Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) looser válasza koxx (#20998) üzenetére


looser
addikt

Lehet, hogy a Greyjoyra akart válasz lenni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21002) Dilikutya válasza koxx (#20998) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem itt még a tea is közrejátszik. New England IPA-t kéne megpróbálnod, azok nem keserűek, nem ennyire, nem így, ott ízében is a déligyümölcsös dominál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21003) koxx válasza Dilikutya (#21002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

NE ipat mar kostoltam, azok tenyleg jok. Bar ott sem mindegy melyik fozdetol. Ami viszont meglepett, hogy a soproni malna tokre jo, marmint nem lehet sorkent tekinteni ra, de melegben a Balaton partjan siman elkortyolgatom. Alkoholt nem is erezni benne pedig ha jol remlik 4%-os

(#21004) mekker


mekker
őstag

Fóti rendelés
Van most ez az "akció". Ti mit vennétek?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21005) looser válasza mekker (#21004) üzenetére


looser
addikt

Szerintem jók a Fóti sörei, bár őszintén szólva sok éve nem kóstoltam őket. Azt nem mondanám, hogy az érzékszerveim fejlődtek azóta, sőt, de jópár sört sikerült azóta kóstolni. A Romanovot egyszer ittam, amikor a Különleges Sörök Boltjában csapra vertek egy hordó Arany Ászokot, sok-sok éve... Én mindegyiket megkóstolnám, ha többen lesztek, szerintem rendelhettek mindből :-)
De leszűkítve mondjuk háromra: Zwickl, Eleven, Romanov.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21006) kökény válasza mekker (#21004) üzenetére


kökény
aktív tag

Keserű mézet is venném ;)

(#21007) Aranypatkány válasza kökény (#21006) üzenetére


Aranypatkány
tag

Emlékszem amikor valami különleges, nem hétköznapi sört akart vedelni az ember idehaza úgy kb. 9-10 éve, ami se nem belga sör, se nem búzasör, akkor a keserű méz milyen jó sörnek számított :)) ezek az ilyen olyan pastry stoutok, meg tripla ipák, gose-k még sehol nem voltak.

Érdemes amúgy ENNÉL a fórumnál is visszaolvasni sok évvel ezelőtti kommenteket mik mentek mint különleges sör :DD

(#21008) Dilikutya válasza Aranypatkány (#21007) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ízlés kérdése is azért. Más kategória, én azt mondom. Én se mindig akarok IPA-t inni. A Keserű Méz körül volt amúgy valami balhé, mintha ketten is főzték volna egy időben, pár éve. Én néhány év után karácsony előtt ittam egyet, de nem ízlett, és emlékeim szerint már azt megelőzően se. Nyomába sem ért annak, amilyen eleinte volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21009) kökény válasza Aranypatkány (#21007) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, én is ezt ittam, amikor először találkoztam a magyar craft sörrel, mint fogalom, nekem akkor nagyon bejött,de azóta sem ittam.Már csak a nosztalgia miatt is érdemes lenne rákóstolni megint.

[ Szerkesztve ]

(#21010) looser válasza kökény (#21009) üzenetére


looser
addikt

A 2012-es Budavári Sörfesztiválon ittam elsőnek, egy kicsi hippi buszból (Főzdebusz?) mérték és kilométeres sor kígyózott, valami állati lassan ment a dolog és végül nem jutottam hozzá... Egyébként jó kis sör, stílusteremtő :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21011) Dilikutya válasza looser (#21010) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bizony, az a Főzdebusz volt, és Zsófi. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21012) jsk válasza Dilikutya (#21008) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Fóti főzde és Bart Dániel között volt a vita. Anno együtt forgalmazták ezt a sört gentlemens agree alapján. Azt összekülönböztek, végül mindketten külön is megcsinálták ezt a sört. A vita vége nem tudom mi lett, nem követtem végig az ügyet.

(#21013) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Pár barátommal elmennénk sörözni szombaton valahol Bp.-n. Természetesen kraft sörbuziskodás lesz némi lenyomatóval (ennivaló) :)

A KEG-et tudjátok ajánlani? Jó hely?
Asztalfoglalás szükséges szombatra, vagy fölösleges a külföldi turisták hiánya miatt?

(#21014) JoinR válasza Aranypatkány (#21013) üzenetére


JoinR
senior tag

Elmegy, bár nekem már nevetségesen drága. Foglalni kell, tele lesz.

Szerk: +1 a Bölcsőre.

[ Szerkesztve ]

(#21015) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#21013) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Bolcsobe foglaljatok, ott finom az etel. Utana at lehet ruccanni KEG-be, 3 percre van gyalog. Mivel nem vagyok helyi, KEG-be foglalasrol nem tudok ertekezni.

[ Szerkesztve ]

(#21016) koxx válasza Aranypatkány (#21013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kell foglalni, a kaja es a sör jo, de draga hely. A bolcso sem sokkal olcsobb. Februarban a kegben szulinapoztunk kb 15en, minden rendben volt.

(#21017) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#21013) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyon sokan vannak mindenhol a turisták nélkül is, foglalás nélkül nem indulnék el ilyen népszerűbb helyekre.

(#21018) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

De lehet azt csináljuk, hogy eszünk valahol aztán megyünk a Csakába meg a Hopába, néztem a Keget meg a Bölcsőt, olyan extrém söreik nincsenek, az előbbinél meg csak 2dl vagy 4dl. kérhető.
A Hops Beer Bar meg megint extrém drága, ráadásul a Beersideos sörök már a fülemen folynak ki :D
Esetleg más helyek?

(#21019) L4D1K válasza Aranypatkány (#21018) üzenetére


L4D1K
őstag

:DD

# ANTAL Tuning #

(#21020) Aranypatkány válasza L4D1K (#21019) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ááááá ez lesz az köszönöm!!! :DD :C
Untappd link esetleg?

Úgyis hónap vége van...

(#21021) koxx válasza Aranypatkány (#21018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neked csak Dezső? Mellette 200m-re a black cab hambizo.

(#21022) Aranypatkány válasza koxx (#21021) üzenetére


Aranypatkány
tag

Az se lehet rossz, tudtommal ott szokott állandó jelleggel lenni BYM.

(#21023) L4D1K válasza Aranypatkány (#21022) üzenetére


L4D1K
őstag

Esetleg Wunder sörművek? Szemben meg ott az Öszvér olcsó csapolt cseh sörökkel plusz hús és zsír alapú finger food :D

# ANTAL Tuning #

(#21024) Dilikutya válasza L4D1K (#21019) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez még falun is jó ár. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21025) proci985 válasza Aranypatkány (#21013) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

helyiek miatt lesz tele, kulfoldi turistat en tavaly nem lattam egyik helyen se (magamat leszamitva ;] ).

kaja Bolcsoben jobb a Kegnel, de kb annyival dragabb is. szvsz mindket helyen budapesti viszonylatban kb atlagosak az arak, sor picit dragabb de meg mindig kb annyi amennyibol normal esetben webshopbol kijon egy rendeles. tavaly mindket helyet megjartam harom-negyszer ket het alatt (festettem es nem volt konyham, tetejeben budapesti viszonylatban a szomszedban voltak), jol lehet lakni akkor is, ha egyebkent kb proteinszeleten huzod ki a napot fizikai munkaval az esteeig. Bolcsoben van egyebkent uveges sor is ami nincs updatelve az oldalukon.

negativum, hogy nem lehet kiulni, de naplementet nezni Budapesten a Jonasbol az igazi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21026) koxx válasza proci985 (#21025) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jonasban raadasul a tuning szolgaltatja a burgereket amik az egyik legjobbnak szamitanak.

(#21027) #89309696


#89309696
törölt tag

Kaptam egy 4-es fóliapakk Lobkowicz Ale-t egy egész finom malátás, nem keserű borostyánsárga, picit pirított, már kicsit oda is pörkölődött kenyérhéjas ízű sör, mintha egy kis saválló íze is lenne.
Hááát, melegben nem ezt a legjobb inni.

Ami érdekes, hogy az elejére Ale van írva, a hátuljára is az van írva, hogy felsőerjesztésű sör, ízre is olyan, de azt írja a magyar és az angol is, hogy láger.
Esetleg a láger alatt nem az alsóerjesztést érti, hanem azt, hogy nagy tartályokban készült, ez a leglogikusabb.

Edelweiss Hefetrüs-t ittam tegnap fűnyírás után, hát az baromi jól csúszott és regenerált, feltöltötte az elektrolitjaimat. :D

[ Szerkesztve ]

(#21028) mekker


mekker
őstag

Elfogadta Kósa Lajos sörtörvényét a törvényalkotási bizottság

Az a célunk, hogy szűnjön meg a termékkizárólagosságot biztosító szerződések rendszere, mert ez a rendszer fenntartja a nagy, multi sör- és üdítő gyártók és forgalmazók piaci túlsúlyát, korlátozza a versenyt, hátrányos a hazai kézműves-, kisméretű gyártók és forgalmazók számára. Olyan rendszert szeretnénk bevezetni, amely olyan lehetőségeket nyit a magyar sörösök és üdítősök számára, mint amilyeneket élvezhetnek az osztrákok, a csehek, a szlovákok, a németek a saját hazájukban.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21029) Aranypatkány válasza mekker (#21028) üzenetére


Aranypatkány
tag

Kósa......najó :DDD :U

(#21030) kökény


kökény
aktív tag

Ez a Pentrich... én nem ismertem őket eddig, a 4. szülinapjukra kijöttek egy olyan trióval, hogy bexarás, USA top szint :C

(#21031) [CsuCsu] válasza kökény (#21030) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert nem USA top szint, de jo serek voltak ketsegkivul! Julius elsejen ujabb trio erkezik, raereztek.

(#21032) F-ECT$ válasza mekker (#21028) üzenetére


F-ECT$
titán

Az ötlet jó (a multik évtizedekig nem fejlesztettek semmit az óriási bevételek ellenére sem, viszont nem engedik oda a kisebbeket a kocsmákba), csak gondolom a megvalósítás lesz olyan, hogy a haverok kis cége juthat majd így előnybe, nem akárki...

Dive ever, work never.

(#21033) #89309696 válasza mekker (#21028) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez azt jelenti, hogy a boltok ahol csak egyfajta sörgyár termékeit lehetett kapni, mert kizárólagosságot kötöttek a boltossal (erőszakkal inkább), innentől kezdve már bármilyen sört árulhatnak? Ez jól hangzik.

Emlegetik az üdítőket is, de egy olyan brigád szájából akik kiirtották az üdítőital kultúrát a népegészségügyi adójukkal, ez roppant komikus. Mondjuk itt mi nem az.
A Csíki az mindenhol meg fog jelenni ezek szerint. :U

[ Szerkesztve ]

(#21034) kökény válasza [CsuCsu] (#21031) üzenetére


kökény
aktív tag

Nem értek egyet, mondj legalább egy usát, ami ettől többet tud/jobb ugyanebben a kategóriában!

(#21035) Dorian válasza F-ECT$ (#21032) üzenetére


Dorian
félisten

Miután Matolcsiék bevásároltak kisebb sörfőzdékből, nem véletlen a javaslat...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21036) jsk válasza mekker (#21028) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez kb. annyit fog jelenteni hogy a kocsmában a Pécsi mellett lesz Dreher és Arany Ászok is. Ha lesz kedve a tulajnak különböző beszerzési csatornákat használni. Így majd fizetheti maga a napernyőt🙂
Eddig is volt lehetőség 20%-ban a szerződés mellett más sört árulniuk. Nem sokan tették meg, mert a legtöbb helyen a kutya nem venné 1200-ért a Monyo ipát.

De ne legyen igazam.

(#21037) kökény válasza kökény (#21034) üzenetére


kökény
aktív tag

Bocs, pontosabban fogalmazok, a Birthday hozza a szintet szvsz, a másik kettő egyszerűen csak finom, így kerek a történet. :R

(#21038) Jofi81 válasza Dorian (#21035) üzenetére


Jofi81
őstag

Mit vásároltak? Csak hogy tudjam, mit nem kell megvenni.

(#21039) Dorian válasza Jofi81 (#21038) üzenetére


Dorian
félisten

A teljes Pécsi és a Hübris biztosan az övék, de lehet, h van még.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21040) NoLF válasza Aranypatkány (#21018) üzenetére


NoLF
addikt

esetleg cseh sörfeszt a westend tetején? nem feltétlenül craft, de lesz pár tétel az tuti. és kaja is.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21041) Jofi81 válasza Dorian (#21039) üzenetére


Jofi81
őstag

Ezt a kettőt tudtam én is. A Pécsi miatt lett megemelve a kisüzemi határa, azóta "kraft" a Pécsi...

(#21042) [CsuCsu] válasza kökény (#21034) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Barmelyik Monkish amit az elmult ket hetben ittam. A Mockeries batch2 peldaul. Hatarozottabb, elesebb a komlo, kiegyensulyozottabb, kremesebb test.

[ Szerkesztve ]

(#21043) Dilikutya válasza Jofi81 (#21041) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából ez pont két olyan főzde, ami nélkül lehet létezni. A pécsi sörök nem rosszak, de nem is jobbak mint pl. a Dreher sörei, ha pilsenire szomjazom, akkor meg úgyis Pilsner Urquell-t veszek, nem Pécsi Pils-t. A Hübris jó, nekem nem volt vele bajom, de semmi olyat nem tudott, amit ne tudna bármelyik kraftnál a maga kategóriájában az alapsör. Persze Bp-n lehet nagyobb tőlük a választék, de itt vidéken úgy vagyok velük, mint a FIRST-tel is, semmi olyat nem láttam egyiktől se, ami hiányozna, ha nem lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21044) kökény válasza [CsuCsu] (#21042) üzenetére


kökény
aktív tag

Na jó, hát a Monkish tipa külön állatfaj, az nem ér :D

(#21045) L4D1K


L4D1K
őstag

Na én is találtam végre.

Nem estem hanyatt tőle, de a Tihanyi emelkedő után gyorsan csúszott.

# ANTAL Tuning #

(#21046) mekker válasza jsk (#21036) üzenetére


mekker
őstag

[link]
Itt le van írva, hogy mi az alap probléma. A gond az, hogy nem éppen piaci alapon működik ez az egész a jelenlegi formájában. Más kérdés, hogy miért hozták ezt a törvényt

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21047) chatran válasza L4D1K (#21045) üzenetére


chatran
őstag

Miben különbözik a Hoppy-tól? Nekem az is ipa jellegű volt.

(#21048) proci985 válasza mekker (#21046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2010 utan mondjuk ezt meg tetozte a kukorica apokalipszis, amikor egy ido utan tenyleg ugy mentunk le egy sorre baratokkal, hogy hol van legalabb soproni 1895 vagy borsodi bivaly. azt hiszem ez a ketto volt meg oke. aztan ha nem volt, hol van koktel.

ehhez kepest:
- Chicagoban csaprol ittam founderst a helyi sportbarban, Gouse Islandot a helyi blueskocsmaban es valami obskurus farmhouse alet a negycsillagos hotel barjaban
- Londonban a szomszed kozertben is volt Punk IPA
- Daniaban konkretan ilyen 150 checkines nanocuccokbol sikerult bevasarolnom a szomszed kisboltban
- svedeknel ha messzebb utazok a helyi boltok tesztelese visszatero program (mert valtozik, hogy melyik mikro/nanofozde erheto el), kb mint a magyar borvidekeknel. legsulyosabb elmenyem az volt, amikor a tok atlagos hipster stockholmi vizparti kiulos helyen pride alkalmabol sajat sort fozettek... a Mikkellernel.
- Hollandiaban kb ugyanaz volt a helyzet, mint svedeknel
- nemeteknel mar 20 eve is mindenhol kezmuves/nano fozes ment, csak az naluk az alap volt

visszagondolva egy helyen volt az, hogy egyetlen marka cucca volt elerheto. a muszlim allamvallasu Marokkoban, ahol kvazi nem lehet alkoholt kapni par hely kivetelevel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21049) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mad Scientist: Tokyo Lemonade - nem vagyok a belga witbier-ek (édeskés búzasör) ismerője, de az tuti, hogy ezért még egyszer ennyi pénzt nem fogok adni :(

Dive ever, work never.

(#21050) [CsuCsu] válasza proci985 (#21048) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Londonban a sarki kozertben (ertsd Tesco/Waitrose/Morrisons) most mar Buxton imperial stout, BrewdogxCloudwater NEDIPA, BA saison, milkshake IPA, stb kaphato. Nagyon raleptek a gazra. A Tesco kezdte, most meg versenyt vivnak egymassal, ki tud meg kraftabb lenni. Megtalaltak azt az uzleti modellt, amivel eleg kisebb mennyisegre idoszakosan szerzodni, igy most folyik minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.