Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Dilikutya válasza NoLF (#22900) üzenetére


Dilikutya
félisten

Összetevők: víz, árpamaláta, gyümölcscukor, narancslé sűrítményből (5%), gyömbér kivonat (0,3%), citromlé sűrítményből (1%), természetes aroma, komló, élesztő.
IBU 20
ALK 4% (V/V)
Egyéb adatok, kalória, szénhidrát nem szerepel.
Ilyen összetevőkkel van pofájuk ráírni hogy sörkülönlegesség.
Amúgy valóban nem bántóan édes. Viszont szerintem tipikus Borsodi, hiába nincs kukorica, az alapsör szar. Hoppy-nak, IPA-nak is ez a baja, a komló valamennyire elfedi, de nem teljesen. Akárhogy is nézzük, a Borsodinál nem tudnak sört főzni. Előbb pedig azt kéne megtanulni. A Dreher felvállalta, hogy megújul, jó is lett, a Soproninak ott az 1895, meg a Kinizsi (már ha lehet kapni, pedig az egy valóban jó sör), a Pécsi is egészen iható, de a Borsodi úgy szar ahogy van, akármit tesznek bele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22902) Jhonny06 válasza Dilikutya (#22901) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom mit vártok, 200 forintért nem lehet normális sört főzni, ez számtalanszor le lett írva. Ha meg 3x-os áron adnának valami normálisat, az meg már drága lenne, ugye. :)

(#22903) andor80 válasza NoLF (#22900) üzenetére


andor80
senior tag

00 ezzel sem lettünk okosabbak heheh

[link]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22904) perempe válasza Jhonny06 (#22902) üzenetére


perempe
addikt

vitatkoznék [link].

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22905) looser válasza perempe (#22904) üzenetére


looser
addikt

Durva ára van a Pilsnernek a hazájában...

Más: Monyo sörcsomagot lehet nyerni.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22906) NoLF válasza Dilikutya (#22901) üzenetére


NoLF
addikt

tehát a dobozon sincs info, nem csak a neten? :D

nagyon leszólni szerintem nem érdemes, ez egy maláta alapú üdítőital. sörhöz vajmi kevés köze van :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22907) #49155328 válasza looser (#22905) üzenetére


#49155328
törölt tag

Uhh, bazz 400 forint. 🥴

Sparban 269 Ft , 4 ládával szoktam venni és megy rá a 15%-os kupon, Best Buy. :D

[ Szerkesztve ]

(#22908) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Narrow Gauge főzdét ismeritek? BS-nél van 3 féle, DIPA/TIPA.

Meg jött még pár amcsi cucc :)

(#22909) Dilikutya válasza Jhonny06 (#22902) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a Drehernek sikerül. :) Jó, nem 200, inkább 300. A Borsodi is ugyanannyiba kerül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22910) Dilikutya válasza NoLF (#22906) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi infó nincs. Direkt megnéztem, a Sopronin átlagos energiatartalom szerepel, a Dreheren viszont van minden, cukor, só, fehérje, stb. De a Borsodin semmi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22911) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22908) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem rosszak, de nem kulonbek egy jobb brit fozdenel.

A Central Waters stoutok eleg jok, de tul vannak arazva. Fele ennyiert ajanlanam.

(#22912) Freddycom


Freddycom
őstag

Spar megint

(#22913) koxx válasza Freddycom (#22912) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vezetes kozben toltad? :DDD Mennyi volt?

(#22914) L4D1K válasza koxx (#22913) üzenetére


L4D1K
őstag

790 most akciósan, mint a West Coast Samurai.

Ami viszont igazán meglepett, a Pannonhalmi Quad 690-ért.

# ANTAL Tuning #

(#22915) Freddycom válasza koxx (#22913) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, 799 HUF, ahogy nagyjából előttem is írták. Mindig vezetés közben iszok, nem is értem a kérdést. :D

(#22916) jansky1


jansky1
senior tag

A piros Konrad helyett tudtok ajánlani jó alternatívát ivósörnek? Argus maestic?

(#22917) perempe válasza looser (#22905) üzenetére


perempe
addikt

Szlovákia. 160-ért szívesen vennék Staroprament, Zlatý Bažant.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22918) NoLF válasza jansky1 (#22916) üzenetére


NoLF
addikt

én azt mindenképp ajánlom, bár már kezdek tőle besokallni :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22919) looser válasza perempe (#22917) üzenetére


looser
addikt

Hát így még durvább, hogy szlovákoknál meg felébe kerül a cseh áraknak...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22920) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Most találtam rá a topicra. Tavaly kezdtem el felfedezgetni a lageren túli életet a Soproninak köszönhetően. A Soproni IPA és APA nagyon bejön. Eddig kóstoltam a Viharsarok American IPA-ját (az bejött) meg Bandibá American IPA-ját (ez nem) és pont most az Ugar-nak a dupla ipáját AgrárX néven. Első dupla ipám volt, és nekem ez nagyon keserű. A tripla ipát így ki is hagyom :D

Figyelem a topicot majd és lopom az ötleteket :)

szerk: NEIPA-t sem ittam még azt is kipróbálom nem sokára. Beszerzés helye: Újbuda Center, Tesco üzletsori sörbolt

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#22921) proci985 válasza olloczky (#22920) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

udv :K

a topik melyviz, ha kiprobaltal par sort altalaban utana tudunk segiteni, hogy mit/merre/hogyan erdemes probalni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22922) andor80 válasza proci985 (#22921) üzenetére


andor80
senior tag

Mi az ,hogy mélyvíz?Ez mindig is egy általános sörös topik volt..NE is kezdjük el az elitizmust meg az ellenkezőjét se!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22923) koxx válasza andor80 (#22922) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyanitom arra irta, hogy jellemzoen nem wanderburgot meg sarkanysort velemenyezunk.

(#22924) proci985 válasza koxx (#22923) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, bar volt olyanra is pelda :DDD

melyviz inkabb arra vonatkozik, hogy kezdoknek tudunk segiteni, de igazabol akkor vagyunk pontosabbak, ha kb latszik, hogy kinek mi a preferenciaja. nyaron 30fokban az ivosor egy dolog, de pl egy dugges cocoa cacaot nem mernek mindenkinek ajanlani, hiaba zsenialisan jo a maga modjan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22925) koxx válasza proci985 (#22924) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megesik :D tavaly nyáron én is ittam pár doboz Duff sört, de nem lehet róla annyit áradozni mint egy cocoa cacaoról.

(#22926) jansky1 válasza andor80 (#22922) üzenetére


jansky1
senior tag

Én csak kapargatom a felszínét a témának és hidd el, a topic mélyvíz :DDD

(#22927) andor80 válasza koxx (#22923) üzenetére


andor80
senior tag

Ez most vami vicc akart lenni mert annak roppant gyenge ténynek meg abszolute nem felel meg .Ez soha nem volt méylvíz topik soha nem volt elitista kirekesztő te most a cinizmusoddal ebbe az irányba haladtál abszolute nagyon nem kellene...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22928) andor80 válasza proci985 (#22924) üzenetére


andor80
senior tag

Tök megértem de itt eddig is az volt a jó,hogy minden sörröl beszéltünk ártól mionőségtől fajtától függettlenül.NEM kell kinevezni egyik ek sem a topikot. :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22929) koxx válasza andor80 (#22927) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért maradjunk annyiban, hogy a topik jellemzően nem arról szól, hogy ittam egy sárkányt de jó vót. Ennél azért többről szól.

[ Szerkesztve ]

(#22930) Jhonny06 válasza andor80 (#22927) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyrészt nagyon látszik, hogy nem túl régóta követed a topicot, másrészt az elitista jelzőt csak te használod rá. Arra akarnak rávilágítani a kollégák, hogy nagyon magas szintekig lehet menni, ha igazán bele akarsz merülni a sörök világába. Nem kell ezt túlgondolni.

(#22931) NoLF válasza Jhonny06 (#22930) üzenetére


NoLF
addikt

én 16 éve követem a topikot, de leginkább semmilyen mélységig nem jutottam el egy pár topiklakóhoz viszonyítva - gyenge kezdés után erőteljes visszaesést produkáltam, így is lehet fogalmazni :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22932) koxx válasza NoLF (#22931) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is 2006 óta :Y azért érzem, hogy jelentősen átformálódott az ízlésem és a lélektani ár amit sörért kiadok.

(#22933) NoLF válasza koxx (#22932) üzenetére


NoLF
addikt

én az elején a minőségibb ivósörökért voltam oda, a közepén elmentem a (mivel akkor angliában éltem) craft vonalra kicsit, de kiteljesedni nem volt időm - főleg mert főzdében is dolgoztam, így töménytelen mennyiséget ittam a helyi kisüzemi produktumokból, és kicsit becsömörlöttem. aztán hazaköltöztem, van pár barát aki megszállott lett és néha kóstolgatunk pár érdekességet, de én jellemzően nem vagyok hajlandó kiadni őrült pénzeket a minőségi darabokért, egyszerűen más lett fontos az életemben, így visszatértem a fogyasztható ivősörökhöz - persze be-becsúszik egy-két érdekes darab néha :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22934) #49155328 válasza NoLF (#22933) üzenetére


#49155328
törölt tag

Argus Maestic. Ennyi. :D 🍻

(#22935) looser válasza NoLF (#22931) üzenetére


looser
addikt

(#22927) andor80: ne haragudj öreg, de a "blogposztjaid" alapján hogy a viharba tudsz cinizmussal vádolni bárkit is? Valahol egyébként megértelek, a cseh lágerek nagy kedvenceim, mégsincs az a mélységük, mint egy remekül összekotyvasztott imperial stoutnak. Megvan a helye mindkettőnek, de egy tömeglágerről nyilván nem lehet annyit írni, mint egy ilyen szirupos szörnyetegről.

(#22931) NoLF: Newkie megy még? Ha jól emlékszem, az volt az egyik kedvenced :-)

#22932) koxx: "és a lélektani ár amit sörért kiadok". Az csak és kizárólag a büszkén és folyamatosan romló forintunk miatt lehet :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22936) jsk


jsk
Topikgazda

Hagyjuk már ezt a témát. Pár havonta mindig előkerül, és akkor sem jutunk el sehová. Mindenféle sör szót kaphat, olcsó, drága, jó, rossz. Ne nézze le senki azt aki nem költ 3000 Ft-ot el egy dupla ipára, de aki szán rá ennyit, ő se legyen lesznobozva.

(#22937) koxx válasza looser (#22935) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyire gyorsan szerencsére nem romlik a forint :D most talán olyan 4000 körül van a plafon amit hajlandó vagyok kiadni, de persze nem ipaapaneipa borzalomért. Omnipollo lorelei, monyó 6, nightshift rum ba, ezek megérték az árukat.

(#22938) NoLF válasza #49155328 (#22934) üzenetére


NoLF
addikt

pontosan, ő a tökéletes társam, mindig megfelelő ízélményt ad elérhető áron - ha pedig leakciózzák 209ről 169re (vagy 159?) kb kéthavonta, akkor bizony azonnal veszek 3-4 tálcával. épp most fogyott el a karácsony előtt beszerzett adag, ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy már közel sem piálok annyit, mint régen - sőt! de már nem is vagyok vendéglátós :D

looser: jó a memóriád, bár azóta sem ittam newkie-t, amióta hazaköltöztem :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22939) proci985 válasza koxx (#22937) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem csak a forint, kraft szinten kb bejott amire lehetett varni, hogy a 8-11 euros Verdant DIPAk utan egy csomo fozde verszemet kapott. jellemzoen en IPAt nem veszek 5-6 euro folott, egesz egyszeruen nekem nem ad annyival tobbet ami ennel dragabb. viszont ehhez hozza tartozik, hogy sved belpiacon 5-6 euro korul mennek a non-BA imperial stoutok (Poppels, Dugges, Omnipollo Noa, Stigbergets), en meg azert belefutottam eleg ar/ertek aranyra szornyu sorbe, hogy ovatosan probalgassak. ezeket meg az ember boven nem ivosornek veszi (bar egy 10%os TIPAt se).

NoLF: ja neztem meg regrol a hozzaszolasaid, egy idoben csak neztem miket tudtal kiprobalni :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22940) NoLF válasza proci985 (#22939) üzenetére


NoLF
addikt

mivel olasz feleségem van, az elmúlt 4 évben azért elég sokat mászkáltam arrafelé is és bizony rákóstoltam ott is pár finomságra, de már nem nagyon szoktam beszúrni ide... nincs mindenre IS időm, ugyanúgy mint bárkinek :D

legutóbb a bolognai repülőtéren csapról sikerült kóstolni egy birrina doppio malto-t (bolognai főzde) és bizony nagy kár volt, hogy vezettem, mert alig bírtam megállni, hogy ne igyak még egyet...

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22941) NoLF


NoLF
addikt

csakajó akciós tradicinálos hét, hopp!

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22942) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mikkeller Traeblod

Az első korty kicsit csokis-mogyorós, a lecsengésben jön elő egy kis alkohol és kesernyésebb, de nem zavaró íz. Illatra is elég földimogyorós. Elég masszívan szirupos olajos, már már rágható. Viszont ebből a 12%-os sörből egymagam meginni 473ml-t, háát. Jó is, hogy megírtam ezt a szösszenetet :D Az ára kicsit riasztó bár a topikban megfordultak ennél már jóval drágább nedűk is. Proci: a cocoa cacao és a lorelei azért 1 szinttel jobb.

(#22943) jookomak válasza NoLF (#22940) üzenetére


jookomak
őstag

Látok némi párhuzamot az életünkben. Szintén Anglia, de nem vendéglátás, olasz nővel élek együtt, majdnem vettem egy Hondát is (meg is bántam, hogy nem az lett), hétköznap stella, ünnepnap northern monk, buxton, brewdog stb. :)

(#22944) [CsuCsu] válasza koxx (#22942) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Mikkeller SD inkabb a hordoerlelt darabokat nyomja jol, a non-BA soreikre nem igazan koltenek, annyiert van jobb nem is keves. Amugy ja, ez meg nem a legriasztobb ar, de nem is olcso. Iden a legtobbrol lemaradtam, de tavaly sikerult tobb Side Project BA stout-ot behuzzak. Azok olyan $60-80/750ml, de ok kb a Chateau Lafite megfeleloi stout vonalon, nincsen parjuk.

Persze legtobbszor helyi angol fozdek soreit iszom, nem ezeket. Plusz lambic.

[ Szerkesztve ]

(#22945) divot


divot
veterán

Horizont Sour Series - Mango-Lime Imperial Berliner Weisse

Nyáron, hőségben istencsászár.

850-ért jutottam hozzá. Fincsi.

(#22946) NoLF


NoLF
addikt

Megjott a csakajo csomagom egy nap alatt, vegre iszok rendes bajor buzakat elerheto aron :)

ot pl meg nem probaltam sosem:



yummie! :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22947) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Rendelt valaki közületek Narrow Gauge-t a Beerselectiontől? Adja nagyon? Jó cucc? :U

(#22948) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

To Øl - Liquid Confidential 2020 (Rhum BA, 15.1%) Stout - Imperial / Double

Gyakorlatilag nem letezo mokka hab, fekete testtel. Illatra rum, porkolt malata, kave, csokolade es erospaprika. Izre porkolt malata, melasz, kave, etcsokolade, paprika, szolo (vagy nagyon jol alcazott alkohol?) es rum.

Par eve mar ki akartam probalni a liquid confidencet, ez elvileg az csak picit mas neven, rum hordoval. To Ol eleve egyike volt az elso europai fozdeknek ahol hordoztak, es tudnak kifejezetten jol hordozni ha akarnak. Ilyen elvarasok mellett gyakorlatilag hoz egy nagyon lean, eszmeletlenul csuszos -inkabb USA- imperial stoutot, szeles testtel ugy, hogy az alkohol erzodik max 9-10%nak. Ami egyebkent remekul integralja a rumot a palettajan es a hatterben feltunik az erospaprika, ami ugy noveli a komplexitasat, hogy egyebkent tokeletesen egyben marad. Tehat a paprika itt egy finom komplexitast ado fuszer, es nem veri szet az osszkepet.

Nagyon ajanlott. Megkockaztatom, hogy ez kb a rum BA mexican imperial stout kategoria csucsa, amit a tokeletessegtol annyi valaszt el, hogy neha picit azert atut az alkohol. Ha szereted a stilust, akkor erdemes beszerezni egyet ha talalsz, a 2020as pedig ahogy latom kb most van a csucsan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22949) Aranypatkány válasza NoLF (#22946) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ebből én is rendeltem jó múltkor, amikor tele voltak német sörökkel, jóféle ez is :K

(#22950) koxx válasza proci985 (#22948) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jól hangzik, de a paprikánál elment a kedvem tőle :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.