Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) koxx válasza Grave_444 (#24000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hú ebből én is behúztam egyet múltkor az intersparban, érdekes lesz.

A monyótól sikerült beszereznem a Franky 4 fingers 2015-2019-ig megjelent darabjait, kíváncsian várom milyenek. Ha jól rémlik akkor a 16-os és 18-as tételeket már ittam és nagyon jók voltak.

Boldog karit a sörösöknek :))

(#24002) Grave_444 válasza koxx (#24001) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Érdemes többen nekiállni?

Boldog Kárácsonyt Mindenkinek! :)

(#24003) koxx válasza Grave_444 (#24002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Min 2 emberes sztem. Egyedul nem allnek neki :N

(#24004) olloczky válasza koxx (#24003) üzenetére


olloczky
senior tag

Boldog karácsonyt sörstársak! (Na jo ez lehet sok volt bocsi :) )

Tartogattam eddig a viharsarok almas pite soret. Szerintem nagyon jol sikerult a megvalositas. Kellemesen erzodik az alma es a fahej de mellette megorizte sörös jelleget. Igy karacsonykor egynek elment :)

Sajnos az a szégyen ert, hogy valamiert magamnak nem keszultem sorokkel itthonra, de ajandekokkal keszultem masoknak.. ugyhogy a viharsarok almas piten es a tomenyeken kivul csak pezsgo maradt, azt iszogatom most :B

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24005) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Boldog, sörben gazdag karácsonyt minden fórumtársnak! Engem speciel elnyomott a kajakóma elég rendesen, ami még holnap folytatódni fog :DDD , így a nagyágyúk (imperial stout, porterek) megmaradnak januárra, de még februárra is, de lehet más sem fog lecsusszanni így a napokban :Y :O

(#24006) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Boldog Karit!

ez a kedvenc aláírásom

(#24007) OPiiPO válasza ROBERTOH (#24006) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azzal a kis rózsaszín elefánttal csak óvatosan :) Volt vele afférom pár éve Hollandiában, mondjuk az a csapolt volt.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24008) Dorian válasza OPiiPO (#24007) üzenetére


Dorian
félisten

Minden Karácsonykor veszek egy ilyen pakkot, nagyon finom ez a kiadás. Kivéve tavaly, amikor romlott volt mind a négy :(((

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24009) thesound


thesound
őstag

Én egy Pannonhalmi Quadrupel-t ittam. Első ilyen söröm. Nem volt eget rengető, de jól esett reggeli helyett :D . Ami feltünt, hogy ahogy melegedett jobb lett.
Kicsit vissazolvastam és látom ha ízlik, akkor a La Trappe-t kell még megkóstolnom.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24010) jsk


jsk
Topikgazda

Eddig ezeket ittam meg az ünnepek alatt:



(#24011) koxx válasza jsk (#24010) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen volt a paragon és a vanilla dream?

(#24012) ROBERTOH válasza OPiiPO (#24007) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Bírom :)
Régebben már végigkóstoltam majdnem az összes Deliriumot. No de elő kéne vennem a korábban kiposztolt söröket is :)

ez a kedvenc aláírásom

(#24013) jsk válasza koxx (#24011) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Vanilla Dream volt eddig a legjobb sör a Karácsony alatt. Sűrű, csokoládés és persze vaníliás agymenés.
A Paragon 2020 is finom volt, de a 2019-es kiadás valahogy kiegyensúlyozottabb volt. Lehet jobban becsültem volna, ha előtte iszom a Jackie O's Iron Furnace (2021)-t. Ez utóbbit ma döntöttem le a torkomon. Hát én bírom az édes söröket, de ez már nekem is sok volt :)

Mindenesetre még van pár jó cucc a hűtőben, de azért holnap már szünetet tartok a májamnak.

[ Szerkesztve ]

(#24014) proci985 válasza jsk (#24013) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hogy tetszett a brewski x omnipollo collab a kalappal?

nekem kb az ev sourja volt a lean es letisztult prezentaicoja. bar belegondolva ez egysikunak is erezheto.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24015) jsk válasza proci985 (#24014) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ahhoz képest, hogy mennyi gyümölcs van benne, nálam a vanília mindent elnyomott. Amivel egyébként nekem mindent el lehet adni, így bejött a sör.

(#24016) koxx válasza jsk (#24013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég jól hangzik, nálam mondjuk a vaníliás-kávés vonallal bármit el lehet adni :D

(#24017) jsk válasza koxx (#24016) üzenetére


jsk
Topikgazda

Vanília, kókusz, tonkabab. Ezek nálam bármikor jöhetnek.

A mai Omnipollo "100-ik" Bianca-ja kidobott pénz volt. Konkrétan fogkrém utóíze volt. Viszont most kortyolgatom az alábbi sört. Na ez nagyon rendben van. Lágyan kókuszos, a rum sem tolakodó, és nem harsányan édes.

[ Szerkesztve ]

(#24018) jsk


jsk
Topikgazda

Várom az első ilyen színvonalú magyar barleywine-t.

(#24019) L4D1K válasza jsk (#24018) üzenetére


L4D1K
őstag

Én még mindig őrizgetek egy Monyo Nordic Vibe-ot. Hátha az idő jót tesz neki

# ANTAL Tuning #

(#24020) koxx válasza L4D1K (#24019) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fú abból tavaly bevásároltam vagy 6 üveggel, az egyik közeli boltban 899ft-ért rakták ki, elhoztam mindet. :D

(#24021) Aranypatkány válasza jsk (#24018) üzenetére


Aranypatkány
tag

Esetleg a Horizont idei rumos hordós tonkababosa?

(#24022) L4D1K válasza koxx (#24020) üzenetére


L4D1K
őstag

:))

Nekem még az első batchből van egy üveggel nem tudom utána újrafőzték e. Anno a főzdefeszten bejött és gondoltam megéri egy üveggel eltenni.

Ez az egyik magyar "kincsem". A másik egy 3 éves Tsunami illetve egy Gemenc BA barley.

A monyo kékfrankos BA stoutnak még adok pár évet

# ANTAL Tuning #

(#24023) jsk válasza Aranypatkány (#24021) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az finom volt, de nem ájultam el tőle. A Gemenc hordós még a hűtőben van.

Nordic Vibe kimaradt, ami meglep, mert úgy emlékszem ittam🙂.

(#24024) looser


looser
addikt

Valaki megy a Hopába szilveszterezni?

Káosz és rettegés Budapesten #11 - SZILVESZTERI KÁOSZ

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24025) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

csőröge. ha nem akarok dublinba utazni itthon hol találom a legfinomabb és legautentikusabb guiness pintot?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#24026) looser válasza K1nG HuNp (#24025) üzenetére


looser
addikt

Nem tudom, mennyire számítanak autentikusnak, de a Publin a Madách térnél (M3 busszal a Deákig) szerintem elég jó. Viszkiből is elég sokféle van és jó a kaja is. Úgy 3 éve jártam ott, nekem tetszett.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24027) proci985 válasza L4D1K (#24022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne varj vele tul sokat. egy apatsagi belga, egy barley wine vagy egy geuze jellemzoen csucson marad 3 ev folott is, BA imperial stoutoknal ez elegge keteselyes tud lenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24028) K1nG HuNp válasza looser (#24026) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

egész pesten nincs guiness csapon.. valamiert mindenhol kifogyott

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#24029) jookomak válasza K1nG HuNp (#24028) üzenetére


jookomak
őstag

Nem tudom igaz-e még, de az ír szigeten kívül csak export verzió van, az meg nem jó. Amikor kiköltöztem, és először ittam helyit, akkor összeállt a kép.

(#24030) NoLF válasza K1nG HuNp (#24028) üzenetére


NoLF
addikt

Ma mar lesz a davy byrnes pubban! :K Legalabbis az egyik tulaj, Tim (a Timco sorfozde atyja) ezt kondta nekem mult heten.

shamrockot nem kapsz ra, de fekete arany anelkul is jo.

atkerult a borsodihoz a Guinness forgalmazasa, azert volt kaosz de ok mara kapnak vegre, az tuti.

jookomak: nem export verzio van mar.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24031) olloczky


olloczky
senior tag

A bym no memories jo kezdes a szilveszternek? :) BÚÉK nektek! ;)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24032) K1nG HuNp válasza NoLF (#24030) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

most voltam, meg mindig nincs :(

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#24033) koxx válasza Grave_444 (#24000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez egy akkora csalódás volt nekem, elfeleztük, de az utolsó 1dl-t kiöntöttem annyira nem esett jól. :( Ez egy borzasztóan túlárazott és nem igazán jó sör.

(#24034) looser válasza olloczky (#24031) üzenetére


looser
addikt

No memories-el kezdtem, nekem bejött. A főzdével biztosan nincs gond 😎

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24035) olloczky válasza looser (#24034) üzenetére


olloczky
senior tag

Jaja csak arra ertettem, hogy lesz e vajon kepszakadas este :D de nem volt. Es a no memories finom volt.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24036) looser válasza olloczky (#24035) üzenetére


looser
addikt

Bocsánat, benéztem, Only memories volt a tegnapi első tétel nálam :-)
Örülök, hogy ízlett és nem lett rossz vége :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24037) koxx


koxx
MODERÁTOR

Elfeleztünk egy ünnepi Monyó 7-est is, ezért kár volt :/ mintha szénsavas bort ittam volna, nem nagyon kéne erőltetni ezt a boros hordós érlelést. A 4k-s ár meg egy vicc, nagy jóindulattal megér talán 2-t.

(#24038) NoLF válasza K1nG HuNp (#24032) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor biztos nem vilt boldog a tulaj, meg a vendegek… sajnalom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24039) SG42 válasza jsk (#24023) üzenetére


SG42
csendes tag

Én az új év kezdeteként elszopogattam ezt a NightShift, nagyon bejött (4,75), egy egész kicsit kilógott az alkohol nekem, de a legjobb night shift volt amit eddig ittam (kb 5 fajta volt eddig meg, meg van 2 fajta az ideiekből), nekem elég kiegyensúlyozottnak tűnik, sokkal jobban ízlett, mint a never before 3, amit karácsonykor ittam. Még nem ittam Tonka babost, lehet hogy az jött be, még mit érdemes ilyenből kóstolni?

(#24040) jsk válasza SG42 (#24039) üzenetére


jsk
Topikgazda

Utóbbi időben rendszeresen szokott lenni a Lervig 3 bean stoutja a Csakában. Elvileg jön megint januárban. Fantasztikus tonkabab íze van.
[link]

(#24041) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Lervig / Stillwater Artisanal Times 8 Bourbon Barrel Aged - BA pastry stout

Ejfekete test, minimalis es azonnal elillano habbal. Illatra bourbonhordo, kakao, tejkaramella, melanzs es vaniliacukor. Izre kakao, tejkaramella, melanzs es vanilia. Hatterben tovabb izlelve a kortyot nemi juharfaszirup (maple syrup), kokusz, kave, malata es komlo. Lecsengesben szolo es bourbonhordo, plusz valamennyire itt ut at a 16% alkohol amit egeszen eddig zsenialisan leplez. Veszelyesen itatja magat.

Roviden: Izre es szagra mintha nagyanyam vaniliaskiflijet megbolonditottak volna nemi kakao-kave-kokusz adalekkal a tesztajaban, majd az egeszet finoman meglocsoltak volna nemi minosegi bourbonnal. Hibatlan, ha szereted a stilust es az osszetevok alapjan ez a te izvilagod. 2019/08/30es fozet, egyertelmuen a csucsan es ugy altalaban a csucson.

Nagyon ajanlott. Kb ez az amit pastry vonalon a bourbonhordozasbol ki lehet hozni. Izvilagra Europaban meg a Dugges tud ilyet fozni (Omnipollo Andromeda, Dugges 16!). Eleg edes, pontosan lagom, es 3500+ checkin mellett teljesen megerdemelten all 4.59en. 16 euros dobozaron megy erre es sajnos siman ert annyit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24042) looser válasza proci985 (#24041) üzenetére


looser
addikt

Látom, öt pontra értékelted, nagyon kíváncsi lennék rá...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24043) looser


looser
addikt

Barátiak az árak is a Systembolagetnél. Ez ugye állami felügyelet alatt álló intézmény?

Stigbergets Mega Muddle kint 25 kr (~875 Ft, ha erre még nem jön rá más) míg kis hazánkban (Csakajó) 3x ennyi... Oké, gondolom ők nem 100 dobozzal szereznek be, de így is brutális a különbség.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24044) proci985 válasza looser (#24042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha nem talalsz, akkor a lervig 3 bean stout hasonlo a times 8hez, csak vanilia+cukor helyett tonkababbal. meg picit kevesebb anyag van benne, de majdnem annyira jo (abbol rum BAt kostoltam). elvileg abbol fog jonni a csakaba ahogy jsk irta par hozzaszolassal korabban.

topikbol ahogy neztem mastol 4.5ot kapott. tenyleg elegge edes, majdnem az Omnipollo Lorelei szintjen. meg ugy is, hogy a bourbon hordo azert szepen lekerekiti. az orrom viszont utana fel oraig televolt vaniliacukorral.

altalaban ilyen evente-ketevente szokott belole lenni release.

4.75 - 5.0nal nalam szubjektiv faktor is van: ha fel oran keresztul kortyolgatva a sor vegig tudja az "ez valami zsenialis" erzest, altalaban oda sorolom. kiserleti skandinav pastry vonal nekem egyebkent is nagy kedvencem, talan azt es a tradicionalis apatsagi quad/belga dark vonalat szoktam konzekvensen felulpontozni az atlaghoz kepest.

---

igen, systembolaget allami monopolium. nem minden olcsobb, pl ha szornyulkodni akarsz nezz ra mennyibe kerul egy uveg Jägermeister vagy piros Johnny Walker. kb 10 eves single cask whiskeytol olcsobb.

Stigbergets göteborgi, van egy ilyen nevu hegy a kikotonel a muvesz/diaknegyedben, elvileg ott van a fozdejuk is. a Mega Muddle kb 25 sek (2.5 euro) aron realis, kb annyit tud. haromszor annyiert senki nem venne meg, 2.5-3.5 eur koruli aron eleg komoly verseny van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24045) koxx válasza proci985 (#24044) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam ilyen a Dugges 16 Stoutja.

(#24046) proci985 válasza koxx (#24045) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalam is, kb ez a ketto hasonlo minoseg tudasban

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24047) looser válasza proci985 (#24044) üzenetére


looser
addikt

Kedves vagy, igazán köszönöm, de magamtól sajnos ennyit nem szeretnék rááldozni. Hiányoznak a régi csoportos sörözések, bár akkoriban nem csak az volt, hogy közösen vettünk meg egy palackot, hanem hogy egymás poharából is ittunk :Y Persze akkor jó volt, csak utólag szörnyülködik az ember :)
De tényleg vannak elég szélsőséges árak, a fenti ipát csak azért emeltem ki, mert az volt az első és az is egy négypontos cucc; gondolom a hazai ipák teteje lehet ilyen, míg látom, ez a főzde temérdek ipát készít(ett). Szóval svéd viszonylatban gondolom elég olcsónak számít, ha még magyarhoz képest is az.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24048) proci985 válasza looser (#24047) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hja, regi kostolasokat en is hianyolom. nekunk mondjuk az lett az athidalas, hogy sorszereto ismerosokkel neha bedobjuk a kozosbe ami gyulik covid alatt a rendelesekbol.

a times 8 BA eleg draga, de ahogy neztem itt a topikban volt par magyar fozde hasonlo sore is hasonlo aron. 15 euro korul en nem szeretek kiserletezni.

Stigbergets egyebkent csomo ipat foz es szinte csak azt, ebben jok. a legelso fozet, eredeti Muddle egy hettel a fozes utan siman 4.5+ot tudott, egeszen eszmeletlen volt a maga idejen lassan ot eve.

Muddle sved viszonylatban ennyiert realis. a Brewdog Punk 20 sek (2 eur), a Founders All Day 17, szoval azert annyira nem olcso, de craft ipa vonalon teljesen vallalhato ara van erre. 8-10 euro korul erre Verdant IPAk vannak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24049) mekker


mekker
őstag

Intersparban árulnak Bitburger Winterbockot. Egész ízléses sör.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24050) looser


looser
addikt

Hetedik Lépcső csaplista péntek-szombat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.