Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) looser


looser
addikt

Egy izgalmas lista Csehországból:
Hetedik Lépcső

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22802) andor80 válasza L4D1K (#22800) üzenetére


andor80
senior tag

Iszonyat édes kukoricás íz nyalóka illat hirtelen ellilan marad egy vizes maláta nélküli lötty.
NEm pozitív....
Poénnak jó de ezt inni embertelen.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22803) L4D1K válasza andor80 (#22802) üzenetére


L4D1K
őstag

Végül nem vártam és felbontottam tegnap. Hiba volt.

Azt hittem legalább bontáskor lesz minimális illata de semmi. Közönseges rossz lager íze van. Talán ízben a Barts áll hozzá a legközelebb, bár nem annyira édes. Komló nulla, illetve korty legeslegvégén gyógyszeres keserűség.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#22804) [CsuCsu] válasza L4D1K (#22803) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezektol a lageres jellegu vizizu aromakomlot csak kepen latott IPA probalkozasoktol oszinten a falra tudok maszni. Mar a szine is rossz. Ezeknel az 'IPA' mar csak egy marketing elnevezes, mert a sornek sok koze nincs hozza.

(#22805) mekker válasza L4D1K (#22803) üzenetére


mekker
őstag

Ezt a sört érlelni kell (a tűző napon, hátha felrobban)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22806) Freddycom


Freddycom
őstag

Baján van vmi craft sör beszerzési forrás?

(#22807) Dilikutya válasza L4D1K (#22803) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennek már ránézésre is olcsó szar sör kinézete van. A színe, a habja, az a tipikus gagyi. Egy frissen csapolt Kőbányai ezerszer szebb.
Ennek ellenére meglepő, hogy filléres Arany Korsón IBU értéket látok, bár a Balling fokot már nem mernék feltüntetni. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22808) Dorian


Dorian
félisten

Ha felhabzik egy sör, az milyen jellegű hibát jelez? Szarvasi kotyogós 4 üvegéből egynél jelentkezett. Az íze sem volt az igazi, de még iható volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22809) L4D1K válasza Dilikutya (#22807) üzenetére


L4D1K
őstag

Annak az IBU jelzésnek pont annyi értelme van mint a kőbányai világoson a 3 aranyéremnek.

Dorian

Nyitáskor egyből felhabzott/kifutott?

# ANTAL Tuning #

(#22810) L4D1K válasza koxx (#22790) üzenetére


L4D1K
őstag

De jó, hogy írtál erről.

A Baba Yaga-t még kóstoltam megjelenéskor csapról, ami ugye ennek az alapja. Nekem kimondottan ízlett, nem értem hogyan ronthatták el ennyire.

Night Shift nagyon stabil lett. Kóstolás nélkül rendeltem 3 variánst a stoutokból.

# ANTAL Tuning #

(#22811) Dorian válasza L4D1K (#22809) üzenetére


Dorian
félisten

Ugye ez eleve egy minimális habbal bíró sör, így nyitáskor csak felhabzott, de még éppen nem futott ki. Alapból pohárba töltéskor már semmi habja nincs, most volt bőven. Meghát az íze sem volt az igazi. Nem kiöntős, de nem volt közel a megszokotthoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22812) divot


divot
veterán

Vettem egy ilyet, hogy nektek már ne kelljen.

Értelmezhetetlen képződmény. Dögmelegben döghidegen akár még jól is eshet, ha nincs más, de akkor is max egy doboz.

(#22813) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szarvasi Kotyogós brown ale

Borzalmas fos híg keserű mosogatólé, abszolút nem ajánlott. Nem értem a koncepciót.

(#22814) Dorian válasza koxx (#22813) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem finom. Persze ha nem romlott, mint most nálam egy a nègyből.
Igaz règebben, nagyüveges korában kicsit testesebb volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22815) L4D1K válasza koxx (#22813) üzenetére


L4D1K
őstag

Szerintem sem volt rossz.

Tudtok ajánlani amúgy hazai korrekt brown ale-t?

Még anno az élesztőben sokat ittuk a Bors - Sherwood sörét, ami most rákeresve stout de én úgy emlékszem az eredeti az brown ale volt.

# ANTAL Tuning #

(#22816) [CsuCsu] válasza Dorian (#22808) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A felhabzas onmagaban nem hiba. A pasztorozetlen kraft sorokben aktiv eleszto van, ami peldaul magasabb homersekleten aktivabb, igy erosebb a habzas. Akkor hiba ez, ha a sor tulerjedt ahhoz kepest, amilyennek szantak - ami lehet a gyarto, vagy a rossz tarolas hibaja is.

[ Szerkesztve ]

(#22817) Daneeka


Daneeka
senior tag

A 10% feletti barley wine, stout söreim eltárolhatom a szekrényben évekig (sötét, konstans 21 fok egész évben) vagy ezeket hűtőben szokták agelni?

(#22818) [CsuCsu] válasza Daneeka (#22817) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

21 fok az sok lesz. Max 14 fokon tarold - amugy pinceben / borhutoben szokas.

Kiveve, ha "adjunkt" van a sorben - kave, kokusz, vanilia, stb. Azokat ne tarold, hanem igyad.

(#22819) divot


divot
veterán

Az Auchanban igen jó sörakció van a héten. Ezt amúgy is bírtam, de 699-ért (vagy 679-ért, nem emlékszem), remek tétel:

(#22820) Dilikutya válasza divot (#22819) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pár éve ennyi volt az alapára. :(

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22821) [CsuCsu] válasza divot (#22819) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez kezipumpas hordobol az igazi ;) Sajnos a csalad eladta egy multinak a fozdet nemreg, ugyhogy nem tudom meddig tart meg ki :(

[ Szerkesztve ]

(#22822) L4D1K válasza [CsuCsu] (#22821) üzenetére


L4D1K
őstag

És szigorúan a Red Lion-ban a Derby Gate-nél? 😊

# ANTAL Tuning #

(#22823) L4D1K válasza divot (#22812) üzenetére


L4D1K
őstag

Most iszom a második dobozzal.

Akármennyire is tartottam tőle, nekem bejön. Ha anno a Dreher így hozta volna ki a hidegkomlóst...

# ANTAL Tuning #

(#22824) NoLF válasza divot (#22819) üzenetére


NoLF
addikt

óh azok a jó régi wetherspoons esték, talán szerdán lehetett az akció... Ł0.89-ért egy pint, mmm! :D

lehet veszek is párat nosztalgiázgatni, bár a pumpás cask-élményt és a szőnyeges foskocsma feelinget nem pótolhatja semmi :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22825) proci985 válasza [CsuCsu] (#22821) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kar lenne ertuk. a classic angol vonal ivosor, viszont pl az imperial stoutjuk kifejezetten jo minden even.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22826) crocy válasza andor80 (#22709) üzenetére


crocy
tag

abszolut +1 a Dreher IPA-ra.
nagyüzemiek közül az egyetlen IPA ami ihato maradt.

(#22827) [CsuCsu] válasza proci985 (#22825) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A classic angol ivosor vonalat a helyi hagyomanyos kezipumpara fokuszalo mikrofozdek hozzak manapsag. Van beloluk rogyasig, de mind pici es nem exportal. De a modernek is tudnak - a Cloudwater is csinal kezipumpas hagyomanyos soroket, nem is akarmilyeneket. De az most szunetel a jarvany miatt, hiszen nincs ertelme dobozolni oket.

(#22828) divot


divot
veterán

A sarki trafikban most ez volt éppen akciós, ami még így is 1500 forintot jelent, de egyszer élünk, kosárba tettem.

És brutál finom NEIPA.

[ Szerkesztve ]

(#22829) Dilikutya válasza divot (#22828) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hol ez a trafik? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22830) divot


divot
veterán

Hát ez reklám, gondolom, de amúgy tényleg bírom őket, mert mindig hozzák a legújabb cuccokat, ha pedig egy-két hónap van a lejáratig, durván beakciózzák. Így vettem két hétig Popstart is 500-ért.

[link]

(#22831) L4D1K válasza divot (#22830) üzenetére


L4D1K
őstag

Simán beférne a Mutass egy kocsmát gyűjtőhelyre.

# ANTAL Tuning #

(#22832) Dilikutya válasza divot (#22828) üzenetére


Dilikutya
félisten

Most nézem, ez nem is magyar sör. Jó kis forrásai vannak a trafiknak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22833) divot válasza Dilikutya (#22832) üzenetére


divot
veterán

Mai fogás 599-ért. Igen, igen jóféle:

(#22834) looser válasza divot (#22833) üzenetére


looser
addikt

Jó lehet! Régebben a Roni ABC-ben voltak jó (jobb) darabok, ez hasonló kiskereskedelmi üzemegységből való?
szerk.: visszaolvastam, tárgytalan. Elképesztő, tényleg :-)

Más. A Heineken újradizájnolta a Gössert. Nem lett jobb, elég német, de igazából nincs vele gond. 0,1%-al alacsonyabb lett az alkohol. Mondjuk lehet, hogy ez kétféle sör (Spezial volt a régin, ezen meg Premium). Ezer éve ittam ilyen nagyüzemit, ez most egész érdekes :-)

szerk2: vettem még 1-1 db-ot a Soproni hoplágerből és a Pennys aranykorsó ipából is.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22835) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Csakajón savanyú hét van. Sang Rouge 2013-at húzzátok be amíg még van, ennyiért nagyon megéri! :K :R

(#22836) divot


divot
veterán

Na, bekockáztattam egy ilyet, ha már úgyis divat a kínai.

És basszus, jó. Komolyan.

(#22837) OPiiPO válasza divot (#22836) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az egy rendben lévő sör, nem kiemelkedő, de hozza amit kell.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22838) mekker válasza L4D1K (#22823) üzenetére


mekker
őstag

A Tripla Komlós nem volt rossz. Ez a Soproni jól indult, aztán az utóíze átmegy savanykásba.

Utóbbi 1,5 hónapom maradandó sörei:
-A Gyertyános magukhoz képest nagy meglepetés. Lehetne kicsit testesebb, de szerintem ez az első sör tőlük, amit jó szívvel tudok ajánlani
-A Roastopus nagyon adja a kávés, krémes ízt, ez volt a legjobb az 5 közül
-A Watermelon Candy Flip at első BYM sör, amit józanul ittam. A hájp alapján ennél van jobb sörük is, de korrektnek korrekt.

Reketye Pop My Cherry, In Vitro The Healer és MS Astral Projection hbc472 - ezeket mindenképp újravenném. Az idei Esthajnal szerintem nagyon el lett találva. Fura, hogy ilyen alacsony pontszámot kapott Untappden.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22839) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Az amerikaiak isznak európai kraftot (a belga klasszik, lambicon kívül)? Gondolok itt olyan főzdékre mint az Omnipollo, Lervig, Pollys, Garage, Verdant, CW, Pöhjala, Mikkeller, Basqueland, meg még sok más. Vagy nem jellemző? Vagy lehet esetleg, hogy ezek zöme meg pont ott nem elérhető?

(#22840) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22839) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Omnipollo-t igen mert annak kultusza van, a tobbit nem mert van helyi megfelelojuk azonos vagy jobb szinten, olcsobban, ezert nem eri meg importalni oket.

Gondolj bele, egy CW TIPA £8 a fozdetol, ami ugye $11, amire meg rajon a szallitas es importkoltseg. Egy Monkish TIPA helyben $6, szoval a CW ami meg nem is uti meg azt a szintet atlagosan, legalabb 2x annyiba kerulne. Az europai arak jellemzoen joval magasabbak, igy nincs ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#22841) L4D1K válasza divot (#22836) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem is láttam még. Hol lehet kapni általánosságban?

# ANTAL Tuning #

(#22842) divot válasza L4D1K (#22841) üzenetére


divot
veterán

Hű, én is egy speckó italkereskedésben futottam bele.

(#22843) divot


divot
veterán

Amúgy a Fóton, helyben csapolt Keserű méz literje 1080 forintért eléggé kóser.

(#22844) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na sikerült venni egy Goose Island BCBS-t annyi pénzért, hogy kijött volna belőle 5db BYM Evolution 2020 vagy Night Shift 2020 rum hordós barleywine, remélem nem bánom meg nagyon. (ha ez meg a DFH 90 minute IPA megjön akkor tulképp minden sört kóstoltam már amit valaha akartam a Pliny-n és a Heady-n kívül.)

Kapcsolódó prémium BCBS kontent, korát évekkel megelőzve: https://www.youtube.com/watch?v=LB_vpBD413s

(#22845) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Chocolate Muerto-t kóstolta már valaki? Sparban láttam meg, holnapra jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22846) jegenye77


jegenye77
addikt

Nem ígér sokat a 4%-os Hazy ipa de azt hozza. Könnyen csúszik ebben a melegben :DD

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22847) looser


looser
addikt

Az Arany Korsó ipa egy remek sör, szerintem. Nem, nem ipa. Ez egy kellemsen malátás epa/eb. Tehát a név nem fedi a tartalmat, de ha nekem úgy hozzák ki egy pubban hogy ez egy english pale ale vagy english bitter, akkor szó nélkül elfogadom. Jól eltalált, ízhibáktól mentes sör.
Még a '90-es években érettségiztem s magyar irodalomból ugye mindig három lehetősége van az embernek, két specifikus és harmadikként egy nagyobb halmaz valamely elemét jellemzendő írás. Magam ez utóbbit választottam, a halmaz neve: Tetszőlegesen választott 20. századi próza elemzése. Pár hónappal előtte olvastam Mikszáthtól a Beszterce ostromát, ami nagyon tetszett, jópofa, csavaros, magával ragadó regény, még apám is elolvasta, aki főképp a híradástechnikai és egyéb műszaki lapokat és könyveket falta inkább. Ezt választottam s hát benéztem. A helyesírás és külalak ötös lett, a tartalom egyes, mivel a mű 1895-ben látott napvilágot. Ha Mikszáth hat évvel később adja ki, jobb lett volna pár tizeddel az érettségim, dehát nem. Valahogy így van ez a fenti sörrel; azt gondolom, a marketing miatt nevezték így, mert az ipa nevet már ismeri a nagyközönség, míg egy english pale ale vagy english bitter elnevezésen felhúzná a szemöldökét az egyszeri vásárló. Tehát nem rossz sör, sőt, szerintem kifejezetten jó, de nem ipa. Így tekintsetek rá, ha tehetitek :-)
:R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22848) [CsuCsu] válasza Daneeka (#22844) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha szereted a BA Imperial Stout-ot, nem fogod megbanni. Teljesen mas szint a hazai felhozatalhoz kepest. A bakancslistara egy BBT-t azert meg feltennek, ha nem volt meg.

@looser
Nevezhettek volna Betyar Keseru-nek, vagy mittomen. Az IPA nev felrevezeto, mivel az egy termekmegjeloles is egyben. Mas termekek eseten sokkal szigorubban van szabalyozva, mit hivhatnak minek, es itt ez csak a szabalyozas hianyaval valo visszaeles.

(#22849) Daneeka válasza [CsuCsu] (#22848) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nekem a bakancslistám az ilyen 2011-2013 körül hypeolt sörök meg amiknek úgy főztem “klónjait”, hogy nem volt módom megkóstolni se az eredetit. Évi 1-2-szer szerzek valami kurrensebbet (utoljára pár equilibriumot pl.) de a mostani menő USA/UK sörökről már fogalmam sincs. Ráadásul mióta covid van próbálok csak hazaiakat inni úgyhogy szinte csak BYM meg Horizontot iszok. Utoljára azt próbáltam, hogy beerizr-en sorba tettem Untappd pontszám szerint, megvettem a legelsőt (akkor pont Paragon 2019) és baromi jó volt, úgyhogy lehet fél-negyed évente tolok egy ilyet, hogy ne essék ki a ritmusból teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#22850) looser válasza [CsuCsu] (#22848) üzenetére


looser
addikt

Jogos, BJCP szerint jó eséllyel nem fér bele a keretbe (abv ok, de ibu - szerintem - nem), de gondolj bele, egy imperial stout esetén is összekotyvasztanak minden szirszart (kávé, kakaó, tonkabab, vanília....) és mégis (R)IS lesz a végén. Ezek inkább likőrök, mintsem sörök, mégis sörként tekintünk rá, mivel malátázott árpa az alapja. Nem szeretem az ilyen-olyan alsópolcos irgumburgereket, még ha az közelebb is áll a típusmegjelöléshez, de végül is megszületett a session- és micro ipa stílus is, nem szuszakolták bele egyéb kategóriákba és elfogadtuk. Szerintem a fenti darabnak is van itt helye, ha nem is oly előkelő. Azért a (kraft)sörös világban elég szabadon értelmezhetőek a stílusmegjelölések.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.