Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Frod


Frod
addikt

Horizont Selfish Games Raspberry Milk Stout

Miután a múltkor épp kidühöngtem itt magamat, hogy én bizony soha többé nem veszek stout/porter típusú sört, szombaton sikerült összehoznom egy újabb vásárlást - ebben már benne lehet pár előtte elfogyasztott ital + valószínűleg az agyam addig jutott, hogy "málna + milk", és ebből máris a milkshake pale ale ugrott be, no de megesik.
De!
Ellenben a múltkori - számomra borzasztó - Banghard-dal, ez bizony nagyon működött, állagra sűrű/krémes, volt habja(!), és kellemes csokis íze. Talán az első pozitív élményem a sörfajtával. (Lehet azért jött be jobban, mert milk stout!?)
A Horizontot eddig is jó főzdének tartottam, figyelni fogom a jövőben a stout vonalukat is.

#23941 olloczky
Köszi a beszámolót, pedig rajta volt a "rendelni kéne" listámon, de akkor költöm másra.

Do you see the white shadow?

(#23952) olloczky válasza Frod (#23951) üzenetére


olloczky
senior tag

Én is köszi ezt az ajánlást, mert szintén nem vagyok porter/stout barát, de akkor ezt én is kipróbálom. Egyszer a Banghard-dal is szemeztem, de a sok rossz tapasztalás után nem vállaltam be, hiába hangzik jól a snickerses duma :D

Azon gondolkodtam, hogy mennyivel jobban jártunk a sör szeretetünkkel, mint aki pl bort vagy egyébb tömény szeszt szeret (gin, whisky stb.) Azok egyrészt drágábbak is, meg hát mi mást tudsz tenni ha meg akarsz kóstolni egy valami jófajta whiskyt aztán ha nem jön be, akkor ott a maradék 4.5 decid azzal mit csinálsz? :D amúgy biztos van erre valami praktika, amit nem ismerek, csak eszembe jutott ez a dolog.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23953) koxx válasza Frod (#23951) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Magyar főzdék a legritkább esetben tudnak jó portert/stoutot főzni. Van 1-2 üdítő kivétel, pl a Nightshift sorozat egészen zseniális lett.

(#23954) Frod válasza koxx (#23953) üzenetére


Frod
addikt

Én az "egyszerűbb" vonalára gondoltam a stílusnak, visszaolvasva a topikot azért látom, hogy vannak itt bőven kedvelői ennek a típusnak, de azért pl az említett Nightshift sorozat is már bőven 2e/üveg fölött van, ami nekem eléggé hazárdjáték, mert sajnos lehet nem jönne be. (bár a tonkás, meg a kávés/csokis jól hangzik)

Do you see the white shadow?

(#23955) Aranypatkány válasza olloczky (#23952) üzenetére


Aranypatkány
tag

Jó azért ne legyünk nagyon sznobok, pár ezer forintért nagyon jó borokat lehet venni. 3-4-5 ezertől már kiemelkedőek vannak.
Persze vannak több 100 ezerért is, de azért na. :P

(#23956) koxx válasza Frod (#23954) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezen a vonalon az igazán nagy varázslat bőven 2k-ról indul. De nem egyszer futottam bele 3-5e ft-os tételbe ami borzalmas volt.

(#23957) Jhonny06 válasza olloczky (#23952) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy jó sör bőven 2k felett indul, míg a normálisabb whisky-k mondjuk 10k felett. Viszont az utóbbit hetekig-hónapig élvezheted, nem fogy el azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#23958) koxx válasza Jhonny06 (#23957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10k felett és nem a kommersz márkák közül válogatva. Nálam kb 1 éve van bontva egy 12 éves Bunnahabhain, még a fele benne van.

(#23959) Dilikutya válasza koxx (#23958) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kommerszek közül a Jameson szerintem jó a 10k alatti tartományban is. Johnny Walker, Ballantines, mit tudom én mi még felejtős, azok miatt hittem azt, hogy nem szeretem a whisky-t :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23960) koxx válasza Dilikutya (#23959) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áh igaz, talán az egyetlen ami jó. Sokáig azt gondoltam, hogy a JimBeam meg piros Johnny A whisky és, hogy mennyire utálom az ízét :) Ballantinesból a Gold már egészen finom, de most a japán vonalra álltam rá mert ár/érték/ízben magasan veri a skót-ír társakat.

(#23961) Dorian válasza koxx (#23960) üzenetére


Dorian
félisten

Én régen a Jack Daniels-t szerettem. Aztán kóstoltam pár skót és japán 15k környéki italt. Nemrég megint vettem egy Jacko-t, és "Fúj, mi ez a szr?!?"
De a minőségibb kategóriában nekem egyértelműen a skót ízlik jobban a japánnál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23962) Jhonny06 válasza koxx (#23960) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is a japán vonalat kezdtem el :) Amit nagyon tudok ajánlani: Nikka Coffey Malt, Nikka From the Barrel és Suntory Toki Blended. Még a Hibiki érdekel nagyon, csak az más árkategória ;]

(#23963) Jhonny06 válasza Dorian (#23961) üzenetére


Jhonny06
veterán

Rájöttem, hogy én a bourbon-t, mint kategóriát nem szeretem alapból. Vettem egy Woodford Reserve-öt, ami elvileg sokkal jobb, mint egy Jack, de mégis ugyanolyan szar íze van :D

(#23964) Dorian válasza Jhonny06 (#23963) üzenetére


Dorian
félisten

Én arra jöttem rá, hogy a minőségi kategóriában nem kell a single malthoz ragaszkodni, sokszor sokkal izgalmasabb, szélesebb ízélményt ad egy minőségi blend whisky, pl. Timorous Beastie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23965) zoli03 válasza Jhonny06 (#23963) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem a Woodford Reserve nem túl jó. Egy Bulleit szerintem sokkal finomabb, de árban ugyanott van (de szerintem még egy fekete Jim Beam is jobb, mint a Woodford Reserve).

(#23966) Jhonny06 válasza Dorian (#23964) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, a Suntory is blended. Meg az ár-érték bajnok Monkey Shoulder is.

(#23967) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

A Maker's Mark miért whisky, miért nem whiskey? key-vel? Amerikai létére. Tudtommal csak az amerikai viszki a whiskey, minden más whisky.

[ Szerkesztve ]

(#23968) koxx


koxx
MODERÁTOR

Csak kene nyitni egy whisk(e)y topikot is? :))

(#23969) Dorian válasza koxx (#23968) üzenetére


Dorian
félisten

van
[link]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23970) olloczky válasza Jhonny06 (#23957) üzenetére


olloczky
senior tag

Na de pont ezt mondom. Kiadsz 15k-t egy üveg whiskyre mert jókat olvastál, vagy a leírásából magad is úgy gondolod, hogy ez lesz a te italod. Aztán megkóstolva nagyon nem ízlik. Jó nyílván úgyis megissza az ember, de engem bántana, hogy most csak azért iszok meg tizenezer forintnyi piát mert hát már megvettem. Ilyen szempontból gondolkodtam el ezen. Ez nyilván fennállhat egy 3 ezer forintos sörnél is, de a veszteség jóval kisebb.

Örömmel látom egyébként, hogy ennyi whisky szerető van itt, jómagam még nem kósoltam még csak black labelt sem, de a jamesont kifejezetten szeretem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23971) koxx válasza Dorian (#23969) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jol el lett rejtve, sose futottam bele

(#23972) Dorian válasza olloczky (#23970) üzenetére


Dorian
félisten

Node sört nem tudsz visszazárni és fél év múlva meginni, whisky-t meg igen. Előveszed amikor vendégek jönnek, vagy olyan alkalmakra, amikor nem feltétlen a maximális ízélmény a lényeg

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23973) Jhonny06 válasza olloczky (#23970) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy whisky-k terén kisebb a skála ízben, ritkán fogok mellé. Mondjuk jóval kevesebbet is kóstoltam, szóval lehet, hogy statisztikailag ez nem állja meg a helyét, de sörökkel elég sokszor mellényúltam már.

[ Szerkesztve ]

(#23974) Xuja


Xuja
kezdő

Engem amúgy érdekelne a minőségi whisky, nincs valami olyan oldal ahol sample packok vannak felesekre?

(#23975) jsk válasza Xuja (#23974) üzenetére


jsk
Topikgazda

Itt vannak: [link]

(#23976) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Tisza blackberry milyen? Ittátok már?

Azt hiszem jövőre, vagy még így év végén belevágok a wild ale-k, sourok világába... :U :)

(#23977) proci985 válasza Jhonny06 (#23962) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nikka Coffey Malt kizarolag akkor erdekes, ha kostoltal mar legalabb 15-25 fajta single maltot es valami mast akarsz. eleg egydimenzios, de nagyon tiszta.

Hibiki szvsz nem sokkal jobb a From the Barrelnel. akkor mar a Yamazaki, de az mostanaban 150 euro folott megy, pedig anno az elso uvegem 2014 korul 60 ert vettem. ok, 60ert kb best buy volt, de 150et nem er. extrem lean, nagyon kiegyensulyozott, de kb ennyi.

majdnem hasonlot tud a 18 eves Glenmorangie, es az sokkal olcsobb.

btw, blendet is lehet jol csinalni, pl a Johnny Walker Green Label remek pelda erre. igaz az kb egy Talisker felturbozva kisse mas jegyekkel, ami a blend alapjan is stimmel :)

es akkor ON:
vegigkostoltam a Mad Scientist double sour fozeteit: a rakoci turos szornyu (bar az eredeti sutemeny is ha nem birod a cukrot), a space cake es a szilvas gomboc csak siman rossz. nagyon edes es nagyon mu. amundsenen es omnipollon szoktunk neha itt a topikban huzni a szankat amikor kiut az aroma, na ez itt hasonlo osszehasonlitas, mint a pilsner es a kobanyai.

untappd 2.25-3.00 koruli ertekekrol beszelunk: oke, hogy fel aron ment a pastry biancachoz kepest, de ez igy felejtos. koszi, hogy tobben probaltatok lebeszelni rola a topikban: neha erezni kell, hogy elhidd.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23978) Dilikutya válasza proci985 (#23977) üzenetére


Dilikutya
félisten

Engem mostanában kimondottan idegesít a Mad Scientist. Sehol egy iható sör, csak a viccesnek szánt, de amúgy picit irritáló marketing, meg ezek a sörnek már nehezen nevezhető cuccok. Még jó, hogy ott a Liquid Cocaine és a Jam72.

Múltkor egymás után ittunk egy Reketye ipát és a Double Hoperatort, és meg kellett állapítanunk, hogy a kettő 1:1 ugyanolyan volt.

A két sütis is vacak, bár én a szilvát alapból nem szeretem, és a Rákóczi túrós is egy iszonyat gejl süti, épp ezért sörben nem is értem a sour vonalat, a sütit sem savanyítja meg a sárgabaracklekvár, ami önmagában is egy ragadós cucc. Space Cake el se jutott vidékre, annyira meg nem csigázott fel, hogy postaköltséget is fizessek érte.

Csinálják az elborult kísérleti söröket, de ami meg jól sikerül, véletlen se vennék be az alap szortimentbe, pedig a Blurry Face pár éve zseniális volt, és tavaly egy piros bogyós mead-jük is nagyon ízlett.

A limitált hordósakra rá se nézek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23979) jsk válasza Aranypatkány (#23976) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az alapverzió nagyon rendben volt. Ezt most eltettem januárra, mert már nem fér el otthon. Szerintem érdemes megvenni, főleg hogy egyszeri főzetek.

(#23980) koxx válasza Dilikutya (#23978) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig a hordós söreik az egyetlen értelmesek, nagyon nem szeretem azt a vonalat amin mennek. Ilyen uborkás sáfrányos lóf.szok meg egyebek, sokminden eszembe jut ezekről, de az nem a sör. :o Ja és persze már standard lett az 1200 körüli indulóár, ami egy vicc. Egy spécibb stoutért v BW-ért elkérnek ugyanúgy 4k-t.

(#23981) jsk válasza koxx (#23980) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egy külföldi stout-ért, bw-ért is elkérnek ennyit, ha nem többet, és azok csak 0,33-0,44-esek. A Mad-nek is ugyanannyiba kerül az alapanyag, mint egy külföldi főzdének. Azon, hogy a végeredmény milyen, lehet vitatkozni, de nem véletlenül én sem veszem meg a Mad hordós-üveges söreit.

Most jön egy hordóérlelt fűszeres mézsörük, de már az sem érdekel. Nagyon jók reklámban, marketingben, fanbázis gondozásban. Most már ideje lenne újra a sörfőzésre koncentrálni.

Amúgy itt egy jó cikk, hogy miről mit gondol most az MS: [link]

(#23982) proci985 válasza jsk (#23981) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az emlitett mad scientist double pastryk egyebkent erre kb 6-7eur / 0,33 korul mentek, szoval arban pl az Omnipollo Bianca Blueberry szintjen voltak normalizalva.

egyebkent udvozlendo, hogy eljutottak a sved belpiacra es szvsz valahol ertheto, hogy olyan sort kuldtek, ami kulonleges. szep meg jo a liquid cocaine es a jam72, de sved belpiacon a 7-8%os ivosor DIPA 2.5-3.5 euro korul halalcsoport: orszagos szinten ott az Omnipollo, Stigbergets, Oppigårds es a Dugges, helyi szinten meg erre jon meg 1-2 fozde ami siman hozza a Jam72 szintet.

stout megint kemeny mezony, az Omnipollo Noa folyamatosan elerheto kb mindenhol, amire meg jonnek a helyi cuccok, plusz neha olyan sorok elerhetoek szezonalisan (adott esetben evekig), mint a Deschutes Abyss vagy a Great Divide Yeti. 5 eur koruli mezonyrol beszelunk, ahol a Noa kb aranymerce.

ahogy neztem egyebkent a helyi fogadtatasa eleg jo volt, untappdja talan meg felfele is kuszott, szoval en boven lefele logok ki a velmenyemmel :). egyebkent amit irnak a linken stimmel, sved piac kemeny es szo szerint semmi se szent, ha lőrét probalnak az emberre rasozni.

egyebkent a business modell fontos hosszu tavon, ertheto toljak. kiserletezes udvozlendo, abba meg sajnos benne van, hogy neha rossz a koncepcio.

Dilikutya: igen, azert rendeltem be oket, mert vegre eljutott egy magyar fozde a sved belpiacra, ez nagy szo! alapvetoen ahogy nezem egyebkent jo volt a fogadtatas.

btw ha ket ipa hasonlo volt lehet tul sokat alltak a polcon, ha a komlo jegyeik alapjan nem lehet oket megkulonboztetni. mondjuk az is lehet, hogy ugyanazok a komlok, egy idoben a galaxy-citra vonal azert elegge dominans volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23983) olloczky


olloczky
senior tag

Áh na ma sikerült szereznem BYM Big Liest. Este tesztelem, nagyon várom :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23984) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Andromeda - imperial pastry stout

Fekete test gyakorlatilag nulla habbal. Illatra massziv kokusz(tej). Izre elsore kokusz, kokusztej, kave, etcsokolade, kozepesen hosszan nemi vanilia, (vaj)karamella, fahej ostya es rye bourbonba csuszo alkohol. Olajszeru, massziv es eszmeletlenul szeles test.

Csodalatos. Gyakorlatilag egy coconut pastry totalisan teletolva anyaggal, ami kozeptavon izlelve sebesseget valt es a stout helyett egy rye bourbon lecsengeset tudja. Mikozben tudja mindketto komplexitasat ugy, hogy egyik eleme se serul. A pastry stout Omnipollo mercevel letisztult es fokuszalt, ami ezzel a hordozassal a tokeletes parost alkotja. Kulon pozitivum, hogy izre ezt bizony teletomtek rendes kokusszal, nem aromaval keszult.

Nagyon ajanlott. Iden siman ez az egyik legjobb sor amit ittam. Eredetileg a covid19 veget varta, de mivel masodik eve allt a polcon nem akartam megvarni, amig ihatatlanna erik es erzesre kb ez az a pont, amikor lassan meg kellett sajnos bontani ha mar szabin vagyok. A Lervig Paragon 2020 mellett kb a masodik sor, amire 20 euro/0,33uveg ar folott is azt mondom, hogy ez ert annyit.

Egyebkent a Dugges fozte, es egyertelmu, hogy ez a sor lett a kesobbi 15%os soreik pre-runja. Teljesen egyertelmu a rokonsag a 15!, a 16!, a New School es az Old School sorokkel. Amiben ez jobb, az a leanseg, ahogy a bipolaris (coconut pastry stout es bourbon) mivoltat prezentalja. A Dugges New School eleg kozel all hozza, de azert nincs benne annyi anyag (cserebe harmadaron megy), a 16% meg atmegy hordozott pastry svedasztalba kokuszfokusz helyett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23985) Aranypatkány válasza jsk (#23981) üzenetére


Aranypatkány
tag

Elsősorban elvárom, hogy ne horror árba menjen egy amúgy nem túl jó, nem túl lean magyar craftsör. ÁFA mértéke ide vagy oda...

Amcsiban ilyenek mennek 10 dollárért például: (4-es pakk Breakfast stout). Teszem azt 800 forint/üveg, és ez egy jó stout. A MS New York Moccacino pl. 1300 forint most a Sparban, hiába 0,44. A MS meg azért nem egy Founders szint szerintem. A Kőbánya Catacombsot meg hagyjuk is.

https://www.target.com/p/founders-breakfast-stout-beer-4pk-12-fl-oz-bottles/-/A-53025361#lnk=sametab

A KBS 4-es pakk 16 dollár ott, de ez már szinte csúcscraft. Illetve nem kell érte elmenni a világvégére, hanem egy nagyobb boltban megkapsz.

https://www.target.com/p/founders-kentucky-breakfast-stout-beer-4pk-12-fl-oz-bottles/-/A-53513863#lnk=sametab

(#23986) jsk válasza Aranypatkány (#23985) üzenetére


jsk
Topikgazda

Magyarország akárki akármit mond nem vállalkozóbarát ország. Durva bürokrácia vesz körül, papír-papír hátán. Ilyen adó, olyan adó. A fizetésre rakódó terhek, stb. Ezek mind megjelennek az árban. A magyar főzdék mennyi gyártanak egy-egy tételből? Nem sokat. A Spar is jócskán rátesz, mert kraft. Mennyit gyárt egy Founders? 600000 hordót egy évben, az USA 12. legnagyobb főzdéje. Nagyüzem, meg is vásárolta a spanyol San Miguel. A sörei már a közelében sincsenek a csúcskraftnak. Sajnos.

Azonban tény, hogy ott olcsóbbak a jó sörök.

(#23987) proci985 válasza jsk (#23986) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

A sörei már a közelében sincsenek a csúcskraftnak.
a hordozott breakfast stoutok ennek ellenere stabilan tartjak a 4.3-4.4 koruli untappdot, evrol evre. kbs 200+ezer checkinnel 4.40en all.

felvasarlasnak kb annyi hatasa lett, hogy van europai rendes elerhetoseguk egesz evben, plusz a targetes link alapjan van eleg soruk kielegiteni a piaci igenyeket USAban, ami 5 eve megint nem stimmelt. minoseget nekem nem ugy tunik, hogy befolyasolta a felvasarlas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23988) koxx válasza proci985 (#23984) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A sok kokuszt leszamitva jol hangzik. Van meg egy uveg dugges 16-om karacsonyra, elegge bejott multkor

(#23989) olloczky válasza olloczky (#23983) üzenetére


olloczky
senior tag

Értem most már a hype-ot körülötte. Szerintem tényleg az egyik legjobb magyar IPA. Ízében szerintem grapefruit, az alkohol egyáltalán nem tolakodik hiába 9.5% és gyönyörű habja van, ami hosszú percekig ugyanolyan marad. Tényleg zseniális. A weboldalon azt írják, hogy a Bright lies alap ipájuk ez csak felturbózva, szóval arra is rákóstolok mindenképpen. Eddig csak a Yellow Haze-t ittam tőlük, és az is nagyon ízlett.

Egyébként szerintem minden tulajdonsága megfelel ahhoz, hogy NEIPA legyen, nem értem, hogy miért is nem az. Valaki fel tud világosítani ezzal kapcsolatban? :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23990) looser


looser
addikt

A magyar vásárlóknak „gyatrább” árut kínáló multik akár 500 milliós bírságot is kaphatnak jövő nyártól

Szerintetek ez a licenszelt sörökre is vonatkozik?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23991) Xuja válasza olloczky (#23989) üzenetére


Xuja
kezdő

Ez a Big Lies ugye? Az 100%-ban NEIPA (csak a dobozon nem jelzik).

(#23992) olloczky válasza Xuja (#23991) üzenetére


olloczky
senior tag

Azaz igen, köszi a választ :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23993) looser


looser
addikt

Na még egy HVG cikk, nem tudom, hogy bújhatott el :D

Imádtuk a lilahagymás sört, de a meggyes-mákos se rossz: teszten a legfurcsább sörök

"Sok magyar kézműves sörfőzde van, ahol a kísérletezés nem áll meg az alkoholfok és a komlófajták valóban élet-halál fontosságú kérdéseinél, de a sörfőzők egészen elmennek a falig, majd átmásznak rajta, és egészen odáig szaladnak, ahol az ízlésrendőrség már nem éri utol őket."

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23994) proci985 válasza koxx (#23988) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha a kokusz nem jon be, akkor a dugges variansokkal jobban jarsz. ennek tenyleg az a specialitasa, hogy ugyanugy erezni benne a rendes kokuszolajat, mint egy rendesen megcsinalt indiai szoszban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23995) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Most bontottam egy Fuller's Imperial Portert. :)
Nem csalódtam benne, nagyon karakteres, erős íze van.

[ Szerkesztve ]

(#23996) proci985 válasza Grave_444 (#23995) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egy teljesen jo cucc! cseresznyet mennyire erezni ki belole?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23997) Grave_444 válasza proci985 (#23996) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gyümölcsös ízt kiérezni, de nem cseresznyére tippeltem volna.

(#23998) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mine Is Bigger Than Yours: Port & Bourbon Barrel Aged (2021)

Na ez odab.szott rendesen. Kellemes aszalt szilvás ízjegyek, hordós érlelés is nagyon kijön, letisztult, egyáltalán nem érezni a 15% alkoholt, ha nem tudtam volna akkor 10 alá tippelem. Azt hiszem nem véletlen a 4.33-as rating sem. Kicsit sok a 375ml 1 főre, de legyűrtem. :))

[ Szerkesztve ]

(#23999) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Boldog Karácsonyt kívánok!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24000) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Kaptam ajándékba. :D
Azt hiszem ennek nem állok egyedül neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.