszocialt orszagokbol, es nagy faszasagkent aruljak oket csomagban / "akcioban".

[ Szerkesztve ]

(#23432) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23431) üzenetére


Dilikutya
félisten

Számítani nem számít, de van ugye a tradíció, meg a sok éves berögződés, hogy a csehek, németek, belgák jó sört főznek. Meg az írek ugye a Guiness és Kilkenny miatt. Ugyanaz a marketing lényegében, mint a Kézműves márkájú sörökkel, meg a Coopban kapható Fater és társai fantázianevűekkel, ha már kézműves, akkor jó, lehet drágábban adni akkor is, ha nem jobb egy Drehernél.

Bár olyan vállalhatatlan belgát pl. én még nem ittam, a Lidl 6-os pakkja sem rossz, bár tény, hogy a Piraat, Bornem meg a Gulden Drak (legalábbis a csomagos változatok) nem a sörfőzés csúcsai, és az alkohol is nagyon kilóg némelyiknél. Cseh sörből több a rossz, nekem pl. a Rychtar ihatatlan volt, meg még 1-2.

Angol sörök itthon nem annyira terjedtek el, nem is lehet sok félét kapni szélesebb körben, Lidl dob be néha a közösbe párat talán, meg ír sört, néhányat ittam is, nem voltak rosszak. Meg van a Fullers, bár az más árkategória (jó sokat is drágult már a brexit előtt is), igaz, minőségben sem egy liga. Ja meg a Motörhead és az Iron Maiden sörei kaphatók még széles körben, meg nyilván a Trooper farvizén 1-2 Robinson's van a Sparban, de az árát nem éri meg, pláne egy Fullers kóstolása után. Pedig érdekes, amikor először ittam Troopert, ízlett, aztán a középszartól a valóban mosogató-csalogatóig több élmény is ért az újabb változatokkal, így inkább nem erőltetem akciósan se, főleg az újabbakat, talán az alap Trooper nem lett szarabb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23433) M3oH válasza [CsuCsu] (#23431) üzenetére


M3oH
addikt

Nyilván nem garancia semmire az sem, hogy cseh gyártmány. Inkább arra céloztam, hogy nem licenszben van gyártva a lengyeleknél.

(#23434) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23432) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Voltak valami belga berfozetek kaphatoak otthon par eve (mar nem emlekszem a nevre), amikbol haver bevasarolt mert hogy jo olcso belga - wc-moso kategoria volt. Plusz az akcios alsopolcos nemet dobozos soroket (100ft/can) szerintem senkinek nem kell bemutatni :)

[ Szerkesztve ]

(#23435) Dorian válasza galervin93 (#23429) üzenetére


Dorian
félisten

Azért a jól behűtvével csínján, IPA-kat nem olyan hidegen kell inni, mint a pilst, lagert, mert nem fogod a teljes ízét érezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23436) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23434) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gallica volt az a kamu belga. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23437) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23436) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igen, az volt az! Mondjuk kamunak nem kamu (tenyleg Belgiumban fozik), de cserebe nem is jo :DDD

(#23438) galervin93 válasza Dorian (#23435) üzenetére


galervin93
őstag

Inkább relatíve volt jól behűtve, egy meleg nyári nap után... Polcról vettem le ugye boltban, utána kb. másfél órát volt hűtőben, szerintem tizenfok lehetett kb., meg hát mire elszopogattam engedett persze. Jó kis anyag volt, illatban a citrus mellett mintha barack jött volna még át, pont jó volt egy hosszú nap után levezetésnek.
Szerk.: X. ker. Familiy Center, Interspar, van egy külön dizájnos sörös polcuk, mindig akad egy-két jó tétel.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23439) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23437) üzenetére


Dilikutya
félisten

De annyiba kerül(t), mint ami jó. ;]

Egyébként volt köztük vállalható tétel, bár nem emlékszem, melyik. Persze az árát az se érte meg, mert nem volt párban egy hasonló árú Deliriummal vagy Chimay-el, de Duvellel se, ami azért 800 Ft környékén legyen már mérce. 2-3 éve legalábbis ezek mind 800 Ft körül mentek még a boltokban. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23440) proci985 válasza [CsuCsu] (#23431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, de ez megvolt "kezmuves" magyar sorokkel talan 14-16ban is ahogy nagyon gyorsan elhasznaltak a nevet. utana lett minden "craft".

Élesztő volt, az, ahol ezek nagyon mentek egy idoben, de 16 tavasza utan amikor a csapon szo szerint kizarolag 4-5 koruli alulkomlozott APAk es talan ket 6%os "dipa" volt termeszetesen aranyaron, ott feladtuk. Jónásban is neha ingadozo a magyar kinalat, de ott legalabb rendes single cask whiskey es palinka is van menekulni meg naplementet nezni a Duna folott. Dezsőben szinten belefutottunk hasonlo szituacioba (18ban).

mondjuk belegondolva azok a helyek szoktak jol mukodni, ahol nem nagyon hallottam senkit angolul beszelni.

egyebkent 30 fokban a budapesti naplementeben a szokasos szallopor szint mellett nekem az elvarasi szintem kb egy Brewdog Dead Pony Club vagy egy Northern Monk Faith, es akkor en ott mar tokeletesen elegedett vagyok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23441) olloczky


olloczky
senior tag

Kiprobaltam a horizont quad ipajat. Nagyon nagy csalodas volt. En egy atom keseru alkoholos valamire szamitottam, de nem ez volt.

Annak ellenére, hogy 11%os, az alkoholt kevesbe lehetett felfedezni en ezt inkabb negativumnak tartom. A keserusege, az kb egy sima ipaé volt, emellé még valami edeskes iz is tarsult a kortyerzetbe, igy teljesen szetbombazva a fejemben alkotott kepet a sorrol. Es 1600 forint volt a 0.33 :(

Egy pozitivuma, hogy jo illata volt.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23442) Xuja válasza olloczky (#23441) üzenetére


Xuja
kezdő

Pedig az inkább pozitívum, hogy nem likőrös vagy túlzottan alkoholos - és egy ilyen árkategben levő dipánál az se meglepő, ha nem brutál keserű - az intenzív keserűség az olcsóbb, egybitesebb komlók sajátja. Szerintem korrekt volt abszolút - 3.75 a verdiktem.

(#23443) thesound


thesound
őstag

Életem első meadjét ittam most. Aprication.
Ez pont az édes vége a spektrumnak, a barack miatt gondolom. Úgy tudom elképzelni, hogy ezt egy szelet barackos süti helyett iszod desszertként. Az illata azt hozza pontosan ami az íze, édes, barackos, de ami a legjobban bejött, hogy a korty végén a kakaóbabot szépen lehet érezni. Számomra ez volt a legjobb benne. Először elég édes valahogy másra számítottam, de a közepétől már nem annyira durva. Az alkohol nem érződik sehol ízben, de amúgy a 6,1 érződik a fejemben mire megittam. Ha pontozni kellene 5/3. Alkalomra vennék, ha tudnám, hogy barackos desszert helyett szolgálom fel, csak úgy meginni nem (párom csak úgy inni is venné :) ).

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23444) [CsuCsu] válasza olloczky (#23441) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

11% az mindenkinel TIPA meg egyebkent, nem tudom miert quad naluk. Gondolom marketing, mert TIPA-t mar foztek masok is Magyarorszagon, azzal nem lehet villogni. A TIPA-k jo sorok, de nem konnyu fozni oket a mezei IPA-hoz kepest. Keseru sem kell legyen, ha New England vonal. Mondjuk otthon egyedul a BYM fozott eddig olyan TIPA-t, ami tenyleg jo is (Big Lies), bar az 9.5%.

(#23445) red2652 válasza [CsuCsu] (#23444) üzenetére


red2652
újonc

Amiért a Reketye is dipának nevezi a 7 %-os ipáit. Meg talán a Monyonak volt régebben valami 6-7 % körüli "imperial stoutja". Nyilván a marketing.
Egyébként nekem is nagy csalódás volt, valami hazy cuccra számítottam, ehelyett egy rossz, qrva édes barley wine szerű valamit kaptam. Tényleg az egyetlen pozitívum benne, hogy az alkohol jól el van benne fedve. Amúgy a legutóbbi selfish hazy ipájuk is rettenetes lett. Az idei nightshiftek után azt hittem áttörést érnek el és kezdenek felzárkózni a bym mellé, de sajnos még mindig nagyon inkonzisztens főzde.

(#23446) Xuja válasza red2652 (#23445) üzenetére


Xuja
kezdő

Viszont a Reketye / Hajnali sörfőzők / Fehér nyúl hármas egész jó hazy cuccokat csinál mostanában, ha nem is BYM szint, de kezdik közelíteni.

(#23447) Xuja


Xuja
kezdő

[link]

:D

[ Szerkesztve ]

(#23448) red2652 válasza Xuja (#23446) üzenetére


red2652
újonc

A Hajnali abszolút legit, ha a magyar szintről beszélünk, a Fehér Nyúl és a Reketye viszont ugyanúgy rúgott 1-2 kapufát mostanában (hbc 472 ipák).

Más:
Baladin szénsavmentes barley wine-jai vajon meddig állnak el bontva? 2-3 napig hűtve tárolva, mint egy bor?

(#23449) Aranypatkány válasza olloczky (#23441) üzenetére


Aranypatkány
tag

Igyál Mikkeller 1000 IBU-t, aminek nem csak a neve ez, hanem tényleg ennyi az IBU-ja :)

Brutál keserű. Már a 150-200 IBU-s sörök is kemények, de ez az 1000 elképesztő szint :R
https://untappd.com/b/mikkeller-1000-ipa/6886

[ Szerkesztve ]

(#23450) koxx válasza Aranypatkány (#23449) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez ugyan miért jó? nálam már a 70 körüli IBU-s sörök is kiverik a biztit és bizony megesik, hogy a mosogatóban végzik. Bár jellemzően kerülöm az ilyen söröket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.