Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Chocolate Muerto

Csokibarna szín, zéró hab, pörkölt maláta, kakaó, laktóz, enyhe chilis lecsengés. Könnyen iható. Én vastagabb testet vártam, és édesebbre is számítottam, így csalódás, de egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#22852) pvt.peter válasza looser (#22834) üzenetére


pvt.peter
őstag

Soproni Hoplager: számomra szénsavas vízzel egyenlő az íze :D :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#22853) koxx


koxx
MODERÁTOR

Stout, BA, BarleyWine szakik mi a mindenképp ajánlott tétel? [link]
update: leadtam egy 7-es pakkra rendelést, meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#22854) divot


divot
veterán

Sparunk mai meglepetése 299 forintért. Vettem gyorsan hat dobozzal.

(#22855) #49155328 válasza divot (#22854) üzenetére


#49155328
törölt tag

Bazzzz, tegnap még 499 volt akciósan. :O

(#22856) L4D1K válasza koxx (#22853) üzenetére


L4D1K
őstag

Atyaég.

Ár értékben számomra a Banghard/Bagoly/Calm Storm tökéletes. Hoppin Frog-ra kíváncsi vagyok de az már nem az én kategóriám.

# ANTAL Tuning #

(#22857) koxx válasza L4D1K (#22856) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyit már én sem szánok rá, de megkóstolnám.

Mikkeller George Bourbon BA

3 hónapja rakosgattam a szekrényben, de most hétvégén nekiestünk. Kb ezt vártam egy ilyen kategóriájú sörtől. Krémes lágy hab, whiskys-csokis illat, a whisky íz talán kicsit sok a lecsengésben, de még pont nem zavaró. Ár/érték arányban nem jó választás :N egy Horizont NightShift Rum hordóban érlelt BW nekem sokkal jobban ízlett.

Monyo Muse

Winkler videója után kicsit tartottam tőle mert nagyon húzta a száját :D ez egy nagyon jól sikerült sör lett, lecsengésben száraz fehérboros íz nagyon ott van és nem zavaró (mondom úgy, hogy egyáltalán nem iszom bort és nem is igazán szeretem)

(#22858) looser válasza pvt.peter (#22852) üzenetére


looser
addikt

Tényleg nem túl jó sajnos; sem ezt, sem a belga búzát nem értem. Egy német búzát inkább megértenék, de arra ott vannak a szupermarketek nem márkás német búzái. A Valentins barna búzája régen nagyon ízlett (emlékeim szerint valaki itt a topicban mosogatólének nevezte, talán koxx, tőle származik a Duvel-re a "belga arany ászok" jelző is :D ) szóval ezt is jó lenne újrakóstolni; kisüzemben talán csak a Rizmajerét ittam és az is elég jó, viszont ingadozott kissé, de ez a kékdobozos Valentins tényleg jó (volt).

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22859) Dilikutya válasza looser (#22858) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Hoplagerrel amúgy nincs nagy baj. Elég ártalmatlan, enyhén komlós, de nem rossz szódavíz. Szerintem ideális fűnyírós sör, ami jól esik hidegen, de nem fogsz tőle bebaszva a járó penge fölött matatni a beragadt fűben. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22860) proci985 válasza looser (#22858) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nemet buza vonalrol kb ott a weihenstephaner, a schneider weisse, a hofbrau, a franziskaner, az augustiner, a paulaner es az erdinger, esetleg meg az andechser. mindegyik picit mas, legalabb harom mindig elerheto a lokalis szupermarketben is es nagyon kisuzemi nem fog olyat fozni, ami ezeknel jobb lesz, max sokkal dragabb*. meg persze lehet van par nemet nanofozde amit adott varosban be lehet szerezni, de az jellemzoen nem jatszik: nekem bajoroknal volt ez meg, hogy a helyi tokismeretlen, filleres sor valami egesz zsenialis volt.

* volt a fuszeres illetve bock buza vonal is, de attol isten mentsen meg mindenkit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22861) Aranypatkány válasza koxx (#22853) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hoppin Frog BA Doris, Mikkeller SD Traeblod + Café Boris is fini :)
(látom a Toris már elfogyott)

[ Szerkesztve ]

(#22862) Aranypatkány válasza proci985 (#22860) üzenetére


Aranypatkány
tag

Múltkor ittam egy Ayinger Celebratort, nagyon ízlett, ajánlom mindenkinek aki szereti a stílust :K

(#22863) proci985 válasza Aranypatkány (#22862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

termeszetesen nem volt teljes a lista :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22864) divot


divot
veterán

A fóti Romanov helyben, a főzdében frissen csapolva ütős, szó szerint. Hozzá nosztalgiából a Keserű Méz, literenként 1080-ért, dög. Plusz napsütés, sörpad, panoráma.

(#22865) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Dugges / Burnt Mill - New School (stout - imperial /double)

Dus, nagyon illekony mokka hab, dus fekete test. Illatra kokusz, vanilia, kave es bourbon. Izre kokusz(tej), bourbon, csokolade -pontosabban etcsokolade / cacao-, kave, vanilia es talan nemi ostya, ahogy melegszik a hatterben a porkolt malata es nemi komlo is elokerul.

Variacio a 13%os Dugges alapsorre. Talan egy fokkal kevesbe telt, mint a 15os variacio (x Omnipollo Anagram BA, 15!), de ugyanugy komplex, elenk, edes es dekadens.

Nagyon ajanlott. Jellemzoen a Dugges stoutjai neha Budapesten is fel szoktak tunni, a topikban pedig eleg sok edesszaju van, nekik valoszinuleg ez is tetszeni fog.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22866) looser válasza Dilikutya (#22859) üzenetére


looser
addikt

Ez így tényleg megfelelő keret ennek a stílusnak, bár nagy melegben inkább vizet iszom vagy alkoholmenteset; ha van 100 Ft körül, veszek egy tálcával, szaunához isteni :-)

(#22860) proci985: ezek igazán remek sörök, de olcsó alternatívákra gondoltam. A Soproni (német) búza (ha lenne), ezekkel a szupermarket-sajátmárkás búzákkal lenne versenyben (<300 Ft).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22867) koxx válasza proci985 (#22865) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont az ilyen soroket kedvelem :K

(#22868) proci985 válasza koxx (#22867) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem veletlenul irtam, hogy van uj cuccuk :K. btw a poppels is fozott egy ujabb visszafogottabb pastryt (all in collab), az is jo lehet.

---

looser: szaunat ne is mondd, edzoteremben azt lezartak, kb ugrott a heti joga utani szauna korom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22869) [CsuCsu] válasza proci985 (#22860) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A bock buzaval mi a problema? Weihenstephaner Vitus isteni!

Stout vonalon nekem a hetvegen a WeldWerks Medianoche Reserve 2021 volt meg... szinte puding. Massziv etcsoki, kokusz, vanilia, hordo, motorolaj. Szinte polgarpukkasztas, eddig kb ev sore. Annyi kokusz van benne, jogy a kokuszzsir ott lebeg a tetejen. Nagyon desszert, nagyon jo. Mondanam, hogy ajanlott, de egyszeri kiadas. A fozdetol vasaroltam Eventbrite-on, proxy allowed.

(#22870) koxx válasza [CsuCsu] (#22869) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem nez ki tul bizalomgerjesztoen :N mennyit mernek kerni egy uvegert?

(#22871) proci985 válasza [CsuCsu] (#22869) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

aha, az isteni, de probaltad amikor a Brewdog es az Amager probalta? :DDD.

pudingban siman benne vagyok (ld omnipollo scelerisque mint a tavalyi eve egyik top sore), de itt a semmi kozepen kicsit nehezen veszem meg csaprol :).

koxx: a dugges new school kozelebb all a magyar vorosborhoz / desszertborhoz, de az is meg jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22872) [CsuCsu] válasza koxx (#22870) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez csak azt mutatja, hogy van benne anyag, es nem aroma :DDD

$31/500ml, de ezt meg el kellett juttatni USA-bol UK-ba. Uvegenkent olyan $50-re jott ki szallitassal es vammal. Masodlagos piacon $230 korul megy jelenleg. Fejenkent harmat lehetett venni - egyet eladtam, az kb fedezte a masik ketto koltseget es meg kerestem is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22873) andor80


andor80
senior tag

Szia uram ipa nem ajánlot 3 ból 3 wc .
Kihabzó megsavanyodott hulladék volt---

Borsodi gyömbér ale.
Számomra értékelhetetle.Mint a Canada Dry csak annál is édesebb .Túl tolták benne a cukrot és a gyömbért.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22874) NoLF válasza andor80 (#22873) üzenetére


NoLF
addikt

más gyömbér"sörök"höz hasonlítva ilyen szar, vagy sört gondoltál, hogy inni fogsz?

én még nem ittam olyan gyömbér"sör"t vagy ale-t, ami ne hihetetlen cukros lónyál lett volna, ebből azt a következtetést tudom levonni, hogy ez az üdítőital ebben a stílusban készül.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22875) [CsuCsu] válasza NoLF (#22874) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Vannak jok, max nehezebben hozzaferhetoek. Peldaul itt van ez a gyombersor, ami UK-ban elerheto. Az alapja egy rendes hordoerlelt sour, ebbe megy bele a valodi gyomber. Nulla cukor. Van is ereje, ezek az uditojelleguek szerintem aromaval keszulnek.

Szerintem a fentebb emlitett gyombersorokkel az az alapveto problema, hogy nagyuzemi leolcsositott hulladekok. Lehet ezt rendesen is csinalni, csak az munkaigenyesebb es tobbe kerul (ez olyan £3).

[ Szerkesztve ]

(#22876) andor80 válasza NoLF (#22874) üzenetére


andor80
senior tag

Máshoz viszonyítva is túl édes eleve szeretem a gyömbért de az eredetileg nem iylen mézes...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22877) NoLF válasza [CsuCsu] (#22875) üzenetére


NoLF
addikt

Nos igen, azt valószínű elfelejtettem hangsúlyozni, hogy a széles körben elterjedt, mindenki számára könnyen elérhető termékekre gondoltam. Mikor Angliában éltem, én is kóstoltam jópárfelét - de sem idő, sem energia, sem perverzió nem volt adatott ahhoz, hogy különlegesebb tételekhez nyúljak :)

Andor: értem, akkor még véletlenül sem fogok rákòstolni :N

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22878) Kergeboci


Kergeboci
tag

Még egy időbe keringet idehaza a Cornish Orchards-nak az alkoholic ginger beerje (4%). Fél liter, kb 10 másodperc alatt fogyott el, egyszerűen imádtam. Már már talán sörnek is nevezhető, bőven a ginger beer/üdítő kategóriába tartozó finomság volt.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#22879) Dilikutya válasza andor80 (#22873) üzenetére


Dilikutya
félisten

Prémium Magyar Sör Kft... az alapján a Szia uramot meg se kóstolom, elég volt tőlük a 150 Ft-os kategóriában indulni akaró Ria Ria 400 Ft-ért. Akkor inkább egy Arany Fácán vagy Kőbányai, bár egyiket sem iszom. Jó, Kőbányait évente kétszer bringatúrán Békésszentandrásra menet, de csak mert a félúton lévő külterületi becsületsüllyesztőben nincs más. :)

A Borsoditól meg kár is igazán bármit is várni, nekem a Hoppy és az IPA is felejtős. Se újat mutatni nem akarnak a hazai piacon, se úgy igazán minőséget előállítani. A Dreher és a Soproni legalább igyekszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22880) andor80 válasza Dilikutya (#22879) üzenetére


andor80
senior tag

Amikor elsőnek ittam szia uram ipát egyáltalán nem volt rossz .Mondjuk az ára magas volt pl a LIDL harcoshoz képest is.
De bakker azóta csak romlott és ez az utolsó három ez az az eset amikor én hülye nem töltöttem meg vele egy pille palackot és mentem el a cégvezető torkán letolni...
Igen a borsodi vonal teljesen felejtős nekem is
Soproni is mára
Egyedül ivos nagyüzemi a Dreher ipa kopp kopp ami állandó elfogadható minőség.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22881) [CsuCsu] válasza NoLF (#22877) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Attol, hogy nem szeles korben elterjedt, meg mindenki szamara konnyen elerheto, ha valakinek kell. Magyarorszagon is biztosan vannak alternativak. Ez inkabb hozzaallas kerdese reszemrol. A nagyuzemi tomegtermekektol ritkan varhato barmi is egy bizonyos szint folott - igaz ez a legtobb etelre/italra. En peldaul alig vasarolok szupermarketben, jobb dolgok vasarolhatoak online es a kozeli fuggetlen uzeletekben.

Peldaul egy BYM sor (az artol eltektinve) ugyanannyira elerheto, mint egy Soproni. Par kattintas online.

(#22882) NoLF válasza [CsuCsu] (#22881) üzenetére


NoLF
addikt

jó, akkor csavarjuk tovább a mondandómat :D

értem, hogy te mit mondasz, te meg valószínű nem érted, amire én gondolok, de ebből nincs gond, hiszen senki nem gondolatolvasó.

a széles körben elterjedt, mindenki számára könnyen elérhető alatt arra gondoltam, hogy bárki megkapja ha bemegy egy átlag boltba, bárba, étterembe - mert az emberek döntő többsége ilyen, nem pedig hozzád hasonló, aki tudja mit akar, otthon/társaságban akarja elfogyasztani, és tudja honnan lehet berendelni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22883) [CsuCsu] válasza NoLF (#22882) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azokat az ettermeket/barokat is ismerem, ahol jo dolgok kaphatoak, es nem a tomegtermeket adjak ;)

Persze, amugy ertem amit mondasz. Csak mindig is furanak tartottam, hogy az atlagos elehetoseg mentseg a rossz minosegre sok embernel (nem rad celozva). Ha mindenki igy all hozza, soha nem lesz kenyszer a nagy gyartokon a minoseg javitasara.

(#22884) NoLF válasza [CsuCsu] (#22883) üzenetére


NoLF
addikt

:K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22885) galervin93


galervin93
őstag

Auchanban beszereztem ma egy Hoptop Take a Shake Strawberry&Coconut Milkshake-et, próbáltátok már? Ugyanitt egy Monyo Lazy Pirate is jött velem. Sajna megyek dolgozni estére, legkorábban holnap délután-este kósolom majd őket.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#22886) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#22881) üzenetére


Jhonny06
veterán

A BYM mondjuk pont nem jó példa, mert nagyon körülményes a beszerzése, ha nem pesti vagy. Csak Pestre szállítanak. Még abban lehet bízni, hogy valamelyik sörbolt tart készleten, de sokszor ez nem valósul meg. Szóval a Sopronitól iszonyatosan messze van elérhetőségben.

(#22887) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#22886) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hoppa akkor valtoztattak, par hete meg volt szallitas mashova is. A BYM-tol eltekintve, eleg sok jo sor rendelheto online barhova szoval az altalanos erv tovabbra is fennall.

(#22888) galervin93 válasza galervin93 (#22885) üzenetére


galervin93
őstag

Na a helyi "zsibvásárban" találtam egy sörös kofát. :D Avagy idd a hazait, legalább egy próba erejéig. :))

Igazából a Döbrögire vagyok kíváncsi, a két gyümiset asszonkának vettem, a Rizmájerek meg megvoltak már többször régebben, csak megtetszettek, rég ittam őket.

Ez meg az Auchanos karika:

Mivel mostanában visszább vettem a szeszelésből, úgy két hétig el is leszek velük.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#22889) L4D1K válasza galervin93 (#22888) üzenetére


L4D1K
őstag

Attól a főzdétől nekem a Lúdas Matyi maradt meg. Egy időszakban sokat ittuk csapról.

# ANTAL Tuning #

(#22890) Dilikutya válasza galervin93 (#22888) üzenetére


Dilikutya
félisten

A döbrögissel én is találkoztam sokszor ilyen-olyan vásárokban. Igazi kis főzde, nem kraft, valóban kézműves, egy csepeli bácsié úgy emlékszem. Nem drága, igazából semmi extra, kellemes ivósörök többnyire, talán 1-2 erősebb akad. Az a fajta sör, amiből minden falunak, kisebb városnak lehetne sajátja a helyi kocsmákba.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22891) divot


divot
veterán

Jump Ship | Dealbreaker, sarki trafik, 890-ért, nagyon finom:

(#22892) L4D1K válasza Dilikutya (#22890) üzenetére


L4D1K
őstag

Rákos rendező mellett vannak. A bácsi stimmel, a sör annyiért teljesen okés, de inkább ne akard látni hol készül :)

(Anno szerettem volna főzdében dolgozni és voltam ott.)

# ANTAL Tuning #

(#22893) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

A vörös sör tulajdonképpen mi is? Az írek félbarna söre?

(#22894) proci985 válasza proci985 (#19619) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Bianca Noa Pecan Coconut Blueberry Mudcake gose - flavored

Afonyas Noa, eszmeletlen szinnel es passzolo lila habbal, kb a magic numbers 90.000 es a Noa hazassagabol. Afonya, csokolade, kave, kokusz, vanilla.

Elvileg a Bianca Blueberry Maple Pancake es a Noa hazassaga, gyakorlatilag az eredeti Biancahoz kepest sokkal kevesbe van benne anyag, sokkal kevesbe dekadens. Gyakorlatilag a Blueberry Maple varians egy sour es a Lorelei hazassaga volt, itt a Loreleinek nyoma sincs, cserebe messze nincs benne annyi anyag, mint a Blueberry Maple verzioban. Dekadens szinre es izre, de amig a Blueberry Maple siman es gondolkodas nelkul megerte a 11 euros arat a zsenialisan kiegyensulyozottan reszletgazdag es tultelitett sos-savas-edes testevel, addig ez a varians egyertelmuen gyengebb.

Ajanlott, bar igazabol a Blueberry Maple varianst vedd, meg egy Noat kulon-kulon, jobbak is, meg valszeg olcsobban is kijossz. Igy visszanezve erdekes latni, hogy megiscsak a legelso pancake Bianca volt a legjobb miutan vegigkostoltam a fel szeriat es kihagytam a masik felet, mert az ertekelesek alapjan a kihagyottak a tudasukhoz kepest tularazottnak tuntek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22895) Dorian


Dorian
félisten

Horizont - Blurry Holiday
Random belenyúlás volt, de ez hű de finom esti csemege, ha csak az illata lenne, is tetszett volna. Azt hiszem keresni fogok még ebben a stílusban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22896) zoli03


zoli03
őstag

Kipróbáltam a két új Borsodit:

Borsodi Gyömbér Ale: ez szerintem nem sikerült rosszra. Hasonlít a Lobkowitz Ale-re, ami nagy kedvencem volt, de már nincs a Pennyben. Viszont annál édesebb, de még nem zavaróan édes. Pozitívum, hogy más ízzel jöttek ki, mint a többi főzde, nem ugyanazt kapod kicsit más ízben. Később mindenképp újra fogom kóstolni.

Borsodi Meggy Ale: ez nem jött be annyira, de rosszabbra számítottam. Édes, de még nem annyira zavaróan. Kesernyés meggy íze van, ami nekem bejön, a korty végén élesztő íze van, ez nem tetszik annyira. Ez sem lett egy Mort Subite másolat, pedig jó lett volna. Egyet még veszek, összekóstolom a Sopronival, a Dreherrel és a Pécsivel, de eddig egyik sem győzött meg, hogy kóstoláson kívül vegyek belőlük. Pedig Mort Subite-ból bármennyit meg tudnék inni.

(#22897) koxx válasza zoli03 (#22896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem nagyon adja a gyomber, nyaron tuti tolom az arcomba. Olyan mint egy kevesbe edes alkoholos canada dry. A design is tok jo.

(#22898) NoLF válasza koxx (#22897) üzenetére


NoLF
addikt

Andor80 szerint edesebb, mint a szaraz kanadai.

viszont ha nem igy van, akkor lehet en is rakostolok, mert a gyombert szeretem, de az edes dolgokat nem kedvelem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22899) koxx válasza NoLF (#22898) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem nem volt édes, pont eltalálták. De mindenki másogy érzi. Egy próbát megér ha szereted a gyömbért.

(#22900) NoLF válasza koxx (#22899) üzenetére


NoLF
addikt

Egy 100 grammra vetített cukortartalom sokat segítene a döntésemben, de még nem kerestem rá. Doboza megvan még? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.