Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Xuja válasza koxx (#23650) üzenetére


Xuja
kezdő

Mikor ittad? Én most visszanézve júliusban, egy jóféle, belépő szintű milk stout. Szerintem csak kifogtál egy rosszabb batchot (eléggé váltakozik a minősége, ez igaz).

(#23652) olloczky


olloczky
senior tag

A milk stout vonal jo otlet kipróbálom koszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23653) proci985 válasza koxx (#23639) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

stout 16 kb jelenleg a legjobb sved fozesu BA imperial pastry stout jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23654) koxx válasza proci985 (#23653) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem is csodalom. Nagyon adja, csak ahogy nezem ezt se konnyu szerezni.

(#23655) Dilikutya válasza Xuja (#23645) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért álkraft? Kisüzemi a Hedon, Stari is. Hedontól a Charlie/Johnny régi kedvenc, azok még mindig jók, a többi sörük, amit ittam, nem volt maradandó.
Staritól a szigligeti várban ittam pilst, a vár sörét, teljesen rendben volt (asszony vette, amíg a gyerekkel megostromoltuk a bástyákat, és 40 fok is volt, ez is dobhatott az élményen :) ). A búzájuk anno nagyon bejött, amikor lehetett kapni az Auchanban. Persze lehet azóta nem olyan már.
Sörművek sem ihatatlan, csak nem is jobb egy jobbfajta nagyüzeminél. Bár az IPA mindenkor veri a nagyüzemi mezőnyt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23656) Dorian válasza Dilikutya (#23655) üzenetére


Dorian
félisten

Sörművek sztem teljesen jó alsó-közép kraft. Bojler ipa, meg a vörös sörük is teljesen jó

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23657) #49155328 válasza Dilikutya (#23655) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vettem is hamar egy karton Charliet a Lidliben. 695/üveg.

Viszont a Starit majd próbáld mégegyszer, szerintem egy zöld Argus is jobb. :K

(#23658) Dilikutya válasza Dorian (#23656) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vörös söre szokott jó lenni olyannak, ahol a világos felmosólé. Pl. Orgoványi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23659) proci985 válasza koxx (#23654) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nagyon ugy nez ki, hogy mig az alapsore a 15! maradt, addig ez egyszeri fozet volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23660) koxx válasza proci985 (#23659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szomoru :o
Omni lorelei volt meg hasonloan jo, de cca 2x annyiba kerul

(#23661) Xuja válasza Dilikutya (#23655) üzenetére


Xuja
kezdő

A kisüzemi egy jogi fogalom, gyakorlatilag csak annyi hogy x liternél kevesebbet főzöl évente. Üzletpolitikáról meg brandről édeskeveset mond ez az info. A Pécsi is kisüzemi technikailag, de a krafttól messze vannak :)

A kraftfőzde törekszik az innovációra és nem köt minőségbeli kompromisszumot, ennek azért feltétele egy-két combosabb NEIPA, BA-k, sourok stb.. Nálam a Hedon / Stari nem esik bele ebbe a kategóriába, egyrészt szökőévente jönnek ki valami újjal, másrészt meg nem főznek szinte semmi valóban "kraftos" tételt.

(#23662) looser válasza Xuja (#23661) üzenetére


looser
addikt

Ez oké, egyet is értek, de ettől függetlenül van létjogosultságuk a magukat nem kraft főzdének definiáló kisüzemi főzdéknek is. Ők pont kitöltik azt az űrt (legfőképpen árban de minőségben is), amelyet méretük és szellemiségük folytán a kraftok nem tesznek meg. Ezért is van az egyiknél évekig (akár kezdetek óta) forgalmazott (folyamatosan kapható) szortiment, néha kitekintés egy-egy újhullámos recepttel, míg a másiknál folyamatosan változó a választék, a kísérletező szellem és kisebb batchek jellemzik; így nagyobb is a mozgástér: azt főznek, amit akarnak, a vevőik az újdonságokat keresik. A kraftoknál is vannak évek óta futó termékek, de a kisüzemihez képest drágábban; feltehetőleg a minőségibb (és több) alapanyag, amelyből kevesebbet szerez be, így eleve drágábban jut hozzá. Míg az egyiknél mennyiségben, a másiknál minőségben kompenzálódik a különbség. Bár ez utóbbit nem szívesen írom le, hiszen hibátlan sörök születhetnek nagyüzemben is (számomra ilyenek a cseh sörgyárak) és ugyanúgy lehet rossz egy drága kraft. Nem fekete és fehér ez a dolog.
Ezek tükrében én inkább a kisüzemibe sorolnám a Hedon/Stari-t, oda, ahova a Rizmajer, Zips, Szarvasi, Fóti vagy a Legenda.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23663) Dilikutya válasza Xuja (#23661) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mitől kraft a kraft? Attól, hogy nincs valami brutális hordózott imperial stout-ja, még lehet kraft és kézműves. Egy időben senkinek se volt, aztán páran belekezdtek, most meg szinte minden főzdénél van valami.
Új tétel nem a kraftosság, hanem a piaci trendek miatt kell, meg mert vannak páran, akik egy sörből életükben egyszer deciznek egy fesztiválon az Untappd checkin miatt, utána többet felé se néznek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23664) Jhonny06 válasza Dilikutya (#23663) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mindenre ráhúzható, hogy kraft, ami egy bizonyos árkategória felett kínálja a söreit és egy fokkal ihatóbb cuccokat csinál, mint a Heineken. De attól még nem lesz kraft. A magyar piacon rengetegen próbálják meglovagolni a "kézműves" szót és egy elég nagy részük olyan cég, akinek közük nincs a sörfőzéshez, csak a pénzre mennek. Na, a Hedon is pont ilyen.

(#23665) proci985 válasza koxx (#23660) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

plusz a lorelei tele etelizesitovel amitol nekem masnap is tele szokott lenni az orrom. a 16! ilyen szempontbol letisztultabb. ahogy neztem egyebkent ramentek a 15os alapra (ami egyebkent gyanus, hogy az Omnipollo Andromeda kozeli rokona amit szinten ott foztek), remelem lesz meg sok cuccuk. lattad, hogy mekkora potencial van benne.

elvileg Duggesnek van sajat kocsmaja is mar Göteborgban (Omnipollo GBGt vettek at egyebkent), gondoltam lenezunk aztan ott utanakerdezek, hogy mi van, csak ugye beutott a covid, en meg szerintem ket eve nem voltam lent ott sem.

loreleit se fozik egyebkent mindig.

Jhonny06: marmint adott esetben ihatobb cuccot csinal, mint a Heineken? ;]

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23666) koxx válasza proci985 (#23665) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen az omni telenyomja mindenfele cuccal a soroket ezert sem ertem teljesen ezt a magas arazast.
A duggesnak gyakorlatilag minden sore jo volt eddig amit kostoltam es meg nincs annyira elszallt arban. Amik nagyon hasonloak arban es izekben azok az Amundsennek a sorei csak arban mar ok is kicsit magasabbra pozicionalnak :o

(#23667) red2652 válasza koxx (#23639) üzenetére


red2652
újonc

Ha a Very Vanilla ízlett, vadászd le a Coco Coconutot is a Dugges Mega Series-ből. Eu szinten az egyik legjobb kókuszos imperial stout.

(#23668) proci985 válasza koxx (#23666) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a 16! erre 7 euro / uveg volt :). mondjuk itt a Noa is 5 korul mozog.

Omnipollonal reszben a cuccok, reszben az alapanyagok, reszben, hogy gondolom kiserletezni kell. meg a minoseg, hogy tudod, hogy imperial stoutbol leveszed a polcrol es mindig nagyon jo lesz.

Dugges az Omnipollo berfozdeje volt evekig. annyi tortent, hogy az Omnipollonal lett sajat sved fozdejuk par honapja, mondjuk covid alatt ittam toluk par befertozodott sort. plusz sajat webshop alapjan lehet tudnak az arakon is faragni, 20+ euroert volt par fozetuk, de nem igazan kapkodtak utanuk.

Amundssen hit/miss, par soruk eleg mu.

red2652: mega seriesbol van tobb is, mind hasonloan jo.

plusz ott meg a new school / old school, igaz azok meg a 12es alap hordozasai.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23669) [CsuCsu] válasza koxx (#23666) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Omni valtozo - az Andromeda kivetelesen rendes kokusszal keszult, meg is latszott az aran. De alapvetoen pastry stout teren magasan az USA vezet. Most mar egesz jok is kaphatoak Magyarorszagon (pl Cycle), de az aruk sajnos eleg magas.

(#23670) Xuja válasza [CsuCsu] (#23669) üzenetére


Xuja
kezdő

Most a Hop Hooligans is nagyot megy innen a régióból, fasza pastrykat csinálnak - és kimondottan "olcsók" is (A Wittness The Thiccnesst 1500 körül vettem).

[ Szerkesztve ]

(#23671) proci985 válasza [CsuCsu] (#23669) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Andromedat te mar kibontottad egyebkent vagy szinten erleled meg?

nekem var az utolso szintu covid nyitasra (vagy a best beforera) itt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23672) [CsuCsu] válasza proci985 (#23671) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Andromedat nem kell erlelni, mind a 2 uveggel megittam. Huvelykujjszabaly - massziv pastry stoutot nem erdemes erlelni, mert kimegy belole az anyag. Kapott mar egy jo hosszu hordoerlelest is az alapsor egyebkent, sanszos hogy a csucson volt mar eleve kiadva.

[ Szerkesztve ]

(#23673) proci985 válasza [CsuCsu] (#23672) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, mondjuk ez is igaz. mindegy, ahogy kinez par honapon belul egyebkent is tudom bontani. abbol indultam ki, hogy ha azonnal fogyasztando, azt jelezni szoktak a fozdenel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23674) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Hú, gyerekek, Pécsi Prémium Szűretlen búza, mint valami szar zavaros ananászos ivólé... :U :( Kénytelen voltam 1 doboz híján 1 rekesszel elajándékozni, totális melléfogás.
A nagyipari (bár lehet a Pécsi már pont nem az...) sörfőzés még mindig ennyire szenved nálunk?

[ Szerkesztve ]

(#23675) #49155328 válasza F_Balazs (#23674) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ismeretlen sörből, minek veszel egy rekesszel :F :N
Vegyél Edelwiess zöldet azzal nem lősz mellé! ;)

Amúgy rekeszes dobozos sört még nem láttam. 🤣

[ Szerkesztve ]

(#23676) F_Balazs válasza #49155328 (#23675) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

24db, így hívom a 'rekeszt'. :)
Egy haver adta az ötletet, gondoltam neki elhiszem ha jó, de szar volt.
Ezzel kb. ki is fújt a következő 5 évre minden magyar sörrel való próbálkozásom! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23677) Dilikutya válasza F_Balazs (#23676) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért mert egy sörgyári sör szar volt? Szar sört minden nemzetnél fogsz találni.
Az ausztráloknak pl. ott a Fosters: "mi itt Lion's-t iszunk, és Fosters-t pisálunk". Emlékszik még rajtam kívül valaki erre a filmre? :)

A Pécsi amúgy kisüzeminek lett átminősítve, mert épp az ő kapacitásuk környékén lett meghúzva a határ. Nem nagyon emlékszem, milyenek, de nyilván van valami oka, amiért sose veszek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23678) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23677) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A kisuzem egyebkent sem jelent semmit onmagaban. Ismerek sok hulladek kisuzemi sort - peldaul London tele van gagyi mikrofozdekkel, akik nem foznek jobbat egy Soproni IPA-nal.

[ Szerkesztve ]

(#23679) proci985 válasza F_Balazs (#23674) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pecsi IPA siman jo volt azert az arert amikor kostoltam

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23680) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23678) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kisüzem kisüzemet jelent. :) Itthon is vannak ilyen főzdék, pl. az orgoványi. Bár ha berendezésre már annyit költenek, nem lenne jobb normális sört főzni?
Szögedi sem nagy eresztés, bár az még az iható tartományon belül marad.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23681) red2652 válasza proci985 (#23679) üzenetére


red2652
újonc

Nekik elvileg nincs IPA-juk. Egy lágerízű ótvar APA-juk van csak.

(#23682) crocy


crocy
tag

a nagyüzemi ipa-k közül szerintem a dreher ipa messze a legjobb.
a soproni-t valahogy szarra higitottak vagy nem tudom, de rossz lett.

lager vonalon meg a lidl-s argus maestic meg mindig jo kompromisszum.

(#23683) proci985 válasza red2652 (#23681) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

3-4 eve kostoltam ha jol emlekszem, aztan lehet rosszul emlekszem

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23684) galervin93 válasza crocy (#23682) üzenetére


galervin93
őstag

Pont ma délután ittam meg hosszú idő után egy Soproni IPA-t, mondom főzőcske közben lecsúszik... Hát nem erre emlékeztem. Amikor bejött sokkal intenzívebb volt a citrusos jelleg, most meg csak valami nagyon távoli sejtelem, ráadásul bejött mellé valami kellemetlen íz, mint amikor a törölköző vagy a konyharuha sokat áll nedvesen magában, nem is tudom... Sokkal jobb volt ez az elején.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23685) #49155328 válasza galervin93 (#23684) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jól emlékszel, az elején sokkal jobb volt. :K

(#23686) F_Balazs válasza proci985 (#23679) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Drehertől a hidegkomlós, meg az IPA egész jó, meg még a Borsodi Hoppy is, ezeket ma kóstoltam. Azért visszavonom, van itt némi minőségbeli elmozdulás nagyüzemi szinten a 80-as, 90-es évek Kőbányaijához képest. :D

(#23687) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezer éve nem ittam már semmi értelmeset és túl közel lakom a Beer to Go-hoz. :))

(#23688) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Hali.
Ez vadkomló lenne? :D

(#23689) looser válasza #89309696 (#23688) üzenetére


looser
addikt

Első ránézésre igen, de esetleg bedobhatod az egyik fb sörfőzős topicba is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23690) Jofi81 válasza #89309696 (#23688) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, az.

(#23691) perempe válasza Jofi81 (#23690) üzenetére


perempe
addikt

engem az izgat, hogy hány ilyen kis izé kell egy literhez.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23692) Jofi81 válasza perempe (#23691) üzenetére


Jofi81
őstag

5-szörös mennyiséget használj a pellethez képest. Mondjuk sok függ attól hogy milyen ez a komló, eléggé zsákbamacska. Én egyszer főztem vadkomlóval, az egész jó lett.

(#23693) #89309696 válasza Jofi81 (#23690) üzenetére


#89309696
törölt tag

Belebotlottam a semmi közepén, meglepett, hogy ilyet is találok élőben. :D

(#23694) #49155328 válasza #89309696 (#23693) üzenetére


#49155328
törölt tag

Meglepően sok mindenre is jó a komló.

https://eatgreen.hu/felfuto-komlo-vadkomlo/

[ Szerkesztve ]

(#23695) Dilikutya


Dilikutya
félisten

AC/DC Hard Rock Pale Ale: 900Ft környékén debütált, egyelőre csak a Sparban láttam. Idézem: Ausztrál zenekar sörét Franciaországban bérfőzeti egy német cég ami a nevét egy ismert dántól nyúlta. Ezek után nem csoda, hogy hozza egy Soproni IPA ízét 3 doboz áráért. Megkóstoltam, hogy neked ne kelljen.

Nem is hallottam még erről a Karlsberg-ről. A régi AC/DC lagert nem rémlik, ki főzte, a mostaniból nem is vettem. Ennyiért ez az IPA vicc, tényleg kb. a Soproni IPA szintje.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23696) galervin93 válasza Dilikutya (#23695) üzenetére


galervin93
őstag

Valszeg a 900 ft túlnyomó része az AC/DC... :N

Ha már Soproni, a tegnapi IPA után ma a kék dobozos búzát próbálom ki, épp egy forró kád vízben ülve és pötyögve ezt... :D Ez már ihatóbb, de olyan, mintha egy igazi klasszik német búza 4 decije kapott volna 1 deci tiszta vizet. Igazából érezni az ízeket, csak kicsit fakó, meg az illata inkább alkoholos, mint búzás, "magos". De ez nem vészes, nyári estéken, vagy fűnyíráskor simán le lehet csappantani belőle pár dobozzal :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23697) galervin93 válasza galervin93 (#23696) üzenetére


galervin93
őstag

Na jó, a 4:1 túlzás, inkább 3:2. :DDD :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23698) Dilikutya válasza galervin93 (#23696) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig a Soproni búza egy belga stílusú akart lenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23699) Dorian válasza galervin93 (#23696) üzenetére


Dorian
félisten

Az egy geil édes belga búza utánzat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23700) olloczky


olloczky
senior tag

En most iszom az elso gosemat. Viharsarok birsalma. Finom, jo ize van, de inkabb mint udito. Se nem sörös se nem annyira sós. Valami elborultabb, extravagansabb dologra szamitottam. Legalabb kiprobaltam :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.