Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Erről a főzdéről hallott már valaki: Frootie?
Intersparban láttam tőlük két sört, Mango IPA és Áfonya Ale. 499Ft/0.33L.

Most nézem, ez is Prémium Magyar Sör Kft., mint a Ria Ria Lager. Így már nagyjából be is lőttem a minőséget. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22002) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22001) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tok jo - ha szar a fozded, brandeld at allandoan, hatha az ember nem csekkolja, es azt hiszi valami uj es megvasarolja. Inkabb sort fozni tanulnanak meg. Utalom ezt, amikor a marketing porog ezerrel, mert az konnyebb es olcsobb, mint jo sort fozni.

[ Szerkesztve ]

(#22003) Jhonny06 válasza Dilikutya (#22001) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ittam nyáron. Kiöntöttem volna, de a lefolyót is sajnáltam..

(#22004) csabulaxi válasza Dilikutya (#22001) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Mangosat kóstoltam, f@s, mosogatóban végezte.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#22005) koxx válasza proci985 (#21999) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megállapítom, hogy a 2019-es is qva jól sikerült.

(#22006) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#22002) üzenetére


Dilikutya
félisten

De hogy lehet ebből megélni? A Ria Ria is szar volt, biztos sokan lesznek, akik többet nem vesznek belőle, meg ebből se. Sőt a tudatos, tájékozott vásárló ebből már elsőre se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22007) proci985 válasza Dilikutya (#22006) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne a topikbol indulj ki :DDD

btw, ez a harmadik ilyen kor a magyar soroknel, anno a kezmuves sor emiatt lett szitokszo, meg par eve is volt egy hullam ami a vevok hulyenek nezeserol szolt par helyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22008) jsk válasza Dilikutya (#22006) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem nagyjából az az elméletem, hogy a jó ill. elfogadható sört megfőzik First Craft Beer néven. Az elcseszett/költséghatékony sört kiadják Frootie márkanév ill. Ria Ria Hungaria brand alatt.

(#22009) koxx válasza proci985 (#21999) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A cocoa cacao nekem egy kicsivel jobban ízlik, van benne némi rumos ízvilág. Ez simán brutál csokis, ami persze jó. A 10% alkoholt alig lehet kiérezni, jó nehéz sör amúgy, olajos szirupos. Az utóíze kicsit savanykás.

(#22010) proci985 válasza koxx (#22009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, orulok mindketto jo volt.

a cinamon vonalrol is erdekel majd mit gondolsz. pastry vonalon ugyan ez letezik, de kb az omnipollo / veil outside the line volt amire emlekszem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22011) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22006) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezekkel nem a tudatos / tajekozott illetve jo izlesu vasarlokat celozzak. Azokra mennek ra, akik a marketingre fogekonyak es szimplan asszociacio alapjan valasztanak termeket, mert azonosulnak az altala kozvetitett uzenettel, es nem elsosorban az iz erdekli oket. Ezert probalkoznak mindenfele marketinggel, es nezik, melyik jon be, mekkora kozonsegnel talal be es mennyire fenntarthatoak az eladasok.

Ebben semmiben sem kulonboznek a nagyuzemi sortol, aminek szinten a fele marketing. Ha kidobnad peldaul a Soproni / Heineken marketing kiadasait, ugyanannyibol sokkal jobb sort tudnanak produkalni.

(#22012) kökény


kökény
aktív tag

Nekem ez bejön,édesebb,mint a búzasörök, van benne vmi szappanos íz,de szerintem nem rossz.

(#22013) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Olyat, hogy gesztenyés brown ale, főzött már valaki? :)

Simán el tudnék egy ilyesmit képzelni az idei Békésszentandrási Esthajnalnak...mondjuk már tuti meg van nekik mi lesz.

(#22014) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22013) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Angolok fozik allandoan, de elegge semmilyen alapesetben.

(#22015) F-ECT$ válasza kökény (#22012) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is sikerült beszerezni (sima Spar), már hűl :)

Dive ever, work never.

(#22016) Aranypatkány válasza kökény (#22012) üzenetére


Aranypatkány
tag

A hideg hónapokra behozzák ezt, a Portert meg kivezetik.

Hát őőő...na.

(#22017) kökény válasza Aranypatkány (#22016) üzenetére


kökény
aktív tag

Teljesen jogos észrevétel, búza tipikus nyári sör,nadehát mit lehet tenni :DD

(#22018) zoli03 válasza Aranypatkány (#22016) üzenetére


zoli03
őstag

Miért vezetnék ki? Van erről valami hír?

(#22019) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mai Sparos impulzus vásárlás.

Dive ever, work never.

(#22020) kökény


kökény
aktív tag

Nálam meg volt egy kis BYM beszerzés, a 12-t már kortyolom is, maradt a szint :C Gurítanám minden nap.

(#22021) koxx válasza koxx (#21996) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na megvolt az omni mads is, nem rossz sör, de ittam már jobbat. A choco chipsnél sokkal édesebb, sziruposabb. Már nem rémlik mennyibe fájt, de mégegyszer nem venném meg.

(#22022) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Amundsen Cherry Queen Stout - Imperial / Double Pastry

Illatra intenziven meggy es nemi csokolade. Izre meggy, csokolade, kave, porkolt malata, ostya es vanilla. Egyszerre keseru es edes. Hosszu cseresznyes-csokolades utoiz. Alkoholt alapbol remekul elfedi, de ahogy melegszik...13.5%nal nincsenek csodak.

Illatra feluton egy kriek es egy imperial stout kozott, izre mintha valaki egy picit edesebb baltic portert cseresznyehordoban erleltek volna izra, bar a gyakorlatban valoszinuleg ez nem igy volt. Egyaltalan nem mu.

Nagyon ajanlott. Nekem a gyengem a meggy + csokolade kombo desszertkent, szoval ennel nagyon nem lesz jobb. Messze a legjobb a Dessert in a can szeriaban szerintem (es eddig kostoltam legalabb 4-5 felet).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22023) proci985 válasza koxx (#22021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erdekes, en az elso fozetbol ittam es az nagyon fuszeres volt. akkor lehet az eltunt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22024) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

En is nyitottam egy sort, ha mar pentek van.

(#22025) Xuja


Xuja
kezdő

Nekem ma ez volt. Egyik legjobb NEIPA amihez eddig szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

(#22026) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#22024) üzenetére


Aranypatkány
tag

https://www.beerselection.hu/sorok/anglia

Erről a 4 legfrissebb Verdantról mit gondolsz? Érdemes venni őket? Elvileg frissek, és hűtve is tárolják.

(#22027) kökény válasza Aranypatkány (#22026) üzenetére


kökény
aktív tag

Mind a 4 újat bevállalnám, főleg a Fruit Car-t. ;)

(#22028) Aranypatkány válasza kökény (#22027) üzenetére


Aranypatkány
tag

Egyedül a Furthert ittam kb. 5 éve, az brutáljó volt.

(#22029) kökény válasza Aranypatkány (#22028) üzenetére


kökény
aktív tag

Verdanttól még rosszat nem ittam, a múltkor egy pale alet ittam tőlük és olyan íze volt,mint egy Dipának (Meshes of the afternoon) 4,8%,de hihetetlen karaktere volt :C

(#22030) mekker


mekker
őstag

Young's Double chocolate stout
Megéri belőle vásárolni párat? Ezres alatt vannak.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22031) jsk válasza Aranypatkány (#22026) üzenetére


jsk
Topikgazda

Fruit car+Now we. Ezt a kettőt.

(#22032) #49155328 válasza kökény (#22012) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hol vetted, Fehérváron még sehol sincs. :((

(#22033) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tegnapi találat:

Mohó Mókus
Léhűtő Lajhár
Tétova Teve
Vidám Vadkan

Auchan forgalmazza, a Mókussal az Untappd buktatta le, mivel a balatonstentgyörgyi Sörműveknek is van ilyen nevű rozsos pale ale-e. A Király Családi Láger szintén az övék.

Hoptop Baklava viszont kellemes, bár az illata erősebb mint az íze, nem elég bevállalós a pisztácia/dió/méz benne, meg talán nem bock-ot kellett volna így megcsinálni, hanem egy jó édes imperial stout-ot, az lett volna a folyékony süti.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22034) [CsuCsu] válasza mekker (#22030) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hagyd a fenebe, az egy teljesen jellegtelen sor, nem er annyit. Angol ivosor olcso pubokban.

(#22035) F-ECT$ válasza #49155328 (#22032) üzenetére


F-ECT$
titán

Én Sparban vettem, még akciós volt is asszem.

Dive ever, work never.

(#22036) Dorian válasza Dilikutya (#22033) üzenetére


Dorian
félisten

Sajnos ezek az auchanos állatos sörök nagyon rosszak

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22037) proci985 válasza [CsuCsu] (#22024) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hoppa!

volt annyira jo, mint a hire?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22038) [CsuCsu] válasza proci985 (#22037) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Folyekony suti, kis bourbonnel meglocsolva. Kremes, csokis, vanilias kokusztorta, nagyon finom. Igen, volt olyan jo, mint a hire. Nagyszeru sor. Omnipollo jelleg, de sokkal magasabb, kiegyensulyozottabb szinten, aromak nelkul.

(#22039) proci985 válasza [CsuCsu] (#22038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi :R, meg grat hozza.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22040) [CsuCsu] válasza proci985 (#22039) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Koszi. Most nekem egyebkent nagyon durva sorok jonnek. A jarvany miatt engedik a proxy-kat az USA-ban, tehat meg tudod venni a sort ha talalsz valakit aki atveszi. Es talaltunk legalis modot is az EU-s szallitasra ismeroson keresztul, akinek van alkohol szallitasi licensze.

Aprilis ota peldaul az osszes Side Project publikus release-t behuztam - BA Coffee Shop Vibes, For Gabe, Beer:Barrel:Time Rye, BA Ambiente, stb. Jonnek Anchorage cuccok (Blessed, Ten Years), 3 Sons, ez az Angry Chair is, Toppling Goliath (Assassin csomag), Bottle Logic (FO, Umibozu, Ghost Proton, stb), Monkish IPA-k, Eighth State stout-ok, Garagiste mead. Mind boltbol vasarolva, elsodleges piacon. Kellett kulon vegyek egy borhutot, hogy a sok hype sort eltaroljam, mert a rendesbe nem fernek mar be.

(#22041) proci985 válasza [CsuCsu] (#22040) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az szep, grat hozzajuk.

gondoltam, hogy ez az USA batchbol jott amit emlegettel, akkor ezek szerint megoldottatok a logisztikat.

itt kb inverz helyzet van: systembolagetnel fel evig nem lehetett a kozponti raktarbol rendelni, periodikusan az europai posta is akadozott. ahogy irtad meg lehetett volna oldani, de nekem mas prioritasaim voltak. erdekes a helyzet, mert kozben pl a kb ket eve nyitott Omnipollo Göteborg bezart.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22042) kökény válasza #49155328 (#22032) üzenetére


kökény
aktív tag

Sima Sparban ;)

(#22043) kökény válasza [CsuCsu] (#22040) üzenetére


kökény
aktív tag

Most mindent (is) be lehet szerezni :C

(#22044) Xuja


Xuja
kezdő

[link]

Erről vélemény? Ígéretes a projekt, az árakra kíváncsi leszek..

(#22045) [CsuCsu] válasza Xuja (#22044) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A sor ugyanaz a Mad lesz mint eddig. Kvazi Dezso 2.0-ra szamitok, kevesebb sorfozdevel. Akkor lenne erdekes a dolog, ha valaki olyan helyet nyitna, mint peldaul az Ammutson Becsben.

(#22046) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Berendeltem a 4 Verdant Dipát, nagyon kíváncsi vagyok rájuk! Az egyik OH kollab :)
https://www.beerselection.hu/sorok/anglia

(#22047) koxx


koxx
MODERÁTOR


Ezért kár volt, azt hittem tudnak egy épkézláb stoutot főzni. Mondjuk ha csak 399ft lenne akkor talán venném.

(#22048) kökény válasza Aranypatkány (#22046) üzenetére


kökény
aktív tag

Egs! A Keep Left meg EQ collab.

(#22049) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mad Scientist Surfin Bird: teljesen átlagos búzasör, nem éri meg az árát szvsz.

Dive ever, work never.

(#22050) koxx válasza F-ECT$ (#22049) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Roth Beer white space se egy nagy eresztés. Rohadtul túlárazottnak érzem ezeket a söröket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.